Právna stránka stránky s fotografiami

Môj obsah podporujú čitatelia úžasných ľudí, ako ste vy. Čo znamená, že by som mohol získať províziu. Viac informácií tu!


Právna stránka webovej stránky o fotografiiKeď sa rozhodnete otvoriť firmu na fotografovanie online, budete čeliť niektorým zložitým úlohám, ako je nastavenie ochrany autorských práv a vytvorenie efektívneho obchodu, kde si fanúšikovia môžu kúpiť výtlačky..

Prevádzka legitímnej webovej stránky s fotografiou však znamená, že musíte tiež zvážiť vznik a dane.

Ak založíte svoju fotografickú firmu na úspech, budete vhodnejší na pokračovanie v tomto úspechu a legálnu tvorbu svojej stránky.

Pre fotografov, ktorí začínajú

Ak ste sa rozhodli otvoriť svoju firmu, musíte odstrániť všetky svoje právne veci. Mali by ste sa pozrieť na obchodné štruktúry, dane a licencie.

Možno sa budete musieť obrátiť na miestnu agentúru pre malé podniky a požiadať o informácie o licenciách pre fotografov a vaše nové podnikanie.

Môžu malým podnikom a začínajúcim podnikom ponúkať množstvo informácií.

Vyberte štruktúru podnikania

K dispozícii je viacero obchodných štruktúr, ale niektoré sú vhodnejšie pre fotografov.

Medzi typy podnikovej štruktúry patrí výhradný majiteľ, spoločnosť s ručením obmedzeným a spoločnosť.

Typ štruktúry, ktorú si vyberiete, bude závisieť od typu podnikania, investičných nákladov, výberu zodpovednosti a daní.

Výhradný majiteľ: Sú najobľúbenejšie pre fotografov, pretože sa zvyčajne používajú pre majiteľov malých firiem, ktorí nemajú veľa investičných prostriedkov, s ktorými by mohli pracovať..

Výhradným vlastníctvom môžete vytvoriť vyplnením osvedčenia „podnikanie ako“ vo svojom okrese alebo štáte.

Aj keď tento typ má najnižšie investičné náklady, nedostanete žiadnu zodpovednosť.

Osobné aktíva nie sú mimo limitov a nie sú vedené oddelene od obchodných aktív.

Ak sa rozhodnete pre výlučné vlastníctvo, podáte spolu s daňovým priznaním k dani z príjmov daňový rozvrh „C“.

Spoločnosť s ručením obmedzeným (LLC) – Toto je ďalšia populárna štruktúra pre začínajúce podniky.

Táto štruktúra poskytuje ochranu vlastníka, pretože obchodné a osobné aktíva sa nepovažujú spoločne.

LLC majú vyššie náklady na peňažné investície v dôsledku stanov organizácie, je to najvýhodnejšie pre online fotografické podniky kvôli obmedzeniam zodpovednosti a daňovým obmedzeniam.

Všetky príjmy zo spoločnosti LLC sú zdaňované iba raz, pretože straty, kredity, príjmy a odpočty sú schopné „pretekať“ vlastníkom spoločnosti. LLC sú riadené členmi a príjmami, odpočtami, kreditmi a stratami, takže sú rozdelené podľa správnej dokumentácie.

korporácie: Sú populárnejšie pre etablované malé podniky s väčším investičným kapitálom.

Potrebujete viac počiatočných fondov, aby ste boli úspešnou spoločnosťou. Existujú tiež dva typy spoločností: C a S.

Spoločnosti typu C podliehajú dvojitému zdaneniu, tomu sa však dá vyhnúť, ak majitelia spoločnosti dostanú iba štandardný a primeraný plat.

Spoločnosť je pre fotografov najobľúbenejšou z nich, pretože zisky zo štruktúry nemusia byť rovnomerne rozdelené, ale spoločnosti podliehajú štátnym firemným poplatkom..

Štáty majú tiež rôzne zákony pre obchodné štruktúry. Väčšina obchodných sprievodcov naznačuje, že Wisconsin má najlepšie zákony týkajúce sa LLC.

Ako zvoliť správnu obchodnú štruktúru pre fotografie?

Pri rozhodovaní o úspechu vašej fotografie sa musíte rozhodnúť, čo je pre vás najdôležitejšie. Toto je len niekoľko faktorov:

* Obnovenie
* Dlhodobé ciele
* Peňažné investície
* Požadovaná ochrana majetku

Ak na počiatočné náklady nemáte veľa peňazí, najlepšou možnosťou by bolo výhradné vlastníctvo, ale ak chcete tiež chrániť svoje aktíva, musíte sa zaregistrovať ako LLC..

Stať sa LLC je tiež dlhodobým prínosom. Pre nezávislých fotografov je ťažké založiť spoločnosti samostatne.

Vydávanie daní pre fotografov

Existujú rôzne druhy daní, ktoré musíte platiť podľa toho, kde prevádzkujete svoje stránky, pretože daňové zákony sa v jednotlivých štátoch líšia v súvislosti s digitálnym tovarom..

Existujú federálne dane z príjmu, štátne dane z príjmu a štátne dane z obratu. Existujú aj rôzne dane, ktoré závisia od vašej obchodnej spoločnosti a líšia sa aj podľa jurisdikcie.

Federálne dane z príjmu

Federálnu daň z príjmu by ste mali považovať za príjem zo svojho fotografického podnikania.

Neexistuje federálna daň z obratu. Musíte podať žiadosť každý rok a vždy by ste mali ušetriť časť svojho zisku, aby ste zaplatili dane, pretože váš účet bude narastať z IRS.

Ako vlastník firmy musíte urobiť vlastnú zrážku. Možno budete môcť platiť dane celý rok, aby ste sa vyhli prekvapeniam.

Závisí to od typu podnikania a štátu, takže ak chcete použiť túto možnosť, musíte sa obrátiť na IRS.

Štátna daň z príjmu

Niektoré štáty navyše majú štátnu daň z príjmu, ktorá je rovnako ako federálna daň z príjmu. Svoju štátnu daň z príjmu budete musieť podať osobitne.

Štátna daň z obratu

Väčšina firiem, ktoré predávajú produkty, musí vyberať dane pre váš štát. Niektoré štáty však nevyžadujú, aby predajcovia digitálneho tovaru účtovali dane.

Na cenu digitálneho tovaru by ste mali vždy uplatniť štátnu daň z obratu. Musíte tiež získať povolenie na daň z obratu, ktoré je bezplatné.

Musíte tiež podať daňové priznanie k dani z obratu spolu so svojimi ostatnými daňovými nárokmi. Miestny predaj a dane sú založené na tom, kde ste svoju firmu zaregistrovali.

Môže sa od vás vyžadovať, aby ste platili dane z obratu, ak pôsobíte ako fotograf v iných oblastiach. Väčšina fotografov, ktorí predávajú výtlačky a plátna, musí účtovať daň z obratu.

Ak si osoba kupuje súbor na prevzatie, napríklad digitálnu tapetu, nemusí sa vám účtovať daň z obratu.

Ak chcete zistiť, či sa na digitálny tovar vzťahuje daň z obratu, musíte sa obrátiť na miestnu daňovú agentúru.

Obchodné formuláre pre Fotografi

Budete musieť mať tieto formuláre v evidencii.

Portrétová dohoda

Klienti a fotografi musia uzavrieť dohodu nazývanú portrétová dohoda.

Toto načrtáva špecifiká, ako sú platby, pravidlá zrušenia, dátum relácie a ďalšie. Ak takúto formu nemáte, možno očakávania a politiku vzťahu spochybniť.

Ak tento formulár nepoužijete, vystavujete sa riziku, že budete žalovaný, ak by sa pri fotografovaní alebo portréte klienta stalo niečo zlé..

Model Release

Predmet fotografie musí tiež podpísať vydanie. Toto prepustenie musí podpísať aj maloletý rodič alebo opatrovník.

Vydanie dáva fotografovi povolenie na zobrazenie fotografie a jej použitie na výstavy alebo na osobné použitie.

Tlačová správa

Fotografi musia tiež klientom oznámiť, že majú práva na sťahovanie digitálnych súborov z vášho webu.

Mali by ste mať podrobné obmedzenia týkajúce sa toho, čo sa dá a nemôže urobiť pri digitálnom sťahovaní.

Aké oprávnenia povoľujete pre svoje fotografie fotografií? Klienti často požadujú neobmedzené použitie, ale môžu nazvať toto vlastníctvo autorských práv.

Musíte uviesť, že nevlastnia autorské práva, ale môžu si kúpiť licenciu na použitie fotografií podľa vašich špecifikácií.

Mali by ste tiež pochopiť rozdiel medzi vydaním tlače a autorských práv.

Dohoda nezávislého dodávateľa

Ak plánujete partnerstvo s ostatnými vo svete fotografie alebo webdizajnu, pravdepodobne uzavriete zmluvu nezávislého dodávateľa.

Uvádza sa v ňom, ktoré tovary alebo služby sa majú poskytovať pri akom platu a často obsahuje informácie o termíne alebo čase citlivé.

V dohode sa musí tiež uviesť, že dávky nie sú zahrnuté a že dodávatelia musia uplatňovať vlastné dane. Môžete určiť ďalšie očakávania a politiky týkajúce sa dohody.

Oznámenie o autorských právach

Ak plánujete spustiť úspešnú fotografickú stránku, musíte mať ochranu autorských práv. Väčšina klientov nerozumie autorským právam ani im nevenuje pozornosť, ale to je o to väčší dôvod, aby ste tak urobili.

Ak kupujú súbory online, môžu ich chcieť použiť iba na tlač. Mali by ste uviesť, na ktoré fotografie sa dajú použiť a ako často sa dajú použiť ako súčasť autorských práv.

Mali by ste tiež uviesť, že zákony o autorských právach platia vždy, keď klienti nakupujú umenie alebo fotografie z vášho webu.

Porozprávajte sa s právnikom

Ak ste zmätení v súvislosti s akýmikoľvek právnymi aspektmi pri spustení stránky pre fotografovanie, možno budete chcieť konzultovať s právnikom informácie o správnej obchodnej formácii a získaní formulárov, aby ste chránili svoju prácu.

Možno budete potrebovať aj špeciálne autorské práva pre svoje stránky. Môžete tiež navštíviť populárne weby s fotografiami, aby ste pochopili, ako nastaviť dohody o autorských právach a právnej ochrane.

Je dôležité, aby ste toto všetko dostali skôr, ako začnete predávať akúkoľvek prácu online.

Spustenie webovej stránky s fotografiami je pre fotografov neuveriteľným krokom vpred.

Vstupujete na obchodný trh a otvárate viditeľnosť svojej práce z celého sveta.

Pri jednaní s klientmi musíte vziať do úvahy príslušné bezpečnostné opatrenia a vždy myslieť na autorské práva.

Po tom, čo ste sa chránili, budete mať legitímnejšie online fotografické podnikanie, ktoré môže tiež pokročiť vo vašej kariére.

Obrazový kredit: Moja vlastná práca

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map