Bluehost ve Kareler

Bluehost ve Kareler


Bluehost ve Squarespace’i karşılaştırmak, portakalları elmalarla karşılaştırmakla aynıdır. Her ikisi de, biraz farklı bir yaklaşımla, farklı türdeki web sitelerini bitirmek için aynı amaca hizmet ediyor.

Her platform, çeşitli web sitesi ihtiyaçlarını karşılamak için bir dizi özellik ve araçla birlikte gelir. Misyonumuz, bir web sitesi başlatmak için en iyi seçeneği vurgulamak için tüm zayıf ve güçlü sorunları tanımlamaktır..

Hızlı Anlık Görüntü:

BluehostBluehost dünya çapında 5 milyondan fazla siteye güç veren en tanınmış hosting sağlayıcısıdır. Aynı zamanda, sadece bir hosting şirketi değil. WordPress tarafından önerilen platform, tonlarca eklenti, eklenti, widget ve diğer özelleştirme araçları bulunan WP destekli tüm web sitesi hayranları için güzel bir seçimdir. Bu derlemede, WP tabanlı site + barındırma paketi olarak değerlendireceğiz. Bluehost.com

SquarespaceSquarespace – özellikle teknisyen olmayanlar için tasarlanmış popüler bir web sitesi oluşturucusudur. Sıfırdan herhangi bir türden web siteleri oluşturmak söz konusu olduğunda iyi bir araç olduğunu iddia ediyor. Bloglar, e-ticaret siteleri, portföyler vb. İçin iyi bir oluşturucu ve barındırma olabilir. Başlangıçta basit bir sürükle ve bırak editörü olarak oluşturulmuş olmasına rağmen, yeni başlayanlar için bile karmaşık bir araç gibi görünüyordu.. squarespace.com

İki farklı platform tarafından sunulan ve hangisinin kazanacağını görmek için tüm özelliklere ayrıntılı bir göz atalım. Not: Bu araştırmayı web sitesi oluşturma açısından yaptık. Squarespace vs Bluehost’u bir barındırma hizmeti olarak karşılaştırmak mantıksız.

1. Kullanım Kolaylığı

 • Bluehost. Bluehost, sezgisel cPanel özelliğine sahip, kullanımı kolay bir platformdur. Burada WP pazar yeri, alan yönetimi araçları, gelişmiş ayarlar, daha fazlasını da içeren gerekli tüm enstrümanlara sahipsiniz. Giriş yaptıktan sonra, yeni bir proje oluşturmaya başlamak için web sitesi adını ve sloganını girmeniz yeterlidir.

  Bluehost Kontrol Paneli

  WordPress’te yeni değilseniz, sadece bir tıklamayla WP kontrol paneline kolayca geçebilirsiniz. Sıfırdan da bir web sitesi oluşturmaya başlayabileceğiniz WordPress içerik yönetim sistemine götürülecektir. Kodlama becerileriniz olmasa bile CMS’nin kullanımı oldukça basittir. WordPress kısa süre önce olarak güncellendi 5.0. versiyon düzenleme işlemine yeni sürükle ve bırak özellikleri kazandırır. İçeriği kopyalayıp sayfaya yapıştırın ve yayınlayın. Düzenleme sistemi şunları eklemenizi sağlar:

  • Resimler ve Videolar.
  • Biçimlendirme ve Düzen Öğeleri.
  • Ortak Bloklar.
  • Widget’lar, Kısa kodlar, kategoriler, arşivler, vb..

  En son güncelleme, sayfalarınız ek özelleştirme gerektirdiğinde WordPress’in kullanımını çok daha kolay hale getirdi.

  WordPress Gösterge Tablosu

 • Squarespace. Squarespace ayrıca gelişmiş kullanılabilirliğe de sahiptir. Bununla birlikte, yeni başlayanların ve teknisyen olmayanların sıfırdan bir web sitesi oluşturmasına yardımcı olmak için tasarlanmış olsa da, oldukça karmaşık olduğu kanıtlanmıştır. Platform, özel geliştiriciler kiralamayı veya kodlama sürecinin derinliklerine dalmayı düşünmeyenler için iyi bir seçenek olabilir. Ana Squarespace kullanılabilirlik özellikleri şunları içerir:

  • Basit Bir Editör – WYSIWYG düzenleme aracı sayesinde kullanıcılar farklı bloklar ekleyebilir ve içeriği kolayca yönetebilir. Ancak, sayfayı veya bölümü her değiştirdiğinizde sayfa otomatik olarak kaydedilir. Yayınlamadan önce gelecekteki web sitesinin nasıl görüneceğini görmek için önizleme modu yok.
  • Sürükle ve Bırak Özelliği – platform artık% 100 sürükle ve bırak aracı olduğunu iddia etse de, kullanıcılar fareyi şablonun üzerinde video görüntüsü ile gezdirdiklerinde hiçbir şeyin olmayacağını bilmekten şaşıracaklar. Önce Stil düzenleyicisine erişmeniz ve ardından eklemek istediğiniz dosyaları yüklemeniz gerekir.
  • Stil Editörü – kullanıcıların farklı bloklar taşımasına, medya içeriği yüklemesine, öğeleri yeniden boyutlandırmasına ve daha fazlasına izin veren platformun kalbidir.

  Kare Alanı Sayfa Editörü

  Yeni başlayanlar için mükemmel bir web sitesi oluşturucu olduğu iddialarına rağmen, sistemin nasıl çalıştığını anlamaları biraz zaman alacaktır.

Bluehost ve Kareler. Bluehost bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusu olmasa da, Wares tabanlı bir düzenleyici açısından Squarespace WYSIWYG düzenleme paneline kıyasla bile daha kolay görünüyor.

2. Özellikler ve Esneklik

 • Bluehost. Bluehost açıkça esneklik söz konusu olduğunda kazanıyor. Açık kaynaklı WP tabanlı CMS’ye referans olarak, kullanıcılar sınırsız olarak web sitelerini özelleştirmek için sonsuz yeteneklerden yararlanabilirler. İhtiyacınız olan tek şey kodlamanın nasıl yapılacağı hakkında temel bilgilerdir. Yapı, tasarım veya karmaşıklığa rağmen herhangi bir siteyi bulmayı kolaylaştıracaktır. Bluehost pazarına gidin ve erişin:

  Bluehost Pazar Yeri

  • Aralarından seçim yapabileceğiniz sonsuz WP temaları – Bluehost paketinde binlerce tema mevcut.
  • Premium Uygulamalar ve Araçlar – pazarda kutudan çıktığı gibi yüzlerce uygulama ve eklenti sunar.
  • Profesyonel hizmetler – web sitesi optimizasyonu veya özelleştirme konusunda size yardımcı olmak için bir profesyonel havuzu burada.
  • Hizmetler – Bluehost uzmanları, kontrol panelinize eklentiler veya hizmetler yüklemeniz gerektiğinde size yardım eder. Ödeme hizmeti entegrasyonu, Google Analytics yüklemesi, iletişim formu dağıtımı vb..

  Ayrıca, otomatik eklenti ve tema güncellemelerini unutmayın. Bluehost, gerekli tüm enstrümanları tek bir yerde kullanarak otomatik bir WP tabanlı web sitesi oluşturma hizmeti yaratmayı başardı.

  WordPress Sayfa Editörü

 • Ayrıca bakınız: WordPress ile Web Sitesi Nasıl Oluşturulur.

 • Squarespace. Squarespace aynı zamanda yeterince esnek bir platform olduğunu kanıtladı. Oldukça iyi bir web sitesi oluşturma araçları ve yetenekleri sunar. Web sitesini biraz daha işlevsel ve benzersiz hale getirmek için eklentiler ve yerleşik entegrasyonlar arasından seçim yapabilirsiniz..

  Squarespace Görsel Editör

  Kullanıcılar, farklı web sitesi türleri için iyi olan bir dizi özelliği takdir edecektir. Bunlar aşağıdaki gibidir:

  • Eklentiler ve Uygulamalar – Squarespace, sayfalarınızı özelleştirmenizi kolaylaştırır. Akılda kalıcı galeriler oluşturmak, sosyal düğmeleri ayarlamak, özel iletişim formları oluşturmak, analitik ve istatistik izleme araçlarını entegre etmek için widget’lar uygulayabilirsiniz..
  • Blog – özel blogcular için harika bir özellik. Platform, yalnızca yorumlarla, geri bildirimlerle, RSS beslemesiyle ve yeniden bloglamayla sağlam bir blog oluşturmanın yanı sıra kendi podcast’lerinizi yayınlamanıza, GEO veya iTunes etiketlemesini etkinleştirmenize ve daha pek çok şey yapmanıza olanak tanır..
  • e-Ticaret – küçük dijital mağazalar için kullanıma hazır bir Squarespace özelliği. Tüm platformun planlarında, fiyata bağlı olarak küçük farklılıklar var. Fonksiyon, alışveriş sepeti özelliğini entegre etmeyi, SKU’ların yanı sıra ürün eklemeyi ve yönetmeyi, ödeme seçeneklerini entegre etmeyi, tanıtım ve sadakat programlarını vb..
  • SEO – Özellikle WordPress SEO yetenekleriyle karşılaştırıldığında bu özel özellikten çok fazla beklememelisiniz. Onları biraz daha SEO dostu yapan başlık ve açıklamayı düzenlemek için bazı temel araçlar alacaksınız.

  Squarespace esnek bir platform gibi görünse de, kendi App Store’unun olmaması gibi bazı önemli dezavantajları var.

 • Ayrıca bakınız: Kare alanı alternatifleri.

Bluehost ve Kareler. Bluehost, Squarespace’e kıyasla daha iyi esnekliğe sahiptir. Entegre edilmesi kolay binlerce WP teması, eklentisi ve eklentisi ile kendi pazarına sahiptir..

3. Tasarım

Tasarım Karşılaştırma Tablosu

Bluehost
(WordPress)
Squarespace
Tema Sayısı:10k67
Tema İçe Aktarma:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Tema Değişimi:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Mobil Cihazlar İçin Optimize Edildi:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
 • Bluehost. Bluehost, sonsuz sayıda WordPress teması getiriyor. İster küçük bir dijital mağaza, profesyonel blog, küçük işletme web sitesi veya başka bir şey başlatmayı planlayın, her tür web sitesi için ücretsiz ve ücretli şablonlar içerir. Her şablonun kalitesi farklı olabilir. Öte yandan, herhangi birini seçmeden önce temalarda gezinebilir ve önizleme yapabilirsiniz.

  Kural olarak, tüm temalar mobil uyumludur. Farklı mobil cihaz türlerinde (tabletler, akıllı telefonlar) eşit derecede iyi çalışırlar. İhtiyacınız olan tek şey, gelecekteki site uzmanlığınızı ifade eden bir kategori veya konu seçmek ve mevcut tüm seçeneklere göz atmaktır.

  İyi haber şu ki, benzersiz bir tasarıma sahip bir web sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi temanızı özelleştirmek için bazı temel HTML / CSS bilgilerine ihtiyacınız olabilir. Bluehost, bazı programlama deneyimine sahip olanlar için sonsuz özelleştirme fırsatlarını saklı tutar. Web sitesi bloklarını ve öğelerini yeniden boyutlandırma, tipografiyi, renk arka planını değiştirme vb..

 • Squarespace. Squarespace, kullanıcılara 40’ın üzerinde mobil uyumlu şablon arasından seçim yapma olanağı sunuyor. Tema sayısı Bluehost ile karşılaştırıldığında biraz sınırlı görünüyor. Ancak platform, şablonu ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmek için HTML / CSS dosyalarına erişim sağlar. Tabii ki, platformu yeni başlayanlar için en iyi seçenek olmaktan çok uzaklaştıran bazı bilgi ve kodlama uzmanlığı gerektirecektir. Öte yandan, aşağıdakiler gibi birden çok kategoriden kullanıma hazır platformlar seçebilirsiniz:

  • Dijital Mağazalar ve Kafe / Restoran Siteleri için Temalar.
  • Bloglar ve Profesyonel Portfolyolar.
  • Gelin ve Düğün siteleri.

  Tüm şablonlar oldukça iyi görünüyor. Çoğu benzer şekilde profesyonel bir tasarıma sahiptirler..

Bluehost ve Kareler. Bluehost kesinlikle tasarım açısından daha iyi bir seçenektir. Her iki platform da sayfaları özelleştirmek ve herhangi bir web tasarım fikrini uygulamak için CSS ve HTML erişimi sunar..

4. Müşteri Desteği

 • Bluehost. Bluehost, destek ekibiyle iletişim kurmanın çeşitli yollarını sunar. Canlı Sohbet, bilet veya telefon gibi temel kanalların yanı sıra, kullanıcılar ayrı bir WordPress destek ekibinden memnun kalacaklardır. Uzmanlardan oluşan bir ekip, WP ile ilgili herhangi bir konuda her zaman yardıma hazırdır.

  Ek destek öğreticiler, nasıl yapılır kılavuzları, makaleler vb. Şeklinde gelir. Ayrıca, web sitesi özelleştirme, araçların entegrasyonu, optimizasyonu vb. Konularında yardım almak için Bluehost hizmetlerini kullanabilirsiniz..

 • Squarespace. Squarespace destek ekibi Canlı Sohbet aracılığıyla 24 saat hizmetinizdedir. E-posta biletleme sistemi üzerinden de bağlantıda kalabilirsiniz. Platform, video eğitimlerini, makaleleri ve yerel Topluluk Forumu’nu içeren kendi bilgi tabanına sahiptir.

Kareler vs Bluehost. Squarespace kullanıcıları hiçbir zaman destek uzmanlıklarının ilgisizliğinden muzdarip olmayacak olsa da, Bluehost müşteri hizmetlerine daha çeşitli ve esnek bir yaklaşım getiriyor. Temel seçeneklerin yanı sıra, kullanıcılar profesyonel WordPress yardımını ve entegrasyon, web sitesi ayarları vb. İle ilgili ek hizmetleri takdir edeceklerdir..

5. Fiyatlandırma

 • Bluehost. Bluehost çeşitli planlar sunar. Fiyat, ihtiyacınız olan barındırma türüne bağlı olacaktır. WordPress web siteniz için paylaşılan barındırma çözümleri aşağıdaki gibidir:

  Bluehost PlanlarıFiyatÖzellikleri
  Temel Plan$ 2.95 / moücretsiz SSL ve WordPress güncellemeleri,
  sınırsız bant genişliği,
  50 GB depolama alanı
  Artı Planı$ 5.45 / mosınırsız alan adı, bant genişliği ve depolama alanı
  Seçim Artı$ 5.45 / motüm sınırsız özellikler, alan gizliliği, bir anti-spam uzmanı

  Bluehost kullanıcıları, daha karmaşık projeler için Cloud, VPS veya Dedicated Hosting hizmetleri tarafından sunulan genişletilmiş web özellikleri listesinden yararlanabilir.

 • Squarespace. Squarespace, sistemin nasıl çalıştığını kontrol etmek için 14 günlük bir deneme süresine sahiptir. Sizin için uygunsa, çeşitli planlardan birini seçin:

  • Kişisel Plan ücretsiz alan adı ve 20 sayfaya kadar aylık 12 ABD doları maliyet. Portföyler ve bloglar için iyi.
  • İş planı sınırsız sayfa ve AdWords Kredisi ile aylık 18 ABD doları maliyet. Küçük dijital mağazalar için iyi.
  • Temel Çevrimiçi Mağaza Sağlam bir e-Ticaret projesi için sınırsız ürün, depolama ve bant genişliği ile aylık 26 ABD doları maliyet.
  • Gelişmiş Çevrimiçi Mağaza etiket baskı ile aylık 40 $ maliyet, gerçek zamanlı taşıyıcı nakliye. Harcama arayan gelişmiş e-Ticaret projeleri için iyi.

Bluehost ve Kareler. Bluehost açıkça faydalanmak için çok daha fazla özellik ile daha ucuz bir web bina çözümü. Bu açıdan, Squarespace daha sınırlı bir platforma benziyor.

Alt çizgi

Bluehost ve Squarespace’in tamamen farklı platformlar olduğu açıktır. Öte yandan, ortak bir noktaları var. Her ikisi de insanların sağlam web siteleri oluşturmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu açıdan Bluehost daha esnek ve uygun maliyetli bir çözüm gibi görünüyor.

BluehostBluehost bir web sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi makul bir fiyata getirir. Çeşitli barındırma çözümlerinin yanı sıra, kullanıcılar basit bir düzenleme panelinin yanı sıra özel WordPress panosundan da yararlanacaklar. Platform, düşük maliyetle kolaylıkla WP tabanlı profesyonel bir web sitesi oluşturmak için çeşitli eklentiler, widget’lar ve uygulamalar sunar. Bluehost.com

SquarespaceSquarespace hala bir web sitesi oluşturucusudur, bu da web oluşturma ve özelleştirme açısından daha az esneklik anlamına gelir. Bir yandan, yeni doğanlar için sürükle ve bırak doğası göz önünde bulundurularak başlamak iyi bir seçenek olabilir. Öte yandan, bir süre sonra özellikle bu fiyattan biraz daha fazlasına ihtiyacınız olduğunu fark edeceksiniz.. squarespace.com

Sonuç olarak,% 100 WordPress desteği ve entegrasyonu ile kullanımı kolay bir platform olarak Bluehost’a sahibiz. Şu andan itibaren, WP tabanlı web siteleri artık web barındırma fiyatına ve sitenizi depolamak için ayrı yerlere bağlı değildir. Bluehost, bir web sitesine sahip olan ve tek bir yerde barındıran herhangi bir proje formunu sıfırlamak için hepsi bir arada bir çözüm olarak gelir.

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

BluehostSquarespace
Kullanım kolaylığı:Bluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve Kareler
Özellik seti ve Esneklik:Bluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve Kareler
Tasarımlar:Bluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve Kareler
Müşteri desteği:Bluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve Kareler
Fiyatlandırma politikası:Bluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve Kareler
Genel puanı:Bluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve KarelerBluehost ve Kareler

Bluehost’u Şimdi Deneyin

 30 Gün Para İade Garantisi

Howard Twitter profilim Facebook profilim e-mail Linkedin profilim

yazar hakkında

Ben Howard Steele, bu web sitesinin kurucusu ve genel yayın yönetmeni. Web kurma 10 yılı aşkın ile bu görev BT olmayan bir kişi için ne kadar karmaşık ve yorucu biliyorum. Hangi hizmeti seçeceğinize karar veremiyor musunuz? Benden tavsiye istemekten çekinmeyin. Sadece web sitenizin ihtiyaçlarını tanımlayın, size memnuniyetle yardımcı oluruz..

Anasayfa »Karşılaştırma» Bluehost vs Squarespace

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map