Právna stránka elektronického obchodu: čo je potrebné vedieť

Môj obsah podporujú čitatelia úžasných ľudí, ako ste vy. Čo znamená, že by som mohol získať províziu. Viac informácií tu!


Stručná poznámka: Toto je pre vaše potešenie z čítania a aby som vám dal nejaký nápad, nie som právnik FYI (vedľajšia poznámka: niekedy si myslím, že som). Čítajte ďalej a získajte lepšie pochopenie niektorých vecí, ale vždy sa poraďte s niekým, kto cvičí LAW, aby ste dostali každú skladačku.

Žltý rámček s výrokom

So všetkým, čo sa v týchto dňoch pohybuje online, je ľahké zistiť výhody. Internetové obchody môžu predávať výrobky z ľubovoľného miesta a odosielať na ľubovoľné miesto. Sú prístupné globálne odkiaľkoľvek na webe. Môžu riadiť premávku prostredníctvom inteligentných stratégií a znižovať tlačovú reklamu. Je však potrebné zvážiť aj niekoľko právnych otázok e-commerce.

Existuje niekoľko spôsobov dodávania produktov založených na nákupoch na webe. Keďže v súčasnosti existuje mnoho druhov firiem online, každá právna situácia sa týka konkrétnej transakcie alebo obchodu. Toto je niekoľko príkladov, v ktorých sa právne znalosti hodia pre elektronický obchod.

Dodanie tovaru a služieb online

Ak máte elektronické médiá, ktoré chcete zdieľať alebo predávať, pravdepodobne použijete nejaké médium cez internet. Môžete si stiahnuť softvérový balík zakúpený na Amazone alebo si môžete kúpiť hudbu z iTunes a umiestniť ju na iPad. V niektorých prípadoch si môžete kúpiť mesačnú službu, za ktorú platíte. Čo sa stane, ak služba nefunguje správne alebo sa stane nedostupnou? Čo sa stane, ak budete potrebovať pokyny v rôznych jazykoch pre globálnych zákazníkov? Pri akýchkoľvek elektronických transakciách je potrebné zvážiť niektoré hlavné problémy. Tie obsahujú:

 • Riadne online zmluvy a podmienky
 • Povinnosti uchovávania záznamov
 • Pôvodná dokumentácia na účely dane
 • Dovozné a vývozné predpisy pre medzinárodný predaj
 • Výmenné kontrolné predpisy
 • Zákony o ochrane zahraničných údajov
 • Bezpečnosť stránok a ochrana pred podvodmi

Preto musia mať webové stránky dnes podmienky predaja, ktoré sú ľahko dostupné na stránke „Zmluvné podmienky“ alebo „Podmienky používania“. Vaše podmienky predaja a podmienky používania by mali byť navzájom v súlade. Mali by ste uviesť aj konkrétne podmienky, ktoré sa vzťahujú na elektronické transakcie. Musíte sa tiež zaoberať zásadami vrátenia platby a dopravy na stránke „Zmluvné podmienky“ alebo nastaviť samostatnú oblasť, kde sa diskutuje o vrátení tovaru a výmenách..

Ak používate elektronické doručovacie prostriedky, mali by byť tiež zabezpečené, aby sa predišlo iným právnym problémom. Vo svojich podmienkach by ste sa mali zaoberať chybným doručením alebo nedostupnosťou.

Postupy spracovania platieb, predaja a dodania

Pri nákupe a prijímaní produktov z internetových obchodov je jednoduchý postup, ktorý je potrebné pochopiť. Proces sa začína výberom produktu, ktorý potom nasleduje zadanie objednávky. Nakoniec je tu spracovanie platieb. Všetky tieto miesta nákupu musia byť pre zákazníka bezpečné a efektívne. Po spracovaní platby sa začne preprava. S lodnou dopravou súvisia všetky druhy problémov, ale predovšetkým môžu maloobchodníci online zabudnúť zistiť, kam doručujú a kam nie. Ak máte určitú geografickú dostupnosť pre svoje produkty, musíte tieto podmienky uviesť vo svojich predajných podmienkach a jasne uviesť, kam na svoje miesto odoslania..

Ak sa chcete vyhnúť legálnym bitkám, mali by ste uviesť určité geografické oblasti, v ktorých sa nákupy prijímajú. To znamená, že zákazníci mimo týchto oblastí nie sú oprávnení nakupovať alebo prijímať výrobky. Je tiež dôležité uznať vládne orgány a vyhnúť sa akýmkoľvek právnym bitkám, ktoré by vám mohli brániť v predaji do určitých oblastí. Nikdy by ste nemali spracovať žiadne transakcie z oblastí, ktoré nie sú oprávnené na príjem produktov.

Ak chcete nastaviť podmienky pre svoj online predaj, mali by ste sa pozrieť na podmienky tradičného predaja. Vaše online podmienky by mali byť tiež v súlade s akýmkoľvek obalom vašich produktov, ako je záruka alebo obmedzenia. Musia sa tiež riešiť zásady návratu a vrátenia. Pred dokončením nákupu by ste mali mať aktívne akceptovanie podmienok predaja. Online maloobchodníci to zvyčajne umiestnia tesne nad tlačidlo úplného nákupu a zákazníci nemôžu nakupovať, kým nezaškrtnú políčko, v ktorom uvedú, že si prečítali podmienky predaja..

Mali by ste tiež uplatňovať pravidlá týkajúce sa neplatenia a podvodu. Možno budete chcieť poskytnúť alternatívne spôsoby objednávania, napríklad telefonické objednávanie. Môžete si najať profesionála v oblasti informačných technológií, aby sa pozrel na svoje spôsoby transakcie a softvér, aby ste sa uistili, že je to bezpečné pre vaše podnikanie a zákazníkov.

V prípade mnohých spoločností, ktoré sú v strehu pre zhromažďovanie osobných údajov, musíte jasne uviesť vo svojich zmluvných podmienkach, ak zhromažďujete akékoľvek údaje alebo ako sú údaje chránené na vašom webe. Vaša stránka by mala byť bezpečná, aby si získala dôveru svojich zákazníkov.

Je dôležité, aby ste mali podmienky na vymáhanie, ak by sa niekedy vyskytol problém. Na väčšinu z nich sa vzťahujú vaše zmluvné podmienky. Uistite sa, že sú vaše stránky zabezpečené a že vaši zákazníci aktívne prijímajú alebo odmietajú podmienky predaja, takže si môžete zaistiť bezpečnejšie miesto na podnikanie online..

Problémy s doručovaním online

Väčšina transakcií online sa dnes uskutoční za pár sekúnd. Od výberu po dodanie si ľudia môžu klepnutím na tlačidlo stiahnuť hudbu, filmy, hry a aplikácie. Digitálny obsah sa neustále mení, distribuuje a duplikuje vo veľkom množstve po celom internete. Obsah je často citlivý na pirátstvo a neoprávnené použitie kvôli určitým používateľom internetu.

Na ochranu vášho digitálneho obsahu by ste mali mať jasne definované autorské práva, ochranné známky a patenty. Mali by ste jasne uviesť, ako sa váš digitálny obsah dá alebo nemôže použiť, ako aj za to trest. Mali by ste si prečítať aj zákony o obsahu a udeľovanie licencií, aby ste sa uistili, že ste chránení v krajinách, v ktorých predávate obsah, pretože by mohlo dôjsť ku konfliktom.

V boji proti pirátstvu sa nedosiahlo veľa úspechov. Existuje niekoľko spôsobov, ako vodoznak zmeniť a zmeniť obsah online, aby bol pripojený k jednému účtu, ale vyžaduje intuitívny dizajn a implementáciu. Vždy by ste mali zvážiť potenciálne riziko a odmenu za akýkoľvek digitálny obsah, ktorý vydávate online. V niektorých prípadoch sa môžete rozhodnúť doručiť obsah namiesto toho.

O svojich autorských právach a problémoch s licenciami sa môžete vždy poradiť s právnikom. Mali by ste zabezpečiť, aby bol váš digitálny obsah chránený a aby sa v prípade konfliktu autorských práv mohli uplatniť zákonné práva.

B2B alebo B2C

B2B je obchod medzi podnikmi, zatiaľ čo B2C je obchod medzi zákazníkmi. Stránka B2B má iné obavy ako B2C. Napríklad B2B sa viac zameriava na riadenie dodávateľského reťazca. Predajcovia a distribútori môžu obchodovať priamo na webe prostredníctvom elektronického prevodu objednávok, platieb a faktúr. Webové stránky B2C sú Amazon alebo eBay, ktoré sa zameriavajú na poskytovanie produktu zákazníkovi. Každý typ stránok má iné právne obavy.

Rôzne priemyselné odvetvia majú okrem toho osobitné obavy. Ak napríklad predávate automobilové súčiastky, pravdepodobne budete chcieť zahrnúť podmienky pre základné poplatky, ktoré musíte vrátiť, aby ste dostali zľavu. Pri vytváraní podmienok by ste mali vždy zvážiť typ podnikania, ktorému ste a komu predávate. Po konzultácii s odborníkom v oblasti IT alebo pri pohľade na podobných online predajcov sa môžete dozvedieť viac o tom, ako by ste mali rozvíjať svoje zmluvné podmienky.

Najnaliehavejšie súčasné právne bitky s e-commerce zahŕňajú bezpečnosť, medzinárodný predaj a prepravu. Zákazník musí nevyhnutne veriť tomu, čo mu predávate, a musí veriť, že predávate dobrý produkt alebo službu bez toho, aby ste sa pokúsili ukradnúť ich informácie. Zákazníci sa vyhnú obchodovaniu s firmami online, ktoré majú zlú povesť chybných produktov, zneužitými pravidlami vrátenia platby a nesprávnymi postupmi pri preprave.

Zvyšujú sa aj náklady na bezpečnosť. Napísaním podrobných podmienok a podmienok predaja sa môžete vyhnúť väčšine právnych problémov, mali by ste sa však tiež uistiť, že dodržiavate miestne, štátne a federálne zákony. Nastavením svojich stránok s jasne uvedenými informáciami o autorských právach a licenciách môžete zabrániť aj niektorým prípadom krádeží, hoci väčšina súčasného digitálneho obsahu je nejakým spôsobom duplikovaná.

Vytvoril a publikoval Christopher Pontine a Cynthia Adams

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map