Çarpıcı vs Squarespace: Hangisi Daha İyi?

Çarpıcı vs Kareler


Çarpıcı ve Squarespace, işlevleri, kapsamlı özelleştirilebilirliği ve uygun fiyatı nedeniyle özel ilgiyi hak eden ünlü DIY web sitesi oluşturuculardır. Sistemler yeni başlayanlar ve web tasarım uzmanları için eşit şekilde çalışır ve her türlü projeyi tamamlamak için gerekli çok çeşitli araçlar ve özellikler sunar.

Herhangi bir özel kodlama becerisi veya web tasarım deneyimi olmadan kaliteli bir proje başlatmanız gerekiyorsa, bu web sitesi oluşturucularından herhangi birini seçebilirsiniz. Bu çok yönlü platformlar, blogların, portföylerin, işletme web sitelerinin, açılış sayfalarının ve diğer proje türlerinin geliştirilmesi için harika çalışır. Bununla birlikte, her birinin belirli bir kullanıcı kategorisine hitap eden entegre işlevselliği, fiyatlandırma politikası ve tasarım özelleştirme seçenekleri vardır. Kullanıcılar arasında sık sık tereddüt eden şey budur. doğru web oluşturma aracının seçimi web oluşturma görevleri için en iyi sonucu verecek.

Web Sitesi Oluşturucuları Karşılaştırma Tablosu

ÇarpıcıWix
Puanımız:
Kurulmuş:20122003
İnternet sitesi:https://www.strikingly.com/https://www.squarespace.com/
İçin en iyisi:İşletme web siteleri, küçük web mağazaları, portföyler, bloglarBloglar, küçük işletme web siteleri, profesyonel portföyler, web mağazaları
Kolaylık:KolayOrtalama
Şablonlar:Sınırlı ücretsiz duyarlı tasarım seçeneğiDüzinelerce ücretsiz duyarlı şablon
Teknik Destek:Güçlü bilgi tabanı, Yayın Öncesi Kontrol Listesi, Fikir Forumu, 7/24 Canlı Sohbet7/24 Canlı Sohbet, E-posta Desteği, Topluluk Forumu, Biletleme Sistemi, SSS bölümü
blogging:Yerleşik bloglama motoruEntegre blog platformu
SEO Seçenekleri:Kapsamlı SEO seçenekleriGelişmiş SEO parametreleri
Fiyatlandırma:49 $ / aylık ücretsiz12 $ / ay’dan başlar
Daha fazla bilgi:Çarpıcı İnceleme →Kare İnceleme →

Çarpıcı ve Squarespace, çağdaş web tasarım nişinin değerli temsilcileridir, ancak her birinin sunabileceği özel bir şey vardır. Peki, hangisi karşılaştırmanın galibi olacak? Hangi hizmet size yatırılan para ve gereken çaba ile ilgili en iyi sonuçları verebilir? Şimdi öğrenelim. Neyse ki, iki site üreticisi çok farklı olduğu için oldukça kolay

Çarpıcı vs Kareler: Genel Bakış

Çarpıcı vs Kareler: Genel Bakış

Çarpıcı esneklik ve işlevsellikten ödün vermeyen sadeliği nedeniyle dünya çapında tanınmış çok yönlü bir bulut web sitesi oluşturucusudur.. Sistem, web tasarımı uzmanlığı ve beceri düzeyine bakılmaksızın tüm kullanıcılar için güzel bir seçimdir. Platformu, standart ve tek sayfalık projelerin yanı sıra karmaşık iş / kişisel web sitelerini başlatmak için kullanabilirsiniz.

Web sitesi oluşturucu, kolaylık ve işlevsellikten ödün vermeyen olağanüstü sadeliği ile bilinir. Sezgisel ve kodsuz arayüz sayesinde, herkes sistemi mümkün olan en kısa sürede ve özel bir beceri gerektirmeden yönetebilir. Aynı zamanda, gerekli HTML / CSS kodunu eklemek mümkündür.

Çarpıcı Editör

Web sitesi oluşturucu basit ve hızlı kayıt işlemi sunar ve bunu daha önce yapmayan kullanıcılar için bile gezinmesi oldukça kolaydır. Platform, en iyi WYSIWYG web tasarım deneyimini sağlayan satır içi içerik düzenlemeyi destekler. Bu, web sitesi oluşturucusunun bir başka özelliği.

Çarpıcı bir şekilde, basit tasarım özelleştirme yaklaşımını açıklayan yeni başlayanların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturuldu. Web sitesi geliştirme süreci birkaç saatten daha uzun sürmez, ancak son süre hala üzerinde çalıştığınız projenin türüne ve karmaşıklığına bağlıdır.

Squarespace şimdi öncekilerden çok daha sezgisel olan yedinci sürümünde çalışıyor. Bununla birlikte, hala sistem keşfine çaba ve zaman yatırım yapma ihtiyacını ima eden hafif bir öğrenme eğrisi vardır..

Squarespace, özellikle daha önce web tasarımı deneyimi olmayan kullanıcılar için oldukça karmaşık bir platformdur. Bununla birlikte, sistem mantıksal olarak yapılandırılmış ve oldukça sezgisel bir arayüze sahiptir, minimalist tasarımı sistem keşif sürecini başlatır ve yeni başlayanlar için biraz daha basit hale getirir.

Kare Alanı Editörü

Web sitesi oluşturucu, site yöneticisi ile önizleme modu arasında geçiş yapma gereğini ortadan kaldıran satır içi düzenleme modunu destekler. Yapacağınız düzenlemeler ne olursa olsun, sonucu görüp hataları zamanında düzeltebilmeniz için ekranda kaçınılmaz olarak görüntülenecektir. Web sitesi tasarımı oluştururken, projenin yedek sürümünü şu şekilde kaydetme konusunda endişelenmemelisiniz: tüm değişiklikler otomatik olarak kaydedilir.

Ancak, bu özelliğin bir dezavantajı vardır – yayınlamadan önce web sitesinin son sürümünü görüntüleyememe. Başka bir deyişle, gerekli düzenlemeleri yapmak ve ardından projeyi bir kez daha yayınlamak için tasarım düzenleme moduna geri dönmeniz gerekir..

Web sitesi oluşturucusunun bir başka özelliği, herkes için kullanışlı ve kullanımı kolay olan güçlü Stil Düzenleyicisidir. Editör, web sitenizin sayfalarını özelleştirmeyi, orada bulunan nesneler, öğeler ve bölümlerle deneme yapmayı mümkün kılar. Sonuç olarak, Ürün Sayfaları, Kapak Sayfası, Blog, Galeriler, Etkinlik ve Dizin Sayfaları vb.Dahil olmak üzere çok yönlü web sayfası türleri oluşturabileceksiniz. Sonuç olarak, web kurma ihtiyaçlarımız.

Çarpıcı ve Kare iki kaliteli web sitesi oluşturucusudur, ancak ikincisi kesinlikle rakibi esneklik ve işlevsellik açısından yener. Bununla birlikte, aynı zamanda Squarespace’de ustalaşmak hala çaba ve zaman gerektirir karmaşık gösterge tablosu ve karmaşık web sitesi geliştirme süreci nedeniyle.

Çarpıcı Bir Şekilde Kareler: Hangisinin Kullanımı Daha Kolay?

Çarpıcı vs Kareler: Hangisi Kullanmak Daha Kolay?

Çarpıcı , kuruluşundan bu yana güçlü bir hizmete dönüşen, özellik yüklü bir platformdur. Sistem şu anda kullanıcıların hizmetlerini / ürünlerini kompakt ve görsel olarak etkili bir şekilde etkili bir şekilde sunmalarına yardımcı olan modern kişisel ve iş web sitelerini, web mağazalarını, açılış sayfalarını ve diğer projeleri başlatmak ve yönetmek için kullanılmaktadır..

Tam özellikli çevrimiçi mağazalar ve bloglar oluşturmayı ve yönetmeyi mümkün kılan gelişmiş e-Ticaret ve blog motorları ile birlikte gelir. Bu özellikler, Basit Mağaza ve Basit Blog widget’larını entegre etme fırsatı ile gerçekleştirilir.

Web mağazası geliştirmeniz üzerinde çalışırken, ilgili Sipariş Panosu bölümünde ürünleri yükleyebilir ve yönetebilir, ödeme ve gönderim parametrelerini ayarlayabilir, web sitesi stilini düzenleyebilir, siparişleri kabul edebilir ve yönetebilirsiniz. Burası aynı zamanda, defter tutmayı basitleştirmek, siparişleri işlemek ve diğer işlemleri tamamlamak için envanter araçlarını izleyebileceğiniz, sipariş verilerini CSV dosyalarına aktarabileceğiniz yerdir..

Çarpıcı e-Ticaret

Web sitenize bir blog eklemek istiyorsanız, aşağıdaki seçeneklere erişebilirsiniz: yayın ekleme, güncelleme ve yayın, blogunuzda yayınlanan sosyal ağlara ve diğer yayınlara bağlantı verme, yorumlama özelliğini etkinleştirme, medya dosyaları ekleme vb. Entegre edebileceğiniz medya öğeleri, CTA düğmelerinden, görüntülerden, videolardan, sosyal yer imi öğelerinden ve daha pek çok şeyden bahsetmek mantıklıdır.

Entegre Uygulama Pazarı bir diğer çarpıcı avantaj. Bölüme göz atarken, web siteniz için birden fazla eklenti ve widget bulabilir ve seçebilirsiniz. Burada çok yönlü Sosyal, İşletme, Belge ile ilgili, e-Ticaret ve diğer uygulamalarla karşılaşacaksınız. Kodlama becerileriniz varsa ve Pro Plan’a abone olduysanız, ekstra performans sağlamak için herhangi bir HTML / CSS / JavaScript’i projenize gömebilirsiniz..

Çarpıcı bir şekilde pazarlama seçeneklerinde de mükemmel. Gelişmiş e-posta pazarlama aracı (ancak, yalnızca Pro Plan kullanıcıları tarafından kullanılabilir). Araç, MailChimp ile hızlı ve kolay entegrasyon sağlar. Dahası, belirli alanlara kullanıcı formları, iletişim sayfaları ve diğer web sitesi öğeleri eklemek mümkündür. Sonuç olarak, web sitesi oluşturucu dikkate değer bir proje oluşturmak için yeterli araç sunuyor.

Web sitesi oluşturucunun herkes için ustalaşması oldukça kolay olsa da, tüm sistem kullanıcılarına hala etkileyici bir Bilgi Tabanı sunuyor. Bu, özellikle platformla ilk kez çalışan yeni başlayanlar için kullanışlı olacaktır. Uygun bir Ön Yayın kontrol listesi, yayınlanmadan önce web sitesi tasarım sürecinin tüm aşamalarını kontrol etmenize yardımcı olacaktır. Dahası, platform kapsamlı Topluluk Bölümüne, e-posta desteğine ve canlı sohbete erişim sağlar. Çarpıcı bir şekilde kaliteli projelerin nasıl oluşturulacağına dair metin / video eğiticileri, ipuçları ve bilgi istemleri burada da mevcuttur.

Squarespace hem deneyimli web geliştiricileri hem de yeni kullanıcıları hedefler. Hem DIY düzenleme arayüzü hem de kullanıcıların kendi içeriklerini derinden kişiselleştirmelerini sağlayan gelişmiş Geliştirici modu sunar. çok sayfalı web siteleri.

Squarespace’in özellik kümesi çok zengin. Güçlü bloglama ve e-ticaret motorlarına, birden çok katılımcı vb. Ekleme fırsatına sahiptir. Sistem aynı zamanda blog içeriğinin popüler platformlardan içe aktarılmasına izin veren kapsamlı içe / dışa aktarma seçenekleri sunar. Tumblr, WordPress, Blogger, Posterous ve daha fazlası. Ayrıca, aşağıdakiler de dahil olmak üzere diğer web sitesi türlerinden içerik aktarabilirsiniz Shopify, BigCartel, SmugMug ve dahası. WordPress’e içerik aktarımı da burada mümkündür.

Squarespace e-Ticaret

Web sitesi oluşturucu, çok çeşitli widget’ları ve uygulamaları projenize seçmeyi ve entegre etmeyi mümkün kılar. Bunlar, e-Ticaret projeleri, resim galerileri, restoranlar ve kafeler, Google Analytics, sosyal medya düğmeleri vb. İçin eklentiler ve widget’lar içerir. Aktif bir sosyal ağ kullanıcısıysanız, web sitenizin içeriğini Twitter, Facebook, Linkedin gibi popüler sistemlerde paylaşabilirsiniz. , Dribbble, Behance, Twitch, Yelp ve daha fazlası. Bu, daha etkili ve hızlı bir web sitesi geliştirme ve tanıtımına olanak tanır.

Squarespace, Logo Maker Tool ve Acuity Scheduling sayesinde kalabalığın arasından sıyrılıyor. Sistem, şirket popülaritesini artırmak için kendi iş logonuzu tasarlamanızı ve yüklemenizi sağlar. Eşsiz bir logo oluşturmak için herhangi bir logo stilini seçebilir ve ana tasarım ayarlarını yapabilirsiniz. Çevrimiçi Takvim hakkında konuşan web sitesi oluşturucu, kullanıcıları son haberler, etkinlikler, güncellemeler, özel teklifler ve işletmenizle ilgili diğer bilgilerden haberdar etmek için web sitenize entegre etmenizi sağlar..

Kare logo üreticisi

Squarespace’i web tasarım nişindeki en etkileyici sistemlerden biri yapan diğer özellikler Google Haritalar Gömme, SEO araçları, e-posta pazarlaması, Takım İşbirliği fırsatı vb. Snapchat ve sosyal ağlar için ilgi çekici hikayeler oluşturmak ve yayınlamak mümkün.

Web sitesi oluşturucuya alışmak ve onunla çalışmaya başlamak için, sistem kullanışlı müşteri destek seçenekleri sunar. 7/24 canlı sohbet yoluyla destek ekibiyle iletişim kurma, e-posta istekleri gönderme, Eğitim Kaynakları veya Topluluk Forumu gibi ekstra kaynaklara göz atma, sistemle çalışma sürecini basitleştiren birden fazla video, makale ve SSS olanağı vardır. Buna ek olarak, web sitesi oluşturucu, tıklama-yuvarlak biletleme sistemi, web seminerlerine katılma fırsatı ve birden fazla yönerge ve çalıştayla Yardım Merkezi’ne erişim sunar.

Arasındaki temel fark Çarpıcı ve Kare ilk sistemin, yeni başlayanlar için iyi bir hale getiren sezgisel bir arayüze sahip tam özellikli bir web sitesi oluşturucu olmasıdır.. Kareler, sırayla, özelleştirme ve büyüme için çok yer bırakan sofistike bir CMS’dir ancak bir web sitesini doğru şekilde özelleştirmek için çok daha fazla deneyime ihtiyaç vardır. Bireysel web tasarım ihtiyaçlarınız ve gereksinimleriniz için en iyi olan sistemi seçmek hala size kalmış.

Çarpıcı vs Kareler: Tasarım ve Esneklik

Çarpıcı vs Kareler: Tasarım ve Esneklik

Çarpıcı 29 modern ürün merkezli şablondan oluşan bir koleksiyon sunuyor. Bunlar değiştirilebilir: Web sitenizi yayınladıktan sonra kütüphaneye geri dönebilir ve başka bir tema seçebilirsiniz.

İyi haber, şablonu değiştirmenin sayfanızdaki tüm verileri koruyacağıdır. Her Çarpıcı şablonda bir ‘engelle’ içerik yapısı bulunur, böylece içerik şablonlar arasında kolayca aktarılabilir.

Çarpıcı şekilde temaların hepsi duyarlı ve% 100 özelleştirilebilir. Sitenizin daha küçük ekranlarda nasıl göründüğünü görmek için mobil / tablet önizleme seçeneğini kullanın. Arama kolaylığı için, ilişkili oldukları konulara göre kategorilere ayrılırlar. En popüler temalardan bazıları kişisel, iş, blog, mağaza, portföy ve başlangıç ​​şablonlarını içerir. Bir Pro Plan abonesi iseniz, sistem, tıkla ve metinle, tıkla ve ara vb. Gibi Mobil cihazlara özel özellikler ekleme fırsatı tanır..

Çarpıcı şablon

Web sitesi oluşturucu, içerik kaybı ve kısıtlamaları olmadan ilgilendiğiniz temaları yazmanıza ve keşfetmenize olanak tanıyan üst düzey Şablon Değiştirici aracı sayesinde kalabalığın arasından sıyrılıyor. Uygun bir Önizleme özelliği, yayınlamaya karar vermeden önce devam eden web tasarım sürecinin sonucunu görmenizi sağlar. Kod uzmanı kullanıcılar web sitesi altbilgilerine ve başlıklarına özel kodlar ekleyebilir, ancak bunu yapmak için Profesyonel Plan’a geçmeleri gerekir. Burada CSS kodu düzenlemeye de izin verilmez. Bu, çarpıcı bir şekilde kapsamlı tasarım özelleştirme özgürlüğü sağlamaz, ancak projenize bir kişiselleştirme dokunuşu vermenizi sağlar..

Squarespace şablonlar tüm ekran boyutlarına da uygundur. Onların koleksiyonu Çarpıcı olandan daha büyük – burada, bazıları işbirliği içinde yaratılan yaklaşık kırk tema var ‘dünyanın en etkili insanlarından birkaçı ile’. İçeriğinizi kaybetmeden istediğiniz zaman geçiş yapabilirsiniz.

Kareler temaları modern bir görünüme sahiptir ve doğada uyumludur. Çoğu, herhangi bir ekran çözünürlüğüne ve boyutuna otomatik olarak ayarlanan benzersiz mobil tasarımlarla birlikte gelir. Bu özellik “mobil stil” tasarımı olarak bilinir ve şablon özelleştirmeniz üzerinde çalışmaya başladığınızda varsayılan olarak etkindir. Bununla birlikte, bu özelliğe ihtiyacınız yoksa, istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz. Projenizin mobil cihazlarda nasıl görüneceğine bakmak için web sitenizin kontrol panelinde Cihaz Görünümü özelliğini etkinleştirebilirsiniz..

Sistemin tasarımla ilgili bir başka özelliği de entegre Kapak Sayfası Oluşturucu’dur. Üzerinde çalıştığınız her proje için etkileyici kapak sayfaları oluşturmanıza olanak tanır. Çarpıcı bir Kapak Sayfası tasarlamak için ihtiyacınız olan şey, seçtiğiniz içerik bloklarıyla doldurmak, işle ilgili içerik eklemek, medya dosyaları eklemek, web sitesi ayarlarını düzenlemek vb. İşletme aboneliği ek olarak web sayfalarını CSS / HTML aracılığıyla düzenlemenize izin verir. benzersiz bir web sitesi tasarımı elde etmek için kod düzenleme.

Tasarım özelleştirme ve esneklik söz konusu olduğunda, Burada kareler açık kazanıyor. Web sitesi oluşturucu, benzersiz bir web sitesi tasarımı oluşturmayı mümkün kılan ayarlarda ve öğelerde bolca bulunur. Ayrıca, profesyonel görünüme sahip ve varsayılan olarak yanıt veren daha fazla şablon sunar. Squarespace’in aksine, çarpıcı bir şekilde tasarım özelleştirme seçenekleri çok yönlü değil.

Çarpıcı vs Kareler: Genel Fiyat Karşılaştırması

Çarpıcı vs Kareler: Genel Fiyat Karşılaştırması

Çarpıcı fiyat politikası uygun ve çok yönlüdür. Web sitesi oluşturucu, sistemin işlevselliğini test etmeyi ve ücretsiz planını kullanarak becerilerinizi uygulamayı mümkün kılar. Sınırsız zaman aralığı için kullanılabilir. Sistemin ihtiyacınıza ulaştığından emin olduğunuzda ve onunla bir proje başlatmak istediğinizde, ücretli aboneliklerinden birine yükseltebilirsiniz. Şu anda, web sitesi oluşturucu bunlardan üçünü sunuyor:

Çarpıcı fiyatlar

 • Sınırlı (Yıllık 8 ABD doları / ay) – 2 sınırlı site, özel alan adı, site başına 1 GB disk depolama alanı, aylık 50 GB bant genişliği, ücretsiz alan, sınırsız ücretsiz site, basit web mağazası (Site başına 5 ürün), 7/24 destek;
 • profesyonel (Yıllık 16 ABD doları / ay faturalandırılır) – özel alan adı, 3 profesyonel site, site başına 3 GB depolama alanı, basit mağaza (Site başına 300 ürün), sınırsız ücretsiz siteler, sistem reklam banner’ının olmaması, HTML / CSS / JavaScript yerleştirme, özel yazı tipi yükleme, sınırsız bant genişliği, Çarpıcı App Store erişimi, şifre koruması;
 • vip (Yıllık 49 ABD doları / ay) – basit mağaza (Site başına 500 ürün), öncelikli müşteri hizmetleri, site başına 10 GB depolama alanı, bültenler (Ayda 2000 kişi), hesap yönetimi, İngilizce telefon desteği.

Tüm Çarpıcı planlar, entegre işlevleri, şartlar ve hizmetler bakımından farklılık gösterir. Hangi aboneliği seçmek isterseniz isteyin, 14 gün boyunca devam eden ücretsiz denemeler sırasında özellik setini test edebileceksiniz. Web sitesi oluşturucu ayrıca, büyük tasarruf etmenizi sağlayan düzenli olarak sunulan indirimlerini kullanmayı mümkün kılar. Bu, 2, 5 veya 10 yıl süren bir plan için bir kerelik ödeme yaparsanız mümkün olur. Çarpıcı bir alan adı satın almayı düşünürseniz, yılda 24,95 dolara mal olacak. Ekli e-posta ile gelen alan adının maliyeti biraz daha yüksek olacak ve yıllık 25 ABD doları olacaktır..

Squarespace fiyatlandırma seçenekleri çarpıcı olarak daha çok yönlüdür. Web sitesi oluşturucunun makul bir fiyatı var, ancak ücretsiz bir planı yok. Bunun yerine, 14 günlük ücretsiz deneme sırasında sistemin işlevselliğinin test edilmesine izin verir. Ücretli planlara geçerken standart web siteleri ve web mağazaları için olanlar arasından seçim yapabilirsiniz. Şimdi standart planlar listesine bir göz atın:

Kare fiyatlandırma

 • Kişiye özel (12 $ / ay) – 20 web sayfası,% 3 satış işlem ücreti, ücretsiz özel alan adı;
 • (18 $ / ay) – sınırsız web sayfası,% 2 satış işlem ücreti, AdWords kredisi;
 • Temel ($ 26 / ay) – satmak için sınırsız sayıda ürün, sınırsız miktarda depolama ve bant genişliği, entegre muhasebe seçenekleri;
 • ileri (40 $ / ay) – etiket baskı, gerçek zamanlı taşıyıcı nakliye, terk edilmiş ödeme otomatik keşif.

Tüm Squarespace abonelikleri ücretsiz barındırma ve alan adı ile birlikte gelir. Zaten bir alan adınız varsa, bunu Squarespace’e atama ve gerekli ayarları yapma fırsatınız olacaktır..

Çarpıcı ve Kare Alan fiyatlandırma seçeneklerini karşılaştırırken, ikinci web sitesi oluşturucusunun daha makul fiyatlı olduğunu itiraf etmeliyiz. Çarpıcı bir şekilde ücretsiz bir planı olsa da, fiyatlandırma seçenekleri Squarespace tarafından sunulanlara kıyasla daha az çok yönlü ve özellik yüklüdür. Ayrıca, Squarespace web tasarım tercihlerinize bağlı olarak standart ve e-ticaret abonelikleri arasında seçim yapmanıza olanak tanır.

Çarpıcı vs Kareler: Hangisi SEO için En İyisi?

Çarpıcı vs Kareler: Hangisi SEO için en iyisi?

Çarpıcı Kapsamlı SEO seçenekleri sunar. Web sitesi oluşturucu arama motorlarında daha iyi proje sıralaması için web sitesinin SEP parametrelerini doldurmayı mümkün kılar. Doldurabileceğiniz ayarlar arasında, web sitenizin tüm sayfaları ve tüm proje için meta etiketler kaydetmek mantıklıdır. Ayrıca, uygun web sitesi kategorisini, uygun favicon, web siteniz için sosyal paylaşım resmi ve web sitenizin Arama Motoru Optimizasyonu için olması gereken diğer yapılandırmalar seçebilirsiniz. Yeni başlayanlar kesinlikle SEO kontrol listesine göz atma fırsatını takdir edecekler, bu da projenizle canlı yayına başlamadan önce tüm parametreleri doğru bir şekilde doldurup doldurmadığınızı kontrol etmeyi mümkün kılar..

Squarespace SEO yetenekleri de değerli bir seviyede. Sistem, ürün sayfaları için temel ayarlara erişim izni verir (bir web mağazası işletiyorsanız) veya blog bölümleri. Çarpıcı ve çok sayıda diğer standart web sitesi oluşturucuları, Squarespace, bir web sitesinin sayfasının SEO başlığı olarak bir ürünün adını veya bir gönderi başlığını otomatik olarak seçer ve kullanır. Bu arada, başka bir başlık oluşturmak istiyorsanız, manuel olarak düzenlemek imkansızdır. Aynı şey, tüm web sitesi sayfalarında da görüntülenecek web sitesi başlığınızla ilgilidir. Web sitesi oluşturucunun göze çarpan bir özelliği, web sitesi arama motorları tarafından endekslemeden gizlemenize izin vermesidir. “Noindex” etiketini dizine eklemekten gizlemek istediğiniz web sayfasına eklemeniz yeterlidir. Bu kadar.

SEO seçenekleri söz konusu olduğunda, Squarespace de liderdir. Web sitesi oluşturucu sadece projenizin uygun Arama Motoru Optimizasyonu için gerekli tüm parametreleri doldurmak için değil, aynı zamanda belirli web sitesi sayfalarının endekslenmesine izin vermek / izin vermemek mümkün kılar. Halen yapım aşamasında olan projeler için bu çok önemlidir..

Çarpıcı vs Kareler: Hangisi Küçük İşletmeler için Daha İyi Web Sitesi

Çarpıcı vs Kareler: Hangisi Küçük İşletmeler için Daha İyi Web Sitesi

Çarpıcı küçük işletme web sitesi geliştirme için oldukça iyi çalışıyor. Web sitesi oluşturucu, web tasarım gereksinimleriniz ve özel ihtiyaçlarınızla ilgili çeşitli iş projelerini düzenlemeyi ve yönetmeyi mümkün kılar. Platformun kapsamlı entegre işlevselliği nedeniyle, tüm kullanıcılar iş projelerini başlatabilir, içerik yükleyebilir / yönetebilir / güncelleyebilir, yeni bölümler ekleyebilir / değiştirebilir, alan adlarını bağlayabilir, tasarımı özelleştirebilir vb..

Ayrıca, küçük işletme web sitenizin daha iyi performansına ve geliştirilmesine katkıda bulunan iletişim formlarını, medya bloklarını, bilgi kutularını, sosyal medya öğelerini ve diğer içerikleri entegre etmek mümkündür. Sosyal medya hesaplarını bağlamak da burada mümkündür. Bunu, web sitesi geliştirme gereksinimlerinize göre daha fazla değiştirmek için projeye bir sosyal feed bölümü entegre ederek yapabilirsiniz.

Web sitesi oluşturucu, proje performansınızı etkileyen parametreleri kontrol etmek için web sitesi istatistiklerini kontrol etmenizi ve analiz etmenizi sağlar. Bunlar arasında web sitesi ziyaretçilerinin sayısı, önemli trafik kaynakları, kullanıcıların geldiği yerler, sık ziyaret edilen web sayfaları, en popüler hizmetler ve ürünler vb. Bulunur. Ayrıca, kullanıcılar tarama için kesinlikle güvenli olduklarından emin olmak için SSL Sertifikalarını web sitelerine bağlayabilir. yeni bir promosyon.

Squarespace küçük işletme web sitelerinin profesyonel gelişimi için mükemmel bir seçimdir. Web sitesi oluşturucu, girişimcilerin projelerini başlatmasını ve etkili bir şekilde tanıtmasını mümkün kılan geniş bir araç ve özellik yelpazesi sunar (bkz. gerçek örnekler). Sistem, entegrasyonu işletme web sitenizin performansını önemli ölçüde artırabilecek birden fazla widget ve eklenti ile birlikte gelir. Ayrıca, e-posta pazarlama araçlarını, sosyal medya entegrasyonlarını ve istatistik izleme seçeneklerini kullanmak da mümkündür. Squarespace ile web sitenizin logosunu oluşturabilir, Google Haritalar’ı, çevrimiçi takvimi ve diğer zorunlu işletme araçlarını gömebilirsiniz.

Web sitesi oluşturucusunun asıl vurgusu Keskinlik Planlama platformu. Bu, projelerini başarıyla tanıtmak isteyen girişimciler için yararlı bir araç sunan çevrimiçi randevu planlama sistemidir. Platform, satışları tamamlamayı ve gerektiğinde müşterilerle iletişim halinde kalmayı mümkün kılar.

Arasında seçim yaparken Çarpıcı ve Kare iş web sitesi geliştirme için, Squarespace’i tercih etmek kesinlikle mantıklı. Web sitesi oluşturucu, birden fazla entegre widget, Acuity Zamanlama platformu, Google Haritalar ve yorum sistemi gömme seçeneği, çevrimiçi takvim ve daha pek çok şey dahil olmak üzere iş projesi oluşturma ve yönetimi için tasarlanmış geniş bir araç ve özellik yelpazesi ile birlikte gelir..

Hangisi e-Ticaret için En İyisidir – Çarpıcı veya Wix?

Hangisi e-Ticaret için En İyisi - Çarpıcı veya Wix?

Çarpıcı güçlü bir e-ticaret motoruna sahip olamaz, ancak yine de küçük çevrimiçi mağazaların başlatılmasını ve yönetilmesini mümkün kılar. Özelliği etkinleştirmek için, önce web sitenizin kontrol panelinde bulunan e-Ticaret bölümlerini etkinleştirmeli ve daha sonra orada satmayı planladığınız ürünleri yüklemelisiniz. Gösteri penceresine gerekli tasarımı vermek için, ürün kataloğunu özelleştirebilir ve düzenleyebilir, ayrıca genel web mağazası düzenini ve stilini tasarlayabilirsiniz. Gönderim / ödeme parametrelerini ayarlamak da burada mümkündür. Bir web mağazasını çarpıcı bir şekilde başlatırken, web sitesi oluşturucunun sistemle yapılan satışlar için herhangi bir işlem ücreti almadığını unutmayın. Ayrıca, erişeceğiniz ürün sayısının yanı sıra hizmet yelpazesinin, yeni sürüme geçireceğiniz aboneliğe bağlı olacağını vurgulamak da önemlidir..

Squarespace e-ticaret web sitesi geliştirme söz konusu olduğunda harika bir seçimdir. Sistem, küçük / orta ölçekli web mağazalarının oluşturulmasına yöneliktir ve ayrıca değerli ve tam özellikli bir e-Ticaret web sitesini başlatmak ve yönetmek için gereken çok çeşitli araçlar / özellikler sunar. Squarespace’i kullanırken ihtiyaç duyacağınız işlevsellik, gideceğiniz abonelik türüne de bağlıdır. Web sitesi oluşturucu, e-Ticaret projeleri için ayrı bir plan grubuna sahiptir. Bununla birlikte, hepsi web mağazanıza ücretsiz bir SSL Sertifikası bağlamanızı, bir alışveriş sepetini istediğiniz herhangi bir sayfaya entegre etmenizi, ürün listeleri oluşturmayı / değiştirmeyi, resim eklemeyi, ürün kategorileri atamayı, SKU’ları ve ödeme seçeneklerini ayarlamayı, müşteri sadakat seçeneklerini uygulayabilir, sosyal medya hesaplarını entegre edebilir, Google Haritalar’ı ve yorum yapma seçeneğini vb. yerleştirebilir. Web mağazası sahipleri, çevrimiçi takvimleri projelerine entegre edebilir ve gelişmiş web mağazası / ödeme güvenliği için SSL Sertifikalarını bağlayabilir. Web mağazanızda bir iş arkadaşı ekibiyle çalışmayı planlıyorsanız, aynı hesaba birkaç katılımcı eklemek de mümkündür.

Bir web mağazası açmakta haklıysanız ve Çarpıcı ve Kare arasında seçim yapamıyorsanız, Squarespace’i tercih etmek mantıklı. Web sitesi oluşturucu, e-Ticaret ile ilgili kapsamlı özellikler, araçlar, entegrasyonlar, ürün yönetimi ve istatistik izleme seçenekleri sunar. Bu, özellik yüklü bir çevrimiçi mağaza oluşturmak ve yönetmek için fazlasıyla yeterli.

[çiğ]

Bloglama için Hangisini Seçmelisiniz – Çarpıcı veya Kare?

Bloglama için Hangisini Seçmelisiniz - Çarpıcı veya Kareli?

Çarpıcı güzel bir blogun geliştirilmesi ve daha fazla yönetilmesine olanak tanır. Bunu yapmak için, ilgili Blog bölümünü seçtiğiniz web sayfasına eklemeli ve özelleştirmesine devam etmelisiniz. Web sitesi oluşturucuyu kullanarak, istediğiniz sayıda blog yayını ekleyebilir ve düzenleyebilir, bunlara medya dosyaları ekleyebilir, resim, sosyal yer imi öğeleri, videolar, CTA düğmeleri ve blog ile ilgili diğer öğeleri ekleyebilirsiniz. Web sitesi oluşturucu, gerektiğinde blog içeriğinizi başlatmayı ve güncellemeyi mümkün kılan kullanışlı bir sürükle ve bırak editörü ile birlikte gelir. Gerekirse sosyal paylaşım / yorum özelliklerini de etkinleştirebilirsiniz.

Squarespace bloglama motoru oldukça güçlüdür ve kaliteli özellikli bir blog oluşturmayı / özelleştirmeyi mümkün kılar ( Squarespace tarafından desteklenen gerçek bloglar). Bunu gerekli tasarım ve işlevselliği vermek için yapabileceğiniz şey budur: coğrafi konum etiketleri ekleme, geri izleme, RSS yayını ve yorumları etkinleştirme, iTunes etiketleme vb. Kullanma. Web sitesi oluşturucu Tumblr veya WordPress’ten bir blogun içe aktarılmasını da mümkün kılar. Sosyal ağlarda hesabınız varsa, okuyucularınıza güncellemelerini, haberleri ve bilmelerini istediğiniz diğer önemli bilgileri bildirmek için bunları blogunuza entegre edebilirsiniz..

Böylece, hem çarpıcı hem de Squarespace, özellik yüklü blogların başlatılmasını ve yönetilmesini mümkün kılar. Seçim, boşuna beklediğiniz blog boyutuna ve işlevselliğine bağlı olmalıdır. Tam özellikli bir blog oluşturmayı hedefliyorsanız, Squarespace’i daha işlevsel ve niş odaklı bir platform olarak seçmek mantıklıdır.

Çarpıcı vs Kareler: Genel Karşılaştırma Çizelgesi

ÇarpıcıSquarespace
Kullanım kolaylığı:Çarpıcı bir şekilde, yeni başlayanlara ve web tasarım uzmanlarına hitap edecek, kullanımı kolay bir web sitesi oluşturucusudur. Sistem, işletme web sitelerini, blogları, açılış sayfalarını, portföyleri ve hatta küçük web mağazalarını başlatmayı / yönetmeyi mümkün kılar.Squarespace, sürükle ve bırak düzenleyicisine sahip basit bir web sitesi oluşturucusudur. Sistem, farklı web tasarım arka planına sahip kullanıcılar için iyi çalışır, böylece bloglar, iş projeleri, web mağazaları, açılış sayfaları vb..
Fonksiyonellik:Sistem, basit tasarım özelleştirme seçenekleri, entegre bloglama ve e-ticaret platformları, sosyal medya entegrasyon seçenekleri, pazarlama, SEO, güvenlik ve istatistik izleme araçları ile bilinir..Web sitesi oluşturucu, uygun bir WYSIWYG editörü, yerleşik bloglama ve e-ticaret motorları, Kapak Sayfası Oluşturucu, Logo Oluşturucu, sosyal entegrasyonlar, gelişmiş pazarlama, SEO, istatistik izleme araçları ve Google Haritalar gömme özellikleri ve güçlü Keskinlik Planlama platformu ile birlikte gelir.
Tasarım:Sistemin şablon koleksiyonu zengin değildir. Burada yaklaşık 30 şablon var, ancak hepsi duyarlı, nişe özgü, özelleştirilebilir ve kaliteli.Kare alanı şablonu koleksiyonu oldukça zengin değildir, ancak tasarımlar duyarlı ve kalitelidir. Profesyonel ve tamamen özelleştirilebilir farklı türde projeler başlatmayı mümkün kılar.
e-Ticaret:Web sitesi oluşturucu, ürün galerileri oluşturarak / güncelleyerek, ödeme / gönderim seçeneklerini ayarlayarak, şov penceresi görüntüleme parametrelerini ayarlayarak küçük çevrimiçi mağazaları başlatmanıza ve yönetmenize olanak tanır..Squarespace e-Ticaret motoru, önemli parametrelerini ayarlayarak küçük ve orta ölçekli web mağazalarını başlatmayı ve yönetmeyi mümkün kılar.
blogging:Çarpıcı bir şekilde, ihtiyacınız olan herhangi bir sayfaya bir blog bölümü de ekleyebilirsiniz. Burada yeni yayınlar yükleyebilir, mevcut yayınları düzenleyebilir, genel olarak düzeni ve blog tasarımını özelleştirebilir, medya dosyalarını entegre edebilirsiniz vb..Squarespace ile kaliteli bir blog da oluşturabilirsiniz. Gerektiğinde yeni yayınlarla güncellemek ve tasarımını proje tercihlerinize göre özelleştirmek size kalmıştır.
Küçük iş:Web sitesi oluşturucu, küçük işletme projelerini başlatmak ve yönetmek, yeni widget’ları ve medya dosyalarını entegre etmek, yeni içerik yüklemek, SEO / güvenlik parametrelerini ayarlamak vb..Platform, küçük işletme web sitesi geliştirme için güzel bir seçimdir. Birden çok iş widget’ını, medya dosyasını, Acuity Platformunu ve ayrıca yararlı e-posta pazarlama ve istatistik izleme araçlarını entegre etmenizi sağlar.
Fiyatlandırma:Çarpıcı bir şekilde ücretsiz bir abonelik ve üç ücretli plan var. Maliyetleri 8 $ / ay ile başlıyor.Squarespace, 14 günlük ücretsiz deneme süresine ve standart ve e-Ticaret web siteleri için çeşitli fiyatlandırma planlarına sahiptir. Maliyeti aylık 12 $ ile başlıyor.
SEO:Çarpıcı ile, arama motorlarındaki konumlarını artırmak için web sitenizin SEO parametrelerini ayarlamak mümkündür.Squarespace SEO dostu bir web sitesi kurucusudur. Daha iyi proje tanıtımı için ana SEO parametrelerini doldurmanıza izin vermenin yanı sıra, web sitenizi veya sayfalarını arama motorları tarafından endekslenmekten gizlemenize de izin verir.
Müşteri desteği:Bilgilendirici Bilgi Tabanı, kullanışlı Yayın Öncesi Kontrol Listesi, Fikir Forumu, 7/24 Canlı Sohbet7/24 Canlı Sohbet, SSS bölümü, Biletleme Sistemi, E-posta Desteği, Topluluk Forumu

Karşılaştırma Sonucu: Hangisi Daha İyi?

Çarpıcı bir şekilde ve Squarespace, profesyonel projeleri başlatmak ve yönetmek için kullanılan seçenekler ve araçlarla dolu tam özellikli web sitesi oluşturuculardır. Bununla birlikte, her birinin kullanıcılarına sunabileceği özel bir şey vardır, bu da sistemlerin gerçek etkisini ortaya çıkarır.

Çarpıcı olarak bloglar, açılış sayfaları ve küçük web mağazaları oluşturmak için iyi çalışır, Squarespace tam teşekküllü bir içerik yönetim sistemi olarak çalışır. Özellik yüklü küçük işletme web sitelerini, çevrimiçi mağazaları ve profesyonel portföyleri başlatmak ve etkin bir şekilde yönetmek için etkili bir şekilde kullanılabilir. Web sitesi oluşturucu, her türlü projeyi oluşturmak ve tanıtmak için gereken geniş bir özellik, hizmet ve araç yelpazesi sunar. Üst düzey tasarım özelleştirme seçenekleri ve gelişmiş iş araçları, kullanım kolaylığından ödün vermeden kaliteli sonuçlar sağlar. Bu özellikler, platformu web tasarım arka planlarına bakılmaksızın tüm kullanıcı kategorileri için mükemmel bir seçim yapar.

Çarpıcı vs Squarespace: Hangisi Daha İyi? 4.5

 • Tam özellikli web sitesi oluşturucu
 • Keskinlik zamanlama platformu
 • Uygun fiyatlandırma
 • Aç – hikaye anlatımı aracı

Web sitesini ziyaret edin squarespace.com Çarpıcı vs Squarespace: Hangisi Daha İyi? 3.5

 • Kullanıma hazır mobil optimizasyonu
 • Bloglama ve e-ticaret motorları
 • Ön yayınlama ve SEO kontrol listeleri
 • Orta fiyatlandırma politikası

Web sitesini ziyaret edin strikingly.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map