Bluehost ve Wix

Bluehost ve Wix


Bluehost ve Wix, web oluşturma endüstrisini biraz farklı bir şekilde şekillendiren iki platformdur. Bugünün rakiplerinin kesinlikle sunabileceği bir şey var.

Sitenizi oluşturmak, barındırmak ve yönetmek veya daha esnek bir platformdan yararlanmak için nihai hepsi bir arada çözümü kullanın. En popüler web hosting maksimum hız, performans ve güvenlik sağlar.

Hızlı Anlık Görüntü:

BluehostBluehost – 2.000.000’dan fazla alana güç veren dünyanın en büyük 20 barındırma sağlayıcısından biridir. Şirket, çeşitli ihtiyaçlar için çeşitli sunucu çözümleri ve geleneksel CMS platformlarını kullanmanın karmaşıklığından yararlanan WordPress için optimize edilmiş barındırma sunar. Mükemmel performans, kararlılık, entegrasyon hızı ve kullanım kolaylığı sunar. Bluehost.com

WixWix – Çevrimiçi projeleri sıfırdan oluşturmak, dağıtmak ve yönetmek için kullanıma hazır bir web aracı olarak gelen en popüler web sitesi oluşturucusudur. Sistemde 154 milyon aboneye ek olarak yaklaşık 3.5 milyon canlı site bulunmaktadır. Wix, büyüyen bir kullanıcı topluluğuna sahiptir ve her seviyedeki kullanıcılar için sorunsuz bir süreç sağlamak için birinci sınıf web sitesi oluşturma teknolojileri ve AI tabanlı araçlar sunar. Wix.com

İki platform özellikler, esneklik ve kullanım açısından farklıdır. Ancak, her ikisi de yeni bir çevrimiçi proje başlatmak söz konusu olduğunda yardımcı olabilir. Bu kez, hangi platformun kullanıcılara en uygun ve ne zaman uygun olacağını öğreneceğiz.

1. Kullanım Kolaylığı

Bluehost. Kullanım kolaylığı hakkında konuşmaya başlamak için, Bluehost’un başlangıçta bir web sitesi sağlayıcısı olduğunu, ancak bir web sitesi üreticisi olmadığını söylemeliyiz. Öte yandan, şirketin bir WordPress-optimize edilmiş sunucu çözümü. Başka bir deyişle, kullanıcılar en hızlı ve en kolay barındırma ile eşleştirilmiş WordPress işlevlerinden en iyi şekilde yararlanabilirler.

Bluehost Kontrol Paneli

Hepimiz biliyoruz ki WP, özellikle yeni başlayanlar için göründüğü kadar kolay değildir. CMS biraz zaman alabilen bir öğrenme eğrisi gerektirir. Bluehost, WP planları sayesinde soruna mükemmel bir çözüm sunuyor. Bazı hayati ilavelerle aynı WP işlevselliğini elde edersiniz:

 • Eksiksiz bütünleşme – Bluehost, en popüler CMS ile hızlı ve kolay bir entegrasyon sunar. Herhangi bir kurulum yapmanıza gerek yoktur. Sistem sizin için web sitenize ince ayar yapacaktır.
 • % 100 Uyumluluk – Bluehost ile sistem ve eklenti güncellemeleri hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Hosting sağlayıcınız bununla ilgilenecektir. Özelliğin planınıza dahil edildiğinden emin olun.
 • İçerik yönetimi – aslında WordPress ile aynı gösterge tablosuna sahip olursunuz. Kontrol paneli, yeni yayınlar, sayfalar oluşturmayı, öğeler eklemeyi, yapıyı özelleştirmeyi vb..
 • Açık Kaynaklı Tüm Avantajlar – Bluehost ile kullanılmasına rağmen, WordPress web tasarımı ve kodlama açısından% 100 özgürlük sunar. Kendi tasarımınızı veya işlevselliğinizi uygulamak için HTML / CSS’yi düzenleyebilirsiniz. Bununla birlikte, sağlam bir teknik altyapı gerektirecektir.
 • Özel Web Sitesi Oluşturucu – hala bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusuna sahip olmasına rağmen, Wix ile karşılaştırıldığında biraz sınırlı bir özellik seti ile birlikte geliyor. Dahası, kullanıcılar bunun için ayrıca ödeme yapmak zorunda kalacaklar.

Bluehost, CMS ile çalışma sürecini mümkün olduğunca kolay ve hızlı hale getirdi, ancak yine de bir etki alanı adı kaydetmeniz ve bunu tur hesabınıza bağlamanız gerekecek. Aynı zamanda, önceden yüklenmiş uygulamalara sahip WordPress temaları olmadığından gerekli eklentileri de yüklemeniz gerekecektir. Bu eklentilerden bazıları, düzenleme işlemini biraz daha kolay hale getirmek için sürükle ve bırak düzenleyicilerini temsil eder.

Wix. Yazılım bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu yeni başlayanlar için tasarlanmış nasıl kodlanacağını bilmiyorum. Ana fikir, yeni başlayanların dakikalar içinde herhangi bir teknik altyapıya sahip olmayan her türden site oluşturmasına ve yayınlamasına yardımcı olmaktı. Süper kolay sezgisel WYSIWYG editörüne rağmen, sistem başarıyla AI tabanlı yapı aracı dakikalar içinde tam anlamıyla siteler oluşturur. Kullanıcıların sahip olduğu bazı seçenekler şunlardır:

  Wix ADI
 • Wix ADI – Şirket, birkaç dakika içinde site oluşturmak için yapay zeka kullanır. Oturum açtıktan sonra, sistem iş nişini, web sitesi türünü, ihtiyaç duyabileceğiniz özellikleri, vb. Genel stili değiştirebilir ve hatta sistemin sosyal hesaplarınızdan oluşturulan alakalı içeriği bulmasına izin verebilirsiniz.
 • Wix ADI

 • Wix Editör – makinenin tüm işi sizin için yapmasını istemiyorsanız, daha fazla özelleştirme için bir şablon seçmek de iyi bir seçenektir. Kategorilere ayrılmış 550’den fazla farklı tema var. İstediğinizi seçin veya sezgisel bir sürükle ve bırak düzenleyicisini kullanarak kendi şablonunuzu yaratmaya başlayın. İstediğiniz öğeyi seçebilir veya engelleyebilir, yeniden tasarlayabilir veya sayfada istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.
 • Wix Corvid

 • Wix Corvid – kodlama sürecine katılmak isteyenler için gelişmiş bir çözüm. Kendinize ait bir blok veya öğe oluşturabilir, ayrıca şablon tasarımını düzenleyebilirsiniz. Tabii ki, WordPress kadar özgürlük sağlamaz. Öte yandan, bazı harika özelleştirme seçenekleriniz var.

En önemli yararı, bir alan adı kaydetmeye veya ayrı olarak barındırma yapmaya gerek kalmadan tüm işlemleri tek bir platformda yönetmenizdir.

Bluehost ve Wix: Wix yeni başlayanlar için daha iyi bir seçimdir. AI teknolojileri ve basit düzenleme işlemi sayesinde kullanımı daha kolaydır. Dahası, Wix hepsi bir arada bir platform iken, Bluehost başlangıçta bir barındırma sağlayıcısı olmasına rağmen, WordPress ile çalışmayı her zamankinden daha kolay hale getirdi..

2. Özellikler ve Esneklik

Bluehost. Platform, CMS veya bir çerçeve ile kullanmaya karar verseniz de çok esnektir. Yine de zengin bir özellik kümesi alacaksınız. Satın aldığınız planın gerekli tüm işlevleri içerdiğinden emin olun. İşte alabileceğiniz şeyler:

  Uygulama marketi
 • Uygulama marketi – Bluehost, bir tıklama ile kurulmaya hazır uygulamalar ve widget’larla dolu kendi pazar alanına sahiptir. Bazı tipik örnekler; web sitesi analizi, alışveriş sepetleri, canlı sohbetler vb. için daha gelişmiş widget’lara galeriler ve iletişim formları gibi uygulamalar.
 • Verim – bir barındırma sağlayıcısı olarak, platform çalışma süresi ve sayfa hızına çok dikkat eder, trafik sıçramaları ve zirvelerinde hızlı web sitesi işlemi olayı sağlar. Ortalama çalışma süresi% 99.99 iken sayfa hızı 424ms’dir. Bu istatistikler Bluehost’u en iyi sunucu çözümleri listesine koyuyor.
 • SEO Optimizasyonu – WordPress ile alabileceğiniz SEO özellikleri ve eklentileri dışında, Bluehost’un profesyonel SEO uzmanlarından oluşan bir ekibi vardır. Her proje için ayrı ayrı etkili SEO stratejileri hazırlarlar..
 • e-Ticaret İşlevselliği – çevrimiçi mağazayı başlatmak, yönetmek ve tanıtmak için gereken birçok işlevi içerir. Alışveriş sepeti işlevselliği, ödeme seçenekleri entegrasyonu, ürün yönetim sistemi vb. İçerebilir. WP için optimize edilmiş sunucu çözümünü tercih ederseniz, sorunsuz WooCommerce gerekli tüm ayarlarla, uzantılarla vb. entegrasyon.
 • Güvenlik – bir barındırma sağlayıcısı olarak, Bluehost web sitesi güvenliği ile ilgilenir. Web ortamını izlemek ve kullanıcıların projelerini DDoS saldırılarından ve otomatik yedeklemeler, eklenti güncellemeleri, sistem yükseltmeleri vb.Dahil olmak üzere diğer siber tehditlerden korumak için gelişmiş araçları kullanır..

Wix. Wix özelliklerinin çoğu zaten entegre edilmiştir. Bu, onları ayarlamanız veya manuel olarak etkinleştirmeniz gerekmeyeceği anlamına gelir. Örneğin, bir dijital mağaza açmanız ve tam bir e-Ticaret kapasitesi edinmeniz gerekir. Tek ihtiyacınız olan, uygun bir plan seçmek ve ihtiyacınız olan her şeyi pakete almak. Bir blog, profesyonel portföy veya küçük işletme sitesi oluşturursanız, diğer web sitesi türleriyle aynı şey. Yani, başlıca Wix özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Wix Uygulama Marketi – Burada ihtiyacınız olan herhangi bir uygulamayı veya widget’ı bulabilirsiniz. Özel olarak geliştirilen Wix eklentilerinin yanı sıra entegrasyon için kullanılabilecek üçüncü taraf hizmetleri de içerir. Uygulama aralığı, form takvimlerini, geri sayımları ve galerileri ödeme seçeneklerine, gönderim ve vergi uygulamalarına, analitiklere, kullanıcı edinme araçlarına ve daha fazlasına göre değişir.
 • Wix Yükselişi – projenizi tanıtmak ve pazarlamak için hepsi bir arada paket. Entegre ödeme seçeneklerinden ve alışveriş sepetlerinden otomatik olası satış oluşturma hizmetlerine, canlı sohbetler, kişiselleştirilmiş teklifler, promosyon kodları, indirimler vb..
 • Wix Yükselişi

 • SEO Optimizasyonu – SEO dostu siteler oluşturmak için bir dizi temel aracınız var. Her şeyden önce, bir kullanıcının meta etiketleri, açıklamaları, başlıkları, URL’leri ve daha fazlasını düzenleme erişimi vardır. İkincisi, hazır optimizasyon taktikleri ile SEO Sihirbazı’nı seçebilirler.
 • Wix Mobile – özellik, mobil web sitesi sürümünüz üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar. Yalnızca yeni makaleler yayınlamak veya mobil cihaz üzerinden içerik düzenlemekle kalmaz, aynı zamanda hareket halindeyken şablonu özelleştirir, masaüstü sürümünü değiştirmeden bazı öğeleri gizler veya gösterirsiniz. Uygulama tüm büyük mobil işletim sistemleriyle uyumludur.
 • Bloglama Özelliği – Wix, tek bir tıklamayla iyi görünümlü bir blog oluşturmanıza olanak tanır. Tanıtım amaçlı olarak sıfırdan veya mevcut web sitesinin bir parçası olarak oluşturabilirsiniz. Kullanıcılar bir dizi blog düzeni arasından seçim yapabilir, ayrıca yayınların SEO’sunu, sosyal medya önizlemesini, yorumları yönetebilir vb..

Bluehost ve Wix: Her iki platform da yeterli esneklik sağlar. Tek fark, Wix’in hepsinin zaten kurulu ve entegre edilmiş olmasıdır. Bluehost ile bazı eklentileri manuel olarak seçmeniz ve etkinleştirmeniz gerekebilir. Dahası, Wix Mobil uygulamasına ek olarak daha esnek bir pazarlama ve promosyon paketi ile birlikte geliyor.

3. Tasarım

Bluehost. Sistemin kendisi hazır şablonlar sunmaz. Ancak, aboneler farklı CMS için binlerce tema ile pazara tam erişim elde ediyor. Sadece WordPress’i değil, aynı zamanda Joomla, OpenCart, Drupal, Weebly, ve HTML düzenleri.

Bazı şablonlar ücretlidir. Örneğin, WordPress mobil duyarlı temaların düzenine bağlı olarak 29 ila 200 dolar civarında bir maliyeti vardır. Aynı zamanda, Bluehost planınızın bir parçası olarak ücretsiz şablonlara erişebilirsiniz. Temaların çoğu mobil uyumludur. Kullanıcılar yüklemeden önce önizleyebilir.

WordPress Temaları

İyi haber, platformun web tasarımı ve programlama açısından tam özgürlük sunmasıdır. Ek bir düğme almak, üstbilgiyi veya galeriyi yeniden boyutlandırmak ve yeni işlev veya widget eklemek için şablon kodunu düzenleyebilirsiniz. Kötü haber, bu tür eylemlerin derin kodlama deneyimi gerektirmesidir.

Wix. Platform, herhangi bir web sitesi türü için 550’den fazla farklı şablon sunar. Wix ADI kullanıyorsanız, % 100 mobil duyarlı site, geleneksel içerik düzenleyici, mobil uyumlu siteleri bulmayı ve orijinal sürümü etkilemeden mobil sürümü düzenlemeyi mümkün kılar. Tüm öğelerin yerlerinde olduğundan emin olmak için hem masaüstü hem de mobil moddaki herhangi bir şablonu inceleyebilirsiniz.

WIX Temaları

Kural olarak, her şablon seçtiğiniz işletme kategorisine bağlı olarak önceden yüklenmiş eklentiler ve uygulamalarla birlikte gelir. Wix Editor kullanıyorsanız, istediğiniz herhangi bir widget’ı sınırsız olarak ekleyebilirsiniz. Wix ADI’yı seçerseniz, genellikle sistem tarafından sunulan bir dizi özellik ile çalışmanız gerekir..

Bluehost ve Wix: Bluehost ile farklı CMS platformları için daha geniş bir şablon seçimine erişebileceksiniz. Dahası, deneyimli kullanıcıların temayı özelleştirme şansı daha fazla olacaktır. Ancak, tüm şablonlar mobil cihazlara duyarlı değildir.

4. Müşteri Desteği

Bluehost. Bir barındırma sağlayıcısı olarak, sistem bağlantıda kalmak için çeşitli yollar sunar. Ayrıca, destek ekibi incelemelere göre hızlı ve yararlı. Çözüm uzmanlarına geri dönmeleri genellikle yaklaşık 5 dakika sürer. Kullanıcılar aşağıdakilerden faydalanabilir:

 • Canlı sohbet;
 • Telefon Desteği;
 • E-posta bilet sistemi.

Ayrıca, arama yapmak için web’e göz atabilirsiniz. çok sayıda video eğitimi ve kılavuzu WordPress ile eşleştirilmiş Bluehost ile çalışma hakkında.

Wix. Kullanıcılar ayrıca birkaç kanal aracılığıyla sağlanan gelişmiş yardıma güvenebilir. Bilgi tabanı gerçekten çok büyük. Burada tonlarca makale ve nasıl yapılır kılavuzu bulabilirsiniz. Wix ayrıca, daha deneyimli sorular sorabileceğiniz veya kullanıcılara başvurabileceğiniz kendi topluluğuna ve forumuna da sahiptir..

Platformun yararlı makaleleri olan kendi blogu var. Buna ek olarak, aboneler bilet sisteminin yanı sıra Wix’e özel web tasarımcıları kiralayın içinde mevcut Wix Arenası (geliştiricilerin pazarı). Yerel profesyoneller web sitesi geliştirme, aktarma, değiştirme, güncelleme vb..

Bluehost ve Wix: Bluehost anında iletişime geçmek için daha fazla yol sunar. Bu, özellikle yeni başlayanlar için büyük bir avantaj olabilir. Bununla birlikte, canlı sohbet eksikliğinin Wix kullanım kolaylığı ile artması.

5. Fiyatlandırma Politikası

Bluehost. Kullanıcılar WP için optimize edilmiş planların yanı sıra çeşitli sunucu çözümleri arasından seçim yapabilir. Temel paket 4 farklı kit içerir. Tüm planlar ücretsiz SSL ve sınırsız bant genişliği içerir:

 • Temel maliyetleme $ 2,68 tek bir web sitesi için 50 GB depolama alanı.
 • Artı maliyetlendirme $ 4.96 sınırsız depolama alanı ve web siteleri ile.
 • Choice Plus maliyeti $ 4.96 gelişmiş güvenlik ve yedeklemelere ek olarak tüm sınırsız özelliklerle.
 • Profesyonel maliyetlendirme $ 12.96 yüksek performans seviyesi, özel IP ve diğer avantajlar.

Proje için daha fazla özelliğe ve kapasiteye ihtiyacınız varsa, VPS (itibaren 17,28 $) veya özel (başlangıç ​​72,28 $) barındırma çözümü.

Wix. Platformun planları daha pahalı görünüyor. Ancak, bu para için plana bağlı olarak tam entegre şablonların yanı sıra pazarlama ve e-ticaret paketleri için bir alan adı ve barındırma ihtiyacınız olan her şeyi aldığınızı unutmayın:

 • Birleşik plan küçük ve basit web sitesi maliyeti içindir $ 13 her ay.
 • Sınırsız sınırsız depolama alanı ve promosyon araçlarıyla daha karmaşık projeler içindir 17 $ her ay.
 • Profesyonel maliyetler 22 $ küçük işletme projeleri ve büyüyen markalar için iyidir.
 • VIP planı $ 39 aylık olarak tüm özelliklerin yanı sıra analitik araçlara, VIP müşteri hizmetlerine ek olarak önceki kitleri oluşturur.

Wix, e-Ticaret ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış bir dizi ayrı plana sahiptir. Ayrıca, dijital mağaza büyüklüğüne ve hedeflerine bağlı olarak aylık 23 $ ve 500 $ arasında değişen dört farklı süitleri var.

Bluehost ve Wix: Bluehost, maksimum işlevsellik gerektirmeyen küçük web siteleri için daha ucuz bir seçenek gibi görünüyor. Dijital bir mağazaya ihtiyacınız varsa, uygulamak için ekstra özelliklere ihtiyacınız olacaktır. Wix, pazarlama ve tanıtım özelliklerini ve e-Ticaret ve kurumsal projeler için paketi göz önünde bulundurarak daha iyi ve daha uygun fiyatlı seçenekler olabilir..

Alt çizgi

Gördüğünüz gibi, her iki platform da kullanıcılara web sitesi oluşturma ihtiyaçları açısından oldukça iyi hizmet veriyor. Ancak, temel fark yaklaşımda ve projenizi hayata geçirme şeklinizde.

BluehostBluehost – bütçeden özellik kümesine kadar projenin tüm yönlerini ele almak isteyen insanlar için daha iyi bir seçenektir. Ayrıca, hazır şablonları tercih etmek istemiyorsanız, web tasarımı noktasında bazı teknik beceriler gerektirebilir. Platform, mükemmel performans, CMS ile uyumluluk ve ek manipülasyon gerektirebilecek diğer özelliklere sahiptir. Bluehost.com

WixWix – Farklı sorunları ayrı ayrı ele almaya gerek kalmadan hızlı, basit ve güvenilir bir web sitesi oluşturma çözümü arayan yeni başlayanlar ve profesyoneller için daha iyi bir seçenektir. Ana fikri, web sitenizi sıfırdan oluşturmanız, özelleştirmeniz veya tanıtmanız gerekip gerekmediği herhangi bir ihtiyaç için hazır paketler sunmaktır.. Wix.com

Peki, ne olacak: yapay zeka sayesinde 2-3 dakika içinde inşa edilmiş sağlam bir web sitesi veya web sitesi oluşturucusu ve WordPress entegrasyonu ile tam olarak yönetilen bir barındırma sağlayıcısı mı? Kullanıcılar hedeflerine ve gereksinimlerine bağlı olarak seçim yapmalıdır.

Bluehost vs Wix: Karşılaştırma Çizelgesi

BluehostWix
1. Kolaylık8/1010/10
2. Özellikler10/1010/10
3. Tasarım10/1010/10
4. Destek9/109/10
5. Fiyatlandırma10/1010/10
Genel:9.4 / 109.8 / 10
Şimdi dene Şimdi dene
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map