Adobe Muse ve Wix

adobe muse vs wix


Adobe Muse ve Wix, karmaşıklık, işlevsellik, hedefler, fiyat politikası, hedef kitle ve web tasarım sürecine genel yaklaşım açısından farklılık gösteren popüler web sitesi oluşturma çözümleridir. Sistemler, basit açılış sayfalarından ve daha karmaşık ve zengin özellikli işletme web sitelerine, portföylere ve hatta çevrimiçi mağazalara kadar farklı türde web siteleri oluşturmayı mümkün kılar.

Hızlı Anlık Görüntü:

Adobe MuseAdobe Muse – çoğunlukla karmaşık kodlarla savaşmaya gerek kalmadan büyük ölçekli ve çekici web siteleri başlatmak isteyen tasarımcıların ihtiyaçlarına odaklanan güçlü bir web sitesi oluşturucusudur. Sistemin kullanımı temel web tasarım nüanslarının bilgisini ima eder, ancak yeni başlayanlar tarafından kullanılmak için çok karmaşık değildir. muse.adobe.com

WixWix – şu anda çağdaş web tasarım pazarında bulunan en popüler ve zengin özellikli web sitesi kurucusudur. 190’dan fazla ülkede 130 milyondan fazla aboneliğe sahip olabilir. Hizmet, kullanım kolaylığı, kolaylık, uygun fiyat ve sezgisel doğa gibi avantajları kapsar. Platformla farklı türde web siteleri tasarlamak için programlama dillerine hakim olmanız gerekmez – bu kadar basit ve anlaşılır. Wix.com

Adobe yakın zamanda Muse desteğinin yakında sona ereceğini duyurdu. 26 Mart 2018’de sistem geliştiricileri son Adobe Muse güncellemeleri setini yayınladı. Bu, mevcut kullanıcıların artık müşteri destek yardımına başvurma fırsatı olmadan programla çalışabileceği anlamına gelir. Ancak bu, sistem kullanıcıları için dikkate değer bir dezavantajdır. Bu nedenle, incelememizi okumak ve Wix ile Adobe Muse arasında seçim yapmak mantıklıdır – eski program sürümünü veya modern bir web sitesi oluşturucuyu kullanmak için.

1. Kullanım Kolaylığı

 • Adobe Muse. Web sitesi oluşturucu başlangıçta profesyonel web geliştiricilerinin ihtiyaçlarına odaklandığı sürece, bu kullanıcı kategorisi sistemi oldukça uygun ve anlaşılır bulacaktır.

  Adobe Muse Editör

  Adobe ürünleriyle (örneğin Photoshop veya Illustrator gibi) daha önce çalışmış olan kullanıcılar, sistemin yönetiminde de sorun yaşamazlar. Ancak yeni başlayanlar için Adobe Muse, özellikle ilk bakışta biraz karmaşık ve oldukça basit görünmeyebilir. Bunun nedeni, sistemin ön grafik tasarım uzmanlığı gerektirmesidir.

  Adobe Muse Temaları

  Hizmeti keşfetmeye başladığınızda, avantajlarından yararlanmak için parametrelerini ve özelliklerini hızla öğreneceksiniz. Platform, web tasarım sürecini basitleştirmek ve kullanıcıların üzerinde tam kontrole sahip olmasını sağlamak için sürükle ve bırak düzenleme temellerini kullanır.

 • Wix. Bu, bugünlerde karşılaşabileceğiniz en basit ve kullanıcı dostu web sitesi oluşturucularından biridir. Sistem yeni başlayanların gereksinimlerine ve becerilerine yöneliktir ve böylece sezgisel, basit ve kullanışlı web tasarım deneyimi sunar.

  Wix düzenleyici

  Web sitenize bir widget eklemeniz, arka planı değiştirmeniz veya bir alan adı eklemeniz gerekip gerekmediği, her şey kodlama gerektirmeyen kullanıcı dostu bir arayüz üzerinden yapılır. Wix, kapsamlı WYSIWYG seçenekleri sunan bir sürükle ve bırak editörü ile birlikte gelir.

  Bir kullanıcıyı web tasarım sürecinden sorumlu tutar, ilerlemenin ilerlemesini izlemeyi ve görünen hataları zamanında düzeltmeyi mümkün kılar.

Adobe Muse ve Wix. Hedef müşteriler tarafından kullanıldıklarında, hem Wix hem de Adobe Muse kolaydır. Adobe Muse, Adobe’nin ekosistemine aşina olanlar için idealdir, Wix ise normal kullanıcılara yöneliktir. Hem tecrübesiz hem de yetenekli web tasarımcıları için daha iyi bir seçim yapan budur.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • Adobe Muse. Muse, çoğunlukla tasarım tabanlı bir site oluşturucusudur, bu nedenle özellik kümesi esas olarak tasarım özellikleri etrafında inşa edilmiştir. Çarpıcı bir tasarım araç seti sunan sistem, hala bulunan etkileşimli özelliklerden yoksundur. Wix, Weebly ve diğer hepsi bir arada web sitesi oluşturucuları.

  Muse ile bir web sitesi oluşturmaya başlamak için, önce site haritasını oluşturmanız ve ardından Ana Sayfa tasarımına geçmeniz gerekir. Burada oluşturacağınız tüm tasarım öğelerinin ve bölümlerin otomatik olarak sayfaların geri kalanına uygulanacağını unutmayın. Bu kullanışlı ve zaman kazandıran bir çözümdür.

  Adobe Muse Site Haritası Düzenleyicisi

  Web sayfası mizanpaj geliştirme işiniz bittiğinde, widget eklemeye devam edebilirsiniz. Sistem, Adobe Muse için özel olarak geliştirilmiş ücretsiz ve ücretli widget’lara göz atabileceğiniz entegre bir pazara sahiptir. Tüm widget’lar ve eklentiler, web sitenizin stiline en iyi şekilde uyacak şekilde yapılandırılabilir. Widget’lar da varsayılan olarak duyarlıdır, bu da iyi kalite, işlevsellik ve içerik sunumu sunacak esnek web sitesi tasarımı oluşturmayı mümkün kılar.

  Adobe Muse Widget'ları

  Adobe Muse, gelişmiş Kopyalama ve Yapıştırma Nitelikleri ile de bilinir. Bu özellik, temel tasarım özelliklerini (dolgu rengi, opaklık, yazı tipi vb.) Bir web sitesi öğesinden diğerine kopyalayıp yapıştırmayı mümkün kılar. Bu, sonunda web sitesi geliştirmenin son zamanını azaltmaya yardımcı olur.

  Adobe Muse’u web tasarımcıları için iyi bir çözüm yapan diğer özellik ve araçların yanı sıra, metin senkronizasyon seçeneklerinden, kendi kendine barındırılan ve Typekit font koleksiyonlarından çoklu premium web fontlarının kullanılabilirliğinden, e-Ticaret ve blog seçeneklerinden, bol miktarda resim düzenleme araçlarından, sağdan sola dil desteği ve daha fazlası.

 • Wix. Wix, kullanıcıların etkileyici, tam teşekküllü ve işlevsel web siteleri oluşturmak için uygulayabileceği özelliklerde ve araçlarda bolca bulunur. Tam olarak hangi projeyi geliştirmeyi planladığınız önemli değil, bunu Wix ile yapmak hiç sorun yaratmayacak.

  Yeni başlayanlar kesinlikle çalışmaktan faydalanacak Wix ADI aracı. Yapay Tasarım Zekası özelliği, otomatik modda sıfırdan iyi bir web sitesi başlatmanızı sağlayacaktır. İhtiyacınız olan şey, sistemin geri kalanı sizin için yapmasına izin vermek için web mağazası parametrelerinizi ve gerekli içeriği yüklemektir..

  Wix Mağaza Editörü

  Web sitenize benzersiz özellikler eklemek istiyorsanız, ayarları manuel olarak yapmak, tasarımı değiştirmek ve gerekli parametreleri ayarlamak için standart Wix düzenleyicisini kullanabilirsiniz. Bu seçenek daha fazla çaba ve zaman yatırımı gerektirir, ancak sonuç kesinlikle buna değecektir..

  Bunun dışında Wix, Mobil Editör’ü kullanarak web sitenizin mobil sürümünü özelleştirmeye izin verir. Mobil düzenleyicide yaptığınız değişikliklerin web sitenizin masaüstü sürümünde gösterilmediği belirtilmelidir. Aynı zamanda, masaüstü modunda yaptığınız düzenlemeler mobil sürümde görüntülenebilir.

  Geçerli miktarda Wix özelliği varsayılan olarak entegre edilmiştir, ancak kullanıcılar ayrıca üçüncü taraf uzantılara ve widget’lara erişebilir. Wix Uygulama Marketi. Burada, performansını artırmak ve daha fazla trafik çekmek için web sitenize eklenecek birden fazla ücretsiz ve ücretli widget’la karşılaşabilirsiniz..

  Wix ayrıca güçlü bloglama ve e-ticaret motorlarıyla da bilinir. Sistemi kullanarak şunları yapabilirsiniz: küçük ve orta ölçekli bir çevrimiçi mağaza açın ve bir blog. Dahası, ücretsiz bir fırsat var bir forum bağlamak web sitenize. Bu kesinlikle web sitenizin performansına katkıda bulunacaktır.

Adobe Muse ve Wix. Özellik seti söz konusu olduğunda, Wix kesinlikle karşılaştırmanın lideridir. Web sitesi oluşturucu, birden fazla araca, özelliğe erişim sağlar ve bir web sitesi için ihtiyacınız olan her şeyi aynı çatı altında alabileceğiniz hepsi bir arada bir sistem olarak çalışır. Adobe Muse bu kolaylaştırılmış iş akışını sağlamaz ve daha fazlasını ayrı bir web tasarım stüdyosu olarak çalışır.

3. Tasarımlar

Adobe MuseWix
Tema Sayısı:Sadece Özel550
Entegre Şablonlar:✘ HAYIR&# X2714; EVET
Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Mobil Editör:✘ HAYIR&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET✘ HAYIR
 • Adobe Muse. Web sitesi oluşturucunun kendisinde kullanıma hazır temalar galerisi yok. Kendi şablonunuzu oluşturmak ve özelleştirmek için siyah tuvali seçmeli ve üstbilgi, altbilgi, düğmeler, gezinme menüsü ve diğer öğeleri değiştirerek düzenlemeye başlamalısınız. Bu web tasarımcıları için neredeyse bir sorun değil, ama bu yeni başlayanlar için bir sorun olabilir.

  Neyse ki, tamamen Adobe Muse şablonlarının geliştirilmesine adanmış birçok çevrimiçi kaynak bulabilirsiniz. En güvenilir olanları hizmetin resmi web sitesinde yer almaktadır. Bunlardan bazıları Muse-Themes, MuseFree, Musegain ve MuseGrid’den birkaçından bahsediyor.

  Güvenilmeyen tasarımcılardan ve hiç tanımadığınızlardan Muse şablonlarını satın almayı veya indirmeyi unutmayın.. Şey, bazıları web sitenizin güvenliğini ve sağlanan verilerin gizliliğini tehdit edebilecek kötü amaçlı kodlarla gelebilir.

 • Wix. Wix şablonlarda bolca bulunur – burada özelleştirme için 550’den fazla tema var. Şablonlar mobil cihazlara hazırdır ve ilişkili oldukları konulara göre onlarca kategoriye ayrılmıştır. Sistem şablonların web tasarım sürecinin ortasında değiştirilmesine izin vermediğinden, özelleştirme için şablonu seçerken çok dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın..

  Hazır temaların yanı sıra, bir web sitesini sıfırdan başlatmak için boş bir şablon seçebilir ve ihtiyaçlarınıza göre manuel olarak özelleştirebilirsiniz. Bu, web oluşturma gereksinimlerinizin ve tercihlerinizin tüm yelpazesini kapsayacak şekilde benzersiz web sitesi tasarımı oluşturabilirsiniz..

Adobe Muse ve Wix. Tek bir yerden ürün olan Wix, zengin bir entegre şablon kütüphanesine sahiptir. Hangi alanda uzmanlaşmış olursanız olun, kesinlikle uygun bir tasarım bulacaksınız – bu yüzden koleksiyon çok yönlü. Wix ayrıca herhangi bir proje oluşturmayı mümkün kılan çoklu tasarım özelleştirme seçenekleri ve araçları ile birlikte gelir. Profesyonel tasarımcılar bu şekilde çalışmadığından Muse hazır temalar sunmuyor – boş bir tuvalden web siteleri oluşturmayı tercih ediyorlar.

4. Müşteri Desteği

 • Adobe Muse. Adobe Muse’un etrafına inşa edilmiş büyük bir tasarımcı topluluğu var, ancak nispeten yeni bir ürün. Hizmetin bilgi tabanı oldukça geniştir. Diğer destek seçenekleri şu anda planınıza bağlı olarak sohbet, forum, web seminerleri, video izlenecek yol ve telefon desteğini içerir. Ancak, mevcut Creative Cloud kullanıcıları için teknik destek hizmetinin 26 Mart 2020’den sonra kullanılamayacağını unutmayın..

 • Wix. Web sitesi oluşturucu, sistemin avantajlı olarak nasıl kullanılacağına dair birden fazla bilgi istemi, ipucu ve ipucu içeren kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Kontrol panelindeki hemen hemen her düğme bir yardım simgesiyle birlikte gelir. Bu gerçekten kullanışlı. Cevabı editörde bulamazsanız resmi foruma veya destek merkezine gidebilirsiniz.

  Wix ayrıca harika bir video dersleri ve e-posta desteği koleksiyonuna sahiptir. Kullanıcılar çok sayıda adım adım öğretici, nasıl yapılır videoları ve basit ve anlaşılır bir dilde yazılmış bilgilendirici makaleler içeren kapsamlı bilgi tabanına erişebilir.

Wix ve Adobe Muse Karşılaştırması. Bize göre, her iki web sitesi üreticisi de yeterli müşteri desteği kaynağı sunuyor. Ürünleri test ederken, destek merkezlerine ve gösterdikleri tepki hızına da dikkat ettik. Forumlarına kaç kişinin katıldığından çok etkilendik. Bununla birlikte, Wix müşteri destek seçenekleri hala biraz daha çok yönlüdür, bu da sistemin bir başka avantajıdır.

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Adobe Muse. Sistem artık Muse kullanıcılarına müşteri desteği desteği sağlamadığı sürece, kendi web tasarım ihtiyaçları için en iyi çalışan diğer Adobe programlarına geçmeyi düşünmelerini mümkün kılmıştır. Bunlar Adobe XD web sitesi şablonu tasarımcıları için (maliyet aylık 9,99 ABD doları veya yıllık 119,98 ABD dolarıdır), Adobe Portföyü portföy projelerinin geliştirilmesi için (maliyet 9,99 $ / ay) veya Adobe Spark açılış sayfalarının oluşturulması için (maliyet aylık 9,99 ABD doları veya yıllık 99,99 ABD dolarıdır).

  Tüm Adobe Muse widget’larının ücretsiz sunulmadığını unutmayın. Mevcut gereksinimlerinize göre ücretsiz ve ücretli seçenekler arasında seçim yapabilirsiniz. Adobe Muse ile bir web sitesi oluştururken bilmeniz gereken önemli bir husus da vardır. Projeniz yayına hazır olur olmaz, iki barındırma seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz (web sitesi oluşturucu varsayılan olarak entegre barındırma hizmeti sunmaz). Projeyi Adobe ile barındırabilir veya web’in herhangi bir yerinde üçüncü taraf barındırma sağlayıcısını arayabilirsiniz. Bu ekstra finansal yatırım gerektirecektir.

 • Adobe MuseWix
  Fiyatlandırma Seçenekleri:&# 10004; Adobe XD ($ 9.99 / mo);
  &# 10004; Adobe Portföyü ($ 99.9 / ay);
  &# 10004; Adobe Spark ($ 9.99 / mo).
  &# 10004; Etki Alanına Bağlan ($ 4.50 / mo);
  &# 10004; Combo ($ 8.50 / mo);
  &# 10004; Sınırsız ($ 12.50 / ay);
  &# 10004; e-Ticaret ($ 16.50 / ay);
  &# 10004; VIP ($ 24.50 / ay).
  Özellikleri:&# 10004; Ücretsiz Güncellemeler;
  &# 10004; Premium Yazı Tipleri;
  &# 10004; Bulut depolama.
  &# 10004; Ücretsiz Kullanım;
  &# 10004; Yüzlerce Profesyonel Tema;
  &# 10004; Online mağaza;
  &# 10004; sınırsız bant genişliği.
 • Wix. Wix’in ücretsiz, süresi dolmayan bir sürümü ve aylık 4,50 ila 24,50 dolar arasında değişen beş ücretli planı vardır. En ucuz planın (“Etki Alanı Bağlan”) Wix reklamını gösterdiğini lütfen unutmayın. Ücretli planlar sunulan özellik ve hizmet yelpazesinde farklılık gösterse de, her biri entegre barındırma ve etki alanı bağlantı seçeneği ile birlikte gelir.

  Premium plan abonelerine, yıllık aboneliği satın almaları şartıyla ücretsiz olarak ücretsiz alan adı ikramiye olarak sunulur. Bu, çalışmak için hizmeti seçerken çoğu kullanıcının takdir ettiği web sitesi oluşturucusunun inkar edilemez bir avantajıdır.

  App Market’te bulunan widget’lar da ücretli ve ücretsiz olabilir. Bir şey varsa, herhangi bir nedenle sistemden hoşlanmıyorsanız, ödemeyi yaptıktan sonra 14 gün içinde para iadesi alabilirsiniz. Bununla birlikte, bu durumda, içeriğiniz değişmeden bırakılırken, ücretsiz plana geri dönersiniz.

Adobe Muse ve Wix. Her iki web sitesi oluşturucu da makul fiyatlı. Wix’in avantajı, planlarının barınmayı kapsamasıdır. Ayrıca, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre seçebilecekleri daha fazla ücretli seçenek sunar. Aynı zamanda, barındırma ve sınırlı fiyatlandırma çözümlerinin yokluğu Muse’un dezavantajlarıdır. Özetlemek gerekirse, Wix, Adobe Muse’dan daha çok yönlü ve uygun fiyatlı bir fiyatlandırma politikası sunuyor.

Sonuç olarak

Adobe Muse ve Wix, paylaşılan hedefe rağmen çok farklı ürünlerdir. Web sitesi oluşturma, fiyat oluşturma, hedef kitlenin seçimi ve özellik seti sürecine oldukça farklı yaklaşımlar kullanırlar. Her iki sistemin karşılaştırmasını tamamladıktan sonra, Wix’in karmaşık web tasarım temellerinden haberdar olmayan normal kullanıcılar için daha yararlı bir çözüm olduğu sonucuna varabiliriz..

Adobe MuseAdobe Muse özellikleri kaliteli profesyonel web sitelerinin geliştirilmesi etrafında odaklanmış bir çevrimdışı web sitesi kurucusudur. Hizmet, niş konusunda yetkin ve karmaşık kodlarla savaşmak için zamana ihtiyaç duymayan deneyimli web tasarımcıları için en iyi şekilde çalışır. muse.adobe.com

WixWix kapsamlı özellikler, kaliteli özelleştirilebilir şablonlar ve fiyatlandırma seçeneklerinin çok yönlülüğü ile birlikte gelen popüler bir hepsi bir arada web sitesi oluşturucusudur. Sistemle farklı türde web siteleri tasarlamak için bir kodlama uzmanı olmaya gerek yoktur. Bu, web tasarımı başarısı için yeni başlayanlar için mükemmel bir seçimdir.. Wix.com

Adobe Muse temel olarak profesyonel web geliştiricilerinin ihtiyaçlarına yöneliktir ve ayrıca kodlama bilgisi gerektirir. Platform, kullanıcıları başka bir yerde sağlayıcı aramaya zorlayan entegre barındırma sunmuyor. Bu, sonunda ekstra zaman ve çaba yatırımı olduğunu kanıtlıyor. Önemli bir nokta, Adobe Muse kullanıcılarının destek hizmetinin sona ermesinden sonra müşteri destek yardımını kullanamayacaklarıdır. Bu, özellikle sisteme yeni katılan veya bunu yapmayı planlayanlar için tüm kullanıcılar için büyük bir dezavantajdır..

Soruna en iyi çözüm, ihtiyacı olan herkes için kullanım kolaylığı, rahatlık ve iyi müşteri desteği yardımını kapsayacak başka bir platforma geçmektir..

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

Adobe MuseWix
Kullanım kolaylığı:Adobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve Wix
Özellikleri:Adobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve Wix
Tasarımlar:Adobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve Wix
Müşteri desteği:Adobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve Wix
Fiyatlandırma:Adobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve Wix
Genel puanı:Adobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve Wix

Wix’i Şimdi Deneyin

 Bedava

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map