uCoz ve Wix

uCoz ve Wix


uCoz ve Wix, dünya çapında milyonlarca kullanıcıyla popülerlik kazanan iki popüler ve tam özellikli web sitesi oluşturucusudur..

Sistemler, gelişmiş ve çağdaş tasarım özelleştirme yaklaşımları, duyarlı şablonları ve hızlı ve etkili web geliştirme sürecine katkıda bulunan özelliklerin çok yönlülüğü nedeniyle kendilerini farklılaştırdı.

Hızlı Anlık Görüntü:

uCozuCoz – yeni başlayanlar ve web tasarım uzmanları için iyi çalışan en eski çok amaçlı web sitesi oluşturucularından biridir. Sistem bir modül yapısına sahiptir ve herhangi bir kodlama olmadan kaliteli projeleri sıfırdan başlatmayı mümkün kılar. uCoz.com

WixWix web tasarım nişinin en iyi temsilcilerinden biri olarak herhangi bir sunum gerektirmeyen, dünya çapında popüler hepsi bir arada web sitesi oluşturucusudur. Platform güçlü özellikler, duyarlı tasarımlar ve web sitesi geliştirme esnekliğine sahiptir. Kullanıcıların zaman ve emek yatırımı yapmaya değer profesyonel projelere başlamalarını sağlayan şey budur. Wix.com

uCoz ve Wix, en iyi web sitesi oluşturucularının derecelendirmesinde lider konumlardadır, ancak her hizmet web sitesi oluşturma sürecine bireysel yaklaşımdan yararlanır. Bunlardan hangisi rakibine üstün gelir ve bir hizmeti diğerinin üzerinde tercih etmek mümkün müdür? Bilgili bir karar vermek için her platformun avantajlarını ve dezavantajlarını keşfetmek için bize katılın.

1. Kullanım Kolaylığı

 • uCoz. Web sitesi oluşturucu çok amaçlı bir araçtır, yani kelimenin tam anlamıyla her türlü web sitesini başlatmak için kullanılabilir. Bununla birlikte, sistem çoğunlukla tam özellikli forumların, blogların, haber portallarının, iş projelerinin, devlet ve eğitim kurumlarının web sitelerinin yanı sıra çevrimiçi mağazaların geliştirilmesi gibi karmaşık web tasarım görevlerini çözmek için kullanılır. Ancak bu, sistemle daha basit projeler oluşturamayacağınız anlamına gelmez..

  uCoz

  uCoz, portföyler, açılış sayfaları, promosyon web siteleri ve benzeri projeler oluşturmanıza olanak tanır. Böyle geniş bir uygulama alanı esas olarak sistemin modül tabanlı yapısı ile açıklanmaktadır. Çok yönlü modülleri seçerek ve entegre ederek web tasarım hedeflerinize kolayca ulaşarak projelerinize gereken uzmanlığı sağlayabilirsiniz.

  Hizmete kaydolma süreci sadece hızlı değil, aynı zamanda kullanışlı ve basittir. Platforma katılmak için kayıt formunu doldurmanız veya uID özelliğini kullanmanız yeterlidir. Gerekli tüm bilgileri gönderdikten sonra, daha fazla özelleştireceğiniz tasarımı seçmek zorunda kalacağınız şablon koleksiyonuna yönlendirileceksiniz. Bunu yapmak için, web sitesinde görmek istediğiniz modülleri işaretlemeniz de istenecektir. Basit görünüyor, değil mi? Aslında, uCoz gerçekten oldukça basittir, ancak gösterge tablosuna, yapısına, işlevselliğine ve web tasarım yaklaşımına alışmak biraz zaman alabilir.

 • Wix. Bu, etkileyici sadeliği ve rahatlığı nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılan en popüler ve özellik yüklü web sitesi oluşturucusudur. Bu yaratıcı insanlar ve iş adamları için neredeyse ideal bir seçenektir. Sistem, çok fazla sayfa içermeyen küçük, görsel olarak çekici ve fonksiyonel web siteleri oluşturma konusunda harika çalışıyor. Bunlar bloglar, portföyler, işletme web siteleri, açılış sayfaları, promosyon web siteleri ve uzun mesajlardır. Platformla küçük ve orta ölçekli web mağazaları başlatmak da mümkündür, ancak büyük ölçekli bir çevrimiçi mağaza almayı planlıyorsanız, niş odaklı web sitesi oluşturucu.

  Wix Standart Editör

  Web sitesi oluşturucu, kullanıcılar üzerinde bir izlenim yaratabilecek çarpıcı web siteleri başlatmak isteyen herkese hitap edecek. En iyi WYSIWYG web tasarım deneyimini sağlayan satır içi düzenlemeyi destekleyen sürükle ve bırak düzenleyicisini kullanır. Wix bir sürükle ve bırak sistemi, bireysel web sitesi tasarımı oluşturmak için web sitesi öğelerini bir web sitesinin herhangi bir bölümüne yerleştirmeyi sağlar.

  Platform, bir web sitesinin sabit bir yapısı olmadığında “mutlak konumlandırma” yaklaşımını kullanır. Bu, web sitesi düzenleme için iyidir, ancak web sitesi geliştirme işlemi sırasında şablonlar arasında geçiş yapılmasına izin vermez. Bu bazen özellikle yeni başlayanlar için pek uygun değildir.

uCoz ve Wix. Wix, sadelik açısından kesinlikle kalabalığın arasından sıyrılıyor. Kolay ve anlaşılır kayıt sürecinin yanı sıra sezgisel ve kullanışlı web tasarım yaklaşımı sunar. Yeni başlayanlar ve profesyoneller herhangi bir kodlama yapmadan sistemi eşit şekilde yönetebilir ve kullanabilir.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • uCoz. Sistem tam özellikli, yani gelişmiş işlevsellik sunuyor. Ağırlıklı olarak web tasarım sürecinin kendisi ve hazır proje üzerinde olumlu etkisi olan modül entegrasyonu ile gerçekleştirilir. Özellik, net web sitesi düzeni oluşturmaya izin verirken, işlevselliği entegre widget’ların sayısı ve türü ile belirlenecektir.

  uCoz Kontrol Paneli

  Profesyonel bir web sitesini başlatmak ve yönetmek için ihtiyacınız olan her şey burada. Modül seti burada geniş. Bunlar arasında Site Kataloğu, Reklam Panosu, SSS, Testler, Eshop, Sosyal Medya Yayıncısı, Sayfa Editörü, Forum, Blog, Site Kataloğu, Ziyaretçi Defteri ve Fotoğraf Kataloğu sayılabilir..

  Görevlerinizi tamamlamak için gerekli modülü veya ayarları bulabilirsiniz. Burada web sitesi tanıtımına çok dikkat edilir. Promosyon kampanyaları oluşturmayı mümkün kılacak ayrı bir SEO modülü var (bağlam, iç optimizasyon, bağlantı kurma vb..). Her modül kendi ayarlarıyla birlikte gelir ve rastgele kurulur: her şey merkezileştirilmiş, kullanışlı ve sorunsuz görünür. Gerektiği kadar çok işlev aracı kullanabilirsiniz. Gerisi işi kolaylaştırmak için aktif değil.

  uCoz e-Ticaret işlevselliği birinci sınıf düzeydedir ve aslında hazır bir dijital mağaza olan ilgili bir uShop modülünü entegre ederek gerçekleştirilebilir. Bir web mağazası başlatmayı, mallarınızı veya hizmetlerinizi tanıtmayı, satılık ürünleri sunmayı vb. Planlayın, web sitesi oluşturucunun gelişmiş e-Ticaret işlevini kullanarak kolayca yapabilirsiniz..

  uShop modülü, kategoriler oluşturmanıza ve özelleştirmenize, satışa sunulan ürünleri içe / dışa aktarmanıza, açıklamalar ve parametreler eklemenize olanak tanıyan güçlü ürün yönetim sistemi ile birlikte gelir. Ayrıca müşteri siparişlerini yönetmek, satışları ve web mağazası performansını genel olarak takip etmek ödeme / nakliye seçeneklerini seçmek için. Ayrıca, sistem, ticaret platformları için bir zorunluluk haline gelen gösterge tablosunda SSL sertifikası oluşturma fırsatı sunar (kullanıcı kişisel veri güvenliği, arama motoru sıralama etkisi vb.).

  Sonuç olarak, uCoz, biçimi ve sunduğu fırsatlar açısından CMS’yi web sitesi üreticilerinden daha çok andırıyor. Bu kesinlikle evrensel bir sistemdir ve her türlü ihtiyaca cevap verir ve herhangi bir sonuca ulaşmayı mümkün kılar. Oldukça basit ve derin özü var.

 • Wix. Görsel bir düzenleyiciye sahip bu üst düzey web sitesi oluşturucu, bu sınıftaki diğer tüm ürünlerden çok daha fazla seçenek sunabilir. Sürükle ve bırak özelliğini ve kısayol tuşu kombinasyonlarını destekler. Öğeler arasında hızlıca geçiş yapabilir, ekleyebilir, düzenleyebilir, kopyalayabilir, silebilir vb. Böylece, burada herhangi bir görevi tamamlarken ihtiyaç duyabileceğiniz her şey vardır..

  Wix Editör

  Wix, düzenleme seçeneği nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılıyor. Böylece, deneyimli kullanıcılar web sitelerini standart bir Wix Editor ile düzenleyebilirler. Bunu yapmak için, sistemin sunduğu araç setini kullanarak mevcut şablonlardan birini seçip özelleştirmeleri gerekecektir. Yapılan tüm düzenlemeler hemen kontrol panelinin önizleme penceresinde görüntülenir. Yeni başlayanlar, sırayla, gelişmiş Wix ADI aracı. Bu, web tasarımında sadece ilk adımlarını atan kullanıcıların ihtiyaçlarını ideal olarak karşılayan Yapay Tasarım Zekasına dayanmaktadır. Wix ADI, istek üzerine kullanıcıların gönderdiği bilgilere göre otomatik olarak web siteleri oluşturur.

  Wix ayrıca güçlü bloglama ve e-ticaret işlevselliği sunar. Sistem, bloglar ve küçük ve orta ölçekli çevrimiçi mağazalar oluşturmaya ve güncellemeye izin verir. Bu veya bu web sitesini tasarlamak için seçebileceğiniz belirli şablonların yanı sıra birden fazla entegre araç ve tasarım özelleştirme seçeneği vardır. Ayrıca, web sitesi oluşturucu arama optimizasyonu parametrelerini ayarlamayı mümkün kılan SEO Sihirbazı ile bilinir. Web sitenizin SEO konumlarını artırmak için yapabilecekleriniz, tüm sayfalar için meta etiketleri doldurmak ve düzenlemek, sosyal ağlarda yayın paylaşmak, insan dostu URL’ler ayarlamak, Google Haritalar eklemek, Google Analytics’i entegre etmek ve kontrol etmektir..

  Uygulama marketi web sitesi oluşturucunun bir başka önemli noktası. Bu, şu anda web sitesi geliştirme üzerinde çalışan ve web sitesi performansını artırmak isteyen her web tasarımcısı için en iyi yer. Sistemde bulunan widget’lar ve eklentiler ücretsiz ve ücretli olup, proje ihtiyaçları ve uzmanlık alanlarınızla gerçekten uyumlu olanları seçmek, bir restoran web sitesi, bir işletme projesi, bir portföy, bir forum veya.

  Yeni başlayanların yanı sıra, Wix’in web tasarım profesyonellerine de sunabileceği çok şey var. Onun Corvid özelliği hiç kodlama becerisi olmadan profesyonel web uygulamaları oluşturmak için gelişmiş açık geliştirme platformunun kullanılmasına izin verir. İşletme sahipleri, sırayla, Wix aracıyla yükseliş. Bu, etkili ve hızlı iş büyümesi için gereken yaklaşık 20 ürünü içeren hepsi bir arada iş çözümüdür.

uCos vs Wix. İşlevsel özellik söz konusu olduğunda, her iki web sitesi üreticisinin de sunabileceği çok şey vardır. UCoz modül entegrasyonu ile yüksek sonuca ulaşmaya izin verirken, Wix içerik bloklarını, düzenleme seçeneklerini, App Market widget’larını ve eklentilerini, araçları veya web tasarımcılarını ve diğer birçok işlevsel özelliği kullanmayı mümkün kılar. Bu açıdan, Wix uCoz’dan daha ikna edici görünüyor.

3. Tasarımlar

uCozWix
Tema Sayısı:300+500+
Tema Değişimi:&# X2714; EVET✘ HAYIR
Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Kod Düzenleyici:&# X2714; EVET✘ HAYIR
Mobil Cihazlar İçin Optimize Edildi:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
 • uCoz. Web sitesi oluşturucu birçok şablon sunar. Entegre sistem tasarımlarının kalitesi en üst düzeyde değildir, ancak bu bir sorun değildir. Ayrıca, web sitesi oluşturucu, gerçekten modaya uygun ve güncel görünen kaliteli ve profesyonel düzenlere ve şablonlara sahip etkileyici ve kapsamlı pazarına erişim sağlar. Tüm tasarımlar yiyecek, sanat, açılış sayfaları, otomotiv, restoran ve çok daha fazlası dahil olmak üzere ait oldukları sektörlere göre düzenlenmiştir. Bununla birlikte bilmeniz gereken şey, bu tasarımların ödenmiş olması, ancak maliyetlerinin minimum olmasıdır – şablon başına 5 ila 30 $ arasında değişir.

  uCoz ve Wix

  Seçilen tasarımlara kişiselleştirilmiş bir görünüm vermek için uCoz kod düzenlemeye izin verir. Geliştirmeyi planladığınız web sitesi bölümü veya kategorisi ne olursa olsun, koduna erişebilir ve gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Dahası, her modül kendi içinde bir avantaj olan düzenlenebilir elemanlar ve bloklarla birlikte gelir.

 • Wix. Sistem, etkileyici, çok yönlü ve zengin şablon koleksiyonundan dolayı özel bir ilgiyi hak ediyor. Uzmanlar, bu modern web geliştirme sektöründe mevcut en çarpıcı tasarımlar kümesi olduğu konusunda hemfikir. Bugün itibariyle, entegre tema sayısı 550’yi aşıyor ve her geçen yıl büyümeye devam ediyor.

  Tüm Wix şablonları varsayılan olarak yanıt verir ve ayrıca% 100 özelleştirilebilir. Tasarımlar ait oldukları uzmanlık alanlarına göre bölümlere ayrılmıştır. Bunun dışında, sıfırdan özelleştirmek için tamamen boş bir şablon seçebilirsiniz. Ancak, Wix’in yukarıda açıklanan mutlak konumlandırma özelliği nedeniyle bir şablon değiştirme seçeneği sunmadığı için seçim yaparken çok dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın..

  Wix Şablonları

  Tasarım yönüne gelince, şablon kalitesi ve özelleştirme seçeneklerine çok dikkat edilir. Birçok tasarım öğesi içeren çarpıcı web siteleri oluşturabilirsiniz. Şablonlar birkaç fare tıklamasıyla düzenlenir. İstediğiniz tasarımı seçin ve istediğiniz tasarımı elde etmek için sürükleyin.

  Wix birçok widget sunar. Web sitenizin tasarımını yepyeni bir seviyeye taşıyabilen çeşitli efektler, fotoğrafları yayınlanmadan önce düzenlemeyi mümkün kılan harika bir fotoğraf editörü, arka plan videosu, animasyon ve sinemagraf entegrasyonu seçenekleri var..

uCoz ve Wix. Wix’in şablonları harika, ancak değiştiremezsiniz, ancak uCoz şablonları her zaman değiştirilebilir. Dahası, kendi, benzersiz şablonunuzu bile oluşturabilir ve siteniz için kullanabilirsiniz. Web sitesi oluşturucu, tasarım özelleştirmesinde en üst düzeyde özgürlük sağlar ve bu nedenle karşılaştırmanın ötesindedir..

4. Müşteri Desteği

 • uCoz. uCoz güçlü, dinamik Topluluk Forumu en çok ihtiyaç duyduğunuzda destek bulabilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bir el kitabı var – uCoz Web Sitesi Oluşturma. Web sitesi oluşturucusunun ayrıca sistem güncellemelerini ve diğer ilgili bilgileri düzenli olarak yayınladıkları bir blogu vardır. Acil durumlar için ücretsiz ve ücretli varyantlarda mevcut olan bir bilet sistemi vardır. Biletleme sisteminden destek almak 24 saat kadar sürebilir. Destek hizmetinin başka bir sorunu, sistemin kesinlikle Canlı Sohbet’ten ve kullanıcıların karşılaşabilecekleri acil sorunları çözmelerini sağlayan telefon yardımından yoksun olmasıdır..
 • Wix. Wix’i kullanırken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, birçok yararlı bilgi içeren Forum veya Destek Merkezlerine gidin: video eğiticileri, SSS’ler ve diğer bağlantılar. Desteklerine e-posta yoluyla da başvurabilirsiniz. Web sitesi oluşturucu ayrıca, tüm kontrol paneli öğelerinin anlamını anlamaya yardımcı olan birçok ipucu, soru işareti ve bilgi istemi içeren kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir..

uCoz ve Wix. Karşılaştırmanın bu bölümünde, Wix’in sunabileceği daha fazla özellik var. Müşteri destek seçenekleri daha çok yönlü ve yardımseverdir. Web sitesi oluşturucu, yeni başlayanların stressiz bir şekilde başlamasına yardımcı olacak birçok yararlı medya içeren etkileyici bir öğrenme merkezine sahiptir. Kullanıcılar sorularının sistem uzmanları tarafından yanıtlanması için destek ekibiyle e-posta yoluyla da iletişim kurabilir.

5. Fiyatlandırma Politikası

uCozWix
Fiyatlandırma Seçenekleri:&# X2714; En az ($ 2.99 / mo);
&# X2714; Temel ($ 5.99 / mo);
&# X2714; En uygun ($ 7.99 / mo);
&# X2714; Maksimal ($ 15.99 / ay);
&# X2714; Dükkan ($ 9.99 / mo).
Standart Planlar:
&# X2714; Combo ($ 13 / ay);
&# X2714; Sınırsız (17 $ / ay);
&# X2714; Pro (22 $ ​​/ ay);
&# X2714; VIP ($ 39).

e-Ticaret / İşletme Planları ::
&# X2714; İşletme Temel ($ 23 / ay);
&# X2714; Business Unlimited (27 $ / ay);
&# X2714; Ticari VIP (49 $ / ay);
&# X2714; Kurumsal ($500 dolar).

Özellikleri:&# X2714; Bedava;
&# X2714; SEO Araçları;
&# X2714; Mobil Şablonlar;
&# X2714; Online Mağaza Modülü.
&# X2714; Standart ve iş / e-Ticaret planları;
&# X2714; 500’den fazla Profesyonel Şablon;
&# X2714; Güçlü e-Ticaret;
&# X2714; sınırsız bant genişliği.
 • uCoz. Web sitesi oluşturucu, web tasarım ihtiyaçlarınıza dayalı çok yönlü özelliklere sahip 4 plan sunuyor. Sistem, özel sistem etki alanı, ekstra reklamlar ve sınırlı disk alanı ile birlikte gelen ücretsiz bir sürüme sahiptir (Sadece 400 MB). Yalnızca sistemin özellik kümesini test etmek için iyi çalışır, ancak gelişmiş özelliklere erişmek için ücretli seçeneklerden birine yükseltmeniz gerekir. Bunlar Temel, Optimal, Maksimal ve Mağaza planlarını içerir. İkincisi, e-Ticaret projelerini başlatmak ve yönetmek için en iyi seçimdir.

  uCoz ticari olmayan kuruluşlar için reklam bannerını ücretsiz olarak kaldırır. Herhangi bir para ve kısıtlama olmaksızın, çevrimiçi mağaza hariç tüm işlevselliği elde edersiniz. Bu avantajdan yararlanmak için teknik desteğe bir soruşturma yazmanız yeterlidir.

 • Wix. Platform, standart web siteleri ve e-Ticaret / iş projeleri için ayrı planlar sunar. Hiç bitmeyen ücretsiz planı kullanarak hiçbir ücret ödemeden entegre özellik setinin test edilmesini sağlar. Ancak, projenizi geliştirmeye karar verdiğinizde, ücretli aboneliklerden birine geçmeden gitmezsiniz. Standart Wix planları Combo, Unlimited, Pro ve VIP’dir. e-Ticaret / iş planları sırayla Business Basic, Business Unlimited, Business VIP ve Enterprise’ı kapsar.

  Tüm Wix planları, çevrimiçi ödeme kabul etme özelliği, artan depolama alanı, çeşitli ödeme yöntemleri, özel alan adı bağlantısı, Wix reklamlarının bulunmaması ve diğer önemli özellikleri kapsar. Hangi plan için giderseniz gidin,% 100 komisyon ücretsiz olacak, bu da işletme sahipleri için çok önemlidir. Önemli olan, web sitesi üreticisi sık sık Wix aboneliklerini seçerken büyük tasarruf etmenizi sağlayan indirimler, bonuslar ve özel teklifler sunar.

uCoz ve Wix. Fiyatlandırma açısından, her iki web sitesi üreticisi de yatırıma değer. uCoz, hesabınızı yükseltmek zorunda kalmadan özel alan adlarını ücretsiz olarak bağlamanıza olanak tanır. Wix ise daha geniş bir fiyatlandırma seçenekleri yelpazesi sunuyor. Standart web siteleri ve iş projeleri için planlar seçmenize izin verir, web tasarım ihtiyaçlarınızla eşleşen terimlerle en iyi seçeneği seçmenizi sağlar.

Sonuç olarak

Hem uCoz hem de Wix, web yayıncılık sektöründe saygın, köklü markalardır. Web sitesi oluşturucuları, basit, sezgisel ve işlevsel web oluşturma deneyimi sağlayarak farklı türdeki projeleri başlatmayı ve etkili bir şekilde yönetmeyi mümkün kılar.

uCozuCoz – modül tabanlı yapısı, kapsamlı tasarım özelleştirme seçenekleri, uygun fiyatlı ve entegre ve üçüncü taraf şablonlarının çok yönlülüğü ile bilinen ücretsiz bir web sitesi oluşturucusudur. Sistem ayrıca bireysel web sitesi tasarımı oluşturmanıza izin veren kod düzenlemeye izin verir. uCoz.com

WixWix profesyonel duyarlı ve özelleştirilebilir şablonlar, gelişmiş AI tabanlı web sitesi düzenleme, zengin App MArket ve onu öne çıkaran diğer üst düzey özelliklerden oluşan şaşırtıcı koleksiyonu nedeniyle büyük niş kazanmış en popüler ve tam özellikli web sitesi oluşturucusudur. kalabalık. Wix.com

Hangi web sitesi oluşturucusu karşılaştırmanın galibi sayılabilir? İnceleme, her iki sistemin de dikkate değer olduğunu kanıtladı. Hiç şüphe yok ki, orada mevcut en iyi web oluşturma araçları listesine dahil edilmiştir. İlk kez çalışanlar ve web uzmanları için eşit derecede harika çalışıyorlar. Mevcut web tasarımınızın en çok eşleşen web sitesi oluşturucuyu seçmesi gerektiğini düşünün.

uCoz vs Wix: Karşılaştırma Çizelgesi

uCozWix
1. Kolaylık8/1010/10
2. Özellikler10/1010/10
3. Tasarım8/109/10
4. Destek9/1010/10
5. Fiyatlandırma10/1010/10
Genel:9.0 / 1010.0 / 10
Şimdi dene Şimdi dene
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map