Web Hosting 101: Poznajte fakty

Môj obsah podporujú čitatelia úžasných ľudí, ako ste vy. Čo znamená, že by som mohol získať províziu. Viac informácií tu!


Webhosting a servery

Webhosting je chrbticou akejkoľvek webovej stránky.

Pri vytváraní webových stránok a vývoji zamerania a obsahu stránok má webový hostiteľ veľkú váhu, čo môžete urobiť a dosiahnuť s vašou doménou..

Pred výberom webhostingu je dôležité rozhodnúť sa, čo s webom plánujete robiť.

Ak si chcete len prečítať priateľský blog pre priateľov a rodinu alebo chcete založiť obchod s funkčným obchodom, podporou zákazníkov a možnosťami rastu, budete chcieť pre váš účel použiť rôzne druhy hostingu..

Okrem stoviek hostingových spoločností sú tu aj bezplatní hostitelia webových stránok, ktorí za hosting budú účtovať poplatky od 4 do 500 dolárov mesačne..

Začíname s hosťovaním je prvým krokom k vytvoreniu úspešného miesta na webe.

Web Hosting Obrázok

Začíname

Weboví hostitelia poskytujú službu tým, ktorí chcú vytvoriť a vybudovať miesto na webe. Sprístupňujú vaše stránky očiam na celom svete a poskytujú ľuďom pripojenie na internet, aby mali prístup k vášmu webovému priestoru.

Weboví hostitelia poskytujú nespočetné množstvo služieb od jednoduchého hosťovania až po vytváranie webových stránok a správu online obchodov.

Na najmenšej úrovni ponúkne webhosting webovú stránku a malý súborový hosting, v ktorom môžete nahrávať súbory z počítača na web, aby sa zobrazil a použil na vaše webové stránky..

Typy webových hostiteľov

Ako už bolo uvedené vyššie, hostitelia webov sú bezplatní. Tieto typy hostiteľov zvyčajne neúčtujú nič za to, že vám ponúkajú priestor na webe, ale pravdepodobne nebudete môcť používať doménu, ktorú chcete, a musíte tiež súhlasiť s umiestnením svojich reklám na svojej webovej stránke..

Môže to byť dobrý nápad pre každého, kto práve začína s online blogom alebo osobnou stránkou, ale nie je to ideálne pre kohokoľvek, kto chce začať dlhodobé podnikanie alebo uprednostňuje väčšiu kontrolu nad tým, ako jeho stránka vyzerá a ako s ním komunikuje. návštevníkov.

Pri výbere ľubovoľného hostiteľa webu je potrebné zvážiť nasledujúce:

* Majú systém budovania stránok so šablónami alebo drag and drop building?

* Poskytujú akýkoľvek typ podpory?

* Používajú cPanel, ispCP alebo ISPConfig na pomoc s nastavením stránky?

* Aké sú hostingové balíčky a cenové plány? Zahŕňajú sa nejaké zadarmo?

* Koľko šírky pásma alebo úložného priestoru ponúka hostiteľ?

* Môžete si nastaviť svoj vlastný e-mail prostredníctvom názvu domény vášho webu?

Jednoduché nástroje na vytváranie stránok

Mnoho moderných webových hostiteľov poskytuje nástroje na vytváranie stránok. To znamená, že aj keď nemáte skúsenosti s vytváraním webových stránok, môžete ich ľahko vytvoriť pomocou nástrojov alebo šablón na vytváranie šablón hostiteľa..

Pomocou týchto nástrojov na vytváranie stránok môžete na svoje stránky pridať obrázky, bočné panely, text, aplikácie, widgety, funkcie a oveľa viac..

Niektorí hostitelia požadujú zaplatenie dodatočných poplatkov za svoje nástroje, zatiaľ čo iní hostitelia zahŕňajú bezplatné nástroje na tvorbu stránok s registráciou a nákupom hostingu.

Tiež by ste mali hľadať niektoré špecifické typy nástrojov nastavenia, ako je cPanel, ispCP alebo ISPConfig.

Jedná sa o štandard medzi modernými tvorcami webov a pomôžu vám vytvoriť dynamické webové stránky.

Zákaznícka podpora

Ako vždy, weboví hostitelia by mali poskytovať číslo zákazníckeho servisu a niekoľko rôznych spôsobov, ako sa spojiť s pracovníkmi podpory.

Ak máte otázky, potrebujete pomoc s nástrojmi alebo jednoducho nerozumiete možnostiam balíka, malo by byť ľahké spojiť sa s členom podpory, ktorý vás prevedie akýmikoľvek otázkami..

Okrem toho chcete hostiteľov s kvalitným zákazníckym servisom, ktorí preukázali, že pomáhajú zákazníkom chrániť svoje stránky a údaje uložené pre tieto stránky..

Hostingové balíčky a možnosti

Keď si vyberiete hostingový plán a rozhodujete o ňom, vždy bude veľa možností potrebnú šírku pásma spustiť webovú stránku.

Ak začínate byť malí a chcete urobiť niečo osobného, ​​mali by ste ísť so základným hostiteľským balíkom a úložiskom s malou šírkou pásma..

Pre tých, ktorí plánujú veľké veci alebo ktorí sú už usadení, by ste mali naplánovať väčšie požiadavky na ukladanie a hostenie.

Najlepšie je, ak nastavíte e-mail, ktorý je priamo prepojený s názvom vašej domény.

Väčšina služieb webhostingu ponúka určitý počet e-mailových adries s každým cenovým balíkom. V niektorých prípadoch môžete v prípade potreby pridať ďalšie e-mailové adresy.

Vyskúšajte pred nákupom

Mnoho hostiteľov poskytne bezplatnú skúšobnú verziu na vyskúšanie svojich nástrojov. Je to skvelý spôsob, ako nastaviť web a vyskúšať nástroje na odovzdávanie, ktoré sú k dispozícii pre web hostiteľa.

Chcete sa ubezpečiť, že bude ľahké vytvoriť webovú stránku a neskôr ju spravovať.

Okrem toho získate podrobný prehľad o tom, ako budete môcť komunikovať s pracovníkmi podpory pri akýchkoľvek otázkach, ktoré by vás mohli zaujímať.

Vo všeobecnosti by weboví hostitelia mali poskytovať FTP Správca uľahčí nahrávanie údajov a poskytuje vzdelávacie nástroje, ktoré vám pomôžu porozumieť tomu, ako používať systém FTP.

Monitorovanie aktivity na webe

Existuje niekoľko ďalších vecí, ktoré treba hľadať u webových hostiteľov, ako je monitorovanie návštevnosti a aktivity na webe.

Mali by ste byť schopní prihlásiť sa do svojho účtu správcu a dostávať správy o tom, ako dobre sa vaše stránky darí, ako aj o ich stránkach Alexa hodnosť a dopravná geografia.

Toto sú skvelé nástroje na plánovanie obsahu a návrhu stránok.

Okrem týchto tipov pre webhosting je tiež dôležité zaregistrovať sa u hostiteľa, ktorý je zabezpečený a dôveryhodný.

Pred zakúpením služby webhosting by ste sa mali vždy pozrieť na recenzie všetkých služieb webhostingu a pred vložením informácií o svojej kreditnej karte si overte, či na webe existujú funkcie, ktoré chcete..

Začnite tým, že sa pozriete na svoje obľúbené blogy a weby, pozrite sa na poskytovateľov hostingu a zistite, ktorá z týchto spoločností poskytuje najkomplexnejšie služby..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map