Adobe Dreamweaver ve WordPress Karşılaştırması

Dreamweaver ve WordPress Karşılaştırması


İki farklı web sitesi oluşturucuyu bir araya getirmek oldukça zordur. Bununla birlikte, kullanım, özellikler, entegrasyon ve diğer temel konular açısından tamamen farklı iki platform olan Dreamweaver ve WordPress’i incelemeye çalışacağız..

Her iki aracın da ana görevi aynıdır (bir web sitesi oluşturmak için, aksi takdirde neden bunları gözden geçirmeliyiz?), Ancak sundukları araçlar zıttır.

Hızlı Anlık Görüntü:

Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – ticari Adobe ürün paketinin bir parçasıdır. Deneyimli web tasarımcıları için bir dizi araçla indirilebilir bir yazılım olarak mevcuttur. Platform yeni başlayanlar için kötü bir fikir, çünkü derin programlama becerileri gerektiriyor. Aksi takdirde, editörü bazı entegre WYSIWYG işlevleriyle birlikte gelmesine rağmen işe yaramayacaktır. Deneyimli profesyoneller, Dreamweaver’ın benzersiz tasarım ve özel işlevsellik içeren web siteleri oluşturmak için sağladığı özgürlüğü takdir edecekler. Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – ticari Adobe ürün paketinin bir parçasıdır. Deneyimli web tasarımcıları için bir dizi araçla indirilebilir bir yazılım olarak mevcuttur. Platform yeni başlayanlar için kötü bir fikir, çünkü derin programlama becerileri gerektiriyor. Aksi takdirde, editörü bazı entegre WYSIWYG işlevleriyle birlikte gelmesine rağmen işe yaramayacaktır. Deneyimli profesyoneller, Dreamweaver’ın benzersiz tasarım ve özel işlevsellik içeren web siteleri oluşturmak için sağladığı özgürlüğü takdir edecekler.

WordPressWordPressen popüler açık kaynaklı CMS milyonlarca web sitesinin canlı yayınlanmasını sağlıyor. “Açık kaynak” terimi, indirme işleminin gerekli olmadığı anlamına gelir. Beğendiğiniz herhangi bir şablonu seçmekte ve çevrimiçi olarak çok sayıda eklentiyi ve hizmeti entegre etmekte özgürsünüz. Sistem teknik becerilere sahip kişiler için bile oldukça kolayken, kullanıcılar çevrimiçi web siteleri oluşturabilir ve düzenleyebilir. Sistem, herhangi bir tür site oluşturmayı kolaylaştırır, ancak bazı kodlama becerileri gelecekte kullanışlı olabilir. WordPress.org

Ters web sitesi oluşturma yaklaşımı, Dreamweaver ve WordPress’i karşılaştırmayı zorlaştırır. Her iki sistemin de çok az ortak noktası vardır. İncelemenin amacı, platformların her birinin ne zaman ve nasıl yardımcı olabileceğini göstermektir. Hadi devam edelim!

1. Kullanım Kolaylığı

Daha önce de belirtildiği gibi, Dreamweaver indirilebilir bir uygulama iken WordPress açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir. Bu gerçek, web sitesi oluşturma ve düzenleme sürecine zıt yaklaşımı belirler. Kullanıcı ilk adımlarını attığında fark belirginleşir.

Başlangıç

Dreamweaver web sitesi oluşturucusunu kullanmak için yapmanız gereken ilk şey uygulamayı indirmektir. Bir SaaS platformu değil. Bu, sitenizi tarayıcıdan çevrimiçi olarak yönetemeyeceğiniz anlamına gelir. Buradaki en önemli zorluk, uygulamanın çeşitli bilgisayarlara yüklenmesi veya tek bir CPU’ya bağlı kalmanızdır. Bu, düzenleme esnekliği eksikliğine neden olur.

WordPress ile durum tam tersidir. Herhangi bir ek yazılım indirmenize gerek yoktur. Alan adını kaydettikten ve bir barındırma sağlayıcısı seçtikten sonra şablonu indirmeniz gerekebilir. Bu biraz zaman alabilir. Öte yandan, temayı doğrudan gösterge tablosundan yükleyebilirsiniz. İşlem hızlı ve kolayken seçim çok önemli değil. Tek ihtiyacınız olan şey:

Bu iki önemli faktör web siteniz ile canlı gitmek için vardır. En iyi bahis, Bluehost gibi WP için optimize edilmiş barındırma sağlayıcıları için pottur. Manuel entegrasyonlarla uğraşmak istemeyenler için iyi bir fikir.

Web Sitesi Editörü

Bildiğiniz gibi, Dreamweaver temel olarak deneyimli web tasarımcıları içindir. İyi bir PHP, CSS ve HTML bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. sıfırdan bir site oluştur. İyi haber şu ki sistem video eğiticileri ve ipuçları var Uygulamayı yükledikten sonra etkinleştirilenler. Eğiticiler, kaçınılması gereken yaygın hataları açıklar. Kullanıcılar ayrıca satırları ve parçaları kodlamayı, sistemi hatalar için kontrol etmeyi, sözdizimini vurgulamayı vb. Öğrenecekler. Öte yandan, yine de kullanışlı olabilirler.

Dreamweaver Editör

Gösterge tablosuna girmek için videoyu izleyebilir veya atlayabilirsiniz. Profesyonel bir Adobe kullanıcısıysanız, sistemin arayüzüne aşina olacaksınız. Creative Cloud paketindeki diğer projelerle neredeyse aynı görünüyor. Görsel, herhangi bir tasarım fikrini hayata geçirmek için yeterli web araçları ile çok güçlü. Düzenleyici, kullanıcıların sayfa öğelerinin bazılarını yeniden düzenlemesine veya kaldırmasına olanak tanıyan en az WYSIWYG işlevselliğine sahiptir. Ancak, yayınlanmaya hazır tamamen işlevsel bir web sitesi bulmak yeterli değildir. Kullanıcılar yine de bir noktada kod entegrasyonu gerektirecek.

Bazı deneyimli kullanıcılar farklı web tasarım konseptlerini uygulamak için web sitesinin HTML / CSS’sini düzenleme şansına sahip olsa da WordPress daha basit bir çözümdür. En önemli faydası, WP’nin sezgisel içerik düzenleyicisine ek olarak basit bir arayüze sahip olmasıdır. Daha önce hiç kullanmamış olsanız bile sistemin nasıl çalıştığını anlayacaksınız.

WordPress Editörü

Editör, yeni sayfalar ve bölümler oluşturmanıza, içeriği düzenlemenize ve yayınlamanıza, farklı sayfa içi öğeler eklemenize, medya dosyaları indirmenize, etiketler, komut dosyaları, metin biçimlendirmesi vb. Eklemenize olanak tanır. WordPress’in özellikle karşılaştırıldığında kullanın geleneksel sürükle ve bırak sistemleri. Öte yandan, Dreamweaver’dan oldukça kolay.

Kod Düzenleme

Dreamweaver’ın güçlü bir kod düzenleyicisi var. Kullanıcılar JavaScript ve HTML gibi çeşitli programlama dilleriyle çalışabilirler. Sistem, kod kütüphanesinde bulunan bir dizi işlev ve öğeyi, hata ayıklama aracını, tarayıcı önizleme modunu ve daha fazlasını içeren bir dizi programlama aracı ve özelliği ile birlikte gelir.

WordPress ayrıca web siteleri kod düzenleyicisine erişim sağlar. Kullanıcılar istedikleri değişikliği yapabilir, yeni işlevler ekleyebilir, mevcut düzenleri düzenleyebilir ve hatta kendi tasarımlarını oluşturabilirler. Her iki durumda da, Dreamweaver’ın biraz daha geniş görsel düzenleme çözümü seçimi ile gelmesine rağmen, derin bir kodlama deneyimine ihtiyacınız olacak..

Web Sitesi Dağıtımı

Dreamweaver aslında ek kurulum gerektiren bir uygulama olsa da, güvenilir bir sunucu çözümü bulun kullanıma hazır web sitenizi indirmek ve çevrimiçi kullanıma sunmak için. WP ile web sitenizi barındıracak bir yer bulmak ilk adımdır. Aslında başlangıçtan itibaren çalışan bir web siteniz var. Tek ihtiyacınız olan yeni sayfalar yayınlamak veya mevcut sayfaları güncellemektir.

Dreamweaver ve WordPress Karşılaştırması: WordPress’in kullanımı kesinlikle daha kolaydır, çünkü Dreamweaver deneyimli web tasarımcıları ve kodlayıcılar için tasarlanmıştır. Bu yüzden yeni başlayanların Dreamweaver’ı tercih etmeleri için açık bir neden göremiyoruz.

2. Özellikler ve Esneklik

Dreamweaver daha pro-odaklı bir platform olsa da, kullanıcılar SEO, e-Ticaret, vb. Gibi bir dizi geleneksel özellik beklememelidir. Platformun ana fikri, kullanıcıların web tasarım fikirlerini güçlü bir görsel ve kodla hayata geçirmelerine yardımcı olmaktır. editör. WordPress, projeyi sadece inşa etmekle kalmayıp aynı zamanda müşterilerle etkileşim kurmanın yanı sıra müşterilerle etkileşim kurmak için pakette tam bir işlev kiti sunan biraz farklı bir yaklaşıma sahiptir.

Dreamweaver, HTML, CSS, PHP ve JavaScript ile çalışmaktan hoşlanan kodlama meraklıları için temeldir. Ortak web sitesi oluşturma özelliklerinin olmamasına rağmen, sistem web tasarımı açısından tam özgürlük sağlar:

 • Platformlar Arası web geliştirme – farklı işletim sistemi sürümleriyle çalışan farklı cihaz türlerinde sorunsuz bir şekilde çalışacak bir web sitesi oluşturabilirsiniz.
 • Tarayıcı Önizleme modu – Dreamweaver’ın indirilebilir bir uygulama olmasına rağmen, kullanıcılar gerekli değişiklikleri veya değişiklikleri yaptıktan sonra web sitesinin tarayıcıda nasıl göründüğünü kontrol edebilirler..
 • Otomatik kod tamamlama – özellik, dinamik kod düzenleyici sayesinde kullanılabilir. Bu, platformun, uygulamanız gereken özelliğin işlevini tamamlamanız için kodu bitireceği anlamına gelir. Ayrıca, sistem geliştirme sürecinde ekstra kodlama ipuçları ve ipuçları sağlar.

Bunlar Dreamweaver’ı WordPress’den farklı özellikler. Ancak, hala ortak noktaları var.

Tema Pazarı

Dreamweaver alıştığımız şekilde şablonlar sunmasa da, kullanıcıların sayfayı sıfırdan tasarlamak yerine özelleştirebilecekleri önceden tasarlanmış düzenler oluşturuyor..

WordPress daha esnek görünüyor binlerce ücretsiz ve ücretli düzen sunar bloglardan e-ticaret projelerine kadar herhangi bir web sitesi türü için harika çalışır. En önemli faydası kodlama gerekmez. İstediğiniz şablonu yüklersiniz, içerik eklersiniz ve yeni bir web sitesi yayınlarsınız.

Sistem güncellemeleri

Her iki platform da düzenli güncellemeler gerektiren araçlar ve hizmetler kullanır. Dreamweaver dinamik, indirilebilir bir platformdur. Bu, kullanıcıların hatasız kodlamadan yararlandığından emin olmak için tüm özelliklerini ve sistemlerini otomatik olarak güncellediği anlamına gelir..

WordPress ile tema ve eklenti güncellemelerini manuel olarak yapmanız gerekir. Ancak, yeni sürüm kullanılabilir olduğunda WP sizi bilgilendirecektir. Tek ihtiyacınız olan düğmeye basmak ve tüm WordPress özelliklerinin güncellenmesini sağlamak.

Ayrıca, WordPress’e özelleştirme ve hizmet entegrasyonu açısından aşırı esneklikten bahsetmeliyiz. Kullanıcılar, web sitesinin SEO, güvenlik, e-Ticaret, etkileşim ve gelecekteki proje başarısını tanımlayan diğer temel sorunları artırmak için kullanılan binlerce eklenti arasından seçim yapmakta özgürdür. Ek fonksiyonları kodlamaya ve uygulamaya gerek kalmadan ihtiyacınız olan proje türünü oluşturmak için tüm araçlarınız yanınızda.

Dreamweaver ve WordPress Karşılaştırması: Dreamweaver tarafından sunulan tüm harika özellikler temel olarak web tasarımı ve kodlama sürecine ilişkindir. WordPress, entegre edilecek tonlarca hizmet veya araç içeren daha esnek ve kapsamlı bir CMS iken.

3. Tasarım

Tasarım Karşılaştırma Tablosu

DreamweaverWordPress
Tema Sayısı:010.000’den fazla
Özel Temalar:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Tema Maliyeti:0$ 20- $ 300
Görsel Editör:&# X2714; EVET✘ HAYIR
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET&# X2714; EVET

Dreamweaver, kullanıcıların kendi tasarımlarını yaratmalarını sağlamak için geliştirilmiş bir platformdur. Bu nedenle binlerce hazır şablonuyla WordPress’ten farklıdır. Dreamweaver ayrıca önceden tasarlanmış HTML düzenlerine sahiptir. Ancak, ayrı olarak kullanılmazlar. Başka bir deyişle, bir mizanpaj şablonu seçerseniz, daha fazla web tasarım ve kodlama işleminiz için kod şeklinde bir plan elde edersiniz..

Böyle bir yaklaşımın ana yararı, Dreamweaver kullanıcılarının aslında kod düzenleme konusunda hiçbir sınırlaması olmamasıdır. Özel bloglar, benzersiz dijital mağazalar, akılda kalıcı portföyler vb. Tasarlayabilirler. Sistemin güçlü görsel ve kod düzenleyicisi, hızlı konuşlandırmanın yanı sıra hatasız bir deneyim sağlayacaktır. Kötü haber, tüm bu özelliklerin sadece deneyimli profesyoneller için işe yarayacağıdır. Yeni başlayanların burada yapacak bir şeyleri yok.

WordPress, teknisyen olmayanlar için basit bir seçenektir. Duyarlı şablon sayısı çok fazla. Hepsi içerik tabanlı sitelerden tek sayfalık projelere, çevrimiçi mağazalara, küçük işletme web sitelerine vb. Kategorilere ayrılmıştır. Tek ihtiyacınız olan değiştirmek istediğiniz alanı ve dizini tanımlamak ve istediğiniz herhangi bir web tasarımını uygulamaktır. Bir kez daha, yol sadece kodlama uzmanları veya ilgili kullanıcılar için iyidir.

WordPress Şablonları

Dreamweaver ve WordPress Karşılaştırması: her iki platform da kendi tasarımınızı yaratmanızı mümkün kılar. Önemli fark, WordPress’in hazır şablonlar karşısında da yeni başlayanlar için bir seçeneği olması, ancak Dreamweaver’ın.

4. Müşteri Desteği

Her iki platform da öğrenme eğrisini varsayarken, müşteri desteğinin kullanılabilirliği çok önemlidir. Bununla birlikte, Dreamweaver, Creative Cloud paketinin bir parçası olarak özel Adobe Müşteri hizmetlerine sahip olan tek kişidir. Öte yandan, WordPress kullanıcıları, premium şablonlar veya eklentiler kullanırken ve WordPress’i WP optimize edilmiş ile birlikte kullanırken kişisel desteğe güvenebilir Bluehost sunucu çözümü.

Dreamweaver ile kullanıcılar çoğunlukla aşağıdakilere güvenebilir:

 • Resmi Adobe Yardım Merkezi – Dreamweaver dahil tüm Adobe ürünlerinde ayrıntılı kılavuzlar içerir.
 • Dreamweaver Destek Merkezi – başlamak, kodu düzenlemek veya web sitesini dağıtmakla ilgili tüm önemli noktaları kapsayan SSS biçiminde mevcuttur.
 • Adobe Müşteri Desteği – teknik sorunları olan ve bunları doğrudan resmi Adobe teknik destek ekibiyle çözmesi gereken kullanıcılar için iyidir.

WordPress’in yardım merkezi yoktur. Öte yandan, binlerce profesyonel video ve öğretici, profesyonel geliştiricilerin yardıma hazır sayısız WP’ye özel forumunun yanı sıra web’de de mevcuttur. WP eklentilerinin çoğu, işleri daha hızlı hale getirmek için kurulum ve ayar öğreticileri ile birlikte gelir.

Dreamweaver ve WordPress Karşılaştırması: Dreamweaver teknik ve diğer sorunları çözme açısından daha iyi bir seçenek gibi görünüyor. Öte yandan, WordPress kullanıcıları geliştirme sürecinde asla mahsur kalmayacaklar.

5. Fiyatlandırma Politikası

WordPress’in ana yararı, sıfır maliyetle mevcut olmasıdır. Öte yandan, bazı masraflar kaçınılmazdır. Örneğin, öne çıkan bir premium şablon almak isteyebilirsiniz. Fiyat etiketi, şablon tasarımına bağlı olarak 30 $ ile 200 $ arasında değişir. Bazı eklentiler ücretsiz ve premium sürümlerde de mevcuttur. Bu, uzantılar veya gelişmiş hizmet özellikleri için ödeme yapmanız gerekebileceği anlamına gelir.

Dahası, bir alan adı kaydettirmeniz ve barındırma için ödeme yapmanız gerekir. En iyi bahis, Bluehost sunucu çözümü Paket içindeki bir dizi temel özellik ile ayda 3,95 ABD dolarından başlayan WordPress için. Diğer barındırma sağlayıcılarını tercih etmeye karar verirseniz, eklenti uzantıları ve tema maliyetleri hariç 5 ila 10 dolar arasında bir yer ödemeniz gerekir..

Dreamweaver, Adobe Creative Cloud paketinin bir parçası olarak sunulmaktadır. Bu, tek bir ürün için çeşitli planlardan birini seçebileceğiniz veya tüm Adobe yazılım seçeneklerini aynı anda tercih edebileceğiniz anlamına gelir. Planlar aşağıdakiler için paketleri içeren birkaç kategoriye ayrılır:

 • Bireyler – tek bir uygulama için aylık 20,99 $ ve tüm Adobe ürünleri için 52,99 $;
 • – tek bir uygulama için aylık 33,99 $ ve tüm Adobe ürünleri için 79,99 $;
 • Öğrenciler ve Öğretmenler – Kullanımın ilk yılında tüm uygulamalar için aylık 19,99 ABD doları;
 • Okullar ve Üniversiteler – Tek bir uygulama için aylık 14,99 $ ve tüm Adobe ürünleri için 34,99 $

Ayrıca, alan adı ve barındırma için ayrı ödeme yapmanız gerekir.

Dreamweaver ve WordPress Karşılaştırması: WordPress, Bluehost’u tercih ediyorsanız hepsi bir arada bir paket olarak kullanma yeteneğine sahip daha ucuz bir çözümdür. Dreamweaver ile yalnızca uygulama için ödeme yaparsınız ve öğrenciler için özel teklifler düşünülse bile fiyat oldukça yüksektir. kar amacı gütmeyen kuruluşlar.

Alt çizgi

WordPress ve Dreamweaver arasındaki temel fark, birincisinin web sitesi oluşturma platformu ve CMS’nin bir pakette olması, ikincisinin ise profesyoneller için ana web tasarım aracı olması.

Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – kodlamayı bilen deneyimli profesyoneller için bir platformdur. Temel özellikleri arasında güçlü görsel ve kod editörü, sınırsız herhangi bir stilin web tasarımını oluşturabiliyor. Tüm araçları, teknik hatları, işlevleri ve öğeleri kodlamaya ve uygulamaya odaklanmıştır. Öte yandan, kullanıcılar tamamen özgürlük elde eder ve proje türüne rağmen herhangi bir fikri uygulayabilir. Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – kodlamayı bilen deneyimli profesyoneller için bir platformdur. Temel özellikleri arasında güçlü görsel ve kod editörü, sınırsız herhangi bir stilin web tasarımını oluşturabiliyor. Tüm araçları, teknik hatları, işlevleri ve öğeleri kodlamaya ve uygulamaya odaklanmıştır. Öte yandan, kullanıcılar tamamen özgürlük elde eder ve proje türüne rağmen herhangi bir fikri uygulayabilir.

WordPressWordPress – kodlama ve web tasarımı özgürlüğü de olsa daha basit bir web sitesi kurucusudur. Temel avantajı, projenizi sadece tasarlamak değil, aynı zamanda tanıtmak ve büyütmek için gerekli tüm araçları sunmasıdır. Sadece bir şablon seçebilen, içeriği düzenleyebilen ve birkaç saat içinde canlı yayınlanabilen yeni başlayanlar için harika. WordPress.org

Platformu seçmeden önce, yapım sürecini işlemek için yeterli altyapıya sahip olup olmadığınızı iki kez düşünün. WordPress, sıfırdan oluşturulmuş yeni projenizle canlı yayılmanın daha hızlı ve basit bir yolu olabilir.

Adobe Dreamweaver ve WordPress: Karşılaştırma Tablosu

Adobe DreamweaverWordPress
1. Kolaylık8/108/10
2. Özellikler7/1010/10
3. Tasarım8/1010/10
4. Destek9/109/10
5. Fiyatlandırma9/1010/10
Genel:8.2 / 109.4 / 10
Şimdi dene Şimdi dene
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map