Shopify ve Kareler

Shopify ve Kareler


Shopify ve Squarespace’i karşılaştırırken, bir web sitesi veya bir web sitesi oluşturmak istediğinizi açıkça anlamanız gerekir. dijital mağaza. İyi bir web temsiline veya çevrimiçi ürün satmanıza izin veren bir platforma mı ihtiyacınız var?.

İşletmeniz için en iyi hangi site oluşturucunun işe yarayacağını bulmak için, önce mevcut ihtiyaçlarınızı ve gelecekte işletmenizi büyütmeyi planlayıp planlamadığınızı tanımlamanız gerekir, çünkü paylaşılan hedefe rağmen – işletmenizi çevrimiçi hale getirmenize yardımcı olmak için – Shopify ve Squarespace’in farklı kullanıcı pazarları, yaklaşımları ve amaçları vardır.

Hızlı Bir Snpashot:

ShopifyShopify – özel olarak web mağazaları başlatmak için tasarlanmış bir e-ticaret platformudur. Çözüm, sağlam bir pazar oluşturmak ve satışlarınızı ve ürünlerinizi yönetmek için profesyonel bir araç olarak gelir. Shopify mükemmel entegrasyon yeteneklerine sahiptir. Satın alma, promosyon, pazarlama vb.İçin çeşitli uygulamalar ve hizmetler sunar.. Shopify.com

SquarespaceSquarespace başlangıçta dijital mağazalar değil, içeriğe yönelik web siteleri oluşturmak için bir araç olarak yaratıldı. “Web siteleri” dediğimizde, bloglar, portföyler, kartvizitler, vb. Kastediyoruz. Sistem yeterince zengin bir özellik seti ile bu hedeflere ulaşmak için iyi hizmet vermektedir. Ancak, nispeten yakın zamanda eklenen e-Ticaret işlevselliği açısından profesyonel görünmüyor. squarespace.com

Satış ihtiyaçlarınız için en uygun olanı bulmak için, her iki platformun size getirdiği bazı önemli faktörleri ve özellikleri vurgulamak için derinlemesine bir Squarespace vs Shopify araştırmasını etkinleştireceğiz..

1. Kullanım Kolaylığı

 • Shopify. Shopify, e-Ticaret işlevini kullanım kolaylığıyla birleştirmek için çaba harcadı. Arayüzü, içerik tabanlı site oluşturuculardan biraz daha karmaşık gibi görünse de, sistemin nasıl çalıştığını anlamak birkaç saatten fazla olmayacak.

  Sistemin başlangıçta çevrimiçi mağazalar oluşturmak için bir çözüm olarak oluşturulduğunu unutmamalıyız. Öte yandan, basit bir içerik düzenleyicisine ek olarak sayfaları düzenlemek için bir sürükle ve bırak özelliği de vardır. Ayrıca, teknik meraklılar ve kodlayıcılar platformun CSS’sine erişebilir veya özel Sıvı kodlama dili ile çalışabilir. Daha iyi esneklik ve özelleştirme fırsatları sağlar.

  Basit İçerik Düzenleyici

  Shopify, içerikle çalışmanıza izin veren basit bir kontrol paneline sahiptir. Tek ihtiyacınız olan, düzenlemek istediğiniz sayfayı seçmek. İşlem, MS Word veya Google Dokümanlar ile çalışmaya benzer. Zor bulmak zor. Ek gösterge tablosu ayarları arasında logo ekleme, varsayılan renkleri ve yazı tiplerini değiştirme, öğeleri gösterme veya gizleme vb..

  Shopify Blog Yayını

  Kullanıma Hazır Çalışma Ortamı

  Kullanıcılar Shopify karmaşıklığı konusunda endişelenmemelidir. Her bölümü adım adım oluşturmak yerine kullanıma hazır bir dijital mağaza yapısı alacaklar. İhtiyacınız olan tek şey, gelecekteki mağazanızın çekirdeği zaten çalışırken mevcut bölümleri veya parçaları değiştirmek.

  Hazır Şablonlar

  Shopify ile oluşturmak kodlama veya web tasarım becerileri gerektirmez. Otomatik olarak yanıt veren tasarıma sahip bir şablon koleksiyonu arasından seçim yapabilirsiniz. Bu, şablonların masaüstü ve mobil sürümlerde eşit derecede iyi çalışacağı anlamına gelir.

  Entegre e-Ticaret Özellikleri

  Kullanıcılar ödeme verilerini kendileri işlemek zorunda değildir. Platform sizin için çevrimiçi ödeme sistemi ile ilgilenecektir. Ek olarak, tüm öğeleri manuel olarak yönetmeye gerek kalmadan yerleşik bir ürün kataloğu modülünden yararlanacaksınız.

  Shopify Ürün Editörü

 • Squarespace. Squarespace en başından biraz daha kolay görünebilir. Bir bütün olarak, solda tüm düzenleme araçları ve sağda düzenlemeniz gereken alanlar ile gösterge paneli ile pratik olarak benzer bir arayüze sahiptir. Temel fark, Squarespace’in aşağıdaki özelliklere sahip% 100 WYSIWYG web sitesi oluşturucusu olmasıdır:

  Sürükle ve Bırak Yapı Araçları

  Bu, sayfadaki bölümleri ve öğeleri kolayca kaldırabileceğiniz ve yeniden sıralayabileceğiniz anlamına gelir. Öte yandan, görüntüleri sürükleyip bırakmaya çalıştığınızda bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Sadece fareyi arayüz ekranına getirmeniz yeterli değildir. Medya içeriği yüklemenin tek yolu platformun Stil Düzenleyicisine erişmek.

  Kare Alanı Sayfa Editörü

  Stil Editörü

  Farklı elemanları özelleştirmek için araçlar sağlar. Kullanıcılar blokları yeniden boyutlandırabilir, gerektiğinde yerleştirebilir ve kullanıma hazır sayfa stilleri ve yapıları seçebilir. Düzenleyici, Açılış Sayfaları, Bloglar, Galeriler, Etkinlik veya Dizin Sayfaları gibi farklı sayfa türleri için önceden oluşturulmuş bir kapsama sahiptir. İhtiyacınız olan türü seçin ve alakalı içerik ekleyin.

Shopify ve Kareler: Her iki platformun kullanımı oldukça kolaydır, ancak kullanıcılar arayüzü kullanırken küçük zorluklarla karşılaşabilirler. Bununla birlikte, Shopify bir çevrimiçi mağaza oluşturmak ve yönetmek için daha geniş bir dizi özel düzenleme çözümü sunar.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • Shopify. Shopify, çevrimiçi bir mağaza oluşturma açısından daha kapsamlı özelliklere sahip e-ticaret odaklı bir platformdur. Sadece satışlarınızı ve ürünlerinizi yönetmek için değil, aynı zamanda hızlı ödeme sürecini, etkili pazarlama stratejilerini, ürün tanıtımlarını ve daha fazlasını sağlamak için birçok kullanışlı araç sunar. Shopify ile şunları elde edebilirsiniz:

  • Ürün Yönetimi – Sistemler yeni ürünler eklemeyi, ürün gruplarını yönetmeyi vb. Kolaylaştırır. Kullanıcılar kullanıma hazır ürün kataloğu modülünden yararlanabilir. Tek ihtiyacınız olan ürün resimleri, açıklama ve fiyatlar eklemektir. Ayrıca kendi ürün kategorilerinizi oluşturabilirsiniz. Otomatik AB KDV hesaplaması, zaman kazanmak ve KDV MOSS gereksinimlerini karşılamak için kesinlikle büyük bir artı olacaktır.
  • Shopify Ürün Sayfası

  • Shopify App Store – Platform, gelecekteki çevrimiçi mağazanız için çeşitli eklentiler ve widget’lar içeren kendi e-Ticaret pazarına sahiptir. Uygulamaların seçimi analiz, raporlama, ödeme işleme, sadakat programları, sosyal medya pazarlaması vb. İçin çözümler içerir..
  • Esneklik ve Entegrasyonlar – Uygulama mağazasından ayrı olarak, sistem bir dizi üçüncü taraf hizmetiyle entegre olabilir. Zoho, Zendesk, QuickBooks veya diğer entegrasyon fırsatları sayesinde geniş web sitesi işlevselliği için isteyenler için iyi bir çözüm.
  • Shopify Xero Entegrasyonu

  • Dış Ticaret – Shopify sadece web sitesi üzerinden değil gelir elde etmenizi sağlar. Şirket, fiziksel olarak konumlandırılmış mağazalar için satış noktası sistemini tanıttı. Aynı zamanda, aslında bir web sitesi oluşturmadan Facebook sayfanızı çevrimiçi bir ticaret platformuna dönüştürmenizi kolaylaştırır.
  • Gelişmiş Raporlama Özellikleri – Tüm önemli satış istatistiklerini ve sonuçlarını takip edeceksiniz. Sistem en başarılı trafik ve gelir kanallarını tanımlar.
  • Shopify Artırılmış Gerçeklik – Shopify AR özelliği müşterilerin gerçekçi ve gerçek ürün izleme deneyiminden faydalanmasını sağlar. 3D Atölyesi uygulaması tarafından etkinleştirilen AR tabanlı teknoloji, öğenin boyutu, rengi, kalitesi veya diğer önemli özellikler hakkında gerçek bir fikir verir. Her ürün 3D model olarak mevcuttur.

  Ayrıca, müşterilerinizin sadakatini artırabilecek tanıtım ve ödül özelliklerinden de bahsetmeliyiz.

 • Squarespace. Squarespace daha içerik tabanlı bir web sitesi oluşturucusudur. Bu, sağlam bir portföy veya blog oluşturmak için bir dizi özelliğe sahip olduğu, ancak bir dizi e-Ticaret yeteneğine sahip olmasına rağmen dijital bir mağazaya sahip olmadığı anlamına gelir. Platformun kendi uygulama mağazası yokken, entegrasyon işlevselliği biraz sınırlı görünüyor. Squarespace tarafından sunulan bazı temel özellikler şunlardır:

  • Temel Widget Koleksiyonu – Bir web sitesi oluşturmaya başladıktan sonra özel uygulama mağazasının eksikliği belirginleşiyor. Platform sadece galeriler, sosyal medya düğmeleri, iletişim formları, vb. İçeren temel uygulamalara sahiptir. Kafe ve restoranlar için iyi haber – platform, yemek mekanları için bazı e-ticaret özelliklerine sahiptir..
  • analitik – Web sitesi istatistiklerini izlemek için analitik araçlar yüklemenize gerek yoktur. Squarespace yerleşik bir Metrikler Uygulaması ile birlikte gelir. Başka bir seçenek de Google Analytics’i entegre etmektir.
  • e-Ticaret İşlevselliği – SSL sertifikasına ek olarak bir alışveriş sepeti veya mevcut ödeme seçeneklerinden bazılarını entegre etmeniz gerektiğinde kullanışlı olabilir. Bu işlevsellik, kullanıcıları videolar, fiyatlar, fotoğraflar veya diğer önemli bilgileri içerebilecek bir ürün sayfasına aktaracak tıklanabilir öğe görüntüleri oluşturmayı mümkün kılar. Sistem, kullanıcıların en fazla 100 öğe eklemesine izin verir.
  • Squarespace e-Ticaret

  • Ödeme seçenekleri – Shopify ile karşılaştırıldığında çok sınırlı görünüyorlar. Sistem, MasterCard veya Visa ile yapılan ödemeleri işlemek için yalnızca Stripe kullanır.

  Squarespace, promosyon kodları, kuponlar, indirimler vb. Karşısında bazı promosyon fırsatları sunar..

Shopify ve Kareler: Shopify, e-ticaret projeleri için daha iyi bir seçenek gibi görünüyor. Zengin özelliklere sahip platform, ürün yönetimi, ödeme seçenekleri veya entegrasyonlar açısından daha esnektir. Squarespace, daha fazla uzantıya sahip büyük bir çevrimiçi mağaza için yeterli olmayan bazı hafif satış seçeneklerine sahip içerik tabanlı bir web sitesi oluşturucusudur..

3. Tasarımlar

Tasarım Karşılaştırma Tablosu

ShopifySquarespace
Tema Sayısı:5390+
Tema İçe Aktarma:&# X2714; EVET✘ HAYIR
Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Tema Değişimi:&# X2714; EVET✘ HAYIR
Mobil Cihazlar İçin Optimize Edildi:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleyici:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
 • Shopify. Shopify, ücretsiz ve ücretli şablonlarını kullanarak profesyonel görünümlü web mağazaları kurmanızı sağlar. Ücretsiz temaların seçimi oldukça sınırlıdır. Öte yandan, yine de oldukça hoş ve kullanıcı dostu görünüyorlar. Koleksiyon, zorlu kullanıcılar için yeterli görünmeyebilecek yaklaşık 10 ücretsiz şablon içerir. Bu, benzersiz bir web sitesi stili uygulamanız gerektiğinde CSS / HTML erişiminin kullanışlı olabileceği yerdir. Ancak, düzenleme işlemi yalnızca teknisyenler tarafından gerçekleştirilecektir.

  Ücretli şablonlara gelince, seçim çok profesyonel ve modaya uygun görünen 60’tan fazla tema içeriyor. Boyutlarına göre farklı mağaza türlerini karşılamak için kategorilere ayrılırlar. Bu arada, hepsi mobil uyumlu. Tek sorun, bütçenize yaklaşık 190 $ eklemeniz gerekecek, bu da tek bir şablon için bir servet olabilir.

 • Squarespace. Kare alan şablonları muhteşem görünüyor. Profesyonel olarak tasarlanmıştır. Çoğu ürün portföyü ve blogları gibi içerik tabanlı sitelere atıfta bulunsa da, tema aralığı 90+ seçenekten oluşur. Sistem, Geliştirici Platformu aracılığıyla CSS ve HTML düzenleme fırsatları sunar. Ancak, yalnızca Premium Plan ile kullanılabilir.

  Müşterileri başka bir şablona veya ürün sayfasına götürmeniz gerektiğinde, sistemin kullanıma alma sayfası düzenleyicisi işe yarayabilir. Kapak Sayfası Oluşturucu, çarpıcı görüntüler ve diğer içerik türleriyle çekici açılış sayfaları oluşturmak için de kullanışlı olacaktır. Kullanıcılar, özelleştirme için kullanılabilen 29’a kadar kullanıma hazır kapak sayfası düzeninden birini seçebilir.

Shopify ve Kareler: Squarespace muhteşem bir tasarıma sahipken, Shopify tema seçimi biraz sınırlı görünüyor. Ücretli şablonlar biraz pahalıdır. Ancak, CSS / HTML erişimi soruna iyi bir çözüm olabilir.

4. Müşteri Desteği

 • Shopify. Shopify, çeşitli kanallar aracılığıyla çeşitli müşteri desteklerine sahiptir. Başlamak için, sıfırdan bir web sitesi oluşturmanın tüm önemli adımlarını vurgulayan etkileşimli öğreticiler ve kılavuzlar sunulacak. Ayrıca, müşteriler Shopify forumunda kendi konularını oluşturabilir ve sorunu diğer Shopify kullanıcılarıyla tartışabilir.

  Bu yeterli değilse, diğer kanalların destek ekibiyle şu yollarla iletişim kurmasını tercih edebilirsiniz:

  • Canlı Sohbet Özelliği.
  • Telefon.
 • Squarespace. Squarespace, müşteri desteği açısından da iyi bir platformdur. Sorunları e-posta yoluyla çözmek için bir biletleme sistemi vardır. Öğretici Kaynaklar, video kılavuzları, makaleler ve blog gönderileri de dahil olmak üzere çok yararlı olabilecek birçok materyal içerir. Destek ekibiyle iletişim kurmanın ek yolları arasında 7/24 Canlı Sohbet.

Squarespace vs Shopify: her iki platformda da destek ekibiyle iletişim kurmak pek mümkün değil.

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Shopify. Shopify, gelecekteki dijital mağaza boyutunuza bağlı olarak dört ana plana sahiptir. Ayda sadece 9 $ karşılığında Lite planını kullanarak küçük bir çevrimiçi mağaza veya Facebook başlatmak için en uygun varyantı seçebilir veya aylık 299 $ ‘a mal olan Advanced Shopify planı tarafından sunulan genişletilmiş e-Ticaretten yararlanabilirsiniz:

  • Hafif aylık 9 ABD doları.
  • Temel Shopify yeni bir dijital mağaza açmak için tüm temel özelliklerle 29 $ maliyet.
  • Shopify planı büyüyen projeler için sınırsız, profesyonel raporlar ve diğer özelliklerle aylık 79 $ maliyet.
  • Gelişmiş Shopify e-Ticaret projelerinin ölçeklendirilmesi için gelişmiş özelliklerle aylık 299 $ maliyet.
 • ShopifySquarespace
  Fiyatlandırma Planları:&# 10004; Hafif (9 $ / ay);
  &# 10004; Temel Shopify (29 $ / ay);
  &# 10004; Shopify ($ 79 / ay);
  &# 10004; Gelişmiş Shopify (299 $ / ay).
  &# 10004; Temel($ 26 / ay);
  &# 10004; İleri (40 $ / ay).
  Özellikleri:&# 10004; Sınırsız sayıda ürün;
  &# 10004; Ücretsiz SSL sertifikası;
  &# 10004; Profesyonel raporlar;
  &# 10004; Terk edilmiş araba kurtarma;
  &# 10004; Gelişmiş rapor oluşturucu;
  &# 10004; Gerçek zamanlı nakliye şirketi.
  &# 10004; Güçlü blog sistemi;
  &# 10004; Sınırsız sayıda ürün;
  &# 10004; Mobil Cihazlar İçin Optimize Edilmiş Web Sitesi;
  &# 10004; 7/24 Müşteri Desteği;
  &# 10004; 100 ABD doları Google AdWords Kredisi.
  İçin en iyisi:&# 10004; Mikro başlatılması;
  &# 10004; Küçük iş;
  &# 10004; Yerel Mağazalar;
  &# 10004; Pazaryerleri.
  &# 10004; Küçük ve basit mağaza;
  &# 10004; Orta ölçekli çevrimiçi mağaza.
 • Squarespace. Squarespace ayrıca, bazı temel özelliklere sahip bir Kişisel plan için fiyat etiketi aylık 12 $ ‘dan Gelişmiş Çevrimiçi Mağaza Planı için aylık 40 $’ a kadar değişen dört farklı paket sunar:

  • Kişisel Plan 12 $ / ay için (e-Ticaret için iyi değil).
  • İş planı 18 $ / aylık (küçük dijital mağazalar için iyi).
  • Temel Çevrimiçi Mağaza 26 $ / aylık (e-Ticaret projelerine başlamak için iyi).
  • Gelişmiş Çevrimiçi Mağaza 40 $ için (orta ve büyük dijital mağazalar için iyi).

Shopify ve Kareler: Shopify daha pahalı planlar olsa da, sağlam bir web mağazası oluşturmak için daha fazla e-Ticaret özelliği sunar. Dahası, planlar farklı gereksinimleri karşılayacak, bu da Kareler planlarına kıyasla daha esnek hale getirecek.

Sonuç olarak

E-Ticaret projesi için bir platform seçmek çok önemlidir. Kullanıcılarınıza gelişmiş satın alma deneyimi sunan mağaza yönetimi sürecini gerçekleştirmek için gerekli tüm araçları aldığınızdan% 100 emin olmalısınız.

Genel olarak, Squarespace bir e-Ticaret platformundan daha çok yönlü bir site oluşturucusudur, bu nedenle Squarespace tarafından oluşturulmuş bir web siteniz varsa ve çevrimiçi satmak için birkaç tişörtünüz varsa, Squarespace Commerce kesinlikle bunu halledecektir. Ancak, özellik yüklü bir mağaza oluşturmayı planlıyorsanız, Shopify gibi daha güçlü bir şeye ihtiyacınız olacak.

ShopifyShopify çok sayıda entegrasyon fırsatı, kendi uygulama mağazası, ücretsiz ve ücretli şablonları, mükemmel özelleştirme yetenekleri, vb. ile daha fazla e-ticaret odaklı bir web sitesi kurucusudur. analiz ve raporlama işlevselliği.
Shopify.com

SquarespaceSquarespace, yalnızca yakın zamanda eklenmiş bazı ekstra e-Ticaret özelliklerine sahip içerik tabanlı bir web sitesi oluşturucusudur. Özellikle küçük işletme web siteleri oluşturmak için araçlar sunar. Ürün veya hizmetleri görüntülemek de iyi olabilir, ancak sağlam bir çevrimiçi pazar oluşturmak için iyi olmayabilir. squarespace.com

Dijital mağazalar oluşturmak, şık bir görünümden çok müşteriler için işlevsellik ve rahatlık ile ilgilidir. Bu nedenle, satışları gerçekleştirmek için yeterli araçlarla daha iş odaklı platformları seçmeniz gerekir. Bu açıdan Shopify daha iyi bir seçenek gibi görünüyor.

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu (e-Ticaret açısından)

ShopifySquarespace
Kullanım kolaylığı:Shopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve Kareler
Özellikleri:Shopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve Kareler
Tasarımlar:Shopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve Kareler
Müşteri desteği:Shopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve Kareler
Fiyatlandırma:Shopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve Kareler
Genel puanı:Shopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve KarelerShopify ve Kareler

Şimdi Shopify’ı deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map