Google Sites ve WordPress

Google Sites ve WordPress


Google Sites ve WordPress web sitesi geliştirme sürecine oldukça farklı yaklaşımlar sunan ve farklı kullanıcı kategorilerine yönelik iki popüler web oluşturma aracıdır. Bununla birlikte, sistemler aynı misyona sahiptir – kullanıcıların güzel bir performans ve çekici bir tasarım sunacak web siteleri oluşturmasına yardımcı olmak. Çok fazla ortak noktaları olmadığı için bu iki platformu karşılaştırmak oldukça zor.

Mevcut kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için en iyi platformun seçimi söz konusu olduğunda, her iki hizmetin de sahip olunması gereken yönlerini gözden geçirmek yine de mantıklıdır. Hangisi tüm kullanıcı kategorileri için daha iyi çalışır? Rakiplerine üstün gelen belirgin bir lider var mı? Veya her iki hizmet birden çok web tasarım görevinin tamamlanması için iyi çalışır?

En güvenilir ve tam özellikli web oluşturma aracını tanımlamak için, şimdi her birini basitlik, rahatlık, işlevsellik ve esneklik, tasarım yaklaşımı, fiyatlandırma politikası ve müşteri destek seçenekleri açısından ayrıntılı olarak karşılaştırmalıyız..

Hızlı Anlık Görüntü:

Google SitesGoogle Sites – tüm kullanıcı kategorileri için ustalaşması oldukça basit olan bir web sitesi oluşturucusudur. Sistem ayrıca güvenilir bir barındırma platformu sağlar ve sezgisel web oluşturma ortamı oluşturur. Sunulan özellik seti oldukça basit ve günlük kullanım için sıradan web sitelerinin geliştirilmesi için iyi çalışıyor. Google Sites

WordPressWordPress – Yetenekli web tasarımcıları ve yeni başlayanlar için eşit derecede iyi çalışan, dünyaca bilinen güçlü İçerik Yönetim Sistemidir. Herkes, üst düzey bir proje tasarlamak için daha fazla kullanmak için gereken özelliği burada bulabilir. Dünya çapında milyonlarca web sitesi WordPress tarafından desteklenmektedir ve daha pek çoğu şu anda yapım aşamasındadır. Bilmeniz gereken şey, WordPress’in tek bedene uygun olmadığıdır. Sistem hala en azından istenen sonuca ulaşmak için gereken temel programlama bilgisini ifade eder. Arama motorlarında gerçekten üst sıralarda yer alan web sitelerini geliştirmek için gereken gelişmiş entegrasyon seçenekleri ve zengin özellik kümesi sağlar. WordPress

Bu nedenle, Google Sites ve WordPress gerçekten çok farklı ve en iyi platform seçimini çoğu kullanıcı için gerçek bir meydan okuma yapan şey tam olarak bu. Hangi sistem daha fazlasını sunuyor? Bunlardan hangisi kolaylık, basitlik ve iyi performans içeriyor? Hangisinin uzun vadede ustalaşması daha kolay? Bu ve diğer soruları cevaplamak için, bu web oluşturma araçlarını ayrıntılı olarak incelemek mantıklıdır. Hemen karşılaştırmanın galibini tespit etmek için bunu yapalım.

1. Kullanım kolaylığı

 • Google Sites. Google Sites ile çalışmak o kadar basit ve hızlı ki kodlama becerisi az olan veya hiç olmayan ortalama bir kullanıcı bile yaklaşık yarım saat içinde standart bir proje oluşturabilir. Sistem, çok sezgisel, anlaşılır ve kolay olan WYSIWYG editörü ile birlikte gelir. Kolayca keşfetmek ve ustalaşmak için bir web tasarım uzmanı olmanıza gerek yok. En azından temel programlama bilgisine sahip olduğunuz için şanslıysanız, projeye benzersiz bir tasarım ve üst düzey işlevsellik vermek için web sitesi kodunuzu manuel olarak düzenleyebilirsiniz..

  Google Sites ve WordPress

  Google Sites hepsi bir arada bir platformdur, yani sitenizi aynı çatı altında tasarlamak, yayınlamak ve yönetmek için ihtiyacınız olan her şeyi alırsınız – yüklenecek ve yüklenecek hiçbir şey yok. Başlamak için ihtiyacınız olan şey standart ücretsiz bir Google hesabıdır. Burada da önemli olan, Google Sites’ın başka bir yerde güvenilir bir barındırma sağlayıcısı bulma ihtiyacını ortadan kaldıran entegre barındırma ile gelmesidir. Bu, web sitesi oluşturucusunun kullanımını kolay ve herkes için uygun hale getiren başka bir bonus..

 • WordPress. WordPress, Google Sites ile karşılaştırıldığında biraz daha karmaşıktır. Başlangıç ​​olarak, web sitesi oluşturucu ön indirme ve kurulum gerektirir. Süreç hiç de o kadar karmaşık olmasa da, bu daha fazla zaman ve çaba gerektirir. İkincisi, bu sadece bir CMS’dir; hazır temalar ve web barındırma içermez. Bu yönleri kendiniz yönetmelisiniz.

  WordPress Post Yeni Kod Editörü

  Harici eklentilerin veya şablonların barındırılması ve entegrasyonu ile uğraşmak istemiyorsanız, daha basit bir alternatif kullanmak mantıklıdır. Wix, Örneğin. Bu, entegre barındırma, yüzlerce mobil kullanıma hazır tema ve çeşitli karmaşıklık düzeyindeki projeleri tamamlamak için gereken zengin özellik seti ile gelen hepsi bir arada profesyonel web sitesi oluşturucusudur. Hala CMS kullanmayı tercih ediyorsanız, WordPress bu amaç için en iyi sonucu verir.

Google Sites ve WordPress. Google Sites, sezgisel değildir Wix veya uKit, ancak kullanımı şüphesiz WordPress’ten daha kolaydır. WordPress ilk kez kullananlar için daha yüksek bir öğrenme eğrisine sahiptir, ancak sonunda daha fazla özgürlük sunar.

WordPress, hem avantaj hem de dezavantaj olan barındırma ve temalar sunmaz. Bir yandan, hostinginizi kendiniz yönetmelisiniz, ancak diğer yandan, web sitenizi herhangi bir zamanda başka bir web barındırıcısına aktarabilirsiniz, ancak içerilen barındırma ile bir site oluşturucu kullanıyorsanız bu mümkün değildir (yalnızca kendi sunucuları).

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • Google Sites. Web sitesi oluşturucunun kullanımı oldukça kolaydır, ancak kaliteli bir web sitesini başlatmak ve yönetmek için güzel bir özellik sunar. Sistem bir Google ürünü olduğu sürece, diğer Google uygulamaları ve hizmetleriyle sıkı bir şekilde entegredir. Kullanılabilir seçenekleri keşfetmek ve hangi uygulamaların projenize iyi bir ek olabileceğine karar vermek için listeye göz atmanız yeterlidir. Böylece, web sitesi oluşturucu web sitenizle sorunsuz bir şekilde senkronize edilecek Google Haritalar, YouTube, Takvim, Hangouts ve diğer uygulamaların kullanılmasına izin verir..

  Google Sites ve WordPress

  Gereken özellik kümesini sağlayan üç sekmesi bulunan sezgisel ve basit kontrol paneli sayesinde web sitesi düzenini düzenlemek çok kolaydır. Bunlar Ekle, Sayfalar ve Temalar sekmeleridir. Ayrıca, projeniz için istediğiniz düzeni seçebileceğiniz Düzen bölümü de vardır. Sonuçta, 1, 2, 3 ve 4 sütun içeren 6 düzen seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz. Seçim yaptıktan sonra, içerik bloklarını ayarlamanız ve doldurmanız, resim yüklemeniz ve metin veya diğer istenen içerikleri yayınlamanız önerilecektir..

  Google Sites, daha da özelleştirebileceğiniz ve kişiselleştirebileceğiniz sınırsız sayıda web sitesi sayfası eklemenize izin verir. Bu, yalnızca birkaç dakika süren ilgili “Sayfalar” sekmesinde yapılabilir. Genel olarak, web tasarım ihtiyaçlarınıza göre duyurular, liste sayfaları, başlangıç ​​sayfaları, dosya dolapları ve daha fazlası gibi farklı türde sayfalar oluşturabilirsiniz..

  İçerik yükleme söz konusu olduğunda, “Ekle” sekmesinden istediğiniz öğeleri seçebilirsiniz. Burası, Drive’ınızda depolanan Resimler, Metin Kutuları veya manuel modda gömmek istediğiniz dosyaları seçebilir ve daha fazla entegre edebilirsiniz. Sistemin sunduğu içerik türlerine gelince, aşağıdaki öğeleri seçebilirsiniz: Slaytlar, E-Tablolar, İçindekiler, Görüntü Döngüsü, YouTube, Harita, Takvim, Dokümanlar, Düğme, Bölücü, Formlar ve Grafikler. Hangi öğeyi seçmeye karar verirseniz verin, onu proje odak noktanıza göre daha fazla özelleştirme şansınız olacak.

  Ayrıca, web sitesi oluşturucu, web sitenizin performansına katkıda bulunan standart öğeleri entegre etmenizi sağlar. Bunlar arasında haber yayınları, hesap makineleri, Google Web Yöneticisi Araçları veya G Suite’a dahil edilen diğer uzantılar bulunur.

  Google Sites ve WordPress

  Google Sites’ın kalbi işbirliği. Kullanıcılar, bir Google Dokümanını düzenlemek gibi bir sitede birlikte çalışabilir ve her zaman kimlerin erişimi olduğunu kontrol edebilirsiniz. Web sitesi erişim haklarını gerekli gördüğünüz kullanıcılarla paylaşmak size kalmıştır. Aynı şekilde, projeyi Taslak Modunda kaydedebilir veya tamamen özel yapabilirsiniz. Ayrıca, web sitesini düzenleme hakkına sahip olacak belirli kişileri seçmenize izin veren bir seçenek de vardır..

  Son olarak, diğer editörlerin projenizi izniniz olmadan yayınlamalarını engelleyen özelliği etkinleştirebilirsiniz. Bu da çok uygun. Web sitesi istatistiklerinizi izlemek ve trafik dalgalanmalarını kontrol etmek istiyorsanız Google Sites, Google Analytics’i projeye bağlamanızı mümkün kılar. Web sitenizin ana parametrelerinin bilinmesi, bazı problemler durumunda özel önlemler almanıza yardımcı olacaktır..

 • WordPress. WordPress bir açık kaynak CMS, potansiyel olarak büyük özelliklere sahip olduğu anlamına gelir. WordPress son derece genişletilebilir – istenen işlevselliği elde etmek için çeşitli eklentiler ekleyebilirsiniz. CMS başlangıçta bir blog platformu olarak geliştirildi ve bu nedenle diğer web sitesi türlerini oluşturmak için derin kodlama farkındalığı gerektirir. Bununla birlikte, sistem şu anda bloglardan ve portföylerden karmaşık web mağazalarına ve topluluk web sitelerine kadar her tür web sitesini başlatmak için kullanılmaktadır – tek ihtiyacınız olan doğru eklenti kombinasyonunu kullanmaktır.

  WordPress Eklentileri Kurulumu

  Neyse ki, sistem web’de bulunabilecek şaşırtıcı miktarda ücretsiz ve ücretli eklenti sağlar. Bununla birlikte, projenize daha fazla eklenti seçip entegre edeceğinizi unutmayın – daha sonra daha fazla güncelleme yapmanız gerekecektir. Bunun web sitenizin güvenliği ve performansı üzerinde olumsuz etkisi olabilir.

  Sistemin son güncellenmesinden sonra, klasik metin / HTML editörünün yerini alan gelişmiş Gutenberg editörünü tanıttı. Yeni düzenleyici, blok tabanlı olup kullanıcıların bir sayfadaki içerik bloklarını tercih edilen herhangi bir sırada değiştirmesine ve düzenlemesine olanak tanır. Web tasarım sürecine bu yaklaşım, geleneksel web sitesi üreticileri tarafından sunulan benzer hale getirdi.

  WordPress Web Sitesi Editörü

  Sonuç olarak, inovasyon, WordPress ile web siteleri oluşturma. Bir sebepten ötürü Gutenberg Editor’dan memnun olmayan ve eskisine geçmek isteyen kullanıcılar, oldukça uygun ve tamamen güvenli olmayan ilgili eklentiyi seçmeli ve entegre etmelidir..

  WordPress kullanmaya gelince, barındırma seçimi. Yukarıda belirtildiği gibi, CMS varsayılan olarak tümleşik barındırma sağlamaz ve bu nedenle güvenilir sağlayıcıyı kendi başınıza aramanız gerekir. Aşağıdaki gibi bir web sitesi oluşturucusuna geçmeye karar vermedikçe bundan kaçınmak imkansızdır uKit, Örneğin.

  Sistem, kapsamlı özellik setini, sonucu etkilemeden web geliştirme süresini kısaltan entegre barındırma ile birleştirir. WordPress ile çalışmaya devam etmeye karar verirseniz, kullanmak gerçekten mantıklıdır Bluehost. Ev sahibi, uygun fiyat, işlevsellik, zengin özellik seti ve sağlanan pek çok yadsınamayan faydaları nedeniyle WordPress tarafından resmen tavsiye edilir.

WordPress ve Google Sites. Google Sites temel olarak intranetler oluşturmak ve çevrimiçi bir kullanıcı ekibiyle bilgi paylaşmak için kullanılırken, WordPress’in teknik yapısı onu hayal edilebilir herhangi bir web sitesi için mükemmel bir seçim haline getirir. CMS gelişmiş özelliklerle doludur ve ayrıca projenizi yepyeni bir seviyeye getirebilecek güçlü entegrasyonlar sunar.

3. Tasarımlar

 • Google Sites. Google Sites’ta, çoğu yüzleşelim, vasat olan sınırlı sayıda tema var. Dahası, web sitesi oluşturucu, sistemin ayırt edici özelliklerinden biri olan şablon ve tema kavramlarını birbirinden ayırır. “Şablonlar” sayfa türlerinin ve mizanpajların seçimini sağlarken, “Temalar” daha çok web sitesi tasarımı ile ilgilidir (yani renk şemaları, resimler ve diğer ilgili öğelerin seçimi).

  Google Sites Temaları

  Bir kullanıcının zengin tasarım özelleştirme seçenekleri yoktur. Burada yapabileceğiniz şey, başlık resmini ve stilini değiştirmek, stok Google Siteleri resmini seçmek veya kendi resminizi yüklemek. Aynı şey renk paletinin ve yazı tipi stillerinin seçimi hakkında.

 • WordPress. İçerik Yönetim Sistemi, kontrol panelinde (özellikle Tasarım kategorisinde) bulunan entegre şablonlardan oluşan bir koleksiyona sahiptir. Bununla birlikte, temaların sayısı ve bunların çeşitliliği, kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli değildir. Dünyanın her yerinden web tasarımcıları tarafından geliştirilen temaların çok yardımcı olacağı yer burası.

  WordPress Temaları

  Açık kaynak niteliği göz önüne alındığında, yeni WordPress temaları günlük olarak resmi ve üçüncü taraf kütüphanelerine tasarlanır ve eklenir, böylece seçim yapabileceğiniz geniş bir yelpazeye sahip olursunuz. Ayrıca, özel bir tema çizmek için bir tasarımcı kiralayabilirsiniz. Bu şablonlar hakkında bilmeniz gerekenler, bazen tamamen güvenli olmadıklarıdır. Mesele şu ki, ücretli ve ücretsiz tasarımlardan birini seçebilirsiniz – orada bir sürü var. Bununla birlikte, ücretsiz temalar bazen web siteniz için tehlike oluşturabilecek kötü amaçlı kodlarla birlikte gelir. Seçim yaparken bunu aklınızda bulundurun.

  Yukarıda belirtildiği gibi, WordPress yakın zamanda Gutenberg editörünü sundu, bu da sırayla sürümlerin ve temaların uyumsuzluğuyla sonuçlandı. Bu, tüm tasarımların web sitenizin performansı üzerinde olumsuz etkisi olabilecek yeni editörle iyi çalışmadığı anlamına gelir. Bu nedenle, güncellenmiş WordPress sürümü ek olarak değerli bir proje geliştirmek için seçebileceğiniz standart bir Yirmi On dokuz tema ile birlikte gelir.

  WordPress şablonlarının özelleştirilmesi, Google Sites’a kıyasla daha karmaşıktır, ancak sonuç uzun vadede buna değecektir. Projenize istenen görünümü vermek için, paralaks efektleri, animasyonlar ekleyebilir, web sitesi arka planını, düzenini, yazı tipi stillerini ve boyutlarını değiştirebilir, tipografi ayarlarını, başlık tasarımını vb. Ayarlayabilirsiniz. Senin internet siten.

  Dahası, her WordPress şablonu, proje tasarımınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan bireysel ayarlarla birlikte gelir. Böylece, logo seçebilir ve yükleyebilir, ana menü oluşturabilir, widget görüntüleme seçeneklerini etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilir, renk paletini vb. Ayarlayabilirsiniz. CSS / PHP becerileri veya web tasarım arka planınız varsa, o zaman bir tür web sitesi oluşturma şansınız tasarım çok daha yüksek hale gelir. Bu, rakibe üstün gelmesini sağlayan başka bir WordPress avantajı.

Google Sites ve WordPress. WordPress burada açık kazanıyor. Dışarıdan seçebileceğiniz binlerce tema var.

4. Müşteri Desteği

 • Google Sites. Çok sayıda nasıl yapılır makalesi içeren bir yardım merkezi var. Geri bildiriminizi doğrudan kontrol panelinden göndererek uzmanlardan biriyle de iletişime geçebilirsiniz. 13 dilde ücretsiz telefon desteği de var.

 • WordPress. WordPress’in müşteri destek hizmeti yoktur. Bununla birlikte, popüler bir CMS olarak, temsilcileri yeni başlayanların sistemle ilgili sorunlarını çözmelerine yardımcı olmaya her zaman hazır olan dünya çapında geniş bir kullanıcı topluluğuna sahiptir. Ayrıca, deneyimli sistem kullanıcıları tarafından yazılan birden fazla WordPress video ve metin el kitabı, öğretici ve kılavuz vardır..

  Web’e göz atarken, sistemle çalışmanın tüm nüanslarını kapsayan yüzlerce blog, YouTube kanalı ve forumla da karşılaşırsınız. Aynı zamanda, burada yardım için arayabileceğiniz bir telefon numarası veya e-posta yoktur ve daha önce platformla daha önce hiç çalışmadıysanız, tüm nüanslarını kendi başınıza keşfetmeniz ve ustalaşmanız gerekir. Bu, özellikle entegrasyon seçenekleri söz konusu olduğunda, kesinlikle çok zaman ve çaba gerektirecektir..

WordPress ve Google Sites. Web’deki her iki platformda da yeterli bilgi var. Google Sites’ın 13 dilde resmi bir bilgi tabanı ve ücretsiz telefon desteği olsa da, WordPress kullanıcıları bağımsız uzmanlara güveniyor. CMS, temsilcileri ile özel forumlarda, bloglarda, videolarda, kılavuzlarda ve diğer bilgi kaynaklarındaki yeni bilgileri merakla paylaşan dünya çapında inanılmaz bir kullanıcı topluluğuna sahiptir..

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Google Sites. Google Sites, Google üretim paketiyle birlikte gelen ücretsiz bir uygulamadır. Google e-postanız varsa, bu hesabı kullanarak bir web sitesi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Ücretsiz bir kullanıcı olarak 100 MB site depolama alanına sahip olursunuz. Ücretli Google Apps kullanıcıları plana bağlı olarak 10-100 GB alır. Daha fazla işlevsellik elde etmek için G Suite Planlarından birine, yani Temel, İşletme veya Kurumsal sürümlerine geçmeniz gerekebilir. Maliyetleri 5 $ / ay veya 50 $ / yıl, 10 $ / ay veya 120 $ / yıl ve 25 $ / ay veya 300 $ / yıl.

 • WordPress. WordPress teknik olarak ücretsizdir. Bununla birlikte, uzun süreli istekleriniz varsa ve tam özellikli bir web sitesi (veya hatta birkaç tane) geliştirmeyi planlıyorsanız, eklenti / şablon entegrasyonu olmadan gitmezsiniz. Barındırma ve etki alanı adı seçimi de bir zorunluluktur, ancak niş uzmanlığınıza gelecek güvenilir barındırma sağlayıcısı ve etki alanı seçmek hala size bağlıdır.

  Bununla birlikte, WordPress resmi olarak kullanmanızı önerir Bluehost güvenilir, tam özellikli ve uygun fiyatlı bir barındırma sağlayıcısı olarak. Hizmet ile web sitenizi barındırma maliyeti sadece 2,95 $ / ay ile başlar, boşuna olacak özellik seti kesinlikle beklentilerinizi aşacaktır. Bluehost bonus etki alanı adı sunar ve hızlı sayfa yükleme hızı, güçlü çalışma süresi oranları, e-Ticaret özellikleri, değerli pazar yeri ve kapsamlı SEO ve içerik pazarlama seçenekleri sunar.

Google Sites ve WordPress. Her iki platform da bize göre makul fiyatlı. Dahası, nihai bütçe, kullanıcının mevcut web tasarım ihtiyaçları ve hedeflerine dayalı olarak seçtiği özellik kümesine ve işlevselliğe bağlı olacağından hiçbirinde web sitesi geliştirmenin sabit bir maliyeti yoktur. Google Sites, G Suite’e proje işlevselliğinizi genişletmeyi planlarken, WordPress şaşırtıcı entegrasyon seçenekleriyle birlikte gelir ve hazır bir projeyi yayınlamak için barındırma ve alan adı seçimini ima eder.

Sonuç olarak

Google Sites ve WordPress çok farklı. Her hizmetin hedef kitleye sunacağı çok şey vardır ve her birinin web sitesi geliştirme sürecine bireysel bir yaklaşımı vardır. Ancak bunlardan hangisi, gelişmiş tasarım özelleştirme seçenekleriyle birlikte daha kapsamlı bir özellik kümesi sağlar? Hangileri daha makul ve güvenilir bir çözümdür? Hangi hizmet uzun vadede rakibine üstün gelir?

Google SitesGoogle Sites intranetler, mikro siteler, kişisel sayfalar ve açılış sayfaları oluşturmak için basit bir hepsi bir arada platformdur. E-Ticaret, büyük web siteleri ve özel tasarlanmış temalara sahip web siteleri için kullanılamaz. Google Sites

WordPressWordPress esnekliği sayesinde her tür site oluşturmak için kullanılan profesyonel bir CMS’dir. Ancak her özellik açısından zengin yazılım gibi, daha az kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir ve nasıl çalıştığını öğrenmek biraz zaman alır. Google Sites gibi SaaS hizmetleri, Wix veya uKit otomatik olarak güncellenir ve barındırma içerir, WordPress kullanıcıları yazılımlarını manuel olarak güncellemeli ve web barındırma sorunlarını kendileri çözmelidir. WordPress

Hizmetin nihai seçimi temel olarak bir dizi faktöre bağlıdır. Bunlar, başlatmayı planladığınız projenin türü ve boyutu, web tasarım becerileriniz, zaman ve öğrenme arzusu, web sitesi geliştirmeye yatırım yapmaya hazır olduğunuz bütçeyi ve uzun vadede faydalanmayı beklediğiniz sonucu içerir. Zamanınız varsa ve hızlı ve basit bir sonuca ihtiyacınız varsa, Google Sites sizin için iyi bir alternatif olabilir. Ancak, üst düzey performans ve çarpıcı tasarıma sahip tam özellikli bir proje başlatmayı umuyorsanız, WordPress kesinlikle gidilecek sistemdir.

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

Google SitesWordPress
Kullanım kolaylığı:Google Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPress
Özellikleri:Google Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPress
Tasarımlar:Google Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPress
Müşteri desteği:Google Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPress
Fiyatlandırma:Google Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPress
Genel puanı:Google Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPressGoogle Sites ve WordPress

WordPress’i Şimdi Deneyin

 Bedava

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map