Duda ve WordPress

Duda ve WordPress


Profesyonel web sitesi geliştirme son yıllarda çok gelişti, yeni başlayanlara ve web tasarım profesyonellerine sınırsız web oluşturma fırsatlarını tanıttı. Duda ve WordPress, nişlerinde popülerlik kazanan platformlardır..

Bu sistemlerin her biri sunacak çok şey var ve her biri web sitesi oluşturma sürecine bol miktarda araç, özellik ve bireysel yaklaşım ile geliyor. Sistemler, işletme web siteleri, portföyler, web mağazaları, açılış sayfaları ve daha fazlası dahil olmak üzere kaliteli projelerin başlatılmasını ve yönetilmesini mümkün kılar.

Hızlı Anlık Görüntü:

DudaDuda – kullanışlı bir sürükle ve bırak editörü, çoklu tasarım özelleştirme özellikleri ve çok sayıda benzersiz parametreye sahip bir DIY web sitesi oluşturucusudur. Sistem, farklı web tasarım arka planı olan kullanıcılar için güzel bir seçimdir. Duda ile oluşturulan web siteleri modern bir görünüme ve rafine bir işleve sahiptir.. DudaDuda – kullanışlı bir sürükle ve bırak editörü, çoklu tasarım özelleştirme özellikleri ve çok sayıda benzersiz parametreye sahip bir DIY web sitesi oluşturucusudur. Sistem, farklı web tasarım arka planı olan kullanıcılar için güzel bir seçimdir. Duda ile oluşturulan web siteleri modern bir görünüme ve rafine bir işleve sahiptir..

WordPressWordPress – profesyonel web tasarım niş belirgin bir liderdir. Bu, dünya çapında milyonlarca web geliştiricisinin tanınmasını sağlayan İçerik Yönetim Sistemidir. Bu kadar büyük bir popülaritenin nedenleri arasında güçlü entegrasyon seçenekleri, olağanüstü tasarım özelleştirme araçları ve diğer sistemlerin sunamayacağı özelliklerin bulunması. WordPress

Her iki web oluşturma platformu da özel ilgiyi hak ediyor ve her birinin kalabalığın arasından sıyrılmasını sağlayan bir dizi özelliği var. Ancak bunlardan hangisi karşılaştırmanın lideri ve çoğu kullanıcı için daha iyi bir seçim olarak düşünülebilir? Hangi servisler geniş bir kullanıcı ihtiyacını karşılayabilir? Tam olarak bulacağız. Başlayalım.

1. Kullanım Kolaylığı

 • Duda. Duda’yı karmaşık bir web sitesi oluşturucu olarak adlandırmak zordur, ancak kontrol paneline bakarsanız, muhtemelen orada göreceğiniz zengin bölüm, araç ve öğe seçeneklerinden şaşıracaksınız. Bir acemi kesinlikle bu yapıya alışmak zorunda kalacak, ama bu zaten uzun sürmeyecek.

  Duda’ya kaydolmak da kolay ve hızlıdır – sadece sistemin istediği genel bilgileri sağlayın ve kontrol paneline erişin. Sistemde 30 günlük deneme süresi olsa da, kredi kartı bilgilerinizi göndermenize gerek yoktur. Bu, kullanıcıların hizmet hakkında takdir ettiği başka bir bonus.

  duda-düzenleyici

  Kayıt işlemini tamamlar tamamlamaz, bir şablon seçmeniz ve özelleştirilmesine devam etmeniz önerilir. Burada ilk problemlerle karşılaşabilirsiniz. Mesele şu ki, Duda sadece sürükle ve bırak işlevi sunmuyor. Başlıca işlevselliği, sonuçta muhteşem sonucu garanti eden HTML / CSS kod düzenlemesine gider. Kodlama becerileriniz yoksa, web tasarım sürecini biraz karmaşık ve zaman alıcı bulabilirsiniz. Bununla birlikte, kod düzenleme layık ve benzersiz bir sonuç sağladığı için bu bir dezavantaj değildir.

  Son olarak, Duda web sitesi oluşturucu bir Geliştirici Modu (bir kullanıcı düzenlemeleri yapmadan önce kodlama ortamını kişisel olarak keşfedebilir), bağımsız bir Widget Oluşturucu (kendi uygulamalarınızı oluşturabileceğiniz yer burası) ve bir Mobil Web Sitesi Oluşturucu (sisteme 7/24 erişim sağlayan uzantı). Böylece, Duda, araştırılması ve avantaj için kullanılması gereken zaman ve becerilere ihtiyaç duyan kullanışlı ve özellik yüklü bir web sitesi oluşturucusudur..

 • Duda Review sayfasına git.

 • WordPress. Bir CMS olarak, WordPress başlangıçta sistem keşfi ve mastering ihtiyacını ima eder. Platform, Duda da dahil olmak üzere standart web sitesi üreticilerine kıyasla daha karmaşıktır, ancak bu, yeni başlayan biriyseniz, onunla çalışamayacağınız anlamına gelmez. Gerçekten istersen tam özellikli projeler oluşturun, ön hazırlıktan sonra bunları WordPress ile başlatabileceksiniz.

  wordpress-düzenleyici

  WordPress basit ve hızlı kayıt işlemi sunar. Ancak, uygun bir barındırma bul ve önce sistemi kurun. Bu da çok zaman almaz. Bundan hemen sonra, ayrıntılı keşif amaçlı çok sayıda bölüm ve sekme içeren gösterge tablosuna yönlendirileceksiniz. Dahası, yapmanız gerekenler alan adı seçimini düşün çünkü sistem entegre çözümler sunmuyor. Ayrıca, WordPress kullanmak eklenti / şablon entegrasyon süreçlerinin nüanslarını öğrenmekle ilgilidir. Bu aynı zamanda çok fazla çaba ve zaman gerektiriyor, farkındalık kodlamanın gerekliliğinden bahsetmiyoruz bile.

 • WordPress İncelemesine Git.

Duda ve WordPress: Bir web sitesi üreticisi olarak Duda, WordPress’e kıyasla biraz daha basit görünüyor. Bununla birlikte, uygun uygulama için hala zaman ve çaba yatırımı anlamına gelmektedir. WordPress, sırayla, keşif için biraz zaman gerektiren CMS’dir, ancak onunla çalışırken sisteme hızlı bir şekilde alışacaksınız..

Kategoride kazananKazanan:→ ÜCRETSİZ Deneyin

2. Özellikler ve Esneklik

 • Duda. Web sitesi oluşturucu, kaliteli projeler oluşturmak, yönetmek, güncellemek ve tanıtmak için yeterli olan çok yönlü ve etkileyici özellikler sunar. Her web sitesi için oluşturabileceğiniz web sayfası sayısında bir sınırlama yoktur; buna karar vermek size bağlıdır. Aynı şey, bir hesapta oluşturulan web sitesi sayısı hakkındadır. İşte Duda’nın sunduğu özelliklerin kısa bir özeti:

  • e-Ticaret – Duda’yı, mobil ve masaüstü cihazlarda eşit derecede erişilebilir olacak özellik yüklü çevrimiçi mağazalar oluşturmak ve yönetmek için kullanabilirsiniz. Web sitesi oluşturucu, etkileyici ürün sayfası düzenleri, entegre alışveriş sepeti, bülten posta kurulum seçeneği, çok yönlü ödeme çözümleri ve diğer zorunlu e-ticaret özellikleriyle birlikte gelen birden fazla e-Ticaret tasarımı sunar.
  • duda-e-ticaret

  • Blog – Aynı şekilde, Duda işlevsel bir duyarlı blog oluşturmaya izin verir. İçerik, blog sayfaları eklemek ve düzenlemek, stillerini ve mizanpajlarını seçmek, istatistikleri görüntülemek ve hatta birkaç katılımcıya web sitesi erişim hakları atamak mümkündür. İki düzenleme modu arasında seçim yapabilirsiniz – blog yapınızı ayrı ayrı ayarlamak için Düzen Modu ve içerik eklemek için Yayın Modu. Bu, blog geliştirme sürecini ve daha ileri yönetimini basitleştirir.
  • Duda Blog

  • Çok Dilli Destek – Platform, bir web sitesi başlatmak için birden fazla dil arasından seçim yapmanızı sağlar. Kod tanıyan bir kullanıcıysanız, kullandığınız her dil için daha ayrıntılı ayarlar yapmak için ek olarak web sayfası kodlarına erişebilirsiniz..
  • Site İçi Aracı – Araç, web tasarımcılarının ilgilendikleri doğru hedef kitleyi daha da seçmek için kişiselleştirilmiş ve benzersiz içerik eklemelerine olanak tanır. Hedeflenecek kullanıcıların seçimi, konum, günün saati, kullanılan cihazlar vb. Gibi çeşitli faktörlere dayanır. Ayrıca, araç, web sitenize göz atan kullanıcılar için tasarlanmış açılır pencerelerde farklı mesajlar görüntülemenize olanak tanır..
  • Entegrasyonları – Duda, projenize sosyal ağ düğmeleri eklemeyi, sosyal medya hesaplarına bağlantılar yayınlamayı, sosyal yayınları entegre etmeyi vb. Mümkün kılan kapsamlı entegrasyon seçenekleri sunar. İletişim Formları, OpenTable Rezervasyonları ile kitleyle iletişim kurmak için popüler widget’lar da ekleyebilirsiniz. , vCita, Disqus Yorumlar, Haritalar ve Çoklu Konum widget’ları en popüler öğeler arasında.
  • Kod Enjeksiyonu – Teknoloji meraklısı kullanıcılar, web sayfası kodlarına erişim sağlayan ve bir projeye tamamen kişiselleştirilmiş bir görünüm ve performans vermek için kendi kodlarınızı enjekte etmeyi mümkün kılan Geliştirici Modunu kullanmaktan faydalanacaklar..
 • WordPress. Açık kaynaklı CMS, projenize tamamen kişiselleştirilmiş bir tasarım ve üst düzey performans sunabilecek üstün bir dizi gelişmiş özellik sunar. Entegrasyonu ve tasarım özelleştirme seçenekleri gerçekten mükemmel ve diğer popüler web oluşturma araçları tarafından sunulanları özellikle aşıyor. Şimdi bazı WordPress avantajlarına göz atın.

  Duda ve WordPress

  • Blog – WordPress başlangıçta blog odak noktası düşünülerek oluşturuldu. Böylece, bloglama özellikleri beklentilerinizi aşacaktır. Sistem, çok sayıda özelleştirilebilir gönderi, makale planlama özelliği, blog yönetimi ve tanıtım araçları ve daha birçok avantajla tam özellikli bloglar oluşturmanıza ve güncellemenize olanak tanır..
  • bütünleşme – CMS, inanılmaz uzatılabilirliği ile bilinir. Çok sayıda ücretsiz eklenti ve tema ile birlikte gelir, ancak web’de de binlerce ücretli ve ücretsiz entegrasyon vardır. WordPress için özel olarak üçüncü taraf tasarımcılar tarafından geliştirilen web sitenizin işlevselliğini etkili bir şekilde artırmayı ve tasarımını geliştirmeyi mümkün kılar. Bu eklentileri ve temaları güvenilir uzmanlardan aldığınızdan emin olun..
  • Gutenberg Editörü – Son WordPress güncellemesi, CMS ile web sitesi geliştirme yaklaşımında devrim yaratan gelişmiş Gutenberg Editör’ü tanıttı. Artık WordPress’teki eski HTML / metin editörü ile çalışmaya gerek yok – yeni Gutenberg Editörü blok tabanlıdır ve böylece sistemdeki mevcut içerik bloklarından kendi web sitesi düzeninizi oluşturmanıza izin verir. Bu bağlamda, süreç standart web sitesi oluşturucularla çalışma prosedürüne benzer.
  • Barındırma – WordPress’in entegre barındırma özelliği yoktur. Kullanıcıların özel gereksinimlerine göre kendi sağlayıcılarını seçmeleri gerekir. Bununla birlikte, CMS, kullanıcılarının kolaylıklarını sağlayarak, Bluehost. Bu, satın alınabilirliği kapsayan güvenilir bir ana makinedir (en ucuz planın maliyeti sadece 2,95 $ / ay) ve kapsamlı özellik seti.
 • WordPress Alternatiflerine Git.

Duda ve WordPress: WordPress daha işlevsel ve özellik yüklü bir seçim gibi görünüyor. CMS karmaşık projeler için harika çalışır, Duda derin esneklik ve gelişmiş ayarlar gerektirmeyen basit web siteleri için iyi bir çözüm olacaktır..

Kategoride kazananKazanan:Ücretsiz olarak deneyin

3. Tasarım

 • Duda. Web sitesi oluşturucu şu anda 100’den fazla kaliteli şablon sunuyor ve bunlar varsayılan olarak ücretsiz ve duyarlı. Sistemin koleksiyonu yeni üst düzey tasarımlarla düzenli olarak güncellenmektedir. Kullanıcıların seçimini basitleştirmek ve hızlandırmak için endüstriye göre düzenlenmiştir. Hızlı ve kolay şablon erişimi için arama filtresi seçeneği de burada mevcuttur.

  Duda ve WordPress Karşılaştırması

  Duda temaları çok yönlü, modern ve oldukça etkileyici. Geliştirici Modunda etkinleştirilen kod yerleştirme yoluyla görünümlerini tamamen değiştirmek mümkündür. Kesinlikle ihtiyaçlarınıza uyan şablonu bulamamanız durumunda, Duda boş bir tema seçme ve sıfırdan özelleştirme fırsatı sunar.

  Şablon seçimini bitirir bitirmez, doğru seçimi yaptığınızdan emin olmak için temanızı önizleyebilirsiniz. Önizleme modu, projenizin mobil ve masaüstü cihazlarda nasıl görüntüleneceğini görmenizi sağlar. Endişelenmeyin, seçtiğiniz şablonun web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamadığını düşünüyorsanız – Duda, hangi aşamada olursanız olun web geliştirme sürecinde tasarımları değiştirmenize izin verir.

 • WordPress. WordPress şablon koleksiyonu, modern web geliştirme nişinin en geniş ve zenginlerinden biridir. Çünkü CMS varsayılan olarak yerleşik temalar sunmaz, ancak harici tasarımların entegre edilmesine de izin verir. Web’de yüzlerce, hatta binlerce bile olmasın. Bu temalar, diğer web tasarımcıları tarafından WordPress için özel olarak geliştirilmiştir ve ihtiyaçlarınıza ve proje odağınıza uyacak neredeyse her temayı bulabilirsiniz..

  Duda ve WordPress Karşılaştırması

  Ücretsiz ve ücretli WordPress şablonları arasından seçim yapabilirsiniz. İkincisi, ücretsiz temalar bazen projenize bir muamele teşkil ettiği için kötü amaçlı yazılım ve kötü amaçlı kodlarla birlikte daha güvenlidir. Dahası, Gutenberg Editörünün tanıtılmasından sonra bazı şablonlar sistemle uyumsuz hale geldi. Bundan kaçınmanın en iyi yolu, tüm şablon parametrelerini ve en son WordPress sürümü için optimizasyonunu önceden kontrol etmek veya WordPress’in Gutenberg Editör ile birlikte yayınladığı evrensel Yirmi On dokuz tema temasını kullanmaktır. İkincisi, seçilen temaya gerekli görünüm ve işlevselliği vermek için kullanabileceğiniz çoklu tasarım özelleştirme ayarlarıyla birlikte gelir.

Duda ve WordPress Karşılaştırması. WordPress, şablon seçimi açısından yadsınamaz bir liderdir. Duda tasarım koleksiyonu yüze yakın tema içeriyor olsa da, WordPress binlerce şablonla övünebilir. Tasarım özelleştirme söz konusu olduğunda CMS de ilk sırada yer alıyor – gelişmiş Gutenberg Editor, projeye zarif bir görünüm vermenizi sağlar. Bununla birlikte, her iki sistem de şablon özelleştirilebilirliğini önemli ölçüde artıran kod erişimi verir.

Kategoride kazananKazanan:Ücretsiz olarak deneyin

4. Müşteri Desteği

 • Duda. Sistemin sadeliğine rağmen kaliteli müşteri destek yardımı sunar. Bilgi tabanındaki adım adım eğiticilerin yanı sıra, web sitesi oluşturucu bilet hizmetinin kullanılmasına, ayrıntılı videolar sağlayan web seminerlerinin izlenmesine ve sistemin nasıl kullanılacağına dair kılavuzlara izin verir..

  Duda’nın Yardım Merkezi, çoğu kullanıcının ilgilendiği en yaygın konuları kapsar. Burası, ayrı bölümlerde ve kategorilerde çok sayıda soru ve cevap bulabileceğiniz yerdir. Kullanışlı bir arama filtresi seçeneği, arama süresini kısaltmaya yardımcı olur, bu da kullanışlı bir seçenektir. Duda’nın ayrıca, kullanıcıların acil sorularına anında cevap almasını sağlayan yararlı makaleleri ve canlı sohbeti olan bir blogu var.

 • WordPress. WordPress’te resmi bir teknik destek yoktur, ancak sistem dünya çapında inanılmaz derecede geniş bir kullanıcı topluluğuna sahiptir. Platform hakkında kapsamlı bilgi bulabileceğiniz binlerce öğretici, kılavuz, video ve metin kaynağı, rehber, blog, forum ve kanal vardır..

  Bu kadar çeşitli WordPress kaynaklarına rağmen, bu özellikle bazen ilk kez başlayanlar için yeterli değildir. Sonuç olarak, nüanslarını ve özel özelliklerini bulmak için CMS’yi bağımsız olarak keşfetme ihtiyacıyla karşı karşıya kalıyorlar. Bu kolay bir iş değildir, bu nedenle, CMS ile proje oluşturma konusunda emin değilseniz, bunun yerine bir web sitesi oluşturucu seçmeyi düşünebilirsiniz..

Duda ve WordPress Karşılaştırması. Duda daha kolay erişilebilir ve bilgilendirici bir müşteri destek hizmetine sahiptir. Yardım Merkezi ve geniş Bilgi Tabanı ile birlikte sistem, gerçek anlamda yadsınamaz bir avantaj olan canlı destek de sunuyor. WordPress, çevrimiçi eğitimlerde bolca yer alıyor, ancak resmi müşteri desteği yok.

Kategoride kazananKazanan:→ ÜCRETSİZ Deneyin

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Duda. Web sitesi oluşturucunun 30 günlük ücretsiz deneme süresi vardır. Daha sonra, kullanıcıların ücretli aboneliklerden birine yükseltme yapmaları gerekecektir. Burada 3 tane var, yani:

  • Temel (14 $ / ay) – 1 web sitesi, ücretsiz SSL Sertifikası ve e-posta desteği içerir;
  • Takım (22 $ ​​/ ay) – Temel Plan’ın koşullarını ve canlı destek ve 4 üyeyle işbirliği yapma fırsatını içerir;
  • Ajans ($ 74 / ay) – Team Plan’ın artı 8 web sitesinin, web sitesi dışa aktarma seçeneğinin ve özel markalamanın şartlarını içerir.

  Ayrıca, web sitesi oluşturucu, çevrimiçi mağazalar başlatmak isteyen kullanıcılar için tasarlanmış bağımsız e-Ticaret eklentileri sunar. Eklentilerin fiyatları aşağıda listelenmiştir:

  • 10 ürün mağazası – ücretsiz;
  • 100 ürün mağazası – 7.25 $ / aylık;
  • 2500 ürün mağazası – 19,25 $ / aylık.

  Ve bu değil. Duda, sistem özelliklerini kendi markaları altında kullanmayı amaçlayan girişimciler ve web ajansları için üstün bir Beyaz Etiket Planına sahiptir. Çözüm, Katmanlı İndirim Fiyatlandırması, Özel Hesap Yöneticisi, Sınırsız API Erişimi gibi çeşitli teklifleri kapsar & Gelişmiş Destek vb. Her seçeneğin maliyeti sistem yöneticileriyle bağımsız olarak tartışılır.

 • WordPress. CMS ücretsizdir – indirme, kurulum ve standart özellik seti ile ilgilidir. Ancak, barındırma, alan adı ve ücretli uzantılara yatırım yapmanız gerekir. Bu nedenle, standart bir .com alan adı, uğraştığınız sisteme bağlı olarak 5-15 $ daha fazla teklif süresi ile yılda yaklaşık 10-15 dolar tutacaktır. WordPress, web sitenizin performansını artırmak için gereken eklentileri ve şablonları satın alma ihtiyacını da ima eder. Bu uzantıların maliyeti parametrelerine göre farklılık gösterir.

  Güvenilir bir barındırma sağlayıcısının seçimi hakkında konuşmak, gideceğiniz hizmete bağlıdır. Orada çok sayıda ana bilgisayar var, ancak WordPress’in kullanılması >Bluehost. Bu, birden fazla avantajı, kapsamlı özellikleri ve uygun fiyatlandırmayı kapsayan en saygın hosting sağlayıcılarından biridir. Sınırsız trafik, 50GB disk alanı ve ücretsiz SSL Sertifikası ile bir projeye başlama fırsatı içeren en ucuz Bluehost Planı, yalnızca 3.95 $ / ay maliyete mal olacak. Bu gerçekten cömert bir tekliften daha fazlası.

Duda ve WordPress Karşılaştırması. Sistemleri fiyatlandırma yönüyle karşılaştırırken, Duda’nın sabit fiyatlandırma sunduğuna dikkat edilmelidir, WordPress kullanım maliyeti ihtiyaçlarınıza göre değişebilir – barındırma planı, alan adı ve seçilen eklenti ve tema sayısı bütünleşme.

Kategoride kazananKazanan:Ücretsiz olarak deneyin

Sonuç olarak

Duda ve WordPress, web sitesi geliştirme sürecine farklı yaklaşımlar kullanan iki web oluşturma aracıdır. Duda, standart bir özellik kümesi sunan bir web sitesi oluşturucusuyken, WordPress, birçok avantajı ve özelleştirme özgürlüğünü tasarlayan ünlü İçerik Yönetim Sistemidir.

DudaDuda – Duyarlı web siteleri oluşturmaya izin veren ve birden çok web tasarımı ihtiyacını kapsayan zengin bir özellik kümesi sunan bir bulut sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusudur. Duda, projeleri üzerinde çalışırken gelişmiş kod erişim özelliğini kullanabilen web tasarımcıları ve kodlama uzmanları için iyi çalışıyor. DudaDuda – Duyarlı web siteleri oluşturmaya izin veren ve birden çok web tasarımı ihtiyacını kapsayan zengin bir özellik kümesi sunan bir bulut sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusudur. Duda, projeleri üzerinde çalışırken gelişmiş kod erişim özelliğini kullanabilen web tasarımcıları ve kodlama uzmanları için iyi çalışıyor.

WordPressWordPress – Dünya çapında milyonlarca kullanıcıyla popülerlik kazanan CMS’dir. Güçlü eklenti entegrasyon seçenekleri, sınırsız şablon seçimi, çok yönlü web sitesi düzenleme ve üst düzey özelleştirme araçları sunan sistem kesinlikle en iyi incelemeleri hak ediyor. WordPress

En iyi web oluşturma aracının seçimi ile ilgili karar hala web tasarım ihtiyaçları, becerileri ve uzun vadede boşuna istediğiniz sonucu dayanmalıdır. Keşif için fazla çaba ve zaman gerektirmediğinden, Duda basit web siteleri için değerli bir seçim olacaktır. Bununla birlikte, tasarım özelleştirme ayarlarının esnekliği ve derinliği yoktur. Tam özellikli bir web sitesi tasarlamayı planlıyorsanız WordPress daha tercih edilen bir çözümdür. Sınırsız işlevsellik, binlerce tema, eklenti ve eklenti ile birlikte gelir, ancak üst düzey sonuçtan yararlanmak için belirli web tasarım arka planını gerektirir.

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

DudaWordPress
Kullanım kolaylığı:Duda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress Karşılaştırması
Özellikleri:Duda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress Karşılaştırması
Tasarımlar:Duda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress Karşılaştırması
Müşteri desteği:Duda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress Karşılaştırması
Fiyatlandırma:Duda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress Karşılaştırması
Genel puanı:Duda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress KarşılaştırmasıDuda ve WordPress Karşılaştırması

Kategoride kazananGenel Kazanan:Ücretsiz olarak deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map