Potrebujete financovanie webových stránok? Pozrite sa na pôžičky typu peer to peer

Môj obsah podporujú čitatelia úžasných ľudí, ako ste vy. Čo znamená, že by som mohol získať províziu. Viac informácií tu!


Požičiavanie peer to peer

V uplynulom roku sa objavilo veľa obáv o tom, ako je poskytovanie pôžičiek peer-to-peer (P2P) jedným z najlepších alternatívnych spôsobov investovania.

Táto metóda funguje najmä v prípade, že sa obávate súčasného akciového trhu.

Tí, ktorí predpokladajú pôžičky P2P, tvrdia, že je to lepší spôsob, ako dosiahnuť dobrú návratnosť investícií bez toho, aby sa dostali hlbšie do krachujúcej ekonomiky..

Predtým, ako sa rozhodnete vložiť podiel do svojich indexových fondov a vydať sa na najbližšiu stránku požičiavania typu peer-to-peer, mali by ste sa bližšie zoznámiť so základmi a preštudovať dve hlavné stránky zamerané na investovanie P2P.

Čo je požičiavanie peer-to-peer

Ústredným bodom poskytovania pôžičiek typu peer-to-peer je, keď jedna osoba požičiava peniaze inej osobe na začatie nového podnikania, alebo dokonca, keď si požičiavate od priateľa na zaplatenie zálohy za nové auto.

Úver vytvárate alebo beriete na základe vzťahu s druhou osobou, ktorá sa počíta rovnako ako dobrý úverový rating.

Niekedy tieto pôžičky priateľom, rodinným príslušníkom alebo iným jednotlivcom fungujú dobre, ale v niektorých prípadoch to tak nie je.

Požičiavanie typu peer-to-peer financovalo veľa snov, ale sú tiež známe tým, že rušia osobné vzťahy.

Moderné peer-to-čakajúce pôžičky sa však spájajú s online investovaním. V skutočnosti je to veľká firma.

Webové stránky tretích strán umožňujú porovnávanie medzi veriteľmi a vypožičiavateľmi bez problémov s osobnými väzbami. Zámerom týchto webových stránok je urobiť z oboch strán dôveryhodnú transakciu.

Pri vzájomných úveroch typu peer-to-peer je potrebné zvážiť dve veci.

– Dlžníci na stránkach požičiavajúcich P2P obvykle získavajú lepšie úrokové sadzby a spravodlivejšie podmienky pôžičiek, ako keby dostali pôžičku od komerčnej banky.

Úverové stránky fungujú iba s dlžníkmi, ak je kreditné skóre vyššie ako spravodlivé alebo vyššie ako 630. Podmienky sú stále lepšie ako podmienky, ktoré vám ponúka väčšina bánk a súkromných investičných spoločností..

– Veritelia sa často o dlžníkovi zoznámia skôr, ako požičajú akékoľvek finančné prostriedky, čo zvyšuje dôveru vo vzťah. Ak pôžička nebude fungovať a investori prídu o peniaze, nie je to také osobné, ako požičiavanie členovi rodiny..

Na Deň vďakyvzdania nebudete musieť vidieť svoju tetu a požiadať o vklad naspäť do kaderníckeho salónu.

Existujú tiež usmernenia a pravidlá na minimalizáciu rizika, aby ste mohli získať svoje investície späť z pôžičiek, ktoré sú kyslé.

Aké stránky ponúkajú pôžičky typu peer-to-peer

Existuje mnoho týchto tretích strán poskytujúcich pôžičky P2P, ale iba dve z nich boli dosť dlho na to, aby mali životaschopný a dôveryhodný model..

– Prosper.com
– LendingClub.com

Tipy pre Prospera

Prosper je jedným zo starších webov poskytujúcich pôžičky typu peer-to-peer na webe. Aj keď nemuseli byť vždy úspešní, vybudovali originálny model a vytvorili neuveriteľnú cestu pre investorov a dlžníkov na financovanie projektov a podnikania.

Dosiahli tiež rekordné maximá v poskytovaní pôžičiek od roku 2013 do roku 2014. Tento úspech sa dosiahol po tom, čo sa v roku 2012 vyskytli chyby, ale vložili finančné prostriedky vo výške 20 miliónov dolárov a zaznamenali neuveriteľný rast na nápravu týchto nešťastí.

Ak práve začínate s pôžičkami typu „peer-to-peer“, Prosper sa veľmi ľahko používa, či už ste dlžníkom alebo požičiavateľom.

Celková platforma je založená na používateľskej skúsenosti. Ľahko si budete môcť založiť účet, zobraziť si zhrnutie svojho účtu, investovať alebo požičať si peniaze pomocou niekoľkých kliknutí.

Nástroje ako Automated Quick Invest vám navyše umožňujú pasívne požičiavať. Nastavili ste filtre na automatické investovanie a zvyšok nechajte na webe.

Ak ste dlžníkom, spoločnosť Prosper má na získanie úveru nižšiu požiadavku na kreditné skóre 640.

To však tiež znamená, že niektorí veritelia môžu prísť do kontaktu s rizikovejšími dlžníkmi.

Prosper v skutočnosti umožňuje, aby niektoré pôžičky mali úrok vyšší ako 30 percent, čo je takmer o päť percentuálnych bodov viac, ako sú úroky, ktoré nájdete v požičiavajúcom klube..

Celkovo, ak chcete skočiť do vzájomných pôžičiek peer-to-peer a chcete jednoduchú odpoveď, Prosper je najlepšia platforma.

Táto stránka obsahuje viac filtrov, ktoré vám umožňujú vybrať a vybrať dlžníkov ako investora. Dlžníci ocenia jednoduchosť žiadosti o pôžičku a nájdenie investorov.

Ste pripravení vyskúšať Prosper.com? 

Tipy pre zapožičanie klubu

Požičiavajúci klub si v celej svojej histórii vedel dobre požičiavať. Ak si prezeráte históriu vydaných pôžičiek pre tento web, v roku 2013 a roku 2014 zaznamenal Lending Club neuveriteľný rast.

Okrem toho, stránka bola druhá po spustení spoločnosti Prosper a zaznamenala veľké výnosy. V novembri 2012 Lending Club vydal pôžičku vo výške 1 miliardy dolárov a o osem mesiacov neskôr túto sumu vo vydaných pôžičkách zdvojnásobil.

Pre svoj úspech má Lending Club niekoľko drobných nedostatkov. Proces nájdenia dlžníkov alebo investorov nie je taký jednoduchý ako v prípade spoločnosti Prosper. Táto webová stránka určite potrebuje nový vynález.

Požičiavajúci klub nemá toľko filtrov ako Prosper, čo uľahčuje vyhľadávanie investorov alebo dlžníkov. Táto stránka sa zameriava hlavne na inštitucionálnych partnerov a nemá dostatok možností pre retailových investorov.

To znamená, že súkromní investori nebudú schopní využívať pôžičkový klub tak ľahko ako Prosper na pasívne pôžičky.

Úverový klub má však lepšie výsledky v prísnych požiadavkách na pôžičky, čo znižuje riziko pre investorov.

Na vypožičanie peňazí na webe je potrebné minimálne kreditné skóre 660. Existuje aj prísnejší postup podávania žiadostí, čo znamená, že 90 percent pôžičiek nie je schválených.

Pôžičky sú však tiež kvalitnejšie. Úrokové sadzby sú nižšie a investori sú šťastnejší, pretože nedostávajú veľa pôžičiek pre prípad zlyhania.

Ak chcete celkovo znížiť počet predvolených pôžičiek, je lepšie ísť s Lending Clubom.

Ak ste dlžník s dobrým kreditným skóre a históriou, môžete sa tešiť z úverových podmienok, ktoré nájdete od investorov v Úverovom klube, pretože nebudú mať vyššie úrokové sadzby.

Pripravené na prezretie požičiavania klub?

Verdikt: Aké stránky použiť na požičiavanie typu „peer-to-peer“

Pre tých dlžníkov a investorov, ktorí si myslia, že online požičiavanie P2P je ďalšou vecou, ​​bude Lending Club a Prosper to najlepšie na začiatku.

Obaja majú dlhšiu históriu spoločnosti ako ktorákoľvek iná stránka poskytujúca pôžičky typu peer-to-peer a majú tiež niekoľko nástrojov na použitie, vďaka ktorým bude investovanie online veľmi zrozumiteľné..

Obidve platformy pôsobia úžasne, ak sa chystáte rozšíriť svoje portfólio alebo ak sa dlžník snažíte založiť malú spoločnosť.

Jedným zo spôsobov, ako sa rozhodnúť pre platformu, je len otvoriť si účet v Lending Club alebo Prosper, aby ste získali pocit, ako to funguje. Neexistuje žiadne riziko na otvorenie účtu a navlhčenie nôh.

Je to ďalší krok k diverzifikácii vašich investícií alebo zabezpečeniu úspechu vašej malej firmy.

Na záver:

Poskytovanie pôžičiek typu „peer to peer“ je pre mňa celkom nové, stalo sa mi, že na to narazím, pretože môžete investovať svoje vlastné prostriedky do pôžičiek ľudí a myslel som si, že celkovo to bol celkom milý koncept.  

Myslím si, že sadzby sú skvelé, rovnako ako podmienky, takže je to naozaj práca, keď si ich overíme.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map