Shopify ve GoDaddy

Modern web sitesi oluşturma platformları sayesinde profesyonel bir çevrimiçi mağaza oluşturmak çok daha kolay hale geldi. Kullanıcılar, katı bir dijital mağaza yaratmaya odaklanan böyle bir yazılım arasından seçim yapabilir.


Shopify kesinlikle bir çevrimiçi mağaza oluşturmanıza ve yayınlamanıza izin veren en iyi e-ticaret platformlarından biridir sıfırdan. Çevrimiçi satış yapmak ve işlerini tanıtmak isteyenler için mükemmel işlevsellik, çok sayıda ücretsiz tema ve şablon, büyük esneklik ve özellikler sunar.

Shopify daha profesyonel bir araç gibi görünse de, platformlar GoDaddy bir dijital mağaza inşa ederken de gelebilir. Basit bir web barındırma hizmeti, yeni başlayanlar için kesinlikle iyi olan kullanım kolaylığı sağlar. Artık ücretsiz barındırma olanaklarının yanı sıra doğrudan pazarlama ve e-posta tanıtım araçlarının yanı sıra alan adı kayıt işleminin basit ve hızlı bir prosedürüne ek olarak sadece bir tıklama ile herhangi bir uygulamayı yükleyebilirler.

Çekirdek artılarını ve eksilerini tanımlamak için her iki platformu da iyice inceledik. Gereksinimlerinizi tam olarak karşılayan bir web sitesi oluşturucu seçme şansınız olacak.

1. Kullanım Kolaylığı

 • Shopify Web sitesi oluşturma süreci, kaydolduktan sonra hızlı ve etkili bir ücretsiz deneme ile başlar. Platform, ayrıntılı kılavuzlara ek olarak oldukça kolay bir kuruluma sahiptir. Düzenleme işlemi oldukça basittir. Web sitesi oluşturucu, daha fazla özelleştirme ve düzenleme özelliğinden yararlanmak isteyenler için CSS düzenleme fırsatlarına ek olarak bir sürükle bırak özelliğine sahiptir.

 • Shopify Gösterge Tablosu

 • GoDaddy Shopify ile karşılaştırıldığında daha basit görünüyor. Sürükle ve bırak özelliği yoktur. Öte yandan, neredeyse hiç ihtiyacınız olmayacak. Platform, web tasarımcıları ve geliştiricileri ile uğraşmak istemeyenler için tasarlanmıştır.

  Godaddy online mağaza

  İhtiyacınız olan tek şey, biraz ilkel görünebilecek şablonlar arasından seçim yapmak, içerik eklemek ve kullanıma hazır bir mağaza yayınlamak olabilir. GoDaddy ile bir web sitesi oluşturma süreci birkaç hızlı ve kolay adım içerir:

  1. oturum aç.
  2. Bir şablon seçin.
  3. Ürün, ödeme ve içerik ekleyin.
  4. Alan adını bağlayın.
  5. Web sitenizi yayınlayın.

Shopify ve Godaddy: Shopify yeni başlayanlar için biraz daha karmaşık olabilir, ancak sayfaları düzenlemek ve özelleştirmek için daha geniş yetenekler sağlar. Bu bakış açısından, GoDaddy ilkel ve sınırlı görünüyor, ancak çerezler web sitesi oluşturma sürecinin kolaylığını kesinlikle takdir edecek.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • Shopify ağırlıklı olarak e-ticaret odaklı bir yazılımdır. Barındırılan bir platform, kutudan çıkarılmış çok sayıda özellik sunar ve aşağıdaki e-ticaret araçlarıyla son derece kolay bir araç gibi görünmektedir:

  • Dijital mağaza tasarımı üzerinde tam kontrol;
  • İhtiyacınız olabilecek farklı ürün kategorileri ve varyantları eklemek için araçlar;
  • İstediğiniz kadar ürün konumu eklemek için araçlar;
  • Birden çok ürün resmi, konfigürasyon ve ayar;
  • Hızlı ve basit ödeme prosedürü;
  • Satış yürütme ve yönetim araçları;
  • Promosyon özellikleri, kuponlar, indirim seçenekleri ve daha fazlası.
 • Shopify Satın Al Düğmesi

 • GoDaddy sahiplerinin Magento veya WooCommerce gibi bazı popüler e-ticaret platformlarını yüklemek için kullanabileceği web barındırma sağlar. Bununla birlikte, özellikle GoDaddy ürünü aynı esnekliğe sahip olamaz, ancak yine de bazı değerli enstrümanlar sunar:

  • Sosyal Medya ile entegrasyon (örneğin, web sitenizi bir Facebook mağazasına bağlamak için);
  • Satışlarınızı ve dönüşüm oranınızı izlemek için Google Analytics entegrasyonu;
  • Tercih edilen anahtar kelimelerle gelişmiş hedefleme ve web sitesi optimizasyonu için SEO Sihirbazı;
  • Hedef kitlenize ulaşmak için pazarlama kampanyalarını e-postayla gönderme.
 • Godaddy mağaza geri

Shopify ve Godaddy: Shopify, platformun bazı özelliklerini test etmenizi sağlamak için ücretsiz bir denemeye sahiptir. Yazılım, uygun işlem ücretlerine ek olarak satışlarınızı yürütmek ve dönüşüm oranını artırmak için yeterli araç sağlar. GoDaddy bu kadar çeşitli e-ticaret özellikleri listesine sahip olmasa da,% 99,9 kesintisiz çalışma garantisine ek olarak hala bir temel araç setine sahiptir.

3. Tasarımlar

 • Shopify, tasarım özellikleri söz konusu olduğunda yeni başlayanlar için zor bir zorluk olabilir. Ücretsiz şablonlar sunmasına rağmen, tüm temalar içerikten ayrı olarak gelir. Başka bir deyişle, şablonunuzun tasarımında bazı değişiklikler uygulamak istemeniz durumunda bir CSS veya HTML uzmanı olmanız gerekir.

  Shopify Şablonları

  Öte yandan, bu gerçek herhangi bir stili uygulamak için sonsuz yetenekleri saklı tutar. Platform, içerik ve medya dosyalarıyla çalışmak için bir sürükle ve bırak düzenleyicisine sahiptir. Tüm şablonlar oldukça şık ve parlak görünüyor. Mobil cihazlarda da sorunsuz çalışırlar.

 • GoDaddy yapım sürecine maksimum kolaylık sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu gerçek, bazı özelleştirme işlevlerinden kesinlikle yoksun olan platform şablonlarının tasarımına yansır. Öte yandan, web sitesi oluşturucu herhangi bir web sitesi fikrini karşılamak için çok çeşitli önceden doldurulmuş temalar sunar.

  Sürükle ve bırak özelliklerinin olmaması büyük bir özledim. Ayrıca, HTML veya CSS içeren sayfaları düzenleyemezsiniz. Dolayısıyla, GoDaddy şablonlarının tasarımı hakkında yapabileceğiniz birkaç şey var..

Shopify ve Godaddy: Shopify, CSS / HTML düzenleme fırsatları sayesinde tasarım açısından daha esnektir. Ancak, biraz bilgi ve deneyime ihtiyaç duyarlar. Bu bakış açısından, GoDaddy yeni başlayanlar söz konusu olduğunda yeni başlayanlar söz konusu olduğunda daha basit ve daha etkili görünüyor ancak yapım sürecini kendi başlarına halledecek.

4. Müşteri Desteği

 • Shopify birçok farklı kanal ve destek ekibiyle iletişimde kalmanın yollarını sunuyor. Kullanıcılar aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini seçebilir:

  • Telefon ve Canlı Sohbet;
  • Forumlar ve bilgi veritabanları;
  • Kaydolduktan sonra yeni başlayanlar için rehberlik edin;
  • Sosyal Medya sayfaları ve e-posta.
 • GoDaddy diğer herhangi bir web hosting şirketi gibi profesyonel bir destek ekibine sahip olmak zorundadır. Harika bir iş çıkarıyorlar ve kullanıcıların telefon, e-posta ve diğer bazı kanallarla iletişim halinde olmalarını sağlıyorlar. Ancak, GoDaddy yöneticilerinin satış için destek kanallarını kullanmasıyla ilgili bazı şikayetler var.

Shopify ve Godaddy: her iki platform da müşteri destek ekibiyle gerçek zamanlı olarak iletişim kurmak ve farklı teknik ve diğer sorunları çözmek için çeşitli kanallar sunar. Her ikisi de sadece bir web sitesi oluştururken ilk adımlarını atan yeni başlayanlar için iyi bir desteğe sahiptir. Bazı daha ciddi sorunlar gerçekten hızlı bir şekilde çözülebilir.

5. Fiyatlandırma Karşılaştırması

 • Shopify yalnızca bir mağaza platformudur. Bu, tüm planların temelden ileriye doğru bir dizi e-ticaret özelliği içerdiği anlamına gelir. Platform şu anda üç ana plan sunuyor:

  • Shopify Lite – sosyal ağ üzerinden satış yapmaya başlamak veya mevcut bir web sitesini Shopify platformuna bağlamak isteyenler için mükemmel bir plan (9 $ aylık);
  • Temel Shopify basit bir dijital mağaza için (Aylık 29 $);
  • Shopify büyüyen bir çevrimiçi işletme için (Aylık 79 $);
  • Gelişmiş Shopify ölçekleme dijital iş için bir dizi profesyonel araç ile (Aylık 299 $).

  Hepsi sınırsız sayıda ürün ve dosya depolama özelliğine sahiptir. Bununla birlikte, Genel ve Gelişmiş hediye kartları, kuponlar ve diğer tanıtım araçlarına ek olarak daha düşük işlem maliyetlerine sahiptir.

 • GoDaddy hizmetlerini farklı web sitelerine sunan bir platformdur. Sadece dijital mağazalarla sınırlı değildir. Bir çevrimiçi mağaza kurmayı planlıyorsanız, size mal olacak ayrı bir e-ticaret planı seçmeniz gerekecektir. Aylık 29,99 ABD doları. Plan, ücretsiz barındırma, pazarlama araçları, bireysel SEO yöneticisi, 24 saat destek ve PayPal ile entegrasyonu içerir.

Shopify ve Godaddy: Gördüğünüz gibi, Basic Shopify planının GoDaddy e-ticaret planıyla karşılaştırıldığında maliyetleri daha da düşük. Genel ve avans planları gibi aynı özellikler listesini sunmasa da, özellikle çevrimiçi mağazalar oluşturmak için tasarlanmış bir platformu tercih ediyorsunuz.

Sonuç olarak

Shopify, çevrimiçi satış yapmaya başlamak isteyenler için bir platformdur. Basit ve kullanımı kolay bir web sitesi oluşturucu, lüks işinizi çevrimiçi olarak oluştururken ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü e-ticaret özelliğiyle birlikte gelir.

GoDaddy, farklı web sitelerine odaklanan çok yönlü bir platformdur. Bir blog veya portföy için iyi bir seçim olabilir. Ancak, çevrimiçi mağazalara gelince, platform kesinlikle sağlam bir dijital mağaza oluşturmak için bazı önemli işlevlerden ve özelliklerden yoksundur. Sadece küçük ve basit bir site ile uğraşmanıza izin verecektir. Shopify bir ihtiyacınız olduğunda daha iyi bir seçenek daha karmaşık profesyonel online alışveriş.

Şimdi bir Web Mağazası Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map