Hostinger ve Bluehost

hostinger vs bluehost


Her iki hosting sağlayıcısı da aynı hedefe sahiptir, ancak şirketler bunları gerçekleştirmek için farklı bir yol uygular. Ana misyon site sahipleri için güvenilir web hosting çözümleri sunmaktır.

Bununla birlikte, Bluehost daha metodik olan enstrümanlar uygularken Hostinger esas olarak güncellenmiş ağına güveniyor gibi görünüyor.

Hızlı Anlık Görüntü:

HostingerHostinger – güvenilir bir barındırma, hangi web sitesi sahipleri ile yıllardır oldukça popüler hale gelmiştir çünkü başından itibaren faydalanmak için yeterli özelliklere sahip ucuz planları nedeniyle. Platform, yeterince iyi performans gösterir ve paylaşılan barındırma çözümlerinden en iyi şekilde yararlanmak için bir dizi hizmet ve araç sunar. Hostinger.com

BluehostBluehost – herhangi bir giriş gerektirmeyen WP tarafından önerilen bir platformdur. 23 yılı aşkın süredir, şirket her türlü ihtiyaca yönelik çok çeşitli sunucu çözümleri sunmaktadır. WordPress uyumlu bir gösterge panosu, profesyonel destek ekibi, ölçeklenebilir barındırma hizmetleri ve daha fazlası. Bluehost.com

Hostinger ile mavi ve Bluehost ile dijital barındırma halkamızın kırmızı köşesinde yeni bir tura hazırlanın. Bugünün incelemesi açık kazananı tanımlamaktır. Hadi başlayalım.

1. Hosting Özellikleri

 • Hostinger. Hostinger kendisi için en ucuzlardan biri olarak isim yaptı Paylaşılan Evsahipliği Web üzerindeki paketler. Giriş paketleri kesinlikle bazı temel özelliklere sahip olmamasına rağmen, planlar oldukça verimlidir. Daha fazla araç istemiyorsanız ekstra para ödemeye hazır olmalısınız. Esnekliğe gelince, Hostinger’ın sunabileceği bazı büyük faydaları var.

  Hostinger Paneli

  • Yeni başlayanlar için iyi – platformu kullanmak herhangi bir teknik bilgi gerektirmez. Daha önce barındırma hizmetleri kullanmamış olsanız bile, sistemin özel kontrol panelini oldukça kullanıcı dostu bulacaksınız. Gösterge paneli, özellikle başlangıçtan itibaren bazen kafa karıştırıcı görünen tuğladan harca tipik cPanellerde gördüğümüzden farklıdır. Hostinger ile araçlarını kullanırken asla sıkıntı yaşamayacaksınız.
  • Uygun Maliyetli Hizmet – Web üzerindeki en ucuz paylaşılan barındırma tekliflerinden biri olmanın yanı sıra, Hostinger da kutudan bazı ücretsiz özellikler getiriyor. Giriş planında mevcut olmasalar da, plana bağlı olarak ücretsiz SSL, pazarlama teklifleri, ücretsiz haftalık veya aylık yedeklemeler, güvenlik araçları ve diğer avantajları içerirler.
  • Sürükle ve Bırak Web Sitesi Oluşturucu – hala isteyen yeni başlayanlar için harika bir özellik sıfırdan kendi web sitelerini oluşturmak CMS platformlarını göz korkutmayı seçmeden veya özel kodlama veya web tasarım becerilerine sahip olmadan. Basit bir araç, gerekli tüm öğeleri veya bölümleri içeren sağlam bir site oluşturmanızı sağlar. Metin, medya dosyaları veya widget’lar ekleyerek düzeni kolayca düzenleyin. Kolayca özelleştirilmiş sayfalar oluşturun.
  • İyi WordPress Barındırma – kullanmayı tercih ediyorsanız WordPress tipik web sitesi oluşturucularına, yerleşik eklentiler ve eklentiler, optimize edilmiş sunucular, web sitesi performansınızı artırmak için önbellek eklentileri vb. ile WP için optimize edilmiş bir barındırma çözümünü takdir edebilirsiniz..
 • Bluehost. Bluehost, özellikler açısından biraz daha çok yönlü bir platform görünüyor. Aşağıdaki özelliklerin sağladığı sorunsuz özelleştirme, gelişmiş işlevsellik ve diğer büyük avantajlara ek olarak daha esnek bir WP barındırma çözümüne sahiptir:

  Hostinger ve Bluehost

  • WP-Önerilen Hosting – Bluehost, WordPress entegrasyonu açısından daha iyi görünüyor. Alışık oldukları kullanıcı dostu bir gösterge tablosu arayan WP hayranları için mükemmeldir. Geleneksel bir cPanel kullanma veya WordPress orijinal kontrol paneline geçme seçeneğiniz vardır. Ayrıca seçilecek çeşitli temalardan, entegre eklentilerden, widget’lardan ve eklentilerden de bahsetmeliyiz.
  • Birden Çok Uygulama ve Eklenti – platform, web sitenizi benzersiz ve kullanıcı dostu hale getirmek için çok sayıda widget ve eklenti sunar. Sistem, farklı üçüncü taraf hizmetleri ve uygulanacak araçlarla kendi pazar alanına sahiptir. Yeni komut dosyaları ekleyebilir, eklentiler indirebilir veya uygulamaları entegre edebilirsiniz.
  • SEO ve e-Ticaret – Bluehost sadece sitenizi barındırmak için değil. Platform, projenizi daha ölçeklenebilir hale getirmek için gelişmiş bir araç olarak gelir. Bazı planlar e-Ticaret özellikleri ve önceden yüklenmiş özelliklerin yanı sıra Agora benzeri entegrasyon özellikleri ile birlikte gelir WooCommerce Eklenti. Ayrıca, şirket sitenizin saflarını artırmak için özelleştirilmiş bir strateji yürütecek bir SEO uzmanları havuzuna sahiptir. Aynı zamanda, kullanıma hazır bazı SEO taktiklerini kullanabilirsiniz..
  • Her İhtiyaca Yönelik Hosting – Bluehost hosting çözümleri açısından daha çok yönlüdür. İster küçük bir WP tabanlı blog veya portföy başlatın, ister büyük bir dijital mağazaya bayi olarak başlamak için isteyin, Bluehost’un paylaşılandan buluta ve VPS’ye kadar çeşitli barındırma çözümleri var.

Hostinger ve Bluehost. Bluehost, planlarının her birinde daha fazla özelliğe sahip daha esnek ve çok yönlü bir platforma benziyor. Hostinger ile karşılaştırıldığında, Marketplace ile daha fazla özelleştirme yeteneği sunar ve WordPress ile entegrasyon açısından biraz daha gelişmiş görünüyor.

2. Performans

 • Hostinger. Hostinger, dünyanın farklı bölgelerinde bulunan birkaç veri merkezine sahiptir. Web sitesi ziyaretçilerine daha iyi fiziksel bağlantı ve veri dağıtımı sağlar. Veri merkezleri Asya, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da bulunabilir. Bu gerçek hızlı sayfa yükleme hızı sağlar. Öte yandan, oran biraz düştü.

  Hostinger Performans

  Geçerli sayfa yükleme süresi 400 ms, bu daha iyi olabilir. Kullanıcılar ortalama istatistiklere göre hala daha iyi performans elde ediyor. Çalışma süresine gelince,% 99,98 toplam oranı ile hala yeterince iyi olmasa da mükemmel değildir. Sonuç olarak, oldukça düşük bir değer için performans açısından oldukça iyi bir platformumuz var..

 • Bluehost. Bluehost,% 99.99 oranına ulaşmış, net ve mükemmel çalışma süresi oranı ile kanıtlanmış bir liderdir. Web sitesi sahipleri, sivri uçlar veya trafik sıçramaları ne kadar zor olursa olsun sorun yaşamazlar. Diğer performans özelliklerine gelince, sayfa yükleme hızı Hostinger ile neredeyse aynı görünüyor. Avrupa, ABD ve Asya’daki çeşitli veri merkezleri sayesinde 424 ms’dir ve konuma rağmen herhangi bir web sitesi için iyi çalışır.

  Hostinger ve Bluehost

Hostinger ve Bluehost. Her iki hizmet de dünyanın farklı bölgelerinde bulunan veri merkezlerine sahiptir ve bu da iyidir. Her ikisi de neredeyse aynı sayfa yükleme hızına sahiptir. Bununla birlikte, Bluehost, çalışma süresi söz konusu olduğunda daha iyidir. Platform neredeyse mükemmel sonuçlara sahiptir. Bu gerçek Hostinger’ın önüne geçiyor.

3. Güvenlik

 • Hostinger. Hostinger temel olarak bir dizi temel güvenlik aracı ile birlikte gelen bir bütçe hosting çözümüdür. Daha gelişmiş güvenlik araçlarına ihtiyacınız varsa, ödemeye hazır olun. İyi haber şu ki platform hala bu genişletilmiş seçeneklere sahip. Temel özellikler arasında SpamAssassin ve CloudFare ile entegrasyon bulunur.

  Gerisi ağırlıklı olarak ücretli araçlardır. Bunlar: haftalık veya günlük güncellemeler ve SSL sertifikası (yalnızca Premium ve Business için kullanılabilir),
  DDoS saldırılarını önleme, XXS sahtekarlık güvenliği, dolandırıcılık önleme araçları vb.Dahil olmak üzere BitNinja hepsi bir arada paket ile entegrasyon.

 • Bluehost. Bluehost güvenlik araçlarına çok dikkat ediyor. Birkaç güvenlik paketi ile birlikte gelir. Anti-spam paketi Spam Uzmanı, Spam Çekiç ve Apache SpamAssassin’den oluşur. Cihazlar biraz basit olsa da web sitenizi spam göndericilerinden korurken harika bir iş çıkarıyorlar.

  Bluehost Güvenliği

  Bazı daha gelişmiş dijital güvenlik araçları DDoS ve diğer bilgisayar korsanlarının tehditlerini önlemeye odaklanmıştır:

  • IP Kara Listesi.
  • CloudFare ile entegrasyon.
  • SSH erişimi ve web sitesi erişimi engellemesi.

Hostinger ve Bluehost. Her platformun iyi güvenlik araçları vardır, ancak Bluehost DDoS güvenliğine daha fazla dikkat eder. Başka bir Hostinger düşüşü, güvenlik araçlarının çoğunun Business ve Premium planında mevcut olmasıdır, bu da ekstra maliyet anlamına gelir.

4. Müşteri Desteği

 • Hostinger. Hostinger’ın, Canlı Sohbet özelliğinin veya irtibatta kalması için telefon olmadığı söylentileri var. Bu yanlış. Hizmetin müşteri desteğiyle iletişim kurmanın anında bir yolu var. Tek sorun, yalnızca oturum açmış kullanıcılar için kullanılabilir olmasıdır. Bu gerçek, müşterilerle iletişim kurma sürecini biraz garip hale getirir. Zaten şarkı söylemediğiniz sürece soru sorma veya bazı ayrıntıları açıklama şansınız yok.

  Aynı zamanda, şirketin tipik öğreticiler, video rehberleri ve çeşitli sorunlarla ilgili genel bilgileri içeren derin bir bilgi tabanına ek olarak tipik bir postalama veya biletleme sistemi vardır..

 • Bluehost. Bluehost müşterilerine yardımcı olmak konusunda daha profesyonel bir yaklaşım ortaya koymaktadır. Kullanıcılar, şarkı söylemeye gerek kalmadan mevcut birkaç kanal arasından seçim yapabilir. Canlı Sohbet seçeneklerini içerir. Müşteriler telefon ve e-posta yoluyla da iletişime geçebilirler. Ayrıntılı öğreticiler, kılavuzlar, videolar ve makaleler gelişmiş bir Bluehost bilgi tabanında bulunabilir.

Bluehost ve Hostinger karşılaştırması. Potansiyel Hostinger müşterileri için Canlı Sohbet özelliğinin olmaması, hizmeti veya deneyimli bir web sitesi sahibini kullanmayı planlıyorsanız, olası tüm yönleri kapsamak için daha gelişmiş ve profesyonel müşteri desteği sunan Bluehost’un arkasına koyuyor.

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Hostinger. Hostinger, web’deki en uygun fiyatlı paylaşımlı hosting tekliflerinden biri olarak belirtilmiştir. Ziyaretçilerin her ziyaret ettiklerinde gördükleri düşük fiyatlar resmi internet sitesi. Ancak, giriş fiyatları biraz zor olabilir. Üç ana paket aşağıdaki gibidir:

  • Tek Plan – Kullanıcılar ayda yalnızca 0,80 ABD doları karşılığında 100 GB bant genişliği alacak, ancak güvenlik özelliği olmayacak.
  • Premium Plan – Ücret, sınırsız web sitesi ve bant genişliği ile ayda 1,25 $ ‘dan başlar. Pakette güvenlik seçenekleri ve haftalık güncellemeler bulunur.
  • İş planı – Fiyat etiketi, mevcut tüm güvenlik özellikleri ve diğer planlardan sınırsız seçenekler dahil olmak üzere $ 2.45 / ay.
 • Bluehost. Bluehost’un açık bir fiyatlandırma politikası vardır. Başka bir deyişle, aslında ne için ödeme yaptığınızı her zaman bilirsiniz. basitçe bir plan seç ve sadık kalın ama yenileme fiyatlarına dikkat edin:

  • Temel Plan – Aylık 2,63 ABD dolarıdır ve sınırsız bant genişliği, ücretsiz SSL ve 50 GB depolama alanı ile birlikte gelir.
  • Artı Planı – Sınırsız SSD depolama ve etki, reklam kredileri, anti-spam araçları ayda yalnızca 4,86 ​​ABD doları.
  • Seçim Planı – Site yedeklemelerini ve alan adı gizliliğini ek olarak alırken fiyat Plus Plan ile aynıdır.
  • Uzman Planı – Mevcut tüm sınırsız ve ücretsiz özelliklere sahip 12,43 $ / ay.

Hostinger ve Bluehost. Hostinger daha ucuz görünüyor. Bununla birlikte, Bluehost’un ekstra bir ücret ödemeden tek bir planda ihtiyacınız olan her şeye sahip olmasına rağmen, daha pahalıya mal olan ekstra özelliklere ihtiyacınız olacaktır..

Alt çizgi

Bir hosting çözümü seçmek esas olarak web sitenizin hedeflerine ve ihtiyaçlarına bağlıdır. Hostinger, genişletilmiş özellikler gerektirmeyen küçük web siteleri için iyi bir çözüm olabilirken, Bluehost, herhangi bir site türü için mükemmel bir barındırma çözümüdür. portföy veya bir dijital mağaza.

HostingerHostinger giriş planında mevcut özelliklerin ve güvenlik araçlarının bulunmamasıyla birlikte ekonomik bir çözümdür. Kayıtlı olmayan kullanıcılar için Canlı Sohbet özelliğinin bulunmaması oldukça eksik olsa da, bloglar veya küçük işletme web siteleri için işe yarayabilir.. Hostinger.com

BluehostBluehost ihtiyaçlarınıza bağlı olarak birden fazla barındırma çözümü sunar. Her plan yeterli işlevsellik ve özelliklere sahiptir. Profesyonel destek ekibiyle birlikte iyi performans, bu şirketi herhangi bir web projesi için mükemmel kılar. Bluehost.com

Seçim her zaman size ait olsa da bariz bir kazanan belirledik. Sadece hiçbir düşüşe yakın sorunsuz performans sağlamak için bir platformun web sitesi gereksinimlerinizi karşıladığından emin olun..

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

HostingerBluehost
Hosting Özellikleri:Hostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve Bluehost
perfomance:Hostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve Bluehost
Güvenlik:Hostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve Bluehost
Müşteri desteği:Hostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve Bluehost
Fiyatlandırma politikası:Hostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve Bluehost
Genel puanı:Hostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve BluehostHostinger ve Bluehost

Bluehost’u Şimdi Deneyin

 30 Gün Para İade Garantisi

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map