15 fakty o elektronickom obchode, ktoré vás udržia v noci (2020)

Môj obsah podporujú čitatelia úžasných ľudí, ako ste vy. Čo znamená, že by som mohol získať províziu. Viac informácií tu!


Štatistika elektronického obchodu

Keď uvažujete o elektronickom obchode, pravdepodobne si predstavujete obchod online, ktorý neustále propaguje nové ponuky, produkty, služby atď.

Elektronický obchod zahŕňa omnoho viac stratégie z pohľadu obchodníka.

Aj keď niektorí obchodníci hľadajú veľké zisky smerom k iným trhom, trh elektronického obchodu má veľa potenciálu.

Podľa týchto faktov a štatistík sa internetové podniky ľahko začínajú a stále rozvíjajú.

Aj keď je to stále relatívne nová technológia a forma predaja, elektronický obchod vám môže poskytnúť stabilný príjem, a ak ste malý alebo hlavný maloobchodník s fyzickým umiestnením, môžete zvýšiť svoj predaj pridaním tohto online prvok vašej predajnej cesty.

Nasledujúcich 15 faktov vás prinúti nielen vylepšiť svoj obchod s elektronickým obchodom, ale tiež poskytnúť inšpiráciu pre množstvo ďalších predajní pre online príjem.

Väčšina spotrebiteľov uprednostňuje nakupovanie online z rôznych dôvodov.

Niektoré z nich zahŕňajú:

 • Úspora času
 • Menej daní
 • Ľahko porovnávať ceny
 • Žiadne davy
 • Viac odrôd

Mnohí kupujúci okrem toho uprednostňujú online prieskum produktov a získajú predstavu o cene skôr, ako idú na fyzické miesto.

Ak je ponúkaná rýchla a bezplatná doprava, veľa kupujúcich by radšej nakupovalo online, než aby nakupovali veci, ktoré si nevyžadujú, aby ste si tovar najskôr prečítali..

Zákazníci však s menšou pravdepodobnosťou skočia na ponuky pre položky online, ktoré si vyžadujú osobnejší prieskum.

Napríklad kupujúci môžu ísť v obchode pozrieť na topánky, ale môžu si ich kúpiť online, ak pri prehliadaní svojich telefónov v obchode nájdu lepšiu ponuku..

Poznámka o mobilnom elektronickom obchode

Dáta mobilného elektronického obchodu pre budúci rast

Ako ukazujú nasledujúce štatistiky, mobilný elektronický obchod je veľmi dôležitý pre maloobchodníkov, ktorí sa rozhodnú poskytovať online obchody.

Ak nemáte obchod, ktorý je prístupný cez telefón alebo ktorý je optimalizovaný pre mobilné zariadenie, budete mať oveľa ťažšie prinútiť ľudí, aby si kúpili tovar z vášho obchodu, najmä ak ide o položku, ktorú môžu nájsť od iného maloobchodník.

Internetové obchody s optimalizáciou pre mobilné zariadenia obsahujú rýchle a ľahké pokladne, jednodotykový navigátor, väčšie obrázky a intuitívne rozhrania reagujúce na posúvanie dotykom.

Vytvorením internetového obchodu, ku ktorému máte prístup z tabletu alebo smartfónu, pravdepodobne každý mesiac oslovíte tisíce nových zákazníkov.

Začnime základmi

1. Elektronický obchod sa skutočne začal v roku 1979. Michael Aldrich prepojil domácu televíziu s telefónnou linkou, aby vytvoril online nakupovanie, ktoré v 80. a 90. rokoch 20. storočia zaznamenalo rozmach pred tým, ako internet začal.

2. Amazon bol uvedený na trh v roku 1995. Amazon však nezačal dosahovať zisk až do roku 2003. Priemerná hodnota objednávky od roku 2012 pre Amazon je 47,31 dolárov a Amazon je, samozrejme, známy ako jeden z najväčších online predajcov.

3. Netflix nebol prvý online predajca DVD predplatného. Blockbuster vytvoril Blockbuster.com v roku 2004, ale nie je jasné, kedy sa služba začala ako Netflix. Redbox a Netflix nakoniec viedli k pádu toho, čo sa v domácej video zábave zvyklo na najväčšie meno.

4. Od tretieho štvrťroka v roku 2012 sa prostredníctvom služby Paypal vyskytlo 4 423 dolárov za sekundu. Paypal sa v posledných rokoch rozšíril a stal sa najznámejším spôsobom platenia online bez toho, aby ste sa museli vzdať informácií o svojej kreditnej karte.

5. Groupon v roku 2010 odmietol obchod so spoločnosťou Google za 6 miliárd dolárov. Online broker sa stal IPO budúcim rokom.

Ako sociálne médiá ovplyvňujú elektronický obchod

6. Spoločnosť Zappo zarába peniaze na základe odporúčaní od sociálnych médií. Online predajca berie 0,75 USD od Pinterestu, 2,08 USD od Facebooku a 33,66 USD od Twitteru.

7. 46 percent online nakupujúcich počíta sociálne médiá pri rozhodovaní, či si niečo kúpiť online.

8. 47 percent nakupujúcich tvrdí, že Facebook má najväčší vplyv na to, čo kupujú.

9. 54 percent členov Facebooku používa na prehliadanie svojich telefónov. Niet pochýb o tom, že mobilný elektronický obchod rapídne vzrástol a stále prináša milióny dolárov pre maloobchodníkov, ktorí majú internetové obchody prístupné pre mobilné zariadenia..

10. Polyvore má najväčšiu priemernú hodnotu objednávky udržiavajúcu 66,75 dolárov za objednávku.

Fakty o elektronickom obchode

11. Viac ako 80 percent populácie online používa internet na nákup tovaru a služieb.

12. 50 percent populácie online nakupovalo u internetových maloobchodníkov viac ako jedenkrát.

13. Predaj elektronického obchodu rastie viac ako 19 percent ročne a do roku 2015 dosiahne takmer 1,4 bilióna dolárov.

14. Najvyššou rastúcou krajinou pre elektronický obchod je India, po ktorej nasleduje Saudská Arábia, Indonézia, Austrália a Filipíny. Najmenej rastúci počet online nakupovaní je Lotyšsko, Ukrajina a Francúzsko.

15. Podľa odhadov spoločnosti eMarketer maloobchodný predaj v elektronickom obchode v roku 2017 dosiahol 2,3 bilióna dolárov, čo je o 23,2% viac ako v predchádzajúcom roku.

Niektoré ďalšie štatistiky o elektronickom obchode

Z vyššie uvedeného je zrejmé, že spojenie mobilných a sociálnych médií spolu s elektronickým obchodom je nevyhnutné pre význam a rast u akéhokoľvek maloobchodného predajcu online..

Z nasledujúcich štatistík sa však môžete veľa naučiť vrátane toho, aké sú najväčšie obchody s elektronickým obchodom, aké vekové skupiny milujú nakupovanie online a aké typy platieb uľahčujú zákazníkom nakupovanie online..

Väčšina online nakupujúcich používa na úhradu bankové prevody alebo kreditné karty. V skutočnosti sa 40 percent online nákupov realizuje kreditnou kartou. Paypal však rýchlo rastie na 35 percentách.

Nakupujúci v Severnej Dakote minú najviac peňazí online. Obyvatelia tohto štátu zvyčajne minú 16,17% svojho príjmu na nákupy online.

Najväčším e-obchodom v súčasnosti je Amazon. Druhým je eBay, za ním nasledujú Apple, Walmart a The Home Depot.

Nakupujúci online vo vekových skupinách 31 až 44 a 55 až 65 rokov míňajú najviac peňazí online nakupovaním na 68 percent.

Online nakupujúci minú ročne 1 200 až 1 300 USD za nákupy cez internet.

Pizza Hut bola prvým reťazcom pizze, ktorý ponúka online objednávanie v roku 1994.

Väčšina nakupujúcich s 71 percentami verí, že nájdu lepšiu ponuku, keď nakupujú online, než aby šli do obchodu.

Očakáva sa, že počet online spotrebiteľov sa do roku 2015 zvýši na 201 miliónov.

V súčasnosti existuje 195 miliónov online spotrebiteľov, ktorí nakupujú veci každú minútu prostredníctvom obchodov s elektronickým obchodom.

Predpovede pre elektronický obchod v roku 2019 a neskôr

Väčšina týchto štatistík poukazuje na skutočnosť, že elektronický obchod je už pre podniky najlepším spôsobom, ako rozšíriť svoje zásoby a rast predaja.

V nasledujúcom desaťročí je pravdepodobné, že nakupovanie online dramaticky vzrastie do tej miery, že väčšina nákupov sa nakupuje online, a to aj v prípade položiek, ktoré mohli vyžadovať, aby ste ich najskôr videli..

Je to vďaka novej technológii, rýchlejšej kontrole a ľahko porovnateľným cenám tovaru. Stále viac ľudí sa však obáva nedostatočnej bezpečnosti pri nakupovaní online.

Vďaka niekoľkým porušeniam zabezpečenia online pre veľkých maloobchodníkov, ako sú Target, Home Depot a Neiman Marcus, hľadajú ľudia bezpečnejšie spôsoby platby online, ktoré od nich nevyžadujú priame číslo kreditnej karty..

Ďalšie kroky pre elektronický obchod sa musia vyvíjať okolo bezpečného, ​​rýchleho a mobilného nakupovania.

Ak maloobchodníci môžu zabezpečiť, aby ich nakupujúci mali najpríjemnejší zážitok pri nakupovaní online, nie je dôvod, aby nakupujúci nakupovali v obchode.

Zdroje na odhlásenie

https://blog.paymill.com/social-media-ecommerce/
http://www.factbrowser.com/tags/ecommerce/
http://mashable.com/2012/11/06/ecommerce-statistics/
http://getlevelten.com/blog/julie-miller/10-shocking-e-commerce-facts
http://www.internetretailer.com/

Či vás teda niektorá z týchto štatistík vyniká? Alebo môžete vidieť nejaké štatistiky, ktoré skutočne vynikajú? Pre mňa to bola skutočnosť, že „Transakcie uskutočnené prostredníctvom Paypal dosiahli 4 423 USD za sekundu”.  Je to dosť šialené počuť to.

Takže by ste mali uvažovať aj nad týmto!!

Ako spustíte webovú stránku elektronického obchodu?

Chcem ti dať 2 zdroje.

1 je tu, čo je 5 najlepších tvorcov webových stránok elektronického obchodu

Alebo a Veľký obchodný východiskový bod tu

Kredit na úver: dobropis 
Napísal a publikoval Christopher Pontine

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map