Mobirise ve Web Akışı

Mobirise ve Web Akışı


Mobirise ve Webflow, iş ve kişisel web siteleri oluşturmaya izin veren iki web sitesi oluşturucusudur. Yeni başlayanlar ve web uzmanları için harika çalışan en saygın ve özellik yüklü web oluşturma yazılımı listesine dahil edilirler..

Ancak, bu sistemler işlevsellikleri ve web tasarım yaklaşımları bakımından farklılık gösterir.

Hızlı Anlık Görüntü:

MobiRiseMobirise – ücretsiz çevrimdışı web sitesi oluşturucu, indirme ve kurulum gerektirir. Platform çoğunlukla açılış sayfalarının ve promosyon web sitelerinin geliştirilmesini amaçlamaktadır, ancak bununla başka türden projeler başlatmak da mümkündür. MobiRiseMobirise – ücretsiz çevrimdışı web sitesi oluşturucu, indirme ve kurulum gerektirir. Platform çoğunlukla açılış sayfalarının ve promosyon web sitelerinin geliştirilmesini amaçlamaktadır, ancak bununla başka türden projeler başlatmak da mümkündür.

WebFlowWeb akışı – CMS ve web sitesi oluşturucunun özelliklerini kapsayan popüler bir web tabanlı web sitesi oluşturucusudur. Sistem, ilk kez değil profesyonel web geliştiricileri ve web ajanslarını hedeflemektedir. Kapsamlı bir web tasarım yaklaşımı ve kodlama becerileri bilinci gerektirir. WebFlow

Her iki web sitesi oluşturucu da özellik yüklü ve kalitelidir, ancak bunlardan hangisi hala kullanıcıların dikkatini çekmeye değer? Bunu bulmak için, en iyi Mobirise’yi karşılaştırmak mantıklı ve Web akışı web sitesi örnekleri her bir web sitesi oluşturucusunu ayrıntılı olarak incelemek ve tartışmak. Bu sistemlerin ardındaki gerçekleri şimdi keşfetmek için okumaya devam edin.

1. Kullanım Kolaylığı

 • MobiRise. Web sitesi oluşturucu, çağdaş web tasarım nişinde bulunan en basit web oluşturma araçlarından biridir. Basit, kullanışlı ve sorunsuz kayıt işlemi sunar, ancak onunla çalışmadan önce sistemi indirmeye ve yüklemeye hazır olun. Bununla birlikte, bu çok basittir ve başlamak sadece birkaç dakika sürer.

  Kayıt işleminden sonra, sezgisel, basit ve kullanımı kolay gösterge tablosuna yönlendirileceksiniz. Hizmetin arayüzü, web tasarım deneyiminiz ne olursa olsun, çekici ve anlaşılır.

  Mobirise editörü

  Mobirise, web sitesi geliştirme sürecini çalışırken görmenizi sağlayan sürükle ve bırak editörü ile birlikte gelir. Sonuç olarak, web sitesi yapısı ve düzeni oluşturmak yaklaşık 15 dakika sürebilir. Daha sonra yapmanız gereken, projenizi mevcut ihtiyaç ve beklentilerinize göre içerikle doldurmaktır.

 • WebFlow. Sistem, web tasarım profesyonellerinin gereksinimleri göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. Bir bak bakalım Webydo ile Webflow karşılaştırması, bunun her iki platformda da ortak özelliklerden biri olduğunu görmek için. Yazılım web tabanlıdır, ancak daha karmaşıktır ve kodlama becerileri bilgisini ima eden gelişmiş web tasarım yaklaşımı sunar. Ancak, sistem yalnızca birkaç adımda tamamlanabilen hızlı ve basit kayıt işlemi sunar.

  Web akışı düzenleyicisi

  Gösterge tablosuna geldiğinizde, oldukça sıra dışı olduğunu ve en baştan anlaması o kadar kolay olmadığını keşfedeceksiniz. İster bir acemi ister bir web tasarım uzmanı olun, sistemin kontrol paneline alışmak için zamana ihtiyacınız olacaktır. Bir web sitesi başlatmak için gereken araçlar, bölümler, kategoriler ve elemanlarda bolca bulunur. Burada, web sitesi düzeni oluşturmak için gelişmiş tasarım özelleştirme seçeneklerini kullanmanıza olanak tanıyan gelişmiş bir HTML düzenleyici de bulunmaktadır..

  Aynı şey sistemin arayüzü hakkındadır. Bu sezgisel ve kolay değil – web sitesi oluşturma sürecine geçmeden önce burada öğrenilecek ve keşfedilecek çok şey var. Ancak, arabirim mantıksal olarak yapılandırılmıştır, bu da görevi basitleştirir.

Mobirise ve Web Akışı. Kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda, Mobirise kesinlikle önce gelir. Sistem yeni başlayanlar içindir ve buna alışmak fazla zaman almaz. Sezgisel, basit ve kullanışlı. Web akışı, web tasarım araçları, kategoriler ve öğelerle biraz doygun görünebilir, ancak kontrol paneline alıştığınızda, daha fazla proiect geliştirmeniz üzerinde çalışırken daha fazla hareket özgürlüğü elde edersiniz..

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • MobiRise. Web sitesi oluşturucu temel olarak iş web sitelerinin, açılış sayfalarının, promon web sitelerinin ve portföylerin geliştirilmesine yöneliktir, ancak bu, onunla başka tür projeler oluşturamayacağınız anlamına gelmez. Sistemin panosu kolaydır ve web sitesi oluşturma işlemini sorunsuz ve kullanışlı hale getiren bir WYSIWYG editörü ile birlikte gelir.

  Sistemin en önemli özelliklerinden biri, yazılımın indirilebilir olmasıdır. Bu, indirme ve kurulumun yanı sıra barındırma ve alan adı seçimini gerektirdiği anlamına gelir. İkinci gerçek, yeni başlayanlar için biraz karmaşık olabilir, ancak hizmetlerini makul bir maliyetle sunan birçok barındırma sağlayıcısı vardır..

  Mobirise tema editörü

  Mobirise, web sitesi yapısını oluşturan içerik bloklarından veya modüllerden web siteleri oluşturulmasına izin verir. Bu bloklar doğrudan hizmetin kontrol panelinde bulunur ve projeniz için harika çalışan ve özellikle performansını artıran blokları seçebilirsiniz. Bloklar, sundukları işlevsellik temelinde kategorilere ayrılır. Bunlar kaydırıcılar ve galeriler, altbilgiler ve başlıklar, makaleler, referanslar, fiyat tabloları, formlar, haritalar, medya ve daha fazlasını içerir. Bu bloklardan herhangi birini seçebilir ve ardından yapısını ve düzenini oluşturmak için bunları sayfaya sürükleyebilirsiniz. Ancak, istenen sonucu elde etmek için demo içeriğini kendi içeriğinizle değiştirmeniz gerekeceğini unutmayın..

  Web sitesi oluşturucusunun bir başka özelliği de AMP özelliğidir. Hızlandırılmış Mobil Sayfalar web sitesi oluşturucu, tüm cihazlarda ve platformlarda mükemmel şekilde görüntülenen ve işlev gören mobil web sitelerinin performansını artırmaya izin veren açık kaynaklı bir araçtır. AMP Web Sitesi Oluşturucu, mobil ve masaüstü cihazlarda sorunsuz ve hızlı proje yüklemesi, etkili SEO tanıtımı, şablonların kullanılabilirliği vb. Sağlar. Önemli olan, herhangi bir kodlama becerisi gerektirmez, yani kullanım süreci hızlı ve süper kolaydır. herkes için.

  Mobirise uzantıları

  Son olarak, Mobirise web sitenizin performansı üzerinde olumlu etkisi olabilecek birkaç ücretsiz uzantı ile birlikte gelir. Bunlar Facebook Yorumları, Açılır Menü, Soundcloud, Çerez Uyarısı, Twitter Beslemesi, Google Analytics vb. mobil ve masaüstü web siteleri oluşturmak.

 • WebFlow. Web sitesi oluşturucu işlevsellik açısından CMS’ye benzer, ancak yine de diğer tanınmışların çoğundan biraz daha basittir. Web akışı alternatifleri. Bu, özellik seti karmaşık projeler bile oluşturmak için yeterli olan geliştirici odaklı bir platformdur. Sistem HTML / CSS düzenleme özelliği, gelişmiş tasarım özelleştirme araçları, güçlü entegrasyon ve blog seçenekleri ile birlikte gelir.

  Web sitesi oluşturucu ile çalışırken, özel HTML kodlarını projenin altbilgisi ve başlığına entegre edebilir ve Zapier aracını yüklerken ekip işbirliği özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Tamamla Webflow ve Squarespace karşılaştırması karşılaştırmak veya sadece sistemin e-ticaret yönünü ayrı ayrı analiz etmek istiyorsanız, nihayet web sitesi oluşturucunun aynı zamanda yüksek son performansa sahip web mağazalarını başlatmayı mümkün kılan güçlü e-ticaret işlevselliği ile geldiğine karar vereceksiniz. E-Ticaret projelerini sistemle başlatmak için kodlamaya gerek yoktur, ancak programlama becerileriniz varsa bunları web sitesi kodlarını düzenlemek için kullanabilirsiniz.

  Web akışı e-Ticaret

  Webflow ile entegre alışveriş sepetini özelleştirebilir ve yönetebilir, ürün listeleri, kategoriler ve koleksiyonlar oluşturabilir ve güncelleyebilirsiniz. Aslında, kupon kodları ve promosyonları sunmanın yanı sıra fiziksel ve dijital ürünler oluşturabilir ve satabilirsiniz. Sistemin son zamanlarda ilginç olanı, web mağazası sahiplerinin ödeme işlemi sırasında gönderilen müşterilerinin bilgilerini yakalamasını mümkün kıldı. Sistem ayrıca seçim özgürlüğü sağlamak için uygun nakliye ve ödeme seçenekleri sunar.

  Webflow ayrıca CMS ve e-Ticaret fotoğraf ve videolarından çekici ve kesinlikle sürükleyici Lightbox galerileri oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca, vektör etkileşimlerinin sistem etkileşimlerinin uygulanması yoluyla oynatılmasını kontrol etmeyi mümkün kılan Lottie ve After Effects sistemlerini entegre etme fırsatı da vardır. Bu, web sitenizi aynı anda ilgi çekici, etkileşimli, görsel olarak çekici, profesyonel ve işlevsel hale getirmeye yardımcı olan özelliklerden biridir..

Mobirise ve Web Akışı. İşlevsel yönü ele aldığında, Web akışı – WordPress sistemlerin ortak bir yanı olduğundan karşılaştırma sizin için kullanışlı olabilir. Webflow, yapısı ve web tasarımı yaklaşımında CMS’ye benzese de, Mobirise ile karşılaştırıldığında kesinlikle rekabetin ötesindedir. Web sitesi oluşturucu, karmaşık tasarım özelleştirme özellikleri ve araçları, güçlü e-ticaret motoru, Işık Kutusu, Zapier ve After Effects entegrasyonunun yanı sıra diğer üst düzey özellikler ile birlikte gelir. Mobirise özellik seti biraz sınırlı olsa da dikkat çekmeye değer.

3. Tasarımlar

Tasarım Karşılaştırma Tablosu

MobiRiseWebFlow
Tema Sayısı:32200
Tema İçe Aktarma:✘ HAYIR&# X2714; EVET
Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
 • MobiRise. Web sitesi oluşturucu, birden çok tipik sistemin aksine standart şablonlar sunmaz. Burada önceden tasarlanmış bir tema yok, ancak sistem kullanıcıların ihtiyaçlarına göre seçebilecekleri hazır özelleştirilebilir içerik blokları koleksiyonu sunuyor. Bu bloklar temalar olarak da bilinir ve ücretsiz ve ücretli sürümlerde mevcuttur. Bu, daha karmaşık şablonların sıfırdan oluşturulması ihtiyacını ortadan kaldırır.

  Şu anda, Mobirise’nin şablon koleksiyonu 1500 bloğu / elemanı aşıyor. Ek olarak, hizmet 150’den fazla demo sayfası ve istenen web sitesi düzenini oluşturmak için kullanabileceğiniz 50 tema sunar. Bunlardan bazıları şöyledir: resimler ve videolar, CTA, Google haritaları, kaydırıcılar, sayaçlar, üstbilgiler, altbilgiler, veri formları, tam ekran tanıtımları, fiyatlandırma tabloları, ışık kutusu galerileri, zaman çizelgeleri, referanslar, makaleler, sosyal bloklar ve daha fazlası. Hangi bloğu seçerseniz seçin, esnek ve özelleştirmesi kolay olacaktır. Mobirise şablonları sadece kalite değil, aynı zamanda Bootstrap 4 teknolojisini de temel alır. Bu, yeni başlayanların benzersiz tasarımları sıfırdan başlatmasını mümkün kılar.

 • WebFlow. Sistemin şablon koleksiyonu zengin ve etkileyici. Şu anda, web sitesi üreticisi 200’den fazla yüksek kaliteli tasarımı içeriyor ve bu sayı her geçen yıl büyümeye devam ediyor. Tüm şablonlar ödenmez – ücretsiz sunulan 30 tema arasından seçim yapabilirsiniz. Ücretli tasarımların maliyeti, şablonun türüne, ait olduğu nişe ve karmaşıklığa bağlı olarak 24 ila 79 $ arasında değişmektedir. Standart ve premium tasarımlar arasındaki farkın o kadar açık olmadığını unutmayın – tüm şablonlar dikkat çekmeye değer.

  Web akışı şablonları

  Hakkımızda, Kişiler, İncelemeler, Hizmetler ve daha fazlası dahil olmak üzere her web sitesi sayfası için çeşitli şablon sürümleri seçmek mümkündür. Önizleme seçeneği, seçim yapmadan önce şablonu ayrıntılı olarak görmenizi sağlar. Son olarak, web sitenizin uzmanlığına uyan tamamen benzersiz ve kişiselleştirilmiş bir tasarım elde etmek için seçebileceğiniz ve sıfırdan özelleştirebileceğiniz boş bir tuval var..

Mobirise ve Web Akışı. Tasarım yönüyle ilgili olarak, Webflow’un sunabileceği daha çok şey var. Mobirise’in standart bir şablon koleksiyonu yoktur ve hazır içerik bloklarının kullanımını ima etse de, Webflow tamamen özelleştirilebilir, duyarlı ve profesyonel olan etkileyici bir tasarım seti ile birlikte gelir.

4. Müşteri Desteği

 • MobiRise. Yazılım çeşitli müşteri destek seçenekleri sunar. Bunlar, özellikle yeni başlayanlar için oldukça bilgilendirici ve yararlı video eğitimlerini, e-postaları, Yardım Bölümlerini ve kullanıcı forumlarını içerir. Burada kullanıcıların ilgilendikleri bilgilerle karşılaşabilecekleri, tartışmalara katılabilecekleri ve sistemle ilgili sorunlarını çözmek için üçüncü taraflardan yardım isteyebilecekleri çok sayıda tematik şube ve bölüm bulunmaktadır. Ayrıca, web sitesi oluşturucu, kullanıcının gerekli bilgileri bulması için gereken süreyi azaltmaya yardımcı olan kullanışlı bir Arama filtresi seçeneği sunar..

 • WebFlow. Web sitesi oluşturucu geniş müşteri destek seçenekleri de sunmaktadır. Sistem daha çok web uzmanlarının ihtiyaçlarına ve becerilerine odaklanmış olsa da, yine de eğitim yönüne çok önem vermektedir. Müşteri destek bölümünü herkes için bilgilendirici ve kullanışlı kılan budur. Webflow üniversitesi, sistemle ilgili bilgi arayan kullanıcılar için en iyi yer.

  Keşfetmek isteyip istemediğiniz Webflow’dan WordPress’e nasıl geçilir ya da başka verilere ihtiyaç duyarsanız, kesinlikle cevapları burada bulacaksınız. Bunlar, sistemin bilgi tabanında bulunan video eğitimlerinde, çoklu kılavuzlarda ve diğer kaliteli materyallerde sunulmaktadır. Dahası, kullanıcılar orada gerekli bilgileri aramak için blog ve foruma erişebilir. E-posta ve canlı sohbet yardımı 7/24 mevcuttur, böylece her kullanıcı anında çevrimiçi yardım alabilir.

Mobirise ve Web Akışı. Her iki web sitesi üreticisi de yeterli müşteri destek seçenekleri sunar. Bununla birlikte, webflow, kullanıcı yardımı çözümleri açısından bir şekilde Mobirise’yi mükemmelleştirir. Güçlü bilgi tabanı ve yardım merkezinin yanı sıra, sistem, kullanıcının web sitesi geliştirme konusunda acil yardım almasına yardımcı olan 7/24 canlı sohbet ve e-posta desteği ile birlikte gelir.

5. Fiyatlandırma Politikası

MobiRiseWebFlow
Fiyatlandırma Seçenekleri:&# X2714; Indirmek ve yüklemek için ücretsiz;
&# X2714; WOW Kaydırıcı (29 $);
&# X2714; PayPal Alışveriş Sepeti (29 $);
&# X2714; Simgeler (19 $);
&# X2714; Kod Düzenleyici (69 $);
&# X2714; Hepsi Birarada Kiti (129 $).
&# X2714; Site Planları:
İnternet sitesi

(Temel $ 12 / ay, CMS $ 16 / ay,
İşyeri $ 36 / aylık
) ve
e-Ticaret
(Standart $ 29 / ay, Artı 74 $ / ay,
Gelişmiş 212 $ / aylık
);
&# X2714; Hesap Planları: Bireysel
(Ücretsiz 0 / ay, Hafif 16 $ / ay,
Pro 35 $ / aylık
) ve Takım
(Takım $ 29 / aylık,
Kurumsal 74 $ / aylık
).
Özellikleri:&# X2714; Ücretli uzantılar;
&# X2714; Barındırma ve alan adı gerektirir.
&# X2714; Ücretsiz plan;
&# X2714; CMS;
&# X2714; Sınırsız hosting;
&# X2714; Müşteri faturalandırma çözümü.
 • MobiRise. Çevrimdışı tabanlı yazılım olarak, Mobirise indirmek ve yüklemek tamamen ücretsizdir. İşlevselliğine erişmek için sisteme kaydolmanız yeterlidir. Ancak, alan adı ve barındırma yatırım yapmaya hazır olun. Ayrıca, web sitenizin performansını artırmak için sistemin sunduğu bazı uzantıları almanız gerekebilir. Bazıları şunlardır: WOW Slider (29 $), PayPal Alışveriş Sepeti (29 $), Simgeler ($ 19), Kod Düzenleyici ($ 69), Hepsi Birarada Kiti ($ 129) ve daha fazlası.

 • WebFlow. Fiyatlandırma politikası, web sitesi oluşturucusunun bir başka önemli özelliği. Wix ve Web Akışı Örneğin karşılaştırma, sistemi tamamen ücretsiz olarak kullanabilmenin mümkün olduğunu ortaya koymaktadır. Ancak, bu durumda, web tasarım işlemlerinizin hizmetin alt alan adı, reklam banner’ının kullanılabilirliği, kod dışa aktarma özelliği vb. İle sınırlı olacağını unutmayın. Ücretsiz planın süresi asla dolmaz ve web’inizi geliştirmek için iyi çalışır sistemi keşfetmenin yanı sıra tasarım becerileri.

  Ücretli aboneliklere gelince, Webflow’un oldukça geniş bir seçenek yelpazesi vardır. Sistem, daha sonra diğer birkaç gruba ayrılan “Site” ve “Hesap” planları da sunmaktadır. Böylece, Site Planları Web Sitesini (Temel, CMS, İşletme) ve e-Ticaret (Standart, Artı, Gelişmiş) abonelikleri. Hesap Planları Bireysel (Ücretsiz, Lite, Pro) ve Takım (Takım, Kurumsal) abonelikleri. Dahası, sistem, serbest çalışanlara web sitesi oluşturucuyu ücretsiz olarak kullanmalarını sağlayan müşteri faturalandırma çözümü sunar. Bu hizmet, kullanıcının web sitesi oluşturucu ile çalışmak için ödeme yapmak zorunda kalmayacağı, ancak aracı doğrudan bir müşteriyle kullanma maliyetini tartışması gerektiği anlamına gelir.

Mobirise ve Web Akışı. Maliyet yönüyle ilgili olarak Webflow, Mobirise ile karşılaştırıldığında çok daha geniş fırsatlar sunmaktadır. Web sitesi oluşturucunun ücretsiz, süresi dolmayan bir planı vardır, ancak ücretli aboneliklere yükseltme söz konusu olduğunda etkileyici bir seçim özgürlüğü de sağlar. İkincisi, sağlanan şartlar ve seçeneklere bağlı olarak daha küçük gruplara ayrılan iki plan grubunu içerir..

Sonuç olarak

Bu seçim arasında olsun Adobe Muse ve Web Akışı veya Mobirise ve Webflow, kullanıcılar biraz karışık olabilir. Bunun nedeni, platformların özellik yüklü olması ve geniş bir web tasarım ihtiyaçları yelpazesini kapsamasıdır. Bununla birlikte, Mobirise ve Webflow web sitesi geliştirme sürecine farklı yaklaşımlar kullanmaktadır. İşte nedeni.

MobiRiseMobirise – web tasarım sürecine geçmeden önce indirilmesi ve yüklenmesi gereken ücretsiz çevrimdışı tabanlı bir yazılımdır. Web sitesi oluşturucu ilk zamanlayıcıların ihtiyaçları ve becerileri göz önünde bulundurularak başlatıldı ve başlamak için herhangi bir kodlama becerisi gerektirmez. MobiRiseMobirise – web tasarım sürecine geçmeden önce indirilmesi ve yüklenmesi gereken ücretsiz çevrimdışı tabanlı bir yazılımdır. Web sitesi oluşturucu ilk zamanlayıcıların ihtiyaçları ve becerileri göz önünde bulundurularak başlatıldı ve başlamak için herhangi bir kodlama becerisi gerektirmez.

WebFlowWebflow – web tasarım uzmanlarının gereksinimleri etrafında yoğunlaşan uzmanlık ve karmaşıklık alanı olan tam özellikli bir web tabanlı web sitesi oluşturucusudur. Web sitesi oluşturucu, zengin şablonlar, güçlü entegrasyon ve kod düzenleme seçenekleri, birden çok web düzenleme aracı ve profesyoneller ve tasarım ajansları için harika olan diğer üst düzey özellikler ile birlikte gelir. WebFlow

Hangi hizmet hala daha iyi bir seçim ve kim için? Her iki web sitesi üreticisinin tüm özelliklerini ve yönlerini analiz ettikten sonra, Webflow’un kesinlikle listenin başında olduğu sonucuna vardık. Sistemin profesyonellere sunacağı çok şey var, ancak zengin web tasarım deneyimine sahip olmayan ancak değerli bir proje başlatmak isteyen kullanıcılar tarafından da yönetilebilir..

Mobirise vs Webflow: Karşılaştırma Çizelgesi

MobiRiseWebFlow
1. Kolaylık8/108/10
2. Özellikler8/109/10
3. Tasarım9/109/10
4. Destek9/1010/10
5. Fiyatlandırma10/1010/10
Genel:8.8 / 109.2 / 10
Şimdi dene Şimdi dene
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map