CMS ve Web Sitesi Oluşturucu

cms vs web sitesi oluşturucu


Bugün sıfırdan bir web sitesi oluşturmak her zamankinden daha kolay hale geldi. Yeni başlayanlar, kodlama becerisi olmayan tam anlamıyla her türden site oluşturmak ve dağıtmak için sezgisel bir arayüz ve sürükle ve bırak işlevselliğine sahip basit bir web sitesi oluşturucuyu tercih edebilirken, daha deneyimli geliştiriciler genellikle daha fazla web tasarım özgürlüğüne sahip CMS’yi (içerik yönetim sistemleri) tercih eder herhangi bir stili uygulamak ve gelişmiş esneklikten yararlanmak. Seçim esas olarak kullanıcının hedeflerine ve teknik arka planına dayanır.

Hızlı Anlık Görüntü:

CMSCMS – genellikle açık kaynaklı bir çözüm olarak gelen daha karmaşık bir platformdur. Web tasarımı ve kişiselleştirme açısından hiçbir sınırlama yoktur. İyi bir HTML ve CSS bilgisi, sitenizi rakiplerden öne çıkarmak için kelimenin tam anlamıyla kendi hazırlanmış öğeler ve bloklarla herhangi bir web sayfası oluşturmanıza olanak tanır. Hedeflerinize ulaşmak için iyi bir kodlama deneyimine ve teknik arka plana sahip olmanız gerekir. Bluehost.com

Web Sitesi OluşturucuWeb Sitesi Oluşturucu – öğrenme yapmak istemeyen teknisyen olmayanlar ve yeni başlayanlar için iyi bir alternatiftir. Bu tür platformlar genellikle yapım sürecini basit, hızlı ve basit hale getirmek için DIY elemanları ve sürükle ve bırak işlevselliği ile birlikte gelir. Yazılım, yerleşik özellikler, uygulamalar ve eklentiler içeren hazır şablonlar ve düzenler sağlarken, üçüncü taraf entegrasyonu hala mevcut olabilir. Wix.com

Peki, işlevsellik, fiyat, esneklik ve diğer önemli faktörler açısından en iyi seçenek nedir? CMS ve Web Sitesi Oluşturucu, belirli hedeflerinize en çok hizmet verecek olanı tanımlayan her iki platformun ana isabetlerini ve özlemlerini vurgulamaktır.

1. Kullanım Kolaylığı

 • CMS. Bu sınıftaki sistemler, yüklenmesi gereken programlardır. barındırma (uzak sunucu, yani Internet’e bağlı özel bir bilgisayardaki bir disk). Bu, tıpkı bilgisayarınızda kullandığınız yazılımlar gibi yazılımdır. Tek fark, bu yazılımın 24 saat boyunca mevcut olan ve belirli ekipman ve ayarlarla birlikte gelen bilgisayara yüklenmesi gerektiğidir. Sistemle oluşturulan web sitelerinin global ağda kullanılabilir olması için bu gereklidir. Bu, herhangi bir barındırma sağlayıcısından satın alabileceğiniz sunucudur.

  Wordpress Editör

  CMS kullanma süreci aşağıdaki gibidir: sistemin indirilmesi, yüklenmesi ve temel kurulumu (web sitesi içeriğinizin saklanacağı veritabanını oluşturmanız ve kurmanız gerekir). Ardından, belirli bir sistemin ihtiyaçlarını karşılamak için barındırma ayarlamanız gerekir (nüanslar farklı olabilir).

  Bunu yaptıktan sonra web sitenizde çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu, hiç bir hazırlık yapmadan gitmeyeceğiniz anlamına gelir. Evet, popüler CMS’ye (WordPress veya Opencart gibi). Sonuç olarak, bir web sitesi kontrol paneli, barındırma kontrol paneli ve etki alanı kayıt hesabı alırsınız (bazen barındırma sağlayıcısından alan adı satın alabilirsiniz). Böylece, web sitenizin düzgün çalışması için gerekli 2-3 giriş çifti, şifreler ve arayüzler alırsınız. Bu çok fazla ve elverişsiz.

 • Web Sitesi Oluşturucu. Bu tür sistemlerin en önemli ayrımı, kullanıma hazır özellik setidir. Bu, hizmetin resmi web sitesi, sistemin bloglar ve çevrimiçi mağazalar oluşturmak için kullanılabileceğini gösteriyorsa, bu web sitesi türlerini gerçekleştirmek için gerekli tüm işlevsel öğeleri elde edeceğiniz anlamına gelir.. Ekstra araç aramaya / satın almaya gerek yoktur. Hosting (zaten kurulmuş olan), alan adını kaydetme fırsatı ve kompleks içinde bir dizi şablon sağlanır. Bu, aynı arayüz açısından mevcuttur ve yeni başlayanlar için çok uygundur. Sadece sisteme kayıt olun ve kullanmaya başlayın. Web sitesi oluşturucunun ana sayfasını ziyaret etmek ve onunla çalışmaya başladığınız ana kadar sadece birkaç dakika sürer. Bu uygun.
 • Web sitesi oluşturucu Editör

  Bu tür sistemler başlangıçta yenilere yönelikti ve karmaşık CMS ve elle yazılmış kodlara alternatif olarak oluşturuldu. Çoğunun herhangi bir kodlama, tasarım becerileri ve belirli bir web sitesi yapısına ihtiyacı yoktur. Kural olarak, arayüzleri zengin bir dizi ipucu, SSS, çevrimiçi sohbet vb. İle birlikte gelir. Burada en önemli şey şablonların demo içeriğiyle gelmesidir. Bir göz attığınızda, bir acemi web sitesinin nasıl tasarlanması gerektiğini ve orada hangi içeriğin mevcut olması gerektiğini daha iyi anlayacaktır..

  Kaliteli web sitesi üreticileri tarafından sunulan özellikler, gelişmiş ve görsel olarak çekici web siteleri geliştirmek için fazlasıyla yeterlidir. Hem web tasarım uzmanları (standart projelerin daha hızlı oluşturulması için) hem de yeni başlayanlar tarafından kullanımı kolaydır (bu genellikle hiç beceri sahibi olmayan bir web sitesi oluşturmanın tek yoludur).

CMS ve Web Sitesi Oluşturucu: CMS ile çalışıyorsanız, web sitesi menüsü, sayfalar, kategoriler vb. oluşturmaktan eklenti eklemeye ve güncellemeye, bir alan adı kaydetmeye, gelecekteki web sitenizi barındıracak bir yer aramaya ve daha pek çok şeye kelimenin tam anlamıyla sorumlusunuz. Web sitesi oluşturucu, ücretsiz veya ücretli şablonlar, entegre edilecek özel widget’lar, ücretsiz alan adı ve barındırma ile hepsi bir arada bir çözüm olarak gelir. Biraz daha pahalı olsa da, sitenizi oluşturmak ve dağıtmak için daha fazla zaman kazanacaksınız.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • CMS. Kural olarak, bu sınıfın hizmetleri temel bir dizi özellik ile birlikte gelir. Bununla birlikte, hepsi, stok sürümünde bulunmayan özellikleri ekleyecek olan modüller, eklentiler, uygulamalar, komut dosyaları (adlar farklı olabilir, ancak öz aynı kalır) gibi ekstra bileşenlerin yüklenmesini destekler..

  WordPress Gösterge Tablosu

  Her CMS’nin diğer sistemlerle uyumsuz kendi modülleri vardır. Bu, böyle bir web sitesi oluşturucusunun etkili kullanımı için, modüllerinin ekosistemini ve bu özel durum için kurulum / kullanım algoritmalarını anlamanız gerektiği anlamına gelir. Burada gözlemlediğimiz parçalanmadır – farklı kalite seviyesi, maliyet ve kullanım kolaylığı ile farklı modüllerin kullanımı. Bu nedenle, en uygun çözümü ararken CMS’yi değiştirmek ve sistemleri denemek çok sorunludur.

  WordPress Eklentileri

  CMS’nin çoğunda, modülleri kurmak, kodlamak ve gerekli özellikleri almak için bir çerçeve sunan net bir uzmanlık yoktur. FTP web sitesinde dosya barındırma erişimi, böyle bir deneyim varsa, herhangi bir web sitesi dosyalarını düzenlemenizi sağlar. Kural olarak, CMS’yi kullanmak için çevrimiçi ödemeler, sosyal hizmetler, herhangi bir SEO optimizasyon aracı almak için uygulamalar yüklemeniz gerekir (bu, yinelenen sayfalarla ilgili sorunları çözmek, insan dostu URL’lerle çalışmak vb.), Malzemeleri düzenlemek ve bakmak daha iyi web sayfası tasarımı için gerekli öğeler için (kaydırıcılar, sekmeler, ekstra komut dosyaları, galeriler vb.). Listelenen tüm unsurlar ya ilkel düzeyde standart komplestasyonda gerçekleştirilir ya da hiç gerçekleşmez.

 • Web Sitesi Oluşturucu. Bu sistem için tipik ayarlar, uzmanlığıyla açıkça belirtilmiştir ve bazı durumlarda marka sistemi uygulamaları kullanılarak genişletilebilir (örneğin, Wix). Bu, görevinizi çözmek için gereken bir dizi widget veya modül alacağınız anlamına gelir. Kural olarak, çevrimiçi hizmetler ihtiyacınız olabileceğinden daha fazla seçenek sunar, ancak burada fazladan bir şey yoktur.

  Web Sitesi Oluşturucu Efektleri

  Aşırı işlevsellik, sistemin kullanımını biraz karmaşıklaştırır. Yani, ya hiç bulamayacaksınız ya da yüklenebilecek bir dizi isteğe bağlı uygulama olarak sağlanacaktır. İlginç bir nüans, uygulamaların kalitelerini de kontrol edebilecek bir web sitesi oluşturucusunun geliştiricileri tarafından yazılmasıdır. Bu, sonunda uyumluluklarını ve doğru çalışmalarını garanti eder.

 • Bir seçim yaparken e-Ticaret web sitesi oluşturucu, Örneğin, çevrimiçi ödemeleri, ayarlarla alışveriş sepetini, gönderim parametrelerini, vergileri, para birimini, vitrin görüntüleme ayarlarını ve belirli bir ürünün, SEO ve tematik şablonların seçimini seçmek için kesinlikle uygun bir araç alacaksınız. Bu minimum set.

  Wix e-Ticaret Editörü

  Birçok popüler hizmet size daha fazla seçenek sunacaktır (ürünler için ekstra alanlar, form kurulumu, CSV / XML dosyalarından ürünlerin içe / dışa aktarılması, fatura düzenleme fırsatı, entegre CRM vb.). Bu nedenle, belirli bir seçenek kümesi seçilen web sitesi oluşturucusuna bağlıdır. Sadece en iyi niş çözümü seçin ve ihtiyacınız olan her şeyi alın. Bu doğru seçimi yapmanın kesin bir yolu.

CMS ve Web Sitesi Oluşturucu: Entegre edilecek çok çeşitli eklentiler, uygulamalar, eklentiler ve üçüncü taraf hizmetleriyle CMS ilk bakışta daha esnek görünüyor. Ayrıca, kullanıcılar daha fazla e-Ticaret, Analytics, kullanıcı edinimi ve çok faydalı olabilecek diğer araçlara erişebilir. Bununla birlikte, hepsinin kullanımı, CMS ile çalışma deneyimi olmayan kullanıcılar için bir güçlük olabilir. Aynı zamanda, tüm eklentiler yan geliştiriciler tarafından geliştirilmiştir, bu da hatalara ve kötü amaçlı kodlara neden olabilir. Web sitesi oluşturucuları, tek bir pakette widget’lar ve eklentiler sunan bu bakış açısından daha basittir. Güncellemeleri önemsemeniz veya premium eklenti sürümleri için ödeme yapmanız gerekmez.

3. Tasarımlar

 • CMS. Kural olarak, bir kullanıcı bir web sitesinin barındırma üzerine kurulmasından sonra birkaç standart şablon alır (genellikle 3-6 tema, ancak bu sayı bazen artabilir). Bu şablonlar evrenseldir. Çok basit bir tasarıma sahiptirler ve kod düzenleme yoluyla manuel özelleştirme için iyi çalışırlar. Bu, iyi yazılmış bir kodu olan gelecekteki bir web sitesi için hammaddedir. Neredeyse hiç kimse ve asla stok sürümünde kullanmaz.

  CMS (WordPress) Şablonları

  En uygun çözüm, CMS geliştiricilerinden veya sistemle ortaklık ilişkileri olan herhangi bir web stüdyosundan benzersiz tasarım satın almaktır. Kendi şablonunuzu da oluşturabilirsiniz, ancak kullandığınız CMS kodunun özelliklerini dikkate almanız gerekir. Bu varyant sadece profesyoneller için geçerlidir.

  Bazı CMS, kapsamlı şablon koleksiyonlarıyla birlikte gelir, ancak bunların çoğu yoktur. Genel olarak, bir kullanıcının benzersiz şablonlar satın alması veya standart şablonları özelleştirmesi gerekir. Sistem ne kadar popüler olursa, bunun için daha fazla web stüdyosu tasarım şablonu. Ayrıca, küresel ağda ücretsiz şablonlar bulabilir ve indirebilirsiniz, ancak bu tür örnekler, entegre harici geri bağlantılarla bozulan vakaların% 99’undadır. Güvenilir bir web geliştiricisinden kaliteli benzersiz bir şablon satın almak daha iyidir. Standart tasarımların uygun şekilde özelleştirilmeden kullanılmasının bir anlamı yoktur. Genel olarak, güzel CMS tasarımı elde etmek için paraya veya gelişmiş web tasarım becerilerine ihtiyacınız var.

 • Web Sitesi Oluşturucu. Bu türdeki herhangi bir sistem belirli bir miktarda şablonla birlikte gelir (bir düzine ve bine kadar). Kaliteleri farklı platformlarda çok çeşitlidir, ancak yine de iyi bir seviyede. En iyi hizmetlerin şablonları, tasarım yaklaşımlarının çekiciliği ve çok yönlülüğü ile herkesi etkiler. Çoğu durumda, tasarımlar satın alma temaları sıralanır, uygun bir önizleme seçeneği ve bir web sitesi tasarımı sürecinde hızlı bir değişiklik ile birlikte gelir. Kural olarak, sisteme kayıt olduktan sonra şablonu seçmeniz gerekir. Bir kullanıcı en baştan, hazır web sitesinin nihayetinde nasıl görünebileceğini anlayabilir.

  Web Sitesi Oluşturucu (Wix) Şablonları

  Bir şablon, bir kullanıcı için çok önemli olan tematik demo içeriğe sahiptir. Örneğe bir göz atarak, yeni başlayanlar nasıl ve hangi içerikle sho4 edebileceklerini anlayabilirler. Görsel olarak çekici sonuç almak için doldurun. Tasarım özelleştirme araçları herhangi bir web sitesi oluşturucuda mevcuttur. Çeşitli sistemlerde önemli ölçüde farklı olabilirler, ancak yazı tiplerini, renk şemalarını ve arka planlarını ayarlama şansınız olacaktır..

  Seçenekler gelişmiş editörlerde daha fazladır ve öğeleri istenen sırada konumlandırma, paragraflar, saydamlık, form, boyutlar vb. Ayarlama fırsatı içerir. En iyi bulut web sitesi oluşturucuları, editörde çizik veya web’den indirildikleri gibi.

CMS ve Web Sitesi Oluşturucu: CMS’yi seçmek, çok çeşitli şablonlara erişmek anlamına gelir. Bazı temalar ödenmiş olsa da, herhangi bir web sitesi türü için bir düzen seçebilirsiniz. Web sitesi oluşturucular ayrıca bir dizi hazır şablon sunar. Bununla birlikte, seçimleri bazen oldukça sınırlıdır; CMS işlevselliği, HTML / CSS ile nasıl kod yazacağınızı veya onunla çalışacağınızı düşünerek ihtiyacınız olan tasarımı uygulamak için herhangi bir temayı değiştirmenize veya özelleştirmenize izin verir. Her iki seçenek de mobil uyumlu şablonlarla birlikte gelir.

Müşteri desteği

 • CMS. Bu tür ücretli sistemler genellikle daha iyi müşteri destek yardımına sahiptir. Zaman sınırlı premium teknik destek alacaksınız – tıpkı herhangi bir lisanslı yazılım alırken yararlanacağınız gibi. Bu süre genellikle bir yıldır. Bir sonraki ürün sürümüne yükseltme genellikle ödendiği sürece, teknik destek de uzatılır. Ancak, durumlar farklıdır ve burada çeşitli seçenekler olabilir.

  Ücretsiz CMS’de, soru veya şikayet içeren mektupların bulunabileceği canlı çevrimiçi sohbetler, ofisler, posta kutuları yoktur. Bu tür sistemler, tematik blogları ve forumları destekleyen meraklı topluluklarına dayanmaktadır. Bu bilgi kaynaklarını kullanırken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, kimsenin bunu telafi edemeyeceğini söylemeye gerek yok. Dahası, web sitenize tam olarak ne olduğunu ve bunun barındırma sağlayıcısının, kullanıcının, platformun veya düşük kaliteli bir modülün geliştiricisinin hatası olup olmadığını öğrenmek oldukça karmaşık olabilir..

 • Web Sitesi Oluşturucu. Bu tür sistemlerin tüm bileşenleri tek bir sette (yazılım, barındırma, platform) geldiği sürece, web sitesi geliştiricilerinin ürünlerinin çalışma şeklini kontrol etmeleri çok daha basittir. Kural olarak, bu tür hizmetler ödenir. Bu özellik nedeniyle, sık sık canlı sohbet, geri bildirim e-posta formları, bir yöneticiyle iletişim kurma fırsatı gibi teknik destek sunarlar. Ofisleri, lisansları vb. Vardır. Bu nedenle, herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, gerektiğinde onlarla iletişime geçebilirsiniz..

  Çevrimiçi hizmetler aboneliğe dayalı müşteri desteği sağladığı sürece süresi genellikle sınırsızdır. Kullanırken sistemin tüm avantajlarından faydalanırsınız. Bu tür sistemler genellikle web sitesi tanıtım hizmetleri, özel web oluşturma vb. Sunar. Profesyonel web sitesi oluşturucuları destek forumları, eğitici videolara sahip YouTube kanalları, ayrıntılı SSS yayınlama, haber blogları düzenleme vb..

CMS ve Web Sitesi Oluşturucu: Web sitesi oluşturucuları daha sofistike ve profesyonel destekle gelir. CMS ile, web’de karşılaşabileceğiniz bazı üçüncü taraf video ve tartışmalarla kendi başınıza kalırsınız. Başka bir deyişle, ücretli platformları seçmediğiniz sürece özel bir CMS desteği yoktur. Web sitesi oluşturucular, canlı sohbetler, telefonlar, bilet sistemleri, video kılavuzları, özel bloglar ve yerel topluluklar dahil olmak üzere tam ölçekli yardımla birlikte gelir.

5. Fiyatlandırma Politikası

Platformların maliyeti çok değişir. Hemen hemen tüm bulut web sitesi oluşturucuları abonelik tabanlıdır ve bu oldukça mantıklıdır. Barındırma sağlarlar ve genellikle alan adı kayıtları gibi davranırlar (sadece bonus olarak verirler). Ücretsiz bir CMS kullanırken, aboneliğinizin koşullarına göre barındırma için de ödeme yapmanız gerekir.

 • CMS lisanslarının maliyeti de farklıdır ve 1000 dolara ve daha fazlasına ulaşabilir. Bunlardan en uygun fiyatlıları 200-300 dolar civarında olabilir. Eklentiler ve şablonlar için varsa harcamaları da dikkate almak gerekir. Böylece, en ucuz CMS bile size 600 dolara mal olabilir (platform, barındırma, alan adı ve şablon).

 • Web sitesi oluşturucularını kullanmanın maliyeti yıllık 30-40 $ ile başlar. Web geliştiricileri genellikle% 15 ile% 50 arasında değişen indirimler yapar. Bu nedenle, kesin masrafları hesaplamak daha zordur. Standart bir web sitesi size yaklaşık 100 $ / yıl mal olacak. Bir çevrimiçi mağaza ise, maliyet yaklaşık 2-4 kat daha yüksek olacaktır.

Genellikle, CMS’li bir web sitesi oluşturma maliyeti çevrimiçi hizmetlere kıyasla daha yüksek veya daha düşük olabilir. Fiyatı etkileyen birçok faktör vardır. Modül / eklenti, programcı servisi, şablon, standart veya VPS barındırmaları. Platformların maliyeti de farklıdır. Maliyetleri daha öngörülebilir olduğundan ve planlara yansıtıldığından bulut hizmetleri için ödeme yapmak daha kolaydır. Dahası, eylemler tek bir hesap açısından yapılır. Bir plan satın alırsınız ve ihtiyacınız olan her şeyi alırsınız (platform, barındırma, alan adı). Bu daha basit, daha kullanışlı ve genellikle daha ucuz.

CMS ve Web Sitesi Oluşturucu: CMS’nin sıfır maliyetle bir web sitesi oluşturmanıza izin vereceğini düşünmüyorsunuz. Barındırma planları, ücretli şablonlar, premium eklenti sürümleri düşünmelisiniz. Alan adı kaydı ve çevrimiçi olmak için gereken diğer bazı maliyetler. Kötü olan şey, her süreci ayrı ayrı ele almanızdır. Web sitesi oluşturucu hepsi bir arada bir çözümdür. Sadece bir kez ödeme yapar ve plana bağlı olarak ücretsiz şablon barındırma, alan adı, SSS veya diğer özellikleri alırsınız. Sonuç olarak, daha uygun maliyetli bir çözüm olarak bir web sitesi oluşturucumuz var.

Ayrıca okuyun:
Bir Web Sitesi Oluşturmanın Maliyeti.
Ücretsiz Alan Adı Nasıl Alınır.

DIY Web Sitesi Geliştirme – Web Sitesi Oluşturucu veya CMS?

Son sonuca varmak için, web tasarım sürecinin ana aşamalarına bir göz atalım. Kullanacağız Wix burada web geliştirme sürecini göstermek için en popüler web sitesi oluşturucularından biri olarak:

Web Sitesi Oluşturucu ile Web Sitesi Oluşturma:

 1. Kayıt olmak hizmet için veya e-posta veya sosyal hesaplar aracılığıyla.
 2. Bir web sitesi teması seçme modern duyarlı şablonlardan oluşan zengin bir koleksiyondan. Her şablon, farklı mobil cihazların ekranlarında web sitesi önizlemesi sunan bir demo sürümüyle birlikte gelir.
 3. Tasarım ve içeriğin ayarlanması görsel bir editörde bir web sitesi. Burada programlama bilgisine gerek yoktur, widget’lar sürüklenir ve fare ile düzenlenir, sayfalar kolayca eklenir ve silinir.
 4. Bir alan adı seçme. Deneme süresi boyunca üçüncü seviye bir alan kullanılır. Premium plana geçtikten sonra, web siteniz için ikinci bir alan adı seçebilirsiniz.
 5. SEO ayarlarını doldurma çevrimiçi tanıtım için web sayfalarının listesi, bir web sitesi yayınlama.
 6. Web sitesi tasarımı ve içerik düzenleme, bir web sitesi yayınlamak ve değişiklikleri kaydetmek.

Bu 7 adımı tamamlamak için programlama dillerini öğrenmeniz veya özel bir deneyime sahip olmanız gerekmez. Herhangi bir kullanıcı bir günden az bir sürede uKit ile bir web sitesi oluşturabilir.

Ayrıca okuyun:
Web Sitesi Oluşturucu ile Web Sitesi Nasıl Oluşturulur.

Maliyet. Nihai web sitesi maliyeti, 2. düzey alanın (yaklaşık 11 $ / yıl) ve premium planın (promosyon koduyla 36 $ / yıl) maliyetini içerecektir. Bir web sitesi oluşturucu kullanmanın genel maliyeti yıllık 47 ABD doları olacaktır.

CMS ile Web Sitesi Oluşturma:

Hadi bir bakalım CMS ile web sitesi oluşturma aşamaları şimdi.

 1. Alan adı satın alma – önce iyi ve güvenilir bir kayıt şirketi bulmalısınız.
 2. Barındırma seçimi – Binlerce barındırma sağlayıcısı ve onlarca barındırma planı arasından seçim yapmalısınız.
 3. CMS Yükleme (barındırma özelliklerine bağlı olarak manuel veya otomatik).
 4. Veritabanı oluşturma ve bağlama.
 5. Tema seçme ve yükleme.
 6. Temayı ayarlama gösterge tablosunda arka plan, başlıklar, yazı tipleri, menü, widget’lar dahil.
 7. CMS kurulumu. Bu, web sitesi adını ve açıklamasını doldurmayı, normal bağlantı türünü değiştirmeyi, SEO ayarları eklemek için bir eklenti kurmayı, yedeklemeler oluşturmayı, yetkisiz erişim koruması, anti-spam özellikleri ve diğer önemli işlevleri içerir..
 8. Web sayfaları oluşturma.
 9. İçerik yayınlama.

Özellikle ilk kez yaparsanız, CMS’nin ayarlanması daha fazla zaman alır. Nasıl çekici yayınlar veya dinamik bir ana sayfa oluşturacağınızı anlamak için öğreticiyi izlemeniz, kılavuzları ve forumları okumalısınız. Web sayfasındaki blokların konumlarını alıp değiştiremezsiniz. Bir şablonunuz var ve kenar çubuğuna widget ekleyebilir, gösterge tablosunda menü oluşturabilirsiniz, ancak yorum formunu değiştirmek veya diğer basit işlemleri gerçekleştirmek için CSS düzenleyicisindeki kodu düzenlemeniz gerekir.

Ayrıca okuyun:
CMS ile Web Sitesi Nasıl Oluşturulur.

Maliyet. CMS ile bir web sitesi oluşturma maliyeti bir alan adı (11 $ / yıl), barındırma (kaliteli barındırma yaklaşık 60 $ / yıl mal olacak), web sitesi teması (50 $), bir dizi eklenti (50 $ 150 $) içerir. Bu nedenle, basit bir WordPress web sitesinin genel maliyeti, kendi başınıza geliştirmenize izin verilen yaklaşık 170-250 dolar tutarındadır..

CMS ve Web Sitesi Oluşturucu Kullanımının Artıları ve Eksileri

Hizmet:Web Sitesi OluşturucuCMS
Avantajları: &# X2714; Kullanım kolaylığı.
&# X2714; Görsel bir editörde web sitesi oluşturma hızı (birkaç saatten birkaç güne kadar).
&# X2714; Web geliştiricileri tarafından sağlanan teknik destek.
&# X2714; Bloglardan çevrimiçi mağazalara kadar farklı türlerde web siteleri oluşturmak için kapsamlı fırsatlar.
&# X2714; Gelişmiş işlevsellik için zengin uzantı seçenekleri.
&# X2714; Görsel ve HTML rejimlerinde mevcut olan ve kullanıcıların HTML ile ilgili temel bilgileri öğrenmesine olanak tanıyan web sitesi editörü.
Dezavantajları Website Web sitesi kodu yapısını düzenlemede ciddi kısıtlamalar.
Multi Yetersiz çoklu işlevsellik (CMS ile karşılaştırıldığında).
Website Bir web sitesini başka bir barındırma veya web sitesi oluşturucusuna aktaramama.
Change Şablon değişikliği, yeni widget’ların eklenmesi vb. Dahil olmak üzere sistemle etkileşime geçmek için programlama dillerini öğrenmenin gerekliliği.
✘ Sistemin durumu, güvenliği ve güncellemelerinden sorumlu olan bir kullanıcıdır.

Sonuç

Hem CMS hem de web sitesi oluşturucuları aşağıdakiler için iyi olabilir: sıfırdan bir site başlatmak. Ancak, web sitenizin amaçlarını ve sunması gereken amaçları açıkça gerçekleştirmeniz gerekir. Kitle ile etkileşime girme şeklinizi ve bunun için isteyebileceğiniz araçları önceden düşünmeniz gerekir. Bu durumda, hangi platformun daha iyi bir seçenek olduğu ve neden.

CMSCMS karmaşıklıktan korkmayan ve özel tasarımlı benzersiz bir web projesi yaratması gereken deneyimli web tasarımcıları ve kodlayıcılar için daha iyi bir alternatiftir. Çeşitli süreçleri ayrı ayrı ele alabilen, hazır bir çözüme ihtiyaç duymayan ve esneklik, entegrasyon veya web tasarımı açısından maksimum özgürlük isteyenler için harikadır.. Bluehost.com

Web Sitesi OluşturucuWeb Sitesi Oluşturucu yeni başlayanların yeni web projelerini dağıtmaları için daha basit, daha hızlı ve daha uygun maliyetli bir yöntemdir. Kullanımı süper kolaydır. Site türüne bağlı olarak gerekli tüm işlevleri ve özellikleri kutudan çıkarır. Yalnızca bir kez ödeme yaparsınız ve güncellemeler, alan adı veya barındırma işlemlerini önemsemeden kullanıma hazır bir araç alırsınız. Wix.com

Özetle, web sitesi yapımcıları dijital arenayı en az zamanda yayınlanmaya hazır bir proje bulmak için inanılmaz bina araçları sunan artan sayıda yeni başlayanlar sunan fırtına ile alıyor. CMS yeni olmasına rağmen hala oldukça popüler AI tabanlı ve diğer web sitesi oluşturma araçları tuğladan harca yazılımları geri itiyor.

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

Yazılım:Web Sitesi OluşturucuCMS
İçin en iyisi:Küçük iş, dosyalarını, yerel çevrimiçi mağazalarBüyük projeler, portallar, çevrimiçi hipermarketler
kolaylıkTeknik olmayanlar için en iyisiÖğrenin, öğrenin ve tekrar öğrenin – yeni başlayanlar için çok zor
Web Sitesi Şablonları:Kolayca özelleştirilebilen önceden tasarlanmış ücretsiz şablonlarÇok sayıda şablon, ancak dikkatli bir şekilde seçmelisiniz – bazıları düşük kalitede
Teknik Destek:Güçlü destek ekibiÜcretsiz CMS’nin, kullanıcı topluluğu dışında resmi bir desteği yoktur
SEO Seçenekleri:Güçlü SEO araçlarıWeb sitesinin SEO’sunu uygun bir şekilde yönetmek için harici eklentiler yüklemeniz gerekir

Web Sitesi Oluşturucuyu Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map