Adobe Muse ve Web Akışı

adobe muse ve web akışı


Mevcut web bina seçeneklerini keşfetmek söz konusu olduğunda, hizmetlerin seçimi oldukça geniş olduğunu fark. Ancak tüm sistemler web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamaz. Bazıları etkileyici istemci web siteleri oluşturmak için çok basitken, diğerleri sadece profesyoneller için tasarlanmıştır ve bu nedenle düzgün bir şekilde ustalaşmak için çok zaman gerektirir.

Neyse ki, tüm kullanıcı kategorilerinin gereksinimlerini karşılayan kolaylık ve en üst düzeyde işlevselliğe sahip web sitesi oluşturucuları var. Adobe Muse ve Webflow ile tanışmaya hazır olun – iki popüler ve özellik yüklü platform.

Hızlı Anlık Görüntü:

Adobe MuseAdobe Muse – Ön kurulum gerektiren ve çoğunlukla profesyonel web tasarımcılarını hedefleyen indirilebilir bir web sitesi oluşturucusudur. Oldukça karmaşık bir araç çubuğuna sahipken, sunduğu özellik kümesi, tek bir web sitesi geliştirme kavramı olmayan sıradan kullanıcılar için şaşırtıcı görünecek. Duyarlı web siteleri oluşturmaya izin veren web sitesi oluşturucusu şu anda profesyonellerden talep görüyor. muse.adobe.com

WebFlowWebflow – Deneyimli kullanıcıların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak başlatılan bir bulut web sitesi oluşturucusudur. Özellikleri ve özelleştirme seçenekleri, standart sistemler tarafından sağlanan seçeneklerin çok ötesine geçer. Webflow aynı zamanda işlevselliğinden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olan kolaylık ve sezgisel doğa sağlar. Webflow.com

Her iki hizmet de, müşteriye özel müşteri web siteleri oluşturmada yer alan deneyimli tasarımcıların, ajansların ve ekiplerin ihtiyaçlarına yöneliktir. Aynı zamanda, teknik olmayan anlayışlı kullanıcılar için önemli bir faktör olan web sitelerini kodsuz bir şekilde sıfırdan oluşturmaya izin veriyorlar..

Web sitesi kurucularının çoğundan farklı olarak, sistemlerin ustalaşması kolay değildir ve yeni başlayanlar için oldukça anlaşılabilir olmayabilir. Bununla birlikte, kişisel veya iş web siteleri oluşturmak için araçları daha fazla kullanmak için onları keşfetmeyi başaran kullanıcılar için gerçek bir bulunacaklardır. Anlamak için Webflow ile Adobe Muse’u karşılaştırmanın zamanı geldi, hangisi kullanıcıların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyor?.

1. Kullanım Kolaylığı

 • Adobe Muse. Karmaşık kodlarla savaşmadan web siteleri başlatmak isteyen profesyonel tasarımcılar için geliştirilen Adobe Muse, daha basit araçlar kullanmak için kullanılan deneyimsiz kullanıcılar için biraz karmaşık görünebilir Kare olarak Örneğin. Grafik tasarım arka planını ifade eder ve işlevsel bir web sitesi oluşturmak için gereken özellikler ve seçeneklerle dolu karmaşık bir araç çubuğu ile birlikte gelir..

  Adobe Muse Editör

  Adobe Muse, ön indirme ve kurulum gerektirir, ancak bu, web sitesi oluşturucuyu onunla birden fazla proje oluşturmak için kullanacak web tasarımcıları için pek dezavantaj değil.

  Photoshop, Illustrator veya InDesign ile daha önce çalışmış olanlarınız için Adobe Muse arayüzü kafa karıştırıcı veya karmaşık görünmeyecektir. Bu deneyime sahip değilseniz, onu keşfetmek çok daha fazla zaman alacaktır.

  Sistem, web oluşturma işlemini biraz basitleştiren sürükle ve bırak düzenleme seçenekleri sunar. Gösterge tablosunda ustalaştıktan sonra, birkaç günden kısa bir sürede kolayca harika bir profesyonel web sitesi açacaksınız..

  Muse Ekleme Widget'ı

  Yalnızca onunla bir web sitesi oluşturmak için hizmette uzmanlaşmak mantıklı değildir. Adobe Muse’u öğrenmeye ve bunu yapmak için zaman ayırmaya karar verdikten sonra, güçlü projeler oluşturmak için web sitesi oluşturucuyu düzenli olarak kullanmaya hazır olun. Bu tam olarak ne anlama geliyor?.

 • WebFlow. Webflow, büyük ölçekli projeleri başlatmak için kullanılan bir bulut web sitesi oluşturucusudur. Onun gibi ustalaşmak kolay değil ana alternatifler, ancak bunu yapmayı başarırsanız, platformu kişisel veya ticari kullanım için birden fazla profesyonel web sitesi oluşturmak için kullanabilirsiniz..

  Sistem kod içermez, ancak CSS / HTML kodlarıyla çalışma fırsatı anlamına gelir bu ihtiyacı karşılayan ve gerekli beceri veya uzmanlığa sahip olanlar için.

  Web Akışı Düzenleyicisi

  Webflow, bir dizi araç ve özelleştirilebilir widget’lar sağlayan sezgisel bir arayüzle birlikte gelir. Sistemin, neredeyse hiç vakit kaybetmeden yeni içerik eklemeye, düzenlemeye ve yayınlamaya izin veren sürükle ve bırak görsel düzenleyicisi var.

  Web sitesi oluşturucu kaliteli duyarlı web sitelerini baştan başlatmayı mümkün kılar. Web tasarım sürecinin tüm adımları kontrol panelinde tamamlanabilir, tüm değişiklikler hemen sayfada görüntülenir.

Adobe Muse ve Web Akışı. Adobe Muse ve Webflow, web tasarımı profesyonelleri için iyi çalışan iki web sitesi oluşturucusudur. Platformlar kod içermez, ancak bu, onları keşfetmek ve kullanmak için deneyime gerek olmadığı anlamına gelmez. Aksine, ne kadar fazla deneyiminiz varsa, bu web sitesi oluşturucularının tüm özelliklerini daha kolay kullanmak avantaj olacaktır.

Hem Adobe Muse hem de Webflow, web oluşturma işlemini bir ölçüde basitleştiren sürükle ve bırak düzenleme seçenekleriyle birlikte gelir. Ancak, Webflow daha kullanışlı ve anlaşılır.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • Adobe Muse. Yazılım, web sitenize kişiselleştirilmiş bir görünüm vermek için kendi web sitesi düzeninizi oluşturabileceğiniz, resimler, metinler, menüler, düğmeler ve diğer öğeleri ekleyebileceğiniz bir arayüzle birlikte gelir. Projeyi tamamladıktan sonra, gerekirse daha sonra düzenlemek için kodu kaydedebilir veya web sitenizi web’de erişilebilir hale getirmek için hostinge yükleyebilirsiniz..

  Adobe Muse ve Web Akışı

  Değişikliklerin çevrimiçi rejimde yapıldığı bulut web sitesi oluşturucularının çoğundan farklı olarak, yazılım düzenlemeleri doğrudan programda yapmayı ve bir web sitesini FTP üzerinden güncellemeyi mümkün kılar. Bu ayrıca belirli beceriler, deneyim ve barındırma gerektirir. Önemli olan Adobe Muse, sabit genişliğe sahip web sitelerinin yanı sıra duyarlı web siteleri oluşturmaya izin verir. Seçim, web oluşturma amaçlarınıza ve tercihlerinize bağlıdır.

  Muse ayrıca otomatik metin senkronizasyonu, sağdan sola dil desteği, Typekit premium web yazı tiplerinin yanı sıra kendi kendine barındırılan web yazı tipleri, blogları ve çevrimiçi mağazaları web sitelerinize entegre etmeyi mümkün kılan yeni çağdaş üçüncü taraf widget’lar gibi özellikler sunar vb.

  Adobe Muse Site Haritası Düzenleyicisi

  Sonuç olarak, sistemin editörü Photoshop işlevselliği ile birleştiğinde iyi bir sonuç elde edemez. Sadece platformun sunduğu tüm araçları ve özellikleri nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekir.

 • WebFlow. Webflow, aynı anda görsel bir CMS ve blog oluşturma platformudur. Sistem şu anda özelleştirilebilir formlar, açılır menüler, çoklu web tasarım bileşenleri, sekmeler, HTML / CSS kaydırıcılar ve karuseller, HTML gömme seçeneği, Google harita entegrasyonu, sosyal medya paylaşım seçeneği, ışık kutusu öğeleri, duyarlı web sitesi gezintisi ve daha fazlasını sunar. Bu özellikler, esnek ve kullanışlı web oluşturma süreci sağlamak için fazlasıyla yeterlidir.

  Webflow CMS Koleksiyonları

  Dahası, Webflow, 3D CSS dönüşümlerinin oluşturulması ve tasarım ve animasyon entegrasyonu ile kendini gösteren hareketli grafik web sitesi entegrasyonu sunar, bu da herhangi bir kodlama becerisi anlamına gelmez..

  Webflow şimdi etkileyici e-Ticaret işleviyle geliyor. Web sitesi oluşturucu, her türlü ürünü satmak için çevrimiçi mağazaların başlatılmasına ve özelleştirilmesine izin verir. Satış miktarını artırmak ve hedef kitlenizi büyütmek için platform, kullanıcıların web mağazası geliştirme sürecinin tüm aşamaları üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını sağlar. Hangi ürünlerin yükleneceğine (sayıları ve özellikleri dahil) karar vermek size bağlıdır. Satışa sunulan yeni ürünlerle güncelleyerek ürün koleksiyonları oluşturabilirsiniz. Kullanıcıların ilgisini çekebilecek belirli ürün parametrelerini, fiyatlandırma ayrıntılarını, resimleri ve benzersiz özellikleri vurgulamak da mümkündür. Ayrıca, ana sayfayı ve galeri düzenlerini kalabalığın arasından sıyrılmak için özelleştirmekle de sorumlusunuz..

  Web akışı e-Ticaret

  Siparişlerinizi ve bildirim e-postalarınızı kullanıcılar için etkin ve ilginç tutmak için kendi marka logonuzu yükleyebilir, uygun renkleri seçebilir ve diğer gerekli ayarları yapabilirsiniz. Profesyonel web tasarımcıları Webflow beyaz etiket kullandığını kesinlikle fark edecektir. çok daha kolay Webydo’dan daha. Zapier entegrasyonu, otomatik gönderim etiketi oluşturma, muhasebe özellikleri kurulumu ve diğer avantajlar için yüzlerce uygulama ile bağlantı kurarak web mağazası performansınızı artırmanıza olanak tanır. Çeşitli nüansları ele almak için Webflow, ShipStation, QuickBooks, MailChimp ve diğer popüler harici servislerle entegre olabilir. Son olarak, web sitesi oluşturucu daha iyi müşteri katılım oranı için ödeme, gönderim ve vergi ayarları yapılmasına olanak tanır.

  Çağdaş bir CMS olmak WordPress gibi bir şey, Web akışı, dinamik içerik sıralama ve filtreleme, form gönderme incelemesi, şablon özelleştirme vb. Kullanımına olanak tanır. Sistem, karşılıklı işbirliği içinde web sitesi içeriğini düzenlemek ve güncellemek için istemcilerin eklenmesini mümkün kılar. Bir müşterinin sistemi benzersiz bir marka altında kullanmasını, böylece müşteri güvenini ve sadakatini geliştirmesini sağlayan beyaz bir etiketleme seçeneği de vardır..

Adobe Muse ve Web Akışı. Her iki sistem, işletme web siteleri, açılış sayfaları, portföyler ve diğerleri dahil olmak üzere farklı web sitesi türlerini başlatmak için kullanılabilir. Web akışı yeni başlayanlar için biraz daha basittir, ancak kodlama temelleri de gerektirir. Tıpkı Adobe Muse gibi, Webflow da profesyonel ekipler ve istemci projelerinin geliştirilmesinde yer alan web tasarım ajansları tarafından kullanılır. Yukarıda belirtilen tüm gerçekler göz önüne alındığında, Webflow’un bugün itibariyle Adobe Muse’dan daha esnek olduğu sonucuna varabiliriz..

3. Tasarımlar

Adobe MuseWebFlow
Tema Sayısı:Yüzlerce200
Ücretsiz Temalar&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Ücretli Tema Maliyeti:30 $+$ 19- $ 79
Duyarlı tasarım&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
 • Adobe Muse. Sistemin hazır şablonları yok. Bunun yerine, kullanıcıya benzersiz bir kişisel veya iş web sitesi tasarlamak için yaratıcılığı ifade edebileceği boş bir tuval sunulur..

  Bu genellikle deneyimsiz kullanıcılar için bir sorun oluşturur. Burada özelleştirilebilecek hiçbir şey yok. İsteseniz de istemeseniz de, tüm web sitesi öğelerini sıfırdan tasarlamanız gerekir.

  Ancak öte yandan, benzersiz bir tasarıma sahip web siteleri başlatmak isteyen web geliştiricileri için kendi başına bir avantajdır. Kaydırıcılar, videolar, txt blokları, imzalar, üstbilgiler ve altbilgiler, menüler, formlar, düğmeler gibi önemli olmayan herhangi bir tasarım öğesi ekleyerek kendi temanızı oluşturabilirsiniz..

  Ayrıca, hazır şablonları web’den indirmek de mümkündür. Ücretli ve ücretsizdir ve seçim yapmak size bağlıdır. Neyse ki, özel yapım Adobe Muse şablonlarını satışa sunan birçok güvenilir yetenekli web tasarımcısı ve hizmeti var.

 • WebFlow. Web akışı, hazır şablonlardan oluşan zengin bir koleksiyonla birlikte gelir. Kullanıcı kolaylığı için, temalar ait oldukları niş ve web sitesi türlerine göre kategorilere ayrılmıştır.. Tüm Web akışı şablonları varsayılan olarak yanıt verir. Hangi şablonu seçerseniz seçin, seçtiğiniz tasarımın gerçekten ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını size bildirmek için ayrıntılı bir bilgilendirme açıklaması ile birlikte gelir. Sonuç olarak, sistem 200’den fazla ücretsiz ve ücretli şablona sahiptir.

Web akışı ve Adobe Muse. Her iki web sitesi oluşturucusunun da web tasarımına farklı yaklaşımları vardır. Webflow’un önceden tasarlanmış duyarlı şablonlardan oluşan zengin bir koleksiyonu vardır; Adobe Muse’da hiç şablon yoktur. Bu noktadan itibaren Webflow kuyrukta çok sayıda projesi olan web tasarımcıları için harika çalışıyor.

4. Müşteri Desteği

 • Adobe Muse. Adobe Muse profesyonel resmi teknik destek sunar. Sistemin, gerekli yardımı alabileceği bir müşteri Destek Sayfası vardır. Bunun dışında, forumlarda sağlanan kullanıcı topluluğunun güçlü desteğini sunuyorlar.
 • WebFlow. Başlangıçta kullanıcı odaklı olan Webflow, farklı türde kullanıcı yardım araçlarından oluşan bilgilendirici bir Yardım Merkezi sunar. Webflow Üniversitesi’nden sistem özelliklerinden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizle ilgili metin ve video eğitimlerini, kılavuzları ve diğer bilgi kaynaklarını kullanmak mümkündür. E-posta müşteri desteği de burada mevcuttur.

Adobe Muse ve Web Akışı. Adobe Muse ve Webflow bir dizi müşteri destek hizmeti sunmaktadır. Adobe Muse normal kullanıcılarına canlı destek sunarken, Webflow sistem uzmanlarıyla yalnızca e-posta yoluyla iletişim kurmayı mümkün kılar. Sistem geliştiricilerinin web oluşturma sürecinin kalitesini artırmak için canlı destek sunmaları istenir.

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Adobe Muse Creative Cloud Paketi içinde ücretli olarak sağlanır. Tüm paketi almak veya web sitesi oluşturucusu için ayrı olarak ödeme yapmak mümkündür. Yıllık abonelik 179,88 $, aylık paket maliyeti 24,99 $. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, 30 gün boyunca süren ve herkes için tamamen ücretsiz olan denemeyi kullanarak özelliklerini test etme şansı vardır..

  Plan için ödeme yapmanın yanı sıra, sırasıyla 5 $ / 10 $ ve 12 $ / yıl maliyeti alan adı ve barındırma yatırım yapmanız gerekecektir. Ek Adobe Muse widget’ları kullanmaya karar verirseniz, bunları web’de de bulabilirsiniz. Bununla birlikte, hepsinin ücretsiz olmadığını unutmayın. Kalitesi maliyete değer ücretli widget’lar da vardır. Aboneliği satın aldıktan sonra, ihtiyacınız olduğu kadar çok web sitesi oluşturabileceksiniz.

  Adobe MuseWebFlow
  Fiyatlandırma Seçenekleri:&# 10004; Yıllık Plan, aylık ücret ($ 14.99 / ay);
  &# 10004; Yıllık Plan,
  ön ödemeli ($ 179.88 / yıl);
  &# 10004; Aylık plan ($ 24.99 / ay).
  ✓ Işık (15 $ / ay);
  ✓ Profesyonel (35 $ ​​/ ay);
  ✓ Takım (35 $ ​​/ kullanıcı).
  Özellikleri:Adobe Bu Adobe !;
  ✓ Premium Yazı Tipleri;
  ✓ Bulut Depolama – 20 Gb.
  ✓ Takım kontrol paneli;
  Export Kod dışa aktarma;
  ✓ Beyaz etiket çözümü.
 • WebFlow teknik olarak ücretsizdir. Ancak, ekstra ücret karşılığında sağlanan barındırma için ödeme yapmanız gerekecektir. Son fiyat, sistemle başlatacağınız web sitelerinin sayısına bağlıdır. İster tek bir kullanıcı, ister müşteri web sitelerinin geliştirilmesi üzerinde çalışan bir web tasarım ekibinin bir parçası olun, bağımsız olarak birkaç ücretli paket arasından seçim yapma şansınız olacak..

Adobe Muse ve Web Akışı. Maliyet yönüne gelince, Adobe Muse Webflow’dan daha pahalıdır. Size sunulacak özellik yelpazesi de burada daha kapsamlıdır. Aynı şey, hazır projenin sonucu ve kalitesi ile ilgilidir. Webflow, yalnızca barındırma için ödeme yapmanız gerektiğinden daha ucuzdur ve bu nedenle, tüm kullanıcı kategorileri için iyi bir seçimdir.

6. Dezavantajları

 • Adobe Muse. Adobe Muse’un ilk bakışta herhangi bir dezavantajı yok gibi görünüyor. Platform, herhangi bir kodlama becerisi ve bilgisi olmadan harika sonuçlar elde etmeyi bekleyen deneyimli web geliştiricileri için iyi bir seçimdir. Ancak, web oluşturma sürecinin temellerini öğrenmeye başladığınızda, sistemin uygun kullanıcı tabanından yoksun olduğunu fark edersiniz. İstediğiniz sonucu elde etmek için hareket ve grafik tasarım becerilerinin yanı sıra kodlama temellerini de bilmeniz gerekir. Aksi takdirde, sistemi kullanmak hiç mantıklı değildir. Bu dikkate değer bir dezavantaj olarak kabul edilemez, ancak bu kesinlikle platformu seçerken dikkat etmeniz gereken özelliktir..
 • WebFlow. Web akışı, kodlama becerisi olmayan kişiler için çok daha basit ve daha anlaşılır. Aynı zamanda, sistem, kişisel veya iş web sitelerini oluşturmak için sistemin özelliklerini kullanmak için kod düzenleme becerilerini uygulayabilen web tasarımcıları için iyi bir seçimdir. Sistemin dezavantajı, birleşik çok dilli aracın eksikliğidir. Günümüz dünyasında, kullanıcıların farklı dil sürümleri oluşturma kişisel ve iş hedeflerine ulaşmak için.

Web akışı ve Adobe Muse.Adobe Muse yüksek bir otoriteye sahip olsa da, profesyonel projeler başlatmak için gerekli işlevsellikten yoksundur. Sistem, Web tasarımı uzmanlarına sorun yaratabilecek Webflow’un gerisinde kalıyor.

Sonuç olarak

Her iki platformun da web oluşturma becerisi olmayan insanlar için kullanımı kolay değildir. Ön hazırlık ve web tasarımı arka planı gerektirirler ve bu seçim yapılırken göz ardı edilemeyecek en büyük gerçektir.

Adobe MuseAdobe Muse web sitesi geliştirme amacıyla kullanılmadan önce indirilmesi ve yüklenmesi gereken web sitesi oluşturucusudur. Platform başlangıçta tam ölçekli güçlü web tasarım projeleri içindir ve bu nedenle Photoshop veya Illustrator gibi grafik tasarım programları ile çalışma deneyimi olan profesyonel web geliştiricileri için harika çalışır.. muse.adobe.com

WebFlowWebflow, aynı zamanda uzman kullanıcıların ihtiyaçları ve beklentileri de göz önünde bulundurularak başlatılan bir bulut web sitesi oluşturucusudur. Sistem olağanüstü web oluşturma deneyimi sunar ve kapsamlı e-Ticaret ve entegrasyon seçenekleriyle birlikte gelir. Webflow.com

Karşılaştırmanın belirgin liderini tanımlamak kolay bir iş değildir. Web tasarım deneyimine sahip olabilir ve sistemlerde ustalaşmak için yeterli zamanınız varsa, bunlardan herhangi biriyle kolayca başa çıkabilirsiniz. Yine de, hem Adobe Muse hem de Webflow’un yaygın web oluşturma amaçları için iyi çalışmadığını unutmayın. Başlangıçta profesyonel proje geliştirme içindir.

Web akışı mantıksal olarak yapılandırılmıştır ve Adobe Muse’un aksine daha güçlü işlevsellik sunar. Bu, sistemi rakibine üstün kılan en önemli özelliklerden biridir.. Bu hizmetle oluşturulan web siteleri hem tasarım hem de performans açısından daha kalitelidir. Web tasarımı konusunda deneyiminiz varsa ve şu anda ticari kullanım için bir web sitesi oluşturmak için bir hizmet arıyorsanız, Webflow kesinlikle daha iyi bir seçimdir.

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

Adobe MuseWebFlow
Kullanım kolaylığı:Adobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web Akışı
Özellikleri:Adobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web Akışı
Tasarımlar:Adobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web Akışı
Müşteri desteği:Adobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web Akışı
Fiyatlandırma:Adobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web Akışı
Genel puanı:Adobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Web Akışı

Web Akışını Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map