Ucraft ve Kareler

Ucraft ve Squarespace esas olarak ticari web oluşturma amaçlı kullanılan iki popüler ve oldukça güçlü web sitesi oluşturucusudur. İster bir işletme web sitesi, bir açılış sayfası, bir portföy, bir çevrimiçi mağaza veya başka bir web sitesi türü başlatmanız gerekse, sistemler görevi iyi bir düzeyde tamamlamanıza yardımcı olacaktır..


Ucraft, tüm uzmanlık ve beceri seviyelerinden kullanıcılar için iyi bir seçimdir. Squarespace, Ucraft’tan çok daha eski (yaklaşık 15 yıl önce piyasaya sürüldü) ve temel olarak güvenilir web varlığı oluşturmayı planlayan çevrimiçi perakendecileri, küçükten büyüğe işletmeleri ve reklam öğelerini hedefliyor. Ayrıca e-ticaret web sitelerinin başlatılmasına izin verir.

Platformların yüzeysel benzerliğinden bağımsız olarak, oldukça çok yönlüdür ve her birinin hedef kitlesini sunacak çok şeyi vardır. Yani soru şu: ihtiyaçlarınıza en uygun servis hangisi ve hangisi daha kapsamlı bir özellik seti sunuyor? Bunu bulmak için, her iki platformu ayrıntılı olarak analiz etmek mantıklıdır. Tam olarak şimdi yapacağımız şey bu.

1. Kullanım Kolaylığı

 • Ucraft. Ucraft’ı keşfetmek ve ustalaşmak kolaydır. Web sitesi oluşturucuyu kullanırken ciddi sorunlarla karşılaşmazsınız. Kayıt süreci, web tasarım prosedürünün yanı sıra basit ve hızlıdır. Kolay adımları izleyerek, web tasarım becerileriniz arzulanandan çok daha fazla olsa bile, tam özellikli bir web sitesi alabilirsiniz.

  Ucraft Editörü

  Web sitesi oluşturucusunun geliştiricileri, tüm özellikleri birkaç kategoriye ayırarak yeni başlayanların ihtiyaçlarını karşıladılar. Amaçları ve isimleri unvanlarında açıktır. İlk kez ziyaret etseniz bile sistemin kontrol paneline ve arayüzüne kolayca alışabilirsiniz. Web sitesi oluşturucu, kullanıcılar üzerinde olumlu bir izlenim yaratan şık ve çağdaş bir görünüme sahiptir..

 • Squarespace. Squarespace, kullanım kolaylığı sağlar ve web sitelerinin sorunsuz ve sorunsuz bir şekilde tasarlanmasını sağlar. Arayüzü yeni başlayanlar için biraz karmaşık görünebilir, ancak hiçbir zaman buna alışmayacaksınız. Aynı şey, Ucraft’ınkinden daha az sezgisel ve anlaşılabilir olan gösterge paneli hakkında. Squarespace menüsü kullanıcı dostu ve basittir. Her biri belirli seçenekler sunan çeşitli bölümlerle birlikte gelir.

  Kare Alanı Editörü

Ucraft ve Kareler. Her iki sistem de mantıksal olarak yapılandırılmış, sezgisel ve kullanışlıdır. Farklı türlerde web siteleri oluşturmaya, geniş bir özellik setinden yararlanmaya ve özelleştirme seçenekleri tasarlamaya izin verirler.

Ucraft, sıfır deneyim ve web tasarım becerisine sahip kullanıcılar için biraz daha basit ve daha anlaşılır. Kare alanın düzgün bir şekilde ustalaşması için daha fazla zaman gerekir. Bu, hızlı ve emin sonuçlara ihtiyaç duyan daha deneyimli kullanıcılar için daha iyi bir seçimdir. Aynı zamanda, hizmet yetenekleri olmayan ve kendi başlarına iyi keşfetmeyi amaçlayan kullanıcılar için güçlü bir bilgi tabanı sunar..

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • Ucraft. Ucraft, web oluşturma sürecinin her aşamasını kontrol etmenizi sağlayan bir sürükle ve bırak web sitesi editörü ile birlikte gelir. Bu, hizmeti farklı web tasarımı arka planı olan kullanıcılar için güzel bir araç yapan şeydir. Platform, web siteleri oluşturmanın yanı sıra, sunduğu çok dilli araç nedeniyle bir web sitesinin çeşitli dil sürümlerini başlatmayı da mümkün kılar. Web sitesi oluşturucusunun bir başka özelliği de güçlü e-Ticaret ve blog platformlarıdır. Birincisi çevrimiçi mağazaların başlatılmasına ve tanıtımının yapılmasına izin verirken, ikincisi tam özellikli ve çekici bir blog oluşturmanıza izin verir.

  Ucraft e-Ticaret

  Web sitesi oluşturucu, kullanıcı dikkatini en baştan çeken görsel olarak çekici web siteleri tasarlamak için kullanılan bir hizmet olarak da kendini gösterdi. Bir dizi Tasarımcı Araçları ve seçeneği ile birlikte gelir. Araçlara UI Kit seçenekleri, Tipografi Ayarı ve Düzen Geliştirme dahildir. Bir web sitesinin görünüşünü önemli ölçüde artırabilirler.

  Ucraft Logo Maker, sistemin popülerliğine katkıda bulunan başka bir özelliktir. Bunu kullanarak, bir dizi simgeden bir katil şirket logosu oluşturabilirsiniz. Gerekirse kendi logonuzu yüklemek ve özelleştirmek de mümkündür.

  Ucraft Sayfaları

  Başlıca Ucraft’un öne çıkan özelliklerinden biri ücretsiz Açılış Sayfası yaratıcısı, web sitenize bir haber bölümü veya bir blog eklemeyi planlıyorsanız, Ucraft Makaleler Uygulaması görevi anında tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

  Beyaz etiket

  Web sitesi oluşturucu bir Beyaz Etiket programı sistemi başka bir marka adı altında kullanmayı planlayan her kullanıcıya. Bunu kullanarak, sistemin çok sayıda avantajından yararlanarak sınırsız sayıda web sitesini başlatabilir ve barındırabilirsiniz. Bunların en popülerleri şunları içerir:

  • sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu kullanımı
  • Google Cloud barındırma
  • etkili üçüncü taraf entegrasyonları için 15’ten fazla hizmet
  • dinlenme API’sı
  • alan adı satıcısı
  • çoklu ödeme ağ geçitleri
  • özel hesap yöneticisi
  • bireysel yönetici gösterge tablosu.

  Beyaz Etiket özelliği, çoğunlukla kendi web sitesi oluşturucu işlerini başlatmak isteyen serbest çalışanlar, girişimciler ve web tasarım ajanslarına yöneliktir..

 • Squarespace. Squarespace ayrıca basit ve karmaşık projelerin başlatılmasına izin veren tam özellikli bir web sitesi oluşturucusudur. Web tasarım seçeneklerinizi önemli ölçüde genişleten zengin bir Android ve iOS uygulaması kümesiyle övünebilir. Bunlar, gelişmiş bloglama ve e-ticaret motorları, Portföy, Metrikler ve neleri içermez. Uygulamalar, sistemle oluşturulan herhangi bir web sitesine işlevsellik katar.

  Burada yapabileceğiniz eylemler arasında, yayın yazma ve yayınlama, ürün listeleri oluşturma ve yönetme, gönderim ve ödeme seçeneklerini ayarlama, kullanıcı hesaplarını kişiselleştirme fırsatından bahsetmek mantıklıdır. Ayrıca bir dizi envanter izleme aracı, kupon, fiziksel ve dijital ürünlerin yüklenmesi, ekspres ödeme modu, terk edilmiş ödeme kurtarma, çoklu para birimi türlerinin kullanımı, PayPal ve Stripe entegrasyonu vb..

  Squarespace Blogu

  Sistem, seçtiğiniz çevrimiçi bir form oluşturmak için gereken birden fazla seçenek ve alana sahip gelişmiş bir Form Oluşturucu Aracı sunar. Mobil kullanıma hazır bir web sitesini oluşturmak, Squarespace ile ilgili bir sorun değildir. Hem masaüstü hem de mobil ekranlara kolayca uyum sağlayacak bir dizi ölçeklenebilir entegre görüntü arasında seçim yapma fırsatı sunar. Web sitesi oluşturucunun kalabalığın arasından sıyrılmasını sağlayan diğer özellikler arasında, birkaç katılımcı eklemek, yeni oluşturulmuş bir blogu başka bir web sitesine taşımak, dışa aktarma / içe aktarma seçeneklerini kullanmak vb..

  Squarespace, dünyaca ünlü birçok şirketle ortaklık ilişkileri kurdu. Bunların en popülerleri Etsy, Disqus, BookingBug, PayPal, Typekit, MailChimp ve daha fazlasını içerir. Sistem ayrıca SEO dostudur. Daha iyi ve daha etkili web sitesi arama motoru optimizasyonu için bir dizi entegre araç sunar. Bu araçlardan bazıları otomatik site haritası oluşturma, farklı HTML biçimlendirme, SSL sertifikası, web sitesi sayfaları için kolay URL’ler, meta etiketler, Google istatistik toplama ve web sitenizi tanıtmak ve trafik oluşturmak için gerekli diğer özellikleri içerir.

Ucraft ve Kareler. Özellik seti söz konusu olduğunda, her iki sistemin de sunacak çok şeyi vardır. Ucraft, Tasarımcı Araçları, Logo Oluşturucu, Makaleler Uygulaması ve Beyaz Etiket seçeneği ile kalabalığın arasından sıyrılıyor.

Squarespace, başarılı bir web mağazasını başlatmak ve yönetmek için gereken geniş bir seçenek yelpazesi ile birlikte gelen daha güçlü bir e-ticaret motoruna sahip olabilir. Ayrıca BookingBug, Etsy, PayPal, Disqus, Typekit, MailChimp vb gibi dünyaca bilinen ortakları vardır. Bu hizmetlerle entegrasyon, web sitesi performansını ve popülerliğini artıramaz. Bunun dışında, her iki web sitesi oluşturucu da blogların başlatılmasına izin veriyor ve arama motoru dostu.

3. Tasarımlar

 • Ucraft. Ucraft tasarımları dikkat çekici ve profesyoneldir. Sonuç olarak, sistem 73 sunuyor şablonları, büyük kolaylık ve kullanım kolaylığı için endüstriye göre sıralanmıştır. Bir blog, bir açılış sayfası, bir işletme web sitesi, bir portföy veya başka bir web sitesi türü başlatmayı planlıyorsanız, basit özelleştirmeyle kesinlikle uygun bir tema bulacaksınız..

  Ucraft Şablonları

  Ucraft şablonları yüksek kalite, mükemmel tasarım, tam ekran formatlarına sahiptir. Varsayılan olarak duyarlıdırlar. Bu, web sitenizin hem masaüstü hem de mobil ekranlara otomatik olarak ayarlanacağı anlamına gelir. Şablonlar, kendi içeriklerinizle değiştirebileceğiniz niş özel içerikle birlikte gelir. Hangi şablonu seçerseniz seçin, ayrıntılarını görmek ve açıklamasını okumak için bir önizleme seçeneğini kullanabilirsiniz. Daha yüksek bir tasarım özelleştirme derecesi bekliyorsanız, Ucraft Designer Tools her zaman elinizin altında.

 • Squarespace. Kare alan tasarımları da muhteşem ve dikkat çekicidir. Sistem geliştiricileri tarafından oluşturuldular ve bu nedenle yüksek kalite ve özelleştirme seçeneklerine sahip oldular. Web sitesi oluşturucu şu anda gezinmesi, göz atması ve özelleştirmesi kolay 67 şablon sunuyor.Temalar ayrıca sektöre özgü kategorilere giriyor ve bunları ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Her tema, duyarlı tasarım, net düzen, zengin resim galerisi, zarif yazı tipleri ve stillerle birlikte gelir.

  Kare Şablonlar

  Bir şablonun herhangi bir nedenden ötürü işletme spesifikasyonunuza uymadığını düşünüyorsanız, içerik kaybı olmadan bu şablonu değiştirebilirsiniz. Bu kesinlikle bir fayda. Web tasarım becerisine sahip kullanıcılar, web sitelerine kişiselleştirilmiş bir görünüm vermek için CSS düzenleme seçeneğini de kullanabilirler.

Ucraft ve Kareler. Şablon seçimi her iki web sitesi oluşturucusunda da etkileyici. Yüksek kaliteye sahiptirler, çoklu tasarım özelleştirme araçlarıyla gelirler ve varsayılan olarak yanıt verirler. Her iki hizmet de bir önizleme seçeneği sunarak web sitenizin masaüstü ve mobil cihazlarda nasıl görüneceğini basitleştirir.

Ancak Ucraft, Squarespace’e kıyasla daha sınırlı bir şablon seçimine sahiptir. Aynı zamanda daha kullanıcı dostudurlar ve kişiselleştirmek daha kolaydır. Ucraft ile web siteleri tasarlamak için kodlamaya gerek yoktur. Ancak Squarespace, daha kişiselleştirilmiş sonuçlar elde etmek için CSS kodlarıyla çalışmaya izin verir. Böylece, sadelik ve iyi web sitesi kalitesine odaklanan bir acemi iseniz, Ucraft sizin için daha iyi çalışır. Kodlarla nasıl çalışacağını bilen bir web tasarım uzmanıysanız, Squarespace’i kullanmayı düşünebilirsiniz..

4. Müşteri Desteği

 • Ucraft. Ucraft bilgi tabanı zengin ve bilgilendiricidir. Yeni kayıt olan kullanıcıların sistemle çalışırken sorularına cevap bulabilecekleri ve beklenmedik bir şekilde karşılaştıkları sorunları çözebilecekleri yer burası. Her gösterge paneli elemanı, kullanıcı kolaylığı ve zaman tasarrufu için ayrıntılı bir açıklama ile birlikte gelir.

  Hizmetin destek ekibi canlı bir sohbet, teknik destek, SSS bölümü ve bir Blog’u içerir. Burada, sistem özelliklerinin nasıl kullanılacağı hakkında yararlı ipuçları sağlayan bilgilendirici makaleleri, öğreticileri ve yayınları okuyabilirsiniz..

 • Squarespace. Squarespace müşteri desteği profesyonel ve değerlidir. Bir proje üzerinde çalışırken karşılaştığınız web tasarım problemleri ne olursa olsun, destek bölümünü kullanarak bunları etkili bir şekilde çözeceksiniz. Sistem 7/24 e-posta desteği ve canlı sohbet sunar. Squarespace topluluğu oldukça geniş olduğu sürece, Q’daki önerilerini ve ipuçlarını her zaman paylaşmaya hazırdırlar&Ayrıca internet sitesinde de erişilebilir ve düzenli olarak güncellenir. Premium Plan kullanıcıları ayrıca sistem kullanımı ile ilgili kapsamlı bilgi sağlayan bilgilendirici eğitimlere, kılavuzlara ve diğer kaynaklara erişebilir.

Ucraft ve Kareler. Hem Ucraft hem de Squarespace, sistemle ilgili çeşitli sorunların çözülmesine yardımcı olan kaliteli müşteri desteğine sahiptir. Profesyonel canlı sohbet yardımı, teknik destek, blog, çoklu öğreticiler ve kılavuzlar var. Tüm soruların cevaplanması için SSS bölümünü ziyaret etmek de mümkündür.

Squarespace, Premium Plan abonelerine daha geniş müşteri destek hizmetleri sunar. Diğer seçeneklere gelince, platformlar neredeyse eşittir ve tüm kullanıcı kategorilerine iyi destek hizmetleri sunar.

5. Fiyatlandırma Karşılaştırması

 • Ucraft. Web sitesi oluşturucu şu anda bir ücretsiz plan ve beş ücretli plan sunuyor. Ücretsiz bir Açılış Sayfası Planı, hiçbir ücret ödemeden basit, ancak işlevsel ve kolay gezinilebilir bir açılış sayfası oluşturmanıza olanak tanır. Özel bir etki alanı ve ücretsiz barındırma ile birlikte gelir. Bu iş web varlığı oluşturmayı hedefleyen yeni başlayanlar için güzel bir teklif.

  Ücretli seçenekler şunları içerir Web Sitesi Planı (aylık 8 ABD doları), e-Ticaret Planı (aylık 16 ABD doları), Profesyonel Plan (39 $ / aylık) ve Sınırsız Plan (76 $ / aylık). Her biri belirli özelliklere ve bonuslara sahiptir. Kişisel kullanım için bir plana ihtiyacınız varsa, Web sitesi planı ihtiyacınız olan şeydir. Diğer ücretli çözümler e-Ticaret amaçları için en iyi sonucu verir ve bu nedenle daha pahalıdırlar. Bu arada, yıllık abonelik almaya karar verirseniz, sistem size% 20 indirim sunacak.

  Ucraft Fiyatlandırması

  Ayrıca, herhangi bir planın tüm özellik setini ücretsiz olarak test etmeyi mümkün kılan 14 günlük ücretsiz bir deneme süresi vardır. Dahası, Ucraft’ın iki Planda da bulunan gelişmiş bir Beyaz Etiket Çözümü vardır: Standart Paket (bireysel web tasarımcıları için iyi çalışır) ve Self-Hosted platformu (bulut barındırma sağlayıcıları ve büyük web tasarım şirketleri için en iyi seçimdir) maliyeti sırasıyla 5600 $ ve 22000 $ ‘ı oluşturmaktadır..

 • Squarespace. Squarespace ücretsiz bir plan sunmaz, ancak gelişmiş planların tüm özelliklerine erişim sağlayan 14 günlük ücretsiz deneme süresine de sahiptir. Ücretli aboneliklere gelince, burada iki tane var. Bunlara Web Siteleri (Kişisel ve Ticari) ve Çevrimiçi Mağazalar (Temel ve Gelişmiş) dahildir. İlk teklifin maliyeti 16 $ / aylık ve 26 $ / aylık. İkinci ücretli çözüm size 30 $ / mo ve 46 $ / mo.

  SquareSpace eStore Fiyatlandırması

  Seçilen planı daha fazla kullanacağınızdan eminseniz, indirimi almak için tüm yıl boyunca ödeme yapabilirsiniz (sırasıyla 12-18 $ ve 26-40 $ artı bir yıl için ücretsiz alan adı). Seçim web tasarım niyetlerinin ciddiyetine bağlıdır. Ne kadar karmaşık projeleriniz varsa – seçmeniz gereken daha gelişmiş plan.

Ucraft ve Kareler. Fiyatlandırma seçeneklerinin karşılaştırılması söz konusu olduğunda, Ucraft daha kapsamlı bir seçim özgürlüğü sunar. Ücretsiz bir planı ve beş ücretli seçeneği vardır. Gerekli çözümü seçerek, küçükten büyüğe projeler tasarlayabilirsiniz (basit açılış sayfalarından e-ticaret web sitelerine kadar). Profesyonel web tasarımcıları için, sistem aynı zamanda birden fazla değerle gelen güçlü bir Beyaz Etiket çözümüne sahiptir.

Squarespace ayrıca farklı web siteleri oluşturmaya izin verir ve gelişmiş bir e-Ticaret teklifiyle övünebilir. Bununla birlikte, planların çeşitliliği burada biraz sınırlıdır, fiyatlar daha yüksektir. Her iki sistemin de yıllık indirimleri ve 14 günlük ücretsiz deneme süreleri vardır.

Sonuç olarak

Kişisel veya ticari kullanım için bir web sitesi başlatmaya karar verir vermez, doğru platformun seçimi bir zorunluluk haline gelir. Bu amaçla kullanabileceğiniz web sitesi oluşturucularının listesi oldukça uzundur, ancak özel dikkat çekmeye değer sistemler vardır. Ucraft ve Squarespace bu listede üst sıralarda yer alan servislerdir. Her biri, son seçimi yaparken kullanıcıların dikkate alması gereken artıları ve eksileri ile birlikte gelir.

 • Ucraft küçükten büyüğe işletme web siteleri, portföyler, çevrimiçi mağazalar ve açılış sayfaları oluşturmaya izin verir. Seçimi şu anda biraz sınırlı olan duyarlı niş özel şablonlarla birlikte geliyor. Bununla birlikte, bu kısıtlama, güçlü entegre tasarım özelleştirme araçlarıyla telafi edilmektedir. Sistem herhangi bir kodlama becerisi gerektirmez ve gezinmesi kolaydır, bu da yeni başlayanlar için bir avantajdır. Bir logo düzenleyici, ücretsiz açılış sayfası oluşturucu ve özelleştirilebilir widget’ların oldukça geniş bir seçimi var. Büyük şirketlerin sahipleri, sistemin sunduğu Beyaz Etiket aracını kullanma fırsatını da dikkate almalıdır..
 • Squarespace, web tasarım uzmanları, çevrimiçi perakendeciler ve reklamlar için iyi bir seçimdir çünkü zengin bir web tasarım araçları seti sunar. Web sitesi oluşturucu çok esnektir ve kendi komut dosyalarınızı entegre etmenize veya web sitesi kodunu düzenlemenize izin verir. Platform, deneyimsiz kullanıcılar için biraz karmaşıktır, ancak onunla oluşturulan web siteleri profesyonel bir görünüme ve gelişmiş performansa sahiptir. Ucraft’a kıyasla biraz daha pahalı.

Yani, hangi web sitesi üreticisi karşılaştırmanın lideri? Her hizmetin kendine özgü özellikleri ve dezavantajları olduğundan bu soruyu cevaplamak zordur. Her neyse, ilgilendiğiniz her bir sistemin özelliklerini test etmek her zaman mantıklıdır. Bu, hangisinin sizin için en iyi şekilde çalışacağına karar vermenin kesin bir yoludur..

Şimdi Bir Web Sitesi Oluşturun

 Bedava

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map