Duda ve Wix

Duda ve Wix


İşletmenizi İnternet’te temsil etmek için profesyonel web siteleri oluşturmak artık zor değil. Duda ve Wix gibi web sitesi geliştiricileri, geliştirme sürecini mümkün olduğunca kolaylaştırır. Yeni başlayanlar artık karmaşık kodlama dillerinde ve web tasarım hilelerinde uzmanlaşmak için zaman kaybetmek zorunda değil.

Her iki platform da, her türden sağlam bir web projesi başlatmak için kapsamlı araçlar olduğunu kanıtladı. küçük işletme siteleri ve dosyalarını için küçük ve orta ölçekli dijital mağazalar.

Hızlı Anlık Görüntü:

DudaDuda, paketteki tüm temel özelliklere sahip güzel bir web sitesi oluşturucusudur. Kullanıcılar işlevselliğinden çok fazla beklememelerine rağmen, sistemde oldukça iyi görünen sayfalar oluşturmak için kapsamlı bir sürükle ve bırak düzenleyicisi, mobil uyumlu şablonlar ve özelleştirme araçları bulunur. Duda hepsi bir arada bir çözümdür, yani alan adı, güvenlik vb. Barındırmakla ilgilenmeniz gerekmez.. DudaDuda, paketteki tüm temel özelliklere sahip güzel bir web sitesi oluşturucusudur. Kullanıcılar işlevselliğinden çok fazla beklememelerine rağmen, sistemde oldukça iyi görünen sayfalar oluşturmak için kapsamlı bir sürükle ve bırak düzenleyicisi, mobil uyumlu şablonlar ve özelleştirme araçları bulunur. Duda hepsi bir arada bir çözümdür, yani alan adı, güvenlik vb. Barındırmakla ilgilenmeniz gerekmez..

WixWix dakikalar içinde mükemmel siteler oluşturmayı kolaylaştıran, dünya çapında tanınan bir web sitesi oluşturucusudur. Sistem, ilgi çekici ve kullanıcı dostu projeler başlatmak için en son teknolojileri ve yapay zeka tabanlı konseptleri kullanır. Çarpıcı bir profesyonel portföy veya çevrimiçi birden fazla ürün satmak için çevrimiçi bir dükkan olsun, kelimenin tam anlamıyla her türlü çevrimiçi proje oluşturmanıza olanak tanıyan çok çeşitli seçenekler ve özellikler sunar. Wix

Her iki platform da bir süredir piyasada. Duda, yazılımlarını kullanarak 12 milyondan fazla sitenin inşa edildiğini iddia ederken, Wix dünya çapında 148 milyon aktif kullanıcıya sahiptir. Açık kazananı tanımlamanın tam zamanı!

1. Kullanım Kolaylığı

 • Duda. Kullanım kolaylığı sağlamak için platform kullanıma sunuldu. Geliştirilmiş web sitesi oluşturucusuna ek olarak sürükle ve bırak işlevi de vardır. Bununla birlikte, ana işlevi CSS ve HTML kodlamasının altındadır. Bir yandan, yeni başlayanlar tipik hazır platformlardan bir seçim yapabilir. Öte yandan, en azından temel kodlama becerileri olmadan sayfaları tamamen özelleştiremezler..

  Eğer özel bir profesyonelseniz, kesinlikle aşağıdakileri takdir edeceksiniz:

  • Özel Widget Oluşturucu – Duda’nın kendi pazar yeri olmadığı için, bu çok büyük bir özledim, yine de kendi uygulamanızı oluşturmanıza izin veriyor. Web sitesi koduna erişim, analitik araçları uygulamanıza, geri sayımlar oluşturmanıza, görüntü efektleri vb..
  • Duda Editör

  • Geliştirici modu – deneyimli teknisyenlerin web sitesinin kodlama ortamına girmeleri ve gerekli tüm değişiklikleri ve iyileştirmeleri yapmaları için harika bir şans.
  • Mobil Web Sitesi Oluşturucu – her zaman hareket halinde olanlar için iyi bir uzantı. Bu seçenek, kontrol paneline doğrudan mobil cihazdan erişmenize ve web sitenizin hedeflediği gadget’a bağlı olarak değişiklik yapmanıza olanak tanır.

  Duda, süper kolay bir web sitesi oluşturucu olmaktan çok uzak. Hala bazı teknik bilgi gerektirdiğinden. Özel şablonlar kullanmaya karar verirseniz, bazı sorunları biraz sinir bozucu bulabilirsiniz. Örneğin, her bölüm sayfadaki önceden belirlenmiş yerini alır. Başka bir deyişle, bunları taşıma veya değiştirme şansı yoktur. Bununla birlikte, kodlama olmadan yine de yeniden boyutlandırabilir, renkleri veya yazı tiplerini değiştirebilirsiniz.

 • Wix. Web sitesi kurucusunun ana misyonu, yeni başlayanlara ve daha önce bu tür bir yazılımla daha önce hiç ilgilenmemiş, ancak yine de profesyonel çevrimiçi temsilci olmak isteyen kişilere sorunsuz bir yapım süreci sunmaktır. Anında imzalamadan sezgisel gösterge panosuna ve paketteki çeşitli web sitesi oluşturma araçlarına – profesyonel bir site birkaç dakika içinde hazır olacak! İşte sahip olduklarımız:

  • Wix ADI – Ultrasonik otomatik sistem sizin için web siteleri oluşturmak için Yapay Zeka kullanır. İşlem birkaç hızlı ve basit aşama içerir. Site türünüz, iş nişiniz, düzen tercihleriniz hakkında bilgi verin ve gerekli tüm uygulamaları, widget’ları, öğeleri ve blokları içeren projeyi% 100 kullanıma hazır hale getirin. Algoritma, Facebook sayfanızdaki bilgileri işleyen alakalı içerik oluşturur. İhtiyacınız olan tüm değişiklikleri yapma şansınız olmasına rağmen, yazmak zorunda bile değilsiniz.
  • Wix ADI Editörü

  • Wix Editör – Seçenek, teknik bir arka plan olmadan web sitesi oluşturmak için hala dahil olmak isteyenler için harika çalışacaktır. Kullanıcılar, yeni bölümler, öğeler ve widget’lar ekleyerek boş site oluşturabilir veya düzinelerce kategoriden hazır bir şablon kullanabilir ve ihtiyaçlara göre değişiklik yapabilir. Editör, eklentiler açısından daha fazla esneklik istemeniz durumunda daha iyi bir seçenektir.

  Wix Editör

  Wix en kolay web sitesi oluşturma platformlarından biri mevcut. Fazla tahmin etmeden birkaç dakika içinde profesyonel bir site açmayı kolaylaştırır. Bu yüzden kesinlikle teknik bilgisi olmayan kullanıcılar arasında 1. tercih.

Duda ve Wix: Wix bu turda bariz bir kazanan. Sadece yeni öğeler oluşturmak için değil, aynı zamanda hazır şablonlarla gelen mevcut öğeleri özelleştirmek için hala bazı CSS veya HTML bilgisi gerektiren Duda’ya kıyasla kullanımı çok daha kolaydır..

2. Özellikler ve Esneklik

 • Duda. Platform, özellikler açısından işe yarayabilir. Kullanıcılar bir sürü ekstra beklememelerine rağmen, Duda yine de bir dizi kullanışlı işlev sunabilir. Bunlar sağlam bir bloglama özelliği, HTML / CSS snippet entegrasyonu, SEO ayarları, vb içerir. Öte yandan, yazılım bazı belirgin özlüyor ile birlikte geliyor. Temel özellikler:

  • Duda’nın Kod Düzenleyicisi – özellik çoğunlukla HTML veya CSS kodlama deneyimi olanlar içindir. Aksi halde, neden hiç kullanmalısınız? Editör, sayfanın her yerinde yeni widget’lar ve snippet’ler oluşturmayı ve entegre etmeyi kolaylaştırır. Ancak, Duda’nın kendi App Market’i olsaydı bu gerekli olmazdı, Ne yazık ki,.
  • Bloglama Özelliği – Bu özellik profesyonelce yapılır. Hazır şablonları kullanarak güzel bloglar oluşturabilir, yayınları yönetebilir, makaleleri silebilir, RSS yayınlarını entegre edebilir ve en son yayınlarınızı sosyal ağlar üzerinden paylaşabilirsiniz. Kullanıcılar hazır bir blog temasını seçebilir ve kendi temalarını oluşturabilir.
  • Duda Blog

  • SEO – Her Duda planıyla birlikte gelen ücretsiz SSL dışında, Kod Düzenleyici profesyonel SEO uzmanları için de kullanışlı olabilir. Yeni başlayanlar, büyük ayarlarla çalışmak için otomatik SEU Sihirbazı’ndan yararlanabilir.
  • e-Ticaret – platform, özelleştirme için çeşitli ürün sayfası düzenleri sunar. Resim yükleyin, açıklamaları yazın, fiyatları belirtin, vb. Sistem PayPal, Stripe ve Authorize.net gibi saygın isimler dahil olmak üzere 30’a kadar farklı ödeme seçeneğini destekler. Sistemin kuponlar, e-posta pazarlaması vb..
   Duda e-Ticaret

  Özel App Market’in eksikliği oldukça açık olmasına rağmen genel özellik kümesi kötü değil.

 • Wix. Web sitesi oluşturucu tam anlamıyla özelliklerle doludur. AI tabanlı teknolojisi ve Editör dışında, Wix, 300’den fazla farklı widget ve eklentiyle muazzam serbest pazarına sahiptir. Ayrıca, harika bir bloglama özelliği, e-Ticaret yetenekleri ve daha fazlası da var. Temel özellikler:

  • Wix Uygulama Marketi – Muhtemelen ücretsiz olarak mevcut en geniş uygulama ve eklentilere erişin. Bloglarınız için çarpıcı resim galerileri oluşturun, daha fazla kullanıcı edinmek ve posta listesini büyütmek için iletişim formları ekleyin, önceki etkinlikleri sergilemek için takvimler oluşturun, trafiğinizi izlemek ve en başarılı kanalları tanımlamak için analizleri entegre edin. Tüm widget’lar tamamen ücretsizdir. Bunları yalnızca bir tıklamayla sayfaya ekleyebilirsiniz..
  • Wix Ücretsiz Uygulama Pazarı

  • SEO – Wix, SEO dostu web siteleri oluşturmayı kolaylaştırır. Özel URL’leri düzenlemek, sayfalar veya blog gönderileri için SEO için optimize edilmiş başlıklar ve açıklamalar oluşturmak, önizleme moduna erişmek veya kapsamlı SEO taktikleri paketi ile otomatik SEO Sihirbazı’ndan yararlanmak için gelişmiş ayarlara erişebilirsiniz..
  • e-Ticaret – özellik premium planlarda mevcutsa. Küçük veya orta ölçekli dijital mağazalar da dahil olmak üzere e-Ticaret ile ilgili projeler için özel olarak tasarlanmıştır. İşlev, yeni ürünler, mages, açıklamaları düzenleyebilir, ürün sayfası SEO ayarlarını vb..
   Wix e-Ticaret
  • Mobil Erişim – web sitesi oluşturma sürecini 7/24 kontrol altında tutabilirsiniz. Wix, mobil bir cihaz üzerinden de gösterge tablosuna erişim sağlar. Platform hem Android hem de iOS ile uyumludur.

Duda ve Wix: Wix, özellikler açısından daha çok yönlü görünüyor. Duda’nın farklı web sitesi türleri oluşturmak için yeterli işlevselliğe sahip olmasına rağmen, kendi App Market’i yoktur. Bu, her bir widget’ı sıfırdan oluşturmanız gerekeceği anlamına gelir. Gerçekten buna değer mi? Muhtemelen değil.

3. Tasarım

Tasarım Karşılaştırma Tablosu

DudaWix
Tema Sayısı:90550
Tema İçe Aktarma:✘ HAYIR✘ HAYIR
Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Tema Değişimi:&# X2714; EVET✘ HAYIR
Mobil Cihazlar İçin Optimize Edildi:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
 • Duda. Platform şu anda 90’dan fazla farklı şablon sunuyor. Kullanıcıların işletme, yaşam tarzı, portföy, hizmetler, tek sayfalık düzenler ve daha fazlası arasından seçim yapmalarına olanak tanıyan kategorilere göre filtrelenir. Tüm şablonlar mobil uyumludur ve oldukça şık görünür. Her temanın belirli bir kategoriyle ilgili belirli bir düzeni vardır. Bazı bölümlerde kukla içerik bulunmasına rağmen, içeriği düzenlemekte ve kendi metinlerinizi eklemekte özgürsünüz.

  Tüm düzenlerin bir önizleme özelliği vardır. Bu yüzden, ilkini seçmek için acele etmeyin. Özelleştirme işlemi sırasında şablonu değiştirmek mümkün olsa da, şansınızı deneyin ve düzenlemeden önce bunları gözden geçirin. Sistem tüm düzeltmeleri kaydederek önceki site sürümüne geri dönmeyi veya boşluktan başlamayı mümkün kılar.

  Yazılımın, mobil web siteleri oluşturmak ve mobil kitleden en iyi şekilde yararlanmak için ayrı bir aracı vardır. Hareket halindeyken gerekli güncellemeleri veya değişiklikleri yapmak için düzenleyiciye akıllı telefon veya tabletten erişilebilir..

 • Wix. Kullanıcılar düzinelerce kategoriyle ilgili 550’ye kadar mobil uyumlu şablona erişebilir. Bir bloga, küçük işletme web sitesine, çevrimiçi mağazaya veya portföye ihtiyacınız olsun, Wix’in hepsini tek bir yerde bulundurun. Pratik olarak tüm temalarda nişinizle ilgili yerleşik uygulamalar ve özel widget’lar bulunur. Çok fazla özelleştirme yapmak zorunda değilsiniz.

  Wix Editor, blokları taşımayı, bölümleri yeniden boyutlandırmayı, hazır şablonlara yeni öğeler eklemeyi, içeriği düzenlemeyi, resim ve videoları yüklemeyi vb. Kolaylaştırırken, kullanıcılar birden fazla düzen stili arasından seçim yapabilirler. düşme işlevselliği, herhangi bir stil oluşturmak için yeterli tasarım özgürlüğü sunar.

Duda ve Wix: Wix, aralarından seçim yapabileceğiniz daha geniş şablon seçeneklerine sahiptir. Duda düzenleriyle çalışırken düzenlemek veya değiştirmek son derece kolaydır, ayrıca bazı teknik beceriler de gerektirebilir.

4. Müşteri Desteği

 • Duda. Buradaki müşteri desteği biraz kafa karıştırıcı. Bir yandan, kullanıcılar Yardım Merkezi bölümünde bulunan muazzam bilgi tabanına güvenebilirler. Burada, web sitesi oluşturucu ile çalışma adımlarını açıklayan kılavuzları ve eğiticileri bulabilirsiniz. Aynı zamanda, teknik konular, pazarlama materyalleri, en son sistem güncellemeleri hakkında haberler, vb..

  Ayrıca, Duda geliştiricileri düzenli olarak web seminerleri ve toplantılar düzenler, başarı öyküleri vb. Paylaşırlar. Kullanıcılar iletişime geçmek için geleneksel bir posta sistemini tercih edebilirler. Destek yöneticilerinin yanıt vermesi genellikle birkaç saat sürer. Canlı Sohbet özelliği var. Ancak, yalnızca Ekip ve Ajans planları ile kullanılabilir.

 • Wix. Wix, nasıl başlayacağınız, şablonları düzenleyeceğiniz, SEO optimizasyonlu içerik oluşturabileceğiniz vb. Hakkında kapsamlı ipuçları ve öğreticiler içeren kapsamlı bir Yardım Merkezi’ne sahiptir. Burada soru sorabilir, gerekli materyallere göz atabilir veya tonlarca yazıyla Wix blogunu tercih edebilirsiniz web sitesi pazarlama, tasarım ve diğer önemli konularla ilgili. Sistem, Wix forumuna ek olarak geleneksel bir bilet sistemine sahiptir.

Wix vs Duda: her iki platform da sağlam müşteri desteğine sahiptir. Kullanıcılar herhangi bir soruya cevap bulmakta zorlanmazlar. Bununla birlikte, Duda’nın bazı seçenekleri yalnızca daha pahalı kurumsal planlarla kullanılabilir.

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Duda. Kullanıcılar yazılımı 30 gün içinde ücretsiz olarak deneyebilir. O zaman mevcut 3 paketten birini seçmeleri gerekecektir. İçerirler:

  • Temel Plan tek bir web sitesi + barındırma ve e-posta desteği için aylık 14 $ maliyeti. Plan, en fazla 10 ürün satmanıza olanak tanır
  • Takım Planı tüm Temel özellikler + premium destek ve ekip işbirliği işlevselliği ile aylık 22 $ maliyeti.
  • Ajans Planı 8 web sitesine, öncelikli desteğe ve daha fazlasına sahip aylık 74 ABD doları.
 • DudaWix Web SitesiWix e-Ticaret
  Fiyatlandırma Seçenekleri:&# X2714; Temel (14 $ / ay);
  &# X2714; Takım (22 $ ​​/ ay);
  &# X2714; Ajans ($ 74 / ay).
  &# X2714; Combo ($ 13 / ay);
  &# X2714; Sınırsız (17 $ / ay);
  &# X2714; Pro (22 $ ​​/ ay);
  &# X2714; VIP ($ 39 / ay).
  &# X2714; İşletme Temel ($ 23 / ay);
  &# X2714; Business Unlimited (27 $ / ay);
  &# X2714; Ticari VIP (49 $ / ay);
  &# X2714; Kurumsal (500 $ / ay);
  .
  Özellikleri:&# X2714; e-Ticaret;
  &# X2714; Takım çalışması;
  &# X2714; Birden fazla web sitesi;
  &# X2714; Premium destek.
  &# X2714; Online rezervasyon özellikleri;
  &# X2714; Üyelik seçeneği;
  &# X2714; Ücretsiz blog;
  &# X2714; Ücretsiz forum.
  &# 10004; Güçlü e-Ticaret;
  &# X2714; E-posta alışverişi;
  &# X2714; Ürün ithalatı;
  &# X2714; VIP desteği.
 • Wix. Sistem, uzun süredir devam eden ve büyüyen çevrimiçi projelerin beklentilerini neredeyse hiç karşılamasa da, özellikle ücretsiz sürümünü göz önünde bulundurarak daha uygun fiyatlı bir çözüm gibi görünüyor. Ancak hala kullanılabilir. Wix premium planları aşağıdaki gibidir:

  • kombo 2 GB depolama alanı ve 3 GB bant genişliğinin yanı sıra Wix reklam olmadan aylık 13 ABD dolarıdır. Küçük işletme siteleri ve portföyler için iyi bir seçenek.
  • Sınırsız maliyeti 17 dolar. I6t, serbest çalışanlar ve girişimciler için harikadır. Pakette sınırsız depolama ve tanıtım araçları bulunmaktadır.
  • profesyonel online tanınabilir bir marka oluşturmak için aylık 22 $ maliyeti. Öne çıkmak için şirket logonuzla tam markalı bir site oluşturun.
  • vip VIP desteği, analitik, öncelikli yanıt, vb. yanı sıra önceki tüm özelliklerle aylık 39 $ maliyeti.

  Wix, İş ve e-Ticaret projeleri için ayrı paketler sunar. Bunlar aşağıdaki gibidir:

  • İş Temelleri – e-Ticaret entegrasyonuna ek olarak ayda 23 ABD doları karşılığında tüm Web Sitesi paketi özelliklerini elde edersiniz.
  • Sınırsız İş – Ayda 27 $ karşılığında, 10 video saat, profesyonel logo ve sosyal medya logo dosyalarına ek olarak tüm e-Ticaret özelliklerine sahip olursunuz.
  • İş VIP önceki tüm özelliklerin yanı sıra VIP desteği ve öncelikli yanıt ile aylık 49 $ maliyeti.
  • kuruluş işlerini büyütmek ve bireysel hizmetten yararlanmak için mağdur olan şirketler için aylık 500 $ maliyeti.

  Her bir prim planında 14 günlük geri ödeme politikası vardır.

Duda ve Wix: Wix, kullanıcıların ihtiyaç duyduklarını seçmelerini sağlayan daha geniş bir plan aralığı sunar. E-Ticaret planları biraz pahalı görünse de, yıllık abonelik durumunda% 45’e kadar tasarruf edebilirsiniz. Aynı zamanda platform, ücretsiz alan adı bağlantısına ek olarak düzenli olarak% 50’ye varan indirimler sağlar ve daha fazlası.

Sonuç

Hem Duda hem de Wix, mobil uyumlu ve SEO için optimize edilmiş web siteleri oluşturmak olan aynı hedefe hizmet eder. Duda, bazı teknik ve kodlama geçmişine sahip deneyimli profesyonellere daha fazla odaklanırken, Wix, HTML veya CSS bilgisi olmayan yeni başlayanlar, serbest çalışanlar ve girişimciler için sorunsuz bir web sitesi oluşturucusudur. İncelememiz bir kazanan tanımlasa da her iki platform da kullanıcılarına iyi hizmet veriyor.

DudaDuda, kodlama bilgisi gerektiren karmaşık bir web sitesi oluşturma yazılımıdır. Aksi takdirde, web sitesi özelleştirme zorluğa dönüşecektir. Platform, çevrimiçi mağazalar da dahil olmak üzere farklı site türleri oluşturmak için iyidir. Ancak, hazır widget’lar veya eklentiler açısından kesinlikle esneklikten yoksundur. DudaDuda, kodlama bilgisi gerektiren karmaşık bir web sitesi oluşturma yazılımıdır. Aksi takdirde, web sitesi özelleştirme zorluğa dönüşecektir. Platform, çevrimiçi mağazalar da dahil olmak üzere farklı site türleri oluşturmak için iyidir. Ancak, hazır widget’lar veya eklentiler açısından kesinlikle esneklikten yoksundur.

WixWix muhtemelen sıfırdan site oluşturmak için en kolay araçlardan biridir. AI tabanlı algoritması ve yaratıcı zihinlere yönelik Wix Editor’ün yanı sıra, yazılım ihtiyacınız olabilecek tüm eklentileri içeren muazzam bir App Market’e sahiptir. Çok çeşitli şablonlar, farklı kategoriler için 500’den fazla seçenek sunar. Wix

Kodlamaya çok fazla dahil olmadıkça Wix daha iyi bir seçenek olacaktır. Hazır bir site ile hızlı bir şekilde çevrimiçi olmak daha hızlı ve daha basit bir çözümdür.

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

DudaWix
Kullanım kolaylığı:Duda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve Wix
Özellikleri:Duda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve Wix
Tasarımlar:Duda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve Wix
Müşteri desteği:Duda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve Wix
Fiyatlandırma:Duda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve Wix
Genel puanı:Duda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve WixDuda ve Wix

Wix’i Şimdi Deneyin

 Bedava

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map