Adobe Muse ve WordPress Karşılaştırması

Adobe Muse ve WordPress Karşılaştırması


Adobe Muse ve WordPress aslında aynı amaçla tasarlanmış iki popüler web sitesi oluşturucusudur. Ancak iki platform, sağladıkları yumuşak web sitesi oluşturma araçlarında birbirlerine karşı çıkıyor.

Kullanım kolaylığı, esneklik, tasarım vb. Söz konusu olduğunda farklı yaklaşımlar kurarlar. Aynı zamanda, her iki araç da farklı düzeylerde teknik altyapı gerektirir..

Hızlı Anlık Görüntü:

Adobe MuseAdobe Muse, hem Windows hem de Mac için kullanılabilen bir masaüstü web tasarım aracı olarak gelir. Kodsuz bir şekilde çalışmaya istekli özel ve deneyimli profesyoneller için mükemmeldir. Adobe başlığı altında başlatılan sistem, son derece profesyonel ve aynı işlevsel web siteleri oluşturmayı mümkün kılar. Dahası, platform bir ekip olarak çalışmak için geliştiricilerle işbirliği gerektiren geliştiriciler için iyidir. Adobe Muse ile ilgili temel sorun artık desteklenmemesidir. Creative Cloud kullanıcıları Mayıs 2020’den sonra artık CC desteğine erişmeyecek. Adobe MuseAdobe Muse, hem Windows hem de Mac için kullanılabilen bir masaüstü web tasarım aracı olarak gelir. Kodsuz bir şekilde çalışmaya istekli özel ve deneyimli profesyoneller için mükemmeldir. Adobe başlığı altında başlatılan sistem, son derece profesyonel ve aynı işlevsel web siteleri oluşturmayı mümkün kılar. Dahası, platform bir ekip olarak çalışmak için geliştiricilerle işbirliği gerektiren geliştiriciler için iyidir. Adobe Muse ile ilgili temel sorun artık desteklenmemesidir. Creative Cloud kullanıcıları Mayıs 2020’den sonra artık CC desteğine erişmeyecek.

WordPressWordPress teknik bilgisi olmayan kullanıcılar için herhangi bir web sitesi türü oluşturmayı oldukça kolaylaştıran dünyanın en popüler web sitesi oluşturma aracıdır. Ustalaşmak biraz zaman alsa da, sezgisel gösterge tablosunda çalışmayı son derece basit bulacaksınız. Ayrıca, kullanıcılar, kesintisiz bir şekilde bağlanabilecekleri sonsuz widget’lar, eklentiler veya üçüncü taraf hizmetleri sayesinde sınırsız kişiselleştirme veya entegrasyon özgürlüğüne sahip olacaklar. WordPress

Adobe Muse artık sistem güncellemeleri veya teknik destek sağlamadığından WordPress daha iyi bir seçim olacaktır. Öte yandan, platforma zaten sahip olanlar bunu kullanmaya devam edebilirler. Aynı zamanda, hala indirilebilir. Bu nedenle, iyi tanınan iki web sitesi oluşturucusunu karşılaştırmak ve karşılaştırmak için buradayız.

1. Kullanım Kolaylığı

 • Adobe Muse. Bu geliştirici tarafından sağlanan diğer ürünler gibi, Muse o kadar basit değil. Bu, başlangıçta Photoshop veya Illustrator’da ileri düzeyde çalışmış olan kullanıcılar için başlangıçta anlaşılabilecek profesyonel bir araçtır.. Tüm Adobe programlarının, ana görevi yerine getirmek için araç setinden farklı olan benzer bir arayüze sahip olduğu bir sır değildir..

  Arayüzün nüanslarının farkında olan kullanıcılar, kolayca ustalaşacak, yeni başlayanlar ise düzgün bir şekilde kullanmak için biraz zaman harcamak zorunda kalacaklar. Ön hazırlık olmadan nasıl kullanılması gerektiğini anlamak kolay değil.

  Adobe Muse Editör

  Eğer bir tasarımcıysanız, burada kendinizi rahat hissedeceksiniz. Bir dereceye kadar, Muse, web sitesi düzenlerini çizebileceğiniz Photoshop’a benzer. Neyse ki, ürün zaten popüler ve bugünlerde çevrimiçi tonlarca öğretici bulabilirsiniz.

  Sistemi sıfırdan öğrenmek ve sunduğu geniş seçenek yelpazesini keşfetmek için yaklaşık bir ay gerekir.

  Ancak, hizmeti keşfettikten birkaç gün sonra bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte, Muse’un genellikle basit web siteleri oluşturmak için kullanılmadığını belirtmek gerekir. Bu amaç için başka sistemler de var.

  Adobe Muse, güçlü projeler oluşturmak ve sistemde uzmanlaşmak için yeterli zamana sahip olanlar tarafından kullanılmalıdır.. Bu nedenle, sistemin güçlü keşfinin bu güçlü yazılımın potansiyelini gerçekleştirmek için yeterli olmayacağının altını çiziyoruz. Çoğu durumda, hedefe ulaşmak için bir ay kadar bir süre gereklidir.

  genellikle, Muse’a alışmak oldukça kolay. Arayüz sadece ilk bakışta karmaşık görünüyor. Mantıksal olarak yapılandırılmıştır. Tüm nüansları bir kez keşfettikten sonra onları unutmayacaksınız. Bu bisiklet sürmeye benzer. Ürün düzenli kullanım içindir.

  Bir promosyon sitesi oluşturmak için Muse’da ustalaşmak hiç mantıklı değil. Bu, geliri elde etmek isteyen web tasarımcıları için ileriye dönük bir platformdur.

 • WordPress. Tanınabilir CMS zamanla gelişti. Yeni sayfalar, makaleler, kategoriler vb. Oluşturmayı kolaylaştırarak içerik düzenleme sistemini geliştirdi. Tabii ki, WYSIWYG platformunu kullanmak kadar basit değil, çünkü yeni başlayanlar sistemin nasıl çalıştığını anlamak için biraz zamana ihtiyaç duyabilir. Ancak temel sorunları çözdükten sonra, WordPress kontrol paneliyle uğraşmak çok kolay olacak.

  Yeni Başlayanlar için WP

  Gösterge tablosu, sol kenar çubuğunuzda bulunan tüm gerekli araçları içerir. Burada genel ayarlardan görünümlere, eklentilere vb. Kadar her şeyimiz var. Kötü haber, tüm eklentileri kendiniz eklemeniz, ayarlamanız ve güncellemeniz gerekecek. İyi haber şu ki, süreç% 100 sorunsuz. Sistem size mevcut tüm yeni güncellemeleri otomatik olarak hatırlatacaktır. Eklenecek birden çok sayfa öğesi sunan güncellenmiş bir içerik düzenleyici sayesinde sayfa oluşturmak da çok basittir. Video ekleyebilir, “daha fazla bilgi” etiketi yerleştirebilir, resimler, metinler, başlıklar ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz. WordPress hızlı ve kolay satır içi düzenleme ile birlikte gelir.

  WordPress Sayfa Editörü

  Profesyoneller için WP

  Temel özellikler ve şablon düzenleme araçlarının yanı sıra, CMS web siteleri CSS / HTML’ye gelişmiş erişim sunar. Profesyonel kodlayıcıların veya web tasarımcılarının hala özel temalara veya düzenlere sahip olması gerekmez. Kodlama becerilerini, ihtiyaç duydukları herhangi bir web sitesi stili veya tasarımı oluşturmak için kullanabilirler..

  WordPress Kod Editörü

Adobe Muse ve WordPress: WordPress, kullanım kolaylığı açısından daha çok yönlü görünüyor. Adobe Muse profesyonel tasarımcılara daha fazla odaklanırken, hem deneyimli kullanıcılara hem de yeni başlayanlara uygundur. Dahası, Adobe Muse ile çalışmak ek indirme gerektirirken, WordPress ekstra bir yazılım olmadan çevrimiçi web siteleri oluşturmanıza izin veren bir CMS sistemidir.

2. Özellikler ve Esneklik

 • Adobe Muse. Yazılım, bir web sitesi düzeni çizebileceğiniz, resimler, metinler, düğmeler, menüler ekleyebileceğiniz, çok yönlü efektler vb. Ekleyebileceğiniz arayüzle temsil edilir. Projeyi tamamladıktan sonra, kodunu bilgisayarınıza kaydedebilir veya barındırma yoluyla yükleyebilirsiniz. en başından itibaren dahil edilen FTP kanalı.

  Muse, açılış sayfalarının geliştirilmesi üzerinde çalışırken kendini etkili bir şekilde ortaya çıkarır, ancak promosyon web siteleri ve portföyleri de oluşturabilirsiniz. Sonuç olarak, bireysel tasarıma sahip küçük tek ve çok sayfalı web siteleri oluşturmaya izin verir.

  Adobe Muse Widget'ları

  Sistemin özelliği, burada çevrimiçi gösterge tablonuzun olmamasıdır. Tüm proje değişiklikleri programda yapılmalıdır, sayfanın daha sonra FTP üzerinden güncellenmesi. Ancak bu o kadar da zor değil.

  Prensip, tarayıcı kontrol paneliyle çalışırken aynı kalır, ancak Muse söz konusu olduğunda, kontrol noktanız tarayıcının dışında bulunur. Avantajı, projelerinizi herhangi bir bulutta kaydedebilmeniz veya ücretsiz barındırmaya yükleyebilmenizdir. Bu, barındırma ve alan adı için ödeme yapmadan çok pratik yapabileceğiniz anlamına gelir.

  Duyarlı web sayfaları ve sabit genişlikte gelenler oluşturabileceğinizi belirtmek gerekir.. Web tanıtım seçenekleri standarttır – meta-etiketler, başlıklar, sosyal ağ düğmeleri, sitemap.xml oluşturma ve istatistikleri toplamak için Google Analytics kurulumu.

  Adobe Muse Site Haritası Düzenleyicisi

  Muse ile küçük çevrimiçi mağazalar da oluşturabilirsiniz; sistem varsayılan olarak PayPal işlemlerini destekler. Ekstra widget’lar mağaza cephelerinin çekici görünümüne katkıda bulunacak.

  Ancak, iki basit nedenden ötürü e-Ticaret platformları oluşturmak için bu yazılımı kullanmanızı önermiyoruz: her şeyi manuel olarak yapmanız gerekir ve dinamik içerik güncelleme seçeneği yoktur. Bu karmaşık ve rahatsız edici.

  Sonuç olarak, Muse seçenekleri etkileyici web sayfası tasarımları oluşturmak için yeterlidir. Photoshop ile birlikte yerel editör, karmaşıklık seviyesinden bağımsız olarak herhangi bir projenin görsel çekiciliğine katkıda bulunur. Sadece nasıl kullanılacağını öğrenmeniz gerekiyor.

 • WordPress. CMS platformunun kendisi belirli özellikler sunmaz. Ancak, açık kaynaklı bir yazılımdır, yani herhangi bir üçüncü taraf hizmetini entegre etmekte özgürsünüz, WP ile uyumlu herhangi bir tema veya eklenti kullanabilirsiniz. Temel özellikler aşağıdaki gibidir:

  • Sonsuz Eklenti Seçimi – WP kontrol panelinizdeki “Eklentiler” bölümüne gidin ve ihtiyacınız olan widget’ı arayın. Eklenti listesi sonsuzdur. Burada iletişim formları, e-posta pazarlama araçları, anti-spam sistemleri, analitik araçlar, SEO optimizasyon eklentileri, galeriler ve daha fazlası var. Kural olarak, hala güncellemelerini elle işlemeniz gerekmesine rağmen eklenti yüklemesi çok basit.
  • Sorunsuz Entegrasyon – Google Analytics’i entegre etmeniz veya web sitenizi MailChimp hesabınıza bağlamanız gerekip gerekmediği, birkaç kolay aşamayı tamamlamanız gerekir.
  • WooCommerce – WordPress web siteleri, kullanımı ücretsiz olan yerleşik bir temel e-Ticaret özelliğine sahiptir. Tabii ki, ücretsiz bir paket büyüyen bir dijital mağaza oluşturmanıza izin vermeyecektir. Aynı zamanda, özel teknik numaralar olmadan basit bir dükkan kurabilirsiniz..
  • WooCommerce - Mağaza

  • SEO Dostu Web Siteleri – Mevcut eklentiler, SEO dostu makaleler, meta başlıklar ve açıklamalar oluşturarak sitenizin SEO sıralamalarını artırmanıza olanak tanır. Sistem, özel resim özelliklerini belirtmenize, URL’leri düzenlemenize, web sitesi SEO başlığı ve açıklaması oluşturmanıza, odak anahtar kelimelerini belirtmenize, okunabilir metinler oluşturmanıza ve daha pek çok şey yapmanıza olanak tanır.

Adobe Muse ve WordPress: Adobe Muse, öğeler ve bölümler oluşturmak için web tasarım araçları sunmaya daha fazla odaklanmıştır. WordPress, bir web sitesini daha kullanıcı dostu ve ilgi çekici hale getirmenin yanı sıra projenizi çevrimiçi olarak tanıtabilen özelleştirme ve uygulamalar açısından daha çok yönlü görünüyor.

3. Tasarım

 • Adobe Muse. Bu yazılım temel olarak web sitesi düzenleri oluşturmak için kullanılması gereken gelişmiş bir grafik düzenleyicidir. Şablonları sıfırdan tasarlamak güzel bir seçimdir (muse örneklerine bakın).

  Bir web sayfası boyutu seçebilir, işaretleyebilir, istediğiniz öğeleri (imzalar, düğmeler, sekmeler, metin blokları, formlar, menüler, sürgüler, videolar, efektler vb.) Ekleyebilir ve ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz. Burada sınır yok. Photoshop’ta çalışanlarınız, ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

  Bireysel tasarımlar oluşturmanın yanı sıra, herhangi bir miktarını web’den indirebilirsiniz. Orada çok sayıda düzen mevcut. Çoğu ücretsiz. Muse yeni başlayanlar tarafından kullanılabilirler. Şablonların yapısını bu şekilde anlayabilir ve onlarla nasıl çalışacağınızı öğrenebilirsiniz..

  Adobe Muse Temaları

  Sonuçta, kendi başınıza şablonlar oluşturmak daha iyidir. Bir web tasarım uzmanı olmak istiyorsanız, hazır projeleri kullanmanın bir anlamı yoktur. Muse, çeşitli karmaşıklık düzeylerinde düzenler oluşturmaya izin verir. Özelliklerinde ne kadar iyi ustalaşırsanız, sonuç o kadar etkileyici olur ve kârınız.

  Çarpıcı istemci web siteleri oluşturarak para kazanacak olan kullanıcılar, bu sistemde ustalaşmak zorundadır. Bu nedenle, tüm Muse seçeneklerini keşfetmeye odaklanmalısınız. Sonuç zamanında gelecek.

 • WordPress. Adobe Muse tasarımcıların kendisi için web sitesi oluşturucusu olsa da, WordPress bu bakış açısından daha sıradan görünüyor. Bir yandan, herhangi bir web sitesi türü için sonsuz bir tema seçimi sunar. Şablon kategorileri bloglama, e-Ticaret, küçük işletme, profesyonel portföyler, tek sayfalık siteler vb. İçerir. Seçim gerçekten çok büyük.

  Öte yandan, şablonların çoğu aynı görünüyor. Aynı düzenlere, bölümlere veya elemanlara sahip tipik bir yapıya sahiptirler. Premium şablonlar soruna iyi bir çözüm olabilir. Daha güncel ve şık görünüyorlar. Ücretli düzenler ücretsiz temadan daha iyi görünüyor, ancak fiyat 28 $ ila 200 $ arasında değişiyor. İyi haber şu ki, hem ücretsiz hem de ücretli temalar mobil uyumlu.

Adobe Muse ve WordPress: Profesyonel olarak tasarlanan Adobe Muse, benzersiz düğmeler, öğeler veya bölümlerle bir web sitesini sıfırdan çizmelerini sağlayan en düşünülmüş gelişmiş tasarım araçlarını takdir edecektir. Öte yandan, WordPress şablonları en son web tasarım trendlerini takip ederken, Adobe Muse artık desteklenmemektedir. Hiçbir güncelleme ve geliştirilmiş araçlar anlamına gelir. Güncel olmayan eski bir Muse tabanlı bir siteniz olabilir.

4. Müşteri Desteği

 • Adobe Muse. Adobe, kullanıcı topluluğunun resmi teknik desteğini ve gayri resmi desteğini sunar. Öğreticiler ve kılavuzlar çevrimiçi olarak kolayca bulunabilir. Genellikle, bu yazılımla ilgili herhangi bir sorun yoktur. Sadece özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için ustalaşmanız gerekiyor.

 • WordPress. Açık kaynaklı platform, alıştığımız şekilde sağlanan tipik müşteri desteğine sahip değildir. Kullanıcılar Canlı Sohbet özelliklerinin veya telefon numaralarının teknik veya diğer sorunları anında çözmesini beklememelidir. Biletleme sistemi veya e-posta desteği de yok.

Öte yandan, binlerce YouTube videosu, WordPress ile bir web sitesi oluşturmanın her adımından başlayarak farklı eklentileri yüklemeye ve güncellemeye kadar uzanıyor. Dahası, deneyimli profesyonellerin yeni başlayanlara yardım ettiği veya sadece çeşitli konuları tartıştığı oldukça canlı WP odaklı forumlarla karşılaşabilirsiniz. WordPress, piyasadaki en uzun süredir çalışan web sitesi oluşturma platformlarından biri olmakla birlikte, çevrimiçi olarak kullanılabilir yüzlerce aktif topluluğa sahiptir.

Adobe Muse ve WordPress: Adobe Muse artık desteklenmediği için burada WordPress şüphesiz bir kazanan. Kullanıcılar 202 Mayıs’tan itibaren kendi başlarına bırakılacak.

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Adobe Muse. Program, Creative Cloud paketine dahildir ve ücretli abonelik yoluyla sağlanır. Tüm paketi veya Muse’u ayrı olarak satın alabilirsiniz. Yıllık planın fiyatı 179,88 $, aylık ödeme ise 14,99 $ ‘dır..

  Yazılım ayrıca, sistemi tamamen ücretsiz olarak test etmenizi sağlayan aylık bir deneme sunar. Maliyetten bahsetmişken, alan adı ve barındırma giderlerinden de bahsetmeliyiz (sırasıyla 5 $ – 10 $ / ay ve 12 $ / yıl). Muse’u satın aldıktan sonra sınırsız sayıda web sitesi oluşturabilirsiniz.

 • Adobe MuseWordPress
  Fiyatlandırma Seçenekleri:&# X2714; Aylık olarak ödenen Yıllık Plan ($ 14.99 / ay);
  &# X2714; Yıllık Plan,
  ön ödemeli ($ 179.88 / yıl);
  &# X2714; Aylık plan ($ 24.99 / ay).
  ✓ CMS ($ 0);
  Hosting ve Alan Adı (($ 2.95 / ay));
  ✓ Ücretli Eklentiler ($ 10 / aylık);
  ✓ Ücretli Temalar (itibaren 25 $).
  Özellikleri:✓ Ücretsiz Güncellemeler;
  ✓ Premium Yazı Tipleri;
  G 20 Gb Bulut Depolama Alanı.
  ✓ Kullanımı Ücretsiz;
  ✓ Binlerce Tema;
  ✓ Çok Amaçlı Eklentiler;
  Community Forum Topluluğu.
 • WordPress. Platformun kullanımı% 100 ücretsizdir. Yeni başlayanların çoğunu bu kadar mutlu eden şey budur. Ancak, bina sürecine derinlemesine girdiğinizde, WordPress’in hala minimum maliyet gerektirdiğini anlayacaksınız. Her şeyden önce, web siteniz için barındırma ihtiyacınız olacak. Burada Bluehost en iyi bahis olacak. WP için optimize edilmiş sunucu çözümleri, ücretsiz temalar, kullanıcının WordPress kontrol paneliyle sorunsuz entegrasyon ve WP tabanlı siteleri barındırmak ve değiştirmek için tonlarca başka özellik sağladı.

  İkincisi, ücretli bir göze çarpması için isteyebilirsiniz. Premium şablonların maliyeti 28 ila 200 dolar arasındadır. Son fakat en az değil, premium eklentiler ve servis abonelikleri de birkaç ekstra paraya mal olacak.

Adobe Muse ve WordPress: Tüm ekstra maliyetlere rağmen, WordPress, özellikle yıllarca uzun süredir devam eden bir proje oluşturursanız Adobe Muse ile karşılaştırıldığında daha uygun maliyetli bir çözüm gibi görünüyor.

Sonuç

Bir web sitesi oluşturucu seçmek çeşitli faktörlere bağlıdır. Ne tür bir siteye ihtiyacınız var? Hangi hedeflere hizmet edecek? Alıcı kişileriniz kimler? Adobe Muse, müşterileri için web siteleri oluşturmak isteyebilecek profesyonel web tasarımcıları için daha iyi olsa da, WordPress, çevrimiçi işletme temsili veya e-Ticaret içeriyor olsa da, temel olarak bireysel site sahiplerinin amaçlarına hizmet eder.

Adobe MuseAdobe Muse, kendi veya müşterilerin amaçları için bir siteye ihtiyaç duyan deneyimli profesyoneller için profesyonel bir web tasarım aracıdır. İhtiyacınız olan her bölümü özelleştirmek için kapsamlı tasarım araçları, stilleri ve enstrümanları sunar. Kötü haber şu ki platform artık desteklenmiyor. Yine de indirilebilir, ancak gelecekte herhangi bir güncelleme veya iyileştirme yapılmaz. Başka bir deyişle, kullanıcılar modaya uygun siteler oluşturmak için asla güncel web sitesi oluşturma araçları elde edemezler. Adobe MuseAdobe Muse, kendi veya müşterilerin amaçları için bir siteye ihtiyaç duyan deneyimli profesyoneller için profesyonel bir web tasarım aracıdır. İhtiyacınız olan her bölümü özelleştirmek için kapsamlı tasarım araçları, stilleri ve enstrümanları sunar. Kötü haber şu ki platform artık desteklenmiyor. Yine de indirilebilir, ancak gelecekte herhangi bir güncelleme veya iyileştirme yapılmaz. Başka bir deyişle, kullanıcılar modaya uygun siteler oluşturmak için asla güncel web sitesi oluşturma araçları elde edemezler.

WordPressWordPress bir süredir piyasada bulunan ölümsüz bir CMS platformudur. Geliştirmeyi asla durdurmaz ve düzenli içerik düzenleme iyileştirmeleri, bir dizi yeni eklenti, güncel mobil dostu temalar ve CSS / HTML kodlama veya barındırma çözümleri açısından esneklik sunar. WordPress

Özetle, Adobe Muse web sitesi oluşturma alanında uzun yürüyüşünü bitirmek üzereyken WordPress’in daha iyi bir seçenek olduğu açıktır. Performans iyiydi ama bitti. Öte yandan, WordPress hala hareket halinde.

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

Adobe MuseWordPress
Kullanım kolaylığı:Adobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress Karşılaştırması
Özellikleri:Adobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress Karşılaştırması
Tasarımlar:Adobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress Karşılaştırması
Müşteri desteği:Adobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress Karşılaştırması
Fiyatlandırma:Adobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress Karşılaştırması
Genel puanı:Adobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WordPress Karşılaştırması

WordPress’i Şimdi Deneyin

Bedava

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map