Çarpıcı vs Wix: Hangisi Daha İyi?

Çarpıcı vs Wix


Çarpıcı ve Wix ile başlayan her tür web sitesini tasarlamak için kullanılan web sitesi oluşturuculardır basit tek sayfalık projeler ve portföylere veya web mağazalarına kadar. Her iki sistem de, çok çeşitli kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için gereken ayırt edici özellik kümeleri ve tasarım özelleştirme seçenekleri ile birlikte gelir. Ancak, her biri yeni başlayanların ve web tasarım profesyonellerinin gereksinimlerini karşılamak için kişiselleştirilmiş işlevsellik sunar.

Wix ve Çarpıcı bir şekilde, kaliteli web siteleri başlatmak için gereken çok yönlü özellikler, fiyatlandırma seçenekleri ve tasarım özelleştirme araçları ile birlikte gelir. Web sitesi oluşturucuları sezgisel ve esnektir, ancak onları birbirinden ayıran çok önemli farklılıklar vardır. Doğru aracı seçebilmek için her sistemi ayrıntılı olarak incelemek şarttır. Tanımlamanın en kesin yolu bu, hangisi sizin ihtiyaçlarınıza ve gereksinimlerinize en çok karşılık geliyor.

Web Sitesi Oluşturucuları Karşılaştırma Tablosu

ÇarpıcıWix
Puanımız:
Kurulmuş:20122006
İnternet sitesi:https://www.strikingly.com/https://www.wix.com/
İçin en iyisi:İşletme web siteleri, küçük web mağazaları, portföyler, bloglarİşletme projeleri, promosyon web siteleri, bloglar, açılış sayfaları, küçük / orta ölçekli web mağazaları
Kolaylık:KolayÇok kolay
Şablonlar:Sınırlı ücretsiz duyarlı tasarım seçeneğiYüzlerce ücretsiz, mobil cihazlar için optimize edilmiş, sektöre özgü tasarım
Teknik Destek:Güçlü bilgi tabanı, Yayın Öncesi Kontrol Listesi, Fikir Forumu, 7/24 Canlı SohbetKapsamlı bilgi tabanı, bilet sistemi, VIP desteği
blogging:Yerleşik bloglama motoruEntegre blog platformu
SEO Seçenekleri:Kapsamlı SEO seçenekleriGüçlü ve çok yönlü SEO özellikleri
Fiyatlandırma:49 $ / aylık ücretsiz49 $ / aylık ücretsiz
Daha fazla bilgi:Çarpıcı İnceleme →Wix İncelemesi →

Çarpıcı bir şekilde ve Wix kaliteli web sitelerini başlatmayı mümkün kılar, ancak çoğu kullanıcı layık bir platform seçimi söz konusu olduğunda birden fazla soru ve sorunla karşı karşıya kalır. Hangi hizmetin sunabileceği daha fazla şey var? Bunlardan hangisi en iyi sonucu elde etmek için daha geniş bir web tasarım gereksinimlerini karşılayabilir? Bu ve diğer soruların cevaplarını bulmak için, her sistemi ayrıntılı olarak incelemek ve analiz etmek mantıklıdır. Hemen yapacağız.

Çarpıcı vs Wix: Genel Bakış

Çarpıcı vs Wix: Genel Bakış

Çarpıcı esnekliği ve işlevselliği nedeniyle büyük popülerlik kazanmış modern bir DIY web sitesi oluşturucusudur. Sistem, tüm kullanıcı kategorilerinin ihtiyaçlarını karşılıyor ve sezgisel yapısı, rahatlığı ve kullanım kolaylığı nedeniyle değerli değerlendirmeleri hak ediyor. Sen kodlama becerilerine veya web tasarım arka planına sahip olmak zorunda değilsiniz kaliteli web projelerini çarpıcı bir şekilde başlatmak için – değerli bir sonuç sağlamak için sistemin varsayılan olarak oluşturduğu önerileri, ipuçlarını ve yönergeleri uygulayın.

Arayüzü sezgisel ve kodsuz – tıpkı sistemin kendisi gibi. Bu, daha önce hiç web tasarımı deneyimi yaşamamış, ancak profesyonel tam özellikli projeler başlatmak isteyen yeni başlayanlar için gerçek bir avantajdır. Aynı zamanda, çarpıcı bir şekilde web sitesi altbilgisine veya üstbilgisine HTML / CSS kodları eklenmesine izin verir.

Çarpıcı vs Wix: Hangisi Daha İyi?

Çarpıcı bir şekilde, sadece birkaç tıklama ile tamamlanabilen kolay ve hızlı kayıt süreci sağlar. Oturum açma ayrıntılarınızı sağlamanız ve sistemle çalışmaya başlamak için en uygun şablonu seçmeniz beklenir. Platform tarafından desteklenen kullanışlı ve anlaşılır WYSIWYG web tasarım deneyimi ve satır içi içerik düzenleme sayesinde, web sitesi geliştirme süreci ilgi çekici, eğlenceli, sezgisel, hızlı ve basit olduğunu kanıtlıyor.

Web sitesi oluşturucu temel olarak yeni başlayanların ihtiyaçlarına ve becerilerine odaklandığı sürece, tasarım özelleştirme yaklaşımı tamamen gereksinimlerine uymaktadır. Sistemi bu kullanıcı kategorisi için değerli bir seçim yapan şey budur. İlk web tasarım deneyiminiz olsa bile, bir projeyi çarpıcı bir şekilde tamamlamak yaklaşık bir iki saat sürer.

Wix kendini dünyaca ünlü hepsi bir arada web sitesi oluşturucu, güçlü bir özellik kümesi, entegre bloglama ve e-ticaret motorları, çeşitli web sitesi düzenleme seçenekleri ve üst düzey tasarım özelleştirme araçları sunar. Bunlar, web sitesi oluşturucusunu ciddi rakipleri olmayan modern web tasarım pazarının lideri yapan özelliklerden sadece birkaçıdır. Sistemin özellik seti, ilk kez çalışanların ve yetkin web geliştiricilerinin uzmanlık, karmaşıklık düzeyi, boyut ve hedef bakımından farklılık gösteren mobil kullanıma hazır gelişmiş web projelerini başlatmasına ve yönetmesine izin vermek için fazlasıyla yeterli..

Wix düzenleyici

2006 yılında piyasaya sürülen Wix, şimdi dünyanın dört bir yanında merkezi olan en iyi web sitesi üreticisi oldu (Kanada, ABD, İsrail, Almanya, İrlanda, Litvanya, Hindistan, Brezilya, Ukrayna vb..). Yapabilirsin tam özellikli web siteleri oluşturmak için platformu kullanın, hiç kodlama yeterliliğiniz veya web tasarım geçmişiniz olmasa bile. Wix ile işletme web sitelerine, bloglara, işletme projelerine, açılış sayfalarına ve küçük ve orta ölçekli çevrimiçi mağazalara başlamak mümkündür. Sistem, işlevselliğini ücretsiz bir planda test etmeyi sağlayan, ancak gerektiğinde ücretli aboneliklerden birine yükseltmeyi mümkün kılan freemium modelini sunar..

Web sitesi oluşturucu,% 100 özelleştirilebilir olan ve sistemin uygun sürükle ve bırak editöründe ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirilebilen, mobil kullanıma hazır kapsamlı tasarımlarıyla bilinir. Ayrıca, kolay ve sorunsuz web sitesi geliştirme sürecine katkıda bulunan geniş bir gelişmiş tasarım özelleştirme araçları, etkili sistem entegrasyonları ve diğer öğeler yelpazesi bulunmaktadır..

Wix, web tasarım becerilerinden yoksun, ancak profesyonel web sitelerini başlatmak için yaratıcı fikirlerini ifade etmek isteyen tüm kullanıcılar için harika bir seçimdir.. Sistem, modeller, sanatçılar, yaratıcılar, müzisyenler ve işletmeleri için çevrimiçi varlık oluşturmak isteyen girişimciler için harika çalışacaktır..

Böylece, Çarpıcı ve Wix kaliteli ve işlevsel web sitesi üreticileri olarak kullanıcının dikkatine gerçekten değer. Esnekliklerine ve özellik setlerine yaklaştıkça, burada herkes için erişilebilecek özellikler, araçlar ve öğelerle dolu basit gösterge paneli, sezgisel kontrol paneli sayesinde Wix’in rakibi üzerinde hakim olduğunu keşfedeceksiniz..

Çarpıcı Bir Şekilde Wix: Hangisi Kullanmak Daha Kolay?

Çarpıcı vs Wix: Hangisini Kullanmak Daha Kolay?

Çarpıcı farklı proje türlerinin geliştirilmesi için harika çalışan çok yönlü bir web sitesi kurucusudur. Bunlar çoğunlukla bir sayfalık web siteleri, iş projeleri, açılış sayfaları, bloglar ve portföyleri içerir. Sistem, Basit Mağaza widget’ının entegrasyonu ile gerçekleştirilen e-Ticaret motoruyla birlikte geldiğinden, gerekirse küçük bir web mağazası başlatmak da mümkündür. Sistemle bir web mağazasını yönetmek ve tanıtmak için ürün galerileri oluşturabilir ve güncelleyebilir, web mağaza sayfalarını özelleştirebilir ve düzenleyebilir, gönderim / ödeme ayarlarını düzenleyebilir, CSV dosyalarından ürünleri dışa / içe aktarabilir, müşteri siparişlerini yönetebilir ve web mağazasıyla ilgili görevler.

Çarpıcı e-Ticaret

E-Ticaret web sitesi geliştirmenin yanı sıra, çarpıcı bir şekilde tam özellikli blogların başlatılmasına ve değiştirilmesine izin verir. Burada yapabileceğiniz şey, yayın eklemek ve güncellemek, mevcut yayınlara ve sosyal ağlara bağlanmak, medya dosyalarını (görüntüler, videolar, sesler, grafikler, CTA düğmeleri vb.) Entegre etmek, yorumlar eklemek ve daha fazlasıdır. Web sitesi oluşturucu, Wix tarafından sunulan entegre App Market sayesinde de kendini farklılaştırdı. Bu, proje performanslarına katkıda bulunacak widget’lar ve eklentiler arayan web tasarımcıları için en iyi yer. En popüler entegre edilebilir Widget’lar İşletme, e-Ticaret, Sosyal, Belge ile ilgili vb. İçerir. Ayrıca, Pro Plan abonelerine projelerinin işlevselliğinden ve tasarımından en iyi şekilde yararlanmak için popüler web sitesi kodlarından bazılarını yerleştirme fırsatı sunulacaktır.

Sistemin bir diğer önemli özelliği, sunduğu pazarlama özelliklerinin kullanılabilirliğidir. Böylece, web sitesi oluşturucu, etkili bir şekilde MailChimp ile entegre etmenizi sağlayan güçlü bir e-posta pazarlama aracı kullanmanıza izin veren bir seçenek sunar. Ancak bu özellik şu anda yalnızca Pro Plan aboneleri tarafından kullanılabilir.

Kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda, çarpıcı bir şekilde web tasarım sürecinin tüm adımlarını herhangi bir güçlük ve kodlama farkındalığı olmadan ele almayı sağlayan en basit sistemlerden biri olduğunu kanıtlıyor. Web sitesi geliştirme sürecinin tüm aşamalarında, kayıt sürecinden başlayarak ve nihai proje yayınına kadar sadelik ortaya çıkar. Sezgisel tasarım editörünün yanı sıra, Pro Plan abonelerinin üstbilgi / altbilgi düzenlemeleri yapmalarına olanak tanıyan gelişmiş HTML / CSS düzenleyicisine çarpıcı bir şekilde erişim sağlar.

Web sitesi oluşturucunun diğer önemli avantajları arasında sosyal medya entegrasyon seçenekleri, entegre web sitesi analizi ve pazarlama araçları / özellikleri, SSL Sertifikası bağlantı seçeneği, mobil optimizasyon, alan adı kaydı ve aktarım seçenekleri yer alıyor.

Wix Sorunsuz, kullanışlı ve basit web sitesi geliştirmeye izin veren gelişmiş özellik seti sayesinde kalabalığın arasından sıyrılıyor. Platform bir sezgisel sürükle ve bırak editörü, bir iş web sitesi, bir blog, bir web mağazası, bir portföy veya bir açılış sayfası olsun, hemen hemen her türlü projeyi başlatmak için kullanabileceğiniz net arayüz ve zengin tasarım özelleştirme araçları çeşitliliği.

Web sitesi oluşturucunun ayırt edici özelliklerinden biri, kapsamlı tasarım düzenleme seçenekleridir. Böylece, sistem yeni başlayanların entegre ile çalışmasını mümkün kılar Wix ADI aracı. Yapay Zeka özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. neredeyse sıfırdan kaliteli bir proje başlat. İhtiyacınız olan şey, sistemin otomatik modda sizin için bir web sitesi tasarlamasına izin vermek için oluşturduğu soruları yanıtlamaktır. Hala projeyi tamamen özelleştirmek ve bunu yapmak için programlama bilgisine sahip olmak istiyorsanız, entegre Standart Wix düzenleyici görevi kendi başına tamamlamak.

Wix ADI

Rix’e benzer şekilde Wix, App Market’ten uygulama ve widget’ların seçilmesine ve entegre edilmesine izin verir. Burada yaklaşık 300 ücretli ve ücretsiz uygulama var ve tüm eklentiler üzerinde çalıştığınız herhangi bir projeye mükemmel bir katkı olacak. Wix ayrıca herhangi bir programlama bilgisi gerektirmeden web uygulamaları oluşturmayı da mümkün kılar. Bu gelişmiş uygulama nedeniyle mümkündür Wix tarafından Corvid aracı – neredeyse tüm işi sizin için yapan web uygulaması oluşturucu.

Wix uygulama pazarı

Son olarak, Wix kaliteli e-Ticaret ve bloglama deneyimi sunar. Sistem, blogları ve küçük ve orta ölçekli çevrimiçi mağazaları ayarlamanıza ve yönetmenize olanak tanır. Ancak, bir hipermarket geliştirmek istiyorsanız, Wix bunun için en iyi çözüm olmayacaktır. Kurmak istediğiniz proje türüne karar verirken tüm bu nüansları düşünün.

Platform, projelerin tasarlanması için temel kodlama bilinci anlamına gelmez. Bununla birlikte, anlamadığınız bir şey varsa veya profesyonel yardıma ihtiyacınız varsa, hizmetin müşteri destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Kapsamlı Bilgi Bankası, VIP destek seçenekleri, biletleme sistemi ve diğer yardımcı çözümlerden oluşur.

Kullanım kolaylığı ve rahatlık yönüyle uğraşırken, Hem Çarpıcı hem de Wix’in abonelerine sunacağı çok şey var. Bununla birlikte Wix, bu karşılaştırma bölümünde yadsınamaz bir kazanan ve en iyi seçenek. Sistem, entegre bloglama ve e-ticaret platformları, Yapay Zeka tarafından desteklenen gelişmiş Wix ADI aracı, geniş App Market, Wix Kod aracı ve sıfırdan profesyonel bir duyarlı web sitesi başlatmak için gereken tasarım özelleştirme seçeneklerinin bolluğu nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılıyor.

Çarpıcı vs Wix: Tasarım ve Esneklik

Çarpıcı vs Wix: Tasarım ve Esneklik

Çarpıcı bir şekilde geniş bir şablon koleksiyonuna sahip olamaz. Şu anda, kataloğu güzel kaliteye sahip yaklaşık 30 tasarımı içeriyor. Bununla birlikte, tüm tasarımlar özelleştirilebilir ve duyarlıdır, bu da onları tüm mobil ve masaüstü cihazlara kolayca uyarlar. Sistem, temalar arasında geçiş yapmaya izin verir, bu da web sitesi oluşturma sürecinin ortasında başka bir tasarım seçebileceğiniz anlamına gelir. Önemli olan, daha önce gönderilen içeriği kaybetmezsiniz, bu da çaba ve zaman tasarrufu sağlar.

Web sitesi oluşturucu, projenizin mobil ve masaüstü cihazlarda nasıl görüneceğini görmenizi sağlayan kullanışlı bir önizleme özelliği ile birlikte gelir. Tüm temalar ait oldukları nişlere göre kategorilere ayrılmıştır. Bu, kullanıcı arama süresini kısaltmaya yardımcı olur ve sistemin rahatlığına katkıda bulunur. Pro Plan kullanıcıları ayrıca web sitelerine işlevsellik katabilen Yalnızca Mobil özelliklere de erişebilir.

Çarpıcı şablon

Çarpıcı bir şekilde diğer web sitesi oluşturucularından ayıran en etkileyici nüanslardan biri, gelişmiş Şablon Değiştirici, Bu, ilgilendiğiniz tasarımları mesajlaşmaya ve keşfetmenize olanak tanır. Önizleme özelliğini etkinleştirmeniz ve web sitenizin yayınlanmadan önce nasıl görüneceğini görmeniz yeterlidir. Kod farkında bir kullanıcıysanız, web sitenizin altbilgisine / başlığına daha kişiselleştirilmiş bir görünüm vermek için kod eklemenizi çarpıcı bir şekilde sağlar. Ancak, sistem daha fazla tasarım özelleştirme özgürlüğüne izin vermez.

Çarpıcı bir şekilde, Wix’in tasarım özelleştirmesi ve esnekliği açısından önemli bir yaygınlığı var. Web sitesi oluşturucu şu anda yaklaşık 550 profesyonel şablona sahiptir, bu da ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilir. Varsayılan olarak mobil cihazlara hazırdırlar ve başvurdukları nişlere göre kategorilere ayrılırlar. Ayrıca, ayrı kategorilerde de yer alan popüler ve yeni şablonlar arasından seçim yapmak mümkündür. Platform tarafından sunulanlardan uygun bir tasarım bulamayan sistem aboneleri için boş bir şablon seçme ve sıfırdan tamamen kişiselleştirilmiş bir web sitesi tasarlama fırsatı vardır (bkz. gerçek Wix web sitesi örnekleri).

Wix Şablonları

Daha önce bahsettiğimiz tek dezavantaj, sistemin proje özelleştirme işlemi sırasında şablonları değiştirmenize izin vermemesidir.. Akıllı bir seçim yapmak için zaman ayırın. Neyse ki, sistemin tam olarak hangi temayı seçeceğinizi görmenizi sağlayan bir önizleme seçeneği var.

Wix, standart tasarım düzenleme seçeneklerinin yanı sıra projenizin mobil versiyonu üzerinde çalışıyor. Mobil sürümde yaptığınız tüm düzenlemelerin masaüstü modunda görüntülenmeyeceğini unutmayın. Ancak, masaüstü web sitesi sürümünde yaptığınız düzenlemeler mobil modda yansıtılacaktır. Bu, ilk zamanlayıcılar ve profesyoneller için çok kullanışlı ve kullanışlı.

Tasarım seçimi ve özelleştirme hakkında konuşmak gerekirse, Çarpıcı ve Wix’i karşılaştırmanın bir anlamı bile yok. Wix karşılaştırmanın bu bölümünde belirgin bir liderdir. Sunulan şablonların kalitesi ve miktarı, tasarım özelleştirme araçlarının miktarı, şablon düzenleme özgürlüğü ve tasarımla ilgili diğer parametrelerde rakibinin üstesinden gelir..

Çarpıcı vs Wix: Genel Fiyat Karşılaştırması

Çarpıcı vs Wix: Genel Fiyat Karşılaştırması

Çarpıcı bir şekilde fiyatlandırma politikası herkes için oldukça uygun. Web sitesi oluşturucu, sınırsız bir süre boyunca işlevselliğini test etmeyi mümkün kılan ücretsiz bir plana sahiptir. Hizmetin gelişmiş özelliklerini kullanmaya karar veren kullanıcılar için, ücretli aboneliklerinden birine yükseltme fırsatı vardır. Seçebileceğiniz üç plan vardır:

Çarpıcı fiyatlar

 • Sınırlı (Yıllık 8 ABD doları / ay) – özel alan adı, 2 sınırlı site, sınırsız ücretsiz site, aylık 50 GB bant genişliği, site başına 1 GB disk depolama alanı, ücretsiz alan adı, 7/24 destek, basit web mağazası (site başına 5 ürün);
 • Pro (Yıllık 16 ABD doları / ay faturalandırılır) – özel alan adı, 3 profesyonel site, sınırsız ücretsiz site, sınırsız bant genişliği, site başına 3 GB depolama alanı, basit mağaza (Site başına 300 ürün), Çarpıcı bir şekilde App Store erişimi, HTML / CSS / JavaScript yerleştirme, sistem reklam başlığının yokluğu, şifre koruması, özel yazı tipi yükleme;
 • VIP (Yıllık 49 ABD doları / ay) – Site başına 10 GB depolama alanı, basit mağaza (site başına 500 ürün), öncelikli müşteri hizmetleri, bültenler (Ayda 2000 kişi), hesap yönetimi, İngilizce telefon desteği.

İlgilendiğiniz plan ne olursa olsun, 14 günlük deneme süresi boyunca hiçbir ücret ödemeden test edebilirsiniz. Çarpıcı bir şekilde, 2, 5 veya 10 yıllık planı seçmeye ve bir kerelik ödeme yapmaya karar verirseniz, büyük tasarruf etmeyi mümkün kılan indirimler sunar. Abonelik süresi ne kadar uzun olursa, ekonomi o kadar büyük olur. Çarpıcı bir şekilde, 24,95 $ / yıl için bir alan adı alabilirsiniz ve eklenmiş bir e-postaya ihtiyacınız varsa, maliyet 25 $ / yıl olacaktır.

Wix, çarpıcı bir şekilde karşılaştırıldığında daha kapsamlı ve makul bir fiyatlandırma politikası sunuyor. Ayrıca, hiçbir zaman sona ermeyen ve onunla sınırsız sayıda web sitesi oluşturmanıza izin veren ücretsiz bir planı vardır. Ücretli aboneliklerle ilgili olarak, Wix’in birkaç planı var Standart ve İşletme / e-Ticaret planlarının bir parçası olarak sunulur. Şartlarına ve hizmetlerine hemen bir göz atın:

Standart Wix Planları

Standart Wix Planları

 • Combo ($ 13 / ay) – ücretsiz barındırma, sistem reklam banner’larının olmaması, ücretsiz alan adı bağlantısı;
 • Sınırsız (17 $ / ay) – 10GB depolama alanı, sınırsız bant genişliği;
 • Pro (22 $ ​​/ ay) – entegre Google Analytics ve istatistik toplama araçları, 2 saatlik video depolama alanı;
 • VIP ($ 39 / ay) – profesyonel logo, ilk öncelikli destek vb.

İşletme / e-Ticaret Planları

İşletme / e-Ticaret Planları

 • İşletme Temel ($ 23 / ay) – çevrimiçi ödemelerin kabulü;
 • Business Unlimited (27 $ / ay) – iş geliştirme araçları, entegre e-ticaret platformu, girişimciler için özel uygulamalar;
 • Ticari VIP (49 $ / ay) – sınırsız bant genişliği, sınırsız video depolama alanı, eksiksiz Wix Suite;
 • Kurumsal (500 $ / ay) – en yüksek işlevselliği ve maksimum miktarda araç sağlayan uçtan uca iş çözümü.

Web sitesi oluşturucu cömert özel teklifleri ile de bilinir. Özel indirimleri ve bonusları vardır ( ücretsiz alan adı) müşteri sadakatini artırmak ve yeni kullanıcıları sisteme katılmaya teşvik etmek için düzenli olarak sağlanmıştır. Bu arada, Wix, plana yatırdığınız parayı geri almanızı sağlayan para iade garantisi seçeneğine sahiptir. Seçeneği satın alma anından itibaren 14 gün boyunca kullanabilirsiniz.

Fiyatlandırma politikasına gelince, Çarpıcı ve Wix’in ikisi de orta fiyatlı. Ancak sistemleri karşılaştırırken, Wix’in hala kazanan pozisyonları olduğunu keşfedeceksiniz. Her iki web sitesi üreticisi tarafından sunulan planların maliyeti neredeyse eşit olsa da, Wix editörü tarafından sunulan seçenekler Çarpıcı tarafından sağlananlara göre çok daha kapsamlıdır. Bu, platformun web sitesi performansını artırmak için birlikte gelen yüzlerce ücretsiz uygulamadan bahsetmiyoruz.

Çarpıcı vs Wix: Hangisi SEO için En İyisi?

Çarpıcı vs Wix: Hangisi SEO için en iyisidir?

Çarpıcı arama motorlarında yüksek sıralamasını sağlamak için projenizin özel SEO parametrelerini doldurmanızı sağlar. Böylece, ayrı web sitesi sayfalarının yanı sıra tüm web sitesi için meta etiketleri doldurabilirsiniz. Bunlar başlıkları, açıklamaları ve anahtar kelimeleri içerir. Ayrıca web sitesi kategorisini seçmek ve ayarlamak, seçmek ve ayarlamak için favicon, projeniz vb için sosyal paylaşım resmi vb. Önemli ve kullanışlı olan web sitesi oluşturucu, iyileştirilmesi gereken ana SEO parametreleri hakkında yararlı ipuçları sağlayan ayrıntılı SEO kontrol listesini sağlar Google web sitesi sıralamasını artırmak için.

Çarpıcı SEO

Çarpıcı SEO parametrelerine erişmek için, kontrol panelinde bulunan Ayarlar Bölümüne ulaşmanız gerekir. Burası, web sitenizin görünürlüğünü artırmanıza yardımcı olacak ileri teknoloji araçlarla da karşılaşacağınız yerdir. Bunu yapmak için, metin başlıklarına anahtar kelimeler ekleyebilir, Google Site doğrulama özelliğini etkinleştirebilir, Image Alt etiketleri atayabilir ve etkili SEO tanıtımı için olmazsa olmaz diğer adımları tamamlayabilirsiniz.

Wix SEO dostu bir web sitesi oluşturucusudur. arama motorları için iyi optimize edilmiş ve bu nedenle, daha yüksek pozisyonlar için daha iyi endekslenir. Bu, önemli SEO parametrelerini ayarlamayı, düzenlemeyi ve değiştirmeyi mümkün kılan gelişmiş SEO Wiz aracının kullanımı nedeniyle elde edilir. Kullanışlı adım adım yönergeler ve ipuçları, web sitenizin SEO tanıtımına yatırılan süreyi azaltmanıza yardımcı olur ve süreci kontrol altında tutar.

SEO Wiz aracıyla birlikte, App Market’te bulunan özel widget’ları ve eklentileri seçebilir ve entegre edebilirsiniz. Web sitenizin istatistiklerini izlemeyi mümkün kılar, böylece daha iyi proje tanıtımına katkıda bulunurlar. Bunlar geri arama sırası düğmeleri, e-posta dağıtımı ve sosyal ağ araçları, çevrimiçi danışman, açılır pencereler ve pazarlama araçlarını içerir. Wix ayrıca manuel modda web sitesi SEO parametrelerini (web sayfası meta etiketleri, başlık etiketleri, resim Alt etiketleri, yönlendirme araçları, bağlantı bağlantıları, Google Analytics, web sitesi doğrulaması vb.) Ayarlamaya izin verir.

Hem Çarpıcı hem de Wix, onlarla oluşturulan web sitelerinin güzel SEO optimizasyonunu sağlar. Ancak Wix, gelişmiş SEO Wiz aracı ve özel entegre widget’lar / eklentilerle birlikte gelir. Web sitesi tanıtım sürecini basitleştirir, zamanında sahip olunması gereken SEO parametrelerini kontrol etmeye / ayarlamaya yardımcı olurlar.

Çarpıcı vs Wix: Küçük İşletmeler İçin Hangisi Daha İyi?

Çarpıcı vs Wix: Küçük İşletmeler İçin Hangisi Daha İyi?

Çarpıcı iş web sitelerinin geliştirilmesi söz konusu olduğunda oldukça güzel bir seçimdir. Sistem farklı türdeki iş projelerini yönetmeye ve düzenlemeye izin verir. Web sitesi oluşturucu, içerik yüklemeye, özel alan adını bağlamaya, yeni web sitesi bölümleri eklemeye ve proje tasarımını düzenlemeye izin veren kapsamlı bir entegre özellik setine sahiptir. Bu web sitesi türü için olması gereken medya bloklarını, iletişim formlarını, bilgi kutularını ve diğer iş öğelerini entegre etme fırsatı var.

Sosyal medya hesaplarıyla entegre olmak istiyorsanız, bir sosyal medya bölümünü işletme gereksinimlerinizle ilgili olarak daha fazla değiştirmek için çarpıcı bir şekilde bağlantı kurmanıza olanak tanır. Web sitesi oluşturucu ayrıca, belirli bir süre içinde kullanıcı sayısını, geldikleri yerleri, daha sık ziyaret ettikleri sayfaları, trafik kaynaklarını, kullanıcıların ilgilendiği popüler ürünleri / hizmetleri vb. İzlemek için web sitesi istatistiklerinizi görüntülemenize ve analiz etmenize olanak tanır. , web sitesi üzerinden bir şey satmak isteyen, maksimum güvenlik sağlamak ve müşterileriyle bağlantıda kalmak için e-posta pazarlama aracını kullanmak için SSL Sertifikalarını projelerine bağlama fırsatı buluyor.

Wix hangi nişlere başvururlarsa olsunlar, iş web sitelerinin oluşturulması için harika çalışıyor. Hizmetin entegre iş merkezli işlevselliği özellikle çalışmalarını satma niyeti olan reklam öğelerine hitap edecek (el yapımı ürünler, resimler, fotoğraflar, videolar vb.) çevrimiçi olun ve onlarla kar elde edin (bkz. canlı örnekler)

Aynı şekilde, sistem sahiplerine çok yardımcı olacaktır. oteller, kafe, restoranlar, seyahat Acenteleri ve müşterilerle etkileşim / işbirliği gerektiren diğer işletmeler. Bu tür projelerin etkinliğini ve popülaritesini artırmak için Wix, Uygulama Pazarından birden fazla işletme widget’ını seçip entegre etmeyi mümkün kılar (yemek / oda / bilet siparişi, çok yönlü rezervasyon seçenekleri). Web sitesi oluşturucusunun gerçek bir özelliği, gelişmiş Ascend platformudur. Bu hepsi bir arada iş araçları setidir (burada 20’den fazla var) iş web sitelerinin profesyonel yönetimine ve tanıtımına izin veren.

Kaliteli bir işletme web sitesine ihtiyacınız varsa, Çarpıcı ve Wix arasındaki seçim hiç de karmaşık olmamalıdır. Wix’in entegre işletme özellikleri ve araçları seti gerçekten etkileyici ve güçlü. Bir web tasarım uzmanı olmasanız bile, ciddi bir zaman / çaba yatırımı olmadan en iyi sonucu sağlar.

Hangisi E-ticaret için En İyisi – Çarpıcı veya Wix?

Hangisi E-ticaret için En İyisi - Çarpıcı veya Wix?

Çarpıcı e-Ticaret platformu oldukça güçlü değil, ancak küçük bir web mağazasını başlatmanızı ve yönetmenizi sağlar. Bu, ürünleri daha fazla yüklemek / düzenlemek ve gerekli web mağazası ayarlarını yapmak için ilgili e-Ticaret bölümünü etkinleştirerek yapılabilir. Çeşitli düzenleri test etmek, çevrimiçi mağazanızın tüm stilini özelleştirmek, ödeme / gönderim parametrelerini ayarlamak vb. İçin gösterge tablosuna da ulaşabilirsiniz..

Web mağazalarından yapılan alış / satışlar için herhangi bir işlem ücreti alınmamaktadır. Sistemin gerektirdiği standart bir Stripe / PayPal işlem ücreti ödemeniz beklenmektedir. Satabileceğiniz ürün sayısı ve yararlanacağınız hizmet yelpazesi, abone olacağınız plana bağlıdır. Ne kadar çok özelliğe ve ürüne ihtiyacınız olursa – daha gelişmiş (pahalı) abonelik.

Wix e-ticaret web sitesi geliştirme için gerçekten kapsamlı bir özellik seti sunar. Web mağazası bağlantı özelliği Wix Store widget entegrasyonu ile gerçekleştirilir. Widget, birden fazla ürün kartı oluşturmaya ve şov pencerelerine çekici gelmeye, özel web mağazası parametrelerini ayarlamaya / yönetmeye, entegre Wix App Market’te bulunan birden fazla e-Ticaret widget’ından seçim yapma olanağı sağlar. Wix ile e-ticaret potansiyelinizi önemli ölçüde artıran hem fiziksel hem de dijital ürünleri eşit olarak ekleyebilir ve satabilirsiniz (bkz. ispatları). Müşteri sadakatini artırmak ve yeni müşterileri sizinle başa çıkmaya teşvik etmek için birden fazla indirim, bonus, özel teklif ve hatta hediye sertifikası oluşturmak ve sunmak mümkündür.

Dahası, Wix üst düzey analitik ve istatistik izleme araçlarına, e-posta pazarlama / ağ özellikleri, müşteri etkileşim seçenekleri, kapsamlı ürün yönetimi çözümleri, ödeme / gönderim alternatifleri, çoklu e-Ticaret şablonları ve sahip olması gereken diğer özellikler / araçlara erişim sağlar küçük / orta ölçekli e-ticaret web siteniz.

E-Ticaret yönü hakkında konuşmak gerekirse, en iyi platformun seçimi açıktır. Wix, etkili, basit ve kullanışlı web mağazası oluşturma / yönetim sürecine izin veren çok web sitesi oluşturucusudur.. Çok çeşitli entegre e-Ticaret özelliklerinin yanı sıra, web sitesi oluşturucu aynı zamanda e-ticaret projenizin daha etkili tanıtımına katkıda bulunacak çok yönlü sosyal medya pazarlama ve web sitesi tanıtım araçları sunar..

Bloglama için Hangisini Seçmelisiniz – Çarpıcı veya Wix?

Bloglama için Hangisini Seçmelisiniz - Çarpıcı veya Wix?

Çarpıcı güzel bir blog başlatmayı ve yönetmeyi mümkün kılar. Bu amaçla, Blog bölümünü yalnızca istediğiniz sayfaya eklemeniz ve ihtiyaçlarınıza göre yönetmeye / özelleştirmeye başlamanız gerekir. Sistem, blogunuza gerekli işlevselliği sağlamak için sınırsız sayıda gönderi eklemenize ve her birine medya dosyaları eklemenize izin verir. Bunlar resimler, alıntılar, sosyal yer imi öğeleri, videolar, harekete geçirici mesaj düğmeleri ve ne olmayabilir. Çarpıcı bir şekilde sürükleyip bırakma editörü, blog içeriğinizi ihtiyaçlarınıza göre düzenlemenizi ve güncellemenizi sağlar. Blog yayınlarınızı özelleştirebilir ve gerektiğinde yorum / sosyal paylaşım özelliklerini etkinleştirebilirsiniz.

Wix bloglama platformu da oldukça güçlü ve zengindir. Web sitesi oluşturucu, tam özellikli blogların başlatılmasına ve yönetilmesine izin verir çeşitli nişlerle ilgili. Sistem, blog yayınları eklemenizi, planlamanızı ve düzenlemenizi, birden çok bölüm ve özel yayın oluşturmanızı, yorumlama özelliğini etkinleştirmenizi, blog kategorileri eklemenizi / atamanızı, mevcut yayınları vb. Düzenlemenizi sağlar. Wix şablon koleksiyonunda, gerektiği gibi daha da özelleştirmek için uygun şablon. Ayrıca, Öne çıkan yayınlar bölümü ekleyebilir, gelişmiş AMP teknolojisini kullanabilir, mevcut WordPress blogunu Wix’e aktarabilir, SEO parametrelerini ayarlayabilir ve blog ile ilgili diğer çeşitli görevleri tamamlayabilirsiniz.

Blog oluşturma ihtiyaçlarınız için Çarpıcı ve Wix arasından seçim yaparken, Wix’i tercih etmek kesinlikle mantıklı. Web sitesi oluşturucu, kişisel veya iş blogunu başlatmak / yönetmek için gereken özellikler, araçlar ve seçeneklerle dolu güçlü ve özellik yüklü bir bloglama platformuna sahiptir. Sistem ayrıca projenizi web üzerinde etkili bir şekilde tanıtmak için üst düzey blog yönetimi ve pazarlama araçları sunar.

Çarpıcı ve Wix Arasındaki Temel Farklılıklar

ÇarpıcıWix
Kullanım kolaylığı:Çarpıcı bir şekilde, yeni başlayanlara ve web tasarım uzmanlarına hitap edecek, kullanımı kolay bir web sitesi oluşturucusudur. Sistem, işletme web sitelerini, blogları, açılış sayfalarını, portföyleri ve hatta küçük web mağazalarını başlatmayı / yönetmeyi mümkün kılar.Wix, yeni başlayanlar ve web tasarım uzmanları için güzel bir seçim olsa da, editörünü bir kerede ustalaştırmak kolay olmayabilir. Web sitesi oluşturucu, gönderilen ön bilgileri kullanarak otomatik modda sıfırdan yeni bir web sitesi oluşturmaya yardımcı olan üst düzey bir Wix ADI aracı sunar. Standart Editör daha derin tasarım özelleştirme sağlar. Wix, işletme web siteleri, bloglar, portföyler, forumlar, açılış sayfaları ve küçük web mağazaları için iyidir.
Fonksiyonellik:Sistem, basit tasarım özelleştirme seçenekleri, entegre bloglama ve e-ticaret platformları, sosyal medya entegrasyon seçenekleri, pazarlama, SEO, güvenlik ve istatistik izleme araçları ile bilinir..Web sitesi oluşturucu üst düzey entegre işlevsellik ile birlikte gelir. Güçlü tasarım düzenleme seçeneklerinin yanı sıra, zengin App Market, Wix Corvid ve Ascend platformlarına erişim var.
Tasarım:Çarpıcı bir şekilde şablon koleksiyonu zengin değildir. Burada yaklaşık 30 şablon var, ancak hepsi duyarlı, endüstriye, özelleştirilebilir ve kaliteye göre sıralanıyor.Sistem, varsayılan olarak özelleştirilebilir ve mobil kullanıma hazır 550’den fazla sektöre özgü tasarım arasından seçim yapmayı mümkün kılar.
e-Ticaret:Web sitesi oluşturucu, ürün galerileri oluşturarak, ödeme / gönderim seçeneklerini ayarlayarak, şov penceresi görüntüleme seçeneklerini ayarlayarak küçük web mağazalarını başlatmanıza ve yönetmenize olanak tanır..Wix Store, birçok e-Ticaret aracına ve özelliğine erişim sağlayan küçük ve orta ölçekli web mağazaları oluşturmanıza olanak tanır.
blogging:Çarpıcı bir şekilde, ihtiyacınız olan herhangi bir web sitesi sayfasına bir blog bölümü de ekleyebilirsiniz. Burada yeni yayınlar yükleyebilir, mevcut yayınları düzenleyebilir, genel olarak düzeni ve blog tasarımını özelleştirebilir, medya dosyalarını entegre edebilirsiniz vb..Wix blog platformu, sistemin gelişmiş özellik setini kullanarak kişisel veya iş dünyası için blogların başlatılmasını ve yönetilmesini mümkün kılar.
Küçük iş:Web sitesi oluşturucu, küçük işletme projelerini başlatmak ve yönetmek, yeni widget’ları ve medya dosyalarını entegre etmek, yeni içerik yüklemek, SEO / güvenlik parametrelerini ayarlamak vb..Birden fazla işletmeye özgü widget’lar, gelişmiş Ascend platformu, niş şablonlar ve işle ilgili diğer özellikler ile birlikte geldiğinden, sistem küçük işletme projeleri için iyidir.
Fiyatlandırma:Çarpıcı bir şekilde ücretsiz bir planı ve üç ücretli aboneliği var, maliyeti 8 $ / ay ile başlıyor.Wix, Standart ve İşletme / e-Ticaret web siteleri için ücretsiz bir plana ve iki grup aboneliğe sahiptir. Maliyetleri aylık 13 $ ile başlıyor.
SEO:Çarpıcı bir şekilde, arama motorlarındaki konumlarını en üst düzeye çıkarmak için web sitenizin SEO parametrelerini ayarlamak ve yönetmek mümkündür.Platform, web sitesi SEO optimizasyon sürecini basitleştirmek için SEO Wiz aracını kullanmayı mümkün kılar.
Müşteri desteği:Bilgilendirici Bilgi Tabanı, kullanışlı Yayın Öncesi Kontrol Listesi, Fikir Forumu, 7/24 Canlı SohbetGüçlü Bilgi Tabanı, bilet sistemi, VIP desteği

Karşılaştırma Sonucu: Hangisi Daha İyi?

Wix ve Çarpıcı olarak seçim yaparken, dikkate alınması gereken birkaç husus vardır. Her iki web sitesi oluşturucu da yeni başlayanları ve web tasarım profesyonellerini hedefliyor ve her ikisi de profesyonel projeler geliştirmek için yeterince özellikli. Bununla birlikte, sistemler sonuçta etkileyen tasarım özelleştirme seçenekleri ve işlevlerinde hala farklıdır.

Wix karşılaştırmanın tüm bölümlerinde kazanır. Web sitesi oluşturucu boşuna değil, dünya çapında milyonlarca kullanıcıyla popülerlik kazandı. Bu, piyasadaki en saygın, uygun fiyatlı ve profesyonel web sitesi oluşturucularından biridir ve üst düzey projeler tasarlamayı düşünüyorsanız kesinlikle kullanmaya değer..

Çarpıcı bir şekilde, entegre bloglama ve e-Ticaret işlevselliği, App Market, duyarlı şablonlar ve her türlü basit ve karmaşık projelerin oluşturulmasına izin veren çoklu özellikler ile birlikte gelen bir DIY web sitesi oluşturucusudur.. Wix, entegre Wix ADI aracı, e-ticaret ve blog motorları, Wix Kod özelliği, Rich App Market ve yüzlerce profesyonel duyarlı tasarım sayesinde kalabalığın arasından sıyrılıyor. Bunlar, modern web tasarım nişinin tartışılmaz lideri olmasını sağlayan özelliklerdir.

Çarpıcı vs Wix: Hangisi Daha İyi? 5.0

 • En iyi hepsi bir arada web sitesi oluşturucu
 • Wix ADI ve Standart Editör
 • Wix Ascend platformu
 • Standart / İş planları

Siteyi ziyaret et wix.com Çarpıcı vs Wix: Hangisi Daha İyi? 3.5

 • Kullanıma hazır mobil optimizasyonu
 • Entegre blog ve mağaza motorları
 • Ön Yayın ve SEO kontrol listeleri
 • Üç ücretli abonelik

Web sitesini ziyaret edin strikingly.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map