Tilda ve Wix

Tilda ve Wix


Sıfırdan web sitesi oluşturma süreci yıllar içinde daha kolay hale geldi. Artık mesleki gelişim ekipleri işe almanın yanı sıra teknik bir altyapı gerektirmiyor.

Tilda ve Wix gibi platformlar, işletme sahiplerinin, serbest çalışanların, blog yazarlarının ve diğer kullanıcı kategorilerinin sıfırdan profesyonel siteler oluşturmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Ancak, bunu farklı yapıyorlar.

Hızlı Anlık Görüntü:

TildaTilda temel özelliklere sahip tipik bir WYSIWYG yazılımıdır. 2014 yılında başlatılan platform, başlangıçta basit bir sayfalık siteler, açılış sayfaları, portföyler veya bloglar oluşturmak için geliştirildi. Yıllar içinde gelişti ve bazı e-Ticaret işlevlerinin yanı sıra, kullanıcıların sadece iyi bir çevrimiçi temsil oluşturmasına ve tanıtmasına değil, aynı zamanda küçük dijital mağazalarla çevrimiçi para kazanmasına izin veriyor. Tilda

WixWix muhtemelen web sitesi yapım endüstrisindeki en büyük isimdir. Yazılım, genişletilmiş işlevsellik, kullanım kolaylığı ve kullanıcı için oluşturma sürecini yürütmek için uygulanan AI tabanlı yenilikçi teknolojiler sayesinde kendisi için bir isim yaptı. Wix, profesyonel bloglar ve portföylerden her ebattaki e-Ticaret projelerine kadar her tür web sitesi için mükemmel çözümdür. Wix.com

Her iki araç da neredeyse aynı hedeflere hizmet ederken, kullanıcılar bunu seçmek için kafa karıştırıcı bulabilir. İncelememiz, Wix’i esneklik, fiyat, kullanım kolaylığı ve diğer konular açısından 1 numaralı seçenek haline getiren temel farklılıkları ve avantajları gösterecektir..

1. Kullanım Kolaylığı

 • Tilda. Tilda’ya başlamak çok kolaydır. Kullanıcıların sorunsuz bir şekilde oturum açmak için yalnızca basit bir kaydı tamamlamaları veya sosyal veya Google hesaplarını kullanmaları gerekir. Sahne tamamlandıktan sonra oluşturma işlemini başlatabilirsiniz. Sistem birkaç hazır düzen sunar veya boş sayfadan başlayıp kendi web sitenizi oluşturabilirsiniz..

  Tilda, WYSIWYG editörü ile birlikte gelir. Bu, kodlama ile uğraşmanız gerekmediği anlamına gelir. Her bölüm arasındaki küçük çapraz düğmeye basarak bloğu veya elemanı gösterge tablosundan seçmeniz yeterlidir. Tüm bloklar ve elemanlar kategorilere ayrılmıştır. Bunlar başlıklar, metin blokları, galeriler, avantajlar, hakkımızda bölümler, iletişim formları, sütunlar, menüler vb. İçerir. İhtiyacınız olan bloğu seçtikten sonra içindeki metni değiştirebilir, fotoğraf veya resim değiştirebilir ve arka plan rengini, boyutlarını değiştirme, düğmeleri düzenleme ve daha fazlası.

  Tilda Editör

  Editör oldukça basit. Bir yandan kullanımı kolaydır. Öte yandan, çok basittir. Kendi benzersiz tasarımınızı uygulama şansınız olmayan blokları düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, düzenleme işlevi biraz sınırlıdır. Örneğin, bir bölümün önceden ayarlanmış bir yazı tipi varsa, onu değiştiremezsiniz. Metniniz, sistem tarafından belirtilenle aynı yazı tipiyle görüntülenecektir.

  Tilda kendinize ait yeni bir blok oluşturmanıza izin verir. İhtiyacınız olan tek şey listeden Sıfır Blok’u seçmek ve istediğiniz elemanı tasarlamak. Nasıl çalıştığını anlamak biraz zaman alabilir. Ayrıca, kullanıcılar burada web tasarım özgürlüğü fazla beklememelisiniz. Platformun bir önizleme modu vardır. Bir yandan, yayınlamadan önce web sitesinin nasıl göründüğünü görmek iyidir. Öte yandan, her zaman düzenleme ve önizleme sayfası arasında geçiş yapmanız gerekecektir.

  Sıfır Blok Editörü

  Ayrıca, tek bir sayfada en ufak bir değişiklik yaptıktan sonra, hazır sitede bu değişiklikleri görmek için tüm sayfaları yeniden yayınlamanız gerekir. Başka bir deyişle, zaman alıcı ve tahriş edici görünebilecek satır içi düzenleme yoktur..

 • Wix kullanım kolaylığı açısından daha iyi bir seçenek gibi görünüyor. Sistem, başarılı bir şekilde uygulanan AI tabanlı teknolojilere ek olarak gelişmiş bir sürükle ve bırak editörü ile birlikte gelir. Wix ADI. Gerçekten birkaç dakika içinde kullanıcılar için bir web sitesi oluşturan benzersiz bir araçtır. Aynı zamanda boş bir site oluşturma seçeneğiniz de var Wix Editor kullanarak. Her yolu seçelim ve bu enstrümanların nasıl çalıştığına bakalım.

  Sistem, yapım sürecini hızlı ve kolay hale getirmek için yapay zeka kullanır. Aslında herhangi bir adım atmanıza gerek yok. Tek ihtiyacınız olan, işletmenizi, web sitenizi ve görmek istediğiniz özellikleri tanımlamak için birkaç temel soruyu cevaplamaktır. Wix ADI gerisini halleder. İhtiyaçlarınıza ve tercihlerinize göre birkaç hazır düzen sunar. Bazı küçük değişiklikler yapmakta veya aracı Facebook sayfanızdan bilgi oluşturmak için kullanabilirsiniz ve ilgili içeriğe sahip ve sahte metinler içermeyen, yayınlanmaya hazır bir projeye sahipsiniz..

  Tilda ve Wix

  İnşaat sürecine katılmaya hala hevesliyseniz ancak teknik becerileriniz yoksa, Wix Editor hile yapacaktır. Bir sürükle ve bırak işlevi ve hazır bir şablonu düzenlemeyi veya sıfırdan bir site oluşturmayı seçin:

  • Şablon Düzenleme – kullanıcılar yüzlerce mizanpajdan bir tema seçebilir ve tercihlerine bağlı olarak her bir öğeyi veya bölümü düzenleyebilir. Widget’lar, yeni bloklar ekleyebilir, menüleri değiştirebilir, vb..
  • Web sitesi formu Boş – özel bir menü oluşturarak, bloklar ekleyerek ve bunları istediğiniz yere yerleştirerek kendi sayfa yapınızı uygulayın. Dahası, bu seçenek eklentiler ve entegrasyon açısından daha geniş esneklikle birlikte gelir.

Tilda ve Wix: Wix, kullanım açısından daha iyi bir seçenektir. Tilda’nın sezgisel bir WYSIWYG editörü olsa da, Wix tarafından getirilen tüm yenilikler ve gelişmiş araçlarla neredeyse rekabet edemez. Sistem maksimum düzenleme özgürlüğü ve bir dizi kapsamlı özelleştirme aracı getiriyor.

2. Özellikler ve Esneklik

 • Tilda başlangıçta tek sayfalık web sitesi oluşturucu. Bu, kullanıcıların daha karmaşık bir proje oluşturmaları gerektiğinde esneklikten muzdarip olabileceği anlamına gelir. Örneğin, sistemin yeni bir widget eklemek için App Store’u yoktur. Gibi hizmetleri bağlamanız gerekiyorsa Google Analytics, bunları manuel olarak bağlamanız gerekir. İşlem biraz zaman alabilir. Dahası, yeni başlayanlar ilk başta zor bulabilir.

  Öte yandan, Tilda üçüncü taraf entegrasyonu ve kullanıcıların yararlı bulabileceği bazı ekstra seçenekler açısından iyi görünüyor:

  • bütünleşme – aslında web sitenizi hedef kitlenizi büyütmeyle ilgili tüm popüler hizmetlere bağlayabilirsiniz. Sistem, MailChimp, GetResponse, UniSender ve diğerlerini içeren büyük e-posta pazarlama hizmetleriyle uyumludur. Posta listenizi büyütmeniz veya kullanıcı bilgilerini toplamanız gerekiyorsa, yazılım Slack, Trello, Telegram, Google E-Tablolar vb. İle entegrasyon sunar. Ana dezavantajı, belirtilen hizmetlerden herhangi birinin bağlanmasının manuel ayarlar gerektirmesidir; acemiler. İletişim formu ayarlarına dikkat etmeli ve uygun bir e-posta adresi veya hizmeti bağladığınızdan emin olmalısınız. Bir başka büyük eksik, entegre hizmetlerin tüm formlarınızda otomatik olarak etkinleştirilmemesidir..
  • SEO – Tilda, web sitesi sıralamasını iyileştirmek için temel SEO ayarlarına sahiptir. Temel sayfa optimizasyonu (meta başlıklar, açıklamalar ve odak anahtar kelimeler) dışında, bazı bölümler ve bloklar da çoğunlukla H1… H4 başlıklarını içeren SEO ayarlarına sahiptir. Beklediğiniz kadar değil, ancak yine de URL’leri düzenlemek, arama motorlarında ve sosyal medyada daha SEO dostu sayfa önizlemeleri oluşturmak mümkündür.
  • SEO Tilda

  • Blog – Tilda’nın bir bloglama özelliği olmasına rağmen, oldukça zayıf görünüyor. Web sitenizde bir blog bölümü oluşturabilir veya ayrı bir blog başlatabilirsiniz. Ancak, dürüst olmak gerekirse, sistem normal gönderi için iyi değildir, blog yazı biçimleri kesinlikle iyileştirmeler gerektirir.

  Tilda’nın bazı temel e-ticaret özellikleri de vardır. Hazır mizanpajları kullanarak ürün sayfaları oluşturabilir, ürün açıklamalarını, fiyatları, fotoğrafları vb. Düzenleyebilirsiniz. Ancak, kullanıcılar para birimlerini değiştirmeyi zor bulabildikleri için özellik neredeyse hiç görünmüyor. Ayrıca, vergi veya gönderim ayarları, tanıtım araçları vb. Yoktur. Başka bir deyişle, özellik kesinlikle hiçbir anlam ifade etmez ve işe yaramaz görünür.

 • Wix hepsi bir arada bir çözümdür. Bu, kutudan ihtiyacınız olabilecek her şeyi tam anlamıyla teslim ettiği anlamına gelir. Sonsuz eklenti ve uygulama seçimi, genişletilmiş blog oluşturma özellikleri, küçük, orta ve büyük dijital mağazalar için gelişmiş e-Ticaret işlevselliği – sistem, temel web sitesi oluşturma araçlarıyla tamamen doludur:

  • Uygulama marketi – Wix çeşitli eklentiler ve widget’lar sunar. Listeden ihtiyacınız olanı seçin ve bir tıklamayla sayfanıza ekleyin. Profesyonel bloglar oluşturun, çarpıcı resim galerileri ve kaydırıcılar ekleyin, maksimum kullanıcı edinme için iletişim formları oluşturun, çevrimiçi takvimleri kullanarak önemli etkinlikleri izleyin, Google Analytics ve diğer izleme hizmetlerini entegre edin.
  • SEO Ayarları – Wix, web sitesinin SEO’suna derinlemesine dalmanızı sağlar. Kullanıcılar, sayfaları düzenlemek ve daha SEO dostu hale getirmek için sayfaların URL’lerine erişebilir. Optimize edilmiş başlıklar ve meta açıklamalar oluşturmak artık sorun değil. Sistem, sitenin sıralamasını yükseltmek için geliştirilmiş kullanıma hazır stratejiler sunan otomatik SEO Sihirbazı hizmetine sahiptir.
  • Tilda ve Wix

  • e-Ticaret – platform, sezgisel bir ürün yönetim aracıyla kapsamlı e-Ticaret işlevselliği sunar. Kullanıcılar kolayca yeni ürünler ekleyebilir, metinleri düzenleyebilir, fiyatları, vergi ve gönderim ayarlarını belirleyebilir, resim veya ürün videosu yorumları ekleyebilir, SEO ürün sayfasını optimize edebilir, müşterilerin sadakatini artırmak için özel promosyon araçlarını kullanabilirler..
  • Wix Mağaza Editörü

  Dahası, Wix hareket halindeyken web sitenizi oluşturmayı veya düzenlemeyi kolaylaştırır mobil erişimi sayesinde.

Tilda ve Wix: bir kez daha, Wix, daha iyi bir e-ticaret özellikleri, kesintisiz widget’lar ve eklentiler entegrasyonu, özel App Market vb.Ile bariz bir kazanan. Tilda, özelleştirme ve esneklik açısından oldukça zayıf görünüyor.

3. Tasarım

Tasarım Karşılaştırma Tablosu

TildaWix
Tema Sayısı:100550
Tema İçe Aktarma:✘ HAYIR✘ HAYIR
Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
AI Editör:✘ HAYIR&# X2714; EVET
Mobil Cihazlar İçin Optimize Edildi:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
 • Tilda yaklaşık 100 şablon sunar. İşletme, e-Ticaret, Etkinlikler, Bloglar ve daha pek çok kategoriye ayrılırlar. Tüm bu şablonlarla ilgili temel sorun, tek sayfalık düzen olarak gelmeleridir. Dahası, hepsi aynı ve oldukça basit görünüyor. Bireysellik beklememelisiniz. Hepsi aynı düzen kullanılarak geliştirilmiş gibi görünüyor.

  Tüm şablonlar mobil cihazlara duyarlı olmasına rağmen, web sitenizin mobil sürümü beklediğinizden farklı görünebilir. Örneğin, menüyü değiştirmeye ve daha fazla bölüm eklemeye karar verirseniz, sitenin mobil üstbilgisi, mobil kullanım kolaylığıyla hiçbir ortak yanı olmayan farklı bir şekilde görüntülenebilir.

  Aynı zamanda mobil önizleme modu yoktur. Böylece, düzenleme işlemi sırasında sitenizin akıllı telefonlarda veya tabletlerde nasıl görüneceğini asla kontrol edemezsiniz. İyi haber, sistemin blok animasyonu gibi bazı hafif web tasarım özellikleri sunmasıdır. En azından sayfa öğelerinizi biraz daha canlı ve ilgi çekici hale getirme şansınız olacak.

 • Wix 550’ye kadar farklı duyarlı tema seçeneğine sahiptir. Bu türdeki diğer web sitesi oluşturucularıyla karşılaştırıldığında en büyük tema seçimini sunar. Burada hazır bloglar, küçük işletme siteleri, açılış sayfaları, dijital mağazalar, profesyonel portföyler vb. Arasından seçim yapabilirsiniz. Tüm şablonlar şık ve ilgi çekici görünür..

  Her bir tema teması, ilgili eklentiler veya uygulamalarla birlikte gelir. Aynı zamanda, sitenin tabletlerde ve akıllı telefonlarda nasıl görüneceğini önizleyebilirsiniz. Ayrıca, mobil sürümü masaüstü sürümünü değiştirmeden kendi mobil cihazınız üzerinden düzenleyebilirsiniz..

 • Gerçek Wix web sitesi örneklerine göz atın.

Tilda ve Wix: Tilda, tüm şablonlar aynı görünüyorken, modern web tasarımı, duyarlı şablonlar mobil düzenleme ve önizleme modları ve ilgili widget’lara ve eklentilere sahip hazır şablonlar sunan Wix ile neredeyse hiç rekabet edemez.

4. Müşteri Desteği

 • Tilda kullanıcıların onayını artırmak için çeşitli yollar sunar. Destek ekibinin genel izlenimi tuhaf. Bir yandan, platformda farklı konularda kesinlikle yardımcı olabilecek video eğitimleri, makaleler ve kılavuzlar içeren büyük bir Yardım Merkezi var..

  Öte yandan, destek ekibi beklediğimiz kadar kalifiye görünmüyor. Canlı bir sohbet özelliği ve bilet sistemi olmasına rağmen, destek yöneticileri genellikle web sitesinde bulunan makalelere bağlantılar sunar. Yardım Merkezi soruları cevaplamak yerine. Diğer bir deyişle, çevrimiçi sohbet etmenin bir anlamı yoktur, çünkü eşik, ilgili yayındaki cevabı aramak zorunda kalacaktır..

 • Wix profesyonel ve deneyimli bir destek ekibine sahiptir. Platform aynı zamanda özel Yardım Merkezi herhangi bir konuda sonsuz bilgi ile. Burada, SEO ayarlarını yapma, şablonları düzenleme, bloglarla çalışma vb. Hakkında birkaç ipucu bulabilirsiniz..

  Platformun blogunun yanı sıra tonlarca kullanışlı makale ve kılavuz da var. Daha deneyimli kullanıcılarla sohbet etmek ve yardım istemek için yerel forumu ziyaret edin veya geleneksel bir biletleme sistemi aracılığıyla Wix destek ekibiyle iletişime geçin.

Tilda ve Wix: Tilda desteği yalnızca basit sorular söz konusu olduğunda yardımcı olabilir. Diğer durumlarda, cevabı kendiniz aramanız gerekecektir. Wix destek ekibi daha kapsamlı ve yardımcı görünüyor.

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Tilda, ücretsiz paketi de dahil olmak üzere üç ana plan sunuyor. Bununla birlikte, yazılım tarafından sunulan tüm özelliklerin% 90’ına sahip olmadığı için ücretsiz plandan neredeyse hiç yararlanamazsınız. Tüm blokların yanı sıra entegrasyon yetenekleri de devre dışıdır. Daha fazla esneklik istiyorsanız, aşağıdakiler arasından seçim yapmanız gerekecektir:

  • Kişisel plan maliyeti $ 10 / ay ile ücretsiz bir etki alanı ve tüm Tilda özelliklerine ek olarak hosting. Plan sadece 1 web sitesi içeriyor.
  • İş planı maliyetlemesi Kişisel plandaki özelliklerin aynısı ile 20 $? Ay. Tek fark, en fazla 5 web sitesi içermesidir.

  Tilda Fiyatlandırma

  Gördüğünüz gibi, Tilda neredeyse en uygun maliyetli seçenek değil.

 • Wix daha geniş bir paket seçimi sunar. Ayrıca, Tilda sıfır paketine kıyasla daha fazla seçenekle birlikte gelen ücretsiz bir planı var. Ancak, bundan en iyi şekilde yararlanmanız gerekiyorsa, Premium planlardan herhangi birine ihtiyacınız olacaktır:

  Wix Fiyatlandırma Web Sitesi

  • kombo – Küçük işletmeler ve bloglar için aylık 13 ABD doları.
  • Sınırsız – Sınırsız depolama alanı ve bant genişliği ile aylık 17 ABD doları.
  • profesyonel – Promosyon araçları arayan markalı web siteleri için aylık 22 ABD doları.
  • vip – Tüm Pro özellikleri + VIP desteği, gelişmiş analitikler vb.İle 39 $ / ay.

  Wix ayrıca e-ticaret projeleri için ayrı bir paket kategorisi vardır. Fiyat, küçük çevrimiçi mağazalar için aylık 23 $ ‘dan büyük işletmeler için 500 $’ a kadar değişmektedir..

  Wix Fiyatlandırma İşletmesi

Tilda ve Wix: Tilda bu paraya pek değmezken, Wix nispeten düşük fiyatlarla çok daha fazla özellik ve yetenek sunuyor.

Alt çizgi

Farklı liglerden iki web sitesi oluşturucusunu karşılaştırmak gerçekten zor. Tilda hala genç ligde, Wix zaten en iyi web sitesi kurucularının En Yüksek Ligi’nde bir isim yaptı. Tüm kategorilerde başı çekiyor ve açıkçası daha iyi bir seçenek.

TildaTilda geliştirme aşamasında gibi görünen tipik bir WYSIWYG web sitesi kurucusudur. Sistem oldukça ham ve kesinlikle bazı temel özelliklere sahip değil. Gelecekte iyi bir potansiyele sahip olsa da, bugün sadece basit bir yapı ve temel özellik seti olan tek sayfalık siteler için çalışacaktır.. Tilda

WixWix gelişmiş teknolojileri ve yenilikçi bina yaklaşımıyla en iyi web sitesi üreticilerinden biridir. Yazılım, AI tabanlı web araçlarını, minimum yaklaşımla kendi web sitelerini oluşturmak için zengin bir özellik setiyle birleştirir. İster profesyonel bir portföy isterse işletme için büyüyen bir çevrimiçi mağaza olsun, herhangi bir proje için işe yarayacaktır.. Wix.com

Bir kez daha gözden geçirdiğimizde Wix’in rekabet dışı olduğunu gösteriyor. En azından şimdilik.

TildaWix
Kullanım kolaylığı:Tilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve Wix
Özellikleri:Tilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve Wix
Tasarımlar:Tilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve Wix
Müşteri desteği:Tilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve Wix
Fiyatlandırma:Tilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve Wix
Genel puanı:Tilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve WixTilda ve Wix

Wix’i Şimdi Deneyin

 Bedava

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map