Ako začať blog

Získanie webhostingu

Hosting je ďalším zásadným prvkom, ako začať blog, ale našťastie je to ľahká a priama úloha.


Webhosting je miesto, kde žije váš blog. Existujú tri typy webhostingu a môžete ich podľa potreby zväčšovať:

výber perfektného názvu domény

Zadarmo hosting.

Zdieľaný hosting (odporúčané).

Hosting VPS.

Dedikovaný server hosting.

Ak máte v pláne stať sa autoritou, bezplatný hosting nie je možné. Kým bezplatní hostitelia technicky sprístupnia váš obsah verejnosti, bezplatní weboví hostia na váš blog pošúchajú nevhodné reklamy. Navyše s vami nebudú zdieľať príjmy z reklamy. Bezplatný hosting je ľahko identifikovateľný aj náhodnými používateľmi internetu a títo používatelia budú posudzovať vašu prácu na vystúpeniach.

Našťastie ďalšie poschodie nie je vôbec drahé. Ak nakupujete v okolí, môžete sa dostať zdieľaný hosting za menej ako 10 dolárov mesačne alebo dokonca menej. S účtom zdieľaného hostenia vaše stránky existujú na serveri s niekoľkými ďalšími, ale vaše súbory zostávajú oddelené. Okrem toho vaša hostiteľská spoločnosť nebude nútiť reklamy na vašich návštevníkov. Väčšina poskytovateľov ponúka neobmedzené miesto na disku (úložisko), prenos súborov (šírku pásma), e-mailové účty a databázy.

Zdieľaný hosting je miestom, kde väčšina blogerov začína kvôli nízkej cene a pohodliu. Väčšina poskytovateľov zdieľaného hostingu ponúka vynikajúcu podporu 24 hodín denne, bezplatné doménové meno a jednoduchý spôsob prístupu k backendu a databázam blogu. Navyše (a k tomuto sa dostaneme ďalej) väčšina poskytovateľov ponúka inštaláciu programu WordPress kliknutím. Odporúčame Bluehost.com. (ako sa zaregistrovať v Bluehost, sprievodca krok za krokom)

Bluehost

Virtuálny súkromný server alebo Hosting VPS, predstavuje krok zo zdieľaného hostenia tým, že každá stránka je úplne oddelená od ostatných. Na server VPS, ktorý existuje v jeho vlastnej karanténe, si môžete predstaviť svoju vlastnú stránku. Škodlivý softvér z iných stránok vás nemôže ovplyvniť. Servery VPS sú navyše vybavené vyhradenou šírkou pásma, čo znamená, že budete môcť svoje stránky obsluhovať viacerým ľuďom naraz a vaše stránky sa načítajú rýchlejšie, aby sa zaviedli. Hostiteľ VPS vás samozrejme bude prevádzkovať viac ako len základný účet zdieľaného hostenia, ale dobrou správou je, že nemusíte upgradovať, kým to vaša prevádzka – a dúfajme, že vaše zisky – nezaručuje..

Vyhradený hosting je samozrejme najlepší z najlepších, ale prichádza s drahou cenou. S vyhradeným hostingom sa vaše stránky nachádzajú na vlastnom serveri. Toto nastavenie je neuveriteľne bezpečné a rýchlo horiace. Je to tiež veľmi drahé. Ak zistíte, že prijímate tisíce prístupov denne a efektívne speňažujete túto komunikáciu, mali by ste zvážiť vykonanie zmeny..

Zatiaľ – keď začnete s blogom, bude najlepšou voľbou zdieľaný webhosting. Keď rastie, je dobré vedieť, že existujú možnosti na zväčšenie.

Zmena menných serverov (DNS)

Ak chcete, aby váš blog fungoval, musíte sa pripojiť k svojmu hostiteľovi pomocou webového hostiteľa zmenou názvových serverov (známych ako DNS). Nemusíte sa obávať zmeny menných serverov získajte názov domény a webhosting z rovnakého miesta. Potom sa o vás všetko postará. Ak sa však rozhodnete získať doménové meno napríklad od godaddy.com a webhosting od napríklad bluehost.com, musíte zmeniť menné servery, ak tak neurobíte, váš blog nebude fungovať. Ale nebojte sa, nie je to ťažké.

Z dôvodu menových serverov môžete do webového prehľadávača zadať názov domény a namiesto zadania adresy IP blogu prejsť na web. Predstavte si, že ste si museli pamätať IP adresu každej stránky, ktorú chcete navštíviť. Ak si prenajmete doménu a nastavíte hosting – koncept nákupu domény je vlastne trochu nesprávny názov – budete musieť prepnúť názov servera priradený k tejto doméne..

V opačnom prípade váš webový hostiteľ nebude môcť zobrazovať vaše stránky. Našťastie je to dosť ľahké. Proces sa u jednotlivých registrátorov domén líši, vo všeobecnosti však robí niečo také:

1. Prihláste sa do svojho registrátora domén (napr. GoDaddy.com) – video návod tu), Namecheap.com – video návod tu).

2. Vyberte položku "Názvy domén."

3. Z rozbaľovacieho zoznamu vyberte názov domény, ktorý chcete upraviť.

4. Kliknite na "Odomknite doménu" alebo ekvivalent.

5. Vyberte ikonu "Zmeniť meno servery" voľba.

6. Do poskytnutých polí zadajte hodnoty názvu servera. Poskytovateľ hostingu vám tieto hodnoty poskytne pri registrácii.

7. Kliknite na ikonu "Zmeniť servery názvov" gombík.

Zmena sa prejaví až po 24 hodinách.

TL; DR:

Zdieľaný hosting je v poriadku pre väčšinu nových blogerov, ktorí svoj blog nastavujú. Odporúčame Bluehost.com. Určite by ste mali prehľadávať a porovnávať rôznych webových hostiteľov. Jednou z dôležitých funkcií, ktorú by mal mať váš webový hostiteľ, je jedno kliknutie alebo automatická inštalácia programu WordPress. Teraz, keď už viete, o čom blogovať, máte usporiadané doménové meno a hosting (a nastavenie menných serverov). Ďalším krokom je nainštalovať WordPress.

zdroje:

Bluehost.com ponúka hviezdny webhosting (vrátane názvu domény ZDARMA)

Recenzie zdieľaných webhostingových spoločností – 10 dolárov / mesiac alebo menej

Bluehost vs. HostGator – vizuálne porovnanie vedľa seba

Ako zmeniť nameserverov v GoDaddy

GreenGeeks.com je ďalšou bohatou a cenovo dostupnou webhostingovou službou

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map