GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu ve WordPress

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu ve WordPressGoDaddyBluehost
İçindekilerSonuç

GoDaddy web sitesi oluşturucu ve WordPress, sıfırdan yeni siteler oluşturmak amacıyla başlatılan iki platformdur. Her iki araç da aynı hedeflere hizmet etse de, GoDaddy başlangıçta bir barındırma sağlayıcısıdır. Bununla birlikte, web sitesi oluşturucusu kullanıcılar arasında oldukça popülerken, WordPress, tonlarca harika özellik sunan sektörün en büyük isimlerinden biridir.


GoDaddy vs WordPress: Karşılaştırma Tablosu

Bu iki web sitesi oluşturucusunu karşılaştırdık ve test ettik. Tablo özet bilgiler içermektedir. En çok ilgilendiğiniz bir karşılaştırma bölümü seçin ve ayrıntılı olarak okuyun.

GoDaddyBluehost
1. Kolaylık8/108/10
2. Özellikler6/1010/10
3. Tasarım7/1010/10
4. Destek9/109/10
5. Fiyatlandırma8/1010/10
Genel:7.6 / 109.4 / 10
Şimdi dene Şimdi dene

WordPress’in, açık kaynak esnekliği ve web sitesi sahiplerine sunduğu özgürlüğü göz önünde bulundurarak GoDaddy web sitesi oluşturucu ile karşılaştırıldığında daha iyi bir seçim olduğunu iddia etmek zor. Ancak, gözden geçirme, WordPress ile gelen temel farklılıkları ve faydaları vurgulamaktır.

1. Kullanım Kolaylığı

Kullanım kolaylığı bölümüne derinlemesine dalmadan önce, hem GoDaddy’nin hem de WordPress’in başlangıçta oldukça karmaşık olabileceğini söylemeliyiz. Düzenleme işlemi sırasında bazı sorunlara neden olabilecek sürükle ve bırak düzenleme özelliği yoktur. Öte yandan GoDaddy, kullanıcıların birkaç dakika içinde web siteleri oluşturmasına yardımcı olduğunu iddia ediyor. Bakalım doğru mu.

Başlangıç

GoDaddy ile ilk adımları atmak gerçekten çok kolay. Yeni bir üye olarak kaydolmak için yalnızca Facebook hesabınızı kullanarak oturum açmanız veya şifreyi ve e-postayı girmeniz gerekir. Ardından, tamamen aptallar için geliştirilmiş gibi görünen inşaat sürecinin tüm adımlarında size rehberlik edecek bir dizi otomatik bilgi istemi göreceksiniz. Web tasarımı veya özelleştirme özgürlüğü için sıfır alan ile son derece basittir. Aslında ufak değişiklikler yapma ve yayına geçme şansı olan hazır bir şablon elde edersiniz.

WordPress’in başlaması için daha fazla zaman gerekiyor. Kullanıcıların aşağıdakileri içeren birkaç zorunlu adımı tamamlamaları gerekir:

 1. Bir alan adı kaydetme – web siteniz için en iyi adın nasıl seçileceği kılavuzunu okuyun.
 2. Bir barındırma sağlayıcısı seçme – en iyi ev sahipliği puanımı görün.
 3. Şablon seçme.
 4. WordPress Kurulumu.

Tüm aşamaları tamamladıktan sonra web sitenizi düzenlemeye başlayabilirsiniz. WP hakkında iyi bir şey, u birkaç dolar tasarruf şansı yanı sıra web sitenizi yönetmek için sorumlu olmasıdır. Ayrıca, kullanıcılar WordPress’i optimize etmeyi seçerse projelerinden en iyi şekilde yararlanacaklar Bluehost sunucu çözümü sorunsuz entegrasyon ve diğer birçok harika özellik sunar.

Web Sitesi Editörü

GoDaddy web sitesi oluşturucu ile birlikte gelen yazılıma Editör denemez. Yapabileceğiniz tek şey, alakalı içerik eklemek, resim yüklemek, stok koleksiyonlarından fotoğraf seçmek veya sayfadaki bazı blokları yeniden düzenlemektir. Bu kadar! İhtiyacınız olan yapıyı uygulayamazsınız, bu da düzenleme işlemini son derece basit hale getirir. Bu ciddi bir dezavantaj. İyi olan şey, GoDaddy’nin hareket halindeyken bazı değişiklikler yapmak için web sitesi oluşturucusuna masaüstü ve mobil erişim sağlamasıdır.

GoDaddy Görsel Editör GoDaddy Görsel Editör

Ayrıca okuyun: GoDaddy web sitesi oluşturucu incelemesi.

WordPress, içerik düzenleme açısından çok daha esnektir. İstediğiniz kadar yeni sayfa oluşturabilir, içeriğinizi yönetebilir, gerekli öğeleri ekleyebilir, yeni kategoriler ve menü bölümleri oluşturabilir, etiket ekleyebilir, medya dosyaları yükleyebilir, farklı bloklar ve formlar uygulayabilirsiniz, vb. WP, güçlü bir içerik yönetim sistemine sahiptir. en başından itibaren göründüğü kadar karmaşık değil. En azından ihtiyacınız olan web sitesini oluşturmak için yeterli düzenleme özgürlüğünüz var.

WordPress Editörü WordPress Yazı Editörü

Ayrıca okuyun: WordPress incelemesi.

Kod Düzenleme

Her iki platform da kodlamaya açıktır, bu da deneyimli web geliştiricileri ve programcıları için iyi bir haberdir. GoDaddy kullanıcıları için, hazır şablonları değiştirmek için tek şans budur. Bazı özellikleri uygulamak için kullanıcının iyi bir HTML ve JavaScript bilgisine sahip olması gerekir. Seçenek gösterge tablonuzda mevcuttur. “Siteyi Düzenle” düğmesini tıklayın, değiştirmek istediğiniz sayfayı seçin ve sağlanan alana HTML kodunu ekleyin. Tabii ki, nihai kodlama özgürlüğünü beklememelisiniz. Sadece bazı küçük değişiklikler mümkündür.

WordPress açık kaynaklı bir platformdur. HTML / CSS bilgilerinin aslarında tam web tasarımı özgürlüğü anlamına gelir. Temel avantaj, tüm WordPress şablonlarının PHP ve HTML kullanılarak geliştirilmesidir. Başka bir deyişle, yapılarını değiştirmek, yeni öğeler, özellikler eklemek ve sınırlama olmaksızın yeni bloklar veya işlevler oluşturmakta özgürsünüz. Öğrenme eğrisi kesinlikle gerekli.

WordPress Kaynak Kodu Editörü WordPress Kaynak Kodu Editörü

Alan Adı Bağlantısı

Bir alan adını kaydettikten ve alan adınızı aldıktan sonra Bluehost veya diğer barındırma sağlayıcıları, WordPress web sitenize çevrimiçi olarak erişilebilir. Ayrıca, her WP Bluehost planı otomatik WordPress kurulumu ve güncellemeleri ile birlikte gelir. Dağıtım süreci çok hızlı. GoDaddy başlangıçta bir barındırma sağlayıcısı olmasına rağmen, birçok kullanıcı bir etki alanını web sitesi oluşturucusuna bağlamanın bir kabusa dönüşebileceğini söylüyor.

Alan adınız GoDaddy’de kayıtlı olsa bile alan adı ayarlarında göremeyebilirsiniz. Başka bir deyişle, siteniz başlangıçta myname.godaddysites.com olarak çalışacaktır. Görünüşe göre platform, üçüncü taraf barındırma sağlayıcılarından alan adlarından bahsetmeyen alan adı yönetimi söz konusu olduğunda bazı sorunlara neden olabilecek pürüzsüz bir alan entegrasyonu algoritmasına sahip değil.

Ayrıca okuyun: Ücretsiz alan adı alma – benzersiz ipuçları ve püf noktaları koleksiyonu.

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu ve WordPress: Her ne kadar GoDaddy süper kolay bir web sitesi oluşturucusuna sahip olduğunu iddia etse de, kullanıcılar hiçbir şeye yakın değişemezler. İlkel adımları takip etmek veya teknik beceriler gerektiren açık kodlamayı tercih etmek zorundasınız. WordPress, kullanım ve düzenleme açısından daha esnektir, ancak ilk başta bir öğrenme eğrisine de ihtiyaç duyabilir..

2. Özellikler ve Esneklik

Daha önce de belirttiğimiz gibi, GoDaddy oldukça basit bir özellik seti ile birlikte geliyor. Gelişmiş işlevsellik gerektirmeyen küçük web siteleri için işe yarayacaktır. Öte yandan, WordPress en güçlü CMS platformlarından biri entegrasyon için binlerce eklenti ve hizmet.

Eklentiler ve Widget’lar

GoDaddy kullanıcıları çok çeşitli eklentiler oluşturmayı seçebilir. Hepsi Sosyal, e-Ticaret, Formlar, Sohbetler ve diğerlerini içeren birkaç kategoriye ayrılmıştır. Burada küçük dijital mağazanız için fiyatlandırma tabloları, küçük bir işletme sitesi için referans kaydırıcıları, alışveriş rehberleri için Amazon inceleme bölümü vb. Seçebilirsiniz. Widget seçimi oldukça geniştir..

GoDaddy Widget'ları GoDaddy Widget’ları

Öte yandan, hiçbir platform eklenti seçimi açısından WordPress ile rekabet edemez. Kullanıcılar tam anlamıyla binlerce hizmet, üçüncü taraf çözümleri ve enstrümanları herhangi bir amaç için seçebilirler. Burada ücretsiz e-ticaret eklentileri, premium SEO optimizasyon kitleri, anti-spam ve güvenlik araçları, galeriler, formlar, analitik hizmetler vb. Var. Tek ihtiyacınız olanı seçmek, yüklemek ve web sitenizde etkinleştirmek.

WordPress Eklentileri WordPress Eklentileri

Bazı eklentiler ücretsiz, bazıları ise ücretli. Ayrıca, ayarlarını manuel olarak yapmanız gerekir. Ancak bu sürecin zor olacağını umuyoruz. WP tarafından önerilen Bluehost çözümünü tercih ederseniz, tüm eklentileriniz otomatik olarak güncellenir. Sistem sorunsuz, güvenli ve istikrarlı çalışmasını sağlayacak.

Ayrıca okuyun: WordPress ile Web Sitesi Nasıl Oluşturulur.

SEO Optimizasyonu

GoDaddy web siteleri SEO dostu olmaktan çok uzaktır. Bunun başlıca nedeni başlıklar ve metin blokları gibi çok garip bir bölüm yerleşimi. Bu tür sayfalar, daha uzun sayfa dizine ekleme ve alt sıralarla sonuçlanan arama motoru botları için çekici değildir. Öte yandan platform, meta başlıkları ve açıklamaları düzenleme erişimine sahip özel SEO Sihirbazı’na sahiptir; bu, okyanusta bir düşüşten başka bir şey değildir.

WordPress, genellikle yüksek arama motoru sıralamalarına sahip SEO dostu web siteleri oluşturmak için maksimum güç sağlar. Her şeyden önce, kullanıcılar sadece arama motorları için değil, aynı zamanda daha da önemli olan okuyucular için iyi SEO optimizasyonlu içerik oluşturmaya yardımcı olan tonlarca eklentiyi tercih edebilirler. İkincisi, kullanıcılar sosyal medyada paylaşarak içeriklerini tanıtmak, gelişmiş SEO ayarlarıyla çalışmak, özel URL’leri düzenlemek, odak anahtar kelimelerini belirtmek, web sitesi açıklamasını değiştirmek, favicon yüklemek ve daha fazlasını yapmak için yeterli araçlara sahip olurlar..

Sonuncusu ama en önemlisi, WordPress web sitesi kodu değişikliğine erişim sağlar. Ayrıca, web sitesinin SEO’sunu şablonun daha hafif ve daha hızlı hale getirilmesinin yanı sıra kullanıcıların katılımını artırmak için özellikler uygulamak için iyi bir şanstır..

e-Ticaret

GoDaddy’nin bir e-Ticaret özelliği vardır. Yalnızca Çevrimiçi Mağaza planıyla kullanılabilir ve küçük bir dijital mağaza oluşturmak için bir dizi temel işlev sunar. Web sitesi oluşturucunun, yalnızca çevrimiçi satış yapmak için sınırlı sayıda ürüne sahip küçük projeler için iyi olduğunu lütfen unutmayın. Online mağazanızı büyütmek ve tanıtmak için iyi değil.

GoDaddy e-Ticaret GoDaddy e-Ticaret

E-Ticaret özelliklerine gelince, yazı tipleri gibi bazı öğelerini değiştirme yeteneğine sahip hazır bir ürün sayfası elde edersiniz. Kullanıcılar teslimat envanterlerini entegre edebilir, ayrıca nakliye ve vergi oranlarını ayarlayabilir. Web sitesi oluşturucu, potansiyel müşterilere kişiselleştirilmiş teklifler göndermenizi sağlayan bazı basit tanıtım araçları sunar.

WordPress’in kendisi e-ticaret özelliklerine sahip değildir. Ancak WooCommerce eklentisi iyi bir çözümdür. Çevrimiçi sınırsız ürün satmak için küçük, orta ve büyük mağazalar oluşturmanıza olanak tanır. Eklentinin, çevrimiçi mağazanızı oluşturmak, yönetmek ve tanıtmak için yeterli olan temel olarak işlevsel olarak sunan ücretsiz bir sürümü vardır. Büyüyen projeler için WooCommerce fiyatları, vergileri ve nakliye ücretlerini yönetmek, daha fazla kullanıcı edinmek veya dijital mağazanıza trafik çekmek için gerekli tüm uzantıları sunar.

Online Mağaza WooCommerce Online Mağaza Editörü

Ayrıca okuyun: Sıfırdan e-ticaret web sitesi nasıl oluşturulur.

Bloglama Özelliği

Bu özel özellikten bahsetmenin sebebi GoDaddy’nin sahip olmasıdır. Ancak, WordPress bloglama işlevselliği ile hiçbir ortak yanı yoktur. GoDaddy ile ilkel bloglar oluşturabilir, yeni makaleler yayınlayabilir ve resim ekleyebilirsiniz. Kullanıcıların etiket ekleme veya içeriklerini optimize etme şansı bile olmayacak.

GoDaddy Blog Yayını GoDaddy Blog Yazı Editörü

WP bloglama ile durum tam tersidir. Şimdiye kadar içerik tabanlı web siteleri oluşturmak için en güçlü platformu elde edersiniz. Sistem sadece şık ve harika görünümlü blog siteleri oluşturmanıza değil, aynı zamanda içeriğinizi tanıtmanıza, trafiği artırmanıza ve hatta web sitenizden para kazanmanıza olanak tanır.

WordPress Yazı EditörüWordPress Yazı Editörü

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu ve WordPress: WordPress burada tüm bölümlerde kazanıyor. Kullanıcıların SEO için optimize edilmiş daha fazla web sitesi oluşturmasına olanak tanır, WooCommerce sayesinde daha iyi bir e-Ticaret işlevselliğine sahiptir. Bloglama özelliği fikre yakınken cevher eklentileri sunar. GoDaddy bunlardan hiçbirine sahip olmayabilir.

3. Tasarım

Şablonlar Karşılaştırma Tablosu

GoDaddyWordPress
Tema Maliyeti:BedavaSerbest / $ 25- $ 299
Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Tema Değişimi:✘ HAYIR&# X2714; EVET
Duyarlı Şablonlar:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:✘ HAYIR&# X2714; EVET

Bazen, web sitesi oluşturucu değerini sunduğu şablonlarla tahliye edebiliriz. GoDaddy mükemmel olmaktan çok uzak. Platform şu anda bir yere yaklaşık 20 tema sunuyor. En kötü şey, GoDaddy’nin şablonlarını değiştirmek için hiçbir şey sağlamamasıdır. Başka bir deyişle, hoşunuza gitsin ya da sevmesin, aldığın şeyle çalışmalısın.

Genel tasarım hiç de fena değil. Şablonlar şık ve güncel görünüyor. Ancak seçim oldukça sınırlı olsa da, düzenleme ve özelleştirme araçlarının eksikliği büyük bir dezavantaj gibi görünüyor. İyi haber şu ki, tüm temalar mobil uyumlu. Ayrıca, hareket halindeyken tabletinizden veya akıllı telefonunuzdan değişiklik yapmanız gerektiğinde sistem, gösterge tablosuna masaüstü ve mobil erişim sağlar.

WordPress muhtemelen en zengin şablon koleksiyonuna sahiptir. Kullanıcılar için binlerce mobil duyarlı tema mevcuttur. Bloglar küçük işletme siteleri, çok sayıda dijital mağaza düzeni, portföy, çevrimiçi dergi, Amazon satın alma rehberleri ve daha fazlasını içerir. Bazı temalar ücretsizken bazıları ücretlidir. Milyonlarca indirme ile farklı bir form ücretsiz şablon istiyorsanız, özel bir düzen için 30 ila 200 $ arasında bir yere ödeme yapmanız gerekir..

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu ve WordPress: GoDaddy web sitesi oluşturucu, 20 şablonu ve sıfıra yakın özelleştirme aracıyla tekrar kaybediyor. WordPress kullanıcıları, herhangi bir sınırlama olmaksızın binlerce web sitesi türü için binlerce ücretsiz ve ücretli temaya erişebilecekler.

4. Müşteri Desteği

GoDaddy aslında bir barındırma sağlayıcısıdır. Bu, müşteri desteği açısından kaybetme hakkının olmadığı anlamına gelir. Platformun sağlam bir destek ekibi var. İletişim halinde kalmak için birden fazla kanal sunar:

 • Forum – burada daha deneyimli GoDaddy kullanıcılarıyla konuşabilir ve tavsiye isteyebilirsiniz.
 • Telefonla Destek – doğrudan destek yöneticileriyle iletişim kurmanın iyi bir yolu.
 • Yardım Merkezi – GoDaddy, çok sayıda makale ve kılavuz içeren sağlam bir bilgi tabanına sahiptir.

Temel sorun yöneticilerin yanıt vermesinin bazen çok uzun sürmesi. Bu biraz sinir bozucu olabilir.

WordPress’in telefonda veya canlı olarak kullanılabilen tipik bir destek ekibi yoktur. Herhangi bir sorunuz varsa, kendi başınıza çözmeniz gerekecektir. Burada internette sörf yapmak kullanışlı olabilir. WordPress’in dünyanın en uzun soluklu ve popüler CMS’lerinden biri olduğunu unutmayın. Bu, şunları yapabileceğiniz anlamına gelir:

 • Gerçek hayattaki örneklerle yüzlerce video rehberi aramak için YouTube’a göz atın.
 • Profesyonellerden ve deneyimli kullanıcılardan oluşan bir toplulukla WordPress forumlarını ziyaret edin.
 • Herhangi bir konuda tonlarca üst ve çözünürlükle çevrimiçi makaleler ve kılavuzlar bulun.

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu ve WordPress: her zaman yardıma hazır bir destek ekibine sahip olmak sizi daha güvende hissetmenizi sağlayabilir. Öte yandan, WordPress kullanıcılarının sonsuz keşif fırsatları var.

5. Fiyatlandırma Politikası

En ucuz Godaddy planı bile Bluehost tarafından barındırılan bir WordPress web sitesine kıyasla daha pahalı görünüyor. Sorunsuz entegrasyon otomatik kurulum, eklenti güncellemeleri vb. Göz önünde bulundurularak WP tabanlı web siteleri için en iyi bahis olduğu için bu belirli barındırma sağlayıcısını seçtik..

Godaddy şu anda 4 farklı plan sunuyor. İçerirler:

 • Kişisel Plan özellik yok. İçin $ 5.99 yalnızca ücretsiz SSL ve barındırma hizmeti alırsınız.
 • İş planı için SEO Sihirbazı ve temel e-Ticaret araçları içerir $ 9.99.
 • Business Plus Plan ayrıca aşağıdakiler için e-posta pazarlama ve tanıtım kampanyaları sunar $ 14.99.
 • Online mağaza için tam işletilen çevrimiçi mağazalar oluşturmak içindir $ 19.99.

GoDaddy Fiyatlandırması

WordPress Bluehost planlarına gelince, bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Temel maliyet $ 3,95 aylık ücretsiz SSL, 50 GB SSD depolama alanı, ücretsiz alan adı ve pazarlama kredisi ile.
 • Artı maliyetler $ 5.95 sınırsız sayıda site ve alt alan adı için sınırsız SSD depolama alanı.
 • Choice Plus maliyetleri $ 5.95 tüm sınırsız vadeli işlemler + gelişmiş güvenlik ve yedekleme kiti ile.

WordPress Fiyatlandırması

Bluehost İndiriminizi Alın

Tüm planlar, şablonlara, eklentilere ve diğer WordPress özelliklerine erişim içerir.

Ayrıca okuyun: Bir web sitesi yapmanın maliyeti nedir?.

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu ve WordPress: Bluehost ile WordPress, istikrarlı, risksiz ve güvenli web sitesi operasyonuna ek olarak daha ucuz bir çözümdür.

Sonuç

WordPress, GoDaddy ile karşılaştırıldığında her açıdan kazanır. Kararlı çalışma, web sitesi düzenleme ve özelleştirme açısından daha esnek, daha ucuz ve daha iyidir.

GoDaddyGoDaddy – karmaşık özellikleri ve yapısı olmayan küçük ilkel siteler için iyi olabilir. Sıfır teknik beceri ve bilgiye sahip olmak yeni başlayanlar için iyidir. Platform, mevcut düzenleri değiştirme şansı az olan basit bir inşa sürecine sahiptir. Diğer yandan, kullanıcılar temel SEO ve e-Ticaret işlevine ek olarak bağlanmak için yeterli widget’ı bulacaklar. GoDaddy.comGoDaddy – karmaşık özellikleri ve yapısı olmayan küçük ilkel siteler için iyi olabilir. Sıfır teknik beceri ve bilgiye sahip olmak yeni başlayanlar için iyidir. Platform, mevcut düzenleri değiştirme şansı az olan basit bir inşa sürecine sahiptir. Diğer yandan, kullanıcılar temel SEO ve e-Ticaret işlevine ek olarak bağlanmak için yeterli widget’ı bulacaklar.

WordPressWordPress – her açıdan daha iyi bir seçenektir. Daha esnektir. Daha geniş bir özellik setiyle birlikte gelir. Her boyutta ve türde projeler için iyidir. Ayrıca, Bluehost’u tercih ediyorsanız, sitenizi manuel olarak yönetmeye gerek kalmadan WordPress için aynı hepsi bir arada çözümü elde edersiniz. WordPress

WordPress, web sitesi oluşturma nişinde lider konumunu koruyor. Sistem, kullanıcılara yeni çözümler getirerek gelişiyor. GoDaddy web sitesi oluşturucu yalnızca geliştirilmesinin başlangıcındadır. Kullanıcıların en yakın gelecekte iyileştirmeler ve yükseltmeler beklemelerini umuyoruz. Şimdilik, WP seçmek için daha iyi bir platform.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map