Web akışı – Shopify

Web akışı - Shopify


Webflow ve Shopify, dünya çapında milyonlarca kullanıcıyla zaten tanınan güvenilir ve özellik yüklü web sitesi oluşturuculardır. Sistemler, en son web tasarım trendlerine ulaşmak için geliştiricileri tarafından düzenli olarak güncellenir.

Her ikisi de eşit derecede güçlüdür, ancak her hizmet, belirli kullanıcı kategorileri için mükemmel bir seçim olmasını sağlayan niş uzmanlığına sahiptir..

Hızlı Anlık Görüntü:

WebFlowWebflow – Bir DIY web sitesi oluşturucusudur, kapsamlı özellik seti ve esnekliği onu çağdaş İçerik Yönetim Sistemlerine benzetir WordPress gibi. Web sitesi oluşturucu temel olarak profesyonel web tasarımcılarını ve ajanslarını hedeflemektedir ve bu nedenle web sitesi geliştirme sürecine daha bilinçli ve akıllı bir yaklaşım gerektirir.. WebFlow

ShopifyShopify – şu anda dünya çapında milyonlarca web sitesini güçlendiren en iyi e-ticaret yazılımıdır. Karmaşıklıklarından, boyutlarından ve sektör odaklarından bağımsız olarak her türlü çevrimiçi mağazanın geliştirilmesi için harika çalışır. Sistem, başarılı pazarlama ve tanıtım hizmetleri için gereken birçok widget, hizmet ve uygulama ile birlikte gelir. ShopifyShopify – şu anda dünya çapında milyonlarca web sitesini güçlendiren en iyi e-ticaret yazılımıdır. Karmaşıklıklarından, boyutlarından ve sektör odaklarından bağımsız olarak her türlü çevrimiçi mağazanın geliştirilmesi için harika çalışır. Sistem, başarılı pazarlama ve tanıtım hizmetleri için gereken birçok widget, hizmet ve uygulama ile birlikte gelir.

Her iki web sitesi oluşturucusunun da tam özellikli ve güvenilir oldukları için hedef kitlelerine sunacakları çok şey var. Ancak bunlardan hangisi daha çok tercih edilir? Hangi sistem karşılaştırmanın kazananı olarak kabul edilebilir veya her ikisi de yatırıma değer? Bu ve sistemle ilgili diğer soruları yanıtlamak için Shopify ve Webflow’u analiz ettik.

1. Kullanım Kolaylığı

 • WebFlow. Bizim belirtildiği gibi önceki karşılaştırmalar, web sitesi oluşturucu başlangıçta profesyonel web geliştiricileri ve tasarım ajanslarını hedefler. Bu zaten platformun en baştan keşfedilmesi ve ustalaşması kolay olmadığı anlamına geliyor. Sistem hızlı ve kolay kayıt işlemi sunsa da, araçlar ve özelliklerle aşırı doygun görünebilen kafa karıştırıcı bir gösterge paneli ve kontrol paneli ile birlikte geliyor.

  Web Akışı Düzenleyicisi

  Yeterli kodlama becerisine veya en azından ön web tasarım deneyimine sahip değilseniz, hizmetin arayüzüne ve yapısına alışmak için kesinlikle daha fazla zamana ihtiyacınız olacaktır. Web sitesinin kontrol paneline ulaştığınızda, bölümler, öğeler ve kategorilerle dolu olduğunu keşfederken, araç seti çok yönlülüğü ve çeşitliliği ile sizi etkileyecektir. Ayrıca, web sitesi oluşturucu, kişiselleştirilmiş web sitesi tasarımı oluşturmak için gelişmiş HTML düzenleyicinin kullanılmasına izin verir.

 • Shopify. Web sitesi oluşturucusunun üst düzey işlevselliğine bakılmaksızın, Shopify hala olağanüstü kullanım kolaylığı sunmaktadır. Sistem, anlaşılması ve alışması oldukça kolay olan zengin bir gösterge tablosuyla birlikte gelir. Shopify, web sitesi geliştirme sürecinin kolaylığına katkıda bulunan bir sürükle ve bırak sezgisel editöre sahiptir. Basit içerik düzenleyici sayesinde, web sitesi oluşturma prosedürü çok daha basit hale gelirken, kapsamlı gösterge tablosu ayarları logolar, stil ve yazı tipi ayarları, web sitesi öğelerinin seçimi ve diğer tasarım özelleştirme seçenekleri gibi çok çeşitli araçlara erişim sağlar.

  Shopify Gösterge Tablosu

  Tasarım ayarlarının yanı sıra, Shopify ayrıca özelleştirme herhangi bir kodlama becerisi anlamına gelmeyen kapsamlı bir şablon seçeneğine sahiptir. Platform ayrıca derin ve esnek tasarım özelleştirmesine izin veren çeşitli entegre e-Ticaret özelliklerine de sahiptir. Böylece, Shopify işlevselliği kullanım kolaylığından ödün vermez ve sistem kullanıcılarının çoğuna hitap eden şey budur.

Web akışı – Shopify. Kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda, Webflow biraz daha karmaşık bir sistem gibi görünüyor. Kontrol paneli, kontrol paneli ve genel kullanıcı arayüzü, keşif için daha fazla zaman gerektirir ve ayrıca kodlama becerilerinin farkındalığını da ima eder. Shopify, sırayla, ustalaşması daha kolaydır, ancak hizmet hala bir web mağazasını başlatmak ve yönetmek için gereken daha geniş tasarım düzenleme araçları seçeneği sunar.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • WebFlow. Yukarıda belirtildiği gibi, web sitesi oluşturucu işlevsellik açısından CMS’yi andırıyor, ancak diğer birçok ile karşılaştırıldığında çok daha basit olduğunu da bilmelisiniz. Web akışı alternatifleri. Platform başlangıçta web tasarım profesyonellerinin ihtiyaçlarına odaklanıyor, bu da buna karşılık olarak gelişmiş tasarım özelleştirme araçları, HTML / CSS editörü, güçlü bloglama ve entegrasyon seçenekleriyle geldiğini ima ediyor. Böylece Webflow, özel HTML kodlarını üzerinde çalıştığınız bir web sitesinin üstbilgi ve altbilgisine entegre etmeyi mümkün kılar. Sistem aynı zamanda Zapier ve web sitenizin performansını artırabilecek diğer hizmetlerle de bütünleşir.

  Web akışı kodu seçenekleri

  Web sitesi oluşturucunun e-ticaret seçenekleri de birinci sınıf seviyededir. Sistem, gelişmiş işlevlere sahip tam özellikli web mağazalarının başlatılmasına ve yönetilmesine izin verir, ancak sistem yalnızca e-ticaret web sitesi geliştirilmesine yönelik olmadığından, bu projeler büyük ölçekli olmayacaktır. Karmaşıklığı ne olursa olsun, Webflow programlama dillerinin kullanımı veya bilgisi anlamına gelmez.

  Web akışı e-Ticaret

  Bizim koyduğumuz gibi Webydo ve Webflow eCommerce web sitesi geliştirme sürecinizden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız karşılaştırma, kodlama yeterliliği arzu edilir. Bir alışveriş sepetini web mağazanıza nasıl entegre edebileceğiniz, ürün ekleyebileceğiniz, güncelleyebileceğiniz ve yönetebileceğiniz, ürün galerileri ve koleksiyonları oluşturabileceğiniz, kupon kodları ve indirimler vb. Bu şekilde gerçekleştirebileceksiniz. ve müşterilerin ödeme işlemi sırasında gönderdikleri bilgileri depolar. Bu, daha fazla web sitesi tanıtım ve geliştirme için kullanışlı olacaktır. Son olarak, web sitesi oluşturucu, her müşteriye mutlak seçim özgürlüğü sağlamak için uygun ödeme ve gönderim seçenekleri sunar.

  Webflow ile, bu amaç için seçeceğiniz birden fazla video ve fotoğraf kullanarak Işık Kutusu galerileri oluşturabileceksiniz. Ayrıca AfterEffects ve Lottie sistemlerini entegre etme fırsatı da vardır. Bu, sistem etkileşimlerini kullanarak vektör animasyonlarının oynatılmasını kontrol etmek söz konusu olduğunda kullanışlı olabilir. Böyle bir yaklaşım, web sitenizin niş rakipler tarafından oluşturulanlara kıyasla daha ilgi çekici, etkileşimli ve profesyonel görünmesini sağlar.

 • Shopify. Olarak e-Ticaret odaklı yazılım, Shopify özellik seti yalnızca web mağazalarının geliştirilmesine odaklanmıştır. Sistem, pazarlama stratejilerinizi, ödeme ve nakliye hizmetlerinizi, satış ve promosyon işlevlerinizi vb. Artırabilecek birçok araç ve özellik sunar..

  Sistem, hesabınızı Quickbooks ve Xero hizmetleri ile muhasebe yazılımı ve diğer popüler sistemlerle entegre etmeyi sağladığı için güçlü senkronizasyon seçenekleriyle birlikte gelir. Platform ayrıca üst düzey ürün yönetimi seçenekleri, harici ve yerleşik sistem widget’larını entegre etme fırsatı, üçüncü taraf ticaret çözümlerine erişim, bloglama motoru, gelişmiş raporlama özellikleri ve diğer benzersiz e-Ticaret özellikleri sunar.

  Shopify mağaza kurulumu

  Shopify App store, web mağazanıza kesinlikle işlevsellik katacak bir dizi güçlü widget ve eklentiye sahip olan pazara erişim sağlar. E-Ticaret yazılımının bir başka özelliği de Artırılmış Gerçeklik özelliği, satışa sunulan ürünlerin 3D görselleştirmesini sağlar. Bu kesinlikle web mağazası popülaritesini artırabilir ve kullanıcılar ilgilendikleri ürünlerin gerçek hayat görüntülerini görebileceği için müşteri tabanını oluşturmaya yardımcı olabilir.

  Shopify satış kanalları

  Sistem aynı zamanda hesabınızı Amazon Marketplace, Facebook, eBay, Instagram ve diğer popüler kanallarla etkili bir şekilde senkronize etmenize olanak tanıyan çok kanallı destek seçeneğiyle de bilinir. . Dikkat edilmesi gereken diğer özellikler arasında SSL Sertifikası, terk edilmiş ödeme kurtarma, Mağaza kodu tanıtımı, sahtekarlık koruması, çok dilli destek, gelişmiş web mağazası yönetimi seçenekleri (müşteri profilleri, müşteri hesapları, gruplar, dropshipping olanakları, e-posta şablonları, hızlı sipariş karşılama vb..).

  Shopify pazarlama özellikleri aynı zamanda sistemin kalabalığın arasından sıyrılmasını sağlar. Bunların en popüler olanları POS’un kullanılabilirliğini içerir (Satış noktası) yazılım, müşteri profilleri, Shopify Ping mobil uygulaması, Bir Satın Alın – Bir indirim alın, dinamik ödeme, Shopify Dokunun ve Chip Okuyucu, gelişmiş perakende özellikleri, UPS Shopify Nakliye özelliği, web mağazası analitiği ve daha fazlası.

Web akışı – Shopify. Her iki sistem de işlevsellik, esneklik ve özellik seti açısından üst sıralarda yer almaktadır. Tek fark, araçlarının ve özelliklerinin farklı hedefleri hedeflemesidir. Shopify özellikleri temel olarak web mağazası geliştirme ve yönetimi etrafında odaklanırken, Webflow farklı türde profesyonel projeler başlatmak için kullanılan hepsi bir arada araçtır. Böylece, her iki platform da kendi nişlerinde harika çalışır ve özel ilgiyi hak eder..

3. Tasarımlar

Tasarım Karşılaştırma Tablosu

WebFlowShopify
Tema Sayısı:32200
Tema İçe Aktarma:✘ HAYIR&# X2714; EVET
Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
 • WebFlow. Web sitesi oluşturucu kaliteli şablonlardan oluşan güzel bir koleksiyona sahiptir. En etkileyici tek bakış Web akışı örnekleri platformun tasarım özelleştirme seçenekleri hakkında net bir görüş ve anlayış sağlar. Şu anda, hizmetin şablon koleksiyonu 200’den fazla profesyonel tema içeriyor. Bu sayı, sistem web tasarımcılarının çabası nedeniyle sürekli büyüyor.

  Web teması şablonları hem ücretli hem de ücretsizdir, ancak ücretsiz temaların sayısı ücretli olanlardan daha azdır. Kullanıcılar yaklaşık 30 ücretsiz tasarım seçebilir, ücretli şablonların maliyeti tema başına 79 $ ‘a ulaşması için 24 $ ile başlar. Ancak uzmanlar, premium ve standart tasarımlar arasında büyük bir fark olmadığını vurguluyor.

  Sistem, ana web sitesi sayfaları için Ana Sayfa, Kişiler, Yorumlar, Hizmetler / Ürünler vb. . Dahası, işletmenizin odaklandığı niş ile ilgili% 100 kişiselleştirilmiş bir tasarım oluşturmak için kesinlikle boş bir tuval seçme fırsatı var.

 • Shopify. Yazılım, ücretsiz ve ücretli sürümlerde de bulunan profesyonel ve çekici şablonlardan oluşan bir koleksiyonla birlikte gelir. Ücretsiz tema sayısının ücretli olanlardan daha az olduğunu unutmayın – bugün itibariyle yaklaşık 10 ücretsiz tema var, ancak kalitesi yeterli düzeyde değil. Şablon kalitesini artırmak için kullanıcılar HTML / CSS düzenleme becerilerini uygulayabilir, ancak bu yalnızca kodlama uzmanları tarafından yapılabilir. Ücretli tasarımlardan bahseden Shopify, 60’tan fazla kaliteli tema sunuyor. Hepsi profesyonel, görsel olarak çekici ve özelleştirilebilir. Kullanıcı kolaylığı için, tüm şablonlar ait oldukları konulara göre kategorilere ayrılır. Shopify tasarımları duyarlı, ancak maliyetleri ortalamanın üzerinde. Son seçimi yaparken aklınızda bulundurun.

Web akışı – Shopify. Sistemler, tasarım geliştirme ve şablon özelleştirme açısından değerli rakiplerdir. Shopify şablon koleksiyonu, Webflow’a kıyasla o kadar kapsamlı ve zengin olmasa da, kaliteleri ve özelleştirilebilirlikleri nedeniyle dikkat çekmeye değer. Bununla birlikte, Shopify tasarımları Webflow tarafından geliştirilen tasarımlara kıyasla daha pahalıdır.

4. Müşteri Desteği

 • WebFlow. Web sitesi oluşturucunun müşteri desteği birinci sınıf seviyededir. Sistemin profesyonel odağına bakılmaksızın, hala her kullanıcı için eğitim faktörünü önemli olarak görmektedir. Bu amaçla, hizmet kullanıcıların sistemle ilgili tüm gerekli bilgileri karşılayabilecekleri Webflow üniversitesini tanıttı. Webflow’a takılıp kalmamanız ve ondan geçiş yap veya ilgilendiğiniz başka sistem nüansları da var, Webflow üniversitesi kesinlikle erişebileceğiniz yer.

  Sistemle web siteleri oluşturmaya başlamak için birçok metin ve video eğitimi, kılavuz ve diğer yararlı kaynaklar vardır. Bir blog ve forum, web sitesi oluşturucu hakkında bilgi almak isteyen kullanıcılara da yardımcı olacaktır. Sistem uzmanlarının bireysel yardımına ihtiyacınız varsa Webflow, 7/24 canlı sohbet ve e-posta desteği sunmaya hevesle ulaşacaktır.

 • Shopify. Yazılımın ayrıca müşteri desteği açısından sunabileceği çok şey var. Platform hakkında gerekli bilgileri bulmak için seçebileceğiniz birkaç seçenek vardır. Böylece, sistemin güçlü Bilgi Tabanında bulunan kılavuzları ve eğiticileri gözden geçirebilirsiniz. Ayrıca, gerekli bilgileri herhangi bir nedenle bulamazsanız, düzenli olarak güncellenen bir forum da mevcuttur..

  Bireysel yardıma gelince, Shopify telefon, e-posta ve canlı sohbet seçeneklerini 7/24 kullanmaya izin verir. Tıpkı Webflow gibi Shopify da yazılım hakkında bilgi sağlayan birden fazla web semineri, e-Kitap, video ve diğer web tabanlı kaynaklarla karşılaşacağınız e-Ticaret Üniversitesi’ne erişim izni verir.

Web akışı – Shopify. Her iki platformda da iyi olan müşteri desteği. Webflow ve Shopify çok yönlü destek seçenekleri sunar. Bunlar arasında bilgi tabanı öğreticileri, bireysel yardım ve hatta ek eğitim çözümleri (Web Akışı ve Shopify Üniversitesi). Hangi sistemi kullanırsanız kullanın, gerektiğinde mutlaka gerekli yardımı bulabileceksiniz..

5. Fiyatlandırma Politikası

WebFlowShopify
Fiyatlandırma Seçenekleri:&# X2714; Site Planları:
İnternet sitesi
(Temel $ 12 / ay, CMS $ 16 / ay,
İşyeri $ 36 / aylık
) ve
e-Ticaret (Standart $ 29 / ay, Artı 74 $ / ay, İleri 212 $ / ay);
&# X2714; Hesap Planları:
bireysel
(Ücretsiz 0 / ay, Hafif 16 $ / ay,
Pro 35 $ / aylık
) ve
Takım (Takım $ 29 / aylık, Enterprise $ 74 / aylık).
&# X2714; Hafif (9 $);
&# X2714; Temel Shopify (29 $);
&# X2714; Shopify ($ 79);
&# X2714; Gelişmiş Shopify (299 $);
Özellikleri:&# X2714; Ücretsiz plan;
&# X2714; CMS;
&# X2714; Sınırsız hosting;
&# X2714; Müşteri faturalandırma çözümü.
&# X2714; Ücretsiz SSL Sertifikası;
&# X2714; 14 günlük ücretsiz deneme;
&# X2714; İşlem ücreti yok;
&# X2714; Terimlerin çeşitliliği dahil.
 • WebFlow. Web sitesi oluşturucu şu anda en çok yönlü fiyatlandırma yaklaşımlarından birini sunuyor. Bu bakımdan, Wix ile karşılaştırılabilir. Web sitesi oluşturucuyu karşılaştırıp karşılaştırmadığınız Adobe Muse ile veya başka herhangi bir sistemde bu özellik platformun öne çıkan özelliklerinden biri olmaya devam edecektir. Web sitesi oluşturucusunun tamamen ücretsiz, süresi dolmayan bir planı vardır, ancak tasarım özelleştirmesi ve proje işlevselliği açısından biraz sınırlıdır. Ücretsiz bir planın herhangi bir kod dışa aktarma veya afiş kaldırma özelliği yoktur, ayrıca yalnızca sistem alt alanında web sitesi oluşturmaya izin verir.

  Ücretli aboneliklerle ilgili olarak, Webflow’un iki büyük plan grubu vardır (Site ve Hesap planları), ayrıca küçük abonelik gruplarına bölünür (Buna karşılık, daha ayrıntılı abonelik gruplarına bölünmüş web sitesi, e-Ticaret, Bireysel ve Ekip planları). Web sitesi oluşturucusunun en önemli özelliklerinden biri, serbest çalışanların hizmetin özellik setini kullanmasına izin veren ve müşteriye belirli bir miktar para ödeyen müşteri faturalandırma çözümüdür..

 • Shopify. Yazılım, ihtiyacınız olan bir web mağazasının boyutuna ve karmaşıklığına bağlı olarak dört ücretli abonelik sunar. Kullanıcılar Basit, Temel Shopify, Shopify ve Gelişmiş Shopify abonelikleri arasından seçim yapabilir. Her biri belirli bir projeyi tamamlamak için gereken belirgin bir özellik seti sunar. Yazılımın ücretsiz aboneliği yok, ancak ilgilendiğiniz planın özellik setinin 14 gün boyunca ücretsiz olarak test edilmesine izin veriyor.

Web akışı – Shopify. Maliyet konusundan bahsetmişken, her iki sistem de çeşitli seçenekler sunar. Webflow’un Shopify’a kıyasla daha fazla planı var, ancak her iki sistemi kullanma maliyeti hala ortalamanın üzerinde. Bununla birlikte, her iki platformun özellik kümesi ve işlevselliğinin yanı sıra uzun vadede yararlanacağınız sonuç kesinlikle yatırıma değer.

Sonuç olarak

En iyi web kurma platformunun seçimi başlangıçta takip ettiğiniz hedefe ve uzun vadede faydalanmak istediğiniz sonuca bağlı olmalıdır. Bu aynı zamanda Webflow ve Shopify arasındaki seçim ile de ilgilidir. Sistemler işlevseldir ve sunacakları çok şey vardır. Tek önemli ayrım, sistemlerin odak noktası ve niş uzmanlığı ile ilgilidir..

WebFlowWebflow – her türlü projenin başlatılmasına ve yönetilmesine izin veren tam özellikli bir DIY web sitesi oluşturucusudur. Web sitesi oluşturucu, özellikleri ve araçları esas olarak web tasarım profesyonellerinin ihtiyaçlarına, becerilerine ve gereksinimlerine yönelik olduğundan ustalaşmak kolay değildir.. WebFlow

ShopifyShopify – yalnızca çevrimiçi mağazaların geliştirilmesi için harika çalışan, dünyaca bilinen e-ticaret yazılımıdır. Platform, derin proje özelleştirmesi sağlar ve tüm kullanıcı kategorileri için mükemmel bir seçim olmasını sağlayan duyarlı şablonların yanı sıra e-Ticaret özellikleri ve araçları sunar. ShopifyShopify – yalnızca çevrimiçi mağazaların geliştirilmesi için harika çalışan, dünyaca bilinen e-ticaret yazılımıdır. Platform, derin proje özelleştirmesi sağlar ve tüm kullanıcı kategorileri için mükemmel bir seçim olmasını sağlayan duyarlı şablonların yanı sıra e-Ticaret özellikleri ve araçları sunar.

Peki, hangi hizmet lider konumda olabilir? Bu, boşuna beklediğiniz sonuca bağlıdır. Webflow, tüm proje türleri için harika çalışacak hepsi bir arada hizmet olsa da, Shopify her zaman olmuştur ve şimdi e-ticaret web tasarım nişinin yadsınamaz lideri olmaya devam etmektedir.

Webflow vs Shopify: Karşılaştırma Tablosu

WebFlowShopify
1. Kolaylık8/109/10
2. Özellikler9/1010/10
3. Tasarım9/109/10
4. Destek10/1010/10
5. Fiyatlandırma10/1010/10
Genel:9.2 / 109.6 / 10
Şimdi dene Şimdi dene
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map