Dreamweaver ve Web Akışı

Dreamweaver ve Web Akışı


Dreamweaver ve Webflow, etkileyici, görsel olarak çekici ve işlevsel projeler oluşturmayı mümkün kılan web oluşturma araçlarıdır.

Bununla birlikte, sistemler, web oluşturma sürecinin karmaşıklığını etkileyebilecek ve uzun vadede faydalanacağınız sonuç özellikleri ve web tasarım yaklaşımında farklılık gösterir.

Hızlı Anlık Görüntü:

Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – çevrimdışı web sitesi oluşturucu, özellik yüklü web siteleri ve çevrimdışı uygulamalar oluşturmayı, yönetmeyi ve yayınlamayı amaçlamaktadır. Sistem, platformun sunduğu diğer birçok özelliğe ve araca erişim sağlayan Creative Cloud hizmetinin bir parçası olarak sağlanır. Adobe Dreamweaver

WebFlowWeb akışı – oldukça zengin özelliklere sahip ve yeni başlayanlar için karmaşık olan en iyi web sitesi oluşturucularından biridir. Bu nedenle, sistem temel olarak web uzmanlarının ihtiyaç, beceri ve gereksinimlerine odaklanır ve sayısız tasarım özelleştirme seçeneğine erişim sağlar. Bu bağlamda, CMS ile karşılaştırılabilir WordPress gibi veya eklentisi – Elementor sistemin kontrol paneline alışmak zaman ve çaba gerektirdiğinden. WebFlow

Karşılaştırmanın lideri hangi sistem – Dreamweaver veya Webflow? Bunlardan hangileri daha çok yönlü ve güçlü işlevsellik sunuyor ve hangileri hakim kullanıcılara hitap ediyor? Bu ve diğer soruların cevaplarını almak için, kazananların belirlenmesine yardımcı olabilecek her iki platformun tarafsız karşılaştırmasını derledik.

1. Kullanım Kolaylığı

 • Dreamweaver. Çevrimdışı yazılım olarak Dreamweaver’ın indirilmesi ve yüklenmesi gerekir, ancak bu sistemle çalışırken yapabileceğiniz en kolay şeydir. Başlamak için Adobe platformuna kaydolun veya mevcut hesaba (varsa) giriş yapın. Platformun ustalaşması oldukça karmaşık değil, ancak standart web sitesi oluşturucularından biraz farklı. Buna uygun olarak, sistemle çalışmanın nüanslarına hakim olmak için biraz çaba ve zaman gereklidir..

  Adobe Dreamweaver Editör

  Kayıt prosedürü tamamlanır tamamlanmaz, sistem sizden web tasarım yeterliliğinizin seviyesini ve proje üzerinde çalışacak kullanıcı sayısını belirtmenizi isteyecektir. Sistemin yadsınamaz olaylarından biri, gerçek bir avantaj olan bireysel ve ekip projeleri oluşturmaya izin vermesidir. web tasarım ajansları için ısmarlama projelerin geliştirilmesine dahil olan.

  Dreamweaver panosu oldukça anlaşılabilir ve sezgiseldir, birçok araç ve özellik erişilebilir durumdadır. İhtiyacınız olan şey, proje uzmanlığınıza uygun bir şablon seçmek ve özelleştirmeye devam etmektir. Sistem, gerektiğinde üzerinde çalışmaya devam etmek için projeyi kaydetme fırsatı sunar.

 • WebFlow. Web sitesi oluşturucu, web’de bulabileceğiniz en basit sistem değildir. Hızlı ve oldukça kolay bir kayıt işlemi sunsa da, kontrol paneli ve kontrol paneli ilk kez karşılaşanlar için zor görünebilecek araçlar ve özelliklerle hala karmaşık ve aşırı doygun. Platforma ve parametrelerine onunla çalışmaya başlamak için çaba ve zaman harcanır.

  Web Akışı Düzenleyicisi

  Hiç şüphe yok ki, web sitesi oluşturucu ağırlıklı olarak profesyonel web tasarımcılarını hedefliyor. Webflow ile çalışırken, sistem HTML kodu düzenleme yoluyla kişiselleştirilmiş projeler oluşturmanıza izin verdiği için kodlama bilginizi kullanmaya hazır olmalısınız.

Dreamweaver ve Web Akışı. Sistemler karmaşıklık ve gerekli web tasarım yeterlilik düzeyleri bakımından farklılık gösterir. Ancak Webflow, Dreamweaver’a kıyasla çok daha basit bir çözüm gibi görünüyor. Gösterge paneli, çeşitli ayarlar ve araçlar nedeniyle biraz ezici görünse de, kod satırı olmayan bir web sitesi oluşturmak hala mümkündür. Aynı şey Dreamweaver hakkında söylenemez.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • Dreamweaver. Yazılım, özellikli ve işlevseldir, bu da onunla her türlü projenin oluşturulmasını sağlar. Uygulama alanı ve karmaşıklık düzeyi bakımından farklılık gösteren çoklu tasarım özelleştirme araçlarına erişim sağlar. Yeni başlayanlar, keşifleri için biraz zaman ve çaba harcamak zorunda kalacakken, yetenekli web geliştiricileri web sitelerinde ve çevrimdışı uygulamalarında çalışmaya başlamayı esnek ve zengin özelliklere sahip bulacaklar. Dreamweaver’ın programlama dilleri hakkında bilgi ve uygulama gerektirdiğini unutmayın, özellikle de onunla profesyonel projeler geliştirmek istiyorsanız.

  Adobe Dreamweaver Kod Düzenleyici

  Sistem, devam eden çalışmanızın sonucunu görmenizi ve zamanında yaptığınız tüm düzenlemeleri kontrol etmenizi mümkün kılan kullanışlı önizleme seçeneğiyle birlikte gelir. Kullanıcılar, CSS, HTML, PHP, JavaScript ve daha birçok popüler kodla çalışabilecekleri gelişmiş entegre kod düzenleyicisine erişebilirler.. İyi haber şu ki, Dreamweaver’da kodlarla çalışma süreci, sistemin birlikte gelen otomatik kod tamamlama aracı sayesinde basitleşiyor. Araç, projeye ekledikten sonra sizin için tüm kodları yazar. Bu, sistemi ve onunla çalışmanın önemli nüanslarını araştıran kodlayıcı olmayanlar için güzel bir faydadır. Sistemle başlattığınız web sitesi veya uygulama ne olursa olsun, ekran çözünürlüklerine ve boyutlarına bakılmaksızın hem mobil hem de masaüstü cihazlarda erişilebilir olacaktır.

  Dreamweaver, Adobe araç paketinin bir parçası olduğu sürece, diğer Adobe ürünleriyle mükemmel bir şekilde bütünleşir. Bu, kullanıcıların kapsamlı Creative Cloud Library ve Adobe Stock Marketplace’e erişmelerini sağlayan yazılımın bir başka önemli noktasıdır. Burada bulabileceğiniz ve entegre edebileceğiniz ürünler arasında Premiere Pro CC, After Effects CC, Illustrator CC, InDesign CC, Dimension CC ve Animate CC, Photoshop CC ve daha pek çok şeyden bahsedilebilir. Ayrıca, sistem Bitbucket, Business Catalyst, GitHub vb.Gibi popüler üçüncü taraf sistemleri ve araçları seçmenizi ve entegre etmenizi sağlar..

  Diğer önemli Dreamweaver özellikleri sözdizimi vurgulama ve denetleme, Typekit Marketplace’in kullanılabilirliği, gerçek zamanlı göz atma önizlemesi, çok dilli desteği (İngilizce, Lehçe, Hollandaca, İsveççe ve Türkçe diller), entegre Sertifika ve CMS desteği.

 • WebFlow. Önceki Web akışı incelemeleri (onları okuyabilirsin buraya ve buraya) sistemin kalabalığın arasından sıyrılmasını sağlayan sayısız özelliğe ve araca erişim sağladığını belirtmiştir. Web sitesi oluşturucu, gösterge tablosu araçları ve özellikleri ile biraz doygun olsa da, hedef kitleye sunacak çok şey var. Böylece, web sitesi oluşturucu, üst düzey kişiselleştirilmiş projeler, güçlü bloglama, e-Ticaret ve entegrasyon seçenekleri oluşturmanıza olanak tanıyan güçlü bir HTML / CSS editörü ile birlikte gelir.

  Web akışı e-Ticaret

  Webflow, hem fiziksel hem de dijital ürünler satabileceğiniz küçük ve orta ölçekli web mağazaları oluşturmayı mümkün kılar. Bu web sitelerinin işlevselliği, aşağıdaki gibi özel web sitesi oluşturucularda oluşturulanlarla karşılaştırıldığında Shopify, sistemin beraberinde getirdiği e-ticaret sınırlamaları nedeniyle kısıtlanmıştır. Kullanabileceğiniz en yaygın özellikler arasında, alışveriş sepeti entegrasyonu, ürün galerisi oluşturma ve güncelleme, indirim uygulamasının yanı sıra ödeme ve gönderim ayarlarının ayarlanmasından bahsetmek mantıklıdır. Kullanıcı bilgilerinin toplanması, Webflow ile oluşturulan web mağazalarının geliştirilmesine ve tanıtımına katkıda bulunan başka bir özelliktir.

  Web sitesi oluşturucu entegrasyon seçeneklerinde de mükemmel. Sistem, Zapier, Lottie, After Effects, Lightbox ve daha fazlası gibi üçüncü taraf hizmetlerin sağladığı avantajları seçmeyi ve kullanmayı mümkün kılar. Bu özellikler, çekici video ve fotoğraf galerileri oluşturmanıza, proje performansınızı ve tasarımınızı artırmanıza, müşteri katılım oranını artırmanıza vb..

Dreamweaver ve Web Akışı. İşlevsel yönü ele aldığında, Webflow karşılaştırmanın ayrı bir lideri olarak düşünülebilir. Web akışı, kullanıcı oluşturma ve saklama oranları üzerinde olumlu etkisi olan ileri teknoloji bloglama, e-Ticaret ve entegrasyon seçenekleriyle birlikte gelir. Bununla birlikte, Webflow’un CMS’ye benzer olması, dilediğiniz zaman WordPress’e geçin, herhangi bir nedenle memnun olmadığınız bir şey varsa.

3. Tasarımlar

Tasarım Karşılaştırma Tablosu

DreamweaverWebFlow
Tema Sayısı:0200
Tema İçe Aktarma:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
 • Dreamweaver. Yazılım, bloglar, açılış sayfaları, işletme web siteleri, web mağazaları, portföyler vb.Dahil olmak üzere farklı türde projeler başlatmayı mümkün kılar.. Ancak, aralarından seçim yapabileceğiniz entegre bir şablon koleksiyonu sunmaz. Bunun yerine, temaları sıfırdan daha da özelleştirmek için harici kaynaklardan indirme ve yükleme fırsatı vardır.

  Bu tasarımlar ücretsiz ve ücretli olup bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre en uygun seçeneği seçebilirsiniz. Bununla birlikte, üçüncü taraf geliştiricilerle uğraşırken, gerçekten güvenli ve kaliteli bir şablon elde etmek için tasarımcının güvenilirliğini kontrol ettiğinizden emin olun..

  Harici tasarımların entegrasyonunun yanı sıra Dreamweaver, aşağıdakiler için oluşturulan şablonu seçmenize ve kullanmanıza olanak tanır: Joomla, WordPress ve Drupal. Yazılımın kullandığı ızgara tabanlı sistem sayesinde masaüstü ve mobil cihazlar için kendi başınıza duyarlı bir web sitesi düzeni oluşturmak da mümkündür.

 • WebFlow. Web akışı şablonu koleksiyonu zengin ve çok yönlüdür; örnekler. Kullanıcılar artık profesyonel bir görünüme sahip olan ve beğeninize göre özelleştirilebilen 200’den fazla tema arasından seçim yapabilir. Webflow ekibi ayrıca, sayısı giderek artan yeni modern şablonlar oluşturma üzerinde de çalışmaya devam ediyor.

  Web Akışı Şablonları

  Web sitesi oluşturucu, ücretsiz ve premium şablonlara erişim izni verir, ancak maliyet yönü dışında aralarında büyük bir fark yoktur. Şu anda, ücretsiz tema sayısı 30 tasarımı oluşturmaktadır. Ücretli şablonlar çoktur ve maliyetleri her tema için 24 ila 79 $ arasındadır. Önemli olan Webflow’da, her şablonun seçiminden önce tüm ayrıntılarını keşfetmenizi sağlayan bir önizleme seçeneği vardır. Harika bir bonus, kişiselleştirilmiş bir görünüm vermek için sıfırdan özelleştirebileceğiniz boş bir şablon seçme fırsatıdır.

Dreamweaver ve Web Akışı. Web akışı şablonlarının sayısı daha yüksektir ve kolayca başlamak için boş bir tema seçme fırsatı vardır. Web sitesi oluşturucu ücretsiz ve ücretli tasarımlara sahiptir ve web sitenize kişiselleştirilmiş bir görünüm vermenizi sağlayan daha fazla tasarım özelleştirme aracı ile birlikte gelir. Dreamweaver’a gelince, hazır şablonlara sahip değil. İhtiyaçlarınıza göre özelleştirmek için özel Adobe şablonunu kullanabilir veya tek tek şablonunuzu sıfırdan başlatabilirsiniz.

4. Müşteri Desteği

 • Dreamweaver. Sistemde, sistemle ilgili sorunlarınızı çözmek için kullanabileceğiniz çeşitli müşteri destek seçenekleri bulunur. Sorularınıza gerekli cevapları bulabileceğiniz çok sayıda yönerge, öğretici ve kılavuz içeren bilgilendirici bir Yardım Merkezi bulunmaktadır. Sadece arama filtresi alanına sorgunuzu yazın, sistem otomatik olarak en uygun sonuçları verecektir.

  topluluk forumları küçük sistem nüanslarını keşfetmek için göz atabileceğiniz değerli bir bilgi kaynağıdır. Burası, tüm Dreamweaver kullanıcılarının tartışma başlatabileceği, birden fazla konuyu keşfedebileceği, sistemle çalışma bilgisini paylaşabileceği ve ilginç fikirler bulabileceği yerdir. Ayrıca Adobe, gerekirse canlı destek, bilet ve telefon yardımı sunar.

 • WebFlow. Web sitesi oluşturucunun müşteri destek hizmeti en üst düzeyde. Değerli bir Bilgi tabanı burada, ilk kez kullananlar için oldukça yararlı olan birden fazla metin ve video öğreticisini içeren. Bilgilendirici bir blog ve bir forum da ilgilendiğiniz sistemle ilgili bilgileri aramak için kaynaklardır. Dahası, Webflow müşteri destek ekibi sorularına cevap bulmayı başaramayan ve kişisel yardıma ihtiyaç duymayan kullanıcılara bireysel destek verir. sistemle çalışmaya devam etmek. Bu gibi durumlarda, canlı sohbet ve e-posta her zaman elinizin altında.

  Diğerine benzer Adobe ürünleri ve popüler profesyonel web tasarım platformları olan Webflow, sistemin tüm özellik setinde ustalaşmak isteyen ilk kez kullanıcıların eğitimine büyük önem vermektedir. Bu kullanıcı kategorileri için Webflow University eğitimlerine başlamak için mükemmel bir yerdir. Burası, web sitesi oluşturucusunun tüm nüanslarını ve potansiyel uygulama avantajlarını keşfedebilecekleri yerdir.

Dreamweaver ve Web Akışı. Her iki sistem de güvenilir ve çok yönlü müşteri destek seçenekleri sunar. Çevrimiçi ve bireysel destek seçenekleri sunan yeni başlayanların ve web tasarım profesyonellerinin ihtiyaçlarına ve becerilerine çok dikkat ediyorlar. Ancak Web akışı, kullanıcı yardımı açısından Dreamweaver üzerinde bir şekilde hakimdir. Web sitesi oluşturucu, herkes için web sitesi geliştirme sürecini basitleştiren çok yönlü destek seçenekleri sunar.

5. Fiyatlandırma Politikası

WebFlowDreamweaver
Fiyatlandırma Seçenekleri:&# X2714; Site Planları:
İnternet sitesi
(Temel $ 12 / ay, CMS $ 16 / ay,
İşyeri $ 36 / aylık
) ve
e-Ticaret (Standart $ 29 / ay, Artı 74 $ / ay, İleri 212 $ / ay);
&# X2714; Hesap Planları:
bireysel
(Ücretsiz 0 / ay, Hafif 16 $ / ay,
Pro 35 $ / aylık
) ve
Takım (Takım $ 29 / aylık, Enterprise $ 74 / aylık).
&# X2714; Bireysel Plan: 1 web sitesi için 29,99 ABD doları / ay (Yıllık abonelikle 239,88 $ / yıl);
&# X2714; İş planı: 29,99 ABD doları / aylık (Yıllık abonelikle 359,88 $ / yıl);
&# X2714; Okullar ve üniversiteler için planlar: ($ 14.99 / ay / kullanıcı);
Özellikleri:&# X2714; Ücretsiz plan;
&# X2714; CMS;
&# X2714; Sınırsız hosting;
&# X2714; Müşteri faturalandırma çözümü.
&# X2714; Kişisel portföy web sitesi oluşturucu;
&# X2714; Premium yazı tipleri;
&# X2714; Sosyal medya araçları;
&# X2714; 100 GB bulut depolama alanı.
 • Dreamweaver. Platform indirilebilir olsa da, tamamen ücretsiz bir plan sunmuyor. Bunun yerine, ücretsiz deneme sırasında 7 gün boyunca uzanan özellik setini ücretsiz test etme fırsatı vardır. Sistemi daha fazla kullanmayı planlayan her kullanıcı için bu bir zorunluluktur..

  Ücretli aboneliklerden bahseden Dreamweaver, çok yönlü kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak için çok çeşitli özelliklerle birlikte gelen çeşitli kişisel ve iş planları sunuyor. Ayrıca, sistem, eğitim kurumları için, okullar ve üniversiteler.

 • WebFlow. Fiyatlandırma politikası söz konusu olduğunda, Webflow freemium modelini takip eder. Wix veya MobiRise. Hiç süresi dolmayan ücretsiz bir plan ve çeşitli ücretli abonelikler sunar. Ücretsiz plan yalnızca platformun özellik setini test etmek için yararlı olabilir, ancak gelişmiş özelliklerine erişmek ve özellik yüklü bir web sitesi başlatmak için ücretli aboneliklerden birine geçmek mantıklıdır.

  Webflow, kapsamlı ve çok yönlü bir fiyatlandırma yaklaşımı sunar. Kullanıcıların web tasarımı ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre seçim özgürlüğü sağlamak için daha ayrıntılı abonelikleri kapsayan iki plan grubu sunar. Büyük abonelik grupları Site ve Hesap Planını içerir. Her biri, sırayla, daha küçük abonelik gruplarına düşer. Site Planları, Web Sitesi ve e-Ticaret abonelikleri tarafından temsil edilirken, Hesap Planları Bireysel ve Ekip aboneliklerini içerir. Ancak bu değil: bu plan gruplarının her biri, çok yönlü kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayan birkaç fiyatlandırma seçeneğini içeriyor. Dahası, Webflow, serbest çalışanların sistemi kullanmak için ödeme yapmak yerine ödeme seçeneklerini doğrudan müşterileriyle tartışmasına olanak tanıyan gelişmiş bir müşteri faturalandırma çözümü sunar.

Web akışı ve Dreamweaver. Fiyatlandırma yönüne gelince, Webflow ayrıca Dreamweaver üzerinde de geçerlidir. Web sitesi oluşturucu uygun fiyatlarla gelen ve çok yönlü şartlar ve hizmetler sunan daha fazla plan sunuyor. Bu, kullanıcıların web tasarım ihtiyaçları için en uygun olan daha tercih edilen bir seçenek seçmesini sağlar. Dreamweaver aynı fiyatlandırma alternatiflerini sağlayamaz.

Sonuç olarak

Dreamweaver ve Webflow, farklı türde projeleri başlatmak ve yönetmek için kullanılan oldukça farklı hizmetlerdir. Bununla birlikte, sistemler web tasarım sürecine çeşitli yaklaşımlar kullanır ve ayrıca kullanıcıların seçimini etkileyebilecek önemli farklılıkları vardır.

Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – indirme ve yükleme gerektiren güçlü bir çevrimdışı yazılımdır. Creative Cloud hizmet paketine dahildir ve web siteleri ve uygulamalar da dahil olmak üzere profesyonel projeler oluşturmanıza, yayınlamanıza ve düzenlemenize olanak tanır. Sistemin ücretsiz bir planı yok, ancak özelliğini avantajına göre test etmenizi sağlayan 7 günlük bir deneme süresi sunuyor. Adobe Dreamweaver

WebFlowWebflow – Profesyonel web geliştiricilerini hedefleyen ve kişisel ve iş amaçlı kullanım için özellik yüklü projeler oluşturmaya izin veren bir web sitesi oluşturucusudur. Hizmet oldukça karmaşıktır ve zaman / çaba yatırımının uzmanlaşmasını ve daha sonra uygun şekilde kullanılmasını gerektirir. Web sitesi oluşturucu kapsamlı tasarım özelleştirme seçenekleri, e-Ticaret, blog oluşturma ve entegrasyon özellikleri ile birlikte gelir. WebFlow

Onunla bir proje başlatmak için web oluşturma aracı seçmek söz konusu olduğunda, başlangıçta analiz ve web tasarım beklentileri ve uzun vadede boşuna beklediğiniz proje türü dikkate mantıklı. Her iki web tasarım sistemini de inceledikten sonra, Webflow’un karşılaştırmanın inkar edilemez lideri olduğu sonucuna varabiliriz..

Adobe Dreamweaver vs Webflow: Karşılaştırma Çizelgesi

Adobe DreamweaverWebFlow
1. Kolaylık8/109/10
2. Özellikler7/109/10
3. Tasarım8/109/10
4. Destek10/109/10
5. Fiyatlandırma9/109/10
Genel:8.2 / 109.2 / 10
Şimdi dene Şimdi dene
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map