Shopify ve WordPress Karşılaştırması

Shopify en popüler e-ticaret sitesi oluşturucusudur. WordPress dünyanın en tanınmış CMS’sidir. Bu iki büyük platformu çevrimiçi mağaza oluşturma kolaylığı açısından karşılaştırma arzusu oldukça doğaldır. İnsanların WordPress’i yalnızca blog oluşturmak için değil, çevrimiçi mağazalar da dahil olmak üzere diğer web sitesi türlerini de tasarlamak için kullandığını kesinlikle biliyorsunuz..


Shopify’ın sadece aşağıdakiler için kullanılan özel bir hizmet olduğunu söylemeye gerek yok çevrimiçi mağaza oluşturma amaçları. Kapsamlı işlevselliği sadece bu amaca hizmet eder. Yani, bu WordPress ve Shopify karşılaştırması dürüst bir önsel olamaz. Ancak, bu konunun birçok kullanıcı için ilginç olduğundan eminiz. WordPress, gücü çoğunlukla eklentilere dayanan ünlü bir hizmettir. Bu CMS, önerilen karşılaştırmada Shopify’a özel herhangi bir şeye karşı koyabilir mi? Bunu bulalım!

1. Kullanım Kolaylığı

 • Shopify. Hizmeti kullanmaya başlamak için önce kayıt olmanız gerekir. Sisteme girdikten sonra, doğrudan ergonomik çekici bir görünüme ve net bir arayüze sahip olan gösterge tablosuna ulaşırsınız. Etkileyici ayarlara rağmen, sezgisel, basit ve kullanımı kolay görünüyor.

  Shopify Gösterge Tablosu

  Bu, muhtemelen, en iyi niş segmentinin en uygun e-ticaret web sitesi oluşturucusudur. Herhangi bir kullanıcı, bir acemi veya bir profesyonel olsun, ustalaşacaktır. Sistemin sunduğu tüm seçenekleri araştırmak deneyimsiz bir kullanıcının yaklaşık 1-2 gün sürecektir. Metin ve video formatlarındaki zengin bilgi materyali seçimi, tüm nüansları öğrenmenize yardımcı olacaktır. Sadece bunu yapmak için arzuya ihtiyacın var.

  Shopify Ürün Editörü

 • WordPress. Bu en basit CMS’lerden biridir. Tek sorun, öncelikle satın alınması ve ayarlanması gereken barındırma kurulumunu gerektirmesidir. Web’de herhangi bir formatta bunu nasıl yapacağınızı öğrenmenize yardımcı olacak birçok öğretici olmasına rağmen, bu yeni başlayanlar için bir zorluk olabilir..

  Wordpress Editör

  Böylece, arzunuz varsa, bu tür nüanslara hiç problem yaşamadan hakim olmak oldukça mümkündür. Sistemin minimum ayarları vardır – sadece bu kullanıcıların en sık ihtiyacı vardır. Bu CMS’nin stok varyantı, birçok web sitesi üreticisinden çok daha basittir. Bununla birlikte, bu basitlik aldatıcıdır: eklenti kurulumundan sonra her şey değişecek.

  Daha sonra seçeneklere sahip birçok bölüm eklenecek ve yeni WordPress özelliklerini tekrar tekrar keşfetme ihtiyacını tetikleyecektir. Bu, yalnızca çevrimiçi bir mağaza oluşturmanız gereken CMS varyantıdır. Bu nedenle, bu durumda basitlik ve sezgisellik hakkında konuşmak mantıklı değil. Elbette her şeye hakim olmak mümkündür, ancak tüm yeni başlayanların bunu yapmak için arzu, sabır ve zamanları olmayacaktır..

Shopify ve WordPress Karşılaştırması. Web sitesi oluşturucu, barındırma için herhangi bir kurulum gerektirmez. En başından itibaren çalışmaya hazırdır. Bunu kolaylaştıran şey budur. Her iki sistemin temel gösterge tablosu varyantları yapısal olarak benzerdir. Minimum ayar sayısı nedeniyle CMS gösterge paneli çok daha basit görünüyor. Ancak, WordPress’e iyi bilinen Shopify işlevselliği sağlamak için yaklaşık 15-20 eklenti yüklemeniz gerekir.

WordPress bundan sonra farklı görünecek, karmaşıklığı ise birkaç kat daha yüksek olacak. Dahası, sizden ek beceriler gerektiren kodlama kullanmanız gerekecektir. Böylece, Shopify bu bakımdan WordPress’ten çok daha basit ve kullanımı kolay görünüyor.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • Shopify. Hizmet, çevrimiçi mağaza oluşturma dışında başka hiçbir amaçla kullanılmaz. Buraya elbette bir blog ekleyebilirsiniz, ancak bağımsız bir web sitesi olarak herhangi bir işlevsel değeri yoktur. Bu, yalnızca çevrimiçi mağaza haberlerinizi, ürün yorumlarınızı vb. Yayınlamanıza yardımcı olacak bir ektir..

  Shopify Tema Editörü

  Online mağaza işlevselliği ile ilgili olarak, Shopify bu web sitesi niş, yani esnek ayarlar, kuponlar, indirimler, ödeme teslimatı ve kabul, ekstra alanlar ve ürün arama bina sunulabilir her şeye sahiptir. Ayrıca CSV, e-posta pazarlaması (terk edilmiş alışveriş sepeti koruyucusu dahil), dış hizmetler (Houzz, Amazon, BuzzFeed, Facebook), gelişmiş incelemeler, faturalama ve ürün maliyeti vergileri, çarpıcı şablonlar vb..

  Shopify Ürün Ekle Adım 2

  Gösterge tablosunda bulunan pazardan uygulama yükleme fırsatı genel izlenime katkıda bulunur. Envanter yönetimi, pazarlama, SEO, araçlar, sosyal medya, ürün tedarik, nakliye, muhasebe vb. ihtiyacınız olan uygulamalar ne olursa olsun uygulamalar bölümünde bulabileceksiniz.

  Hizmeti kullanmak için hiçbir kodlama becerisine gerek yoktur, ancak yardımcı olabilirler. Shopify, ödün vermeyen çevrimiçi mağaza işlevselliği ile birlikte gelir. İyi bir kaynak elde etmek için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir..

 • WordPress. Stok CMS WordPress varyantı çevrimiçi mağazalar oluşturma fırsatı sunmaz, ancak bunu yapmak için karşılık gelen eklentileri yükleyebilirsiniz. Burada onlarca kişi var. Sadece akıllıca seçin ve önce onları test edin. Bunlar en başarılı çevrimiçi mağaza eklentilerinin birkaç örneğidir: WP e-Ticaret, WooCommerce, Shopperpress, MarketPress.

  İlk iki eklenti en popüler ve ücretsizdir, geri kalanı ödenir (200 $ bir kerelik ödeme ve buna karşılık 79 $ / ay). Bu eklentilerin her biri, web sitenize ayrı bir web sitesi oluşturucu ile karşılaştırılabilecek birçok çevrimiçi mağaza özelliği ve ayarı ekler. Bu eklentiler, nakliye ve ödeme ayarları, SEO ve web tasarım ayarları ve hatta kalite ve miktar bakımından farklılık gösteren bireysel niş şablonları setleri anlamına gelir. Dahası, eklentilerin işlevselliği geliştirmek için ekstra uzantıları vardır.

  WordPress Woocommerce Gösterge Tablosu

  Sunulan eklentilerin dışında, SEO ile çalışmak için bir şeyler yüklemeniz gerekecek, kırıntıları, bağlantı, çevrimiçi mağaza şablonu mobil versiyonu, sipariş ve geri arama formları, ürün kaydırıcı sunumu vb. Bu kesinlikle bir acemi için gerçek bir sorundur. Ne kadar çok eklenti yüklerseniz, bir web sitesi yüklenmeden önce web sayfaları tarafından o kadar çok veritabanı sorgusu işlenir.

  Bu, web sitesinin çalışma hızını yavaşlatır. Normal çevrimiçi mağaza çalışması için güzel ve hızlı bir hostinge ihtiyacınız var. Burada uygun web sitesi optimizasyonu da gereklidir, ancak bu ayrı bir makalenin konusudur.

  Elbette, WordPress güzel (en azından görsel olarak çekici) çevrimiçi mağazalar oluşturmayı mümkün kılar, ancak bu görev yalnızca deneyimli kullanıcılar tarafından çözülebilir. Bir acemi elbette bir eklenti satın alabilir, kurabilir ve kurabilir, ancak kodlama veya ekstra eklentiler olmadan çözülemeyen sorunlarla daha fazla karşılaşacaktır. Sonuç olarak, WordPress tabanlı bir çevrimiçi mağaza, kullanıcıların çoğunluğu için gerçek bir zorluktur.

  Gerekli işlevselliği kullanarak oluşturabilirsiniz, ancak ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanmak ve optimize etmek gerçekten zordur. Bu, sonsuza dek öğrenmeye hazır olan profesyoneller veya umutsuz yeni başlayanlar için bir varyanttır.

Shopify ve WordPress Karşılaştırması. Neredeyse her yerde ve her zaman çalışan basit bir kural vardır: özel araçlar her zaman diğer hizmetlerden çok daha iyidir. Shopify ile tam olarak gözlemlenen durum budur: platform, kolaylık ve kalite açısından WordPress çevrimiçi mağaza eklentilerinden çok daha iyi. Büyük ölçekli, işlevsel ve çekici bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi elde edersiniz.

Teorik olarak CMS’de eklentiler kullanarak herhangi bir işlevsellik yüklemek mümkündür. Tek şey, her zaman düzgün çalışmadığı ve genellikle karmaşık ayarlar veya kodlama geliştirmeleri gerektirmesidir..

Shopify mağazaları, eklentilerle doldurulmuş WordPress ile oluşturulan çok daha hızlı çalışır. Bu, aşağıdakileri kanıtlamaktadır: evet, CMS e-Ticaret işlevini özel bir platformun üst düzeyine getirmek mümkündür, ancak en baştan akıllı bir karar almanız gerçekten mantıklıdır. Bu durumda Shopify hakkında konuşuyoruz.

3. Tasarımlar

ShopifyWordPress
Tema Sayısı:5910000
Ücretsiz Temalar&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Ücretli Tema Maliyeti:$ 140- $ 180$ 25- $ 299
Duyarlı tasarım&# X2714; EVET&# X2714; EVET HAYIR
Sektöre Göre Sırala:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
 • Shopify kullanıcılarına maliyeti 100 ABD Doları ile 180 ABD Doları arasında değişen 59 duyarlı şablon sunar. Ücretsiz şablonlar da mevcuttur. Burada 10 tane var. Ücretli temalar miktarları nedeniyle daha çok yönlü görünür, ancak kalitesi de çok benzerdir. Her iki durumda da yüksek seviyede.

  Her şablonun çok esnek olan kendi özelleştirme ayarları vardır. Renk düzenini değiştirebilir, yeni bloklar ekleyebilir, üstbilgi ve altbilgi içeriğini düzenleyebilir, tipografi ile çalışabilir, her bloğun tasarımını ve alışveriş sepeti biçimini buradan ayarlayabilirsiniz. Bunun dışında, neredeyse sınırsız olan ekstra özelleştirme fırsatlarını ortaya çıkaran herhangi bir şablonun kodunu doğrudan kontrol panelinde düzenleyebilirsiniz..

 • WordPress dahili ücretsiz şablon deposunu içerir. Bu şablonlardan bazıları e-Ticaret amacıyla kullanılabilir. En popüler eklentiler, görevimizi karşılamak için şablon setlerini içerir. Kaliteleri çok farklı. Çevrimiçi mağaza tasarımınızı herhangi bir web stüdyosundan da satın alabilirsiniz.

  Birçoğu bu tür hizmetleri sunuyor ve seçimleri gerçekten muazzam. Fiyatlar da farklı. 20 $ ile yüzlerce arasında değişebilir. Kural olarak, tüm şablonların bireysel özelleştirme ayarları vardır. Burada standardizasyon hakkında konuşmaya gerek yoktur: her geliştirici ayarları farklı şekilde gerçekleştirir. Genellikle oldukça zengindir: blok yapısını, yazı tiplerini, bölümlerin tasarımını ve içeriğini, renklerini, boşluklarını vb..

  WordPress ayrıca herhangi bir öğenin kodlarına doğrudan panodan veya FTP’den erişim sağlar. Bu nedenle, burada tasarımla ilgili herhangi bir sorun yoktur. Arzu ve becerileriniz varsa, herhangi bir karmaşıklık düzeyinde ön uç tasarımı oluşturabilirsiniz.

Shopify ve WordPress Karşılaştırması. Her iki web sitesi oluşturucusu da bu bakış açısından iyi bir görünüme sahiptir, ancak yaklaşımları biraz farklıdır. WordPress’i kullanmak için, diğer geliştiriciler tarafından oluşturulan uygun bir çevrimiçi mağaza şablonu aramak tercih edilir. Eklenti kümesine dahil olan bu temalardan birini de kullanabilirsiniz. Shopify, kişiselleştirmeden sonra birçok kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayabilecek güzel bir temel “Debut” şablonu ile birlikte gelir.

Shopify ücretli örnekleri, WordPress’teki gibi çok yönlülükleri ve kaliteleri nedeniyle kullanıcılara hitap ediyor. Tasarım kodları her iki hizmette de düzenlenebilir. Özelleştirme ayarları da hemen hemen aynı seviyededir. Şablon çeşitliliği WordPress’te daha iyidir, Shopify ise seçim kolaylığı ve kullanım kolaylığı konusunda liderdir. Genellikle, şablon tasarımları söz konusu olduğunda sistemler neredeyse aynıdır.

4. Müşteri Desteği

 • Shopify gelişmiş bir teknik desteğe sahiptir. Tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz ve gerçek kullanıcıların görüşlerini okuyabileceğiniz e-posta desteği, canlı sohbet, telefon yardımı ve aktif forum sunulmaktadır. Hizmetin, iyi bir marka video eğiticileri sunan YouTube kanalı var.

  Onları izledikten sonra soru kalmayacak. Ayrıca bir blog ve çoklu metin SSS var. Teknik destek, kullanıcıların sorularına hızla yanıt verir ve kaliteli yardım sağlar. Burada sorun yok.

 • WordPress açık kaynaklı bir CMS’dir. Bu, hiç kimse bunun için ödeme yapmadığı için merkezi teknik destek sunmadığı anlamına gelir. Bunun yerine, hizmetin resmi bir forumu ve karmaşıklıklarına bakılmaksızın herhangi bir soruya cevap alabileceğiniz birden fazla kullanıcı topluluğu vardır. WordPress güçlü bir web geliştiricileri topluluğuna sahip olabilir.

  Bu nedenle, komut dosyaları, şablonlar ve eklentiler ararken sorun yaşamayacaksınız. YouTube, sistemle nasıl çalışılacağıyla ilgili milyonlarca yüklenmiş video eğiticisiyle doludur. Yani, CMS’de uygun malzemeleri aramak için bağımsız olarak çalışmanız gerekecektir. Neyse ki, birçoğu var, ancak kalitesi çok değişiyor. Akıllıca seçmelisin.

WordPress ve Shopify Karşılaştırması. Shopify’ın bu parametrenin karşılaştırılmasında lider olduğunu söylemeye gerek yok. WordPress’i kullanırken, kendi becerilerinize ve bilginize güvenmeniz veya bir sorun olması durumunda diğer kullanıcıların yardımını aramanız gerekir. Web siteniz herhangi bir nedenle çalışmayı durdurursa, bundan kimse sorumlu olmayacaktır. Shopify’da bu olmayacak.

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Shopify 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunan ücretli bir web sitesi oluşturucusudur. WordPress ücretsiz bir CMS’dir, ancak kullanmak için ayrı bir barındırma ve alan adı satın almanız gerekir. Son maliyet ayrıca ücretli bir şablon, eklenti ve hatta programcı hizmetleri veya diğer komut dosyalarını içerebilir.

  ShopifyWordPress
  Fiyatlandırma Planları:&# 10004; Hafif (9 $ / ay);
  &# 10004; Temel Shopify (29 $ / ay);
  &# 10004; Shopify ($ 79 / ay);
  &# 10004; Gelişmiş Shopify (299 $ / ay).
  WordPress:
  &# X2714; CMS – Ücretsiz;
  &# X2714; WooCommerce – Ücretsiz;
  &# X2714; Hosting + alan adı – 100 ABD doları / yıl.
  WooCommerce Uzantıları:
  &# X2714; CSV Dışa Aktarım Siparişi – 79 $;
  &# X2714; Tablo Ücreti Nakliye – 99 $;
  &# X2714; Dinamik Fiyatlandırma – 129 $;
  &# X2714; Ödeme Alanı Düzenleyicisi – 49 ABD doları;
  &# X2714; Akıllı Kuponlar – 99 $;
  &# X2714; Gönderi Takibi – 49 $;
  &# X2714; Kompozit Ürünler – 79 $;
  &# X2714; Google Ürün Feed’i – 79 ABD doları;
  &# X2714; Sekme Yöneticisi – 99 ABD doları;
  &# X2714; Sosyal Giriş – 79 $;
  &# X2714; Google Analytics – 29 ABD doları;
  &# X2714; Zincirli Ürünler – 49 $.
  Özellikleri:&# 10004; Gerçek zamanlı gönderim fiyatları;
  &# 10004; Ücretsiz SSL sertifikası;
  &# 10004; Sahtekarlık analizi;
  &# 10004; Terk edilmiş araba kurtarma;
  &# 10004; İndirim Kodları & Hediye Kartları;
  &# 10004; Canlı destek.
  &# 10004; Gümrük vergisi hesaplamaları;
  &# 10004; Arama motoru Optimizasyonu;
  &# 10004; İndirim kuponları ve kodları;
  &# 10004; Sayfa yüklemesini azaltın (AJAX kullanarak);
  &# 10004; Nakliye Hesaplamaları.
 • WordPress. Bu nedenle, WordPress ile bir çevrimiçi mağaza açmanın maliyetini hesaplamak gerçekten karmaşık. Her vaka bireyseldir ve ücretli bileşenlerin set / maliyetine bağlıdır.

  Temel olarak, yalnızca ücretsiz eklentileri ve şablonları kullanabilirsiniz. Bu durumda bir çevrimiçi mağaza oluşturmanın maliyeti, barındırma ve alan adı harcamalarından, yani yaklaşık 100 ABD Doları / yıl olacaktır. Bu çok fazla değil, ancak WordPress’in özellikleri göz önüne alındığında, masraflarınız bu miktarla sınırlı olmayacak. Bir acemi çok daha fazla zaman ve çaba harcayacak – bir çevrimiçi mağazanın eğitimi, işleyişi ve optimizasyonu, becerilere ve öğrenme arzusuna bağlı olacak çok zaman alacaktır.

  Bu nedenle, WordPress tabanlı bir çevrimiçi mağaza çok pahalı bir seçenektir. Kimse ne kadar ödemeniz gerektiğini bilmiyor. Nihai maliyet, çevrimiçi mağaza oluşturma işleminiz sırasında oluşacaktır.

  WooCommerce WordPress eklentisini örnek olarak almaya devam edeceğiz. Stok varyantı ücretsizdir, ancak işlevselliği yoktur (Shopify daha fazla kullanıma hazır özellikler sunar). Bu nedenle, birçoğu çok pahalı olan uzantıları yüklemeniz gerekecek.

  Bugün itibariyle 323 uzantı mevcut. Ancak, yirmiden fazlasına ihtiyacınız olmayacak, ancak bu da dikkate değer bir yatırım.

  Grafiğe göre, WooCommerce’ın ücretsiz bir eklenti olduğunu görüyoruz, ancak bu sadece çevrimiçi mağaza oluşturmanın temelini oluşturuyor. İşlevselliğini Shopify’a getirmek için, bir takım uzantıları (bazıları ücretsiz) satın almanız, indirmeniz ve yüklemeniz gerekir. Temel uzantı kümesini zaten belirledik.

  Böylece, WooCommerce ile oluşturulan bir WordPress çevrimiçi mağazasının maliyeti 1.000 $ ‘a ulaşabilir ve hatta aşabilir ihtiyacınız olan uzantıların sayısına ve türüne bağlı olarak. Bu, bir programcı tarafından yapılan bireysel eklenti iyileştirmesinin maliyetinden bahsetmemektedir. Maliyet iki kat daha yüksek olabilir.

Shopify ve WordPress Karşılaştırması. Shopify, çevrimiçi mağaza maliyeti açısından birçok avantaja sahiptir. Gerekli tüm öğeler ve zaten burada kurulu ve çalışmaya hazırlar. Evet, bazı uygulamaların maliyeti 300-400 $ ‘a ulaşabilir, ancak bunları kullanmak zorunlu değildir. Temel işlevsellik, ana görevle kolayca başa çıkarak ürünlerinizi satmanıza yardımcı olur.

Özetlemek gerekirse, WordPress ile oluşturulan bir çevrimiçi mağazanın maliyeti neredeyse Shopify ile tasarlandı. Tek fark, WordPress’de çalışırken çok daha fazla çaba ve zaman harcayacağınızdır (eklentilerin / uzantıların tek seçimi ve kurulumu çok zaman alır). Sonuç olarak, bu CMS’de oluşturulan bir çevrimiçi mağaza maliyet etkinliğini en baştan kaybeder. Shopify, tüm nüansları göz önünde bulundurarak, kesinlikle daha faydalıdır.

Sonuç

WordPress, e-Ticaret nişinde Shopify rakibi olarak kabul edilemez. WP güçlü bir bloglama platformudur, ancak önemli bir finansal yatırım gerektirir ve burada bir çevrimiçi mağaza oluşturmak söz konusu olduğunda birçok zorluk çeker.

Çevrimiçi mağaza işlevselliğini geliştirmek, web sitesi güvenliğini ve çalışma hızını etkilemek için WordPress’e yükleyeceğiniz tüm eklentiler ve uzantılar. Ne kadar çok yüklerseniz – sonuç o kadar kötü olur. Ancak, kurulum yapmadan gitmeyeceksiniz. Aksi takdirde, WordPress’te çevrimiçi mağaza oluşturamazsınız.

Sorunun tek çözümü kodlama yoluyla hızlı barındırma ve güzel optimizasyon. Bu da çok pahalı. Yeni başlayanlar görevle kendi başlarına başa çıkmayacaklar. Bu sadece hizmetleri çok pahalı olan profesyoneller için mümkündür.

Shopify yeni başlayanlar tarafından bile ustalaşmak ve kullanmak kolaydır. Çevrimiçi bir mağaza açarken hizmeti kullanmak çok daha uygundur. WordPress’in aldatıcı ücretler olmaması ve seçeneklerin teorik seçimi dışında burada karşılık verecek bir şey yok. Bu karşılaştırmada Shopify kesinlikle liderdir. Bu, gözden geçirilen parametrelerle değerlendirildiğinde kullanıcıların çoğunluğu için açıktır..

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

ShopifyWordPress
Kullanım kolaylığı:Shopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress Karşılaştırması
Özellikleri:Shopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress Karşılaştırması
Tasarımlar:Shopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress Karşılaştırması
Müşteri desteği:Shopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress Karşılaştırması
Fiyatlandırma:Shopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress Karşılaştırması
Genel puanı:Shopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress KarşılaştırmasıShopify ve WordPress Karşılaştırması

Shopify ile bir Web Mağazası oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map