Etsy ve Shopify

etsy-vs-Shopify


Etsy ve Shopify, işlevsellik ve kullanılabilirlik açısından iyi e-ticaret çözümleri olduğunu kanıtladı. Hizmetler, çevrimiçi mağazalar oluşturmayı mümkün kılar, ancak bu görevin gerçekleştirilmesi için oldukça farklı yaklaşımlar kullanırlar..

Onları birbirinden ayıran özellikler nelerdir? Shopify vs Etsy’yi şimdi incelemek, web kurma ihtiyaçlarınızı karşılayacak olanı seçmenize yardımcı olmak için şimdi tam zamanı.

Hızlı Anlık Görüntü:

EtsyEtsy – zanaatkârların ihtiyaçları ve gereksinimleri göz önünde bulundurularak oluşturulan küresel pazardır. Benzersiz el yapımı ürünler satmaya izin verir ve müşteri tabanını büyütmek için çevrimiçi mağazalar oluşturmayı mümkün kılar. Hizmet şu anda dünya çapında 323 milyondan fazla alıcıya sahip ve makul maliyetle benzersiz DIY ürünleri almayı planlıyor. etsy.com

ShopifyShopify zengin özellik seti, web tasarım seçeneklerinin bolluğu, kaliteli e-ticaret şablonları ve nişe özgü araçlar sayesinde dünya çapında popülerlik kazandıran e-Ticaret yazılımıdır. Şirket, Wikipedia, Tesla Motors, Google, Mozilla vb. Gibi ünlü müşterilerle ilgilenir. Farklı dijital ve fiziksel ürünleri sergilemek ve satmak için küçükten büyüğe çevrimiçi mağazalar oluşturmanıza olanak tanır.. Shopify.com

Her iki hizmet de, işletmelerini çevrimiçi hale getirmek, müşteri miktarını artırmak ve kar elde etmek isteyen kullanıcıların dikkatine değer. Fakat bu karşılaştırmada hangisi lider olacak? Hangi e-Ticaret çözümü, çeşitli web oluşturma gereksinimlerini karşılamak için en yüksek işlevselliği sağlayabilir? Tarafsız karar vermenize yardımcı olmak için hizmetleri ve özelliklerini hemen analiz edelim.

1. Kullanım Kolaylığı

 • Etsy. İster bir web mağazası kurmaya çalışan yeni bir kullanıcı olun, isterse web tasarım nüanslarından haberdar olan bir kullanıcı olun, Etsy ile bir e-Ticaret web sitesi oluşturmak herhangi bir sorunu tetiklemez. İhtiyacınız olan şey kişisel verilerinizi sağlamak, web mağazası bilgilerinizi içeren alanları doldurmak, dil ve konum parametrelerini belirtmek, SEO özelliklerini, ödeme ve gönderim bilgilerini ayarlamak ve özelleştirmeye başlamaktır.

  Etsy Marketplace Görüntüle

  Tüm Etsy mağazaları, tüm kullanıcı kategorileri için görevi basitleştiren aynı prensibe göre yapılandırılmıştır. Sınırsız sayıda giriş oluşturmanıza izin verilir, ancak her biri yalnızca 4 ay boyunca yayınlanır. İsterseniz daha sonra güncelleyebilirsiniz.

  Her birinin nihai satış sonucu üzerinde ciddi etkisi olduğundan, gönderdiğiniz tüm ayrıntıları kontrol ettiğinizden emin olun. Gerekli tüm alanları doldurmazsanız veya web mağazası oluşturma prosedürünün gerektirdiği tüm adımları izlemenin önemini küçümserseniz, son arama motoru sonuçları ilk beklentilerinize gelmeyebilir.

  Etsy'de Ürün Listeleme

 • Shopify. Bu en basit ve kullanımı en kolay e-ticaret yazılımıdır. Kullanışlı zengin işlev, araç ve özellik sayısından bağımsız olarak, platform, kullanmaya başladığınız ilk andan itibaren hoş bir izlenim yaratır.

  Shopify kontrol paneli, hafif ve sezgisel olarak anlaşılabilir bir izlenim yaratan bir kontrol paneliyle birlikte gelir. O kadar kullanıcı dostu ki, burada kaybolamazsınız. Sadece sihirbazın sistemle iyi bir web mağazası oluşturmak ve özelleştirmek için sunduğu adımları takip edin.

  Shopify Gösterge Tablosu

  Hizmet, iş uzmanlığı ve uzmanlık seviyesinden bağımsız olarak dijital ve fiziksel ürünler satma arzusu olan herkes için iyi çalışıyor.
  Shopify web mağazanızı, elinizdeki cihazları kullanarak hareket halindeyken yönetmek ve güncellemek mümkündür. Android ve iOS için ücretsiz Shopify uygulamalarının kullanılabilirliği nedeniyle, bu kolay ve hızlıdır.

Etsy ve Shopify. Her iki sistemle bir web mağazası açmak hiç de zor olmayacak. Bununla birlikte, Shopify kullanım kolaylığında üstünlük sağlayarak daha fazla esneklik ve daha derin özelleştirme seçenekleri sunar. Shopify’ın mantıksal olarak yapılandırılmış bir kontrol paneli varken, ayarların miktarı sistemin yönetiminde karmaşıklığa neredeyse hiç etki etmez.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • Etsy. Hizmet, popüler e-Ticaret web sitesi oluşturucularına benzemez. El yapımı ürünler satan platformun ana spesifikasyonu etrafında odaklanan belirli pazar parametreleri ve ticaret kuralları ile birlikte gelir. Burada başka herhangi bir fiziksel veya dijital ürün satamazsınız – bunu aklınızda bulundurun. Böylece, sistemin işlevselliği bu çok objektif.

  Etsy'ye Ürün Ekleme

  Sistemin arayüzü, kullanıcı hesabı ve çevrimiçi mağaza arka ucu olmak üzere 2 bölüme ayrılmıştır. Web mağazası bağlantısı, kişisel bilgilerin ve ödeme detaylarının sunulmasından sonra mümkün olur. Hizmet, tek bir işlem platformunda satılan ürünlerin eklenmesine izin verir. Bu şema, aynı anda çok sayıda mağazayı kapsayan büyük bir ticaret merkezi ile karşılaştırılabilir. Hepsi tek etsy-dot-com etki alanı tarafından birleştirildi.

  Gösterge tablosu, listeler için ayarları (ticaret pozisyonlarına buradan çağrılma şeklidir), görüşmeler, siparişler, istatistik önizleme ve pazarlama içerir.

  Etsy Mağaza Tercihleri

  Ayrıca çevrimiçi mağaza hakkındaki bilgileri doldurabilir ve harici hizmetlerin, ürünlerinizle ilgili bilgileri, yaygın olarak erişilebilir kaynaklarda (Google Alışveriş, Bing, Shopstyle, Polyvore, Facebook) görüntülenebilecek şekilde senkronize etmesine izin verebilirsiniz. Google Analytics’i çevrimiçi mağazanıza bağlamak, CSV’den çok sayıda liste yüklemek veya dosyaya sipariş verileri eklemek de mümkündür. Ayrıca gizlilik politikası, iki faktörlü kimlik doğrulama, dil ve bölge seçimi, bildirim teslimi ayarlama vb..

 • Shopify. E-Ticaret yazılımı, kullanıcıların çok yönlü pazarlama ve alışveriş ihtiyaçlarını karşılamak için çok çeşitli özellikler sunan işlevsellikte mükemmeldir.

  Güçlü senkronizasyon seçenekleri (Shopify hesabınızı Xero veya Quickbooks gibi üçüncü taraf uygulamalarla senkronize edebilirsiniz), Amazon pazar yeri entegrasyonu, bloglama motoru, ürün inceleme seçenekleri, web mağazası performansınızı gerçek zamanlı olarak takip etmek için canlı görüntüleme özelliği sağlar modu, mağaza kodu entegrasyonu, gelişmiş Artırılmış Gerçeklik özelliği, CSV dosyası içe / dışa aktarma, terk edilmiş ödeme kurtarma, çok dilli ve çok kanallı destek (Shopify’ın Facebook, eBay, Instagram vb. ile ortaklık ilişkileri vardır).

  Shopify Ürün Editörü

  Web sitesi işlemlerinin ve müşterilerin bilgilerinin güvenliğini sağlamak için SSL Sertifikasını bağlayabilir ve Sahtekarlık Koruması özelliğini kullanabilirsiniz..

  Shopify ayrıca genişletilmiş pazarlama seçeneklerine sahiptir. Böylece, POS (Satış Noktası) yazılımı, Shopify Ping mobil uygulaması, Bir Satın Al, Bir (BOGO) indirimleri, UPS Shopify Nakliye özelliği, tek adımlı dinamik ödeme prosedürü, birden fazla niş odaklı Shopify App Store sunar widget’lar ve uzantılar, kapsamlı perakende seçenekleri, müşterilerin Google Play ve Apple Pay uygulamaları vb. yoluyla hızlı “dokunma” ödemeleri yapmalarını sağlayan gelişmiş Dokunma ve Chip Okuyucu.

Etsy ve Shopify. İşlevsellik söz konusu olduğunda, Shopify’ın hiç rakibi yoktur. Etsy özellik seti, platformun dar uzmanlaşmasıyla açıklanan Shopify tarafından sağlanan seçeneklerin yaklaşık% 20’sini oluşturur. Shopify, işlevselliği farklı niş ve boyutlardaki web mağazalarının potansiyelini gerçekleştirmek için yeterli olan çok daha ciddi bir e-ticaret yazılımıdır. Shopify’ın sunduğu gelişmiş e-Ticaret ve pazarlama özelliklerinden yararlanarak, projeniz üzerinde tam kontrol sahibi olacaksınız..

3. Tasarımlar

EtsyShopify
Tema Sayısı:Tema Yok70
Ücretsiz Temalar&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Ücretli Tema Maliyeti:$ 140- $ 180
Duyarlı tasarım&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:✘ HAYIR&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:✘ HAYIR&# X2714; EVET
 • Etsy. Platform etkileyici tasarım seçenekleriyle övünemez. Onunla oluşturulan tüm web siteleri neredeyse aynı görünüme sahiptir ve birbirlerinden çok farklı değildir.

  Sistem ayrıca tasarım özelleştirme seçeneklerinden yoksundur – Burada değiştirebileceğiniz tek şey arka planlar, iş logosu, renk paleti, düzen vb..

  Etsy hiçbir şablon seçeneği veya CSS kodu düzenleme seçeneği sunmuyor. Tasarım özelleştirme parametreleri oldukça kısıtlıdır ve çoğunlukla sadece temel özelliklerin değiştirilmesine kadar gider. Burada kendi düzeninizi yükleyemez, tasarımı değiştiremez veya diğer parametreleri ayarlayamazsınız.

  Yapabileceğiniz şey, yaratıcılık için fazla yer bırakmayan mevcut tasarım özelleştirme seçeneklerine bağlı kalmaktır. Sonuç olarak, Mağaza Hakkında bilgileri, tite, başlık banner’ı, ürün fotoğrafları ve açıklamalarının yanı sıra simge ile diğer web mağazalarından farklı olacak standart bir proje başlatabilirsiniz..

  Ayrıca müşterilerinizin profilinizde görebilmeleri için Twitter ve Facebook hesaplarında bağlantı yayınlama fırsatı da bulacaksınız. Mağaza politikaları, yani gönderim bilgileri, ödeme seçenekleri, iade ve değişim, gizlilik politikası vb. Ayarlamak da mümkündür..

 • Shopify. E-Ticaret yazılımı şu anda ücretli şablonlar sunmaktadır, ancak sistemin sağladığı 10 ücretsiz temayı kullanmak da mümkündür. Ücretli temaların maliyeti ana tasarım özelliklerine göre 140 $ ile 180 $ arasında değişiyor. Tüm şablonlar yüksek kaliteye sahiptir ve kapsamlı tasarım özelleştirme seçenekleri sunar. Ücretli örnekler daha çok yönlü, yaratıcı ve görsel olarak çekici ve bunlardan herhangi birine gerekli görünümü verebilirsiniz.

  Üstbilgi, altbilgi ve web sitenizin içerdiği diğer tüm blokları düzenlemek, slayt gösterileri, yazı tipleri, renk şemaları ve diğer öğeler düzenlemek mümkündür. Şablon kodu düzenleme seçeneği de burada mevcuttur. Sistem, web tasarım sürecinin herhangi bir aşamasında seçtiğiniz temayı, gönderilen içeriği kaybetmeden değiştirmenize izin verir. Bu nedenle Shopify, kalite ve tasarım ayarları açısından çok güçlü bir sistem gibi gözüküyor.

Etsy ve Shopify. Tasarım yönü hakkında konuşan Shopify, karşılaştırmada farklı bir liderdir. Etsy herhangi bir şablon seçimi ve zengin tasarım özelleştirme seçenekleri sunmasa da, Shopify bunlardan etkileyici bir dizi sunar. Burada karşılaştırılacak bir şey yok – çok güçlü Shopify tasarım düzenleme seçenekleri var. Etsy bu konuda ciddi anlamda geride kalıyor.

4. Müşteri Desteği

 • Etsy. Sistem, çevrimiçi mağaza kontrol panelinde bulunan “Topluluk ve Yardım” bölümüne erişim izni verir. Burası, teknik destek ekibiyle iletişim kurabileceğiniz, çok sayıda makale okuyabileceğiniz ve genel ve satıcı yardım konularıyla karşılaşabileceğiniz yerdir. Bu, kullanıcıların sahip olabileceği en sık sorulan soruların cevaplarını bulmak için yeterlidir..

  Hala sorularınız veya şüpheleriniz varsa, sorunlarınızın burada çözülmesi için topluluk forumu bölümüne ulaşabilirsiniz. Arama filtresi seçeneği genel arama süresini kısaltır.

 • Shopify. Müşteri destek seçenekleri Shopify teklifleri kesinlikle abonelik maliyetine değer. Kullanıcılar, tüm konuları ele almak ve diğer kullanıcıların geri bildirimlerini okumak için binlerce konu içeren büyük bir foruma göz atabilir. Ayrıca burada nasıl yapılır kılavuzları, yardımcı makaleler, öneriler ve ipuçları da bulunmaktadır..

  Shopify ayrıca canlı sohbet özelliği ile gurur duymaktadır. Shopify Guru. E-posta desteği de burada mevcuttur. Dahası, platformun birden fazla eğitici videoyla karşılaşabileceği kendi YouTube kanalı var.

Shopify ve Etsy. Etsy, Shopify’ın müşteri desteği açısından geride kalmasına rağmen, her iki hizmet de iyi teknik destek seviyesi sunuyor. Shopify, daha fazla miktarda eğitici materyal (metin ve video), YouTube kanalı, büyük topluluk forumu ve canlı sohbet sağlar.

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Etsy. Sistemin sunduğu fiyat oluşturma yaklaşımı, Shopify’a kıyasla farklı faktörlere dayanmaktadır. Burada herhangi bir plana, denemeye ve aboneliğe rastlamayacaksınız. 1 listenin yayınlanma maliyeti 0,20 ABD dolarıdır, ödeme 4 ay boyunca geçerlidir. Ekleyebileceğiniz ürün (liste) sayısı sınırsızdır. Dahası, Etsy satılan her ürünün maliyetinden% 3,5 komisyon sabitledi. Ancak komisyon teslimat maliyetini karşılamıyor.

  Satılan ürünler için komisyon ücretleri her ayın ilk günü manuel olarak ödenmelidir. Bildirim ve ayın 15. gününe kadar ödemeniz gereken faturayı alacaksınız. Aksi takdirde, çevrimiçi mağazanız kapalı olabilir. Başka bir deyişle, para hesaplarınızdan otomatik olarak düşülmez. Listeleri uzatmak ve komisyonları ödemek için gerekli tüm işlemlerin manuel olarak tamamlanması gerekecektir..

  EstyShopify
  Fiyatlandırma Planları:&# X2714; 4 ay boyunca ürün başına 0.2 $;
  &# X2714; % 3,5 satış ücreti.
  &# X2714; Hafif (9 $ / ay);
  &# X2714; Temel Shopify (29 $ / ay);
  Shopify ($ 79 / ay);
  Gelişmiş Shopify (299 $ / ay).
  Özellikleri:&# X2714; Küresel Pazar;
  &# X2714; Kolay ürün yönetimi;
  &# X2714; Sınırsız Ürünler.
  &# X2714; Güçlü CRM;
  &# X2714; Tam mağaza customixation;
  &# X2714; Ücretsiz SSL sertifikası.
 • Shopify. Sistem 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor, bundan sonra kullanıcı 4 ücretli plandan birini seçmek zorunda. Ücretli aboneliklerin maliyeti şu şekilde başlar: 9 $ / ay ve en ucuz abonelik için 299 $ / ay en pahalı plan için.

  Planlar arasındaki fark pazarlama araçları, gelişmiş satış raporları ve işlem ücreti tutarındadır. Hizmet, fatura ödendikten sonraki 14 gün içinde para iadesi alma fırsatı sunar. Shopify, seçilen plana bağlı olarak% 0,5 ve% 2’ye kadar olan komisyon ücretlerini alır (plan ne kadar gelişmiş olursa, komisyon ücreti o kadar düşük olur, 0’a düşer).

Etsy ve Shopify. İşlevsel açıdan bakıldığında, Shopify ile çevrimiçi bir mağaza oluşturmanın daha uygun maliyetli olduğu sonucuna varabiliriz. Ücretsiz denemenin yanı sıra, sistem sabit maliyetle gelen dört plan sunuyor ve ayrıca önceden hesaplayabileceğiniz komisyon ücretleri alıyor.

Etsy’yi kullanmanın maliyeti, yükleyeceğiniz girişlerin sayısına bağlı olacaktır. Web mağazanız ne kadar büyük olursa, fiyat o kadar yüksek olacaktır. Satılan her bir ürün için komisyon ücreti alınır ve bu da nihai fiyata katkıda bulunur.

Sonuç olarak

Shopify ve Esty, her biri web tasarımı yaklaşımları, hedef kitlesi, işlevselliği ve fiyat oluşturma faktörlerinde farklılık gösteren iki iyi e-ticaret web sitesi oluşturucusudur. Etsy esas olarak el yapımı ürünlerin web mağazalarının geliştirilmesine odaklanırken, Shopify daha geniş web tasarım seçenekleri sunarak küçük web mağazaları ve hatta hipermarketler tasarlamayı mümkün kılar. Her iki hizmeti de karşılaştırarak, Shopify’ı en iyi e-Ticaret web oluşturma çözümü olarak önerebiliriz.

EtsyEtsy satışa sunulan birçok ürün listesiyle standart bir web mağazası oluşturmaya izin veren benzersiz el yapımı ürünlerin dünya çapında bir pazar yeridir. Ancak, buradaki zorlu rekabet nedeniyle arama motoru sıralamasında üst sıralara çıkmak oldukça zor. etsy.com

ShopifyShopify kullanımı küçükten büyüğe çevrimiçi mağazalar oluşturmanıza olanak tanıyan, dünyaca bilinen e-Ticaret yazılımıdır. Sistem, güçlü bir özellik seti, tasarım özelleştirme araçlarının bolluğu ve web binanızın başarılı olmasını sağlamak için makul fiyatlandırma politikası sunar. Shopify.com

Genel olarak Etsy, bir müşteri için toplanabilir demokrasisine ve görsel çekiciliğine bakılmaksızın satıcılara ciddi perspektifler sunamaz. Bu varyant yeni başlayanlar veya platform açısından kendilerini daha önce ayırt etmiş olan kullanıcılar için iyi çalışabilir. Açıkçası, ne olursa olsun, Shopify ile oluşturulan bir çevrimiçi mağazayı tanıtmak daha mantıklıdır. Bu ciddi bir iş ve doğru yaklaşım. Etsy amatörler için hoş bir platform. Seçimimiz Shopify.

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

EstyShopify
Kullanım kolaylığı:Etsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve Shopify
Özellikleri:Etsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve Shopify
Tasarımlar:Etsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve Shopify
Müşteri desteği:Etsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve Shopify
Fiyatlandırma:Etsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve Shopify
Genel puanı:Etsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve ShopifyEtsy ve Shopify

Şimdi Shopify’ı deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map