Požiadavky na webhosting

Požiadavky na webhosting

Pri výskume webhostingových spoločností existuje niekoľko dôležitých vecí, ktoré by ste mali dávať pozor. Cena je samozrejme dôležitým rozhodujúcim faktorom pri výbere webhostingovej spoločnosti, ale sú tu ďalšie dôležité funkcie, ktoré by ste mali zohľadniť. Viete, aké funkcie naozaj potrebujete.?


požiadavky webhostingu musia mať

Jedným z najdôležitejších rozhodnutí, ktoré budete musieť urobiť na začiatku webovej stránky, je výber hostingovej spoločnosti. Môže byť ťažké urobiť rozhodnutie. Existuje mnoho spoločností ponúkajúcich hostingové služby a každá inzeruje, že sú najlepší. Každý sľubuje neobmedzený priestor, neobmedzenú šírku pásma, 0% prestoje, jednoduché použitie a nepretržitú technickú podporu..

Ako vo svete by ste mali vedieť, komu veriť? Ako dokážete pochopiť všetky technické mumbo-jumbo vo všetkej reklame?

Desať musí mať funkcie webhostingové spoločnosti, ktoré by vám mali ponúkať

Pozrime sa na to, čo skutočne potrebujete od webhostingu. Akonáhle budete vedieť, že výber najlepšie web hosting spoločnosť, aby vyhovoval vašim potrebám bude vánok.

cPanel Ovládací panel

Jednou z najdôležitejších funkcií na vyhodnotenie je ovládací panel. Svoje webové stránky budete ovládať odtiaľto. Musíte si urobiť určité veci, ako je nastavenie e-mailového účtu, inštalácia WordPressu, zálohovanie vašich stránok a ďalšie. Aby ste to dokázali ľahko, aj keď nemáte v tele technickú kosť, potrebujete ľahko zrozumiteľný a ľahko použiteľný ovládací panel.. Jedným z najlepších je cPanel.

Používanie cPanelu je veľmi jednoduché. Schopnosť zvládnuť väčšinu údržby, ktorú vaše webové stránky potrebujú, namiesto čakania na technickú podporu, vám ušetrí čas a umožní vám sústrediť sa na rast svojich webových stránok. Premýšľajte o tom. Naozaj chcete čakať 24 hodín na zriadenie nového e-mailového účtu, keď si ho budete môcť nastaviť za menej ako 5 minút?
Vaša webhostingová spoločnosť musí poskytnúť jednoduchý a ľahko použiteľný ovládací panel, napríklad cPanel. Umožňuje všetku bežnú údržbu, ktorú potrebujete, vykonať rýchlo a efektívne.

Inštalácia skriptu jedným kliknutím

Dobrý hosting spoločnosť ponúkne 1 kliknite na automatický inštalátor pre mnoho populárnych programov. Inštalácia niektorých webových platforiem ako WordPress, Joomla a Drupal môže byť zložitá, najmä pre začiatočníkov. Napríklad, ak chcete nainštalovať WordPress, musíte nainštalovať softvér blogu, potom vytvoriť databázu, potom prepojiť databázu so softvérom blogu atď..

S programom ako Fantastico nemusíte robiť všetko. Jednoducho otvoríte Fantastico, odpoviete na niekoľko krátkych otázok a kliknete na tlačidlo nainštalovať. Za pár minút je WordPress nainštalovaný na vašom webe a je pripravený začať ho používať.
Pred registráciou u hostiteľskej spoločnosti skontrolujte, či ponúkajú program Fantastico, Softaculous alebo iný typ inštalačného programu na 1 kliknutie. Ak nie, dôrazne odporúčam nájsť inú hostingovú spoločnosť.

Zákaznícka podpora 24/7

Nezáleží na tom, kto ste alebo koľko viete, v určitom okamihu budú potrebovať technickú podporu všetci. Pri vytváraní a prevádzke webových stránok sa objavia otázky, na ktoré je potrebné odpovedať okamžite. Keď nastanú tieto situácie, musíte mať k dispozícii technickú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Dobrý webhostingové spoločnosti budú mať niekoľko spôsobov, ako získať podporu. Zvyčajne ponúkajú bezplatné číslo, e-mailovú podporu, systém lístkov a live chat. Mnoho spoločností má databázu vedomostí, ktorú môžete vyhľadať a zistiť, či existuje návod na vyriešenie vášho problému.

Možnosti zálohovania dát

Zlyhanie webových stránok trvá iba jedenkrát, bez toho, aby ste boli zálohovaní, aby ste mohli otvoriť oči dôležitá je záloha vašich webových stránok. Jeden hacker môže zobrať roky práce. Zálohovanie údajov nie je voliteľné, je to nevyhnutné.
Väčšina spoločností poskytujúcich webhosting ponúka určitú formu zálohovania. Niektorí, napríklad Bluehost, dokonca ponúkajú bezplatné denné zálohy. Skontrolujte, či hostiteľská spoločnosť pravidelne spúšťa úplnú zálohu vašich stránok. To vám umožní obnoviť stránku, ak sa stane nemysliteľné.

Uistite sa, že môžete svoje stránky ľahko zálohovať pomocou ovládacieho panela. Skontrolujte tiež, či sa zálohy dajú ľahko obnoviť sami, bez toho, aby ste museli čakať na to, ako vás podporný personál urobí.

Emailové adresy

Pri otvorení webovej firmy budete s najväčšou pravdepodobnosťou chcete mať k svojej stránke priradenú e-mailovú adresu Páči sa mi to [Email protected] Musíte zistiť, či vám to hostiteľská spoločnosť umožňuje.

Zistite, či existuje limit pre počet e-mailových účtov povolených hostiteľskou spoločnosťou. Ďalšou dôležitou vlastnosťou je množstvo priestoru vyhradeného pre e-maily. Niektoré spoločnosti poskytnú malé množstvo priestoru bezplatne a potom sa pokúsia predať viac miesta, keď ho potrebujete. Ak si myslíte, že budete potrebovať veľa e-mailového priestoru, vyhľadajte ho pri rozhodovaní o výbere hostiteľa.
Je potrebné zvážiť aj niekoľko ďalších vecí. Možno budete chcieť nastaviť automatickú odpoveď alebo poslať e-maily na iný účet. Je dobré zistiť, či vám to hostiteľská spoločnosť umožňuje.

FTP prístup

Aby sa vaše webové stránky mohli vidieť na internete, musíte načítať súbory a údaje vašej hostiteľskej spoločnosti. Môžete použiť funkciu nahrávania, ktorá sa nachádza na ovládacom paneli hostiteľských spoločností, ale zvyčajne je to časovo náročné, pretože musíte súčasne nahrať jeden súbor. Oveľa lepší spôsob odovzdávania súborov je použitie FTP.

Použitie FTP účtu je pravdepodobne najčastejšie používanou metódou. To vám umožní ľahko prenášať súbory medzi počítačom a webovým hostiteľom. To vám umožní navrhnúť webovú stránku vo vašom počítači a potom ju nahrať naraz do svojho hostiteľa webu.
Skontrolujte, či vaša webhostingová spoločnosť má prístup na FTP. Možno si nebudete myslieť, že ich teraz potrebujete, ale v blízkej budúcnosti vám nebude mať FTP problém. Je oveľa lepšie uistiť sa, že vaša nová hostingová spoločnosť vám umožňuje nahrávanie pomocou FTP.

Pravidlá vrátenia platby

Pozrite sa na garancia vrátenia peňazí hosťujúca spoločnosť ponúka. Uistite sa, že jasne rozumiete po uplynutí skúšobnej doby. Zistite, čo sa stane, ak zrušíte skúšobnú dobu. Dostanete úplnú refundáciu alebo existuje storno poplatok?

Zistite, čo sa stane po skončení skúšobného obdobia. Poskytuje hostiteľ pomernú náhradu alebo účtuje storno poplatok? Pokúste sa nájsť hostiteľskú spoločnosť, ktorá ponúka 100% záruku vrátenia peňazí počas skúšobného obdobia bez storno poplatkov. Ak nájdete spoločnosť, ktorá po uplynutí skúšobnej doby ponúka vrátenie v pomere k hodnoteniu, je to veľký bonus.

Viac domén

Mnoho ľudí dnes vlastní viac ako jednu doménu. Aj keď ešte nemáte viac domén, pravdepodobne budete v budúcnosti. Pred registráciou na hosťovanie skontrolujte, či môžete hostiť viac ako jednu doménu. Mnoho spoločností umožňuje neobmedzené domény. Niektoré spoločnosti, najmä menšie a lacnejšie, obmedzia počet domén.

Zaregistrujte sa pre spoločnosť, ktorá povoľuje neobmedzené domény. Ak tak urobíte teraz, nebudete musieť neskôr zmeniť hostingové spoločnosti.

Možnosti inovácie servera

Nezáleží na tom, čo inzercia hovorí o tom, že má pre vaše webové stránky neobmedzený priestor a šírku pásma. Pri zdieľanom hostení zdieľate šírku pásma s ostatnými webmi. Ak sa na niektorom z týchto webových stránok začne zvyšovať návštevnosť, zaberie väčšiu šírku pásma. Výsledkom je, že budete mať menšiu šírku pásma a to môže mať negatívny vplyv na vaše stránky.

Zdieľaný hosting je celkom dobrý a môžete si vytvoriť veľkú webovú stránku a bez problémov získať veľkú návštevnosť. Avšak, keď váš webová stránka je pre zdieľaný hosting príliš veľká, budete ju musieť inovovať na vyhradený server alebo VPS. Tieto aktualizácie poskytujú viac pamäte, úložného priestoru a energie. Pred výberom webhostingu skontrolujte, či ponúkajú inovácie. Ak nedisponujú dedikovanými servermi, pokračujte v nákupe a nájdite inú spoločnosť, ktorá tak urobí, keď príde čas, bude ľahké upgradovať.

Záruka dostupnosti servera

Toto je veľa, ktoré mnohí ľudia prehliadajú. Ak je váš web nefunkčný, nikto ho neuvidí. Keď človek nájde vaše stránky pomocou vyhľadávacieho nástroja, ako je Google, ale nemôže získať prístup k vašim stránkam, odíde a prejde na inú stránku.

Dnes štandard pre uptime je 99,9%. Nájdite spoločnosť, ktorá ponúka túto záruku.

záver

Keď začnete nakupovať webhosting, majte na pamäti týchto 10 funkcií. Ak venujete trochu času nakupovaniu webhostingu, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám, ušetrí vám čas a frustrácia neskôr na ceste..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map