Prečo potrebujete zabezpečenú webovú stránku

Môj obsah podporujú čitatelia úžasných ľudí, ako ste vy. Čo znamená, že by som mohol získať províziu. Viac informácií tu!


Zamknuté dvere
Chráňte svoj web

Webové stránky sa zaoberajú všetkými druhmi prenosu. Či už máte tisíce čitateľov denne, niekoľko zákazníkov alebo návštevníkov
pri hľadaní informácií sa musia počas prehliadania a interakcie s vašimi webovými stránkami cítiť bezpečne. Úspech webu online súvisí priamo s dizajnom, bezpečnosťou a funkciou.

Počítačová kriminalita sa stala medzinárodným problémom a môže dôjsť k značnému poškodeniu reputácie firmy v dôsledku kompromitácie údajov. Ak máte bezpečné a zabezpečené miesto, tieto riziká sa dramaticky znížia. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako zabezpečiť svoj web, aby ste predišli útokom a kompromitácii údajov.

Ktoré hrozby vyžadujú kybernetickú bezpečnosť

Kybernetické útoky sú najhorším druhom útokov, pretože prenikajú do informácií na vašom webe a môžu pre vašich zákazníkov predstavovať rôzne riziká. Môžu prenášať osobné informácie bezohľadným stranám alebo môžu byť citlivé na malware nainštalovaný na vašom webe, ktorý sa sťahuje do ich počítača..

Môžu tiež zničiť klasifikáciu SEO a inzerovať nelegálny obsah vašim používateľom, ako sú vírusy alebo určité typy pornografie. Je nevyhnutné, aby ste si uvedomili tieto hrozby a podnikli kroky, aby ste zabránili komukoľvek preniknúť na vaše webové stránky a prevziať ich.

Kde začať s bezpečnosťou webových stránok

Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť pre vytvorenie bezpečnejšej atmosféry pre váš počítač. Napríklad si môžete stiahnuť najnovšie verzie a aktualizácie WordPress, antivírusov a Windows. Váš operačný systém slúžiaci by mal byť aktualizovaný v maximálnej možnej miere a tiež by ste mali aktualizovať akýkoľvek softvér na svojej stránke, ako sú systémy na správu obsahu alebo fóra. Hackeri hľadajú bezpečnostné diery, aby mohli využiť.

Ak používate spravované riešenie hostingu, väčšina z toho sa už urobila za vás, ale ak máte na svojom webe nainštalovaný akýkoľvek softvér tretích strán, mali by ste si prečítať a použiť všetky bezpečnostné záplaty..

Skripty s otvoreným zdrojovým kódom ako Drupal, Joomla, Magento a WordPress sú výkonné a neustále sa aktualizujú. Majú za sebou aj veľa podpory. Nemusíte sa prepadať, pretože vaše stránky boli napísané zle. Navyše nemusíte stavať od nuly. Skôr už môžete použiť testované a spustené skripty a upravovať ich tak, ako chcete.

Aká silná je vaše heslo

Heslá sú staré ako internet a hackeri majú databázy plné najbežnejších. Je zbytočné používať „unicorn123“ ako je „password123“, pretože v crackeroch sú heslá, ktoré v heslách hľadajú jeden reťazec slov. Heslá by nemali odrážať veci, ktoré sa vám páčia, ani fakty o vás, ako sú vaše narodeniny alebo ulica, na ktorej ste vyrastali.

Sú určené na to, aby veci udržiavali v bezpečí, a preto váš web vyžaduje vysoké bezpečnostné heslo. Heslo by ste mali vždy používať kombináciou čísel, abeced a špeciálnych znakov a všetky heslá by mali mať dĺžku najmenej 10 znakov. KeePass je generátor hesiel, ktorý má povesť vytvárania ťažko prístupných hesiel.

Ako zabezpečiť e-mail na svojich stránkach

Pri e-mailových adresách musíte zvážiť niekoľko rôznych vecí. Napríklad, nechcete, aby bola e-mailová adresa správcu prístupná verejnosti. Toto je e-mail, ktorý sa používa na prihlásenie do vášho webového servera, databázy alebo CMS a nemal by sa nikde na vašom webe zobrazovať.

Na svoju kontaktnú stránku by ste mali použiť úplne inú e-mailovú adresu. Hackeri často používajú phishingové e-maily maskované ako seriózne firmy, aby získali prístup na vaše stránky, a skočia na verejne zobrazenú e-mailovú adresu na vašom webe.

Niektoré ďalšie kľúčové body

* Okrem toho by ste na odosielanie e-mailov mali používať SSL. Ak neustále posielate citlivé informácie e-mailom, musíte mať aj tak protokol SSL.

* Je dobré nainštalovať na svoje stránky aj certifikáty SSL, pretože to propaguje, že máte zabezpečenú webovú stránku.

* Existuje veľa vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste zvýšili bezpečnosť na svojich stránkach. Toto je niekoľko základných zásad, ktoré vytvárajú lepší spôsob, ako chrániť vaše informácie a chrániť svojich návštevníkov.

Obrázok Kredit: Alexandre Dulaunoy

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map