Shopify ve BigCommerce Karşılaştırması

shopify vs bigcommerce


Shopify ve BigCommerce, e-Ticaret nişindeki ünlü liderlerdir. Bu popüler web sitesi kurucuları oldukça pahalıdır, ancak etkili iş geliştirme ve müşteri cazibesini amaçlayan müşterilere en iyi seçenekleri sunarlar. Büyük ölçekli web siteleri oluşturmak isteyen insanlar genellikle bu hizmetler arasında seçim yapmak zorundadır, çünkü pazardaki en iyi olarak kabul edilirler (her ikisinin de nüansları olmasına rağmen).

Hızlı Anlık Görüntü:

ShopifyShopify – dünyanın en tanınmış ve güvenilir e-ticaret yazılımıdır. Güçlü özellik seti, profesyonel endüstriye özel şablonlar ve seçeneklerin bolluğu onu dünyadaki kullanıcılar arasında popüler hale getirdi. Hizmet 2004 yılında başlatıldı ve o zamandan beri çarpıcı bir şekilde tanındı. Bugün itibarıyla sistemde ticaret yapan tüccar sayısı 610.000 kişiyi aşarken, aktif kullanıcı sayısı 1.000.000’a ulaştı. Shopify.com

BigCommerceBigCommerce kapsamlı şablon koleksiyonu ve daha iyi web mağazası performansı için güçlü harici entegrasyon seçenekleri ile bilinen e-ticaret web binası nişinin iyi bir temsilcisidir.. Bigcommecre.com

Her iki platfrom da doğrudan rakiplerdir ve bu karşılaştırmalarını bu kadar ilginç, kullanışlı ve hatta tahmin edilemez yapan da budur. BigCommerce vs Shopify testindeki lideri en baştan tanımlamak imkansız. Şimdi, bu hizmetlerin her birinin neler sunduğunu ve hangisinin kazanan olduğunu kanıtlayalım..

1. Kullanım Kolaylığı

 • Shopify. Şaşırtıcı işlevselliğe rağmen, e-ticaret yazılımının yeni başlayanlar ve web tasarım profesyonelleri için kullanımı kolaydır. Sistemin kontrol paneli o kadar anlaşılır ve kullanışlıdır ki burada kaybolmak veya bir şeyi bozmak imkansızdır. İyi seçilmiş pano fontları, minimalist tasarım ve neredeyse ideal bölüm hiyerarşisi, bu web sitesi oluşturucusunu rahat ve kullanımı hoş bir şekilde çağırmayı mümkün kılar.

  Shopify Gösterge Tablosu

  Tüm öğeler, bölümler ve kategoriler yerlerinde bulunurken, ayrıntılı kılavuz kullanıcıların sistemi minimum çaba ve zaman yatırımı ile keşfetmelerine yardımcı olur. Öğretici, daha önce hiç web tasarımı deneyimi yaşamamış, iyi bir e-ticaret web sitesi alma ihtiyacıyla karşı karşıya olan kullanıcılara büyük yardımcı olacaktır. Dikkatleri en önemli noktalara odaklayarak web geliştirme sürecinin ana bölümlerinde onlara rehberlik edecektir..

  Kullanıcılar burada pazarlama, web mağazası ayarları, SEO özellikleri vb.Dahil olmak üzere gerekli tüm web mağazası parametrelerini ayarlayabilecektir.. Web sitesi geliştirme sürecini basitleştirmek için, sisteme kaydolduktan hemen sonra Shopify Storefront Editor’a erişebileceksiniz.

  Shopify Ürün Editörü

  Sürekli işlerini yönetmekle meşgul olan girişimciler, kesinlikle ücretsiz olan iOS ve Android uygulamalarını yükleme ve kullanma fırsatını kesinlikle takdir edeceklerdir. Önemli olan, web sitenizin mobil sürümünde yaptığınız tüm düzenlemeler otomatik olarak çevrimiçi mağaza ve Shopify POS ile senkronize edilir.

 • BigCommerce. Esas olarak e-Ticaret web sitesi tasarımına odaklanan sistem, sektöre özgü birçok menü noktası, bölüm ve kategoriye sahip bir gösterge paneli sunar. Sisteme göz atmak ve ana bölümlerini keşfetmek zor değildir, ancak tüm nüansları bulmak biraz zaman alabilir.

  Bigcommerce Pano Ürünleri

  Web sitesi oluşturucu, kontrol panelinde bulunan ve iyi bir web sitesini başlatmak ve yönetmek için gerekli araçları ve bilgileri bulmaya yardımcı olan bir arama filtresi seçeneğine sahiptir..

Shopify ve BigCommerce. Web sitesi oluşturucularının çevrimiçi mağaza ayarları için benzer özellik kümeleri vardır, ancak Shopify burada daha uygun görünüyor. Sistem geliştiricileri, kullanıcıların rahatlığıyla ilgilenerek arayüzünü ve gösterge tablosunu mantıklı, sezgisel ve anlaşılır hale getirdi.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • Shopify. İşlevsellik ve esneklik Shopify’ın üstünlüğüdür. E-Ticaret yazılımı, çeşitli uzmanlık, boyut ve türdeki çevrimiçi mağazaların başlatılmasını ve yönetilmesini mümkün kılan özellik ve seçeneklerle doludur. Shopify ile küçük veya orta ölçekli bir çevrimiçi mağaza ve binlerce ürün sunan bir hipermarket tasarlayabilirsiniz..

  Gelişmiş Satış Noktası veya POS aracını kullanarak, ürünleri yalnızca çevrimiçi değil, aynı zamanda çevrimdışı da satabilirsiniz., her iki modda da siparişleri kabul etme, web mağazası yönetim haklarını paylaşma, dahili ve harici kart terminallerini kullanma ve diğer Shopify uygulamalarıyla entegrasyon. Bu, çevrimiçi mağazanızın performansını önemli ölçüde artırır, müşteri tabanını oluşturmaya ve geliri en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur.

  Shopify, kapsamlı senkronizasyon ve entegrasyon seçeneklerinden dolayı kullanıcının dikkatini de hak ediyor. Shopify hesabınızı senkronize etmek için birden fazla harici hizmet vardır. Amazon Marketplace, Xero ve Quickbooks en iyi örneklerden bazıları. Bu platformlarla entegrasyon nihayetinde hedef kitlenizi artıracak, genel olarak satış miktarını ve web mağazası performansını artıracaktır.

  Shopify Xero Entegrasyonu

  Shopify, çekici şov pencerelerini tasarlamayı ve yönetmeyi, kaliteli görüntüler ve ayrıntılı incelemelerle sınırsız ürün listesi oluşturmayı, müşteri referanslarını vb..

  Gelişmiş Arttırılmış gerçeklik aracı ürünlerin ayrıntılı görselleştirmesini sunmaya yardımcı olur. İlgilendiğiniz ürün ne olursa olsun, tüm spesifik özellikleri anlamak için özelliklerini ve parametrelerini farklı taraflardan görebileceksiniz..

  Shopify pazarlama seçenekleri, web mağazası istatistiklerini izlemenizi, sonuçları karşılaştırmanızı ve web mağazası etkinliğinizi en üst düzeye çıkarmak için özel önlemler almanızı sağlar. Yakın zamanda uygulanan Canlı Görünüm modu özelliği, e-Ticaret web sitenizin performansını ve kârlılığını gerçek zamanlı olarak kontrol etmenizi sağlar.

  Sistem ayrıca çeşitli parametrelere göre (konum, sipariş durumları, alışveriş etkinliği, hesap bilgileri vb.) Bunları yönetmenizi ve sıralamanızı sağlamak için müşteri profillerine erişim sağlar. Bu verilerin ayrıntılı analizi, doğru tanıtım stratejisinin seçilmesine ve başarılı pazarlama kampanyalarının oluşturulmasına yardımcı olur.

  Shopify Ürün Sayfası

  Shopify geliştiricileri, müşterilerinin kişisel ve ödeme bilgilerinin güvenliğini ve gizliliğini korumak için özel güvenlik önlemleri aldı. Dolandırıcıların saldırılarını önlemek için, Shopify POS ve sistemin sunduğu diğer güvenlik önlemleriyle senkronize edilebilen, yakın zamanda uygulanan Sahtekarlık Koruması aracını, SSL Sertifikasyon özelliğini, Etiket ve Çip Okuyucu’yu kullanabilirsiniz..

 • BigCommerce. Web sitesi oluşturucu, tam özellikli küçükten büyüğe çevrimiçi mağazaları başlatmak ve yönetmek için gereken geniş bir e-ticaret özellikleri ve araçları yelpazesi sunar.

  Sistem ayrıntılara çok dikkat ediyor: ürün iade yönetimi, hediye paketleme, indirim sistemi ayarları, ürün ve müşteri arama filtresi seçenekleri, bildirimler ve ayrıntılı sunucu ayarlarıyla ilişkili özellikler (SSL, DNS, günlükler vb.).

  Güçlü pazarlama ve entegrasyon seçenekleri ile de bilinir. BigCommerce ile sosyal medya sistemleri ve PriceGrabber, Beso, eBay, Shopzilla, Twitter, Facebook, Instagram, Amazon, Pinterest vb.Gibi çok sayıda platform aracılığıyla ürün satabilirsiniz..

  Bigcommerce Gösterge Tablosu Mağaza Kurulumu

  Web mağazası sahipleri ihtiyaç duydukları sıklıkta ürün listeleri oluşturabilir ve güncelleyebilir, envanter araçlarını yönetebilir, indirimler başlatabilir ve hediye çekleri satabilir, satışa sunulan ürünlere özel parametreler atayabilir, pazarlama ve SEO optimizasyon özelliklerini ayarlayabilir ve ayarlayabilir.

  Anahtar kelimeler, açıklamalar, meta etiketler vb. Gibi önemli SEO alanlarını doldurmak mümkündür. Web sitesi istatistiklerini bulmak için sorunları tanımlamak ve zamanında düzeltmek için Google Analytics’ten yararlanabilirsiniz. Web mağazası performansını daha da güçlü hale getirmek için, ürün durumlarınızı takip edebilir, ilgilendiğiniz siparişleri, müşterileri veya öğeleri bulmak, etkin ve terk edilmiş siparişleri görüntülemek, yeni ürün kategorileri oluşturmak ve ayarlamak için sistemin veritabanını kontrol edebilirsiniz. parametrelerini yükselt.

  BigCommerce, sınırsız sayıda ürün oluşturmayı ve satmayı mümkün kıldıkça, CSV dosyası içe / dışa aktarma özelliğini kullanmak yararlı bir seçenek olduğunu kanıtlamaktadır. Çaba ve zamandan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Sistem ayrıca çoğu kullanıcının takdir ettiği uygun bir iade / değişim politikasına sahiptir..

  Hizmetin web sitesi kodu düzenlemesine, komut dosyası eklemesine vb. İzin vermediğini unutmayın. Ekstra uygulamalar en egzotik işlevsellik eksikliğini bile telafi edecektir. Burada birçoğu var. Sonuç olarak, işlevsellik neredeyse kusursuzdur. Burada diğer hizmetlerde görebileceğiniz her şey ve daha fazlası var.

Shopify ve BigCommerce Karşılaştırması. Bununla birlikte, daha derin analizler, Shopify’ın daha fazla kullanıma hazır hizmetler sunduğunu ve bu da onu bu açıdan karşılaştırmanın kesin bir lideri haline getirdiğini gösteriyor. Yazılım, pazarlama ve web mağazası tanıtım özellikleri, tasarım özelleştirme seçenekleri, güvenlik önlemleri ve müşteri katılımı çözümleriyle doludur.

3. Tasarımlar

ShopifyBigCommerce
Tema Sayısı:5994
Ücretsiz Temalar&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Ücretli Tema Maliyeti:$ 140- $ 180$ 145- $ 235
Duyarlı tasarım&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
 • Shopify. Sistem şablonu koleksiyonu, ilk bakışta kullanıcının dikkatini çeker – çok profesyonel, kaliteli ve çok yönlü.

  Bugün itibariyle, her biri mükemmel kalite ve zengin özelleştirme seçeneklerine sahip 10 ücretsiz ve 51 ücretli tasarım vardır. Ücretli temalar daha çok yönlü ve görsel olarak çekici.

  Her şablon, blokları, yazı tiplerini, renk düzenlerini, altbilgiyi, üstbilgiyi, slayt gösterisi tasarımını vb. Değiştirerek ayrıntılarla özelleştirilebilir. Sıvı aracı olağanüstü ve benzersiz tasarımlar yaratmak.

  Aracı kullanırken, birden çok teknik ipucuna, nasıl yapılır kılavuzlarına, Sıvı dil kaynaklarına ve şablon kalitesini artırmak için diğer yararlı araçlara erişebilirsiniz..

 • BigCommerce. Web sitesi oluşturucu 94 ücretli duyarlı şablon (maliyeti 145 $ ile 235 $ ‘a kadar) ve 7 ücretsiz tema sunuyor. Her iki şablon türünün kalitesi yüksektir. Bir şablon kodunu bilgisayarınıza indirerek çalışabilirsiniz (kontrol paneli kod düzenleme seçeneği burada mevcut değildir).

  Şablon seçimini basitleştirmek için tüm temalar tematik kategoriler halinde düzenlenmiştir. Ana parametrelerine göre gerekli şablonu bulmak için kullanabileceğiniz kullanışlı bir arama filtresi seçeneği de vardır. Şablon indirme seçeneği burada da etkinleştirilmiştir. Her tema, son seçimi yapmadan önce ayrıntılı olarak görmenizi sağlayan bir önizleme seçeneğiyle birlikte gelir.

  Çevrimiçi mağazada sunulan tasarımların yanı sıra, temayı birden çok servis ortağından birinden satın alabilirsiniz. Seçim gerçekten etkileyici. Herhangi bir nedenle mevcut şablon seçiminden memnun değilseniz, BigCommerce, herhangi bir kodlama satırı olmadan vitrin tasarımını değiştirmenizi sağlayan gelişmiş işaretleme ve tıklama arayüzü olan entegre Şablon Tema Düzenleyici’nin kullanılmasına izin verir.

Shopify ve BigCommerce. Shopify şablon kalitesi ve çok yönlülüğü ile mükemmeldir. Daha fazla ücretsiz tasarım sunarken, ücretli olanlar BigCommerce tarafından sağlananlardan biraz daha uygun fiyatlı. Yazılım ayrıca derin, esnek ve benzersiz web mağazası özelleştirmesi sağlayan gelişmiş Sıvı aracı sayesinde kalabalığın arasından sıyrılıyor.

4. Müşteri Desteği

 • Shopify. Shopify tarafından sunulan müşteri destek seçenekleri birinci sınıf seviyededir. Aboneler, karşılaştıkları sorunun karmaşıklığına bağlı olarak destek ekibiyle iletişim kurmanın birden fazla yolu arasından seçim yapabilir.

  Sistem, kullanıcı tartışmaları için yüzlerce kategori ve şubeyle geniş topluluk forumuna erişim sağlar.

  Dikkate değer bir avantaj, Yardım Merkezi YouTube kanalı, Shopify kullanıcıları, sistemle ilgili materyallerin görsel sunumunu sağlayan video eğitimlerini görüntüleyebilir. Sonuç olarak, hizmetin teknik desteği oldukça iyi çalışıyor. Kullanıcı sorularına hızlı bir şekilde tepki verir ve onlara karşılık verir..

 • BigCommerce. Web sitesi oluşturucu ayrıca canlı sohbet, e-posta desteği, forum kullanır ve etkileyici miktarda metin ve video malzemesine sahiptir. Telefon ve e-posta desteği de burada verilmektedir.

  Sistem açısından düzenli olarak ücretsiz web seminerleri düzenlenmektedir ve ayrıca bir koleksiyon sunan BigCommerce Üniversitesi de bulunmaktadır. video eğiticileri hizmet ile çalışmanın tüm yönleri hakkında. Bu özellikler, aramayı daraltmak için filtre seçeneğini kullanabileceğiniz “Yardım” bölümünde bulunabilir..

BigCommerce ve Shopify. Hizmetlerin gücü neredeyse aynı olan kullanıcı destek kaynakları vardır. Genel olarak, Shopify teknik desteğinin kullanıcı sorularına daha hızlı yanıt verdiğini fark ettik. Sistem ayrıca çok sayıda nasıl yapılır kılavuzu, öğreticiler, SSS ve kullanıcı ipuçlarıyla güçlü Bilgi Bankası sunar. YouTube kanalı, Canlı Sohbet ve e-posta desteği, kullanıcının farkında olmasına katkıda bulunur ve çok çeşitli web tasarım sorgularını kapsar.

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Shopify. Yazılım, ana sistem özelliklerini ve parametrelerini keşfetmek için yeterli olan 14 günlük ücretsiz bir denemeye sahiptir. Ücretli plana geçmeye hazır olduğunuzda, sistemin sunduğu abonelikleri görüntülemeniz gerekir.

  Planın maliyeti aylık 9 $ ile başlar ve aylık 299 $ ‘a ulaşır. Özellik seti ne kadar pahalı ve çok yönlü olursa, planın maliyeti o kadar yüksek olur. Sistem ayrıca çevrimiçi mağaza satışlarınızın genel maliyetinin% 0,5 -% 2 ücretini alır. Plan ne kadar yüksek olursa, yüzde o kadar düşük olur. Yazılım 14 günlük para iade garantisi sunuyor.

 • ShopifyBigCommerce
  Fiyatlandırma Planları:&# 10004; Hafif (9 $ / ay);
  &# 10004; Temel Shopify (29 $ / ay);
  &# 10004; Shopify ($ 79 / ay);
  &# 10004; Gelişmiş Shopify (299 $ / ay).
  &# 10004; Standart ($ 29.95 / ay);
  &# 10004; Artı ($ 79.95 / ay);
  &# 10004; Pro (249,95 $ / ay).
  Özellikleri:&# 10004; Nakliye etiketi indirimi;
  &# 10004; Ücretsiz SSL sertifikası;
  &# 10004; Sahtekarlık analizi;
  &# 10004; Terk edilmiş araba kurtarma;
  &# 10004; İndirim Kodları & Hediye Kartları;
  &# 10004; Gerçek zamanlı nakliye şirketi.
  &# 10004; Otomatik Vergi Oranları;
  &# 10004; Yönlü arama;
  &# 10004; Gerçek zamanlı gönderim fiyatları;
  &# 10004; Satış kanalları;
  &# 10004; Ek işlem ücreti yok;
  &# 10004; Blog İşlevselliği.
 • BigCommerce. Tıpkı Shopify gibi, BigCommerce ayrıca 14 günlük deneme süresi boyunca kullanıcıların özelliklerini ücretsiz olarak test etmelerini sağlar. Sonunda, e-Ticaret web tasarımınızın en çok ihtiyacı olan planı seçmeniz gerekecek.

  Sistem şu anda üç plan sunuyor ve maliyeti 29.95 $ / ay ile 249.95 $ / ay arasında değişiyor. Yıllık abonelik alarak, planın genel maliyetinin% 10’una kadar tasarruf edebilirsiniz.

  BigCommerce’in planların yaşına göre 50.000 $, 150.000 $ ve 400.000 $ oluşturan yapay yıllık kar limitine sahip olduğunu unutmayın.. Sistemin ima ettiği yıllık maksimum kar limiti 1 milyon dolar. 200.000 $ ‘lık her kar ek olarak size 250 $ / mo. Bu sadece ”Pro” planı için geçerlidir. Dahası, BigCommerce’nin maliyeti değişken olan ve sistem yöneticileri ile ayrı ayrı tartışılması gereken özel bir Kurumsal Plan vardır..

Shopify ve BigCommerce. Shopify, maksimum kârı önemseyen kullanıcılar için daha iyi çalışır. Karınızın 1 milyon doları aşacağından eminseniz, BigCommerce sizin için iyi bir seçim değildir. Dahası, ücretli uygulamaların ortalama maliyeti Shopify’da çok daha düşüktür, bu da onu sıradan kullanıcılar için daha uygun maliyetli bir çözüm haline getirir.

Sonuç olarak

Shopify ve BigCommerce, özelliklere ve sunumlarına çok yakın. Neredeyse aynı kalite seviyelerine sahiptirler, ancak bir sistemi diğerinden farklı kılan birçok unsur vardır..

BigCommerce çoğunlukla web tasarımı nüanslarına aşina olan deneyimli kullanıcılara yönelik olsa da, Shopify tüm kullanıcı kategorileri için harika çalışıyor ve muazzam bir e-Ticaret özellik seti sunuyor. Platformu normal kullanıcılar için daha iyi bir çözüm yapan şey budur.

BigCommerceBigCommerce güçlü bir e-Ticaret odaklı bir web sitesi oluşturucusudur. Sistem, karmaşıklık, boyut, özellikler ve sunulan hizmetler bakımından farklılık gösteren her türlü çevrimiçi mağaza oluşturmanıza olanak tanır. Bununla birlikte, sistemi kullanmanın karmaşıklıklarını öğrenmek için kodlama esaslarının farkında olmak arzu edilir.. Bigcommecre.com

ShopifyShopify web mağaza kurma ihtiyaçlarını geniş bir yelpazede kapsayan dünya çapında e-ticaret yazılımıdır. Platform, deneyimsiz kullanıcıların ihtiyaçları ve becerileri göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur, ancak aynı zamanda kapsamlı e-ticaret web oluşturma fırsatlarını ortaya koyan yetkin web tasarımcıları için de harika çalışır.. Shopify.com

Bu iki platform arasında seçim yapmanın özü gerçek gereksinimlerinize geliyor. İlk olarak, sınırsız satış cirosunu almak veya komisyon satış ücretlerinden kaçınmak isteyip istemediğinize karar vermelisiniz. İlk faktör bizim için daha önemli görünüyor, bu da Shopify’ı tüm açılardan daha tercih edilebilir bir sistem haline getiriyor.

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

ShopifyBigCommerce
Kullanım kolaylığı:Shopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerce
Özellikleri:Shopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerce
Tasarımlar:Shopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerce
Müşteri desteği:Shopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerce
Fiyatlandırma:Shopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerce
Genel puanı:Shopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerceShopify ve BigCommerce

Şimdi Shopify’ı deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map