Hostinger ve Siteground karşılaştırması

hostinger vs siteground


Avrupa’dan gelen bu iki barındırma sağlayıcısı çok popüler web sitesi sahipleriyle. Hostinger, uygun fiyatlar sayesinde kendisi için bir isim oluştururken SiteGround, bir dizi harika özellik ve eklenti ile birlikte geliyor ve bu da onu biraz daha esnek hale getiriyor.

Aynı hedefe sahip olmalarına rağmen, iki şirket barındırma hizmetlerini sunarken farklı bir yaklaşım ortaya koyuyor.

Hızlı Anlık Görüntü:

HostingerHostinger çoğunlukla uygun paketleri ve düşük fiyatları ile popülerdir. Platform şu anda tüm dünyada binlerce web sitesini destekliyor. Sistemin iyi bir destek ekibi ve iyi bir performans oranı var. Hostinger.com

SiteGroundSiteGround 14 yıldır piyasada faaliyet gösteren biraz daha deneyimli bir hosting sağlayıcısıdır. Platform 2.000.000’den fazla siteye güç veriyor ve nispeten düşük bir fiyata çeşitli özellikler ve eklentiler sunuyor. Mükemmel çalışma süresi ve güvenlik, bu şirketi kullanıcılar arasında son derece popüler kılmak anlamına gelir. SiteGround.com

Bu SiteGround vs Hostinger karşılaştırması, iki popüler hosting şirketinin olası farklılıklarını ve olası isabetlerini ve özlemlerini vurgulamaktır. Hadi benleri işaret edelim ve.

1. Hosting Özellikleri

 • Hostinger. Hostinger ağırlıklı olarak bir bütçe hizmetidir paylaşılan çözümler. Kullanıcılar bu değer için fazla bir şey beklememelidir. Temel paket bazı temel web sitesi ihtiyaçlarını karşılamak için yeterince iyi olmasına rağmen genişletilmiş özellikler yoktur. Kullanıcıların takdir edebileceği bazı özellikler şunlardır:

  • Kullanım kolaylığı – Teknik geçmişi olmayan yeni başlayanlar için harika bir özellik. Platform, geleneksel panolara kıyasla daha kullanıcı dostu olan özel kontrol panelini sunuyor. Oturum açtıktan sonra, sizden gelen tüm ayarları ve enstrümanları ana ekranda göreceksiniz. Kurulum işlemi basitken, ulaşılması kolay.
  • Hostinger Paneli

  • Ücretsiz Seçenekler – Hostinger bir bütçe platformu olmasına rağmen, SSL sertifikaları ve pazarlama seçenekleri içeren bazı ücretsiz özellikler de sunmaktadır. Oldukça basit görünebilirler, ancak kötü haber, onlara erişmek için İşletme veya Premium planına geçmeniz gerektiğidir..
  • Özel Web Sitesi Oluşturucu – sezgisel bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu, CMS ile çalışmayı zor bulan teknisyen olmayanlar için iyi bir çözümdür. Araç ücretsiz olarak kullanılabilir.
  • WP-Optimize Edilmiş Barındırma – platform, bir blog veya başka bir web sitesi türü başlatmayı planlayanlar için iyi bir fikirdir. WordPress. WordPress yerleşik önbellekleme eklentileri sayesinde WP için optimize edilmiş sunuculardan, kullanıma hazır eklentilerden ve eklentilerden, gelişmiş web sitesi performansından yararlanacaksınız.
 • SiteGround. SiteGround’un WordPress dahil tüm büyük CMS platformlarıyla uyumlu daha zengin özellik seçeneklerine sahip olduğu görülmektedir. Başka bir deyişle, burada web sitesi özelleştirme, izleme, tanıtım veya analitik için ihtiyacınız olan her şeyi bulacaksınız.

  Site Alanı Yönetici Paneli

  • Ücretsiz Güvenlik – SiteGround, bir dizi ücretsiz özelliğe sahip çeşitli güvenlik paketleri sunar. Düzenli izleme, güncellemeler ve DDoS korumasına sahip temel bir paket ve IP kara listesi, SpamExperts, ücretsiz SSL vb..
  • e-Ticaret – platform anında e-ticaret çözümleri ve benzeri uygulamalar sunar WooCommerce kurulumu kolaydır. Diğer hizmetleri entegre etmeye gerek yoktur. Paket, e-Ticaret ihtiyaçlarınız için 18 adede kadar kullanıma hazır uygulama içerir.
  • WP Yönetimli Barındırma – özellik, otomatik eklenti güncellemeleri, önbellek araçları, SuperCaher entegrasyonu ve daha fazlası sayesinde web sitesinin hızlı ve sorunsuz çalışmasını sağlar.
  • Ücretsiz Web Sitesi Oluşturucu – sezgisel bir sürükle ve bırak platformu kullanarak kendi web sitenizi sıfırdan oluşturmaya başlayabilirsiniz (Weebly-tabanlı).
  • Ekstra WordPress Araçları – hala WordPress CMS’ye bağlı kalmak istiyor musunuz, web sitenizi özelleştirmek için çok çeşitli araçlar bulacaksınız. Özel bir beceri gerektirmeden kolayca uygulanır..

Hostinger ve Siteground karşılaştırması. Hostinger, bazı temel kullanıcıların gereksinimlerini uygun bir fiyata karşılayabilir. Giriş planında mevcut olmasa da bazı iyi ücretsiz özelliklere sahiptir. Bu bakış açısından, SiteGround, web sitesi özelleştirme, e-Ticaret, pazarlama vb.Için daha geniş bir özellik dizisine sahip daha esnek bir çözüm gibi görünüyor..

2. Performans

 • Hostinger. Hostinger performans açısından harika bir iş çıkarıyor. Ancak, son birkaç ay içinde bazı düşüşler görebiliriz. Örneğin, en son testlere göre ortalama yükleme hızı 386ms’den 400ms’ye biraz düştü. Oran hala çok iyi ve ortalama performanstan daha yüksek.

  Hostinger Performans

  Şirket, Amerika Birleşik Devletleri, Asya ve Avrupa’da bulunan ve aynı zamanda büyük olan çeşitli veri merkezlerine sahiptir. Çalışma süresi biraz daha iyi olabilir. Öte yandan,% 99,98 hala platformu iyi bir para için iyi bir değer yapıyor.

 • SiteGround. Yükleme hızı ve çalışma süresi söz konusu olduğunda SiteGround kusursuz görünmektedir. Platform, üçüncü taraf çözümleri kullanmaz ve bunun yerine kendi kendini geliştiren teknolojisini uygular. Chicago, Singapur, Amsterdam, Londra ve daha pek çok farklı şehirde bulunan veri merkezlerine ek olarak% 99,99 kesintisiz çalışma oranı sağlar..

  Site Alanı Site Tarayıcı

  Her SiteGround planıyla SSD teknolojisinin kullanılabilirliği daha da iyi performans sağlar. Web sitesi giriş / çıkış işlemleri söz konusu olduğunda normal sürücüler 1000 kat daha yavaştır. Yükleme hızı 714 ms’dir. En iyisi değil. Bununla birlikte, trafik zirvelerinde ve ani yükselişlerde bile sorunsuz web sitesi işlemlerini gerçekleştirmek için yeterlidir.

Hostinger ve Siteground karşılaştırması. SiteGround, konuma rağmen istikrarlı performans sağlamak için çalışma süresi ve ek teknolojiler açısından daha tercih edilir görünüyor. Aynı zamanda, her iki platform da iyi bir yükleme hızına ve dünyanın farklı bölgelerinde bulunan veri merkezlerine sahiptir..

3. Güvenlik

 • Hostinger. Hostinger, tipik araçlardan oluşan iyi bir güvenlik paketine sahiptir. Aynı zamanda, kötü amaçlı yazılım tespiti ve ortadan kaldırılmasıyla ilgili genişletilmiş ekstra özellikler ve entegrasyon özellikleri sunar:

  • CloudFare ve SpamAssassin entegrasyon özellikleri.
  • Kurumsal ve Premium aboneler için ücretsiz SSL şifrelemesi.
  • Plana bağlı olarak haftalık ve günlük güncellemeler.
  • Paketteki tüm özelliklere sahip hepsi bir arada güvenlik çözümü olarak gelen BitNinja güvenlik aracı. Paket DDoS ve XXS sahtekarlık korumasının yanı sıra her türlü dolandırıcılığı önlemek için araçlar içerir.

  SiteGround. SiteGround, kötü amaçlı yazılım izleme, yedeklemeler, bilgisayar korsanlarının korunması ve diğer konularla ilgili en yeni güvenlik teknolojilerini kullanır. Hem donanım hem de yazılımı DDoS ve diğer saldırılardan korumak için sistem Güvenlik Duvarı filtrelemesi.

  Şirket kendi güvenlik araçlarından bazılarını geliştirdi. HackAlert bunlardan biri. Olası kötü amaçlı yazılımları aramak için sistemi tarar ve farklı dijital tehditleri öngörür. Kötü niyetli bitlerle ve bilgisayar korsanlarıyla savaşmak için platform IDS / IPS sistemini kullanıyor.

Hostinger ve Siteground karşılaştırması. Hostinger güvenlik özellikleri ile ilgili temel sorun, çoğu giriş planında bulunmamasıdır, bu da ekstra maliyet anlamına gelir. SiteGround’a gelince, web sitemizi 7/24 güvenli tutmak ve kullanmak için ücretsiz olan en son kendi kendine hazırlanmış teknolojilere sahiptir.

4. Müşteri Desteği

 • Hostinger. Hostinger’ın biraz garip bir destek sistemi var. İletişim halinde kalmanın çeşitli yollarını sunsa da, bazıları zaten giriş yapmış olan kullanıcılar için kullanılabilir. Başka bir deyişle, potansiyel müşterilerin Canlı Sohbet özelliğini kullanma ve soru sorma şansları yoktur.

  Öte yandan, her zaman geleneksel bir bilet sistemi tercih edebilirsiniz, ancak yanıt almanız biraz zaman alabilir. Bilgi tabanına gelince, tonlarca öğretici, kılavuz ve olası tüm konuları kapsayan genel bilgiler ile oldukça zengindir..

 • SiteGround. SiteGround destek ekibi, kullanıcıların hak taleplerini incelerken biraz daha hızlıdır. Aynı zamanda, oturum açmış olup olmadıklarına bakılmaksızın tüm kullanıcılar için aşağıdaki iletişim araçları mevcuttur:

  • Anında iletişim kurmak için telefon.
  • Sorunuzu çevrimiçi olarak sormak için Canlı Sohbet.
  • Tipik bir bilet sistemi şeklinde e-posta.
  • Düzenli web seminerlerine ek olarak öğreticiler ve belgelerle zengin bilgi tabanı.

Siteground vs Hostinger. Her iki platform da iletişimde kalmak için aynı yöntemleri sunar. Ancak, SiteGround belirli bir plana abone olmayan kullanıcılara erişimi sınırlamaz.

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Hostinger. Hostinger üç ana plan sunuyor. Hepsi oldukça uygun. Platformu bu kadar özel yapan da budur. Müşteriler aşağıdaki paketler arasından seçim yapabilir:

  • Tek Plan 100GB bant genişliği ile aylık 0.80 $ ‘dan başlayan fiyatlarla. Yalnızca bir web sitesi oluşturmanıza izin verir ve güvenlik özellikleri yoktur.
  • Premium Plan sınırsız bant genişliği ve web sitesi sayısıyla aylık 2,15 ABD dolarından başlayan fiyatlarla. Haftalık yedeklemeler planla birlikte sunulur.
  • İş planı Ücretsiz SSL ve günlük yedeklemelere ek olarak önceki planlardan tüm avantajları sunan 2,45 ABD dolarından başlayan fiyatlarla.
 • SiteGround. SiteGround ayrıca özellikler ve işlevsellik açısından daha karmaşık veya talepkar web siteleri için iyi bir ekonomik barındırma çözümüdür.

  • Başlangıç ​​Planı aylık 3,96 ABD dolarından başlayan fiyatlarla küçük ve orta ölçekli web siteleri için iyidir.
  • GrowBig Planı 20GB web ve sınırsız web sitesi, ücretsiz site oluşturucu, 7/24 destek, vb. ile ayda 6,45 ABD dolarından başlayan fiyatlarla.
  • GoGeek Planı gelişmiş öncelik desteği, ücretsiz web sitesi transferi, PCI uyumlu sunucular ve daha fazlası ile aylık 11,95 ABD dolarından başlayan fiyatlarla.

Hostinger ve Siteground karşılaştırması. Hostinger daha ucuz bir seçenektir. Ancak, giriş planı orta ölçekli bir web sitesi için bile yeterli değildir. SiteGround giriş çözümü daha iyi bir seçenek olabilir. En azından, uzatma için her zaman biraz yer var.

Alt çizgi

Özetle, genişletilmiş yetenekler için can atmazsanız, her iki ana bilgisayarın oldukça iyi olduğunu söylemeliyiz. Ancak, SiteGround’un güvenlik araçları ve ekstra özellikler açısından biraz daha esnek ve çok yönlü olduğu görülmektedir. Hostinger’ın aksine, paketlerini sınırlamaz ve daha fazla web sitesi büyümesi için yer ayırır.

HostingerHostinger uygun fiyatlarla iyi bir performansa sahiptir. Ancak, özelliklerinin çoğunun giriş planında mevcut olmaması çok garip görünüyor. Bu bir anlam ifade etmiyor; çünkü sonuçta giriş paketini seçmenin bir anlamı yok. Bununla birlikte, bazı küçük boyutlu projeler için hala iyi olabilir. Hostinger.com

SiteGroundSiteGround karmaşık projeler için daha iyi bir seçenektir. Gelişmiş güvenlik araçlarına ek olarak e-Ticaret ve diğer özellikleriyle genişletilmiş işlevsellik sunar. Hızlı web sitesi geçişi sayesinde yeni kurulan web siteleri ve halihazırda mevcut projeler için iyi olabilir. SiteGround.com

Sonunda, bir hosting seçimi her zaman web sitenizin türüne ve hedeflerine bağlıdır. Uzun süredir devam eden projeler daha güvenilir destek gerektirebilirken, geçici mikro siteler için fazla ödemeye gerek yoktur..

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

HostingerSiteGround
Hosting Özellikleri:Hostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırması
perfomance:Hostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırması
Güvenlik:Hostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırması
Müşteri desteği:Hostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırması
Fiyatlandırma politikası:Hostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırması
Genel puanı:Hostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırmasıHostinger ve Siteground karşılaştırması

SiteGround’u Şimdi Deneyin

Howard Twitter profilim Facebook profilim e-mail Linkedin profilim

yazar hakkında

Ben Howard Steele, bu web sitesinin kurucusu ve genel yayın yönetmeni. Web oluşturma 10 yılı aşkın ile bu görev BT olmayan bir kişi için ne kadar karmaşık ve yorucu biliyorum. Hangi hizmeti seçeceğinize karar veremiyor musunuz? Benden tavsiye istemekten çekinmeyin. Sadece web sitenizin ihtiyaçlarını tanımlayın, size memnuniyetle yardımcı oluruz..

Anasayfa »Karşılaştırma» Hostinger vs Siteground

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map