Yola.com İnceleme

Yola – geniş kitlelerin kullanımına sunulan ilk web sitesi oluşturucularından biridir. 2007’de başlatılan sistem, tüm web tasarım yaklaşımında devrim yarattı ve bu da teknoloji dışı kişiler için çok daha basit ve daha anlaşılır hale geldi.


Kuruluşundan bu yana, web sitesi oluşturucu çok değişti. Yeni özellikler, araçlar, web tasarım öğeleri ve şablonlarla hizmet dünya çapında popülerlik kazandı. Yola oldukça uzun bir süredir var, ama yine de rekabetçi mi? Ne gibi yeni özellikler ve avantajlar sunuyor ve kalabalığın arasından sıyrılmasını sağlayan özel nüanslar var mı??

Bu hususlarla ilgili herhangi bir varsayımda bulunmayacağız. Bunun yerine, sistemin sizin için iyi çalışıp çalışmadığına karar vermenize yardımcı olacak büyük Yola vurgularına (ve açıkçası, olumsuz taraflarına) bir göz atalım.

1. Kullanım Kolaylığı

Yola’yı kullanmayı denediyseniz, arayüzünün, modern web sitesi üreticileri. Kayıttan hemen sonra (oldukça hızlı), gösterge tablosuna erişirsiniz ve burası en başından itibaren birden fazla soru ile karşılaşacağınız yerdir.

Mesele şu ki, bölümlerin ilk imalarını anlamak ve proje gelişiminize başlamak için gerçekten ihtiyacınız olanları bulmak oldukça basit değil. Gösterge tablosunda bulunan tüm kategorileri ve seçenekleri keşfetmek kesinlikle zaman alır.

Yola Gösterge Tablosu

Dahası, sistemin sürükle ve bırak düzenleyicisinden hoşlandığımızı söyleyemeyiz. Mesela Wix’inkinden daha kısıtlayıcı ve buna alışmak ve mantığını anlamak biraz zaman alıyor. Oluşturucu sürüklemeyi destekliyor, ancak öğeler üzerinde tam kontrole sahip değilsiniz – onları düşürdüğünüzde, önceden belirlenmiş görünmez kutulara atlıyorlar.

2. Özellik Seti ve Esneklik

Diğer tüm modern web sitesi oluşturucuları gibi, Yola da birden fazla içerik bloğu ekleyerek, düzenleyerek ve değiştirerek web sitesi yapısını ve düzenini oluşturmanıza izin verir. Bunlar yapı öğelerini (düğmeler, içerik blokları, galeriler vb.) Ve widget’ları (mp3 çalar, videolar, ticaret, Facebook yorumları ve daha fazlasını) içerir..

Yola Editör

Platformun gelişmiş işlevselliği, teknoloji meraklılarının kendi CSS kurallarını yazabileceği ve kodda doğrudan değişiklikler yapabileceği bir HTML / CSS editörü içerir. Sistemin geri kalanı vurgulanırsa, bunlar aşağıdaki gibidir:

Entegrasyon Seçenekleri

Yola, çeşitli araçlar, widget’lar ve harici sistemleri seçmenizi ve entegre etmenizi sağlar. Böylece, normal iletişim e-posta pazarlama hizmetleri, Tumblr blogları, Google App Suite, PayPal destek hizmetleri vb..

Ne yazık ki, şu anda e-Ticaret pazarları ve platformları, CRM hizmetleri, yardım masası ve muhasebe platformları ve diğer önemli harici sistemler ile entegrasyon yok.

Mobile Plus

Sistem, premium Plan kullanıcılarına gelişmiş Mobile Plus özelliğinden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlar. Birkaç tıklamayla web sitenizin mobil sürümünü görüntülemenizi ve değiştirmenizi sağlar.

Yola Mobile Plus

Çalışma saatlerinizi belirlemek, haritalar ve yol tarifleri vermek için zaman ayırın ve web sitesi ziyaretçilerinin sizi aramak için ekrana dokunarak sizinle iletişim kurmasına izin verin. Bu basit ve hızlı.

Sosyal Medya Entegrasyonu

Sistem, Yola hesabınızı Facebook ve Twitter gibi popüler sosyal medya hizmetleriyle senkronize etmenizi sağlar. Bu, yalnızca hizmetin işlevselliğine katkıda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcıların sistemin sunduğu tüm değişiklikler, güncellemeler, etkinlikler, haberler ve özel indirimlerden haberdar olmasına yardımcı olur..

e-Ticaret Seçenekleri

Yola ile bir web mağazası kurmak hiç de zor değil çünkü sistem güçlü bir entegre e-ticaret motoruna sahip. Bununla birlikte, bunu kullanmak için ücretli plana geçmeniz gerekir. Bir Ecwin eklentisini içine entegre ederek Yola ile bir web mağazası da oluşturabilirsiniz..

Yola e-Ticaret

E-Ticaret özelliği, entegre alışveriş sepetini kurarak, 1000’e kadar ürün satarak, Yola web mağazanızı Facebook hesabına bağlayarak, sistemin kontrol paneline erişerek, gösteri penceresini oluşturup değiştirerek çevrimiçi modda 7/24 ürün satmanıza olanak tanır , CSV ürün alma / verme dosyası vb..

Motor ayrıca birden çok dili destekler ve FedEx, UPS, USPS, DHL ve daha fazlası gibi uluslararası ve yerel nakliye sağlayıcılarıyla entegre olur. Yola, kredi kartı veya PayPal ödemelerini kabul etmenize, birden fazla ödeme ağ geçidi ile entegre olmasına, coğrafi konum faktörüne göre ürünleriniz için satış vergileri ayarlamanıza olanak tanır.

Kullanıcılar, ürünler ve kategorileri üzerinde tam kontrol sağlayan esnek bir web mağazası başlatmak için güzel bir fırsata sahiptir. Alışveriş profilleri oluşturabilir ve kaydedebilir, çevrimiçi envanter araçlarını yönetebilir, siparişleri takip edebilir ve müşterilerle iletişim kurabilirler.

Web Sitesi Çeviri Seçenekleri

Yola web siteleri şu anda birçok dilde mevcut değildir – projenizi birkaç yabancı dilde kullanıma sunmak için web sitesine bir Google Çeviri widget’ı ekleme şansı vardır. Şimdiye kadar burada çok dilli web siteleri veya dil yerelleştirmeleri oluşturmak için özel bir araç yoktur.

Widget’lar ve Eklentiler

Yola ile web sitenize daha gelişmiş tasarım ve performans sunmak için widget’ları bağlayabilir ve yönetebilirsiniz. Widget’ların çoğunluğu yerleşik değildir, ancak üçüncü taraf entegrasyonlarıdır. Widget koleksiyonuna erişim izni veren App Store yok.

SEO Seçenekleri

Yola tabanlı web sitenize daha iyi arama motoru sonuçları vermek için, sistem tüm sayfalar için meta etiketleri doldurmanıza ve özelleştirmenize izin verir. Bunlar başlıkları, açıklamaları, anahtar kelimeleri vb. İçerir. URL metnini kullanıcı dostu hale getirmek için oluşturabileceğiniz ve değiştirebileceğiniz ayrı menü bölümüne erişim vardır..

forum

Yola, forum oluşturma seçeneğini desteklemiyor. Web siteniz için hala bir foruma ihtiyacınız varsa, özel forum motorlarını ve araçlarını kullanarak siteyi sistemin ayrı bir alt alanında oluşturmanız gerekir. Açıkçası, bu oldukça uygun değil, bu nedenle, web sitesi oluşturucularından birini kullanmak daha basit olurdu. bu özelliği kullanıma hazır olarak sun.

İletişim Formu Oluşturucu

Web sitenize uygulanabilecek çevrimiçi formlar oluşturmak için esnek, kullanışlı ve kullanımı kolay bir iletişim formu oluşturucu yükleyebilirsiniz. Bu, şu anda birçok çağdaş web sitesi üreticisinin sahip olmadığı özelliklerden biridir..

Yola İletişim Formu

Kod Düzenleme Özelliği

HTML ile ilgili temel bilgilere sahipseniz Yola ile web sitesi kodunuzu ayrı ayrı düzenleyebilirsiniz. Bu özellik ayrıca kod düzenleme yoluyla web sitenize harici widget’lar ve araçlar eklemenize izin verir.

Blog

Maalesef, Yola’nın bir blog platformu yok, ancak Tumblr blogunuzu entegre etmeyi kolaylaştırıyorlar. Bu, platformun en büyük dezavantajlarından biridir.

3. Tasarımlar

Tema Sayısı:15
Ücretsiz Temalar:&# X2714; EVET
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:✘ HAYIR
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET

Yola ile bir site oluşturmak, şablon seçimi ile başlar. Şu anda, web sitesi oluşturucu, ücretsiz ve ekstra maliyet için sağlanan 90’dan fazla şablon sunuyor. Genel şablon kalitesi güzel ve görsel olarak çekici, ancak Wix, uKit ve web tasarım nişinin diğer ünlü liderleri tarafından sunulan tasarımlara kıyasla biraz daha düşük.

Şablonlar kategorilere ayrılmamıştır, ancak sıfırdan tamamen benzersiz bir web sitesi oluşturmak için boş bir şablon seçmenize izin veren bir seçenek vardır. Yola şablonları, farklı ekran boyutlarına ve çözünürlüklerine mükemmel uyum sağlamak için mobil cihazlar için optimize edilmiştir.

Tercih ettiğiniz şablonu seçer seçmez, ayrıntıları keşfetmek için önizleme sürümünü görebilirsiniz. Web sitenizin adını, konusunu, iletişim bilgilerini (web sayfanıza daha sonra eklenecek) belirtmeniz istenir. İyi haber şu ki, Yola’dan aldığınızda herhangi bir şablonun görünümü sadece başlangıçtır – gelecekte tüm varsayılan resimleri değiştirecek, içerik düzenini değiştirecek, altbilgiyi değiştirecek, yeni bir afiş yükleyeceksiniz vb. Elbette zaman ve çaba harcamak istiyoruz.

Yola Şablonları

Her şablon, bir sayfada rastgele sırayla değiştirilebilen, silinebilen, eklenebilen, düzenlenebilen ve düzenlenebilen bloklardan oluşur. Onlarla çalışmak da sorun değil. Aksine, süreç eğlenceli ve eğlenceli.

Yola şablonları değiştirilebilir. İlk seçiminizin doğru olmadığını düşünüyorsanız ve özelleştirmenin yeterli olmadığını düşünüyorsanız, içeriğinizi yeni bir şablona aktarabilirsiniz.

4. Müşteri Desteği

Yola müşteri desteği iyi bir seviyede ve burada kullanabileceğiniz birkaç seçenek var. Karşılaştığınız zorluklar ne olursa olsun, web sitenizi düzenlerken yönetici panelinizdeki tüm sayfalarda etkin kalan Yardım sekmesinden yararlanabilirsiniz. Yola topluluk forumu, yardım merkezi, öğreticiler ve eğitim web seminerleri de dahil olmak üzere en önemli yerlere bağlantılar içerir..

Cevabı hala bulamıyorsanız, Yola uzmanlarından birisine e-posta veya telefon yoluyla ulaşabilirsiniz. Anında Yardım açılır penceresine de erişim vardır – ilgilendiğiniz herhangi bir soruyu yazabileceğiniz ve asistan size cevap verene kadar bekleyebileceğiniz yer.

7/24 destek almanın bir başka yolu sorunuzu arama filtresi alanına yazıp sistemin ürettiği sonuçları beklemektir. Müşteri destek yardımınızla veya kalitesiyle ilgili herhangi bir sorun var mı? Ardından takıma durumu bildirmek için “Kötüye Kullanımı Bildir” bölümünü doldurmaya devam edin. Özetle, müşteri desteği Yola’nın güçlü yönlerinden biridir, ki bu kesinlikle sistemin dikkate değer bir avantajıdır.

5. Fiyatlandırma Politikası

Yola ücretsiz bir web servisidir. Yola alt etki alanında en fazla 3 sayfa içeren bir site oluşturmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir sürüm var. Yola ayrıca üç ücretli plan sunuyor:

Fiyatlandırma SeçeneğiMaliyetÖzellikleri
Bronz:$ 4.95 / mo✓ Sınırsız Sayfa;
✓ 2 Gb Depolama;
✓ Ücretsiz Alan Adı.
Gümüş:$ 9.95 / moYo Yola Bradnding yok;
✓ Premium Şablonlar;
✓ Gelişmiş Editör.
Altın:$ 19.95 / ay✓ Sınırsız Bant Genişliği;
✓ Anahtar Kelimeler ve Trafik Analitiği;
✓ SEO İzleme.

Yıllık abonelik almaya karar vermeniz durumunda yukarıda belirtilen indirimli fiyatlar listelenmiştir. Platform, herhangi bir nedenle seçilen plandan memnun olmayan kullanıcılara tüm premium paketler için 30 günlük para iade garantisi sunuyor.

Daha ne, Yola, herhangi bir ücretli pakete ayda 10 $ karşılığında bir web mağazası eklemeyi mümkün kılar. Mağaza, gerekli tüm e-Ticaret özellikleriyle birlikte gelecek ve gizli masraflardan, işlem ücretlerinden ve benzeri finansal nüanslardan yoksun olacaktır. Son olarak, web sitenizi sizin için oluşturmak için Yola tasarımcılarını ve geliştiricilerini işe alabilirsiniz – bu seçenek 499,95 $ ‘dan başlar.

6. Artıları ve Eksileri

Yola ile çalışmak herkes için ilgi çekici ve ilginç. Ancak, diğer herhangi bir web sitesi oluşturucu gibi, sistem, kullanıcıların bilmesi gereken belirli avantajlar ve dezavantajlarla birlikte gelir. Şimdi en belirgin özelliklere bir göz atalım.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; e-Ticaret platformu;
&# X2714; Zengin şablon koleksiyonu;
&# X2714; Uygun fiyatta;
&# X2714; Kod düzenleme seçenekleri.
✘ Sınırlı ücretsiz web sitesi işlevselliği;
İntegrated Tam özellikli entegre bloglama motorunun yokluğu;
Custom Tasarım özelleştirme araçlarının eksikliği;
Template Yetersiz şablon kalitesi.

7. Rakiplerle Karşılaştırma

2007 yılında Yola oldukça popüler bir web servisiydi. Ancak zaman geçtikçe, sistem en yakın rakiplerinin gerisinde kalmaya başladı. Örneğin Yola ve Weebly karşılaştırmasına kısaca göz atalım..

Weebly vs Yola

Weebly çoğunlukla portföyler, bloglar ve web mağazaları oluşturmak için harika çalışırken, Yola ağırlıklı olarak promosyon web siteleri ve tek sayfalık projeler başlatmak için kullanılır. Hizmetin önemli aksaklıklarından biri olan entegre bloglama motorundan yoksundur.

Her iki web sitesi oluşturucusunun da kullanımı kolay ve yeni başlayanlar için iyi çalışıyor olsa da, Yola, web geliştiricilerinin geniş bir yelpazesini karşılamak için işlevselliğe ve tasarım özelleştirme araçlarına sahip değil. Weebly ayrıca şablon kalitesi ve mobil optimizasyonu açısından da mükemmeldir, ancak Yola’ya göre biraz daha pahalıdır..

8. SSS

S: Yola gerçekten ücretsiz mi??

A: Evet, onların Ücretsiz paket tamamen ücretsizdir. Ücretsiz hesabınızı yükseltmek zorunda değilsiniz. Ücretsiz hesabınızla, 1 GB bant genişliği ve 1 GB depolama alanına sahip en fazla 3 sayfa içeren temel bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Web sitesi bir Yola alt alanına yayınlanacak.

Tüm ücretli planlar 30 günlük para iade garantisi ile gelir.

S: Şablonları özelleştirilebilir mi??

C: Evet, öyleler. Seçtiğiniz şablonda Yola’nın kullanıcı dostu Ne Görüyorsanız Ne Olur düzenleyicisini kullanarak veya kod düzeyinde değişiklikler yaparak değişiklik yapabilirsiniz – ileri düzey kullanıcılar için gelişmiş bir düzenleyici vardır. CSS hakkında bir iki şey biliyorsanız, web sitenizi tamamen yeniden oluşturabilir ve yeni bir görünüm verebilirsiniz. Gelişmiş düzenleme özelliği Profesyonel ve Sınırsız paketlerde mevcuttur.

S: Yola e-Ticaret’i destekliyor mu?

C: Evet, Yola’nın bir e-Ticaret çözümü var. Diğer site oluşturucular arasında inanılmaz derecede popüler olan önde gelen bir e-ticaret platformu Ecwid ile bir entegrasyon. İçinde Ecwid widget’ları var uKit, Webydo ve Wix.

Yola Commerce’i herhangi bir plana 10 $ / ay için ekleyebilirsiniz. Size aşağıdaki gibi işlevler sağlar: ürün seçenekleri ve kombinasyonları; farklı boyutlar, renkler, modeller vb. ürün seçenekleri için değişken fiyatlandırma; envanter yönetimi; sipariş ve stok yönetimi; müşteri yönetimi (kullanıcılar hesap oluşturabilir ve ödeme ayrıntılarını kaydedebilir); Facebook sayfa mağazası entegrasyonu; çoklu ödeme yöntemleri; promosyon kodları ve indirimler; vergi yönetimi ve daha fazlası.

S: Özel tasarım hizmetleri sunuyorlar mı??

C: Evet, var. Profesyonel olarak tasarlanmış bir Yola web sitesi sunan anahtar teslimi bir hizmet olan Yola Premier’i sunmak için profesyonel tasarımcılarla birlikte çalıştılar. Web sitesine tamamen erişebilir ve sizin tarafınızdan kontrol edilebilir. Tasarımda ve içerikte herhangi bir değişiklik yapabilirsiniz..

S: Yola web siteleri mobil uyumlu mu??

Y: Yola sitenizi mobil görüntüleme için optimize etmek için Premium paketlerinden birini satın almanız gerekir.

Yola Mobil Yayıncılık

S: Herhangi bir SEO özelliği sunuyorlar mı??

C: Evet, var. Bazı ücretsiz standart ayarlar (meta etiketler: anahtar kelimeler, açıklama, başlık) ve gelişmiş Yola Trafik Oluşturucu vardır. Bu premium özellik, arama motoru botlarının sayfalarınızı nasıl taradığına dair temel ilkeleri anlamanıza, sitenizi hatalar ve iyileştirmeler açısından taramanıza ve anahtar kelime kullanımınızla ilgili geri bildirim göndermenize yardımcı olacaktır. Yola Trafik Oluşturucu size aylık raporlama sağlayacaktır.

S: Yola alternatifleri neler??

C: Yola şüphesiz harika bir şirket, ancak birkaç yıl önce yazılımı güncellemeyi bırakmışlar gibi geliyor. Bu, sizi daha aktif bir site oluşturucuya yönlendirebilir. uKit veya Wix.

Sonuç olarak

Kullanım kolaylığı:8/10
Özellikleri:5/10
Tasarım:7/10
Teknik Destek:8/10
Fiyatlandırma:7/10
Genel puanı:7.0 / 10

Yola, eski nesil web tasarım araçlarının temsilcilerine ait bir web sitesi oluşturucusudur. Özellik seti, birkaç yıl önce hedef kitlenin ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli olduğundan bir zamanlar popülerdi. Zaman aşımı, daha tam özellikli ve güçlü web sitesi oluşturucuları arama ihtiyacını tetikler ve Yola’nın gerçekten gerekli işlevselliğe sahip olmadığı anlaşılıyor.

Web sitesi oluşturucuyu inceledikten sonra Yola’nın yazılımını birkaç yıl önce güncellemeyi bıraktığını düşünmüyorum. Önceki yıllarda birkaç yeni şablon yayınladılar, ancak günümüzde gerçekten zor olan çağdaş niş rekabete dayanmak için yeterli değil.

Sistem, örneğin güçlü müşteri desteği ve çoklu şablonlar gibi pek çok inkar edilemez faydaya sahiptir. Aynı zamanda, yerleşik bloglama çözümlerinin, vasat tasarımların ve yüksek fiyatların eksikliği sizi daha makul bir çözüm arama ihtiyacına yönlendirebilir.

Fikrim sizinkinden farklı olabilir, ancak tam özellikli bir çağdaş web sitesi başlatmak niyetiniz varsa, bu web sitesi oluşturucusunun sizin için çalışacağını düşünmüyorum. Bu, özellikle çok daha uygun alternatifler olduğunda doğrudur. Seçim şimdi size kalmış!

Yola’yı Şimdi Deneyin

 Bedava

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map