Jimdo ve WordPress Karşılaştırması

Bir web sitesi oluşturmak, kullanıcının istediği kadar kolay veya karmaşıktır. Tamamen kodsuz bir web sitesi oluşturucusuyla yüzlerce saat boyunca ayarlarla uğraşabilir ve gece boyunca profesyonel bir CMS kullanarak bir site oluşturabilirsiniz. Her şey sitenizi ne kadar özelleştirmek istediğinize bağlıdır.


Kullanımı kolay, WordPress ve Jimdo kullanıcılara nispeten hızlı bir şekilde bir web sitesi oluşturma olanağı verir. Ancak paylaşılan hedefe rağmen, her platformun web sitesi oluşturma sürecine kendi yaklaşımı vardır ve fiyat, özellikler, ölçeklenebilirlik ve ayrıca teknik destek açısından kendi yararları ve dezavantajları vardır. Burada ana Jimdo ve WordPress benzerliklerini keşfedeceğim ve bu popüler sistemler arasındaki temel farklılıkları göstereceğim..

Bu WordPress vs Jimdo incelemesinde, .com muadili değil, WordPress.org’un CMS’nin kendi kendine barındırdığı sürümünden bahsettiğimizi lütfen unutmayın..

1. Kullanım kolaylığı

 • Jimdo. Kodlayıcı olmayanlar için tasarlanmış bir web hizmeti olan Jimdo’nun kullanımı çok kolaydır. Ne Görürsen-Ne-Aldığın Modunda çok fazla sürükleme ve bırakma yapacaksın. Yerleşik HTML / CSS şablon düzenleyicisini kullanmaya karar vermediğiniz sürece oluşturucu tamamen kod içermez.

  Jimdo Editör

  Jimdo’nun editörü oldukça uyumlu görünse de, içerik düzenleme ve web sitesi ayarları için (alan adları, faturalandırma, SEO, katkıda bulunanlar vb.) Wix ve Weebly. Geçerli sürümünde, her şey daraltılabilir araç çubuğuyla tek bir sayfada birleştirildi.

  Jimdo Blog Yayını

 • WordPress. WordPress en kolay içerik yönetim sistemlerinden biri olmasına rağmen, kodlayıcı olmayan bir kişinin ilk sitesini WordPress ile kurması zor olabilir.

  Jimdo ile siteniz için ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi aynı çatı altında alırken (barındırma, web sitesi şablonları, üçüncü taraf uygulamalarının kütüphanesi ve bir alan adı satın alma yeteneği), WordPress ile bir web barındırma hesabı almanız gerekir, eklentiler, güvenlik sorunları ve devam eden web sitesi bakımı hakkında hiçbir şey söylemeyen WordPress’i yükleyebilmek, bulmak veya satın almak (ücretli ise) ve bir web sitesi teması yüklemek için.

  Wordpress Editör

  CMS, Jimdo’dan daha derin özelleştirmeye izin verir, bu yüzden daha karmaşık olduğu garip bir şey yoktur.

Jimdo ve WordPress Karşılaştırması. Jimdo, eğitim gerektirmez ve yeni başlayanlar için mükemmel olacaktır, ancak WordPress’in hafif bir öğrenme eğrisi vardır. Neyse ki, bir WordPress web sitesini nasıl kuracağınız ve yapılandıracağınız on binlerce öğretici var, bu yüzden yalnız değilsiniz.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • Jimdo. Jimdo, iş web siteleri, portföyler, bloglar ve basit web mağazaları oluşturmak için tasarlanmıştır. Kendi blog oluşturma motoru, e-Ticaret sistemi ve Widget / HTML öğesini kullanarak sitenize ekleyebileceğiniz bir üçüncü taraf widget koleksiyonu vardır. Bunlar arasında MailChimp, Linkedin, Yelp, Fotomoto, Disqus ve Google takvimi sayılabilir..

  Jimdo e-Ticaret

  Jimdo, kullanıcıların bir iOS veya Android uygulaması kullanarak yeni web siteleri oluşturmalarına ve mevcut web sitelerini yönetmelerine olanak tanır. Mobil uygulamaları kullanarak web sitenizi neredeyse masaüstü cihazınız gibi düzenleyebilirsiniz. Ancak bu özellik, yeni yayın eklemek veya images indirmek için daha uygundur mo karmaşık manipülasyonlar için mobil düzenleyici rahatsız edici.

  Basit bir web oluşturma çözümü arayan, teknoloji meraklısı olmayan kullanıcılar için Jimdo, son sistem güncellemesini sunmak istiyor – Yunus. Bu AI web oluşturma aracı basit ama çekici bir web sitesini sıfırdan hızlı ve sorunsuz bir şekilde tasarlamayı mümkün kılar. İşletme ayrıntılarınızla ilgili birkaç kolay soruyu yanıtlayarak, sistemin niş uzmanlığınızı ve kişisel tercihlerinizi karşılamak için kişiselleştirilmiş mobil cihazlar için optimize edilmiş bir web sitesi oluşturmak için ihtiyaç duyduğu bilgileri sağlarsınız..

  Jimdo Dolphin Editör

  Dolphin ile tasarlanan web siteleri, onlara iyi bir görünüm ve güzel işlevsellik kazandıran fotoğraflar, metinler ve diğer içeriklerle birlikte gelir. Sosyal medya hesaplarının bağlantısı, web sitenize iyi, akıllı ve kişisel bir görünüm vermek için Instagram, Facebook ve diğer sosyal ağlardan gelen görüntülerin entegre edilmesini sağlar.

 • WordPress. WordPress süper özelleştirilebilir. Kullanıcılar, sitenin işlevselliğini genişletmek için web sitenize taktığınız küçük yazılım parçaları olan bir dizi eklenti kullanarak tam özelliklerine göre bir web sitesi oluşturabilirler. Teknoloji meraklısı kullanıcılar kendi uygulamalarını ve eklentilerini oluşturabilir, yani bir blog, haber sitesi veya kuyumcu mağazası gibi iş büyüdükçe web sitelerini ölçeklendirebilir ve geliştirebilirler..

  WordPress Eklentileri

Jimdo ve WordPress Karşılaştırması. Her platform tam olarak beklediğiniz şeyi yapar: Jimdo, açık kaynaklı bir sistem olan WordPress’in daha fazla özelleştirmeye izin verirken, teknik olmayanların basitçe sayfadaki öğeleri sürükleyip bırakarak basit siteler oluşturmasına yardımcı olur..

3. Tasarımlar

JimdoWordPress
Tema Sayısı:1610000+
Tema İçe Aktarma:✘ HAYIR&# X2714; EVET
Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Tema Değişimi:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Mobil Cihazlar İçin Optimize Edildi:&# X2714; EVET&# X2714; EVET HAYIR
 • Jimdo. Jimdo’nun duyarlı şablonlardan oluşan iyi bir koleksiyonu var. Bunlar WYSIWYG modunda veya gelişmiş HTML / CSS düzenleyicisi ile özelleştirilebilir. İçeriğinizi kaybetmeden şablonları değiştirebilirsiniz.

 • WordPress. Hem ücretsiz hem de ücretli binlerce WordPress teması var. Bazıları sürükle ve bırak düzenlemeyi destekler, diğerleri sadece kod aracılığıyla özelleştirilebilir. WordPress temaları da değiştirilebilir.

Jimdo ve WordPress Karşılaştırması. Jimdo şablonları kurulum gerektirmez – mevcut temanızı birkaç tıklamayla değiştirebilirsiniz. WordPress daha iyi bir seçim sunar, ancak temayı değiştirmek daha fazla zaman ve deneyim gerektirir.

4. Müşteri Desteği

 • Jimdo. Sıkça sorulan birçok soruyu cevaplayan bir SSS bölümü ve kapsamlı bir bilgi tabanı vardır. Acil yardıma ihtiyacınız olursa, Jimdo uzmanlarından biriyle çevrimiçi sohbet edebilir veya e-posta gönderebilirsiniz..

 • WordPress. WordPress’in büyük bir topluluğu var. WordPress’e adanmış birçok kaliteli blog, YouTube kanalı ve forum bulacaksınız. Resmi web sitesinde de çok fazla bilgi var. Ancak, resmi destek personeli yok.

WordPress ve Jimdo. Jimdo, burada daha az müşteriye sahip olduğu için WordPress’den daha büyük, bu yüzden onlara canlı sohbet ve e-posta yoluyla hizmet verebilirken, WordPress’in yardım isteyecek e-postası veya telefon numarası yok. Neyse ki, deneyimlerini ücretsiz olarak paylaşan devasa bir WordPress kullanıcıları topluluğu var.

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Jimdo. Jimdo sitenizi ihtiyacınız olduğu sürece ücretsiz tutabilirsiniz, ancak ücretli aboneliklerden birine geçerek özel bir alan adı bağlayabilir, gelişmiş e-Ticaret özelliklerine erişebilir ve reklamdan kurtulabilirsiniz..

  JimdoWordPress
  Fiyatlandırma Seçenekleri:&# X2714; Pro ($ 7.50 / mo);
  &# X2714; İşletme (20 $ / ay).
  &# X2714; Kurulum(Bedava);
  &# X2714; Şablon (Aynı anda 50 $);
  &# X2714; Hosting ($ 10 / aylık);
  &# X2714; eklentiler (itibaren 50 $).
  Özellikleri:&# X2714; Duyarlı tasarım;
  &# X2714; SEO Araçları;
  &# X2714; Sınırsız Depolama ve Disk;
  &# X2714; Güçlü e-Ticaret.
  &# X2714; Ücretsiz Başlangıç;
  &# X2714; Geniş Değiştirme Seçenekleri;
  &# X2714; Çok Sayıda Eklenti.
 • WordPress. CMS ücretsizdir. Sadece aylık barındırma ücreti. Sağlayıcıya bağlı olarak, bu $ 5- $ 12 / ay. Ayrıca, premium tema için ödeme yap veya eklenti.

Jimdo ve WordPress Karşılaştırması. WordPress kısa vadede daha ucuz görünse de, Jimdo uzun vadede daha iyi fiyatlandırma seçenekleri sunuyor. Haftada 24 saat ve 7 gün düzgün çalışan bir web sitesine ihtiyacınız varsa Jimdo, kullanıcıların web siteleri ve sunucuları teknik desteğin tüm gün kontrolü altında olduğundan daha fazla tercih edilir.

Sonuç

Yani, hangisi daha iyi: Jimdo veya WordPress? Bize göre, ciddi HTML / CSS becerileri olmadan eksiksiz bir web sitesine ihtiyacınız olduğunda Jimdo WordPress’ten daha iyi olurdu.

WordPress.org, tüm kullanıcılarına zaman içinde ölçeklendirebilecekleri benzersiz bir site oluşturma özgürlüğü verirken, Jimdo bunu hızlı bir şekilde yapma kolaylığı ve bu siteyi tamamen kodsuz bir şekilde özelleştirme gücü sağlar..

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

JimdoWordPress
Kullanım kolaylığı:Jimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress Karşılaştırması
Özellikleri:Jimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress Karşılaştırması
Tasarımlar:Jimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress Karşılaştırması
Müşteri desteği:Jimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress Karşılaştırması
Fiyatlandırma:Jimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress Karşılaştırması
Genel puanı:Jimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress KarşılaştırmasıJimdo ve WordPress Karşılaştırması

Jimdo ile Web Sitesi Oluşturma

 Bedava

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map