Oboznámenie sa so základnými rozšíreniami domény

Môj obsah podporujú čitatelia úžasných ľudí, ako ste vy. Čo znamená, že by som mohol získať províziu. Viac informácií tu!


Rozšírenia domén
Zoznámte sa s rozšíreniami domén

Mnohí z nás chodia na webové stránky mimo WWW (World Wide Web) a na konci zvyčajne zadáme koncovku .com, najznámejšiu príponu. Ale som si istý, že narazíte na iné, ako napríklad .org alebo .net a pomysleli ste si, že ich je ich toľko. Dobre som si myslel, že by bolo pekné rozobrať to, čo znamenajú, takže budete mať lepšie pochopenie toho, kedy môžu byť použité..

Veľký syr – .COM

Niet divu, že každý chce ochutnať boom .COM. Ak máte rozšírenie .COM, pravdepodobne získate väčšiu návštevnosť. Rozšírenie .COM je najbežnejšie známe. Čo znamenajú .COM, pochopia aj ľudia, ktorí s internetovými rozšíreniami nie sú veľmi oboznámení. Väčšina ľudí zaplatí veľa za vymyslené meno .COM, ale čo to vlastne znamená? Rozšírenie .COM v skutočnosti znamená komerčné. Väčšina firiem chce .com práve z tohto dôvodu. Je to súčasť vašej webovej prítomnosti a je to jeden z najlepších spôsobov, ako ľudí dostať priamo na vaše stránky. Existujú samozrejme aj alternatívy, ale ľudia dokonca zmenia názov svojej firmy, aby mali dobrú doménu .COM.

Malý syr – .NET

Jednou z najbežnejších alternatív k .COM je .NET, čo znamená sieť. Väčšina poskytovateľov internetových služieb používa .NET ako alternatívu. Nájdete tu tiež veľa webhostingových a internetových spoločností, ktoré tiež používajú .NET. Avšak, .COM je stále preferovaný, pretože je to najznámejšie rozšírenie. Ak však máte podnikanie priamo spojené s internetovou službou, .NET je cenná možnosť.

Obľúbená alternatíva – .ORG

V niektorých prípadoch je .ORG vynikajúcou alternatívou rozšírenia, ak nemôžete získať .COM. Ak je však vaša lokalita určená pre podnikanie, zdá sa, že .ORG je druh rýb. Je to preto, lebo organizácia ORF je krátka pre organizáciu. Väčšina stránok, ktoré používajú .ORG, je určená pre neziskové a obchodné skupiny, ale táto doména môže fungovať aj pre osobné weby, informačné weby, kluby a športové tímy..

Autoritatívny zdroj – .EDU

Ak chcete získať rozšírenie .EDU, musíte byť akreditovanou vzdelávacou inštitúciou. Je to preto, že .EDU je obmedzené doménové meno. Ostatné prípony ako .COM, .NET, .ORG a .BIZ sú nepodložené a neobmedzené názvy domén, čo znamená zdieľať aplikáciu že aj keď ste zisková firma, môžete mať názov domény .ORG. Nie je to prípad rozšírenia .EDU. Okrem toho je .EDU väčšinou určená pre postsekundárne vzdelávacie inštitúcie, ako sú komunitné vysoké školy a univerzity. Väčšina stránok .EDU sa považuje za autorizované zdroje.

S tým nič zlé – .BIZ

S už existujúcimi dobrými názvami domén .COM bol .BIZ vyvinutý ako ďalšie komerčné rozšírenie pre podniky. Stalo sa však spojené s falošnými alebo nevhodnými webovými stránkami. Stále však existujú nejaké skvelé webové stránky .BIZ, ktoré ponúkajú legitímne služby a produkty bez vírusov. Väčšina ľudí bude stále navštíviť váš web, ak má rozšírenie .BIZ, ale v ideálnom prípade potrebujete .COM pre podnikanie.

Veliaci dôstojník – .GOV

Rozšírenie .GOV používajú iba vládne subjekty Spojených štátov. Nikto nemôže zaregistrovať rozšírenie .GOV, pokiaľ nie je kvalifikovaný ako vládny subjekt USA. GOV sa tiež považuje za autoritatívny zdroj a za veľmi cenný citát za články a časopisy nájdené na celom webe..

O čom to je – .MOBI

Väčšina firiem má lokalitu .MOBI. Toto rozšírenie je konkrétne pre webové stránky, ktoré sú optimalizované pre prístup na mobilných zariadeniach. Keď chytré telefóny nemohli získať prístup k webovým prehliadačom, vaša firma absolútne potrebovala rozšírenie .MOBI, aby telefóny mohli pristupovať na vaše stránky. Internet však vo väčšine prípadov prekročil potrebu .MOBI. Ak máte veľkú firmu, nemohlo by vám ublížiť mať samostatný web .MOBI.

Krátke, sladké a živé – .TV

Aj keď rozšírenie môže byť .TV, v skutočnosti ide o akýkoľvek multimediálny alebo zábavný obsah, ktorý obsahuje veľa obrázkov, videí a živých prenosov. Väčšina firiem v zábavnom a hudobnom priemysle môže používať rozšírenie .TV a byť stále veľmi populárna. V skutočnosti je takmer lepšie, ak ste v tejto firme, ak máte rozšírenie .TV ako .COM, pretože to znamená, že ponúkate viac videí a živé prenosy.

Nejaké nápady?

Napísal Christopher Pontine a Cynthia Adams
Obrázok Kredit: ivanpw

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map