Ecwid ve WooCommerce

Ecwid ve Woocommerce


Çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için ihtiyacınız olan yazılım türünü açıkça anlamanız gerekir. Bunu anlamak için, gelecekteki dijital mağaza için net hedefler belirlemek gerekiyor.

Temel işlevlere sahip küçük bir web sitesi mi yoksa çok sayıda kanal üzerinden satış ve tanıtım yapmak için muazzam bir dijital pazar mı olacak? Ecwid ve WooCommerce, boyutlarına ve hedeflerine bağlı olarak farklı web mağazası türleri için kullanışlı olabilir.

Hızlı Anlık Görüntü:

EcwidEcwid – sıfırdan bir e-Ticaret web sitesi oluşturmak için web tabanlı bir çevrimiçi araçtır. Ayrıca kullanıcıların hazır bir mağazayı zaten var olan bir web sitesine entegre etmelerini sağlar. Sosyal ağlar ve diğer kanallar aracılığıyla satış ve tanıtım için harika çalışıyor. Yazılım, temel gereksinimleri olan küçük mağazalar için iyidir. ecwid.com

WooCommerceWooCommerce – WordPress için bir e-ticaret eklentisidir. Bu, mevcut web siteniz için ayrı bir eklenti olarak çalıştığı anlamına gelir. Eklenti, tamamen işlevsel bir proje oluşturmak için kendi ürün yönetim sistemine ve uzantılarına sahip WP tabanlı dijital mağazalar için en iyi çözüm gibi görünüyor. WooCommerceWooCommerce – WordPress için bir e-ticaret eklentisidir. Bu, mevcut web siteniz için ayrı bir eklenti olarak çalıştığı anlamına gelir. Eklenti, tamamen işlevsel bir proje oluşturmak için kendi ürün yönetim sistemine ve uzantılarına sahip WP tabanlı dijital mağazalar için en iyi çözüm gibi görünüyor.

Aynı hedeflere hizmet etmelerine rağmen, bu iki platform web sitesi oluşturma yaklaşımı açısından tamamen farklıdır. Bu derlemede, kullanım kolaylığı, özellikler, tasarım ve diğer önemli noktalara referans olarak hangilerinin daha iyi çalıştıklarına ve hangilerinin daha iyi olduğuna bir göz atacağız..

1. Kullanım Kolaylığı

Ecwid abonelik tabanlı bir platform olsa da, aynı işlevselliğe sahip popüler SaaS web sitesi üreticilerine benzer. WooCommerce bundan farklı. WordPress web siteleri için açık kaynaklı bir eklentidir, bu da teknik kurulum açısından bazı zorluklar anlamına gelir. Nasıl başlayacağınıza, bir mağaza açacağınıza ve her iki çözümle de canlı yayına bakalım.

Başlangıç

Daha önce de belirttiğimiz gibi Ecwid, kullanıcılarına abonelik planları sunan tescilli bir kaynak web platformudur. Ayrıca deneme süresi olmayan ücretsiz bir paketi vardır. Oturum açarsanız, yeni sürüme geçme şansıyla sonsuza kadar ücretsiz bir plana erişebilirsiniz.

Ecwid Gösterge Tablosu

Ecwid’i kullanmaya başlamak için yalnızca oturum açmanız yeterlidir. Sadece geleneksel e-posta ve şifre bilgilerini girin veya bu aşamayı atlayın ve Google, PayPal veya Facebook hesabı yardımıyla Ecwid kontrol paneline erişin. Kayıt tamamlandıktan sonra aşağıdakiler arasından seçim yapabilirsiniz:

 • HTML kodu kullanarak mevcut bir web sitesine yeni bir mağaza ekleme.
 • Sıfırdan yeni bir web sitesi oluşturma.

WooCommerce ile çalışmaya başlamak, bağımsız bir e-Ticaret platformundan ziyade bir eklenti olduğu için biraz daha karmaşıktır. Kullanmak için bir WordPress web sitesini işletmek. Tamamen işlevsel bir WP web sitesi başlatmak için şunları yapmanız gerekir:

 1. Bir alan adı ve bir ana bilgisayar kaydedin.
 2. WordPress’i yükleyin.
 3. Temayı seçme ve ince ayar yapma.
 4. WooCommerce eklentisini yükleme ve etkinleştirme.
 5. Mağazayı kur.

WP eklentisiyle çalışmak biraz daha zaman alabilir. Dahası, bir noktada, teknik becerilere ve kodlama bilgisine de ihtiyacınız olabilir..

Mağazayı Ayarlama

Ecwid iki ana yol sunuyor. Birincisi, mevcut bir web sitesine yeni bir mağaza entegre etmektir. İkinci yol, yerleşik bir web sitesi oluşturucu kullanarak kendi çevrimiçi mağazanızı oluşturmaktır. Başlangıç ​​işlemi her iki yol için de aynıdır. Bazı web sitesi bilgilerini, tercihleri ​​ve önemli ticari hedefleri tanımlamanız gerekir.

İşiniz bittiğinde, sistem sizi mağazayı kurabileceğiniz Ecwid kontrol paneline aktaracaktır. Burada ürünleri kolaylıkla ekleyebilirsiniz. Platform, farklı öğeleri yüklemek için sürükle ve bırak işleviyle birlikte gelir. Kullanıcılar ayrıca öğe adlarını belirtebilir, açıklamaları vurgulayabilir ve fiyatları tasvir edebilir.

Ecwid Ürün Ekle

Sistem, ürün resimlerini kolayca yüklemenizi, öğeleri kategorilere ayırmanızı ve 45 farklı dilde tasvir etmenizi sağlar.. İyi haber şu ki Ecwid, satış noktası çözümleriyle entegrasyon sayesinde kullanıcıların hem çevrimiçi hem de fiziksel ürünler satmasına izin veriyor. Bu işlevi özellik bölümünde biraz daha tartışacağız.

Bununla birlikte, genişletilmiş bir kataloğunuz varsa, otomatik ürün yönetim sisteminden faydalanma şansı olmadan her yeni ürünü ayrı ayrı eklemeniz gerektiğinden, mağaza ayarları çok zaman alacaktır. Tüm ürünleri ekledikten ve değişiklikleri kaydettikten sonra, “Çevrimiçi mağazanızı oluşturun” mesajını göreceksiniz.

Benzerlikler burada sona eriyor. Bir web sitesi olanların bir HTML kodu oluşturmaları ve Ecwid e-Ticaret eklentisini kullanarak eklemeleri gerekir. Geri kalanlar başka bir seçenek seçebilir ve tamamlanmış mağazanın zaten yerleşik olmasını sağlayacak bir web sitesi oluşturabilir.

WooCommerce, kurulumu için özel beceriler gerektirmez. Tüm ince ayar işlemi boyunca size yol gösterecek adım adım kurulum istemleri ile birlikte gelir. Temel mağaza parametrelerini belirtmeniz, tercih edilen ödeme yöntemlerini tanımlaması, gönderim ve vergi politikalarını belirlemesi, para birimlerini belirtmesi vb. Gereken 5 genel aşama içerir..

Eklentiyi yüklemeden önce, web sitenizin en son PHP sürümünde (veya en azından PHP 7’den daha yüksek) çalıştığından emin olun, HTTPS protokolünün etkin olduğundan emin olun. Şimdi yeni ürünler ekleyebilirsiniz. WordPress’i daha önce kullandıysanız, işlemi çok basit bulacaksınız. Yeni bir makale eklemekle aynı şey. Ürün açıklamasını kopyalayıp yapıştırın, yeni kategoriler oluşturun ve ayarlayın, fotoğraf ekleyin, bağlantıları düzenleyin, nitelikleri ayarlayın vb. Bu bakış açısından WooCommerce daha esnek görünüyor.

Canlı Yayın

Hem WooCommerce hem de Ecwid çoğunlukla mevcut web sitelerinde kullanılır. Web sitesini manuel olarak yayınlamanız gerekebileceği tek durum, Ecwid kullanarak sıfırdan yeni bir site oluşturmayı seçtiğinizde.

Ecwid ve WooCommerce: Ecwid’in ürün sürükle ve bırak özelliği sayesinde kurulumu biraz daha kolay görünebilir. Gerisi neredeyse aynı görünüyor. Her iki çözüm de mevcut web siteleriyle ek entegrasyon gerektirirken Ecwid aynı zamanda kendi web sitenizi oluşturmanıza da olanak tanır.

2. Özellikler ve Esneklik

Ecwid ve WooCommerce’nin sunduğu bazı harika özellikler var. WooCommerce eklentisi temel sürümünde mevcut olsa da, mağazanızı daha kullanıcı dostu hale getirmek için farklı uzantıları tercih edebilirsiniz. Öte yandan Ecwid, satışları artırmak ve kitleleri çeşitli platformlar üzerinden hedeflemek için bazı yerleşik seçeneklerle birlikte gelir.

Özelleştirme

Platformun, ödeme seçeneklerini entegre etmek, mağazanızı potansiyel müşterilere bağlamak, satın alma işlemlerini koordine etmek ve gönderimi işlemek için ek uygulama pazarından ayrı olarak, Ecwid çevrimiçi işinizi büyütmek için özel bir özellik sunar. Aynı anda birden fazla dijital mağaza açabilir ve bunları birden çok platforma bağlayabilirsiniz..

Örneğin, bir birincil mağaza oluşturup web sitesine entegre ettiniz. Ecwid’de yeni bir proje çalıştırmak ve ilk projeyi desteklemek için paralel bir site veya Facebook sayfası oluşturmak harika bir fikirdir. İşlev, işletmeniz için yeni bir şube veya daha küçük bir departman oluşturmayı mümkün kılar.

Ecwid Satış Kanalları

Platformun dijital ve fiziksel ürünler satmak için POS sistemlerine entegre edilebileceğini daha önce belirtmiştik. Dahası, ayrı bir mobil satış noktası uygulaması var. Uygulama, hareket halindeyken tüm envanterleri gerçek zamanlı modda yönetmenizi sağlar.

Önemli dezavantajı, Ecwid’in işleri kullanıcılar için olabildiğince basit hale getirmeye çalışması ve kaynak kodunu gizlemesidir.. WooCommerce, maksimum kodlama ve web tasarımı özgürlüğü için isteyenler için daha iyi bir seçenek olabilir. İstediğiniz herhangi bir özelliği, öğeyi veya komut dosyasını uygulama şansıyla mağazanın HTML / CSS’sine tam erişim elde edersiniz.

uygunluk

WooCommerce yalnızca WordPress web siteleri için kullanılabilir olsa da, diğer CMS platformları veya web sitesi kurucuları. Öte yandan, analitik ve izleme araçlarından kullanıcı edinme ve promosyon widget’larına kadar ihtiyacınız olan WordPress pazarından herhangi bir eklenti kurabilirsiniz.

WooCommerce Ürün Editörü

Ecwid bu bakış açısından daha esnek görünüyor. Sistem, önde gelen birkaç web sitesi üreticisi ve CMS ile entegre edilebilir. WordPress ve Joomla dışında, kullanıcılar Wix, Weebly, Squarespace, Adobe Dreamweaver, vb..

Satış ve Tanıtım

Ecwid, pazara sonsuz fırsatlar sunar ve ürünlerinizi tanıtır. Her şeyden önce, platform Amazon, Google Alışveriş, Facebook, Instagram ve daha fazlası dahil olmak üzere en büyük çevrimiçi pazarlar ve sosyal ağlar üzerinden ürün satmanıza olanak tanır.

Mağaza sahipleri, aynı anda veya ayrı ayrı kullanılabilecek birden fazla satış kanalından yararlanabilir:

 • Bir internet sitesi – Ecwid’i mevcut bir web sitesine entegre edin veya sıfırdan yeni bir site oluşturun, mağazayı ayarlayın ve çevrimiçi satış yapmaya başlayın.
 • Sosyal medya – dakikalar içinde bir Facebook mağazası veya Instagram Mağazası oluşturun. Özet akışları gönderin ve müşterilerin yaklaşan mallarınız ve çeşitlerinizle etkileşime girmesini sağlayın.
 • Pazaryerleri – Ecwid, en büyük dijital pazarlara girmenizi ve mağazanızı eBay, Amazon ve diğer büyük uluslararası platformlarla entegre etmenizi sağlar.
 • POS Entegrasyonu – sistemi mağaza içinde ve dışında satmak için kullanın. Özel bir mobil POS uygulaması yardımıyla stoklarınızı hareket halindeyken yönetin.

WooCommerce, satış kanalları açısından aynı işlevselliğe sahip değildir. Ancak, yalnızca ürünleri tanıtmakla kalmayıp müşterilerinizi etkileşimde tutmak için WooCommerce Puanları ve Ödüller, Rezervasyonlar ve diğer araçları içeren bir uzantı listesi sunar..

Eklenti Amazon, eBay, vb. İle de entegre edilebilir. Kataloğunuzu büyük dijital pazarlarda listeleyebilirsiniz. Uzantı ücretsiz olarak kullanılabilir. Ancak, entegrasyon hizmeti için aylık bir ücret ödemeniz gerekecektir. Kullanıcılar ayrıca mağazalarını sosyal medya platformlarıyla entegre edebilecek, akıllı kuponlar, e-posta pazarlaması ve diğer tanıtım araçlarını etkinleştirebilecekler.

Ek özellikler

Her planla (özgür olan dahil), Ecwid mobil uyumlu bir alışveriş sepeti, birkaç tıklamayla çevrimiçi satış yapmak için ücretsiz bir başlangıç ​​sitesi ve daha fazlasını içeren bir dizi ücretsiz özellik sunar. Premium planlar, terk edilmiş alışveriş sepeti tasarrufu, iOS ve Android uygulamalarıyla envanter yönetimi, gelişmiş SEO araçları, POS entegrasyonu ve daha fazlasını sunan genişletilmiş işlevsellik ile birlikte gelir.

WooCommerce’ye gelince, resmi Facebook eklentisini bağlayabilir, fiziksel ürünler satmak için Square dahil olmak üzere önde gelen POS sistemlerini entegre edebilirsiniz. Eklenti uzantıları arasında MailChimp entegrasyonu, ödeme ile bağlantı (PayPal, Şerit vb..) ve gönderim yöntemleri (Amerika Birleşik Devletleri Posta Hizmetleri).

Ecwid ve WooCommerce: WooCommerce, kaynak kod erişimi sayesinde özelleştirme açısından daha esnek görünüyor. Ayrıca, satış, pazarlama ve promosyon için çok sayıda uzantı ile birlikte gelir. Kötü haber şu ki, bu uzantıların her birini ayrı ayrı yönetmeniz gerekiyor, Ecwid ise bir sürü satış kanalı ve zaten entegre olan ekstra özellikler sunuyor.

3. Tasarım

Ecwid, işletim sistemine veya türe rağmen tüm cihaz türlerinde eşit derecede iyi çalışan duyarlı dijital mağazalar oluşturmayı kolaylaştırır. Tasarım özelliklerine gelince, temel olarak ilk site görünümüne güvenirler. Sistem hem CMS hem de SaaS web sitesi oluşturucularıyla entegre edilebildiğinden, son görünüm seçtiğiniz platforma bağlı olacaktır.

Özel Ecwid başlangıç ​​web sitelerine gelince, şık olsalar da çok basit görünüyorlar. Site kaynak koduna erişim olmadığından burada özelleştirme özelliklerinin eksikliği var. Hazır Ecwid mağazanızı entegre etmek için açık kaynaklı CMS’yi seçerken sorun çözülebilir.

Ecwid Ürün Kartı Düzeni

WooCommerce, WordPress CMS için geliştirilirken, kullanıcılar sonsuz sayıda duyarlı tema arasından seçim yapabilir. Tercihinize bağlı olarak ücretsiz ve ücretli premium şablonlar içerirler. Bir başka harika haber ise, WP site koduna doğrudan kontrol panelinden erişilebilmesidir. Web siteniz için öne çıkması için yapıyı değiştirebilir, yeni tasarım özellikleri ekleyebilir, öğeler ve simgeler oluşturabilirsiniz.

WooCommerce Temaları

Ancak, bu yalnızca deneyimli kodlayıcılar veya web tasarımcıları için işe yarar. Başka bir yol, Premium listesinden daha özel şablonlar seçmektir. Bu durumda, 30 $ ila 300 $ arasında ödeme yapmanız gerekir.

Ecwid ve WooCommerce: Ecwid özel mağazalar oldukça sınırlıdır. Ancak, platformu başka bir web sitesi oluşturucu veya CMS ile birlikte kullanmanız durumunda sorun çözülür. Yine de, WordPress her zamankinden daha duyarlı şablonlar ve temalar getiriyor.

4. Müşteri Desteği

Ecwid’in kullanımı ve kurulumu son derece kolaydır. Yeni başlayanlar, başlangıçtan itibaren sezgisel bir kurulum sihirbazı tarafından yönlendirilecektir. Ayrıca, sistemin müşteri destek ekibi vardır ve iletişime geçmek için çeşitli yollar sunar. Buradaki kötü haber, farklı planların belirli bir dizi seçenekle gelmesidir. Ecwid destek ekibiyle iletişime geçmek için şunları kullanabilirsiniz:

 • Canlı sohbet (tüm paketlerde mevcut);
 • Telefon (ücretsiz bir planda mevcut değil);
 • Öncelikli Destek (ücretsiz bir planda mevcut değil).

İşletme ve Sınırsız plan aboneleri ayrı bir Ücretsiz Özelleştirme özelliğini kullanabilir. Bu, platformun uzmanlarının çevrimiçi mağazanızı oluşturmak, ince ayar yapmak, entegre etmek ve dağıtmak için tüm işlemleri gerçekleştireceği anlamına gelir.

WooCommerce ile çalışırken yardım almak için eklentinin resmi web sitesine kayıtlı olmanız gerekir. Orada, sorunu açıklamak için iletişim formunu içeren tipik bir yardım merkezi bulacaksınız. Geleneksel bilet sistemi, WooCommerce destek ekibiyle iletişim kurmanın başka bir yoludur.

Ecwid ve WooCommerce: WooCommerce desteğine başvurmak, ek kayıt gerektiğinden daha fazla zaman alır. Ecwid, hepsi ücretsiz bir planda mevcut olmasa da iletişim kurmak için daha fazla yol sunuyor.

5. Fiyatlandırma Politikası

Her iki çözüm de temel sürümlerinde ücretsizdir. WooCommerce, ücretli seçenekleri ve uzantıları olan ücretsiz bir WP eklentisidir. Ecwid, aşağıdaki planlara sahip abonelik tabanlı bir çevrimiçi mağaza üreticisidir:

 • Ücretsiz plan maliyetleri $ 0 bir başlangıç ​​sitesi, çevrimiçi mağaza, sınırsız bant genişliği, Canlı Sohbet vb .;
 • Girişim planı maliyetleri 15 $ otomatik satış hesaplama, indirim kuponları, google Alışveriş vb. ile en fazla 100 ürün satmak için ayda;
 • İş planı maliyetleri 35 $ Premium destek, mobil yönetim uygulaması, POS entegrasyonu vb. dahil olmak üzere mevcut tüm özelliklerle aylık;
 • Sınırsız plan maliyeti 99 $ ayda tüm premium özellikleri ile sınırsız sayıda ürün satmak.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, WooCommerce kurulumu ücretsizdir. Temel sürüm, küçük bir mağaza başlatmak için yalnızca başlangıç ​​özellikleri sağlar. Büyüyen bir e-Ticaret projesi oluşturmak istiyorsanız, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak 50 ila 250 dolar arasında bir ek uzantıya ihtiyacınız olacaktır..

Ecwid ve WooCommerce: Her iki çözümün de ücretsiz sürümleri vardır. Ancak, tamamen işlevsel bir mağaza ayarlamak için yeterli değildir. Premium planları veya uzantıları seçmeniz gerekir. Temel fark, WooCommerce’in bütçeyi planlamanın yanı sıra ucuz hizmetleri tercih etmesini kolaylaştırmasıdır. Ecwid ile gereken özellikleri elde etmek için aylık bir ücret ödemeniz gerekir.

Alt çizgi

Doğru çözümü seçmek tamamen kullandığınız platforma bağlıdır. Örneğin, WordPress’i seçerseniz, WooCommerce henüz WP siteleri için en iyi çözüm olduğu için Ecwid’i kullanmak pek de iyi bir fikir değildir. Öte yandan, Ecwid diğer web sitesi oluşturucuları ve CMS için çeşitli nedenlerden dolayı daha iyi bir seçenek olacaktır..

EcwidEcwid – kullanımı çok kolay bir çevrimiçi mağaza kurucusudur. Kodlama programlama becerisine gerek yoktur. Hem dijital hem de fiziksel ürünler satmak için en büyük web sitesi üreticileri ve CMS ile entegre edilebilir. Sistem, web sitelerinde veya POS çözümleriyle kullanılabilir. Küçük ve orta ölçekli dijital mağazalar için mükemmel bir seçenek. ecwid.com

WooCommerceWooCommerce -% 100 kişiselleştirme özgürlüğü sağlayan açık kaynaklı bir eklentidir. Ücretsizdir, kullanımı ve kurulumu kolaydır. Dahası, satmak için binlerce ürüne sahip mağazalar yetiştirmek için mükemmeldir. Eklentinin yeni satış kanallarını entegre etmek ve oluşturmak için çok sayıda uzantısı var. Sonunda, özelleştirme süreci yeni başlayanlar için zor olabilir. WooCommerceWooCommerce -% 100 kişiselleştirme özgürlüğü sağlayan açık kaynaklı bir eklentidir. Ücretsizdir, kullanımı ve kurulumu kolaydır. Dahası, satmak için binlerce ürüne sahip mağazalar yetiştirmek için mükemmeldir. Eklentinin yeni satış kanallarını entegre etmek ve oluşturmak için çok sayıda uzantısı var. Sonunda, özelleştirme süreci yeni başlayanlar için zor olabilir.

Özetlemek gerekirse, mağazanızı oluşturmak için WordPress kullanmayı planlıyorsanız, WooCommerce seçmek için bir çözümdür. Daha basit web sitesi oluşturma platformlarını kullanarak birden fazla kanal üzerinden satmak isteyen bir teknisyen değilseniz, Ecwid işe yarayabilir.

Ecwid vs WooCommerce: Karşılaştırma Çizelgesi

EcwidWooCommerce
1. Kolaylık8/108/10
2. Özellikler8/1010/10
3. Tasarım8/109/10
4. Destek9/108/10
5. Fiyatlandırma9/1010/10
Genel:8.4 / 109.0 / 10
Şimdi dene Şimdi dene
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map