Shopify ve Wix Karşılaştırması

E-Ticaret ve iş amaçları için tasarlanan Shopify, bu özel alanda lider web sitesi oluşturma platformudur. Yazılım, gelecekteki web mağazanızı oluşturmak ve tanıtmak için bir dizi güçlü araç sunar. Bununla birlikte, Shopify başlangıçtan itibaren özellikle teknik olmayan kullanıcılar için oldukça karmaşık görünebilir. Wix’in daha basit bir seçenek olduğu ortaya çıkabilir..


Shopify sağlam bir dijital mağaza oluşturma konusunda daha güçlü bir web sitesi oluşturucusudur. Gelişmiş tanıtım ve yönetim araçları gerektiren, hızla büyüyen bir işletme için iyidir. Aynı zamanda, daha basit platformların kullanılabilirliğini göz önünde bulundurarak bir başlangıç ​​için pek iyi bir seçim değil.

Wix HTML veya CSS bilgisi olmayan yeni başlayanlar için tasarlanmıştır. Bu, teknik sorunları önemsemeniz gerekmediği anlamına gelirken, yeni bir web mağazası oluşturma süreci birkaç saatten az sürecek.

Belirli bir amaç için hangisinin en iyisi olduğunu öğrenmek için Wix ile Shopify’ı iyice karşılaştırdık. Yararlanıcı Shopify özellikleri nelerdir? Küçük dijital mağazalar için iyi mi? Bunun yerine Wix’i tercih etmenin avantajları nelerdir? Gerçekten e-ticaret projeleri ile başa çıkabilir mi? Hadi bulalım!

1. Kullanım Kolaylığı

 • Shopify. Platform esas olarak e-Ticaret amaçları için tasarlanmıştır. Arayüz, ürünleri düzenlemek ve yönetmek, satışları izlemek ve çevrimiçi mağazanızla ilgili diğer işlemleri yürütmek üzerine odaklanmıştır. Bu nedenle, yazılım başlangıçtan itibaren oldukça karmaşık görünebilir. Ancak, sistemin yeni içeriği düzenlemek veya eklemek için sürükleyip bırakma özelliği vardır. Kullanıcılar, özel beceriler olmadan bir başlangıç ​​için bir web mağazası ayarlayabilir, ayrıca ürünleri kategorilere göre düzenleyebilir, ödeme seçeneklerini ve daha fazlasını kodlama veya programlama olmadan ayarlayabilir.

  Shopify Gösterge Tablosu

  Daha özelleştirilebilir bir web sitesine ihtiyacınız olduğunda, platformun kendi kodlama diliyle de uğraşmanız gerekir. Sıvı. Daha fazla CSS düzenleme yeteneği sağlamasına rağmen, özel beceri ve bilgiye sahip olmayan yeni başlayanlar için hiçbir faydası yoktur.

  Shopify Ürün Editörü

 • Wix. Basit bir arayüz ve kullanım kolaylığı hakkında konuştuğumuzda web sitesi oluşturucunun yenilmesi son derece zordur. Nedeni açık. Wix, yeni başlayanlar için birkaç saat içinde web siteleri oluşturmalarına ve yayınlamalarına yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Sürükle ve bırak özelliğine dayanan platform, kullanıcı dostu ve sezgisel bir arayüzü vurgular. Wix editörü, her tür içerikle çalışmayı hızlı ve basit hale getirir.

  Wix Mağaza Editörü

  Hizmet, en son web kurma trendlerini takip ediyor. Wix ADI bir AI tabanlı hizmet bu da inşaat sürecini daha da kolaylaştırır. Bu özellik kullanıcının tercihlerini, hedeflerini ve beğenilerini öğrenir. Ardından, kullanıcının ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş içeriğe sahip kullanıma hazır bir web sitesi şablonu sunar.

Shopify ve Wix Karşılaştırması. Shopify, kullanıcı dostu olma konusunda Wix ile neredeyse hiç rekabet edemez. % 100 e-Ticaret platformu olmakla birlikte, Shopify bir acemi bir çevrimiçi mağazaya başlamak için çok karmaşık olabilir. Bu açıdan, Wix daha iyi bir fikirdir.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • Shopify. Yazılım, içeriği güncellemeyi ve yönetmeyi ve web sitenizi korumayı kolaylaştıran CMS platformu olarak gelir. Bir sürü güçlü e-ticaret aracı kutudan çıkar. Çevrimiçi satış sürecini kontrol altında tutmak için yeterli araçlara sahiptir. Bunlar, yönetim ve satış izleme araçlarını, analizleri, sadakat programlarını ve daha fazlasını içerir. Kullanıcılar, satışları artırmak için çeşitli promosyonları entegre edebilir ve reklam kampanyaları başlatabilir. Shopify, sürükle bırak özelliğiyle bir blog başlatmayı, parlak görüntüler, metin ve video eklemeyi kolaylaştırır.

  Shopify Ürün Sayfası

  Shopify, yeni ürünler eklemeyi ve bunları ziyaretçiler için daha hızlı erişim sağlayarak kategorilere ayırmayı kolaylaştırır. Web sitesi sahipleri istedikleri kadar ürün öğesi ekleyebilir. Her pozisyon, birden fazla ürün resmine ek olarak ayrıntılı açıklamalar içerebilir.

  Shopify Ödeme Ayarları

  Öte yandan, birden fazla yapılandırma ve ayar dikkate alındığında mağazanın yönetimi zor görünebilir. Bunlar arasında Şerit ve PayPal, satış koşu aletleri, analitik araçlar, indirimler, hediye kartları vb. Gibi çeşitli ödeme seçenekleri bulunur. Kullanıcılar AmazonPayments, Authorize.net, FirstData, 2CHECKOUT, DeferPay ve daha fazlası.

 • Wix. Seçtiğiniz pakete bağlı olarak, Wix bir dizi temel e-Ticaret özelliği sunacaktır. Kullanıcılar, bir dizi ücretsiz oturumdan ve entegrasyon için 17 farklı ödeme seçeneğinden yararlanabilir. Platform PayPal, Braintree, Stripe, vb.Gibi hizmetleri destekler..

  Wix Mağaza Yöneticisi

  Bir ürünü tanıtmak ve satışları artırmak istiyorsanız, Wix de işe yarayabilir. Promosyon kodları entegrasyonu, kuponlar, indirimler, vb. Ayrıca bahsetmeliyiz Wix Uygulama Marketi Widget’ların ve eklentilerin sonsuz bir listesi. Özellikle web siteniz için etkili bir SEO planı sunan bir araç olan SEO Sihirbazı’nı unutmayın.

Shopify ve Wix Karşılaştırması. Shopify, çevrimiçi mağazanızı başlatmak ve tanıtmak için daha güçlü araçlara sahip daha gelişmiş bir e-ticaret platformudur. Zaten bir çevrimiçi mağazası olan ve işlerini genişletmek isteyenler için iyidir. Sadece dijital mağazanıza başlamayı düşünüyorsanız, Wix’te herhangi bir zorluk çekmeden çevrimiçi bir iş başlatmak için yeterli e-Ticaret aracı vardır.

3. Tasarımlar

ShopifyWix
Tema Sayısı:59550
Ücretsiz Temalar&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Ücretli Tema Maliyeti:$ 140- $ 180$ 0
Duyarlı tasarım&# X2714; EVET&# X2714; EVET HAYIR
Sektöre Göre Sırala:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET✘ HAYIR
 • Shopify. Shopify’ın ücretsiz şablonlar seçeneği vardır. Ancak, hepsi hemen hemen aynı görünüyor. Bu, rakiplerin arasından sıyrılmak için web sayfası özelleştirmesi ile uğraşmanız gerektiği anlamına gelir. İki seçeneğiniz olacak.

  Birinci seçenek, sayfadaki tüm blokları ve içeriği düzenlemek için platformun sürükle ve bırak aracını kullanmaktır. Her şablonun basit bir editörü vardır. Ayrıca Shopify, CMS yazılımıdır. Bu, sayfa tasarımını yenilerken, galeriden medya içeriği veya görüntüler eklerken hiçbir sorun yaşamayacağınız anlamına gelir.

  İkinci seçenek, gerçekten benzersiz bir web sitesi tasarımı oluşturmak için CSS veya HTML ile uğraşmaktır. Yeni başlayanlar için meydan okuma zor. Teknik beceriler gerektirir. İyi bir haber, tüm Shopify şablonlarının mobil uyumlu olmasıdır. Ayrıca medya dosyaları, metinler, görüntüler, vb. Eklemek için bir sürükle ve bırak aracı içerir..

 • Wix. Wix tarafından sağlanan, mobil cihazlara duyarlı şablonların geniş bir seçimini bulmak zor. Wix ADI, kullanıcıların web sitelerini mobil cihazlarda önizlemesine izin verdiği için kullanışlı olabilir. Ayrıca, 40’tan fazla fotoğraf galerisi de dahil olmak üzere platformun yüksek çözünürlüklü stok görüntülerinden oluşan bir koleksiyondan bahsetmeliyiz. Bir web sitesinin daha çekici görünmesini sağlayan farklı görsel efektleri entegre etmek söz konusu olduğunda yazılım kolaydır. Wix Code özelliği, CSS düzenleme ile başa çıkmak için yeterli beceriye sahip olanlar için daha fazla düzenleme fırsatı bırakır.

Shopify ve Wix Karşılaştırması. Shopify, sürükle bırak özelliğine sahip mobil cihazlara hazır ücretsiz şablonlar sunmasına rağmen, yine de düzenleme ve daha fazla özelleştirme gerektirir. Bu bakış açısından, Wix daha esnek görünüyor ve kullanıcılar için çok yönlü tasarım seçenekleri sunuyor.

4. Müşteri Desteği

 • Shopify. Biraz karmaşık olmasına rağmen, Shopify web sitesi oluşturma sürecinin farklı aşamalarında profesyonel yardım almak için birden fazla kanal sağlar. Giriş yaptıktan sonra, site oluşturmanın tüm aşamalarında size adım adım yol gösterecek ayrıntılı bir etkileşimli öğreticiyi takip edebilirsiniz. Ayrıca, kullanıcılar Canlı Sohbet özelliğini seçebilir veya telefonla teknik desteğe başvurabilir. Ziyaret edebilirsin Shopify forumu ve daha deneyimli platform kullanıcılarıyla farklı sorunları tartışmak için kendi başlığınızı başlatın.

 • Wix. Platformun destek ekibi herhangi bir sorun için bilet sistemini kullanır. Onlara e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz. Wix’te gerekli tüm cevapları da bulabileceğiniz zengin bir SSS bölümü vardır. Blog ve forum ayrıca gerçekten kullanışlı olabilir.

Wix ve Shopify. Her iki platform da destek ekibiyle iletişim kurmak için yeterli kanal sunuyor. Kullanıcılar, Shopify ve Wix kullanıyorlarsa profesyonel desteğe her zaman güvenebilirler. Burada bir beraberlik var gibi görünüyor.

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Shopify. Yalnızca web mağazaları oluşturmak için tasarlanan Shopify, esas olarak e-Ticaret ile ilgili çeşitli uçaklar sunar. Platformun 14 günlük ücretsiz deneme sürümü var. Ardından, aşağıdakileri içeren planlardan seçim yapmanız gerekecek: Shopify Lite, Facebook messenger üzerinden satış için (9 $ / aylık), Küçük bir çevrimiçi mağaza için temel plan (29 $ / ay), Büyüyen bir e-Ticaret platformu planlayın ($ 79 / ay) ve bir dizi profesyonel pazarlama ve satış aracıyla Gelişmiş plan (299 $ / ay).

  ShopifyWix (e-Ticaret Planları)
  Fiyatlandırma Planları:&# X2714; Hafif (9 $ / ay);
  &# X2714; Temel Shopify (29 $ / ay);
  &# X2714; Shopify ($ 79 / ay);
  &# X2714; Gelişmiş Shopify (299 $ / ay).
  &# X2714; e-Ticaret ($ 16.50 / ay);
  &# X2714; VIP ($ 24.50 / ay).
  Özellikleri:&# X2714; Gerçek zamanlı gönderim fiyatları;
  &# X2714; Ücretsiz SSL sertifikası;
  &# X2714; Sahtekarlık analizi;
  &# X2714; Terk edilmiş araba kurtarma;
  &# X2714; İndirim Kodları & Hediye Kartları;
  &# X2714; Canlı destek.
  &# X2714; SSL Güvenliği;
  &# X2714; Eposta pazarlama;
  &# X2714; Form Oluşturucu;
  &# X2714; Blog ve Forum İşlevselliği.
 • Wix. Wix e-ticaret planını sadece Aylık 16,50 ABD doları. Küçük işletmeler ve çevrimiçi mağazalar için iyidir. Plan zaten 20 GB bant genişliğine ek olarak entegre bir mağaza içeriyor, kuponlar ekliyor, ücretsiz bir alan adı ve barındırma. İhtiyacınız olan tüm gerekli enstrümanlarla aylık 24,50 ABD doları VIP planını da tercih edebilirsiniz. Plan, 30 saatlik video depolama gibi bazı ekstra avantajlara ek olarak çevrimiçi mağaza işlevselliğini de içeriyor.

Shopify ve Wix Karşılaştırması. Wix, küçük bir işletmeyi çevrimiçi başlatmak için daha uygun maliyetli bir çözümdür. Gerekli deneyimi kazanmak isteyen yeni başlayanlar için iyidir. Shopify’ı kullanmak daha yüksek maliyetlerle gelse de, daha fazla ürün tanıtımı için ihtiyaç duyabileceğiniz eksiksiz bir e-Ticaret araçları paketi sunar.

Sonuç

Sadece ilk dijital mağazanızı başlatmayı düşünüyorsanız, Wix Shopify’dan daha iyi bir seçenektir. Yazılım yeni başlayanlar için tasarlandığından, daha az karmaşıktır. Basitliğine rağmen, Wix hala küçük bir dijital mağaza bulmak ve birkaç saat içinde çevrimiçi satış yapmaya başlamak için yeterli enstrüman, esneklik ve özellik sunuyor. Kullanımı ve tasarımı kolaydır. Uygun fiyatlı planlar ve küçük işletmenizi İnternet’te tanıtmanın yollarını sunar.

Büyüyen bir işletmenin daha gelişmiş ve güçlü araçlar gerektireceğini unutmayın. Shopify bu noktada yardımcı olabilir. CSS ve HTML’de yeni olmayan deneyimli girişimciler için de iyidir. Ancak, özellikle teknisyen olmayanlar için bir başlangıç ​​için Wix kullanmanızı öneririz..

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

ShopifyWix
Kullanım kolaylığı:Shopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix Karşılaştırması
Özellikleri:Shopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix Karşılaştırması
Tasarımlar:Shopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix Karşılaştırması
Müşteri desteği:Shopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix Karşılaştırması
Fiyatlandırma:Shopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix Karşılaştırması
Genel puanı:Shopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve Wix Karşılaştırması

Çevrimiçi Mağazanızı Oluşturun

Shopify

VEYA

Wix

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map