Biçim ve Kareler

Biçim ve Kareler


Format ve Squarespace, ayırt edici işlevleri ve gelişmiş tasarım özelleştirme seçenekleri nedeniyle dünya çapında popülerlik kazanan iki ünlü web sitesi oluşturucusudur..

Sistemlerin her biri sanatçılar, modeller, fotoğrafçılar ve diğer yaratıcı meslek temsilcileri için tasarlanmış portföy web sitelerini başlatmak ve yönetmek için kullanılabilir.

Hızlı Anlık Görüntü:

BiçimBiçim – her türlü portföy projesini başlatmak ve yönetmek için güvenilir ve tam özellikli bir platform olarak kendini gösteren özel bir portföy web sitesi kurucusudur. Nişe özgü özelliklerin bolluğu nedeniyle, eserlerini çevrimiçi sergileme fikrini takip eden sanatçılar, modeller, fotoğrafçılar ve diğer tüm kullanıcılar için harika bir seçim olduğunu kanıtlıyor.. Biçim

SquarespaceSquarespace – portföy web sitesi oluşturma da dahil olmak üzere çok çeşitli hedeflere hizmet veren hepsi bir arada web sitesi oluşturucusudur. Sistem kullanışlı WYSIWYG editörü, duyarlı temalar ve kişiselleştirilmiş bir görünüm vermek için bir dizi tasarım özelleştirme aracı ile birlikte gelir. SquarespaceSquarespace – portföy web sitesi oluşturma da dahil olmak üzere çok çeşitli hedeflere hizmet veren hepsi bir arada web sitesi oluşturucusudur. Sistem kullanışlı WYSIWYG editörü, duyarlı temalar ve kişiselleştirilmiş bir görünüm vermek için bir dizi tasarım özelleştirme aracı ile birlikte gelir.

Her iki platform da portföy web siteleri başlatmak isteyen insanların dikkatine değer ve her birinin belirli bir proje için sunabileceği bir şey var. Format daha niş odaklı bir sistem olsa da, Squarespace web sitesi geliştirme söz konusu olduğunda daha kapsamlı fırsatlar ve hareket özgürlüğü sunar. Stokta tam olarak neye sahip olduklarını öğrenmek için şimdi her bir hizmetin özelliklerini ayrıntılı olarak incelemenin zamanı geldi.

1. Kullanım Kolaylığı

Her iki web sitesi üreticisinin de ustalaşması ve kullanımı o kadar zor değildir. Bir web tasarım uzmanı olmak zorunda değilsiniz ve bu platformlardan herhangi biriyle çalışmak için kodlama becerilerine sahip olmanız gerekmez. Bunun yerine, sistemlerin oluşturduğu yönergeleri ve ipuçlarını izleyerek bir portföy web sitesini sıfırdan kolayca başlatabilirsiniz.

Ancak, Squarespace’in biraz daha özellik yüklü bir web sitesi oluşturucusu olduğu belirtilmelidir. ve bu nedenle, tüm nüanslarına hakim olmak daha fazla zaman alabilir. Bu özellikle doğrudur, yeni başlayanlar söz konusu olduğunda.

Kayıt İşlemi

Kayıt işlemi her iki sistemde de benzerdir. Genel hesap bilgilerinin yanı sıra Format ve Squarespace, başlatmayı planladığınız proje türü, web tasarım becerileriniz, web sitesi geliştirme hedefiniz vb. Gibi ek veriler sağlamanızı isteyecektir. hizmetlerinizi / ürünlerinizi çevrimiçi satmak için portföy web sitenize bir web mağazası. Ayrıca, kayıt işlemini basitleştirmek için kullanabileceğiniz kontrol panelinde 6 adımlı kontrol listesini göreceksiniz.

Bundan hemen sonra, web tasarım hedeflerinize daha uygun bir şablon seçmeniz istenecektir. Squarespace ile çalışırken, sistemin sunacağı birden fazla şablon düzeninden seçim yapmaya hazır olun, ancak bu adımı atlamak ve tasarım seçimi ve özelleştirme sürecine geçmek mümkündür. Biçim, sırayla, projenizi düzenlemeye başlayabileceğiniz ek bir işlem gerektirmeden kontrol paneline yönlendirir..

Şablon Düzenleme

Kayıt işlemini tamamlar tamamlamaz, gösterge tablosuna erişebileceksiniz. Hem Biçim hem de Kare Alanı benzer gösterge tablosu yapılarına sahiptir ve sol kenar çubuğunda araç çubukları bulunur.

Biçim Düzenleyici

Biçim Düzenleyici

Platformlar arasında hala önemli bir fark var. Kare ile birlikte gelir sezgisel sürükle ve bırak editörü bir sayfadaki web sitesi öğelerini seçmenize ve ayarlamanıza olanak tanır. Daha derin tasarım özelleştirme seçenekleri sunan entegre Stil Editörü de vardır. Seçilen öğeleri ekleme ve taşıma için standart fırsatın yanı sıra arka planları, renkleri ve yazı tiplerini değiştirebilir, görüntüleri yeniden boyutlandırabilir ve kırpabilir ve diğer birçok adımı tamamlayabilirsiniz..

Kare Alanı Editörü

Kare Alanı Editörü

Biçim, üç bölüme erişim sağlar – Ekstra rahatlık için Sayfalar, Tasarım ve Ayarlar. Bu bölümlerin her biri, belirli bir işlemi tamamlamak için seçebileceğiniz kendi ayarlarına ve öğelerine sahiptir. Bu yeni başlayanlar için iyi bir başlangıç ​​olabilir.

Biçim ve Kare Alanı: Format, portföy tabanlı odağı ve kapsamlı özellik seti nedeniyle biraz daha basit bir web sitesi oluşturucusudur. Sistem, deneyimli web tasarımcıları için bile ilkel görünebilir, ancak aynı zamanda kullanıcı dostu ve kullanışlıdır. Squarespace’in kolay kontrol paneli var, ancak aynı zamanda daha fazla özellik yüklü ve bu yüzden ustalaşmak daha fazla zaman alıyor.

2. Özellikler ve Esneklik

Format’ın özel bir portföy web sitesi oluşturucusu olması, sistemin güçlü niş odak noktasını ima eder. Bu, özellik setinin başlangıçta portföy web sitesi geliştirmeye yönelik olduğu, Squarespace’in ise her tür web sitesi için geçerli olan daha evrensel bir karaktere sahip olduğu anlamına gelir. Sistemlerin işlevselliğinin karşılaştırılmasını oldukça ilginç kılan da budur.

Alan Adı ve Barındırma Yönetimi

Her iki sistem de tümleşik barındırma ve etki alanı adı seçenekleriyle geldiğinden, Biçim ve Kare alan neredeyse web sitesi yönetimi açısından farklı değildir. Biçimlerin ücretsiz bir planı yoktur, yani hizmetle başlatılan tüm web siteleri otomatik olarak ücretsiz alan adları alır ve sistem sunucularında barındırılır..

Aynı şey Squarespace için de geçerli. Hepsi bir arada web sitesi üreticisi olarak, sistem ayrıca yerleşik barındırma ve etki alanı bağlantı seçeneğine erişim sağlar. Böylece, web sitenizin ihtiyaçlarını karşılayacak en uygun sunucu çözümünü bulmak için çaba ve zaman kaybetmek zorunda kalmazsınız. İhtiyacınız olan şey, web sitesi oluşturucusunun sunduğu abonelik seçeneklerini keşfetmek ve web tasarım ihtiyaçlarınız için en uygun olanı seçmek..

SEO Ayarları

Format ve Squarespace, arama motorlarında web sitesi tanıtımına çok dikkat eden SEO dostu platformlardır. Biçim, gösterge tablosunun ayrı SEO bölümünde bulunan ayrıntılı SEO ayarlarını yapma fırsatı sunar. Bölüm ayrıca daha iyi arama motoru optimizasyonu için gerekli parametreleri ayarlamayı mümkün kılan İçerik ve Global SEO ayarlarına ayrılmıştır. Doldurmanız gereken alanlar arasında, SEO web sitesi başlığı, web sayfası açıklamaları, ana sayfa başlığı, meta etiketler / anahtar kelimeler vb. Belirtmek mantıklıdır. Web sitesi oluşturucu, projenizin site haritasını otomatik olarak oluşturur ve yüzde ölçeğini sağlar , web sitenizin arama motorları için ne kadar iyi optimize edildiğini görmenizi sağlar. Web sitesi oluşturucu, Instagram hesabınızın her iki hesaptaki görüntülerin hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlayan portföyle anında senkronizasyonuna sahiptir..

Squarespace SEO Ayarları

Squarespace SEO Ayarları

Squarespace’e gelince, web sitesi / web sayfası açıklamaları ve meta etiketler ile SEO kutularının doldurulmasına da izin verir. Web sitesi oluşturucu, arama motorlarında web sitelerinin daha iyi tanıtımına katkıda bulunan basit ve hızlı sosyal medya entegrasyonu sağlar.

Widget’lar ve Eklentiler

Widget seçimi açısından Squarespace’in biraz gerisinde biçimlendirin. Web sitesi oluşturucusunun entegre eklentileri yoktur, ancak kod yerleştirme yoluyla üçüncü taraf widget’ları eklemek mümkündür. Sistem geliştiricileri, içerik gizliliğine çok dikkat ederler ve böylece, müşteri erişim haklarını ayarlamayı, yüklenen görüntüleri su geçirmez hale getirmeyi, gösterge tablosunda bulunan ilgili Müşteri Prova Bölümündeki bireysel geri bildirimleri gözden geçirmeyi mümkün kılarlar. Burada doğrudan Adobe Lightroom’dan istemci prova galerileri oluşturmak ve güncellemek de mümkündür. Başka bir Biçim vurgusu, bir blog’u portföyünüze bağlamanızı sağlayan entegre bloglama motorudur. Burada, video ve fotoğraf sunumlarının yanı sıra yayın ekleyebileceksiniz.

Bloglama Motorunu Biçimlendir

Bloglama Motorunu Biçimlendir

Widgetpace, widget entegrasyonu söz konusu olduğunda daha fazla olanak sunar. Web sitesi oluşturucu, kullanıcıların işlevlerini geliştirmek için seçebilecekleri ve projelerine entegre edebilecekleri kapsamlı eklentilerle birlikte gelir. Bunlara analitik araçlar ve metrikler, sosyal paylaşım düğmeleri, iletişim formları, Google Haritalar ve daha pek çok şey dahildir.

e-Ticaret İşlevselliği

e-Ticaret, yadsınamaz Biçim vurgularından biridir. Web sitesi oluşturucu, belirli hizmetleri / ürünleri satmak için bir web mağazası oluşturmayı ve bağlanmayı mümkün kılar. Platform, çok yönlü ödeme, gönderim ve para birimi seçenekleri sunar. Ayrıca stok kalemleri, SEO parametreleri, müşteri bildirimleri ve özel web mağazası özellikleri ayarlamaya izin verir. Başlangıçta yalnızca 3 ürün yükleyebilirsiniz, ancak sınırsız ürün yükleme fırsatı için ücretli planlardan birine yükseltebilirsiniz. Sistem ayrıca ilgili web sitesi bölümünde indirimler, müşteri siparişleri ve genel web mağazası ayarları oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır.

E-Ticaret'i biçimlendir

E-Ticaret’i biçimlendir

Squarespace, e-Ticaret seçenekleri açısından da üst sıralarda yer alıyor. Web sitesi oluşturucu, ürünlerinizi / hizmetlerinizi satabileceğiniz entegre web mağazalarıyla profesyonel portföy web siteleri oluşturmayı mümkün kılar. 100’e kadar ürün satma, çeşitli popüler ödeme seçeneklerini kullanma, siparişleri, ürün listelerini, fiyatlandırma ve diğer ilgili parametreleri burada yönetme izni var.

Squarespace e-Ticaret

Squarespace e-Ticaret

Biçim ve Kare Alanı: Hem Format hem de Squarespace gelişmiş işlevsellik özellikleri ve ayar esnekliği sunar. Sistemler entegre e-ticaret motorları, üst düzey barındırma ve alan adı yönetimi seçeneklerinin yanı sıra değerli SEO perspektifleri ile birlikte gelir.

3. Tasarım

Tasarım Karşılaştırma Tablosu

BiçimSquarespace
Tema Sayısı:23105
Özel Temalar:&# X2714; EVET✘ HAYIR
Tema Maliyeti:Ücretsiz ve PremiumBedava
Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET&# X2714; EVET

Biçim şablonları profesyonel, ücretsiz ve duyarlı ancak seçim burada oldukça kısıtlı. Sistem şu anda sadece 23 tasarım sunabilmektedir, ancak seçim çok yönlülüğü için çeşitli düzenlerde ve renk çeşitlerinde mevcuttur. Tüm tasarımlar 6 türe ayrılır (tam ekran, slayt gösterisi, döşeli, dikey, yatay ve Premium).

Önizleme seçeneği, bunu yapmadan önce seçeceğiniz tasarımı görmenizi sağlar. Bu, çoğu kullanıcı için kullanışlı ve kullanışlıdır. Tasarım özelleştirme seçenekleri de değerli bir seviyede. Portföy başlığı ve logosunu yükleyebilir, arka planlar, yazı tipleri ve stiller ayarlayabilir, sosyal ağ profillerine bağlantı kurabilir, web sitesi faviconunu ve alan adını kişiselleştirebilirsiniz. Benzersiz portföy tasarımları oluşturmaya olanak tanıyan kod düzenleme seçeneği de burada etkinleştirildi.

Squarespace, şablon tasarımı açısından da üst sıralarda yer alıyor. Sistem 105 temadan oluşan zengin bir tasarım galerisine sahiptir ve bu sayı sürekli büyümektedir. Şablonlar da duyarlıdır ve mobil ve masaüstü ekranlara kolayca uyum sağlayabilirler. Tasarım kalitesi de oldukça güzel. Kareler, ait oldukları nişlerle ilgili kategorilerdir. Benzersiz bir web sitesi tasarımı almak istiyorsanız, web sitesi kodlarını düzenleyebilirsiniz – sistem bunu da sağlar. Web sitesi oluşturucusunun gerçekten inkar edilemez bir avantajı, benzersiz portföyler oluşturmak için özelleştirebileceğiniz 29 hazır şablonla birlikte gelen entegre Kapak Sayfası Oluşturucu’dur..

Kare Şablonlar

Kare Şablonlar

Biçim ve Kare Alanı: Şablon kalitesi her iki web sitesi yapımcısında da iyi seviyededir. Format, daha fazla düzen ve renk tasarımı varyasyonu sunarken, Squarespace daha geniş şablon seçimi ve Kapak Sayfası Oluşturucu’ya sahiptir. Her iki sistem de duyarlı web siteleri oluşturmaya ve kod düzenlemeye izin verir.

4. Müşteri Desteği

Format müşteri desteği, dünyanın farklı bölgelerinde 7/24 kullanılabilecek konum faktörüne dayanmaktadır. Canlı sohbet veya e-posta yoluyla destek ekibiyle iletişime geçmek mümkündür. Sistem hakkında daha fazla bilgi edinmek ve genel bilgi edinmek istiyorsanız, birden fazla gönderi, öğretici ve yönerge sunan Yardım Merkezi’ne göz atın..

Squarespace ayrıca, bilet sistemi şeklinde gerçekleştirilen canlı sohbet ve 24 saat hizmet veren e-posta desteğine sahiptir. Ayrıca, video eğitimlerini, bilgilendirici blog gönderilerini, nasıl yapılır kılavuzlarını ve sistemi keşfetme sürecini basitleştiren diğer kaynakları içeren kapsamlı bir Yardım Merkezi de vardır..

Biçim ve Kare Alanı: Bu karşılaştırma bölümünün liderini hem Biçim hem de Kare alan kalitesi ve güvenilir müşteri destek seçenekleri olduğu için tanımlamak imkansızdır. Sistemlerde, canlı sohbetler, e-posta desteği ve kullanıcıların gerektiğinde göz atabilecekleri çok sayıda bilgi kaynağı bulunan Yardım Merkezleri bulunur.

5. Fiyatlandırma Politikası

Format, sistemin gereksinimlerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığına karar vermek için yeterli olan 14 günlük ücretsiz bir deneme sunar. Deneme süresinin sonunda, gelişmiş özelliklere ve araçlara erişim izni veren ücretli aboneliklerden birine geçmeniz önerilir. Web sitesi oluşturucunun şu anda 3 planı var:

Biçim Fiyatlandırması

Biçim Fiyatlandırması

 • hayran, 6 $ / aylık (yıllık faturalandırıldıysa) – 100 resim, 3 mağaza ürünü, 15 sayfa;
 • profesyonel, 12 $ / aylık (yıllık faturalandırıldıysa) – 1000 resim, 20 mağaza ürünü, sınırsız sayfa ve blog yazısı, 5000 prova resmi, ücretsiz alan adı, özel kod düzenleme;
 • Sınırsız, 25 $ / aylık (yıllık faturalandırıldıysa) – sınırsız resim, sınırsız mağaza ürünleri, sınırsız sayfa ve blog gönderisi, sınırsız prova resimleri, ücretsiz alan adı ve premium temalar, özel kod düzenleme.

Aylık olarak ödemeye karar verirseniz, seçilen abonelik için yaklaşık% 30 daha fazla ödemeye hazır olun. 30 günlük para iade garantisi ve sistem uzmanından 30 $ ‘lık 30 dakikalık bir web sitesi kurmak için bir fırsat var..

Squarespace’e gelince, web sitesi oluşturucu sistemi ücretsiz test etme fırsatı sunuyor. Bundan sonra, web tasarım ihtiyaçlarınızla eşleşen ücretli bir abonelik almanız teklif edilecektir. Şu anda burada 4 tane var:

Kare fiyatlandırma

Kare fiyatlandırma

 • Kişiye özel (Yıllık faturalandırılırsa 12 ABD doları / ay) – ücretsiz özel alan adı, SSL Güvenliği, SEO özellikleri, sınırsız bant genişliği ve depolama alanı, 2 katılımcı, 7/24 müşteri desteği, web sitesi ölçümleri;
 • İşletme (Yıllık faturalandırılırsa 18 ABD doları / ay) – sınırsız katkıda bulunanlar, Google’dan profesyonel e-posta, premium bloklar ve entegrasyonlar, CSS / JavaScript tasarım özelleştirmesi, gelişmiş web sitesi analizi, tam entegre e-Ticaret,% 3 işlem ücretleri vb .;
 • Temel Ticaret (Yıllık faturalandırılırsa 26 ABD doları / ay) – müşteri hesapları, alan adı ödeme özelliği, güçlü e-Ticaret analizi, Instagram senkronizasyonu vb .;
 • Gelişmiş Ticaret (Yıllık faturalandırılırsa aylık 40 ABD doları) – terk edilmiş alışveriş sepeti kurtarma, hediye kartları, gelişmiş nakliye ve indirimler, sipariş ve envanter için API’ler, sınırlı kullanılabilirlik etiketleri vb..

Biçim ve Kare Alanı: Biçim fiyatlandırma politikası, Squarespace ile karşılaştırıldığında daha ucuzdur. Aynı zamanda, Squarespace kesinlikle maliyetlerine değer daha gelişmiş özellikler sunar. Seçim, başlatacağınız projenin türüne, olmasını istediğiniz özelliklere ve uzun vadede almayı umduğunuz sonuca bağlı olmalıdır..

Sonuç olarak

Bir web sitesi kurma fikrini aldığınızda, hedeflerinizi ve gereksinimlerinizi açıkça gerçekleştirmelisiniz. Bu tek emin yol doğru web sitesi oluşturucuyu seçin bu kesinlikle web sitesi oluşturma süreciyle ilgili vizyonunuzla eşleşecektir. Ne tür bir web sitesine tam olarak ihtiyacınız olduğuna karar verir vermez, web oluşturma aracının doğru seçimini yapmak sizin için daha kolay olacaktır.

BiçimBiçim – reklam öğeleri, modeller, sanatçılar, tasarımcılar ve fotoğrafçılar için harika çalışan özel bir portföy web sitesi oluşturucusudur. Sistemin özellik seti sadece portföy geliştirme ve tanıtımına yöneliktir ve Format bu konuda gerçekten mükemmeldir. Biçim

SquarespaceSquarespace – geniş bir web tasarım ihtiyaçları yelpazesini kapsayan hepsi bir arada web sitesi kurucusudur. Küçük web mağazaları, işletme web siteleri ve portföy projeleri oluşturmak için iyidir. Sistem modern ve özellik yüklüdür ve gelişmiş web tasarım görevleri için kullanabilirsiniz. SquarespaceSquarespace – geniş bir web tasarım ihtiyaçları yelpazesini kapsayan hepsi bir arada web sitesi kurucusudur. Küçük web mağazaları, işletme web siteleri ve portföy projeleri oluşturmak için iyidir. Sistem modern ve özellik yüklüdür ve gelişmiş web tasarım görevleri için kullanabilirsiniz.

Bu web sitesi kurucularından hangisi (Format veya Squarespace) ihtiyaçlarınızı en çok karşılayacak? Tam özellikli bir portföy oluşturmak istiyorsanız, Format kesinlikle tercih edilecek bir platformdur, ancak güçlü entegrasyonlara sahip daha karmaşık ve gelişmiş bir web sitesine ihtiyacınız varsa, Squarespace daha tercih edilebilir bir çözüm olabilir.

Format ve Kareler: Karşılaştırma Tablosu

BiçimSquarespace
1. Kolaylık8/109/10
2. Özellikler8/109/10
3. Tasarım8/109/10
4. Destek9/1010/10
5. Fiyatlandırma9/109/10
Genel:8.4 / 109.2 / 10
Şimdi dene Şimdi dene
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map