uCoz ve WordPress

uCoz ve WordPress


uCoz ve WordPress, her sistemin kalabalığın arasından sıyrılmasını sağlayan zengin işlev, özellik ve seçenek çeşitliliğine sahip kaliteli ve profesyonel web oluşturma araçlarıdır. Aslında, farklı lideri en başından tanımlamak imkansızdır.

Her hizmetin sunabileceği çok şey vardır ve her biri belirli bir web oluşturma hedefi etrafında odaklanır. Bu durum, temel özelliklerini ve sonuçlarını öğrenmek için uCoz ve WordPress’i inceleme ve karşılaştırma gereğini tetikledi..

Hızlı Anlık Görüntü:

uCozuCoz – 2005 yılında başlatılan web tasarım endüstrisinin en eski temsilcilerinden biri olan güçlü ve oldukça popüler bir web sitesi oluşturucusudur. Sistem işlevselliği, esnekliği, evrensel doğası ve rahatlığı nedeniyle kullanıcılara hitap eder. Sıradan kullanıcılar arasında olduğu gibi ürünlerinin para kazanmalarını amaçlayan web yöneticileri arasında da popülerdir.. uCoz.com

WordPressWordPress – herhangi bir sunum gerektirmeyen, dünyaca bilinen ücretsiz açık kaynaklı bir CMS’dir. Hizmet, uzun vadeli perspektiflerle ciddi projeler başlatmak isteyen tüm deneyimli web tasarımcıları tarafından bilinir. CMS başlangıçta bir blog platformu olarak oluşturuldu, ancak şimdi birden fazla web oluşturma ihtiyacı için uygulanacak zorlu niş rekabete dayanmayı başardı. WordPress.org

Bu web sitesi oluşturma araçları için artan kullanıcı talebi göz önüne alındığında, WordPress ile uCoz’u karşılaştırmaya karar verdik. Bunlardan hangileri yüksek performans, güvenilirlik ve işlevsellik ile birlikte olağanüstü kullanım kolaylığı sağlayacak? Hangileri çeşitli hedef kitleler için daha iyi çalışır? Şimdi her iki sistemin sırlarını açıklamanın tam zamanı.

1. Kullanım Kolaylığı

 • uCoz. Web sitesi oluşturucu, karmaşık karmaşık projelerin farklı türlerinin oluşturulmasıyla ilgilenen kullanıcılar için en iyi şekilde çalışacaktır. Bunlar arasında işletme web siteleri, bloglar, portföyler, açılış sayfaları, promosyon siteleri, çevrimiçi mağazalar, portallar, haber kaynakları ve.

  Ayrıca, web tasarımı deneyimi çok farklı olabilecek yaratıcı mesleklerin, serbest çalışanların, girişimcilerin temsilcileri için ilginç ve basit olabilir. Web sitesi geliştirmede profesyonel olsanız veya kariyere yeni başlamış olsanız da, uCoz ihtiyaçlarınıza ve stilinize uyum sağlamak için doğru seçim olabilir.

  uCoz Kontrol Paneli

  HTML okuma yazma bilmeyenlere yönelik olarak tasarlanan rekabetin aksine, uCoz hem son kullanıcıları hem de web profesyonellerini (tasarımcılar, geliştiriciler ve tüm ajanslar) hedefliyor, çünkü özellik seti hem DIY hem de ‘profesyonel’ editörleri içeriyor.

  Hizmetin kontrol paneli oldukça kullanıcı dostudur ve hizmete alışmak fazla zaman almaz. Ancak, bazı çağdaş web sitesi üreticileri tarafından sunulanlara kıyasla biraz daha basit.

  Burada standart bir WYSIWYG / sürükle ve bırak editörü bulamazsınız, ancak bu, profesyonel web siteleri oluşturmak için hizmeti seçenler için ciddi bir sorun değildir. Bu, platformun kullanımından en iyi şekilde yararlanmak için hafif bir öğrenme eğrisi ima ettiği anlamına gelir, ki bu biraz zaman alabilir.

  uCoz Sayfa Editörü

  uCoz ilk bakışta karmaşık görünebilir, ancak mantığını anladıktan sonra sistemin ne kadar akıllı ve esnek olduğunu anlayacaksınız. UCoz ile bir site oluşturmak, bir hesap oluşturmak, varsayılan olarak sunulan alt alan adı yerine bir alan adı seçmek ve sistem sihirbazında web sitesi özelliklerini ayarlamakla başlar.

  Bir sonraki adım, ihtiyaçlarınıza bağlı modül seçimi ve web sitesi özelleştirmesini içerir. Bu nedenle, sisteme hakim olmak konusunda karmaşık bir şey yoktur – sadece belirli web tasarımı yaklaşımına alışmak için biraz daha sabır, çaba ve zaman gerektirir..

 • WordPress. Bu, ilk bakışta nispeten anlaşılabilir ve basit görünen açık kaynaklı bloglama CMS’dir. Hizmet, ilk uygulama web alanı blog oluşturma kadar olsa da, çeşitli proje türleri oluşturmayı mümkün kılar. Tercih eden kullanıcılar, genellikle metin materyalleriyle sık sık güncellenen içerik açısından zengin web siteleri oluşturma niyetinde olduklarından, gönderme seçeneklerinin ayrıntılarına çok dikkat edilir..

  Başlangıçta WordPress panosunun uCoz tarafından sunulandan daha basit ve sezgisel olduğu anlaşılıyor. Sistemi kurduktan ve kontrol panelini ve içerdiği çeşitli bölümleri keşfetmeye başladıktan hemen sonra, hizmetin başlangıçta göründüğünden çok daha karmaşık olduğunu fark edersiniz. Bu, özellikle karmaşıklıklarının tüm spektrumu ile başa çıkmak için daha fazla zaman ve çaba gerektiren yeni başlayanlar için geçerlidir..

  WordPress Web Sitesi Editörü

  Kullanıcılar, sistemin işlevselliğini ortaya çıkarmak için çok çeşitli becerilere ihtiyaç duyarlar. Yeni başlayanlar da birkaç el kitabı, forum ve YouTube video eğitimi okuduktan sonra kullanabilirler, ancak sıradan bir şablon tabanlı promosyon web sitesinden daha karmaşık web siteleri oluşturamazlar..

  WordPress gibi basit bir CMS bile ciddi projeler geliştirmek için profesyonel yaklaşım gerektirir. Burada karşılaşabileceğiniz en büyük sorunlar barındırma, eklentiler ve güvenlik sorunlarıdır. Eklentilerden bahsetmişken, hizmeti onlarsız kullanmaktan en iyi şekilde yararlanamayacaksınız. Bunun nedeni, eklentilerin web sitesi performansından en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olması ve yararlanmayı planladığınız özelliklerin tümünü ortaya çıkarmasıdır..

uCoz ve WordPress. Tabii ki, yüzlerce saat boyunca her iki platformdaki ayarlarla uğraşabilirsiniz, ancak bir web sitesini çalıştırmak ve çalıştırmak için uCoz daha iyi bir seçenektir. WordPress, ek eklenti entegrasyonu ile karmaşık projeler oluşturmaya da izin verir. Sistemi kullanmak oldukça zor değil – sistemi gelecekte kullanmak isteyen kişiler için birkaç gün meselesi.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • uCoz. Web sitesi oluşturucu, kullanım kolaylığı için iki alana bölünmüş geniş bir web oluşturma seçenekleri yelpazesi sunar. Bunlar genel ayarlar ve modül parametreleridir. Web sitesi işlevselliğinin tamamını ayarlamak ve gerekli performansı sağlamak için genel ayarlar uygulanır.

  Kişisel tercihlerinize ve web tasarım hedeflerinize göre modüller eklenir. Burada birçoğu var, ancak bir kerede tüm modülleri kullanmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine, sadece proje gerçekleştirmeniz için ihtiyacınız olacak olanları seçebilirsiniz. Gösterge tablosundaki miktar ayarlarını kendi başınıza ayarlamak mümkündür. Gerekli tüm öğeleri ekleyin ve ihtiyacınız olmayacak öğeleri kaldırın. UCoz tabanlı web siteniz tam istediğiniz gibi görünecektir.

  uCoz Tasarım ve CSS Editörü

  Bilmeniz gerekenler, uCoz’un daha derin proje özelleştirmesine katkıda bulunan CSS ve HTML web sitesi düzenlemesi üzerinde tam kontrol sağlamasıdır. Ancak, kod düzenleme yoluyla web tasarım sürecinizi kontrol ederken, her zaman bir şey bozmak ve web sitenize zarar vermek için bir şans olduğunu unutmayın. Bu nedenle, programlama becerileriniz yoksa, bu yararlı bir çözüm olabileceği için bunları öğrenmeye ve kullanmaya çalışmanıza gerek yoktur – sistem, gösterge tablosunda bulunan web sitesi düzenleme araçlarının uygulamasıyla manuel tasarım özelleştirmesine izin verir. Bunları entegre etmeden önce mevcut hazır sistem modüllerini (Forum, Online Mağaza, Sohbet Kutusu, Haber Beslemesi, Blog, Anketler, Makale Katalogları, Çağrı Panosu, Sosyal Ağ Kaydı, Ziyaretçi Defteri vb.) Özelleştirmek için kullanabilirsiniz. web sitenize.

  Bunun dışında, uCoz, onunla oluşturulan web sitelerinin tanıtımını yönetmek için en iyi modüllerden birini sunar. Tüm materyaller / kategoriler için insan dostu URL’ler, başlık ve açıklama meta etiketleri ayarlama fırsatı – bu, sistemin sunduğu SEO optimizasyon seçeneklerinin tam listesi değildir. SEO modülü ayrıca pozisyonları izlemek, bağlantı satın almak vb..

  uCoz SEO Modülü

  Kesinlikle beğeneceğiniz bir diğer özellik, kişisel ve ödeme bilgilerinin maksimum güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için SSL Sertifikalarını web sitelerinize bağlama fırsatıdır. Ancak, bir e-ticaret web sitesi başlatmayı planlıyorsanız, bu özellik çoğunlukla kullanışlı olacaktır..

  Burada altı çizilmeyi hak eden önemli bir özellik de var. Bu, görme engelli kişiler için web sitesi sürümünün tek tıklamayla etkinleştirilmesi için bir fırsattır. Bu, uCoz ile bir web sitesi oluşturma kararı alan kar amacı gütmeyen kuruluşlar için dikkate değer bir avantajdır.

 • WordPress. CMS, görsel olarak çekici web sitelerini mükemmel performansla başlatmayı mümkün kılan çok çeşitli özellikler, tasarım özelleştirme araçları ve seçenekler sunar. WordPress uygulamasının ilk küresi bir zamanlar blog sitelerinin geliştirilmesine düşmüş olsa da, hizmet hızlı bir şekilde herhangi bir web oluşturma ihtiyacını karşılayabilecek çeşitli özelliklerle güçlü bir platforma dönüştü. İçerik yükleme ve yönetimi burada basit ve hızlıdır, ancak sistem kurulumu fazla zaman ve çaba gerektirmez.

  Tek nüans burada programlama becerileri olmadan gitmek mümkün değildir, eğer tam özellikli bir web sitesi tasarlama niyetinde. Aynı şey eklenti ve şablon entegrasyonu ile ilgilidir. Mesele, platformun işlevselliğinin çok fazla entegrasyon seçeneğine bağlı olmasıdır.

  Temel WordPress sürümü oldukça zayıf, ancak hazır yerleşik şablonlar ve eklentiler koleksiyonu var. Çoğu durumda, sonuç vermeyi planladığınızdan emin olmak için bu yeterli değildir. Böylece, projenize gelişmiş performans ve olağanüstü tasarım sağlamak için fazladan eklenti eklemeden ve şablonlar ayarlamadan gitmeyeceksiniz. Web’de hem ücretsiz hem de ücretli olabilecek yüzlerce varyantla karşılaşacaksınız.

  WordPress Eklentileri Kurulumu

  Hangi eklenti veya tema için giderseniz gidin, tamamen web sitenizin güvenliğini riske atmamak için güvenebileceğiniz profesyonel bir web tasarımcısı ile uğraştığınızdan emin olun. Unutulmaması gereken başka bir şey, eklenti entegrasyonunun, tamamlanıp yayınlandıktan sonra yapmanız gereken proje güncelleme sıklığını etkilediğidir. Eklentiler düzenli olarak güncellenir ve ne kadar çok kullanırsanız web sitenizi daha sık yeni sürüme geçirmeniz gerekir. Bu teknik olmayanlar için zor olabilir.

  Yeni doğmuş biriyseniz, kendi eklenti koleksiyonunuzu oluşturarak denemeniz gerekir. PHP programlama dilini biliyorsanız eklentileri manuel olarak da düzenleyebilirsiniz. Web sitenizin kopyasını kaydeden kodla ilgili tüm işlemleri gerçekleştirmeniz gerektiğini söylemeye gerek yok. Aksi takdirde, bu ne yazık ki sonuçlanabilir.

  UCoz’un aksine, WordPress kurulumu için ön ödemeli barındırma kullanılabilirliği gerekir. Seçim oldukça kapsamlıdır, ancak web sitenizin özelliklerine, sağlanan şartlara ve kullanılabilir bütçeye göre doğru kararı vermek hala kolay değildir. Gibi güvenilir barındırma sağlayıcıları Bluehost, Örneğin, web barındırma ihtiyaçlarını hakim miktarını kapsayan planları bir çeşitlilik sunuyoruz. En iyi web oluşturma çözümü olarak WordPress’i seçerken bunu aklınızda bulundurun.

uCoz ve WordPress. WordPress daha zengin özelliklere sahip gibi görünse de, uCoz hala iyi bir web sitesi kurmak için ihtiyacınız olan her şeyi sunuyor. WordPress, daha açık bir web sitesi özelleştirmesine ve kodlama becerilerinin uygulanmasına izin veren açık kaynaklı bir yazılım olduğundan şüphesiz daha esnek bir sistemdir.

3. Tasarımlar

uCozWordPress
Tema Sayısı:300+10k+
Tema İçe Aktarma:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Tema Değişimi:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Mobil Cihazlar İçin Optimize Edildi:&# X2714; EVET&# X2714; EVET HAYIR
 • uCoz. Web sitesi oluşturucu şu anda 400’den fazla kalite temasını kapsayan 20’den fazla şablon kategorisi sunmaktadır. Arama kolaylığı ve kullanıcı kolaylığı için, tüm şablonlar düzenli olarak güncellenen tematik kategorilere ayrılır. Hizmetin oluşturulduğu yılı göz önünde bulundurarak uCoz şablonlarını modern ve profesyonel olarak adlandırmak zordur. Bununla birlikte, mevcut tasarımların kalitesi iyi bir seviyededir ve çeşitli web tasarım tercihlerine kolayca ulaşabilir.

  UCoz şablon koleksiyonuna göz atarken, duyarlı tasarıma ve olağanüstü görünüme sahip eski şablon örneklerinin yanı sıra eski temalara da rastlayabilirsiniz. Her kategoride listenin en üstünde yer alan yeni şablonlara tercih vermek mantıklıdır.

  Duyarlı şablonlar seçmek daha iyidir, çünkü daha yeni, daha çekici ve herhangi bir mobil ve masaüstü cihazda göz atılabilir. Bu sorunu, herhangi bir tercihi karşılamak için binlerce uygun fiyatlı örnek bulabileceğiniz uTemplate.pro sisteminin marka mağazasını ziyaret ederek çözebilirsiniz. Ayrıca “Optimal” ile başlayarak, ücretli bir plana geçerek bu koleksiyondan istediğiniz premium şablonu alabilirsiniz..

  Başka bir seçenek, standart bir şablon elde etmek ve beğeninize göre özelleştirmektir. uCoz kapsamlı tasarım özelleştirme seçenekleri sunar. Web sitesi oluşturucu, web sitesi tasarımı düzenleme seçeneklerine güçlü bir şekilde odaklanır. Böylece, kendi şablonunuzu yüklemek, hazır örnekteki kodu düzenlemek, içindeki bölümleri değiştirmek veya web sitesi oluşturucuda sıfırdan kendi tasarımınızı oluşturmak mümkündür. UCoz ile her tür ve karmaşıklık seviyesinin tasarımından yararlanabilirsiniz..

  Sonuç olarak, web sitesi oluşturucu arayüz tasarımı oluşturma açısından geniş seçeneklere sahiptir. Bu, bu açıdan en iyi sistemlerden biridir, ancak işlemlerin çoğunu tamamlamak için temel HTML / CSS bilgisi olmadan gitmeyeceksiniz. Çekici ve benzersiz bir bonus şablonu ve diğer kullanışlı özellikler elde etmek için planı yükseltmek daha yararlıdır.

 • WordPress. CMS, ayarlardaki şablon tasarımlarını en baştan değiştirmeyi mümkün kılar. Burada 3 seçenek vardır, ancak binlerce tasarım çeşidi arasında seçim yapabilirsiniz. Renk, işlevsellik, düzen ve temaya göre düzenleyerek çok sayıda arama filtresi kullanabilirsiniz. Filtrelerde gerekli özellikleri doldurarak şablonları seçmenizi öneririz, çünkü bu, gerekli işlevselliği herhangi bir kodlama olmadan entegre etme olasılığını etkileyecektir..

  WordPress şablonlarının ücretsiz ve ücretli olabileceğini unutmayın, bütçe, konu ve stil tercihlerinin yanı sıra genel web tasarım hedeflerine göre seçiminizi etkileyebilir. Bununla birlikte, tasarımlar oldukça benzerdir, bu da HTML / CSS kodlama becerilerinin uygulanmasına büyük bir fayda sağlar. Özelleştirme seçenekleri çoğunlukla etkinleştirilmiş şablona bağlıdır: her birinde stok varyantında bulunmayan ekstra ayarlar olabilir. Ayarların miktarı genellikle geniştir: genel, düzen, editör, tipografi, kaydırıcı, ışık kutusu, menü, renk şeması, ana sayfa vb. En uygun şablonu seçtikten sonra, sonuçta düzenlemek kolay olan harika sonuç elde edersiniz. zorunluluk.

  Gerekli şablonu temel WordPress koleksiyonunda bulamazsanız, önceden tasarlanmış bir tema almak için web’de gezinebilirsiniz. Bu temalar tercih ettiğiniz seçeneğe bağlı olarak web sitenize ücretsiz veya ücretli olarak entegre edilebilir. Üçüncü taraf uzmanlar tarafından geliştirilen kalite ve güvenlik açısından da farklılık gösterebilir. Yani, her şeyi karıştırmamak için güvenilir bir web tasarımcısı ile uğraştığınızdan emin olun.

uCoz ve WordPress. Ne uCoz ne de WordPress, şablonlarının WYSIWYG düzenlemesini desteklemediği sürece, her iki sistem de en azından HTML / CSS ile ilgili temel bilgileri içerir. İyi haber şu ki, elbette kodlarla kullanışlıysanız, istediğiniz görünümü elde etmek için herhangi bir temayı tamamen yeniden oluşturabilirsiniz. UCoz şablonları varsayılan olarak tümleşik olsa da, WordPress temaları web’de de bulunabilir. Bu, seçiminizi biraz genişletir, ancak daha fazla dikkat gerektirir.

4. Müşteri Desteği

 • uCoz. Web sitesi oluşturucunun müşteri desteği oldukça kapsamlı değildir, ancak hizmeti kullanmanın temellerini sağlamak yeterlidir. Müşteri desteği, web tasarım sürecinin tüm aşamalarını kapsayan birden fazla el kitabına, makaleye, e-posta yardımına, video eğiticisine ve adım adım yönergeye erişim sağlar.

  Web sitesi oluşturucusunun gerçek avantajı büyük Topluluk Forumu, hangi hizmetin vurgulamak. Uzun zaman önce yaratılan uCoz, bilgilerini paylaşmaya ve yeni başlayanların sorularını burada yanıtlamaya hazır olan kullanıcılarla dünya çapında popülerlik kazandı. Ayrıca, hizmetin kontrol panelinde bulunan faydalı öneriler, ipuçları ve istemlerle de karşılaşabilirsiniz..

  Web sitesi oluşturucusunun şu anda yaklaşık 16 dil yerelleştirmesi olduğu sürece, bir bilet sistemi aracılığıyla İngilizce, Rusça, Portekizce, Rumence, Macarca ve Ukraynaca da dahil olmak üzere birçok dilde destek sağlamaktadır. Sistemin Topluluk Forumuna ulaşırken aynı diller seçilebilir.

 • WordPress. Açık kaynaklı CMS olarak WordPress hiçbir müşteri destek yardımı sunmaz. Bununla birlikte, kullanıcıların ihtiyaçlarının büyük kısmı, yeni başlayanların sorularına cevap almalarına ve onunla çalışmanın nüanslarını keşfetmesine yardımcı olan birçok forum, resmi öğretici, video dersleri ve SSS ile birlikte gelen güçlü ve büyük WordPress topluluğunda ele alınmaktadır. kullanıcıların hikayelerini ve önerilerini okumak.

  Doğrudan veya canlı müşteri desteği, çoğu kullanıcı için hizmetin önemli bir dezavantajı olan WordPress’te mevcut değildir..

WordPress ve UCoz Karşılaştırması. Her iki platform da etkileyici ve güçlü bilgi merkezlerine sahiptir. Ancak, e-posta desteği (ücretsiz ve premium) yalnızca uCoz tarafından sunulmaktadır. WordPress, yeni gelenlerin sistemle geçinmelerine ve nüanslarını öğrenmelerine yardımcı olmak için çok sayıda forum, yönerge ve SSS içeren çarpıcı bir kullanıcı topluluğuna sahiptir..

5. Fiyatlandırma Politikası

 • uCoz. Sistem, kullanıcıların özel ihtiyaçları için en uygun planı seçmelerine olanak tanıyan esnek fiyatlandırma politikasına sahiptir. İlk kez kullananların özellik kümesinin tamamını test etmesini ve daha sonra en iyi seçeneği seçmesini mümkün kılan ücretsiz bir plan vardır. Ücretsiz sürümün süresi asla dolmaz ve kredi kartı verilerinin sağlanması anlamına gelmez.

  Web sitesi oluşturucusunun inkar edilemez avantajlarından biri, kar amacı gütmeyen kuruluşlar için ücretsiz bir web sitesi başlatma fırsatıdır, ücretli planlar açısından kullanılan özellik kümesinden yararlanma. Yardım kuruluşunuz için bir eğitim sitesi, kilise sitesi, hastane web sitesi veya web projesi oluşturacak olsanız da, gerekli belgeleri (veya diğer kanıtları) sağlamak için web sitesi oluşturucunun destek hizmetiyle iletişime geçin ve reklamlardan yoksun tam özellikli web sitesi.

  Ücretli aboneliklerle ilgili olarak, sayıları şu anda 5 plan oluşturmaktadır. En ucuz abonelik size 2.99 $ / mo, en pahalı teklif ise $ 9.99 / mo. Kullanıcı, kayıttan sonraki 48 saat içinde herhangi bir fiyatlandırma planında% 50 indirim alabilir. Herkes alabilir – sadece sistemi ihtiyacınız olduğu kadar test edip yeni bir web sitesi oluşturun ve indirimi alın.

  Dahası, uCoz sık sık bonuslar ve özel teklifler sunar ve ayrıca 3-6 ay hatta bir yıl ve daha önce ödeme yaparak ücretli abonelik maliyetini azaltmak da mümkündür.

 • uCozWordPress
  Fiyatlandırma Seçenekleri:&# X2714; En az ($ 2.99 / mo);
  &# X2714; Temel ($ 5.99 / mo);
  &# X2714; En uygun ($ 7.99 / mo);
  &# X2714; Maksimal ($ 15.99 / ay);
  &# X2714; Dükkan ($ 9.99 / mo).
  &# X2714; Kurulum(Bedava);
  &# X2714; Şablon (Aynı anda 50 $);
  &# X2714; Hosting ($ 10 / aylık);
  &# X2714; eklentiler (itibaren 50 $).
  Özellikleri:&# X2714; Sınırsız bant genişliği;
  &# X2714; SEO Araçları;
  &# X2714; Mobil Şablonlar;
  &# X2714; Online Mağaza Modülü.
  &# X2714; Ücretsiz Başlangıç;
  &# X2714; Geniş Değiştirme Seçenekleri;
  &# X2714; Çok Sayıda Eklenti.
 • WordPress. Bu, indirme, kurulum ve daha fazla web sitesi yönetimi için herhangi bir ödeme gerektirmeyen tamamen ücretsiz bir hizmettir. CMS kullanım giderleriniz, gösterge tablosu mağazasında bulunmayan eklentilerin ve şablonların maliyetine düşer (ücretli eklentiler genellikle bir çevrimiçi mağaza veya web sitesi tanıtımıyla bağlantılıdır). Gösterge tablosunda bulunan tüm eklentiler ve şablonlar ücretsizdir. Seçim çok yönlü ve etkileyici.

  Ayrıca, alan adı ve barındırma işlemlerine de yatırım yapmanız gerekecek – WordPress burada ücretsiz seçenekler sunmuyor. Ne kadar çok eklenti yüklerseniz, barındırma yükünün o kadar güçlü olacağını unutmayın. Sonuç olarak, web siteniz yavaş çalışabilir, bu da trafiği olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle, özellikle büyük ölçekli projeler geliştirmeyi hedefliyorsanız, kaliteli barındırma almanız önerilir..

  En iyi çözümlerden biri BlueHost, hizmet tarafından önerilen resmi WordPress barındırma sağlayıcısıdır. Projeye yatırım yapmayı planladığınız bütçenin yanı sıra, çeşitli ihtiyaçlara, web sitesi boyutuna ve uzmanlığa ulaşmak için çeşitli planlar sunar. En ucuz Bluehost planı size sadece 2,95 $ / ay mal olurken, ima ettiği özellik yelpazesi sizi kesinlikle etkileyecektir. Özetlemek gerekirse, WordPress kullanmanın maliyeti (ücretli şablon, eklentiler, barındırma dahil) neredeyse uCoz’un maliyetine eşittir.

uCoz ve WordPress. Özellikle ticari web siteleri söz konusu olduğunda kalite önemlidir. UCoz ile kaliteli bir web sitesi oluşturmak, WordPress’e kıyasla daha ucuz görünüyor. Web sitesi oluşturucunun bitmeyen bir planı vardır, WordPress tüm kullanıcılar ve proje türleri için tamamen ücretsizdir. Bununla birlikte, genellikle oldukça maliyetli olan barındırma, alan adı, eklentiler ve şablonlar gerektirir. Böylece, her iki sistem de tam özellikli web siteleri oluşturmak ve yönetmek isteyen kullanıcılar için belirli finansal yatırımlar anlamına gelir.

Sonuç olarak

Web bina ihtiyaçlarını geniş bir yelpazede eşleştirmek için en iyi web sitesi oluşturucu seçme kararı kolay bir değil, ama bu tam olarak kullanıcıların bir web sitesi başlatmak için karar verirken karşılaştığı şeydir. uCoz ve WordPress, her biri kullanıcının dikkatini hak eden ve sayısız görevi tamamlamak için uygulanabilen iyi web oluşturma sistemleridir..

uCozuCoz 2005 yılında başlatılan ve o zamandan beri itibarını kaybetmeyen “eski nesil” web sitesi kurucusudur. Aksine, bu hepsi bir arada platform, kişisel ve ticari kullanım için farklı türde projeler oluşturmaya izin veren çoklu tasarım özelleştirme, web geliştirme ve tanıtım araçları ile birlikte gelir. Herhangi bir ücretin bulunmaması nedeniyle kar amacı gütmeyen kuruluşlar için ideal varyanttır. Geniş bir kullanıcı topluluğu için kesinlikle önerilir. uCoz.com

WordPressWordPress sezgisel olarak basit ve kullanımı kolay olan en iyi bilinen CMS’dir, ancak temel kodlama nüansları hakkında farkındalık gerektirir. WordPress esnekliği teorik olarak sınırsızdır, ancak eklenti kurulumu ile gerçekleştirilir. Hizmeti kullanmaktan en iyi şekilde yararlanmak için üçüncü taraf tasarımcılar tarafından sağlanan ücretsiz veya ücretli eklentiler yüklemeniz gerekir. WordPress.org

Hangi hizmet, yetkin web tasarımcıları ve yeni başlayanlar için hala en iyisidir? Her biri belirli özellik kümeleriyle geldiğinden ve belirli görevlerin tamamlanmasına odaklandığından, bu sorunun tek ayırt edici yanıtı yoktur. WordPress CMS dünyaca ünlü bir web oluşturma aracıdır, ancak uCoz buna mükemmel bir alternatiftir. Bu özellikle özellik kümesi söz konusu olduğunda, tasarım özelleştirme ve ima edilen fiyatlandırma seçenekleri için geçerlidir. Her iki hizmeti de test ederek nihai seçimi yapmak size kalmıştır!

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

uCozWordPress
Kullanım kolaylığı:uCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPress
Özellikleri:uCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPress
Tasarımlar:uCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPress
Müşteri desteği:uCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPress
Fiyatlandırma:uCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPress
Genel puanı:uCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPressuCoz ve WordPress

Şimdi uCoz’u deneyin

 Bedava

Howard Twitter profilim Facebook profilim e-mail Linkedin profilim

yazar hakkında

Ben Howard Steele, bu web sitesinin kurucusu ve genel yayın yönetmeni. Web oluşturma 10 yılı aşkın ile bu görev BT olmayan bir kişi için ne kadar karmaşık ve yorucu biliyorum. Hangi hizmeti seçeceğinize karar veremiyor musunuz? Benden tavsiye istemekten çekinmeyin. Sadece web sitenizin ihtiyaçlarını tanımlayın, size memnuniyetle yardımcı olurum.

Anasayfa »Karşılaştırma» uCoz vs WordPress

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map