Zoho Sites İncelemesi

Zoho Sites – güzel web oluşturma deneyimi sunan ve farklı proje türleri oluşturmayı mümkün kılan bir web sitesi oluşturucusudur. Bunlar portföyleri, işletme web sitelerini, blogları ve diğer ticari / ticari olmayan projeleri içerir.


Web yayıncılığı çözümü 2012 yılında Zoho Corporation tarafından geliştirilmiştir ve şirket tarafından sunulan hizmet paketine dahil edilmiştir. Bugün itibariyle, ürün Zoho’nun üretkenlik paketindeki diğer iş araçlarıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşiyor. Örneğin, Zoho tüm içeriği Zoho İçerik Oluşturucu Veritabanında depolar ve kullanıcıların destek istekleri gibi şeyleri halletmelerini sağlayan CRM Form Oluşturucu’yu sunar.

Web sitesi oluşturucu sezgisel gezinme sağlar, duyarlı tasarımlar, bir dizi özelleştirme aracı, güçlü entegrasyon seçenekleri, HTML / CSS erişimi ve yeni başlayanların ve web tasarım uzmanlarının başarıyla başlatılmasına yardımcı olan diğer özellikler. Aynı zamanda, hizmetin onunla değerli bir web mağazası oluşturmayı imkansız kılan uygun e-Ticaret işlevselliği yoktur..

Peki, web sitesi oluşturucu aslında nasıl derecelendirir?? Performansını etkileyen özellikler nelerdir ve sistem yatırıma değer mi? Zoho Sites web sitesi oluşturucusunu inceleyerek bize katılın.

1. Kullanım Kolaylığı

Zoho Sites’i kullanmak gerçekten hoş. Temiz, sezgisel ve gezinmesi kolay. Bir proje oluşturmaya başlamak için önce sisteme kaydolmanız gerekir. Bu çok zaman ve çaba gerektirmez – sadece kayıt formunu doldurun, e-postanızı ve şifrenizi belirtin ve e-postayı etkinleştirerek hesabı onaylayın. Sisteme kaydolmanın başka bir yolu da sosyal ağ hesaplarınızı kullanmaktır. Bu da hızlı ve basit.

Zoho Editör

Kaydolduktan sonra, web sitenizin adını girmeniz istenecektir. Bunu yaptıktan sonra, şablon kütüphanesine ve oluşturucunun kendisine yönlendirileceksiniz. Zoho Sites, sadece birkaç tıklamayla tam özellikli bir web sitesi başlatmaya izin veren kullanışlı bir düzenleyici ile birlikte gelir. Sistemi kalabalığın öne çıkaran diğer bir şey, kolay web sitesi kişiselleştirmesine katkıda bulunan ve markanızı başarılı ve popüler hale getirmek için gereken kapsamlı özellik seti ile projeler başlatmanızı sağlayan profesyonel ve sağlam kullanıcı arayüzüdür..

Sayfaya bir web sitesi öğesi eklemek için üst araç çubuğunda bu öğeyi seçin ve açılır menüde mevcut ayarları yapın. Her öğe ek özelleştirme seçenekleri içerir. Varsayılan olarak mevcut olanların ötesine geçmek istiyorsanız, HTML / CSS düzenleyicisini kullanabilirsiniz. Sonuçta, web sitesi oluşturucu çok iyi organize edilmiş görünüyor. Sistem yüksek derecede kişiselleştirmeye izin verir ve kaliteli sonuç sağlar.

2. Özellikler & Esneklik

Zoho Sites, sistemi küçük ve orta ölçekli işletme web siteleri oluşturmak için mükemmel hale getiren kapsamlı tasarım özelleştirme seçenekleri ve etkileyici özellik seti sunar. Proje geliştirmede kullanmadan önce web sitesi oluşturucusundan ne bekleyeceğinizi bilmek için bu özellikleri kaydetmenin tam zamanı.

Zoho Suite Entegrasyonu

Zoho Sites ile bir hesap oluşturduğunuzda, küçük bir bonus olarak Zoho Suite’in geri kalanına doğrudan Sites kontrol panelinizden erişebilirsiniz. Zoho Corp. 1996’dan beri iş yazılımı geliştirmektedir, bu nedenle web sitesi oluşturucusunun küçük işletmeler için uyarlanmış bir ton kullanışlı özelliğe sahip olması tesadüf değildir. Bunlar arasında özel CRM Formları, Zoho SalesIQ ve Zoho Kampanyaları, dinamik içerik, birden çok katılımcı ve blog oluşturma motoru bulunur.

e-Ticaret

Web sitesi oluşturucu, fiziksel ve dijital ürünler satmak için çevrimiçi mağazalar oluşturmanıza olanak tanır. Ancak, Zoho Sites e-ticaret motoru temel bir alışveriş sepeti ile birlikte gelir ve e-posta makbuzu özelleştirme, ödeme sistemi, ürün kategorizasyonu ve daha fazlası gibi zorunlu unsurlardan yoksundur. Tam özellikli bir mağaza oluşturmak için ayrı bir mağaza ile başlamalısınız. Zoho Ticaret Oluşturucu, Nisan 2019’da piyasaya sürüldü.

Zoho Ticaret

Kod Yerleştirme

Web sitesi oluşturucu, kullanıcıların mesajlarını sorunsuz ve anlaşılır bir şekilde iletmelerine yardımcı olmak için kodları projenize yerleştirmenize izin verir. Böylece, web sitenizin performansına katkıda bulunacak video ve ses dosyalarını, kod snippet’lerini ve diğer zorunlu öğeleri gömmek mümkündür..

HTML ve CSS Editör

Kodlama bilginiz iyi bir seviyedeyse, HTML / CSS web sitesi kodlarını düzenlemek için web sitesinin en iyi özelleştirme efektine ulaşın. Bu, web sitenizin gelişimi üzerinde tam kontrol sahibi olmanın en iyi yoludur.

Zoho Kod Editörü

Takım İşbirliği

Web sitenizi oluştururken çalışırken, değerli sonuçlara toplu olarak ulaşmak için birden çok katılımcıyı davet edebilir ve ekleyebilirsiniz. Birlikte çalışmayı planladığınız ekip üyelerine paylaşılan web sitesi erişim hakları atamak size kalmıştır. Ayrıca, kontrol panelinde, web sitesi ziyaretçilerinin belirli web sayfalarına erişmesine izin verebileceğiniz bir Üye Portalı oluşturmak da mümkündür. Benzer şekilde, burada parola korumalı sayfalar oluşturmak da mümkündür.

Sınırlı Erişim Hakları

Bazı bilgilerin veya içeriğin gizliliğini koruma ihtiyacı varsa, web sitenizi özel yapabilir ve yalnızca web sayfalarını görmesine izin verilen kullanıcılara erişim atayabilirsiniz. Kısıtlı web sitesi erişimi, web sitenizin görünürlüğünü sınırlamayı, sayfaları diğer kullanıcılardan veya belirli ekip üyelerinden gizlemeyi mümkün kılar.

Blog

Web sitesi oluşturucu, müşteri katılım oranını artırmak için bloglar oluşturmaya ve yönetmeye izin verir. Yeni blog gönderileri yazmak ve eklemek, bunları planlamak, içerik ve medya dosyaları, yorum kutuları, sosyal medya düğmeleri ve ilk kez kullanıcıları düzenli ziyaretçilere dönüştürmek için gereken diğer blog öğelerini eklemek size kalmıştır. Gerekli öğeleri ayarlayarak blog düzeninizi kolayca oluşturabilirsiniz. Web sitesi oluşturucu, blog’ların diğer popüler platformlardan WordPress ve Blogger.

Zoho Blog Editörü

Sosyal paylaşım

Web’deki varlığınız yalnızca web sitesi oluşturma ile sınırlı olmamalıdır. Genişletmek ve zengin müşteri tabanı oluşturmak için kullanıcılara sosyal ağlara erişim izni verebilirsiniz. Bu, neredeyse hiç çaba harcamadan hedef kitleye ulaşmanızı sağlayan sosyal paylaşım ve otomatik yayınlama seçenekleri ile yapılabilir..

Dahili SEO Araçları

Zoho Sites, arama motorları için iyi optimize edilmiş projeler oluşturmanıza olanak tanır. Web sitenizin arama motorlarındaki konumlarını artırmak için tüm web sayfaları (başlıklar, açıklamalar, anahtar kelimeler) için meta etiketler doldurabilir, favicon yükleyip ayarlayabilir, özel 404 sayfalar oluşturabilir ve trafik özelliklerini ve davranışlarını kontrol etmek için entegre analitik kullanabilirsiniz.

Form Oluşturucu

Web sitesi, orada mevcut en etkileyici form oluşturuculardan birine sahip olabilir. DIY form oluşturma seçeneğinin yanı sıra, hizmet ayrıca seçim için önceden tasarlanmış formların güzel bir seçimini sunar. Seçilen formları kişiselleştirmek için birden fazla tasarım özelleştirme seçeneği de vardır.

Zoho Form Oluşturucu

Sistem, düzenlenmiş sayfaların veritabanını korur, böylece önceki sayfa sürümlerinize istediğiniz zaman geri dönüp yeniden yayınlayabilirsiniz. Ayrıca her web sitesi otomatik olarak mobil görüntüleme için optimize edilmiştir. Mobil, masaüstü ve tablet cihazlarda harika göründüğünden emin olmak için hareket halindeyken bile sitenizin mobil görünümünü HTML / CSS düzenleyicisi ile düzenleyebilirsiniz.

3. Tasarımlar

Tema Sayısı:7
Ücretsiz Temalar:&# X2714; EVET
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:✘ HAYIR
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET

Zoho Sites şablon koleksiyonu hiç etkileyici değil. Şu anda orada özelleştirme için 10’dan az tema var. Önizleme özelliği de mevcut değildir, bu da kullanıcı seçimini biraz karmaşıklaştırabilir. Öte yandan, web sitenizin hazır sürümünü yayınlamadan önce farklı modlarda önizleyebilirsiniz.

İyi bir haber, başlangıçta seçilen tema hakkında sevmediğiniz bir şey varsa, şablonların web tasarım sürecinin ortasında değiştirilebilmesidir. Dahası, temalar varsayılan olarak ücretsiz ve duyarlıdır, bu nedenle mobil ve masaüstü cihazlarda nasıl görüntülenecekleri konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. İlk kez kullanıcılar hizmetin görsel düzenleyicisini kullanabilirken, gelişmiş web tasarımcıları entegre HTML / CSS düzenleyicisine bile erişebilir.

Web sitesi oluşturucu ayrıca etkileyici tasarım özelleştirme seçenekleriyle birlikte gelir. Burada içerik oluşturmaya ve kişiselleştirmeye izin veren Sayfa Sürümleri adında harika bir araç var. Burada düzenleyebileceğiniz çok şey var – yazı tipleri, arka planlar, düzen, web sitesi stili, resimler, renk paleti, metin, medya dosyaları ve daha fazlası. Bunun dışında, markanızı tanınabilir ve olağanüstü hale getirmek için web sitenizin favicon ve logosunu yükleyebilirsiniz..

4. Müşteri Desteği

Zoho Sites iyi yapılandırılmış ve kolayca göz atılabilir Bilgi tabanı. Sisteme kaydolduktan ve bir şablon seçtikten hemen sonra, nasıl kolayca başlayacağınızla ilgili bir video kılavuzu sunulur. Web geliştirme sürecinde karşılaşacağınız sorular ve sorunlar ne olursa olsun, Bilgi Bankası’nda gerekli bilgileri bulacaksınız. Burası, kullanıcıların en çok ilgilendiği ana konuları kapsayan yararlı bilgilerle karşılaşacağınız yerdir. Uygun bir arama filtresi seçeneği, sorunları zamanında çözmenize yardımcı olmak için gerekli cevapları mümkün olan en kısa sürede bulmanızı sağlar..

Sistemle çalışmanın çok yönlü yönleri hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için hizmetin Yardım Merkezine ulaşmak mantıklıdır. Web sitesi geliştiricileri, mevcut içeriği çoklu tematik kategorilere ayırarak kullanıcıların temel ihtiyaçlarını karşıladılar. Sorunuz veya sorununuz ne olursa olsun, gerekli bölüme gidin ve orada bir cevap arayın.

Acil bir sorunla karşılaşırsanız, sistem uzmanlarından birine doğrudan kontrol panelinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz. Ne yazık ki, Zoho Sites şu anda canlı sohbet desteğinden yoksundur, bu da dikkate değer bir kusurdur.

5. Fiyatlandırma Politikası

Fiyatlandırma politikası söz konusu olduğunda, Zoho Sites üç ücretli plan sunmaktadır. Bunlar Essential, Professional ve Advanced’i içerir. Burada kesinlikle ücretsiz bir plan yok, ancak sistem ücretli aboneliklerden herhangi birini ücretsiz olarak test etmenizi sağlar ve 15 günlük ücretsiz deneme sürümünü sunar. Denemeyi başlatmak için kredi kartı bilgisi gerekmez. Ücretli plana geçmeye hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, bu aboneliklerin sunduğu şartları keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Fiyatlandırma SeçeneğiMaliyetÖzellikleri
esansiyel:8 $ / ay✓ Özel Alan Adı;
✓ 1GB Depolama;
GB 10GB Bant Genişliği.
Profesyonel:18 $ / ayBir öncekine ek olarak:
Hosting SSL Barındırma;
✓ Sayfa Sürümleri;
✓ Şifre Koruması.
İleri:28 $ / ayBir öncekine ek olarak:
Members 1000 Üye Portalı;
✓ Erişim kısıtlaması;
✓ Yorum kutusu.

Temel Planın maliyeti aylık 8 ABD dolarıdır ve 10 sayfaya kadar bir web sitesi oluşturma fırsatı anlamına gelir. Planda 1 GB depolama alanı, ayda 10 GB bant genişliği, 5 form, 5 fotoğraf galerisi ve 100 MB maksimum dosya boyutu.

Temel Planın maliyeti 18 $ / ay ve 200 sayfaya kadar web sitesi, 10GB depolama alanı, sınırsız bant genişliği, 10 form, 15 fotoğraf galerisi, 1 katılımcı ve 3 menüye sahip web siteleri oluşturma şansı sunuyor.

Gelişmiş Plan’a geçmek için aylık 28 ABD doları ödemeniz gerekir. Plan, 2000 sayfaya kadar web sitesi oluşturulmasına izin verir ve ayrıca 100 GB depolama alanı, sınırsız bant genişliği, 50 form, 100 MB maksimum dosya boyutu, 200 fotoğraf galerisi, 5 menü ve 5 katılımcı sağlar.

Bunlar Zoho Sites planlarının ima ettiği ana terimlerdir. İlgilendiğiniz abonelik hakkında daha fazla bilgi edinmek için denemeye başlamak için zaman ayırın. Süresi, her bir planın özünü ve web sitesi oluşturucunun genel özelliklerini anlamak için yeterlidir.

6. Artıları ve Eksileri

Zoho Sites, mevcut ihtiyaçlarınıza göre farklı türlerde web siteleri oluşturmanıza olanak tanır. Web sitesi oluşturucu özellikleri ve tasarım özelleştirme seçenekleri açısından zengindir, ancak aynı zamanda kullanıcıların bilmesi gereken olumsuzlukların bir listesi ile birlikte gelir. Şimdi onlara bir göz atalım.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Gelişmiş form oluşturucu ve Zoho Suites Integration.
&# X2714; Duyarlı tasarımlar.
&# X2714; HTML / CSS düzenleyici.
&# X2714; Takım İşbirliği.
Template Kötü şablon koleksiyonu (bunun yerine kendi şablonunuzu oluşturmalısınız).
Live Canlı sohbet desteği eksikliği.
✘ Sınırlı e-Ticaret seçenekleri.

Sonuç

Zoho Sites, küçük ve orta ölçekli işletmeler, bloglar, açılış sayfaları ve portföyler için web siteleri oluşturmanıza olanak tanıyan iyi ve risksiz bir web sitesi oluşturucusudur. Platform, şirketin diğer ürünleri ile entegrasyona izin veren Zoho Corporation Suite’e dahil edilmiştir. Bu kullanıcılar için dikkate değer bir değerdir. Hizmetin bir başka özelliği de, birden fazla tasarım özelleştirme seçeneği sunan ve sayısız projeyi başlatmanızı ve yönetmenizi sağlayan özellik setidir..

Bize göre Zoho Sites, hem WYSIWYG hem de HTML / CSS editörleri sunduğu için web yöneticisi seviyenizden bağımsız olarak yeteneklerinizi denemek için iyi bir yerdir. Aynı zamanda, web sitesi oluşturucu, çağdaş web oluşturma araçlarının sahip olması gereken bazı özelliklerden yoksundur – e-Ticaret, çok dilli destek ve birkaçından bahsetmek için canlı sohbet. Zoho Sites, tam özellikli bir web mağazası veya özel işlevlere sahip gerçekten karmaşık bir web sitesi oluşturmak isteyenler için en iyi seçenek değildir. Her neyse, sistemin artılarını ve eksilerini keşfetmek, önce özellik setini test etmek mantıklı. Yani, web tasarım yeterliliği yolunda iseniz, Zoho Sites denemek için bir araç olabilir.

Zoho Sitelerini Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map