Adobe Muse ve Dreamweaver

Adobe Muse ve Dreamweaver


Adobe, web oluşturma amaçlı ödüllü çözümler dizisi sayesinde web tasarım alanında adını duyurdu. Kullanıcılar, aynı başlık altında üretilen bir dizi ürün ve yazılımdan yararlanabilir. Adobe Muse ve Dreamweaver, çeşitli amaçlara hizmet edebilecek bu markalı web sitesi oluşturucularına iyi bir örnektir.

Her ne kadar birinci sınıf platform adı için rekabet etmese ve çok ortak noktaları olsa da, bazı temel farklılıklar kullanıcıların seçimini etkileyebilir. Adobe Muse ve Dreamweaver incelemesi, ihtiyaçlarınız için en uygun çözümü belirleyen bu farklılıkları vurgulamaktır.

Hızlı Anlık Görüntü:

Adobe MuseAdobe Muse – Web tasarımcıları için kullanıcıların teknik beceriye sahip olmayan duyarlı web siteleri oluşturmalarına olanak tanıyan basit bir web sitesi oluşturma aracıdır. Satır içi oluşturma işlemi, tasarımın içe aktarma işlevselliği tarafından sunulan sonsuz tasarım özelliklerine ek olarak, kendi düzeninizi uygulamanıza izin veren platformun temel özelliğidir. Ayrıca, Adobe Muse gelecekteki web siteniz için bir sunucu seçme konusunda yeterli özgürlük sağlar. Kötü haber şu ki, Adobe 26 Mart 2018’den beri platform için özellik güncellemelerini yayınlamayı bıraktı, teknik destek ise sadece 26 Mart 2020’ye kadar mevcut. Adobe Muse

Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – özel profesyoneller için daha karmaşık bir web sitesi oluşturucusudur. Sağlam bir teknik altyapıya sahip deneyimli web tasarım yazılımı kullanıcıları için geliştirilmiştir. Bazı WYSIWYG öğelerini kullanarak yapım sürecini idare edebilecek görsel editörlere sahip olmasına rağmen, enstrümanları ağırlıklı olarak JavaScript, PHP, HTML, CSS ve diğer kodlama dillerine odaklanmıştır. Dreamweaver, mobil uyumlu profesyonel özel siteler için özlem isteyenler için iyi bir çözümdür. Adobe Dreamweaver

Bu yazılım aynı başlık altında piyasaya sürülmesine rağmen, farklı hedeflere hizmet ediyorlar ve web sitesi oluşturma sürecine karşıt yaklaşımlar oluşturuyorlar. Adobe Dreamweaver ve Adobe Muse özelliklerine ve sağlam bir web projesinin başlatılmasına nasıl yardımcı olabileceklerine daha yakından bakalım.

1. Kullanım Kolaylığı

 • Adobe Muse özel yetenekleri olmayan karmaşık siteler ve yeni başlayanlar oluşturmak için istekli hem profesyonel web tasarımcıları için bir masaüstü uygulaması olarak geliyor. Platform, Photoshop’u en az bir kez kullanan herkese tanıdık gelen basit bir arayüze sahiptir. Kullanıcılar kendi düzenlerini tasarlayabilir veya içe aktarabilir, yerleşik özelliklerle yeni widget’lar oluşturabilir ve daha pek çok şey yapabilirler. Platform iki ana amaca hizmet ediyor:
  • Basit Web Siteleri. Sistemin DIY (Kendin Yap) işlevselliği, kullanıcıların şablonlarını değiştirmesini veya özelleştirmesini oldukça basit ve hızlı hale getirir.
  • Karmaşık Web Siteleri. Bu temelde gelişmiş UI / UX özellikleri ile daha karmaşık web projeleri için can atan deneyimli web tasarımcıları ifade eder. Adobe Muse, kullanıcıların projelerini hayata geçirmek için iş ortakları, müşteriler ve üçüncü taraf tasarımcılar ile birlikte çalışmasına olanak tanıyan ortak bir işlevselliğe sahiptir.

  Yazılım başlangıçtan itibaren oldukça kolay görünse de, yine de bir miktar öğrenme eğrisi gerektirebilir. Tüm araçların ve özelliklerin nasıl çalıştığını net bir şekilde anlamanız biraz zaman alabilir. Bu nedenle, deneme yanılma sürecine hazır olun. Öte yandan, karmaşık bir siteye ihtiyaç duymamanız veya hazır şablonu veya kendi düzeninizi kullanmak istemeniz durumunda zorlukla karşılaşmayacaksınız..

  Adobe Muse Editör

  Daha önce de belirttiğimiz gibi, Adobe yeni özellik ve yazılım güncellemeleri yayınlamayı planlamıyor. Ayrıca, 26 Mart 2020’den itibaren teknik destek sağlanamayacaktır. Platform içinde ilk adımlarını atan yeni başlayanlar için de bir dezavantaj olabilir. Ancak uygulamayı zaten kullananların endişelenecek bir şeyleri yok, çünkü mevcut tüm özelliklerini kullanmaya devam edebilirler.

 • Adobe Dreamweaver en azından PHP, HTML ve CSS hakkında iyi bilgi gerektiren daha karmaşık bir editördür. Her şeyden önce, uygulamanın yüklü olması gerekir. Ardından, başlamak için bazı önemli noktaları ve bilgileri içeren kısa bir tanıtım videosu göreceksiniz. Video ipuçları, en başından itibaren yaygın hataları önlemek ve kod parçalarını, çizgileri, hata kontrollerini, sözdizimi vurgulamayı ve işi önemli ölçüde hızlandıracak diğer şeyleri değiştirmek için kullanışlı olabilir.

  Dreamweaver Editör

  Görsel Editör

  Bir kez daha, burada büyük Adobe ürünlerinin imzası olan tanıdık bir arayüzümüz var. Kod tabanlı web sitesi oluşturma sürecine vurgu yaparak özel yapım web siteleri oluşturmak için güçlü bir görsel düzenleyici ile birlikte gelir. Bina sürecini biraz daha basit hale getirmek için gerçekten bazı WYSIWYG öğeleri vardır. Bir yandan, kodlama becerilerinden yararlanabilir. Öte yandan, yalnızca DIY editörünü kullanarak yayınlanmaya hazır bir web sitesi alamazsınız. JavaScript, PHP ve daha fazlasını içeren kod entegrasyonu hala gereklidir.

  Kod Düzenleyici

  Platform daha fazla teknisyen odaklı olsa da, zengin bir özellik setine sahip güçlü bir kod editörü ile birlikte gelir. Hata kodlaması için ihtiyacınız olan öğeyi veya işlevi seçmek için kapsamlı kod kitaplığından değişir. Platformda yaptığınız tüm değişiklikleri görmek için bir tarayıcı önizleme modu var.

Adobe Muse ve Dreamweaver. Her iki uygulamanın arayüzleri deneyimli kullanıcılar için oldukça basittir. Fark, Dreamweaver’ı kullanmak için programlama bilgisine ve web tasarım becerilerine ihtiyaç duymanız, Muse ise sadece tasarım temelleri konusunda farkındalık anlamına geliyor. Bu nedenle, Muse’da ustalaşmak çok daha basit. Her iki sistem de öğretici ve kılavuzlarda bolca bulunur. Bunu yapma arzunuz varsa hizmetleri öğrenmek mümkündür – arka plan oldukça güçlüdür. Genel olarak, Muse çağdaş dünyada daha çok tercih edilen bir varyanttır. Daha basit, daha hızlı ve daha uygun fiyatlı.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • Adobe Muse iyi görünümlü portföyler, açılış sayfaları veya küçük işletme web siteleri oluşturmak için geniş bir tasarım ve görsel özelliklere sahiptir. Platform, zengin bir özellik seti sayesinde basit bir e-Ticaret projesi bulmak için yeterli işlevselliğe sahiptir. Widget entegrasyonu, iş akışı basitleştirmesi, çeşitli görsel efektlerin ve animasyonların uygulanması ve daha fazlası anlamına gelir. Kullanıcıların takdir edebileceği temel özelliklerden bazıları şunlardır:

  Muse Ekleme Widget'ı

  • Öznitelik Kopyalama Aracı – özellik iş akışını basitleştirir, kullanıcılar kullanıcılar bir projeden font veya opaklık gibi nitelikleri kopyalayıp diğerine yapıştırabilir.
  • Geliştirilmiş Performans – platform, yapım süreci boyunca istikrarlı performans sağlar. Güçlü motoru, kullanıcıların site dosyalarınızı açma, yayınlama veya kaydetme gibi farklı görevleri hızla gerçekleştirmesini sağlar.
  • Mobil Uyumlu Widget’lar – Slayt Gösterisi ve Kompozisyondan Form widget’larına kadar her şey mobil uyumludur. İhtiyacınız olan tek şey ihtiyacınız olan bir widget eklemektir, sistem% 100 duyarlı hale getirmek için otomatik olarak yeniden boyutlandırır.
  • Basit Öğe Seçimi – diyelim ki widget’tan ayrı bir öğe çıkarmanız gerekiyor. Çok sayıda katmandan geçmeye zorlanmayacaksınız. Sadece öğeye çift tıklayın.
  • CC Entegrasyonu – CC kitaplığınızdan grafik öğeleri veya animasyonlar alabilir ve düzenleyicinin sürükle ve bırak işlevini kullanarak özel bir animasyon kompozisyonu oluşturabilirsiniz.
  • Creative Cloud – tüm web sitesi varlıkları Creative Cloud aracında güvende olur. Masaüstü ürünlerini, varlıkları, kütüphaneleri, mobil projeleri ve daha fazlasını arşivlemeye ve geri yüklemeye yarar. Platform aynı zamanda birkaç kütüphaneyle işbirliği yapmayı da kolaylaştırıyor

  Adobe Muse ve Dreamweaver

 • Adobe Dreamweaver daha fazla özgürlük ve esneklik anlamına gelen HTML, CSS, PHP ve JavaScript kodlarını uygulamak için tasarlanmıştır. Özellik kümesine gelince, burada hata kontrolü ve değer katma gibi bazı temel seçeneklerimiz var. Ek işlevlere gelince, aşağıdakileri beğenebilirsiniz:

  Dreamweaver Özellikleri

  • Dinamik Kod Düzenleyici – ana görevi bir web sitesi veya uygulama oluşturmak için gereken süreyi azaltmaktır. Özellik, kodu otomatik olarak bitirebilen bir kod tamamlama özelliğine sahiptir. Ayrıca, kod ipuçlarını ve ipuçlarını, görsel yardımları vb. Takdir edeceksiniz..
  • Çapraz Platform Ürünleri – Dreamweaver, kullanıcıların çeşitli cihazlar için çok amaçlı ürünler geliştirmesine olanak tanır. Bir web sitesi veya web uygulaması olacak, çeşitli ekran boyutları ve işletim sistemlerinde eşit derecede iyi çalışacaktır. Yaptığınız tüm değişiklikler tarayıcınızdaki gerçek zamanlı modda veya birleştirilmiş önizleme aracında izlenebilir.
  • Hızlı Dağıtım – sistem, HTML web sitesi sayfalarını ve kendi öğelerinizi özelleştirebileceğiniz ve oluşturabileceğiniz şablonlar ve düzenler başlatmıştır. Bloglar, dijital mağazalar, portföyler, hazır web siteleri sayfaları vb. Arasından seçim yapabilirsiniz..
  • Güncellemeler – Dreamweaver, daha iyi kodlama deneyimi sağlamak için düzenli güncellemeler ve yeni özellikler anlamına gelen dinamik bir uygulamadır.

Adobe Muse ve Dreamweaver: kod odaklı bir platform olarak, ihtiyacınız olan herhangi bir öğeyi kodlamakta özgür olduğunuz için Dreamweaver’ın daha fazla esneklik ve özgürlük sağlaması bekleniyor. Tabii ki, büyük teknik bilgi gerektirir. Bu bakış açısından, Muse entegrasyon işlevselliği, widget seçimi, güçlü görsel düzenleyici ve diğer harika özellikleri göz önüne alarak basit bir seçenek gibi görünüyor..

3. Tasarımlar

Adobe MuseDreamweaver
Tema Sayısı:görenekgörenek
Ücretsiz Temalar&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Ücretli Tema Maliyeti:Ortalama 30 $Ortalama 75 $
Duyarlı tasarım&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
 • Adobe Muse. Burada hazır şablon yok. Bunları kendi başınıza çizmelisiniz, ancak web, herhangi bir zevke ve gereksinimi karşılamak için diğer kullanıcılar tarafından tasarlanan çok yönlü şablonlarda doludur..

  Birçok web stüdyosu Muse için şablonlar çizer ve herhangi bir web sayfası türüne uyacak özel düzenler vardır. Profesyonel bir web tasarımcısından benzersiz bir şablon sipariş edebilirsiniz. Genel olarak, Muse, herhangi bir karmaşıklık seviyesindeki tasarımların bağımsız oluşturulması için mükemmel bir seçimdir. Tüm web sayfaları için Photoshop ile karşılaştırılabilir. Bu profesyonel web tasarımcıları ve yeni başlayanlar için mükemmel bir uygulama.

  Başlangıçta Photoshop’ta bulunanlar gibi widget’ları ve araçları kullanarak bir sayfanın genişliğini (duyarlı veya statik) seçebilir, şablonlar oluşturabilir (standart web sayfası parçaları) ve içerik bölümünü tasarlayabilirsiniz.

 • Adobe Dreamweaver. Açıkçası, burada web sitesi şablonlarınızı oluşturmaktan siz sorumlusunuz. Program herhangi bir hazır ayar veya hazır tasarım içermez, onlar için gelişmiş bir web oluşturma nişidir. Evet, örneğin çeşitli öğe düzenlemelerine sahip tek sayfalık web siteleri oluşturmak için temel hazır HTML mizanpajlarını kullanabilirsiniz. Kodu web’de bulabilirsiniz. Kod şeklinde gerekli web sayfası düzenlerini sağlayacak böyle hizmetler vardır. Bu, programdaki herhangi bir harici kodu kullanabileceğiniz anlamına gelir.

  Dreamweaver Temaları

  Son olarak, Dreamweaver çok kullanışlı ve gelişmiş bir kod editörüdür. İstediğinizi alın ve kullanın – burada sınırlama yoktur. Profesyoneller Photoshop’ta şablonlar çizer ve ardından Dreamweaver’da web sayfaları oluşturur. Bu doğru yaklaşım. Basit çözümler arayanlar için program hiç çalışmıyor. Bu tür kullanıcılar için SaaS hizmeti veya Muse çok daha iyi bir çözüm olacaktır.

Adobe Muse ve Dreamweaver. Her iki sistem de DIY web sitesi geliştirmeyi teşvik ediyor. Deneyimli kullanıcıların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturulur. Ancak, Muse için özel olarak geliştirilmiş çok yönlü şablonlar ve tasarımlar vardır. Web’den satın alınabilir, özel sipariş verilebilir veya indirilebilir. Dreamweaver’a gelince, sistem için özel olarak tasarlanmış bir şablon yoktur, çünkü bu pro-odaklı bir platformdur. Ön ayarlarını kullanıcılara sunmak, Muhammed Ali’ye boksun temellerini öğretmekle karşılaştırılabilir. Dreamweaver’ı kullanmaya karar verdiniz mi? O zaman zaten bir web tasarım uzmanısınız.

4. Müşteri Desteği

 • Adobe Muse Adobe ürün serisinin bir parçasıdır. Bu, kullanışlı olabilecek çok sayıda öğretici, video kılavuzu, SSS ve diğer bilgileri bulabileceğiniz anlamına gelir. Markanın, sorularınızı cevaplayabilecek çok sayıda mevcut kullanıcı topluluğu var. Öte yandan, Muse’u kullanmayı planlıyorsanız, 26 Mart 2020’den itibaren hiçbir teknik destek kalmayacaksınız. Platformun kullanımı çok kolay olduğu için bu büyük bir dezavantaj olmayabilir. Öte yandan, zaman zaman hepimiz teknik yardıma ihtiyaç duyuyoruz.

 • Adobe Dreamweaver iletişimde kalmak için aynı yöntemlere sahiptir. Resmi web sitesinde çok sayıda kaynak ve makale bulabilirsiniz. Tonlarca bilgi, kullanıcı kılavuzlarıyla birlikte resmi Adobe Yardım Merkezi’nde bulunabilir. Dreamweaver ayrıca SSS, eklenti kurulum kılavuzları, vb. İçeren resmi destek forumuna sahiptir. Ayrıca Adobe Müşteri Hizmetlerine gidebilir ve doğrudan teknik desteğe başvurabilirsiniz..

Adobe Dreamweaver ve Adobe Muse Karşılaştırması: Her iki ürün de aynı başlık altında olmasına ve benzer iletişim özelliklerinin çoğuna sahip olmasına rağmen, Adobe’nin Muse teknik desteğini kapatacağı gerçeği kafa karıştırıcı görünüyor. Ancak, yine de resmi Müşteri Hizmetleri hizmetini tercih edebilirsiniz ve bunun yardımcı olacağını umabilirsiniz.

5. Fiyatlandırma Politikası

Her iki program da Creative Cloud aboneliği temelinde sağlanır. Temel olarak, belirli bir kullanım süresi için bir abonelik ücreti ile ilgileniyoruz. Yıllık planlar, aylık planlardan yaklaşık% 40 daha ucuzdur. Dreamweaver’ın maliyeti 240 $ / yıl, Muse’un maliyeti ise 180 $ / yıl.

Adobe Muse Fiyatlandırması

Her iki program da 7 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor. Platformlarla çalışmaya başlamak için onları indirmeniz, Adobe hesabınıza erişmeniz ve Deneme sürümünü etkinleştirmeniz gerekir.

Sonuç

Hem Adobe Muse hem de Dreamweaver çevrimdışı yazılım aynı şirket tarafından geliştirilen, fiyatlandırma ve müşteri desteği açısından hemen hemen ortak noktası var. Her ikisi de, kullanıcıların farklı türde duyarlı bir web sitesi oluşturmasına yardımcı olmak için başlatıldı. Aynı zamanda, karşıt özellik setlerinden ve sundukları hedeflerden kesinlikle farklıdırlar.

Adobe MuseAdobe Muse daha başlangıç ​​dostu bir web sitesi oluşturucusudur. Parlak ve açılış sayfaları, portföyler ve küçük işletme web siteleri gibi web siteleri yakalamak için iyidir. Herhangi bir stili teknik beceri olmadan hayata geçirmek için yeterli işlevsellik ve tasarım özelliğine sahiptir. İşlevselliğin geniş bir seçimi iş akışını kolay ve hızlı hale getirir. Kötü haber şu ki, Muse kullanıcıları artık yazılım güncellemelerini ve teknik desteği beklememeli, ancak yazılımı kullanmaya devam edebilir. Adobe Muse

Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver, kullanılabilirlik ve oluşturma süreci açısından daha karmaşık bir araçtır. Daha fazla kodlama uzmanları odaklı profesyonel geliştiriciler tam anlamıyla herhangi bir web sitesi oluşturmak için izin. HTML, PHP, CSS veya diğer kodlama dillerine dayalı özel yapım öğeler oluşturma özgürlüğüne sahiptirler. Hala DIY editörü olmasına rağmen Dreamweaver’ın kullanımı daha karmaşıktır. Adobe Dreamweaver

Özetle, Dreamweaver düzenli olarak güncellemeler ve istikrarlı teknik destek ile birlikte geldiğinden daha iyi bir seçenek olabilir. Yeni başlayan biriyseniz ve Muse yüklü değilse, platform neredeyse süresi dolmuş teknik desteği göz önünde bulundurarak en iyi seçenek olmayabilir. Başka bir şey aramak isteyebilirsiniz.

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

Adobe MuseAdobe Dreamweaver
Kullanım kolaylığı:Adobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve Dreamweaver
Özellikleri:Adobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve Dreamweaver
Tasarımlar:Adobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve Dreamweaver
Müşteri desteği:Adobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve Dreamweaver
Fiyatlandırma:Adobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve Dreamweaver
Genel puanı:Adobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve Dreamweaver

Adobe Dreamweaver’ı Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map