Çarpıcı vs Weebly

Çarpıcı vs Weebly


Çarpıcı ve Weebly boşuna değil, en iyi web sitesi oluşturucular listesine dahil edilmiştir. Bu sistemler işlevsellikleri, esneklikleri, tasarım özelleştirme seçenekleri, kullanıcı dostu olmaları ve basitlikleri nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılıyor.

Her iki platform da, standart açılış sayfalarından ve çevrimiçi mağazalara kadar farklı türde projeleri başlatmak ve yönetmek için kullanıldığından, dünya çapında milyonlarca kullanıcıyla talep görüyor.

Hızlı Anlık Görüntü:

ÇarpıcıÇarpıcı – Farklı kullanıcı kategorilerinde kullanım kolaylığı ve yönlendirmesi nedeniyle taraftar ordusu olan çok yönlü bir DIY web sitesi oluşturucusudur. Hizmet, uzmanlık düzeylerine ve becerilerine bakılmaksızın tüm web tasarımcıları için iyi çalışır. Sistem, kullanıcıların belirli iş / kişisel hedeflerine odaklanmasını sağlayan tek sayfalık ve standart web sitelerinin geliştirilmesi için harika çalışıyor. Çarpıcı

WeeblyWeebly – başlangıçta blog amaçları için başlatılan, ancak Square’i satın aldıktan sonra güçlü bir e-Ticaret odağı kazandıran bir bulut web sitesi oluşturucusudur. Sistem, tek bir kodlama satırı olmadan çekici ve fonksiyonel web sitelerini başlatmayı mümkün kılar. Kullanışlı sürükle ve bırak editörü, tek bir kodlama satırı olmadan tam özellikli web siteleri oluşturmaya izin verir, ayrıca, nişte yetkin kullanıcılar için gelişmiş kod düzenleme fırsatı vardır. weebly.com

Bugün, dünyaca ünlü web sitesi oluşturucularına bunlar hakkında daha ayrıntılı bilgi vermekten heyecan duyuyoruz. Çok ortak noktaları var ve aynı hedefi paylaşıyorlar – yeni başlayanların kodsuz bir şekilde site oluşturmasına yardımcı olmak için. Bununla birlikte, web tasarım sürecine yaklaşımları hala biraz farklıdır. Şimdi platformların tam olarak neler sunabileceğini ve hangilerinin rakiplere göre üstün olduğunu öğrenelim.

1. Kullanım Kolaylığı

 • Çarpıcı. Web sitesi oluşturucu basitliği ile kullanıcıları etkilemektedir. Aslında, bu sistemin en önemli özelliklerinden biridir. Son derece kolay gezinilir ve herhangi bir teknik beceri ve web tasarımı arka planı gerektirmez. Sistem, tam WYSIWYG web tasarımı ve özelleştirme deneyimi sağlayan çevrimiçi düzenlemeyi destekler.

  Kullanım kolaylığı, kaydolma sürecinden başlayarak ve proje yayınına kadar web geliştirme sürecinin tüm aşamalarında ortaya çıkar. Sisteme kaydolmak için önce giriş bilgilerinizi, yani e-postanızı, şifrenizi ve adınızı girmeniz gerekir.

  Çarpıcı Editör

  Web sitesi oluşturucu, sadece web sitesi oluşturma ve yönetim sürecini basitleştirmekle kalmayıp aynı zamanda herkes için ilgi çekici ve eğlenceli hale getiren sezgisel bir editör ile birlikte gelir. Gösterge tablosuna gelir gelmez editör sistemi, bununla çalışmanın nüansları hakkında sizi bilgilendirmek için hızlı bir tur sunacaktır..

  Sonuç olarak, sistemle bir web sitesi oluşturmak yaklaşık bir saat sürer. Çarpıcı bir şekilde web siteleri bölümlerden oluşur ve kendi proje düzeninizi oluşturmak için bunlardan herhangi birini değiştirmek size bağlıdır. Önemli olan, görevle başa çıkmak için bir web tasarım uzmanı olmanız gerekmiyor. Hala HTML / CSS becerileriniz varsa, web sitenizin altbilgisinde / başlığında gerekli düzenlemeleri yapmak için Pro Plan’a yükseltebileceğiniz için sizin için bir bonus olacaktır..

 • Weebly. Sistem herkes için oldukça anlaşılır. Çarpıcı olarak karşılaştırıldığında daha fazla özellik ve araç sunuyor, ancak oldukça zarif ve aerodinamik. Hizmetle çalışmanın temellerini ortaya koyan ve genel olarak web tasarım sürecini basitleştiren ayrıntılı bir başlangıç ​​kılavuzu ile birlikte gelir..

  Weebly’nin editörü de sezgisel, basit, açık, iyi tasarlanmış ve mantıksal olarak yapılandırılmıştır. Gösterge tablosu, web siteleri oluşturmaya başlamak için ihtiyacınız olabilecek tüm bilgi ve seçeneklere hızlı erişim sağlar. Yeni başlamış olsanız bile, sistem araç setine ulaşırken herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Resim galerilerini, haritaları, slayt gösterilerini, ürün reklamlarını, medya oynatıcıları veya diğer özellikleri entegre etmeyi planlıyor olun, Weebly bunu maksimum kolaylık ve kolaylıkla nasıl yapacağınıza dair bir ipucu verecektir..

  Weebly Web Sitesi Editörü

  Bununla birlikte, web sitesi oluşturucusunun düzenleyicisinin, yaptığınız düzenlemeleri iptal etmeyi mümkün kılan geri alma / yineleme düğmelerine sahip olmadığını unutmayın.. Bu nedenle, önceki web sitesi sürümünü geri yüklemek mümkün değildir. Daha sonra yeniden tasarlamamak için web sitesi düzenlemelerini akıllıca yapmanız gerekir.

  Weebly, büyük web sitesi öğelerini istediğiniz gibi seçmenize ve konumlandırmanıza olanak tanıyan bir sürükle ve bırak editörü ile birlikte gelir. Ayrıca, web sitesi içeriğini düzgün bir şekilde düzenlemek için bir “kutu” modu kullanır. Modele göre, tüm web sitesi içeriği, web sayfasına sürüklendiğinde tematik kapsayıcılara düşer. Bu, bir sayfada kolayca düzenlemenizi ve hatta böyle bir ihtiyaç varsa mevcut içeriği bir şablondan diğerine aktarmanızı sağlar. Bu herkes için oldukça kullanışlı ve kullanışlı.

Çarpıcı vs Weebly. Her iki platformda da hesabınızın ana ayarlarını yapılandırabileceğiniz kullanışlı gösterge panoları ve sitenizi bir WYSIWYG düzenleme ortamında tasarlamanızı sağlayan sezgisel editörler bulunur. Weebly’nin avantajı, sürükle ve bırak işlevi, dikkat çekici bir şekilde, işaretleme ve tıklama yoluyla sayfaya yeni öğeler eklenir.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • Çarpıcı. Kuruluşundan hemen sonra, web sitesi oluşturucu temel olarak tek sayfalık web sitelerinin geliştirilmesine odaklandı. Zaman geçtikçe, sistemin özellik seti ve işlevselliği, onu her türlü projeyi başlatmak ve yönetmek için kullanılan bir platform haline getirmek için genişletildi..

  Bir blog veya bir web mağazası başlatmak istiyorsanız, Basit Blog ve Basit Mağaza özelliklerini projenize entegre etme fırsatı ile gerçekleştirilen bloglama ve e-ticaret motorları dikkat çekici bir şekilde gelir. Web sitenize bir blog eklemeye karar vermeniz durumunda, makale yayınlayabilir ve güncelleyebilir, diğer blog yayınlarına ve sosyal hesaplara bağlantı verebilir, kullanıcı yorumlama özelliğini etkinleştirebilir, medya dosyaları ekleyebilirsiniz (videolar, resimler, CTA düğmeleri, tırnak işaretleri, sosyal yer imi öğeleri vb..).

  Çarpıcı Mağaza

  E-Ticaret işleviyle ilgili olarak, web sitesi oluşturucu, ilgili bir bölümü etkinleştirip yöneterek web sitenize bir web mağazası eklemenize izin verir. Bu şekilde bir web mağazasını başlatabilir, ürünleri karşıya yükleyebilir ve özelleştirebilir, web sitesi stilini düzenleyebilir, ödeme ve gönderim seçeneklerini vb. Ödeme seçenekleri arasında Stripe ve PayPal bulunur. Oluşturucudaki Sipariş Gösterge Tablosu envanterinizi, siparişlerinizi ve diğer işlemlerinizi izlemenizi sağlar; kolay defter tutma için sipariş verilerinizi bir CSV dosyasına aktarmanıza olanak tanır.

  Web sitesi oluşturucusunun bir başka özelliği de, kullanıcıların sitelerine işlevsellik eklemek için çeşitli eklentiler bulabilecekleri entegre App Market’tir. İşletme, Sosyal, e-Ticaret, Belgelerle ilgili ve diğer uygulamalar var. Profesyonel kullanıcılar herhangi bir HTML / CSS / JavaScript’i doğrudan sitelerine yerleştirebilir.

  Sistem, mobil odaklı tasarımı sayesinde de biliniyor. Sonuçların nasıl çalıştığını görmek için web geliştirme sürecinin herhangi bir aşamasında masaüstünden tablete veya mobil görünüme geçebilirsiniz.

  Pazarlama seçeneklerine gelince, Çarpıcı bir şekilde sunacak çok şey var. Yalnızca Pro plan kullanıcıları için mevcut olan ve MailChimp sistemi ile entegre olma fırsatı sunan üst düzey e-posta pazarlama aracı ile birlikte gelir. Ayrıca, özel web sitesi alanlarına kullanıcı formları ve iletişim sayfaları eklemek de mümkündür. Bu, kullanıcıların gerektiğinde sizinle iletişim kurmasını sağlar.

 • Weebly. En eski site yapımcılarından biri olmak (2006 yılında kuruldu), Weebly etkileyici bir özellik kümesine sahiptir. Mobil ticareti içeren gelişmiş bloglama ve e-ticaretin yanı sıra, oluşturucu üyeliği ve birden çok katılımcıyı destekler. Weebly ile çok sayfalı web siteleri oluşturabilirsiniz. Esasen bloglar, portföyler, çevrimiçi mağazalar ve iş web siteleri oluşturmak için kullanılan çok yönlü bir site oluşturucudur..

  Weebly, bloglama amaçları göz önünde bulundurularak oluşturulmuş olsa da, şimdi işlevsellik ve niş uzmanlık bakımından farklılık gösteren tam özellikli çevrimiçi mağazalar oluşturmaya izin veren güçlü bir e-ticaret odağına sahiptir. Sistem, web mağazası performansınızı artırmanıza yardımcı olan işe özgü özelliklerle doludur. Sistem, entegre bir alışveriş sepeti, ürün yükleme ve yönetim seçenekleri, uygun arama filtresi seçeneği, özel teklifler için çoklu ayarlar, fiziksel / dijital ürünler, el yapımı ürünler, ekstra hizmetler vb..

  Weebly e-Ticaret

  E-Ticaret özelliğinin yanı sıra Weebly, kullanışlı sürükle ve bırak düzenleyicisini kullanarak bir blog başlatmayı ve yönetmeyi de mümkün kılar. Aslında, blog oluşturma sürecinin tamamı birkaç dakikadan daha uzun sürmezken, yönetim süreci web sitesinin boyutuna ve karmaşıklığına bağlıdır. Böylece, blog gönderileri ekleyebilir ve güncelleyebilir, yayınlanma zamanlarını planlayabilir, sosyal medya paylaşım seçeneklerini seçebilir, yorum sistemlerini etkinleştirebilir, farklı gönderiler için meta etiketleri doldurabilir, altbilgi ve üstbilgiler ekleyebilir, vb. blog uzmanlığınıza uygun olanı seçmek için göz atabilirsiniz.

  Weebly pazarlama araçları da dikkate değer. Böylece, web sitesi oluşturucu, çeşitli e-posta türleri, istatistik izleme araçları, e-posta sürükle ve bırak oluşturucu, teknik destek araçları ve daha fazlası için önceden tasarlanmış bir dizi şablonla birlikte gelen gelişmiş Tanıtım aracına erişim sağlar..

  Web sitesi oluşturucu, video barındırma seçenekleri, gelişmiş Görüntü Düzenleyici, form oluşturucu, birden fazla ücretsiz ve ücretli widget’lı kapsamlı Uygulama Merkezi ve tek bir tıklama ile entegre edilebilecek ve etkinleştirilebilen eklentiler nedeniyle de kalabalığın arasından sıyrılıyor.

Çarpıcı vs Weebly. Sonuçta, Weebly burada açık bir kazanan. Rağmen, Çarpıcı bir şekilde büyük bir izlenim bırakıyor ve en çok web sitesi türlerini yapmak için çok sayıda harika özellik sunuyor. Ancak yine de, daha derin özelleştirme ve güçlü e-Ticaret entegrasyonu sağlayan Weebly ile rekabet edemez. Her iki site oluşturucu, kullanıcıların hareket halindeyken sitelerini yönetmelerine olanak tanıyan ücretsiz mobil uygulamalar sunar.

3. Tasarımlar

Tasarım Karşılaştırma Tablosu

ÇarpıcıWeebly
Tema Sayısı:2955
Özel Temalar:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Tema Maliyeti:BedavaBedava
Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Tema Değişimi:✘ HAYIR&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:✘ HAYIR&# X2714; EVET
 • Çarpıcı. Web sitesi oluşturucu, modern ve temiz duyarlı şablonlardan oluşan bir koleksiyona sahiptir. % 100 özelleştirilebilirler ve şu anda hazır içerikle gelen 29 tema arasından seçim yapabilirsiniz. Olduğu gibi bırakabilir veya kendi bilgilerinizle değiştirebilirsiniz. Tasarımlar, atıfta bulundukları konulara göre kategorilere ayrılır. Bunlara iş, kişisel, başlangıç, portföy, mağaza ve blog dahildir. Profesyonel kullanıcılar Mobil cihazlara özel özellikler ekleyebilir (tıkla ve ara, metne tıkla vb..).

  Web sitesi oluşturucusunun inkar edilemez vurgularından biri, herhangi bir sınırlama ve içerik kaybı olmadan ilgilendiğiniz tüm temaları keşfetmeyi ve test etmeyi mümkün kılan Şablon Değiştirici aracıdır. Aslında, en iyi web sitesi uzmanlık geliyor bir bulana kadar tasarımlar arasında istediğiniz kadar geçiş yapabilirsiniz. Bir diğer büyük avantaj, projenizin yayının ardından nasıl görüneceğini görmenizi sağlayan Önizleme seçeneğinin kullanılabilirliğidir. Düzenlenmesi gereken bir şey varsa, web sitenizi web’de kullanılabilir hale getirmeden önce bunu yapabilirsiniz.

  Çarpıcı Şablonlar

  Çarpıcı bir şekilde kodlama becerilerinin kullanılmasını gerektirmese de, nasıl yapılacağını biliyorsanız, web sitenizin altbilgisine veya başlığına özel bir HTML kodu ekleyebilirsiniz. Ancak bu özellik yalnızca Pro Plan kullanıcıları tarafından kullanılabilir. İlk CSS kodu, sırayla, hiçbir şekilde düzenlenemez. Böylece, çarpıcı bir şekilde tasarım özelleştirme için fazla yer bırakmaz, ancak web sitenize kişiselleştirilmiş bir görünüm vermenizi sağlar.

 • Weebly. Web sitesi oluşturucu şablon koleksiyonu Çarpıcı ile karşılaştırıldığında çok daha kapsamlıdır. Dahası, hizmet geliştiricileri hizmeti düzenli olarak güncellemeye devam eder. Bugün itibariyle, varsayılan olarak duyarlı olan ve ihtiyaçlarınıza göre düzenlenebilen 55’in üzerinde tasarımla karşılaşmaktadır..

  Seçebileceğiniz üç şablon seçim seçeneği vardır. Birincisi hazır bir tema seçmektir. İkincisi, üçüncü taraf uzmanlardan biri tarafından geliştirilen bir tasarım seçmektir. Son (ve en popüler) seçeneği, sistem koleksiyonuna dahil edilen tasarımlardan birini seçip özelleştirmektir. Bu çözüm, web sitesi oluşturucu hem WYSIWYG hem de HTML / CSS düzenleme seçenekleriyle birlikte geldiğinde en kişiselleştirilmiş temaların oluşturulmasına izin verir.

  Weebly Blog Yazı Editörü

  İyi haber şu ki, Weebly temaları değiştirilebilir ve gerektiğinde daha önce gönderilen içeriği kaybetmekten korkmadan başka bir tasarıma geçebilirsiniz..

Çarpıcı vs Weebly. Çarpıcı bir şekilde şablon özelleştirme seçenekleri biraz sınırlı olsa da, Weebly yaratıcı özgürlüğe ve çoklu tasarım düzenleme fırsatlarına izin verir. Weebly şablon koleksiyonu da daha kapsamlıdır ve projeye kişiselleştirilmiş tasarım vermek için kod düzenlemeye izin veren bir seçenek vardır. Weebly’yi tasarım özelleştirmesi açısından kazanan yapan budur.

4. Müşteri Desteği

 • Çarpıcı. Çarpıcı bir şekilde başlangıç ​​video eğitimleri ve sistemle ilgili bilgiler içeren geniş bir bilgi tabanına sahiptir. Ayrıca, kontrol panelinde yeterli bilgi istemleri vardır. Platform ayrıca, hazır bir projeyi başlatmak ve yayınlamak için gerekli adımları gözden geçirmenizi sağlayan kullanışlı bir Ön Yayın kontrol listesi sunar. Bu özellik özellikle ilk kez sistem aboneleri için kullanışlıdır.

  Çarpıcı bir şekilde, sistem keşif seçeneklerinden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olan Fikir Forumu, Blog ve Şehrin Konuşması bölümlerini içeren gelişmiş bir Topluluk Bölümü vardır. Son olarak, her kullanıcı 7/24 mevcut e-posta veya canlı sohbet yoluyla destek ekibiyle iletişim kurma olanağına sahiptir..

 • Weebly. Weebly, birçok video dersi, nasıl yapılır makaleleri, canlı sohbet ve telefon desteği ile büyük bir Yardım Merkezine sahiptir. Ayrıca e-posta yoluyla da istek gönderebilirsiniz. Kontrol paneline ulaştığınızda, sistem arama işlemini basitleştiren birden fazla bilgi istemi ve açılır pencere göreceksiniz..

Çarpıcı vs Weebly. Her iki web sitesi kurucusu da, kendileriyle oluşturulmuş projeleri başlatmayı, yönetmeyi ve tanıtmayı mümkün kılan gelişmiş müşteri destek seçenekleri sunar. Karşılaştığınız sorunlar ne olursa olsun, platformlarla çalışırken, sorularınızın cevaplarını bulmak için çeşitli destek çözümlerinden birini seçebilirsiniz..

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Çarpıcı. Çarpıcı bir şekilde ücretsiz bir web servisidir. İstediğiniz kadar ücretsiz özelliğe sahip site yayınlayabilirsiniz. Gelişmiş özelleştirme için Limited, Pro ve VIP planları olmak üzere üç ücretli paket vardır. Sistem, 14 günlük deneme süresince bu aboneliklerin her birinin, özelliklerinin ihtiyaçlarınıza ve web tasarım gereksinimlerine uygun olup olmadığını kontrol etmek için ücretsiz olarak test edilmesine izin verir. Planların maliyeti 12 $ / aylık, 20 $ / aylık ve 48 $ / aylık.

  Çarpıcı Fiyatlandırma

  Bu arada, tüm yıl için veya bir kerede hizmeti kullanmanın 2, 5 ve 10 yıl için ödeme yapabilirsiniz. Süre ne kadar genişse, uzun vadede o kadar çok tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca, yılda 24,95 veya özel e-postaya sahip bir alan adı satın almanız teklif edilecektir. İkincisi size yıllık 25 $ mal olacak.

 • Weebly. Web sitesi oluşturucu, standart web siteleri ve çevrimiçi mağazalar için iki tür abonelik arasından seçim yapmanızı sağlar. Sıradan bir proje başlatmak gibi bir niyetiniz varsa, Free, Connect, Starter, Pro ve Business abonelikleri arasından seçim yapma şansınız olacaktır. Maliyetleri ayda 0 $, 4 $, 8 $, 12 $ ve 25 $ ‘ı oluşturacak ve buna karşılık bir kerelik ödeme yapmanız sağlanacaktır. Tam özellikli bir web mağazasını başlatmak ve yönetmek ister misiniz? Ardından, özellikle perakendecilerin ihtiyaçlarına yönelik olan ve büyük ölçekli bir web mağazası kurmanıza izin veren gelişmiş bir Performans Planı seçme fırsatınız olacaktır. Aboneliğin maliyeti aylık $ 38.

  Weebly fiyatlandırması

ÇarpıcıWeebly
Fiyatlandırma Seçenekleri:&# 10004; Sınırlı (12 $ / ay);
&# 10004; Pro (20 $ / ay);
VIP ($ 48 / ay);
&# 10004; Bağlan (4 $ / ay);
&# 10004; Başlangıç ​​(8 $ / ay);
&# 10004; Pro (12 $ / ay);
&# 10004; İşletme (25 $ / ay);
&# 10004; Verim (38 $ / ay).
Özellikleri:&# 10004; Sınırsız bant genişliği;
&# 10004; HTML Kodu Göm;
&# 10004; Sınırsız Ücretsiz Siteler;
&# 10004; e-Ticaret Çözümü.
&# 10004; SSL Güvenliği;
&# 10004; Dahili Alışveriş Sepeti;
&# 10004; SEO Araçları;
&# 10004; Canlı destek;
&# 10004; Duyarlı Temalar.

Çarpıcı vs Weebly. Weebly’nin anlaşmaları daha çekici görünüyor ve burada daha fazla seçim özgürlüğü var. Web sitesi oluşturucu, standart ve e-Ticaret web siteleri için planlar seçmeyi mümkün kılar. Dikkate alınması gereken beş ücretli abonelik var ve her biri değerli terimlerle geliyor. Çarpıcı bir şekilde fiyatlandırma politikası da ılımlıdır, ancak rakibine kıyasla daha az aboneliği vardır.

Sonuç olarak

Çarpıcı ve Weebly en iyi web oluşturma araçları listesinde yüksek tank bu web sitesi üreticileri vardır. Her ikisi de özellik yüklüdür ve her ikisi de kaliteli projeleri başlatmak ve daha sonra etkin bir şekilde yönetmek için kullanılabilir.

ÇarpıcıÇarpıcı – kullanım kolaylığı, sezgisel doğası, duyarlı web sitesi tasarım yaklaşımı ve satın alınabilirliği ile bilinen bir web sitesi oluşturucusudur. Sistem kişisel ve iş projelerini başlatmak için kullanılabilir ve aynı zamanda yeni başlayanlar ve web tasarım profesyonelleri için mükemmel bir seçimdir. Çarpıcı

WeeblyWeebly – keşfetmesi ve kullanması kolay, ancak kaliteli bir projeyi başlatmak ve yönetmek için gereken farklı özellikler sunan ünlü bir DIY web sitesi oluşturucusudur. Web sitesi oluşturucu, çok yönlü ihtiyaçlara cevap vermek için duyarlı özelleştirilebilir şablonlar, güçlü e-Ticaret motoru ve ılımlı fiyatlandırma planları koleksiyonu ile birlikte gelir. weebly.com

Peki, hangi hizmet daha iyi bir seçim olarak kabul edilebilir? Tüm testlerden sonra şu sonuca vardık: her sistemin kullanıcılara sunabileceği özel bir şey var. Sınırlı tasarım özelleştirme seçenekleri nedeniyle çarpıcı bir şekilde yeni başlayanlar için daha iyi çalışırken, Weebly tüm kullanıcı kategorileri için harika bir çözümdür. Web sitesi oluşturucu özellik yüklü, kullanıcı dostu ve esnektir, bu da onu uzun vadede daha tercih edilen bir çözüm haline getirir.

Çarpıcı vs Weebly: Karşılaştırma Çizelgesi

ÇarpıcıWeebly
1. Kolaylık8/109/10
2. Özellikler8/109/10
3. Tasarım8/109/10
4. Destek9/1010/10
5. Fiyatlandırma9/1010/10
Genel:8.4 / 109.4 / 10
Şimdi dene Şimdi dene
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map