Zenfolio İncelemesi

Zenfolio İncelemesi


Zenfolio – profesyonel fotoğrafçılar için güçlü ve karmaşık bir web sitesi kurucusudur. Çok fonksiyonlu oluşturmaya izin verir portföy web siteleri e-Ticaret işlevini destekleyen Sonuç olarak, bir portföyün (fotoğraf / video), blogun ve çevrimiçi mağazanın benzersiz bir kombinasyonunu içeren belirli bir web sitesi elde ediyoruz..

Zenfolio, ana fotoğrafçılarına profesyonel fotoğrafçılara ve niş meraklılarına yardım etmede gerçekten benzersiz ve görsel olarak çekici portföy web siteleri oluşturun çok yönlü hedeflerle. İster yaratıcı çalışmalarınızı hayranlarınıza sergileyecek, ister hedef kitleye satacak olun, sistem görevi mümkün olan en iyi şekilde tamamlamak ve istenen geliri elde etmek için size karmaşık önlemler, araçlar ve özellikler sunacaktır..

2004 yılında başlatılan web sitesi üreticisi, bir portföy web oluşturma platformunun güçlü bir üne sahiptir. Fotoğraflarınızı ve videolarınızı stoklamak ve satmak için web sitesi oluşturma işleminin tüm adımlarını kontrol etmek size kalmıştır. Ekran penceresini (galeriler, albümler, koleksiyonlar, kategoriler vb.) Tasarlayan, çalışmalarınıza (ücretsiz veya ödeme veya kayıttan sonra), indirme fırsatına, ürün gruplarının maliyetine veya ayrı fotoğraflara, görüntüleme parametrelerine vb. Web sitesi ziyaretçileri için güzel ve ücretsiz bir portföy oluşturarak fotoğraflarınızı kitleyi memnun edecek şekilde sergileyebilirsiniz. Tam olarak ne istediğinize karar vermek size kalmış.

Hizmetin işlevselliği ile ilgileniyor musunuz ve hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz? Ardından, dijital ürün mağazaları oluşturmak için kullanılan bir platform olarak gözden geçirmenin tam zamanı. Herkesin sıradan bir portföy yayınlamak için böyle karmaşık bir web oluşturma aracı kullanmak istemesi mümkün değildir. Bu hizmet profesyoneller içindir ve bu nedenle zengin miktarda ayar ve karmaşık bir pano yapısı ile birlikte gelir. Sistem oldukça ciddidir. Bakalım gerçekten kullanmaya değer mi.

Lehte ve aleyhte olanlar

Zenfolio, bir web tasarım uzmanı olmasanız bile kendi portföyünüzü veya fotoğraf web sitenizi oluşturmanızı ve yönetmenizi sağlayan kaliteli bir web sitesi oluşturucusudur. Platform, değerli bir projeye başlamak için gerekli tüm araçlara sahiptir, ancak bundan derin bir esneklik ve işlevsellik beklememelisiniz. Web sitesi oluşturucu, kullanıcılara hızlı ve etkili web sitesi geliştirme süreci için gereken temel özellik setini sağlar, ancak güçlü bir portföy projesi başlatmayı düşünüyorsanız, neredeyse hiç ihtiyaç duymazsınız. Tıpkı diğerleri gibi profesyonel platform, Zenfolio, kullanıcıların tarafsız bir seçim yapmak için bilmeleri gereken artı ve eksiler listesi ile birlikte gelir.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Sistemin güçlü fotoğrafçılık odağı
&# X2714; Modern entegre resim galerisi
&# X2714; Esnek şablon özelleştirme ve duyarlı tasarımlar
&# X2714; e-Ticaret motoru
&# X2714; Uygun fotoğraf yönetimi
&# X2714; Güzel SEO
&# X2714; Güçlü müşteri desteği
&# X2714; Pazarlama araçları
&# X2714; Mobil optimizasyon
&# X2714; Kapsamlı fotoğrafçı ağıyla iletişim kurmanızı sağlar
&# X2714; Kapsamlı video / görüntü / ses entegrasyonu seçenekleri
✘ Uygunsuz düzenleyici ve karmaşık arayüz
Learning Dik öğrenme eğrisi
✘ Sınırlı şablon seçimi
✘ WYSIWYG metin düzenleyicisi, karmaşık web sitesi öğeleriyle başa çıkmak için yetersiz olabilir
✘ Telefon ve canlı sohbet desteği seçenekleri tüm planlar için mevcut değildir
✘ Sınırlı sayıda sistem yazı tipi

Zenfolio, fotoğraf web sitelerine başlamak isteyen ancak web tasarım becerilerinden ve bunu bağımsız olarak yapmak için farkındalıktan yoksun olan kullanıcılar için değerli bir seçimdir. Ancak, web sitesi oluşturucu, web sitesi geliştirme sürecinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için işlevsellik ve derin tasarım özelleştirme seçeneklerinden biraz yoksun.

Bu ne için iyi?

Zenfolio, web tasarım bilgisi ve kodlama becerisine sahip olmayan kullanıcılar için, üst düzey projeleri kendi başlarına başlatmak için harika bir seçimdir. Platformu kullanarak, teknisyenler için sadece profesyonel fotoğrafçılık web siteleri oluşturmak değil, aynı zamanda sanat eserlerini düzenlemek, sergilemek ve satmak da mümkün hale geldi..

Zenfolio, entegre e-Ticaret sistemi, güçlü galeri sunumu ve esnek pazarlama araçları sayesinde profesyonel fotoğrafçılar ve amatörlerle popülerlik kazanmayı başardı. Web sitesi oluşturucu aynı zamanda uygun bir sürükle ve bırak editörünün yanı sıra fotoğraf işinizi sergilemek ve büyütmek için birçok özellik ile birlikte gelir. Bunlar, platformu fotoğraf işine katılan kullanıcılar için iyi bir seçim haline getiren başlıca parametrelerdir..

Kullanım kolaylığı

Zenfolio orada en kolay web sitesi üreticisi değil, ancak sistemin arayüzünü, gösterge tablosunu ve entegre araç setini keşfettikten sonra buna alışmak hala mümkün. Platform ile birlikte gelir çok dilli destek zamandan ve emekten tasarruf etmek için web sitesine ekleyebileceğiniz standart web sayfaları. Sistemin WYSIWYG editörü, sayfa öğelerinin çoğunu düzenlemeyi, değiştirmeyi ve düzenlemeyi mümkün kılar. Bu, sistemin basitliğine katkıda bulunan özelliklerden biridir..

Aynı zamanda, web sitesi oluşturucunun arayüzü, web sitenize tamamen özelleştirilmiş tasarım vermek için gereken özellikler ve seçeneklerle biraz karmaşıktır. Bu, web sayfası oluşturmanın karmaşıklığına katkıda bulunur, bu da özellikle teknik olmayanlar için ve basit ve kullanışlı web sitesi navigasyonuna alışmış kullanıcılar için geçerlidir. Benzer şekilde, formlar, sütunlar, haritalar vb. Dahil olmak üzere karmaşık web sayfası öğelerini özelleştirmek zaman alır. Bu ayrıca ekstra zaman ve çaba yatırımı gerektirir.

Başlangıç

Sistemle çalışmaya başlamak üzereyken, gerçekte olduğundan çok daha basit bir izlenim yaratır. Kayıt işlemi kolay ve hızlıdır. Sistem sizden bir fotoğrafçı olarak gerçek adınızı ve hesap oluşturmak için e-postanızı ve şifrenizi girmenizi isteyecektir..

Zenfolio Ücretsiz Denemenize Başlayın

Bir sonraki adım, web sitesi türünü (portföy) oluşturacak ve özelleştireceksiniz. Herhangi bir nedenle şüpheniz olsa bile, açılır menü doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır..

Konu seçimini tamamladıktan hemen sonra, sistem size niş ve portföy stilinize uygun bir şablon seçmenizi ve en önemlisi konuyu sunmayı teklif edecektir. Burası, genellikle çektiğiniz fotoğraf türlerini belirtmeniz gerekeceği yerdir (Düğün ve Nişan, olaylar, okul, portre, spor / Eylem, peyzaj, doğa / Yaban Hayatı vb.). Gerekirse, birkaç varyant seçebilirsiniz.

Dahası, web sitesi oluşturucu size önceki adımlarda gönderdiğiniz sorulara ve bilgilere dayalı bir tasarım seçmenizi önerecektir. Ayrıca, projenizin ana etkisini tanımlayan kutuları işaretleyebilirsiniz (Çevrimiçi Portföy, Müşteri Prova, Dijital Dosya Teslim, Blog, Satış vb..). Bu adımları tamamladıktan sonra, fotoğraf web sitenizin özelleştirilmesine geçebileceksiniz.

Web Sitesi Düzenleme

Sistem, paylaştığınız bilgilere dayanarak size en uygun şablonu sunar. Herhangi bir nedenden dolayı hoşlanmadığınız bir şey varsa veya başka bir tasarıma geçmeye karar verirseniz, bunu daha sonra gönderilen bilgilere dayanarak yapabilirsiniz. Şablon seçimini bitirir bitirmez, onu özelleştirmeye başlama fırsatınız olacak.

zenfolio web sitesi editörü

Ana sayfa kişiselleştirmesi fotoğraf ekleyerek tamamlanır. Başlangıç ​​için birkaç resim yükleyebilirsiniz, ancak daha sonra daha fazla fotoğraf eklemek de mümkün olacaktır. Web sitesi oluşturucu, projenizin uzun vadede nasıl görünebileceğini görmenize izin vermek için birkaç fotoğraf yüklemeyi mümkün kılar.

Son olarak, Zenfolio, insanların sizi bulabilmelerini ve sosyal ağlarda proje görünürlüğünü artırabilmelerini sağlamak için web sitenizin SEO ayarlarını yapmanızı önerir. Web sitesi oluşturucularının çoğunluğu olarak bu oldukça sıra dışı bir yaklaşım (uzman olanlar dahil) bu seçeneği en baştan sunmayın. Bu arada, SEO tanıtımının önemi göz ardı edilmemelidir, bu da sistemi profesyonellerin ve fotoğraf meraklılarının dikkatine değer kılar.

SEO ayarlarını yapmak için, arama motorlarının web sitenizin konusunu daha iyi anlamasına ve arama motorlarında iyi görüntülemesine yardımcı olmak için büyük web sitesi alanlarındaki ilgili içeriği sağlamanız gerekecektir. Doldurmanız gereken alanlar arasında ilk olarak aşağıdakiler belirtilmelidir: Ana Sayfa Başlığı, Konum (şehir, eyalet / il) ve Web Sitesi Açıklaması.

Bununla birlikte, dikkat etmeniz gereken şey Zenfolio araştırma ve web sitesi oluşturma sürecinin başından beri göründüğünden çok daha karmaşık olacağı. Bu sıradan bir sistem değil. Gösterge tablosu yapısı diğer hizmetlere benzemez.

Bulut hizmetlerini kullanma deneyiminiz varsa, size hiç yardımcı olmaz. Genel olarak sistemi etkili bir şekilde keşfetmek mümkündür. Buna alıştığınız anda, kontrol paneli az çok uygun hale gelecektir. Ancak, zaman zaman gerekli seçeneğin seçiminden hala emin olamayacaksınız. Bunun nedeni, karmaşık gösterge tablosu yapısından ve içerdiği kategorilerin bolluğundan kaynaklanmaktadır. Bunlar, her biri arama gerektiren alt kategorilerle birlikte gelen Fotoğraflar, Web Sitesi, Satış ve İletişim kategorileridir..

Ayrıca, web sitesi oluşturucusunun kontrol panelinde, fotoğraf galerilerinizi, koleksiyonlarınızı veya hatta ayrı sayfaları yapılandırabileceğiniz bir Düzenleyici bulunur. Hizmetinizde olması gereken bölümlerin listesi: Öne Çıkanlar, Son Eklenenler, Sık Kullanılanlar. Filigranlar ve Film Müzikleri. Organizatörün altında hazır koleksiyonlar, portföyler ve galeriler bulacaksınız.

zenfolio başlık editörü

Çalışma alanının bölümlere bu kadar mantıksal alt bölümü, sisteme hakim olma sürecini biraz basitleştirir, ancak buna alışmak için zamana ihtiyacınız olacaktır. Kullanıcılar, sistem gelişmiş olsa bile, genellikle bir portföy web sitesi oluşturucusundan daha kullanıcı dostu ve ergonomik bir arayüz bekler. Örneğin, Polinezya gezim sırasında çektiğim 50-100 fotoğraf göndermek istersem ne olur? Bu kolay olmayacak. Uzun bir süre karmaşık gereksiz ortamlarla savaşmak zorunda kalacağım, bunun yakında sona ereceğini ve insanların fotoğraflarımı göreceğini umuyorum.

Neyse ki, sistemin Destek Merkezi bilgi bölümü, eğitim videoları ve kaynaklar olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. Hizmetin YouTube kanalı, birçoğunun süresi 1 saati aşan çeşitli videolarla birlikte geliyor. Bu iki gerçek lehine konuşuyor: Sistemin geliştiricileri, kullanıcıların hizmeti başarılı bir şekilde keşfetmelerine yardımcı olmak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor ve onlara anlatacak çok şeyleri var. Zenfolio gerçekten bilgilendirici bir destek merkezi gerektirir. Burada açıklanacak çok şey var. Metin bölümü, kategorilere bölünmüş 200’den fazla makale içerir. Günün herhangi bir saatinde teknik desteğe doğrudan da başvurabilirsiniz.

Hizmet, web sitesi oluşturucu özelliklerinin etkili kullanımı hakkında haberler, ilham verici hikayeler ve öneriler ile ilginç bir blog var. En kullanışlı Zenfolio işlevselliğine hakim olmak genellikle yaklaşık 5 gün sürer. Anlamadığınız bir şey varsa, hızlı yardım almak için destek bölümüne gidin. Hizmetin SSS’si çok daha güvenilir olsa da, sezginiz ve deneyiminiz sizin için kullanışlı olmayabilir.

Canlı Yayın

Zenfolio ile bir fotoğraf web sitesi başlatma süreci uzun sürmez, ancak sistemi keşfetmek ve buna alışmak için biraz zaman ayırmaya hazır olun. Web siteniz hazır olur olmaz, görünüşün önizlemesini görüntüleyebilir ve ardından yayın yapabilirsiniz. İhtiyacınız olduğunda web sitesi düzenleme işlemine geri dönebileceğinizi unutmayın; Düzenle düğmesini etkinleştirmeniz ve önemli olduğunu düşündüğünüz düzenlemeleri yapmanız yeterlidir. Bunlar otomatik olarak kaydedilecektir. Sonuç olarak, portföy projenizi yayınlamak birkaç saniye sürüyor.

Özellikleri & Esneklik

Zenfolio arayüzü oldukça basit görünüyor, çocukça olmasa bile ana niş rakibi SmugMug ile karşılaştırıldığında. Burada birçok renk, açısal eleman formları, çok yönlü simgeler ve işaretler var. Ancak bu, kullanıcıların dikkatini dağıtmaz. Buna çabucak alışırsınız. Gösterge paneli yapısal olarak 6 büyük seçenek bölümüne ayrılmıştır:

“Gösterge Paneli” diğer bölümlerden ayarlara erişmek için hızlı bağlantılar içeren bir başlangıç ​​ekranıdır (bir galeri, blog yazısı ekleyebilir, tasarımı kurabilir, yorumları gözden geçirebilirsiniz vb.).

Zenfolio Gösterge Tablosu

“Fotoğraflar” Windows Gezgini veya MacOS Finder’a benzeyen bir fotoğraf depolama bölümüdür. Sol kenar çubuğunda galeriler, fotoğraf grupları ve koleksiyonlar bulunurken, çalışma alanında orada bulunan fotoğrafların bulunduğu klasörler bulunur. Yeni bölümler, kategoriler, fotoğraflar ekleyebilir, görünürlük ayarlarını düzenleyebilir ve galeri erişimini vb. Ekleyebilirsiniz. Sağ kenar çubuğuna fotoğraf gruplarının açıklamasını eklemek, görünürlüklerini ayarlamak, indirme fırsatı / yasağı, maliyet, albüm kapağı, ücretsiz veya kayıtlı erişim.

Zenfolio Resimleri

“Satış” e-Ticaret web sitesi oluşturucu bölümüdür. Fiyat listeleriniz, sipariş raporlarınız, ücretli ürün listeleriniz (bunlar düzenlenebilir / silinebilir veya paketlerde birleştirilebilir), albümler, hediye sertifikası ayarları, kuponlar ve çok yönlü promosyon eylemleri bulunur..

Zenfolio Satış

“İnternet sitesi” web sitenizin, düzenlemeleri için açıklamaları ve bağlantıları içeren statik sayfaların bir listesidir. Bu, yeni blog gönderileri ekleyebileceğiniz, yeni PDF belgeleri yükleyebileceğiniz ve özel sayfalar oluşturabileceğiniz bölümdür.

Zenfolio Web Sitesi

“İletişim” ziyaretçiler ile kendi iletişim merkezinizdir. Bu, kayıtlı her kullanıcının kişi listesini, e-posta geçmişini, web sitesi yorumlarının listesini ve istatistiklerini bulabileceğiniz yerdir..

Zenfolio Communications

“Ayarlar” 4 kategoriye ayrılan güçlü bir seçenek bölümüdür:

  • “Hesap” hesap verilerini, şifreleri, telif hakkını, yönlendirme bağlantısını, sosyal profil ayarlarını vb. ayarlamayı mümkün kılan;

Zenfolio Hesabı

  • “Faturalandırma”, ödeme bilgilerini (kredi kartı türü, numarası, adresi vb.), hesap özetini (cari bakiye, kredi ve masraflar) ve mevcut planla ilgili bilgileri içerir. Burada ayrıca, Üçlü Scoop Müzik, RAW Dosya Düzenleme (50 $ / yıl) ve Borrowlences Üyeliği (100 $ / yıl) gibi ekstra web sitesi hizmetleri de kurabilirsiniz;

Zenfolio Faturalandırması

  • “İnternet sitesi”, özel alan adı ayarlamanıza, web sitenizin ana sayfasını seçmenize, SEO ayarlarına erişim elde etmenize, Web Yöneticisi Araçları (Google, Bing), Ziyaretçi İzleme (Google Analytics), Çerez Uyarı Ayarları ve Ziyaretçi Görüntüleme Ayarlarına (mobil web sitesi sürümünün etkinleştirilmesi, web sitesi) arama, slayt gösterisi efektleri vb.);

Zenfolio Web Sitesi Ayarları

  • “Satış”, promosyon kampanyaları başlatabilir, varsayılan baskı sipariş yöntemi, satıcı tercihleri, para birimi ve vergi ayarları, alışveriş sepeti, Zenfolio Ücret Bilgileri (tüm işlemlerden% 7) ve bunun gibi diğer ayarları belirleyebilirsiniz.

Zenfolio Satış Ayarları

Bu nedenle, Gösterge Tablosu, web sayfası oluşturma ile doğrudan ilişkili olmayan ayar bölümlerini içerir. Zenfolio editörü, her bir sayfayı görsel ve işlevsel olarak ayrıntılı olarak ayarlayabileceğiniz ayrı bir ayar alanıdır. Seçeneklerini kısmen “Temalar” Bölüm.

Özetlemek gerekirse, her blok için bir düzen ve görüntülenen öğeler kümesi seçebilirsiniz. Her menü noktasına bir Başlık, tür (galeri, özel sayfa, harici sayfa, PDF belgesi), ekran ve açılış kuralları (yeni veya geçerli pencerede) atanabilir. Burada da açılır menü oluşturulabilir. Site Ayarları bölümünde, web sitesi markalaması (logolar ve simgeler), dil, mobil sürüm, RSS haber akışı, fotoğraf bilgileri ekranı vb..

Genel olarak, gösterge tablosu olumlu bir izlenim yaratır. Ayarlarla biraz karmaşık ve aşırı yüklenmiş, ancak alıştığınız anda oldukça mantıklı ve kullanışlı görünüyor. Zenfolio işlevselliği iyi bir seviyede. Birkaç gün içinde bir blog ile bir fotoğraf / video mağazası tasarlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan her şey burada mevcut.

Sistemin işlevselliğinden bahsetmişken, oldukça çok yönlüdür ve yaratıcı özgürlüğünüzün ifadesi için birden fazla seçenek sunar. Sistemin özellik grubunu şu an gözden geçirmenin tam zamanı.

Mobil uygulamalar

Dokunmatik navigasyon desteğiyle gelen mobil cihazlar için optimize edilmiş düzenlerin yanı sıra, web sitesi oluşturucu, hareket halindeyken profesyonel portföyler oluşturmayı ve yönetmeyi mümkün kılan Android ve iOS cihazlar için ücretsiz mobil uygulamalara sahiptir. Ayrıca, fotoğrafların hızlı yüklenmesi ve yönetimi ve fotoğraf galerilerinin oluşturulması için bireysel İstemci Belleği uygulamaları da vardır..

Arama motoru optimizasyonu

Zenfolio portföy web siteleri arama motorları için iyi optimize edilmiştir. Yukarıda belirtildiği gibi, sistem, proje oluşturma sürecinin son adımında en başından itibaren önemli SEO ayarlarını doldurma fırsatı sunar. Ek olarak, SEO söz konusu olduğunda göz ardı edilmemesi gereken en önemli vurgulanan alanlarla bile gelir. Bu, kullanıcıların proje arama motoru sıralamasını (başlıklar, anahtar kelimeler, açıklamalar) artırmak için hangi meta etiketleri doldurmaları gerektiğini bilmesi için en iyi yoldur.

Entegre Analytics

Sistem, trafik akışı ve dalgalanmalar, web sitelerindeki davranışları, önemli trafik kaynakları ve web sitemizin tanıtımı ve müşteri katılım oranı üzerinde doğrudan etkisi olan diğer önemli özellikler de dahil olmak üzere web sitesi parametrelerinizi izlemek için sahip olunması gereken araçları entegre etme fırsatı sunar. Entegre edebileceğiniz hizmetler arasında Google Analytics, Web Yöneticisi Araçları ve StatCounter’dan bahsetmek mantıklıdır.

İçerik yönetimi

Zenfolio, fotoğraflarınızı ve koleksiyonlarınızı kolayca galeriler ve iç içe gruplar halinde düzenlemenizi sağlar. Etiketleri (anahtar kelimeleri) bunlara atamak ve fotoğrafları kategorilere yüklemek ve bölmek de mümkündür. Hizmet ayrıca fotoğrafların, videoların ve koleksiyonlarının sürükle ve bırak düzenlemesini de destekler.
Dosyaları bir kategoriden diğerine taşımanız gerekirse, bunu en kısa sürede kolayca yapabilirsiniz. Zenfolio ayrıca IPTC ve EXIF ​​meta verilerini içe aktarıp görüntülemenizin yanı sıra ActiveX ve HTML5 gibi entegre yükleme araçlarından da yararlanmanıza olanak tanır.

İçeri / Dışarı Aktarma Özellikleri

Zaten başka sistemlerde fotoğraf koleksiyonunuz varsa ve bunları Zenfolio’ya taşıma niyetiniz varsa, web sitesi oluşturucu Adobe Lightroom, Microsoft Live Fotoğraf Galerisi, Fotoğraf Mekaniği, komut satırı vb. Üzerinden doğrudan yüklemeye izin verir. Fotoğrafları Zenfolio’ya da aktarabilirsiniz. diğer barındırma hizmetlerinden kaynak veya ham dosyalar yükleyin veya saklayın, PDF dosyaları yükleyin veya hatta web sitenizin menüsünden bağlayın.

Fotoğraf ve Video Barındırma

Zenfolio, JPEG, TIFF, PNG, GIF fotoğraf dosya formatlarının yanı sıra MPEG, M4V, AVI, MOV, WMV, 3GP, MKV, MP4, MTS video dosyalarını destekler. Fotoğraf dosyalarınızın boyutlarından bağımsız olarak, web sitesinde mükemmel bir şekilde görüntülenecek şekilde yüksek kalitede olacaktır. Web sitesi oluşturucu ayrıca kullanıcı katılımı ve saklama oranlarına katkıda bulunan birçok profesyonel video, fotoğraf ve portföy fotoğrafçılığı düzenine sahiptir.

Ayrıca Zenfolio, büyük görüntülerin kaliteli görüntülenmesi ve çekici görüntülenmesi için Işıkların Kısılması moduyla birlikte gelir. Çoğu kullanıcı, web sitesi oluşturucunun Triple Scoop Müzik koleksiyonunda bulunan 50 ücretsiz müzik arasından seçim yapma fırsatını takdir eder..

Geliştirilmiş güvenlik

Web sitesi oluşturucunun profesyonel fotoğrafçıların ihtiyaçlarına odaklanmış olması, sunucularında barındırılan dosyaların güvenliğine özel önem vermektedir. Platform, coğrafi olarak dağıtılmış fotoğrafların yedeklenmesini, ayrı fotoğrafların ve galerilerin şifre korumasını sağlar,
Sosyal Medya Paylaşımı

Web sitenizin tanıtımına ve müşteri tabanındaki büyümeye katkıda bulunmak için Zenfolio, web sitenizi ve fotoğraf koleksiyonlarınızı Pinterest, Google+, Facebook, Twitter vb. Dahil olmak üzere popüler sosyal ağlarda paylaşmanızı mümkün kılar. Bu, hem fotoğrafçılara hem de potansiyellerine yeni alışveriş deneyimi sağlar. ve sadık müşteriler. Entegre laboratuvarlardan dosya sipariş etme zorunluluğu varsa, Zenfolio bu özelliği de verir.

e-Ticaret

Zenfolio, kendi markanızla birlikte gelen ve 18 para birimi türünü, dünya çapında geniş nakliye / teslimat seçeneklerini, ilk siparişte% 20 indirimin yanı sıra Alışveriş Sepetinizi arkadaşınıza veya iş ortağınıza e-posta ile gönderme fırsatını destekleyen entegre bir alışveriş sepeti ile birlikte gelir. Zenfolio ile entegre iş ortağı laboratuvarları tarafından sağlanan 2.000’den fazla ürün satabilirsiniz.

zenfolio e-ticaret

Web sitesi oluşturucusunun sahip olduğu Fotoğraf Albümü Hizmeti, el işi fotoğraf albümlerinin ve basılı ürünlerin satılmasını mümkün kılar. Hizmetle satabileceğiniz diğer ürünlerin yanı sıra, lisanslı dijital indirmelerden, diğer satıcılar tarafından verilen ürün paketlerinden, özel tasarlanmış kolajlardan ve tebrik kartlarından vb. Bahsetmek mantıklıdır. Fiyatları ayarlamak ve potansiyel müşterilere sunmak, özellikle farklı para birimi türlerinde küresel olarak ürün satacaksanız. CSV dosya içe / dışa aktarma özelliği de burada desteklenmektedir.

Zenfolio ayrıca fotoğraflar ve galeriler için öne çıkan ürünlerin görüntülenmesine, her bir durumda tercih edilen gönderim seçeneklerine karar vermesine, tamamlanan tüm siparişlerde ayrı bir satış vergisi (KDV) almanıza olanak tanır. Web sitesi oluşturucu, PayPal’ı kabul etmenizi sağlar ve kredi kartı ödemeleri, bekleyen durumdaki siparişlere promosyon baskısı ekler.

Eklentileri

Zenflow, portföy web sitenizi daha da eğlenceli hale getirmek için birden fazla eklenti kullanmanızı sağlar. Bunlar arasında Triple Scoop Music’ten 17000’den fazla şarkı, Fotoğrafçının Edit RAW Dosya İşleme yanı sıra sistem ortaklarından indirimler ve özel teklifler.

tasarlamak & Şablonlar

Zenfolio’nun 12 site ön ayarı vardır. Her biri kendi fotoğraf sunum yapısı ile birlikte gelir ve farklı galeri kompozisyonuna, ana sayfalara, menü konumlarına vb. Sahiptir. Ayrıca, bir web sitesinin, arka planın ve tipografinin renk şemasını içeren her ön ayar için temaları ayarlayabilirsiniz. Bu çok basit bir tasarım özelleştirme yöntemidir. Burada düzenlenebilecek birçok tema var veya web sitesi oluşturucuda sıfırdan kendi temalarınızı oluşturabilirsiniz.

Ayrıca herhangi bir site ön ayarının düzenini değiştirmek de mümkündür. 25 farklı şablon vardır ve web sitenizin her sayfası için ayrı bir düzen seçebilirsiniz. Bu aynı zamanda tasarım özelleştirmenin çok güçlü ve kullanımı kolay bir yoludur. Dahası, düzen şablonları üstbilgi ve altbilgi için ayrı olarak etkinleştirilebilir. Bununla birlikte, tam olarak hangi şablonu seçeceğiniz çok önemli değil – tasarımı ve yapısı nihayetinde tamamen değişebilir.

Üstbilgi, altbilgi, menü, iletişim bilgileri, arama alanı, sosyal ağ düğmeleri vb. Dahil olmak üzere herhangi bir sayfada birkaç öğeyi etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilirsiniz. Bu seçenekler web sayfası tasarımını çok etkiler.

Zenfolio Bir Tasarım Seç

Genellikle bir sayfadaki tüm öğelerin hizalamasını ve görüntülenmesini ayarlayabilirsiniz. Bunu yapmak için gerekli onay kutusunu bulmanız yeterlidir. Bu seçeneklerin çoğu “Sayfa Seçenekleri” bölümünde bulunur. Zenfolio, zengin tasarım özelleştirme ayarlarıyla birlikte gelir. Tek sorun, bu seçeneğin veya bu seçeneğin bazen etkinleştirilmesinin sonucunu anlamak zor olmasıdır. Birçok küçük ayar vardır ve burada kaybolmak kolaydır. Onay kutusunu rahatsız etmezseniz, bunu başarabilirsiniz. Tasarım editörü burada güzel.

Müşteri desteği

Web sitesi oluşturucunun Öğrenme ve Destek Merkezi profesyoneldir ve herhangi bir cevap hakkında ayrıntılı sorular sunar. Zenfolio müşteri destek seçenekleri oldukça çok yönlüdür, ancak tüm hizmetler burada varsayılan olarak ve sıfır maliyetle sunulmamaktadır. İlk kez kullanıcılar veya web sitesi geliştirme sürecinde sorunlarla karşılaşan kullanıcılar aşağıdaki yardım çözümlerinden yararlanabilir:

 • Bilgi tabanı – web sitesi oluşturucu birçok makale içeren bilgilendirici bir Bilgi Bankası sunar. Sistemle çalışırken kullanıcıların karşılaştığı en yaygın sorunlara dayalı niş kategorilere ayrılırlar;
 • Eğitim Videoları – Zenfolio, projenizi yepyeni bir seviyeye taşımanıza yardımcı olacak çok sayıda derinlemesine eğitim videosu ve aracına sahiptir;
 • Canlı sohbet – Ücretli plan aboneleri için Canlı Sohbet ve telefon desteği şu anda mevcuttur ve bu iyileştirilmesi gereken konulardan biridir;
 • İletişim Formu – Asistan ile iletişime geçmek için, özel bir bağlantıyı takip ederek iletişim formunu doldurmalı veya Zenfolio uzmanlarından biriyle bire bir ücretsiz kurulum oturumu için kaydolmalısınız. Genel olarak, Zenfolio teknik desteği iyi organize edilmiştir;
 • Çevrimiçi topluluk – Zenfolio, kullanıcıların seçebileceği çeşitli seçeneklerden oluşan kapsamlı bir çevrimiçi topluluğa sahiptir. Bunlar Blog, İncelemeler, Etkinlikler, Zenfolio Elçileri, Geliştiriciler, Ücretsiz Kılavuzları içerir.

Planlar & Fiyatlandırma: Zenfolio’nun Maliyeti?

Zenfolio, sistemin özelliklerini test etmek için 14 günlük ücretsiz bir deneme sunan ücretli bir hizmettir. Planlar işlevsellik açısından çok farklıdır. Bu nedenle, abone olmadan önce her bir planın özelliklerini öğrenmenizi öneririz. Yani planlar şu şekildedir:

 • starter (Yıllık 60 $) – Özelleştirilebilir fotoğraf barındırma web sitesi, blog ile tam özellikli portföy, sınırsız depolama alanı, mobil düzenler, temalar, slayt gösterileri için 50 ücretsiz şarkı, şifreli erişim kontrolü, arşiv RAW dosyaları, alan adı.
 • profesyonel (Yıllık 240 $) – Başlangıç ​​Planına dahil olan tüm özellikler artı Mpix’den ürün sipariş etme / satma fırsatı,% 7 sipariş ücreti, alışveriş sepeti, maksimum 64 Mb dosya boyutu, filigran ve logo ekleme, pazarlama araçları, kaldırılan Zenfolio markası.
 • ileri (Yılda 360 $) – Özel gönderim seçeneği, çok kullanıcılı hesap erişimi, katılımcı listeleriyle etkinlikleri yönetme, eksiksiz sipariş düzenleme, anında canlı sohbet desteği, telefon desteği, favorileri Lightroom’a aktarma.

Aylık ödemelerin yıllık planlara göre% 40 daha pahalı olduğunu belirtmek gerekir. Planlar geliyor ortalama tutar web sitesi inşaatçılar niş ve birbirinden çok farklı. Başlangıç ​​Planı, standart bir portföy oluşturmak için iyi çalışır. Pro Plan, içerik markalama ve satışına olanak tanır. Gelişmiş Plan, kaliteli teknik destek ve bir ekipte çalışma veya müşteriler için promosyon eylemleri gerçekleştirme fırsatı sağlar.

Zenfolio Fiyatlandırması

% 7 komisyon satış ücreti burada makul görünmüyor. Öte yandan, geliştiriciler kişisel olarak başarınızla ilgileniyor ve bu da teknik destek performansına ve genel Zenfolio kalitesine katkıda bulunuyor. Bu standart bir uygulamadır.

Zenfolio İnceleme Sonucu

Zenfolio, çok fonksiyonlu portföy web siteleri oluşturmak için kullanılan gelişmiş bir web sitesi oluşturucusudur. Sistemin güçlü işlevselliği ile birlikte kaliteli şablonlar, web sitesi oluşturucunun kullanıcılara önerilmesini mümkün kılar. Hizmetin dezavantajları o kadar önemli değil, ama varlar ve oldukça dikkat çekiyorlar. Bu özellikle platformu kullanmanın ilk aşamalarında geçerlidir – arayüzün ergonomisi bazen zayıftır.

Önemli olan, istediğiniz sayıda fotoğrafı hızlı bir şekilde yükleyip web sitenize gönderebilmenizdir. Ana görev, tasarım ve faturalandırma seçeneklerini ayarlamaktır. Gerisi çok daha basit. Zenfolio yeni başlayanlar için iyi çalışıyor mu? Evet, hayır’dan daha muhtemeldir, ancak sisteme alışmanız ve önce öğreticiyi izlemeniz gerekir.

Destek Merkezi seçilmelidir. Gerçekten profesyonel. Teknik destek de oldukça iyi gelişti. Planların maliyeti ortalama. Eğer arayüzü ile Tamam, web sitesi oluşturucu dikkat değer. Deneme süresi, sistemin parasına değip değmediğini anlamanıza izin verecektir.

Zenfolio’yu Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map