Web akışı ve Elementor

Web akışı ve Elementor


Webflow ve Elementor, her biri belirli bir amaca hizmet eden iki web oluşturma çözümüdür. Webflow, öncelikle tasarımcılar için tasarlanmış bir DIY web sitesi oluşturucu olsa da, Elementor, WordPress.

Her iki sistem de işlevselliği ve tasarım özelleştirme seçeneklerinin çok yönlülüğü nedeniyle dikkat çekiyor. Ancak, projenizin sonucunu etkileyebilecek bireysel özelliklerinin ve özelliklerinin farkında olmak önemlidir.

Hızlı Anlık Görüntü:

WebFlowWebflow – Güvenilirliği, işlevselliği ve özel web tasarımı yaklaşımı nedeniyle iyi bir üne sahip olan modern bir bulut web sitesi oluşturucusudur. Platform, İçerik Yönetim Sistemi ile karşılaştırılabilir WordPress gibi sunulan karmaşıklık ve özellik seti açısından. Kişisel ve ticari kullanım için üst düzey profesyonel projelere başlamak için kullanılır. WebFlow

ElementorElementor – WordPress projeleri için web sitesi sayfaları oluşturmak üzere tasarlanmış bir web sayfası oluşturucusudur. Sistem, sürükle bırak editörü ve teknoloji olmayanlar ve web tasarımı profesyonelleri için anlaşılır kılan oldukça sezgisel bir arayüzle birlikte gelir. Dahası, kolayca başlamak için herhangi bir HTML / CSS bilgisi gerektirmez. Elementor

Her iki sistem de üst düzey tasarım özelleştirme yaklaşımı, işlevselliği ve sağlanan özellik yelpazesi nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılıyor. Bunlardan hangileri standart web siteleri başlatmak için daha iyi çalışıyor ve hangi kitleyi hedefliyorlar? Bunu şimdi karşılaştırmamızda bulmanın tam zamanı.

1. Kullanım Kolaylığı

 • WebFlow. Daha önce belirttiğimiz gibi Webydo ile Webflow karşılaştırması, web sitesi oluşturucu oldukça basit bir kayıt işlemi sunuyor. Ancak, şu anda web’de bulabileceğiniz en kolay sistem değildir. Özellikler ve araçlarla aşırı doygun hale gelen karmaşık bir gösterge paneli ve kontrol paneli ile birlikte gelir. Yeni başlayanlar bunu karmaşık bulacaktır ve kesinlikle sisteme ve özelliklerine alışmak için çok fazla zaman ve çaba gerektirecektir. Web sitesi oluşturucunun temel olarak web tasarım ajanslarını ve temel web tasarım uzmanlığına sahip profesyonel geliştiricileri hedeflemesinin nedeni budur..

  Web Akışı Düzenleyicisi

  Web tasarım projeniz üzerinde çalışırken, görevle başarılı bir şekilde başa çıkmak için göz atmanız gereken birden fazla seçenek, araç, kategori ve bölümle karşılaşacaksınız. Etkilerinden en iyi şekilde yararlanmak için, HTML ile ilgili temel bilgileri öğrenmeniz gerekir. Projenize kişiselleştirilmiş ve benzersiz bir tasarım vermenin tek kesin yolu budur. Böylece, Webflow’un niş rakiplerine kıyasla çok daha karmaşık olduğu sonucuna varabiliriz ve sisteme hakim olmak kesinlikle zaman alır.

 • Elementor. Bu özel ön uç ücretsiz web sitesi oluşturucu WordPress web siteleri için, Web sitesi geliştiricileri, pazarlama uzmanları ve girişimciler için oluşturulmuştur. Web tasarımcılarının projeleri üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını sağlayarak üst düzey görünüm ve gelişmiş işlevsellik sağlar.

  2016 yılında kurulan sistem, dünyanın 180’den fazla ülkesinde yaygınlaşan popüler bir araca dönüşmeyi başardı. Aracı kullanarak kaliteli bloglar, açılış sayfaları, işletme web siteleri ve hatta çevrimiçi mağazalar başlatabilirsiniz. Sistem indirme ve kurulum gerektirir, ancak bu çok zaman almaz. Süreç basit, hızlı ve sezgiseldir ve web sitesi oluşturucunun kendisi de.

  Elementor Editörü

  Elementor, içeriklerini herhangi bir CSS / HTML becerisi olmadan kitleye sunmak isteyen kullanıcılar için harika bir seçimdir. Sistemin sürükle ve bırak arayüzü, ki bu oldukça sezgisel ve kullanıcı dostudur. Elementor ile özel yeni web sayfaları ve yayınlar oluşturabilir, yeni içerik yapıları ve yeni öğeler oluşturabilir, eklentiyi istediğiniz herhangi bir WP temasıyla vb. Kullanabilirsiniz. Sistemin uygulamasını basitleştirmek için, sunduğu tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. bir üst düzey WordPress projesini başlatmak ve yönetmek için gereken temel ipuçlarını ve adımları özetlemek için.

Web akışı ve Elementor. Her iki web sitesi oluşturucusu da kullanıcı dostu ve işlevseldir, ancak Webflow, aşırı doygun ve özellik yüklü gösterge tablosu nedeniyle Elementor ile karşılaştırıldığında biraz daha karmaşıktır. Bununla birlikte, elementorun ekstra zaman ve çaba yatırımı anlamına gelen indirme ve kurulum gerektirdiğini unutmayın..

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • WebFlow. Web sitesi oluşturucu, rakiplerine göre hakim olmasını sağlayan özellikler, araçlar ve tasarım özelleştirme öğeleriyle doludur. Yukarıda belirtildiği gibi, ona CMS benzeri özellikler veren araçlar ve özelliklerle biraz doygun. Sistem, web tasarım uzmanlarına sunacak çok şey var, böylece bir tür projeler yaratmalarına izin veriyor. Gelişmiş bir HTML / CSS editörü, kapsamlı bloglama, entegrasyon ve web sitesi tanıtım seçenekleri ile birlikte gelir. Web sitesi oluşturucu, Zapier, After Effects, Lottie ve daha pek çok dış hizmetle sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Bu entegrasyonlar projenize üst düzey performans ve mükemmel tasarım sağlar.

  Web Akışı Kontrol Paneli

  e-Ticaret motoru sistemin öne çıkan özelliklerinden biridir. Bununla birlikte, çok sayıda ile başlatılanlara kıyasla işlevsellik açısından biraz sınırlı olan kaliteli web mağazaları oluşturmaya izin verir. Web akışı alternatifleri. Web sitesi oluşturucunun sadece e-Ticaret proje geliştirmesine odaklanmadığı için hiç de şaşırtıcı değil. Web mağazalarını Webflow ile başlatırken, bir alışveriş sepeti entegre edebilir, ürün listeleri ekleyebilir ve güncelleyebilir, indirimler ve özel teklifler uygulayabilir, ödeme ve gönderim ayrıntılarını ayarlayabilirsiniz. Sistem ayrıca, web mağazası sahiplerinin müşterilerin bilgilerini pazarlama amacıyla daha fazla kullanmaları için toplamasına ve kaydetmesine olanak tanımıştır..

  Işık kutusu galerisi oluşturma ve entegrasyon sistemin bir diğer avantajıdır. Hedef kitleye bir Işık Kutusu galerisi olarak sunmak istediğiniz resim ve videoları seçmek size kalmıştır. Bu, müşteri katılım oranınızı ve genel olarak web sitesi popülaritesini artıracaktır.

 • Elementor. Web sayfası oluşturucu, çok çeşitli web tasarım görevlerini başarıyla tamamlamak için gereken bir dizi özellik ile birlikte gelir. Özelliklerin listesi, açılır pencere formlarının, e-Ticaret projelerinin, açılış sayfalarının, özel web sitesi bölümlerinin ve.

  Önemli olan, sistem tüm WordPress temalarıyla uyumludur. Projeniz için hangi şablonu seçerseniz seçin, ücretsiz veya ücretli bir tema olsun, sorunsuz bir şekilde çalışacaktır.. Sistem şu anda 20’den fazla dilde mevcut olduğundan çok dilli destek vermektedir. Ayrıca, kullanıcılar projeyi listede yer almayan dillere çevirmelerine izin veren seçeneği seçebilirler.

  Elementor, etkileşimli animasyon araçlarını ve özelliklerini kullanarak etkileşimli ve ilgi çekici web siteleri oluşturmanıza olanak tanır. Projelere benzersiz ve şık bir görünüm veren kaydırma animasyonları ve fareyle üzerine gelme efektleri oluşturmayı mümkün kılar.

  Elementor Metin Editörü

  Elementor işlevselliğinden bahsederken, sistemin sunduğu birden fazla entegrasyon özelliğinden söz edemeyiz. Sistemin entegre olduğu en popüler üçüncü taraf hizmetleri arasında MailChimp, ActiveCampaign, ConvertKit, HubSpot, Kampanya Monitörü, Zapier, Adobe TypeKit, Discord, GetResponse, Drip, MailerLite, Slack, Özel Simge Kütüphaneleri vb. , sistem gelişmiş sosyal medya seçenekleri ve araçları sunuyor. Bunlar arasında paylaşım düğmeleri, blok alıntı, sosyal simgeler widget’ı, Facebook gömme seçenekleri, Facebook sayfası ve yorumları, Facebook düğmesi ve daha fazlası bulunur..

  Elementor ayrıca, daha iyi web sitesi performansı ve üst düzey kullanıcı hedefleme seçenekleri için açılır pencere formları oluşturmaya ve entegrasyona izin veren bir açılır pencere oluşturucu sunar. Ayrıca profesyonel bir tema oluşturucu ve entegre WooCommerce oluşturucu, web mağazalarının başlatılmasına ve yönetilmesine olanak tanır. Bu arada, gelişmiş fiyat tabloları oluşturmak, menüler ve ürün katalogları eklemek, WooCommerce ürünlerini ve kategorilerini vb. Görüntülemek için popüler uygulamaların ve widget’ların kullanılmasına izin veren entegre e-Ticaret platformu sayesinde web mağazaları oluşturabilir ve yönetebilirsiniz..

  Elementor Pop-up'ları

  Web sitesi oluşturucu, hazır WordPress projelerinin daha hızlı tanıtımına katkıda bulunan çoklu pazarlama özelliklerine erişim sağlar. Sistemle yapabileceğiniz şey, profesyonel açılış sayfalarını başlatmak, form widget entegrasyonu ile profesyonel çevrimiçi formlar oluşturmak, dönen bir kullanıcı referans karuseli ve bir derecelendirme yıldız widget’ı eklemek, projenize bir geri sayım sayacı entegre etmektir. Ayrıca, WhatsApp ve diğer hizmetler, yani Google Takvim, Waze ve daha fazlası gibi popüler mesajlaşmalara erişim sağlayan eylem bağlantıları da yerleştirebilirsiniz..

  Son olarak, web sitesi oluşturucu, kaydırma efektleri, CTA widget’ı, animasyonlu başlık widget’ı, fareyle üzerine gelme animasyonları, flip box widget’ı, giriş animasyonları, paralaks, 3D eğim ve fare efektleri gibi çok çeşitli etkileşimlerin uygulanmasını mümkün kılıyor.

Web akışı ve Elementor. İşlevsel özellik söz konusu olduğunda, her iki sistemin de sunacak çok şeyi vardır. Ancak Webflow, güçlü, çok yönlü ve etkili bir özellik kümesine erişim sağladığı için daha fazla özellik yüklü bir platformdur. Web sitesi oluşturucu ayrıca çeşitli platformlar için farklı türde projeler oluşturmaya izin verirken, Elementor sadece WordPress şablonlarıyla uyumludur.

3. Tasarımlar

Tasarım Karşılaştırma Tablosu

WebFlowElementor
Tema Sayısı:200300
Tema İçe Aktarma:&# X2714; EVET✘ HAYIR
Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
 • WebFlow. Web sitesi oluşturucunun şablon koleksiyonu oldukça etkileyici ve çok yönlüdür. birden çok Web akışı örneği. Şu anda, hizmetin şablon galerisi 200’den fazla profesyonel tasarıma sahip, hepsi de üst düzey kalite ve duyarlı düzene sahip.

  Ancak, Web geliştirici şablonlarının sayısı, sistem geliştiricileri geliştirilmesine çok önem verdiği için her geçen yıl artmaya devam ediyor.

  Uzmanların görüşüne göre, web sitesi oluşturucunun ücretsiz ve ücretli premium tasarımları var, ancak aralarında büyük bir fark olmamasına rağmen.

  Bugün itibariyle 30’dan fazla ücretsiz şablon var. Ücretli olanlara gelince, maliyetleri tema başına 24 ila 79 $ arasında değişiyor. İlginç bir özellik, web sitesi oluşturucunun Ana Sayfa, Hizmetler / Ürünler, İncelemeler, Kişiler vb.Dahil olmak üzere farklı sayfalar için çeşitli şablon seçenekleri seçmenize izin vermesidir..

  Web Akışı Şablonları

  Bir şablon seçerken Önizleme modunu kullanarak bu şablona ayrıntılı bir şekilde göz atabilirsiniz. Herhangi bir nedenden dolayı mevcut şablonları beğenmezseniz, Webflow boş bir tuvali sıfırdan daha da özelleştirmek ve tamamen kişiselleştirilmiş bir web sitesi tasarımı elde etmenizi sağlar..

 • Elementor. Web sitesi oluşturucu, 80’den fazla üst düzey tasarım aracıyla birlikte gelen hepsi bir arada tasarım seti olarak sağlanır. Bu, 404 sayfa, arama sayfası, altbilgi ve üstbilgi, web arşivi ve diğer önemli web sitesi öğelerinin geliştirilmesi de dahil olmak üzere tamamen ücretsiz bir web sitesi oluşturmayı kolaylaştırır..

  Elementor Duyarlı Mod Görünümü

  Hazır bir tema kullanmak gibi bir niyetiniz varsa, Elementor da bunu yapmanıza izin verir. Şablon koleksiyonu, açılış sayfası ve portföy düzenleri, hizmet / ürün bölümleri, iletişim formları vb.Gibi birçok popüler sayfa türünü içerir. Hazır bir tema seçmek, onu istediğiniz gibi özelleştiremeyeceğiniz anlamına gelmez. . Sistem, yeni öğeler ekleyebileceğiniz, içerik bloklarının konumlarını taşıyabileceğiniz ve değiştirebileceğiniz ve tasarımla ilgili diğer adımları tamamlayabileceğiniz gösterge tablosuna erişim izni verir. Web sitenize özel bir görünüm vermek için, sistem arka plan videolarının entegre edilmesine, ayarlarının ve ekran seçeneklerinin değiştirilmesine izin verir.

  Web sitesi oluşturucu, tasarımını masaüstü ve mobil olmak üzere farklı ekran modlarında ve boyutlarında önizleyerek projenizin görünümünü kontrol etmeyi mümkün kılar. Sonuçtan memnunsanız ve kaydetmek istiyorsanız, Elementor, şablonunuzu gelecekteki projeler için kaydetmenize izin vermek üzere “Kaydet” düğmesine erişim izni verir.

Web akışı ve Elementor. Her iki web sitesi üreticisi de tasarım özelleştirmesinde mükemmeldir. Profesyonel ve özellik yüklü projelerin başlatılmasını ve yönetilmesini mümkün kılarlar. Bununla birlikte, Webflow daha kapsamlı bir şablon koleksiyonu ile birlikte gelirken, entegre tasarım özelleştirme seçeneklerinin miktarı kesinlikle rakibini aşmaktadır. Bu bağlamda, Webflow Elementor’a üstün gelir.

4. Müşteri Desteği

 • WebFlow. Web sitesi oluşturucuyu tercih etmenin bir başka nedeni de güçlü müşteri destek hizmetidir. Bizim belirtildiği gibi önceki yorumlar, sistem birden fazla video ve metin dersinden oluşan değerli bir Bilgi Bankası sunar. Web sitesi oluşturucunun karmaşıklığını ve güçlü tasarımcı odağını dikkate alarak çok yardımcı olduklarını kanıtladılar. Kullanıcılar ayrıca herkesin sistemle ilgili bilgileri bulabileceği bir foruma ve bir bloga erişebilir. Buna ek olarak, platform kendi sorularına cevap bulamayan kullanıcılara uzmanlarının bireysel desteğini ve yardımını sağlar. Bu, canlı sohbet ve e-posta desteğinin çok yardımcı olacağı zamandır. Neyse ki, bu seçenekler 7/24 mevcuttur.

  Sadece Adobe Muse gibi ve diğer profesyonel web tasarım hizmetleri, Webflow esas olarak profesyonel web tasarımcılarını hedefler. Ancak, yine de eğitim yönüne büyük önem vermektedir. Her kullanıcı, sistemle çalışmanın temelleri hakkında ek bilgi almak için Webflow Üniversitesi’ne erişebilir.

 • Elementor. Sayfa oluşturucu, ücretsiz ve premium kullanıcıların sistemle ilgili gerekli tüm bilgileri almasını sağlayan yararlı ve genişletilmiş müşteri desteği ile birlikte gelir. Destek ekibiyle iletişim kurmak ve sorularınızın yanıtlarını bulmak için, web sitesinde bulunan Bize Ulaşın formu aracılığıyla bir soru göndermek daha iyidir. Ücretli plan aboneleri, yanıtları çok daha hızlı sağlayan sistem uzmanlarından daha yaygındır.

  Hizmete kaydolduktan sonra, WordPress web sitenizin kontrol panelinde bulunan tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. Dikkate değer bir bonus, bunu yapmak için projenin yönetici panelinden ve Elementor web sitesinden geçiş yapmaya gerek olmamasıdır. Her şey hızlı, basit ve kullanışlı. Sorunlarınızı ele almanın bir başka yolu da sistemin kapsamlı Bilgi Tabanına göz atmaktır. Bu, web sitesi tasarım sürecinin tüm adımlarını ve ayrıntılarını kapsayan makaleler arayan kullanıcılar için en iyi hedeftir. WordPress’e geçme fırsatını düşünüyorsanız veya CMS ile sıfırdan bir proje başlatmayı planlıyorsanız, Elementor’un büyümeye devam eden ve sorunları zamanında çözmenize yardımcı olabilecek kapsamlı bir kullanıcı topluluğuna sahip olduğunu öğrenmekten memnuniyet duyacaksınız..

Web akışı ve Elementor. Her iki sistem de müşteri destek yardımlarıyla uğraşırken harikadır. Kapsamlı bilgi tabanı ve yönergelerin bolluğunun yanı sıra, bireysel yardım, eğitim kaynakları ve güçlü kullanıcı topluluğu sağlarlar. Ancak Web akışı, şu anda Elementor’da bulunmayan canlı sohbet özelliğine de erişim sağlıyor.

5. Fiyatlandırma Politikası

WebFlowElementor
Fiyatlandırma Seçenekleri:&# X2714; Site Planları:
İnternet sitesi
(Temel $ 12 / ay, CMS $ 16 / ay,
İşyeri $ 36 / aylık
) ve
e-Ticaret (Standart $ 29 / ay, Artı 74 $ / ay, İleri 212 $ / ay);
&# X2714; Hesap Planları:
bireysel
(Ücretsiz 0 / ay, Hafif 16 $ / ay,
Pro 35 $ / aylık
) ve
Takım (Takım $ 29 / aylık, Enterprise $ 74 / aylık).
&# X2714; Kişisel Plan: 1 web sitesi için 5 $ / ay;
&# X2714; İş planı 3 web sitesi için aylık 9 ABD doları;
&# X2714; Sınırsız Plan Sınırsız sayıda web sitesi için aylık 17 ABD doları.
Özellikleri:&# X2714; Ücretsiz plan;
&# X2714; CMS;
&# X2714; Sınırsız hosting;
&# X2714; Müşteri faturalandırma çözümü.
&# X2714; 300+ Pro şablonu;
&# X2714; 50’den fazla widget;
&# X2714; 1 yıllık destek ve güncellemeler;
&# X2714; Popup ve tema oluşturucu.
 • WebFlow. Sadece Wix gibi ve diğer birçok modern freemium sistemi için, web sitesi oluşturucusunun ücretsiz bir planı vardır, bu da hiçbir zaman sona ermez ve birkaç premium abonelik içerir. Ücretsiz plan sistemi test etmek için iyi çalışır, ancak özellik yüklü projelerin geliştirilmesi için pek iyi bir seçim olmayacaktır. Bunun nedeni, ücretsiz bir planın, platformun özellik kümesinden en iyi şekilde yararlanmanıza izin vermeyen belirli sistem sınırlamalarıyla birlikte gelmesidir. Bu nedenle, ücretsiz bir abonelik, sistemin reklam banner’ını web sitesinden kaldırmaz ve kod dışa aktarma özelliği sunmaz.

  Web Akışı Fiyatlandırma Planları

  Ücretli planlardan bahsetmişken, Webflow iki büyük abonelik grubu sunmaktadır. Bunlar Site ve Hesap planlarıdır. Her biri, daha ayrıntılı bir plan spesifikasyonu ile birlikte gelir. Site Planları, Web Sitesi ve e-Ticaret abonelikleri tarafından temsil edilirken, Hesap Planları Bireysel ve Ekip aboneliklerini kapsar. Bu plan gruplarının her biri daha sonra daha küçük plan grupları tarafından temsil edilir. Ayrıca, web sitesi oluşturucu, serbest çalışanların sistem kullanımı için ödeme yapma ihtiyacını ortadan kaldıran ve bu soruyu bir müşteriyle ayrı ayrı tartışan üst düzey bir müşteri faturalandırma çözümü sunar..

 • Elementor. Sayfa oluşturucu indirmek, yüklemek ve kullanmak tamamen ücretsizdir. Bununla birlikte, sistem, serbest planda kalan kullanıcılar için belirli işlevsellik sınırlamaları belirler. Daha fazla esneklik ve gelişmiş işlevsellik elde etmek istiyorsanız, sistem üç ücretli abonelik arasından seçim yapmanızı sağlar. Bunlar Kişisel, İş ve Sınırsız Planları içerir. Aralarındaki ana fark, bir kullanıcının oluşturabileceği web sitesi sayısı, belirli bir maliyetle sunulan widget ve şablon miktarıdır.

  Elementor maliyeti

Web akışı ve Elementor. Fiyatlandırma yönüyle ilgili olarak, Webflow, Elementor’a kıyasla biraz daha pahalıdır. Aynı zamanda, web sitesi oluşturucu, kullanıcıların proje türleri için en uygun aboneliği seçmelerine izin veren daha çok yönlü ve kapsamlı planlar sunar. Ayrıca, daha sonra özellik yüklü bir projenin başlatılmasına izin veren daha gelişmiş özellik seti sunar.

Sonuç olarak

Webflow ve Elementor arasında seçim yapma kararı, her web sitesi üreticisi belirli bir hedefe hizmet verdiğinden ve farklı bir özellik setiyle geldiğinden oldukça zor değildir. Bununla birlikte, her sistemin web tasarım sürecine devam ederken kullanıcının bilmesi gereken özellikleri ve benzersiz parametreleri vardır..

WebFlowWeb akışı – Farklı türde web sitelerini başlatmayı ve yönetmeyi mümkün kılan özellik yüklü bir web sitesi oluşturucusudur. Ana karmaşıklığı profesyonel web geliştiricilerine verildiğinden, sistem karmaşık ve ilk zamanlayıcılar için biraz ezici.. WebFlow

ElementorElementor – kaliteli, görsel olarak çekici ve özelleştirilebilir WordPress şablonları oluşturmak için kullanılan popüler bir web sayfası oluşturucusudur. Sistem ücretsizdir ancak ön indirme ve kurulum gerektirir. Değerli ve işlevsel bir WordPress projesine başlamak için gereken farklı özellikler ve araçlar ile birlikte gelir. Elementor

Sistemler arasında seçim yaparken Webflow ile başlamanızı öneririz. Herhangi bir nedenle ihtiyaçlarınızı karşılamadığını fark ederseniz, sorunsuz bir şekilde WordPress’e geç, Elementor’u kurun ve onunla çalışmaya devam edin.

Webflow vs Shopify: Karşılaştırma Tablosu

WebFlowElementor
1. Kolaylık8/109/10
2. Özellikler9/108/10
3. Tasarım9/108/10
4. Destek10/109/10
5. Fiyatlandırma10/109/10
Genel:9.2 / 108.8 / 10
Şimdi dene Şimdi dene
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map