Ağlar vs Weebly

Ağlar vs Weebly


Weebly ve Webs, geniş bir kullanıcı web tasarım ihtiyaçları yelpazesini kapsayan, güvenilir, güvenilir ve tam özellikli web yayıncılığı platformlarıdır. Web sitesi oluşturucuları çok çeşitli özelliklere sahiptir ve her biri belirli bir kullanıcı kitlesini hedefler.

Ancak web’lerin geçmişi daha uzundur. 2001 yılında kurulan şirket, 18 yılı aşkın bir süredir milyonlarca web sitesine hizmet vermektedir. Weebly biraz daha genç – 2006’da kuruldu, ancak onunla başlatılan proje sayısı, Web’lerle oluşturulan web sitelerinin sayısını önemli ölçüde aşıyor. Bugün itibariyle, Web’lerle oluşturulan canlı web sitelerinin sayısı 145 bin iken, Weebly ile tasarlananların web siteleri 903 bin’i aşıyor.

Hızlı Anlık Görüntü:

WeeblyWeebly – dünya çapında milyonlarca kullanıcıyla büyük popülerlik kazandıran güvenilir ve işlevsel bir DIY web sitesi oluşturucusudur. Başlangıçta blog oluşturma amacıyla başlatılan sistem, güçlü bir e-Ticaret odağına sahiptir, böylece her türlü çevrimiçi mağazayı başlatmak ve yönetmek isteyen kullanıcılar için harika bir yer haline gelir.. weebly.com

WebsWebs – küçük işletme web sitelerinin yanı sıra kar amacı gütmeyen ve ticari kuruluşlar için diğer çağdaş projelerin geliştirilmesine ve yönetilmesine yardımcı olan bir bulut web sitesi oluşturucusudur. Ancak sistem biraz modası geçmiş – sadece çağdaş web oluşturma hizmetlerinin gerisinde kaldığından emin olmak için kontrol paneline ve şablonlarına bir göz atın. Webs.com

Hangi sistem, işlevselliği, tasarım özelleştirmesi ve kullanım kolaylığı açısından rakiplerinin üstesinden gelebilir? Bunlardan hangisinin hedef kitle için değerli bir seçim olmasını sağlayan yaygınlığı vardır? Bilgili bir karar vermenin en önemli olduğunu düşündüğümüz Weebly ve Web’leri bu bakış açısından karşılaştırmanın tam zamanı. Hemen başlayalım.

1. Kullanım Kolaylığı

 • Weebly. Hızlı, sezgisel, anlaşılır ve gezinmesi kolay olan Weebly, web tasarım deneyimlerine ve kodlama yeterlilik seviyesine bakılmaksızın tüm kullanıcı kategorileri için iyi bir seçimdir. İlk kez kullanıcı olsanız bile, hizmeti kullanmanın tüm nüanslarını öğrenmenize yardımcı olan bilgilendirici ve ayrıntılı bir başlangıç ​​kılavuzu ile birlikte geldiğinden sisteme hakim olmanın karmaşık olduğunu görmezsiniz.

  Weebly Editör

  Web sitesi oluşturucu, servisle çalışmanın temellerini öğrenmeye yardımcı olan çok sayıda ipucu ve bilgi istemine sahip düzenli bir arayüze sahiptir. Weebly, web mağazası siparişleri, blog yorumları, web sitesi istatistikleri vb.Dahil olmak üzere gerekli bölümlere hızlı ve kolay erişim sağlamak için tüm öğelerin yerlerinde olduğu anlaşılabilir gösterge paneli ile birlikte gelir..

  Bilmeniz gereken şey Weebly’nin “kutu modeli” yapısına sahip olmasıdır. Bu, sayfaya sürükleyip bıraktığınız herhangi bir içeriğin otomatik olarak önceden tasarlanmış belirli kutulara yerleştirileceği anlamına gelir (konteynerler) doğru proje yapısını oluşturmak. Böyle bir yaklaşım, içerik kaybını tetiklemeyecek sorunsuz ve basit şablon geçişi sürecine de izin verir. Weebly ile çalışırken, sistem ileri teknoloji web sitelerini ve çevrimiçi mağazaları basit ve sezgisel bir şekilde tasarlamanıza izin verirken programlama becerilerine sahip olmanız beklenmez. Ayrıca, herhangi bir şablona daha da entegre edilebilen düzinelerce widget ve uygulama arasından seçim yapmanız istenecek.

 • Webs. Web’ler de oldukça sezgiseldir, ancak kullanımı oldukça kolay değildir. Web sitesi oluşturucunun arayüzü, Weebly’nin modern görünümüne kıyasla biraz modası geçmiş. Sistemin kontrol paneline ve kontrol paneline alışmak zaman alır, özellikle de onunla ilk defa çalışıyorsanız. İyi bir haber, Web’lerin, web oluşturma sürecinin tüm adımlarını izlemeyi ve kontrol etmeyi mümkün kılan WYSIWYG editörü ile birlikte gelmesidir..

  Web Editörü

  Web’ler, gerekli öğeleri istediğiniz sırada seçmenize ve düzenlemenize olanak tanıyan sürükle ve bırak düzenleme ilkesini izler. Hangi modülleri seçerseniz seçin, sistem bunları sadece birkaç tıklamayla sayfa boyunca taşımanıza izin verir. Öğeleri seçip konumlandırmanın yanı sıra, öğelerini çift tıklatarak etkinleştirebilir ve yapılandırabilirsiniz..

  Web sitesi oluşturucunun arayüzü, gerçekte web sitesi geliştirme ve onun daha fazla yönetimi üzerinde çalıştığınız Kontrol Paneli ve Web Sitesi Oluşturucu’nun kendisi olmak üzere iki alandan oluşur. Projenizin durumunu ve parametrelerini öğrenmek istiyorsanız, İstatistikler, Alanlar gibi çeşitli sekmelerle karşılaşacağınız Kontrol Paneli bölümüne gidin. & E-posta, Ayarlar, Webs Premium, SEO Booster, Mobil ve daha fazlası.

Ağlar vs Weebly. Her biri oldukça sezgisel olduğundan, web sitesi oluşturucularının ustalaşması ve kullanımı oldukça zor değildir. Her ikisi de sürükle ve bırak editörleri ile birlikte gelir ve maksimum kullanım kolaylığı sağlamak için uygun WYSIWYG web oluşturma ortamı sağlar. Bununla birlikte, Weebly herkes için kullanımı daha kolaydır, çünkü “kutu modeli” yapısı en iyi web sitesi yapısını ve düzenini oluşturmanıza izin verir, böylece birden fazla sinir bozucu senaryodan kaçınmanıza izin verir.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • Weebly. Weebly özelliklerle doludur. Güçlü bir e-ticaret motoru, blog platformu, üyelik işlevselliği, ajanslar için beyaz etiket çözümü ve hatta Weebly for Education’ın ayrı bir sürümü var. Weebly’nin altyapısı etkileyici. Kullanıcıları, Android ve iOS için Weebly kullanarak yeni web siteleri oluşturabilir ve mevcut web sitelerini düzenleyebilir.

  Weebly özellikleri

  Web sitesi oluşturucusunun 2018’de Square ile birleşmesinden sonra Weebly, e-Ticaret nişinin değerli bir temsilcisi haline geldi. Sistem, entegre alışveriş sepeti, esnek nakliye ve teslimat seçenekleri, çoklu envanter yönetim araçları, sipariş izleme seçenekleri, kupon kodları, fiziksel / dijital ürünler ekleme fırsatı, filtrelenmiş ürün gibi çeşitli işlevlere ve e-Ticaret seçeneklerine sahip çevrimiçi mağazalar oluşturma fırsatı sunar. arama, e-posta pazarlama özelliği vb. CSV dosyalarından ürün yükleme ve IFTTT avantajlarını web mağazası oluşturma hızını ve daha fazla tanıtımını azaltmak için kullanma fırsatı da vardır..

  Web sitesi oluşturucusunun bir diğer avantajı, performansını ve tasarımını artırmak için projenize entegre edebileceğiniz geniş bir widget ve eklenti koleksiyonuyla birlikte gelen entegre Uygulama Merkezi’dir..

 • Webs. Web’ler de özellik bakımından zengindir. Sosyal mod açıkken ziyaretçiler web sitenize üye olarak katılabilir ve kaydolma ve onay gerektiren forumlara ve diğer etkinliklere katılabilir.

  Sosyal ağlar

  Weebly’e benzer şekilde, kendi bloglama motoru ve e-Ticaret var, ancak ikincisi o kadar güçlü değil. Web sitesi oluşturucu, ürün kataloğunu daha fazla eklemek ve yönetmek, açıklamaları yüklemek, birden fazla ürün yapılandırmasını ayarlamak, resim ve diğer medya öğelerini eklemek, ürün durumları ve kategorileri vb. Premium Plan kullanıcısıysanız, sistem, ürün stokunu doğrudan Gösterge Tablosundan yönetebileceğiniz ve kontrol edebileceğiniz envanter izleme bölümüne erişmenizi sağlar. Blog oluşturma işlevselliğine gelince, Webs neredeyse hiçbir zaman projenize bir blog eklemenize izin verir. Ayrıca yayın ekleyebilir ve düzenleyebilir, blog ayarlarını ve diğer ilgili parametreleri düzenleyebilirsiniz.

  Web sitesi oluşturucu aktif kullanıcı etkileşimi sağlar. Bu, kullanıcının dikkatini çekmek ve iş güncellemeleriniz, etkinlikleriniz, haberler ve diğer bilgiler hakkında bilgilendirmek için sosyal medya hesaplarını projenize entegre edebileceğiniz anlamına gelir.

  Web sitesi oluşturucusunun bir başka özelliği de, işletmenizin yerel sakinler tarafından en yaygın yerel listeleme dizinlerine ekleyerek fark edilmesini sağlayan Yerel Listeler özelliğidir. İhtiyacınız olan şey, daha ayrıntılı arama motoru sonuçlarında bulunacak işletme bilgilerinizi, kişilerinizi, genel bilgilerinizi sağlamaktır. Sistem genellikle 10 dakikadan kısa bir sürede ve hiçbir çaba harcamadan 100’den fazla çevrimiçi yerel dizin ile şirketinizi kaydettirmeyi mümkün kılar.

  Web sitesi oluşturucunun diğer önemli özellikleri arasında fotoğraf ve video galerileri, gelişmiş web sitesi analitik araçları, eşleşen ürün özelliği, bülten aracı, SEO Booster ve daha pek çok şey bulunmaktadır..

Ağlar vs Weebly. Weebly, ilk bakışta görülen gelişmiş bir özellik setine sahiptir. Bu özellikle e-Ticaret yönü ile ilgilidir. Web’lerin de Trafik Güçlendirici ve Yerel Listeler gibi birkaç benzersiz özelliği olmasına rağmen, işlevsellik ve esneklik açısından kesinlikle Weebly’nin gerisinde kalıyor.

Web yerel listesi

3. Tasarımlar

Tasarım Karşılaştırma Tablosu

WeeblyWebs
Tema Sayısı:55750
Özel Temalar:&# X2714; EVET✘ HAYIR
Tema Maliyeti:BedavaBedava
Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Tema Değişimi:&# X2714; EVET✘ HAYIR
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET✘ HAYIR
 • Weebly. Weebly temaları gerçekten çok güzel. Çoğu, nefes kesen tam ekran arka planlara, modern düzenlere ve zarif yazı tiplerine sahiptir. Hem minimalist hem de cesur tasarımlar var. Her temanın birkaç renk varyasyonu vardır. Temalar her zaman değiştirilebilir.

  Tasarım özelleştirmesi yalnızca yazı tipi, arka plan ve düzen düzenlemeyle sınırlı değildir, aynı zamanda gelişmiş seçenekler de içerir: yerleşik bir HTML / CSS düzenleyicisi kullanarak Weebly temalarını değiştirebilir ve hatta temanızı dışa aktarabilirsiniz.

  Yeni Weebly temalarından birini kullanırsanız, sitenizin mobil görünümü hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Weebly artık sadece duyarlı tasarımlar üretiyor. Eski temaları kullananlar için yerleşik bir Mobil düzenleyici vardır. Resmi kütüphanede sunulanların ötesine geçmek istiyorsanız, özel bir Weebly teması satın alabilir veya sizin için tasarlayacak bir profesyonel kiralayabilirsiniz.

  Weebly Şablonları

  Bu web sitesi oluşturucu için özel olarak temalar oluşturan ajanslar ve bireysel tasarımcılar var. Ayrıca, mevcut seçeneklerden herhangi biri web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa, kendi temanızı yükleme fırsatı vardır..

 • Webs. Webs şablon koleksiyonu şu anda 20 endüstriye giren 750’den fazla ücretsiz ve premium mobil kullanıma uygun tasarımı kapsamaktadır. Zengin tasarım çeşitliliği göz önüne alındığında, web sitesi oluşturucusunun sağladığı arama filtresi seçeneği oldukça kullanışlı ve zaman kazandıran bir yöntemdir. Ancak, temaların kalitesi vasattır. Çok eski görünüyorlar, ki bu onların gelişim zamanını dikkate alarak şaşılacak bir şey değil (yaklaşık 5-10 yıl önce). Aynı şey tasarım özelleştirme seçenekleriyle ilgilidir – web sitesi oluşturma üzerinde çalışırken hareket özgürlüğü beklememelisiniz.

  Web şablonları

  Web şablonları düzgün, ancak yazı tipleri ve içerik düzeni eski. İyi haber, doğru olanı bulana kadar temayı istediğiniz zaman değiştirebilmenizdir – içeriğiniz otomatik olarak yeni şablona yeniden biçimlendirilecektir. Ayrıca, her sayfanın düzenini de değiştirebilirsiniz: 6 içerik düzeni sürümü + ‘dock’tan sayfaya sürüklenebilen 6 sütun widget’ı vardır.

  Web Mobil

  Web sitesi oluşturucu herhangi bir gelişmiş HTML / CSS düzenleyici sağlamaz, bu nedenle sağlanan widget’ları, içerik bloklarını ve özelleştirme seçeneklerini kullanarak sitenizi oluşturmakla sınırlı olursunuz. Ancak, hazır projenin mobil cihazlarınızda nasıl görüneceğini izleyerek web sitenizin öğelerini kolayca ekleyebilir, silebilir ve yeniden düzenleyebilirsiniz..

Ağlar vs Weebly. Tasarım yönünden bahsetmişken, Weebly açık kazanandır. Sıradan bir bakış bile şablonlarının daha güzel ve modern olduğunu gösterir. Ayrıca, gerçekten benzersiz, kişiselleştirilmiş bir web sitesi oluşturmak isteyenler için çok daha derin özelleştirme seçenekleri sunarlar..

4. Müşteri Desteği

 • Weebly. Weebly, kapsamlı bir Yardım Merkezi, e-posta, telefon ve canlı sohbet desteği sunar. Weebly oluşturucusunun farklı yönlerini kapsayan birçok video eğitimi vardır. Weebly sosyal medyada da oldukça aktif. Dahası, web sitesi oluşturucu, kontrol panelinde bulunan ve özellikle ilk kez kullananlar için web sitesi geliştirme sürecini basitleştiren birden çok açılır pencere ve ipucu sunar.

 • Weebly fiyatlandırması

 • Webs. Webs müşteri destek seçenekleri oldukça çok yönlü ve bilgilendiricidir. Sistemle çalışırken karşılaştığınız herhangi bir soru veya sorun ne olursa olsun, kesinlikle burada çözebilirsiniz. Kayıt işleminden hemen sonra, sistemi kullanmanın temelleri hakkında kapsamlı bir video sunulacak. Diğer destek seçenekleri, Gösterge Tablosunun Yardım Bölümünde bulunabilir. Bunlar, sorunuzu yazabileceğiniz ve beklemeyecek yanıtı bekleyebileceğiniz etkileşimli açılır NanoRep tabanlı sohbet asistanını içerir. Ayrıca, video eğitimlerine, Bilgi Bankası’na, SSS bölümüne erişeceksiniz. Premium Plan aboneleri ayrıca e-posta desteğine, telefona ve canlı sohbete erişebilir.

 • Web fiyatları

Ağlar vs Weebly. Her iki web sitesi oluşturucusu da kullanıcıların sistemlerde hızlı ve rahat bir şekilde ustalaşmasını sağlamak için yeterli destek seçeneği sunar. Bununla birlikte, Web’lerin aksine, Weebly ücretsiz olarak canlı sohbet, e-posta ve telefon desteği sunuyor. Bu, tüm sistem kullanıcıları için dikkate değer bir avantajdır.

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Weebly. Weebly ücretsiz bir hizmettir. Temel sürümünü ihtiyacınız olduğu sürece ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Weebly’nin ücretsiz sitelerine gerçekten küçük reklamlar yerleştirdiği dikkat çekicidir – altbilgide bulunurlar ve gerçekten fark edilmezler. Ücretsiz siteler, bir Weebly alt alan adı kullandığını ima eder.

  Weebly en düşük ücretli sürümü 8 $ / ay, hangi gerçekten çok hosting için değil. Bu fiyat için kendi alan adınızı bağlayabilir, sınırsız sayfa yayınlayabilir, reklamları kaldırabilir, 10’a kadar ürün satabilir ve kendi favicon’unuzu kullanabilirsiniz. Profesyonel, İş ve Performans planları üyelik yeteneklerinin kilidini açar ve diğer özellikleri genişletir.

 • Webs. Web’ler Weebly’e benzer şekilde freemium modelini de takip eder ve üç premium hesap sunar. Web paketleri (Başlangıç, Gelişmiş ve Profesyonel) 5,99 ABD doları / ay ile 22,99 ABD doları / ay (Satış teklifleri hariç). Bu paketler ücretsiz alan adları ile birlikte gelir. Web sitesi oluşturucusu, premium abonelik satın alan, ancak bir nedenden dolayı şartlarından veya işlevlerinden memnun kalmayan kullanıcılar için 30 günlük para iade garantisi sunuyor..

Weebly ve Webs karşılaştırması. Web’lerin planları Weebly’nin planlarından biraz daha ucuzdur (5,99 $ / aylık vs 8 $ / aylık ve 22,99 $ / aylık vs 25 $ / aylık), ancak Weebly’nin temel planında çok daha fazla seçenek vardır. Ayrıca, depolama alanı sınırlaması yoktur ve ayrıca profesyonel bir web sitesi için olması gereken daha fazla özelliğe ve araca erişim sağlar.

Sonuç olarak

Web tasarım süreci için tam olarak ne beklediğinizi ve uzun vadede hangi sonucu elde etmek istediğinizi biliyorsanız, Weebly ve Web’ler arasındaki seçim çok zor olacaktır. Her iki web sitesi oluşturucusu da hesaplıdır ve her ikisinin de hedefleyecek belirli kitleleri vardır.

WeeblyWeebly – web tasarım nişindeki en popüler sistemlerden biridir ve kesinlikle dikkat edilmeye değer. Web sitesi oluşturucu, küçükten büyüğe çevrimiçi mağazaların başlatılmasına izin veren güçlü e-Ticaret odağına sahiptir. Platform, gelişmiş performans ile yüksek kaliteli projeler tasarlamanıza izin verecek kadar uygun fiyatlı ve özellik yüklüdür. weebly.com

WebsWebs – çoğunlukla küçük işletme web sitesi oluşturma merkezli bir bulut web sitesi oluşturucusudur. Sistem, girişimciler için projelerin geliştirilmesi ve daha fazla yönetimi için iyi çalışan bir özellik seti ile birlikte gelir. Bununla birlikte, şablon çeşitliliği ve kalitesi, özellik seti ve tasarım özelleştirme özgürlüğünde ortaya çıkan esneklik ve kesinlikle modası geçmiş değildir.. Webs.com

Weebly ve Web’ler arasında seçim yaparken, öncelikle geliştirmeyi planladığınız projenin parametrelerini göz önünde bulundurmalısınız. Kaliteli duyarlı şablonlara ve gelişmiş düzenleyiciye sahip özellik yüklü bir web sitesine ihtiyacınız varsa, Weebly kesinlikle gidilecek sistemdir. Web sitesi oluşturucu, e-Ticaret web sitesi oluşturma açısından üst sıralarda yer alıyor ve ayrıca projenizi yepyeni bir seviyeye getirebilecek araç ve özelliklerle doludur..

Weebly vs Webs: Karşılaştırma Çizelgesi

WeeblyWebs
1. Kolaylık9/109/10
2. Özellikler9/107/10
3. Tasarım9/106/10
4. Destek10/107/10
5. Fiyatlandırma10/108/10
Genel:9.4 / 107.0 / 10
Şimdi dene Şimdi dene
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map