Squarespace vs Godaddy Web Sitesi Oluşturucu

Squarespace vs Godaddy Web Sitesi Oluşturucu


Kanıtlanmış web sitesi oluşturma platformları gelişirken, tanınabilir hosting şirketleri ayrıca niş içine atlamak ve müşterilerine hiçbir zaman web siteleri oluşturmak için hepsi bir arada bir çözüm sunmak için bir şans arıyor.

Squarespace ve Godaddy, çevrimiçi olmanın kolay ve hızlı yollarını arayan yeni başlayanlar için en iyi çözümü tanımlamak için yüz yüze buluşuyor..

Hızlı Anlık Görüntü:

SquarespaceSquarespace, 2004 yılından beri piyasada bulunan tanınmış bir web sitesi oluşturma yazılımıdır. SaaS tabanlı CMS, kolayca özelleştirilebilir şablonlar, sezgisel WYSIWYG editörü, mobil duyarlı tasarım ve diğer bazı özellikler sayesinde kendi adına bir isim yaptı. Esas olarak içerik tabanlı siteler için bir oluşturucu olarak başlatılmış olmasına rağmen, barındırma ve alan adı kayıt hizmetlerine ek olarak temel e-Ticaret işlevselliği sunar. squarespace.comSquarespace, 2004 yılından beri piyasada bulunan tanınmış bir web sitesi oluşturma yazılımıdır. SaaS tabanlı CMS, kolayca özelleştirilebilir şablonlar, sezgisel WYSIWYG editörü, mobil duyarlı tasarım ve diğer bazı özellikler sayesinde kendi adına bir isim yaptı. Esas olarak içerik tabanlı siteler için bir oluşturucu olarak başlatılmış olmasına rağmen, barındırma ve alan adı kayıt hizmetlerine ek olarak temel e-Ticaret işlevselliği sunar.

GoDaddyGoDaddy en popüler barındırma sağlayıcılarından biri haline geldi. 1997 yılından bu yana hizmetlerini sunmaktadır. Bugün, müşterileri platformun 1 saatten kısa bir sürede profesyonel web siteleri oluşturmalarına izin veren özel web sitesi oluşturucusuna erişebilir. Bazı önemli özellikler arasında basit üçüncü taraf entegrasyonu, özelleştirilmiş şablonlar, çok çeşitli stok fotoğrafları vb.. squarespace.comGoDaddy en popüler barındırma sağlayıcılarından biri haline geldi. 1997 yılından bu yana hizmetlerini sunmaktadır. Bugün, müşterileri platformun 1 saatten kısa bir sürede profesyonel web siteleri oluşturmalarına izin veren özel web sitesi oluşturucusuna erişebilir. Bazı önemli özellikler arasında basit üçüncü taraf entegrasyonu, özelleştirilmiş şablonlar, çok çeşitli stok fotoğrafları vb..

Bugünün Squarespace vs Godaddy savaşında, bazı ana artıları ve eksileri vurgulamak ve iki web sitesi üreticisinin hangisinin daha iyi olduğunu ve neden.

1. Kullanım Kolaylığı

 • Squarespace hızlı ve kolay bir web sitesi oluşturma süreci vaat ediyor. Teknik bilgisi olmayan yeni başlayanlar için tasarlanmıştır. Burada standart bir sürükle ve bırak düzenleyicimiz var. “Standartlar” dediğimizde aslında kötü bir şey ifade etmiyoruz. Sol kenar çubuğunda gerekli tüm enstrümanlar ile en başından itibaren oldukça basit görünüyor. Özelleştirme için belirli bir bölüm seçmek isterseniz, sağ kenar çubuğundaki listeden bir bölüm seçin. Squarespace’i yeni başlayanlar için bu kadar kolay yapan şey:

  • % 100 WYSIWYG Bina Yazılımı – kullanıcılar istedikleri sayfa yapısını oluşturmakta özgürdür. Elemanları ve blokları taşımak çok kolaydır. Fotoğrafları yeniden yüklemek, değiştirmek veya sadece birkaç hamle ile sipariş vermekte özgürsünüz, ancak fotoğraf yüklemek sürükle ve bırak platformunda olduğu gibi biraz garip görünüyor. Her yeni medya dosyası eklemek istediğinizde Stil Düzenleyicisine erişmeniz gerekir. İlk başta biraz rahatsız edici görünebilir. Ama birkaç saat içinde alışacaksın.
  • Kare Alanı Editörü

  • Stil Editörü – Araç, web sitesi özelleştirmelerinden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ayarlar, yalnızca öğeleri yeniden sıralamayı değil, aynı zamanda yeniden boyutlandırmayı, yeni bölümler vb. Eklemeyi de kolaylaştırır. Kullanıcılar boştan yeni bir sayfa oluşturmak isteyip istemediklerini seçebilir veya mevcut düzenlerden herhangi birini özelleştirebilirler.
 • Godaddy ayrıca yeni başlayanların sitelerini 60 dakikadan daha kısa sürede inşa etmelerine yardımcı olduğunu iddia ediyor. Yazılım, olduğu gibi basit ve anlaşılır. Ancak burası “doğrudan” bir dezavantaj gibidir. Sistem özelleştirme özelliklerinden yoksundur. Kullanıcılar, başlangıçtan “siteyi yayınla” aşamasına kadar otomatik istemleri takip etmekle yükümlüdür. Godaddy manevralar için yeterli alan sağlamaz.

  Web Sitesi Editörü

  Web sitesi oluşturucu ile ilgili temel sorun, biraz garip olan sürükle ve bırak özelliğine sahip olmamasıdır. Öte yandan, sayfa ve öğelerin bazılarını yeniden düzenlemenin yanı sıra resim ve fotoğraf yüklemek de kolaydır. Editör, hareket halindeyken akıllı telefon veya tablet ile web sitenizi özelleştirmek için hem masaüstü hem de mobil sürümlerde mevcuttur. Yeni öğeler veya bloklar listesinden seçim yapın ve bunları sayfanıza ekleyin. Kötü haber şu ki, ilk tasarımlarını değiştiremeyeceksiniz.

  GoDaddy Editör

  Kodlamaya Açık

  HTML ve JavaScript kodlaması, sınırlı kişiselleştirme özgürlüğü sorununa iyi bir çözüm olabilir. Ancak, yeni başlayanlar için olmayan bazı teknik bilgi ve beceriler gerektirecektir. İletişim formu düzenleyicisi gibi ek araçlar da yardımcı olabilir. Bununla birlikte, önceden ayarlanmış tasarıma sahip bloklar ve bölümler de içerirler.

Kareler vs Godaddy: Her iki web sitesi üreticisi de kullanım kolaylığı açısından yeni başlayanlar için mükemmeldir. Godaddy, tek bir hata şansı olmayan basit bir inşa süreci sunar. Ancak, özelleştirme özgürlüğü ve sürükle ve bırak özelliğinin olmaması, Squarespace’i ihtiyacınız olan sayfa yapısını yürütmek için daha fazla esnekliğe sahip daha iyi bir seçenek haline getiriyor.

2. Özellikler Seti ve Esneklik

 • Squarespace yıllardır içerik tabanlı siteler oluşturmak için iyi bir platform olarak bilinmektedir. İyi bir küçük işletme sitesine ihtiyaç duyan blogcular ve kullanıcılar ile ünlüdür veya profesyonel portföy. Platform, küçük bir dijital mağaza açmanız ve en azından temel e-Ticaret işlevselliğine ihtiyacınız olması durumunda kullanıcıların 100’e kadar ürün satmasını mümkün kılabilir. Bir çevrimiçi mağazaya başlamak hala iyi olsa da, çoğunu beklememelisiniz. Squarespace ile elde edeceğiniz şeyler:

  • e-Ticaret – özellik, kutunun dışında bazı standart seçenekler sunar. Bir alışveriş sepetini, PayPal ve Stripe dahil olmak üzere bazı önemli ödeme sistemlerini entegre edebilir, müşterilerin bunları büyütmelerine, ürün sayfasına videolar ve açıklamalar eklemelerine vb. Olanak sağlamak için tıklanabilir ürün fotoğrafları oluşturabilirsiniz. kahve dükkanları. Bahsedilen tüm araçların İş planında (18 $ / ay) ve daha yüksek fiyatlarda mevcut olduğuna dikkat edin.
  • Squarespace e-Ticaret

  • Widget’lar ve Eklentiler – sistem tipik eklentilerin bir listesini sunar. Bazı galerileri, temel iletişim formlarını ve sosyal paylaşım düğmelerini içerir. Eklenti seçimi, huger App Markets’e kıyasla oldukça zayıf. Daha fazla uygulama ve entegrasyon yeteneği isteyebilirsiniz.
  • Entegre Metrikler – Squarespace, web sitenizin trafiğini izlemek için zaten yerleşik bir Metrikler uygulaması ile birlikte gelir. Ayrıca, kullanıcıların siteyi Google Analytics ile entegre etme şansı vardır.
  • Kareler Analizi

 • Godaddy fazla esneklik sunamaz. Daha önce de belirttiğimiz gibi, şu anda yaratıcılık için fazla yer olmayan basit bir bina süreci sunuyor. Bununla birlikte, kullanıcılar web sitesini biraz daha ilgi çekici hale getirmek için temel bir eklenti seçimine erişebilecekler.

  • e-Ticaret – doğru duydunuz! Godaddy’nin e-Ticaret yetenekleri vardır. Ancak, çevrimiçi alışveriş planı ayda 29 $ maliyet çevrimiçi kullanılabilir. Kullanıcılar ürün sayfasını özelleştirebilir, yazı tiplerini veya renklerini değiştirebilir, gönderim ve vergi ayarlarında ince ayar yapabilir, teslimat envanterlerini (örneğin UPS) entegre edebilir, kişiselleştirilmiş teklifler, promosyonlar ve e-postalar gönderebilir.
  • GoDaddy e-Ticaret

  • SEO Sihirbazı – Basit bir özellik yeni SEO’ların temel SEO optimizasyon ayarları ile başlamasına yardımcı olur. It6, meta başlıkların ve açıklamaların nasıl düzenleneceğini gösterir. Kötü haber, web sitesi oluşturucunun kendisinin SEO dostu olmaktan çok olağanüstü bir başlık yerleşimi ile gelmesidir. Arama motorları bunu beğenmeyebilir.
  • Bloglama Özelliği – sizi bundan fazla beklememeniz konusunda uyarmalıyız. Özellik, makaleler ve resimlerle ayrı bloglar oluşturmanıza izin verse de, etiketler oluşturmak veya RSS beslemesini entegre etmek için temel işlevlerden bile yoksundur. Blog yayınlarını optimize etmek için hiçbir SEO ayarı yok.
  • GoDaddy Bloglama motoru

Kareler vs Godaddy: her iki platform da zengin özellik kümelerine sahip olamaz. Onlar özel Widget Pazar, gelişmiş SEO ayarları, vb yok. Hala temel e-ticaret yetenekleri var. Squarespace, daha ucuz planlarla sunulan e-Ticaret işlevselliğini göz önünde bulundurarak daha iyi bir seçenek olabilir..

3. Tasarım

Tasarım Karşılaştırma Tablosu

SquarespaceGoDaddy
Tema Sayısı:90+305
Tema İçe Aktarma:✘ HAYIR✘ HAYIR
Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Tema Değişimi:&# X2714; EVET✘ HAYIR
Duyarlı Web Sitesi:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
 • Squarespace harika görünen mobil dostu temalar sunar. Profesyonelce tasarlanmış, şık ve güncel görün En son web tasarım trendlerini takip ediyoruz. Kullanıcılar kategorilere göre düzenlenmiş 90’dan fazla kullanılabilir şablon arasından seçim yapabilir.

  Yeterli kodlama bilginiz varsa, herhangi bir tasarımı uygulayabilir veya hazır şablonları ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey, temaların CSS ve HTML’sine erişerek Geliştirici Platformuna erişmek. Platforma erişimin yalnızca Premium Plan kullanıcıları için mevcut olduğuna dikkat edin.

  Yazılımın Kapak Sayfası Oluşturucu vardır. Çekici açılış sayfaları veya tek sayfalık web siteleri oluşturmak isteyen kullanıcılar için mükemmel bir seçenektir. Bu özellik, değiştirmeye veya özelleştirmeye hazır olduğunuz 29 hazır düzenle birlikte gelir.

 • Godaddy çok çeşitli temalara sahip değildir. Şu anda bunları değiştirmek için hiçbir araç olmadan yaklaşık 20 şablon sunuyor. Tema renkleri veya yazı tipleriyle çalışmak için stil düzenleyici yoktur. Stilleri veya arka planları da değiştiremezsiniz. Yapabileceğiniz tek şey, sayfadaki öğelerin bazılarını kaldırmak veya yenilerini eklemek. Bu kadar. Tasarım esnekliğinin pek bir kısmı yok. Şablonlara gelince, oldukça iyi görünüyorlar. Masaüstü ve mobil cihazlarda sorunsuz çalışırlar.

Kareler vs Godaddy: Squarespace, Geliştiriciler Platformu’ndaki HTML ve CSS erişimine ek olarak daha fazla tema sunuyor. Godaddy, gelişmiş özelleştirme için araçlar sunmaz. Yalnızca genel stili ve bazı tema renklerini değiştirebilirsiniz.

4. Müşteri Desteği

 • Squarespace müşterilerin iletişimde kalmaları için çeşitli yollar sunar. Genellikle şunları içerir:

  • Biletleme Sistemi – iletişim sayfasına gidin ve mektubunuzu gönderin.
  • Eğitim Kaynakları – burada çeşitli konuları kapsayan video kılavuzlarımız ve makalelerimiz var. Kullanıcılar ayrıca kullanışlı olabilecek bir dizi blog yayını bulacaklar.
  • Canlı sohbet – 24 saat kullanılabilir.
 • GoDaddy başlangıçta bir barındırma sağlayıcısı ve alan adı kaydı olarak başlatıldı. Başka bir deyişle, platform, çeşitli ana akım kanalları aracılığıyla değerli olan mükemmel bir müşteri hizmetine sahiptir:

  • Büyük Bilgi Bankası – burada herhangi bir soruyu cevaplamak için tonlarca makale ve nasıl yapılır kılavuzu bulacaksınız.
  • forum – Godaddy’nin forumu farklı sorunları çözmek ve deneyimli kullanıcılardan tavsiye istemek için harika bir yerdir.
  • Telefon desteği – dünya çapında kullanılabilir.
  • Ücretsiz iletişim yöneticileri.

Godaddy vs Kareler: her iki hizmetin de web sitenizi yayınlamaya başlamasından başlayarak her aşamayı tamamlamak için yeterli yazılı ve rehberli materyalleri olan harika destek ekipleri vardır.

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Squarespace kullanıcılar oluşturmaları gereken web sitesi türüne bağlı olarak 4 ana paket arasından seçim yapabilir:

  • Kişisel Plan bloglar, küçük işletme siteleri ve diğer içerik tabanlı projeler içindir. Fiyat aylık 12 $.
  • İş planı çevrimiçi satmak için bir veya birkaç ürüne sahip küçük çevrimiçi mağazalar için iyidir. Fiyat aylık 18 $.
  • Temel Çevrimiçi Mağaza planı büyüyen bir çevrimiçi iş ile başlamak için iyidir. Fiyat aylık 26 $.
  • Gelişmiş Çevrimiçi Mağaza planı büyüyen dijital mağazalar içindir. Orta ve büyük projeler için iyidir. Fiyat aylık 40 $.
 • GoDaddy Ayrıca seçim için 4 büyük planları vardır. Bunlar aşağıdaki gibidir:

  • Kişisel plan özel bir özellik olmadan 5,99 ABD doları / ay maliyet (yalnızca barındırma + SSL).
  • SEO Sihirbazı ve temel e-Ticaret özellikleriyle aylık 9,99 ABD doları maliyet.
  • Business Plus e-posta pazarlama araçları ve sosyal paylaşım bağlantıları ile aylık 14,99 ABD doları maliyet.
  • İnternet üzerinden Dijital mağazalar için farklı ödeme seçeneği entegrasyonlarıyla aylık 29,99 ABD doları tutarında mağaza maliyeti.

Kareler vs Godaddy: Godaddy bir başlangıç ​​için daha uygun fiyatlı bir seçenek gibi görünse de, Squarespace daha düşük bir fiyata daha fazla özellik sunuyor. Örneğin, bir çevrimiçi mağaza oluşturmak ayda sadece 1 ABD doları, Godaddy aylık 29 ABD doları.

Alt çizgi

Squarespace ve Godaddy arasında seçim yapmak esas olarak hedeflerinize ve beklentilerinize dayanacaktır. Basit bir küçük işletme sitesi veya portföy oluşturmayı mı planlıyorsunuz? Yoksa büyüyen bir e-Ticaret projesiyle çevrimiçi olma şansı mı arıyorsunuz? Her iki sistem pratik olarak aynı amaçlara hizmet ederken, bazı belirgin farklılıklar vardır.

SquarespaceSquarespace, 2004 yılından beri piyasada bulunan tanınmış bir web sitesi oluşturma yazılımıdır. SaaS tabanlı CMS, kolayca özelleştirilebilir şablonlar, sezgisel WYSIWYG editörü, mobil duyarlı tasarım ve diğer bazı özellikler sayesinde kendi adına bir isim yaptı. Esas olarak içerik tabanlı siteler için bir oluşturucu olarak başlatılmış olmasına rağmen, barındırma ve alan adı kayıt hizmetlerine ek olarak temel e-Ticaret işlevselliği sunar. squarespace.comSquarespace, 2004 yılından beri piyasada bulunan tanınmış bir web sitesi oluşturma yazılımıdır. SaaS tabanlı CMS, kolayca özelleştirilebilir şablonlar, sezgisel WYSIWYG editörü, mobil duyarlı tasarım ve diğer bazı özellikler sayesinde kendi adına bir isim yaptı. Esas olarak içerik tabanlı siteler için bir oluşturucu olarak başlatılmış olmasına rağmen, barındırma ve alan adı kayıt hizmetlerine ek olarak temel e-Ticaret işlevselliği sunar.

GoDaddyGoDaddy küçük ve küçük projelerde işe yarayacaktır. Sınırlı tema seçimini değiştirmek için kişiselleştirme özgürlüğü ve araçları açısından kesinlikle iyileştirilmesi gerekmektedir. Öte yandan, beklentileri olmayan yeni başlayanlar için hala ucuz bir seçenek olabilir. squarespace.comGoDaddy küçük ve küçük projelerde işe yarayacaktır. Sınırlı tema seçimini değiştirmek için kişiselleştirme özgürlüğü ve araçları açısından kesinlikle iyileştirilmesi gerekmektedir. Öte yandan, beklentileri olmayan yeni başlayanlar için hala ucuz bir seçenek olabilir.

Özetlemek gerekirse, Squarespace tipik web sitelerinden farklı bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız daha iyi bir çözüm olabilir. Ayrıca, Godaddy ile karşılaştırıldığında daha zengin bir özellik seti ile birlikte gelir, bu da proje için özel bir gereklilik olmadan hızlı kurulum için iyidir.

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

SquarespaceGoDaddy
Kullanım kolaylığı:Squarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi Oluşturucu
Özellikleri:Squarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi Oluşturucu
Tasarımlar:Squarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi Oluşturucu
Müşteri desteği:Squarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi Oluşturucu
Fiyatlandırma:Squarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi Oluşturucu
Genel puanı:Squarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi OluşturucuSquarespace vs Godaddy Web Sitesi Oluşturucu
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map