Web akışı – WordPress

webflow ve wordpress karşılaştırması


Profesyonel web sitesi geliştirme söz konusu olduğunda, kullanıcılar genellikle en uygun platforma karar veremezler. Profesyonel web sitesi geliştirme konusundaki özel yönelimleri nedeniyle dünya çapında popülerlik kazanan sistemler olsa da, kendilerini tüm kullanıcı kategorileri için iyi çalışan çok sayıda araç ve özelliği kapsayan hepsi bir arada çözümler olarak konumlandıran sistemler de vardır..

Sonuç olarak, en uygun platformun seçimi, kullanıcıların çoğunluğunun dikkat çekmeye değer ana özelliklerinden ve nüanslarından habersiz olmasından dolayı en zor zorluklardan biri haline gelir. Web yöneticileri için birçok web oluşturma aracını test ettikten ve inceledikten sonra, tam özellikli bir projeyi tasarlamayı, yönetmeyi ve tanıtmayı düşünüyorsanız, Webflow ve WordPress’in kesinlikle denemeye değer iki sistem olduğu sonucuna vardık..

Hızlı Anlık Görüntü:

WebFlowWebflow – popüler bir bulut tabanlı SaaS platformu olarak kendisi için bir isim yapan bir web sitesi oluşturucusudur. Aynı zamanda, sistemin sunduğu araçların ve seçeneklerin çeşitliliği ve karmaşıklığı, CMS benzeri özellikler sağlayarak sistemi, web sitesinin semantik ve görselleştirmesine odaklanan profesyonel web tasarımcıları için bir tür tuval haline getirdi.. Webflow.com

WordPressWordPress – açıklanabilir PHP tabanlı İçerik Yönetim Sistemidir ve tekrarlanabilirliği ve sunduğu araçlar ve özellikler için yüksek kullanıcı talebi nedeniyle herhangi bir tanıtım gerektirmez. WordPress, kapsamlı entegrasyon seçenekleri ve web sitesi tasarımı özelleştirme seçeneklerinin esnekliği ile bilinir. WordPress.org

Her iki sistem de zengin özelliklere sahip projeler oluşturmayı mümkün kılan değerli rakiplerdir. Benzer şekilde, her birini öğrenmek ve ustalaşmak zaman alır çünkü Webflow ve WordPress, karmaşık editörler ve kapsamlı bir şekilde araştırılması gereken araç ve öğelerin bolluğu ile birlikte gelir. Yani, hangi platform rakibine üstün gelir? Bunlardan hangisi kullanıcının dikkatine, zamanına veya bütçe yatırımına değer? Aralarındaki seçiminizi etkileyebilecek ayrımlar nelerdir??

Kullanıcılar için sistemlerin bazı avantajlarını ve olası dezavantajlarını vurgulamak için WordPress vs Webflow karşılaştırmasına ayrıntılı bir genel bakış sunduk..

1. Kullanım Kolaylığı

 • WebFlow. Webflow, profesyonel geliştiriciler için tasarlanmıştır. Sınıf, DIV, Konteyner gibi terimlerin kodlamayla uğraşması gerektiğini biliyorsanız, platformla çalışmak hiç zor olmayacaktır. Web Akışı İçerik Yönetim Sisteminin nasıl çalıştığını anlamanız uzun sürmez.

  Web Akışı Düzenleyicisi

  Platform, Photoshop gibi editörlerle düzenli olarak çalışan profesyonel tasarımcılara da tanıdık geliyor. Adobe Muse. Arayüz aynı. Farklı öğeler eklemek, stil ve konumlandırmak için mevcut tüm araçlara ve bölümlere gerçekten hızlı bir şekilde alışacaksınız.

  Webflow, Site Düzenleyicisi ile kullanıcıların yeni içerik eklemelerinin yanı sıra önceki düzenleri yeniden kullanmalarına ve diğer geliştiriciler veya tasarımcılarla işbirliği içinde çalışmalarına olanak tanıyan gelişmiş bir İçerik Yönetim Sistemine sahiptir. Blog içeriği, ekip üyesi veya her tür için özel alanlar oluşturan proje olsun, özel içerik türlerini tanımlayabilirsiniz.

  Web akışı CMS

 • WordPress. WordPress’in açık kaynaklı yapısı, platformu profesyonel geliştiriciler ve tasarımcılar için mükemmel bir seçim haline getiriyor. HTML / PHP bilginizi ve çok sayıda ücretli ve ücretsiz eklentiyi kullanarak şablonları özelleştirmenin veya gelecekteki web sitenizin kodunu yazmanın birden fazla yolu var.

  WordPress Görsel Editör

  Açık kaynaklı bir platform olan WordPress, kullanıcıların PHP ve HTML düzenlemesini yönetmesine olanak tanır. Web sitesi için benzersiz bir stil oluşturmak üzere herhangi bir şablonu değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda, yeni bloklar ve öğeler eklemekte özgürsünüz. WordPress şablonlarının çoğunun oldukça basit olması ve hepsinin birbirine benzemesi nedeniyle onlara kesinlikle ihtiyacınız olacak. Sağlam HTML bilgisine ek olarak bazı ekstra özelleştirme isteyebilirsiniz.

Web akışı ve WordPress: iki platform, web sitesi oluşturma sürecine göre farklı felsefeler kurar. Binlerce benzer şablonu ve bir tarafta HTML / PHP bilgisi ile özelleştirme ihtiyacını içeren WordPress’imiz var. Öte yandan, benzersiz otomatik Site Oluşturucu ve kodsuz bir şekilde Webflow’a sahibiz. Kullanım kolaylığı, Webflow’un kesinlikle öncülük ettiği konudur.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • WebFlow. Profesyonel tasarımcılar ve geliştiriciler, Webflow’un% 100 brandable olduğu gerçeğini takdir edeceklerdir. Webydo gibi – iyi bilinen bir Beyaz etiket Web Sitesi Oluşturucu. Bu, hem serbest çalışanların hem de ajansların hizmetlerini sunmak için platform olanaklarını kullanabileceği anlamına gelir. Webflow, kendi kendini barındıran bir platformdur. Ancak, her zaman buna bağlı kalmanız gerektiği anlamına gelmez. Yazılım, güvenlik perspektiflerinden neredeyse en iyi fikir olmamasına rağmen, kullanıcıların tüm web sitesi kodunun yerini almasına ve başka bir yerde barındırmasına izin veren ihracat yeteneklerine sahiptir (sadece yeteneklerden bahsediyoruz).

 • Webflow Professional Düzenleyicisi

  Aynı anda birden fazla proje yürütmeyi planlıyorsanız, Webflow bunlar arasında geçiş yapmanıza ve önceki mizanpajlarınızı kopyalayıp yapıştırmanıza olanak tanır. Önceki projenin tüm öğelerinin yanı sıra bazı öğeleri de çoğaltabilirsiniz.

  Yazılım, uzatma gerektirmeyen ücretsiz bir entegre SSL sertifikası ile entegre barındırma özelliğinin yanı sıra kutudan farklı yerleşik özellikler sunar. Dağıtılmış altyapılar ve yerleşik bir içerik dağıtım ağı, web sitesi performansını artırabilecek ekstra Webflow Hosting avantajları listesindedir..

  Webflow Tipografi

  Webflow şimdi, kullanıcıların mükemmel tasarım ve performansla mağazalar inşa etmelerine ve büyütmelerine olanak tanıyan kendi entegre e-ticaret motoruyla birlikte geliyor. Sistem, bir kullanıcıyı web geliştirme sürecinden sorumlu tutar, en başından en son web mağazası yayınına kadar tüm adımlarını izler. Web tabanlı işinizi sistemle başlatmak ve büyütmek için kodlamaya gerek yoktur.

  Web akışı e-Ticaret

  Burada yapabileceğiniz şey, ürün koleksiyonları eklemek ve yönetmek, entegre alışveriş sepetini özelleştirmek, satışa sunacağınız her ürüne başlıklar, açıklamalar ve fiyat özellikleri atamaktır. Webflow, Zapier, MailChimp, ShipStation, QuickBooks ve daha fazlası dahil olmak üzere harici servislerle entegre olur. Web sitesi performansını izlemek ve durumları sipariş etmek, işlem e-postalarını özelleştirmek, paralaks efektlerini ve animasyonları entegre etmek de mümkündür. Son olarak, ödeme, gönderim ve vergi parametrelerini ayarlamak ve web mağazası ayrıntılarını 7/24 güncellemek size kalmıştır.

 • WordPress. WordPress’in başlangıçta bir blog platformu olarak tasarlandığını düşünmelisiniz. Başka bir türden benzersiz bir web sitesi oluşturmanın, sonsuz bir eklenti listesine ek olarak çok sayıda kodlama yapmanız gerekeceği anlamına gelir. WordPress, ihtiyacınız olabilecek tüm eklentileri sağlar. Ancak, ne kadar çok var, daha fazla güncelleme yapmanız gerekecek. Aynı zamanda, bazı eklentiler kötü amaçlı kodlar içerebilir. Yalnızca web sitesinin performansı üzerinde değil, arama motoru sıralamalarında, trafiğinde vb..

  WordPress Eklentileri

  Web geliştiricileri, web sitesi barındırma söz konusu olduğunda ekstra esnekliği takdir edecektir. Prosedür ek maliyetler ve özel beceriler gerektirse de, birden fazla seçenek arasından seçim yapabilir ve sitenin dosyalarını barındırmak için kendi sunucularını kullanabilirler. Ayrıca, WordPress herhangi bir üçüncü taraf hizmetiyle entegre edilebilir ve dosya yapılandırmaları ve daha fazlası ile çalışabileceğiniz WordPress site veritabanına erişim sağlar.

Web akışı ve WordPress: WordPress daha karmaşık görünüyor, çünkü web sitenizi tam anlamıyla sıfırdan oluşturmanız gerekecek. Bazı temel widget’lar dışında entegre hizmetler veya önceden oluşturulmuş eklentiler yoktur. Örneğin, spam koruması gibi bazı önemli öğelerin eksik olması, web sitesi performansının zarar görmesine neden olabilir. Öte yandan, Webflow, entegre barındırma ve dijital güvenlik araçları da dahil olmak üzere gerekli tüm dahili yetenekleri sunar..

3. Tasarımlar

 • WebFlow. Webflow Site Designer, aslında kodlamadan HTML, CSS ve JavaScript ile başa çıkabileceğiniz bir kodlama otomasyon aracı olarak görev yapar. Kodu görselleştirebilirsiniz; sistem kodu otomatik olarak seçilen bir düzene ayarlar. Başka bir deyişle, Site Tasarımcısı tüm öğeler ve düzenler için kod yazar.

  Tasarım Karşılaştırma Tablosu

  WebFlowWordPress
  Tema Sayısı:20010000
  Özel Temalar:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
  Tema Maliyeti:79 dolara ücretsizÜcretsiz $ 299
  Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
  Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
  CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET&# X2714; EVET

  Site Tasarımcısı ile uğraşmak istemiyorsanız, kullanıma hazır 30 ücretsiz ve yaklaşık 100 ücretli şablon arasından seçim yapabilirsiniz. Premium şablonlar ücretsiz temalardan farklıdır. Daha profesyonel ve işlevsel görünüyorlar. Webflow profesyonel topluluğu, kullanılabilir tüm ücretli şablonları tasarlamıştır. Masaüstü ve mobil cihazlarda üçüncü taraflar ve 100 $ sorunsuz çalışma anlamına gelir.

  Animasyonlar kesinlikle dikkat etmeye değer. Paneldeki “Etkileşim” bölümünde bulunan bu özellik, kullanıcıların web sitesi sayfalarındaki tüm öğeleri pratik olarak hayata geçirmelerini sağlar. Menüler, bloklar, içerik blokları, resimler ve daha fazlası için animasyonlar oluşturabilirsiniz. Araç, sayfa içeriğinin% 90’ına kadar animasyon uygulamak için yeterli sayıda farklı seçenek içeriyor.

 • WordPress. WordPress tarafından sunulan çok sayıda şablona rağmen, hepsi hemen hemen aynı görünüyor. Premium temalar bile görsel efektlerle sınırlıdır. Tema Seçenekleri ayarlarınıza paralaks ve bazı animasyonlar ekleyebilirsiniz. Ancak, profesyonel web tasarımcıları ve geliştiricileri zor benzersiz bir web sitesi oluşturmak zor bulacaksınız. Açık kaynaklı bir platform olarak WordPress, CSS dosyalarına tam erişim sağlar. Bu, görsel bir düzenleyici seçmeden kodunu değiştirerek web sitemizin görünümünü değiştirebileceğiniz anlamına gelir.

  Kullanıcılar yazı tipi rengi, tipografi ve genel web sitesi performansı ile çalışabilir. Gelişmiş tema ayarları tipografiyi, yazı tipi rengini, başlık boyutlarını vb. Değiştirmenizi sağlar. Sayfanın bazı bölümlerini özelleştirebilir, üstbilgi, altbilgi veya kenar çubuğunu değiştirebilirsiniz..

Web akışı ve WordPress: HTML / PHP düzenlemesinde ne kadar iyi olursanız olun, WordPress, gelişmiş Site Tasarımcısı ve Etkileşimleri özelliğiyle Webflow ile aynı tasarım özgürlüğünü ve özelleştirme araçlarını neredeyse hiç sunmayacaktır. Sistem verileri otomatik olarak yayınlayacak ve birleştirecekken platform, kelimenin tam anlamıyla her şeyi oluşturmayı kolaylaştırıyor.

4. Müşteri Desteği

 • WebFlow. Platform, dijital Üniversitesi tarafından sağlanan büyük bir bilgi tabanına sahiptir. Burada, tasarım temelleri, barındırma, entegrasyon ve daha fazlasına ek olarak web sitesi yapımına nasıl başlayacağınızla ilgili gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. Webflow Üniversitesi ziyaretçileri için 101 öğretici video mevcuttur. Bilgi bankası ve video rehberlerinin yanı sıra, kullanıcılar telefon veya canlı sohbet yoluyla müşteri desteğiyle iletişim kurabilir.

 • WordPress. Açık kaynaklı bir platform olmakla birlikte, WordPress’in müşteri destek ekibi yoktur. Yalnızca aynı sorunlarla karşılaşan önceki geliştiricilerin ve web tasarımcılarının deneyimlerine güvenebilirsiniz. Kural olarak, sorunlu konular, resmi WordPress.org topluluğu dahil olmak üzere çevrimiçi olarak bulunan çok sayıda forumda açıklanmaktadır..

WordPress ve Web Akışı: Webflow, kendi büyük bilgi tabanı, videoları, çevrimiçi ve telefon desteği ile daha bilgilendirici bir platforma benziyor. Öte yandan, kullanıcılar WordPress söz konusu olduğunda her şeyi kendi başlarına öğrenmeye hazır olmalıdır..

5. Fiyatlandırma

 • WebFlow. Platformun çok sınırlı görünse de ÜCRETSİZ bir planı var. Bir kullanıcı, platformun resmi alt alanında yalnızca iki sayfa oluşturabilir. Daha büyük bir proje inşa etmeniz gerekiyorsa, Lite ve Pro gibi çeşitli ücretli planları tercih edebilirsiniz. Burası tüm zorlukların başladığı yer.

  Web akışı planlarındaki durum biraz kafa karıştırıcı. Uygun bir plan seçmek zor olabilir. Bir yandan, iki net ücretli planımız var: Lite (16 $ / aylık) ve Pro (35 $ / aylık). Öte yandan, burada 3 kategoriye ayrılmış birkaç plan grubumuz var. Sadece 1 siteye ihtiyaç duyanlar, şirketler ve düzenli tasarım sitelerine ihtiyaç duyanlar için bir grup içerir. Her grupta, 0 ila 36 $ arasında değişen farklı fiyatlarla 3 plan daha bulacaksınız. Hangi planın size en uygun olduğunu bulmak için biraz zamana ihtiyacınız olacak.

  WebFlowWordPress
  Fiyatlandırma Seçenekleri:&# X2714; Hafif ($ 16 / ay);
  &# X2714; Pro (35 $ ​​/ ay);
  &# X2714; Takım (Kullanıcı başına 35 ABD doları / ay).
  &# X2714; Hosting (10 $ / ay);
  &# X2714; Eklentiler (10-20 $ / mo).
  Özellikleri:&# X2714; Ücretsiz plan;
  &# X2714; CMS;
  &# X2714; Sınırsız hosting;
  &# X2714; Blog motoru.
  &# X2714; Tam özelleştirme;
  &# X2714; Güçlü topluluk;
  &# X2714; Eşsiz tasarım.
 • WordPress. Platformun kullanımı% 100 ücretsizdir. Bununla birlikte, SEO eklentinizden maksimum almak istediğinizde, ücretli web sitelerine ve farklı uzantılara gelecekteki web sitenizi barındıracak bir yer oluşturan ekstra maliyetlerin üstesinden gelmeniz gerekecektir..

  WordPress kullanarak bir web sitesi oluşturmanın son maliyeti, Webflow ücretli planlarıyla karşılaştırıldığında daha da yüksek olabilir. Kullandığınız premium eklenti sayısına bağlıdır. Ayrıca, web sitesinin sorunsuz çalışmasını ve performansını sağlamak için üstün kaliteli barındırma hizmetlerine ihtiyacınız olacaktır. Projenin fiyatını etkileyecek.

Web akışı ve WordPress: WordPress daha uygun maliyetli bir çözüm gibi görünse de, platformu kullanmak, özellikle iyi çevrimiçi performansa sahip benzersiz ve sağlam bir web sitesine ihtiyacınız varsa, daha yüksek proje maliyetiyle sonuçlanabilir. Bu durumda, ek premium eklentilere ve güvenilir barındırma olanaklarına ihtiyacınız olacaktır. Bu faktörler aynı zamanda toplam web sitesi maliyetini de etkileyecektir. Bu bakış açısından, Webflow, paketteki tüm gerekli araçlarla plan seçimi nedeniyle daha iyi bir seçenek gibi görünüyor.

Sonuç olarak

Hangi hizmet – Web akışı veya WordPress – rakibine göre daha yaygındır? Bunlardan hangisi kolaylık ve makul fiyattan ödün vermeden daha kapsamlı tasarım özelleştirme seçenekleri sunar? Her iki sistem de web tasarım profesyonelleri sunacak çok şey var, ancak, web sitesi geliştirme sürecine biraz farklı yaklaşımlar ve teknikler kullanıyorlar.

WebFlowWebflow, programlamadan sıfırdan üretime hazır web siteleri oluşturmak için güzel bir araçtır. Web tasarımcılarının ve geliştiricilerin Webflow’u bir tuval olarak kullanarak fikirlerini hayata geçirmelerini sağlar. Platformun felsefesi kodlamadan akıllılık olarak tanımlanabilir. Ancak, ilk kez değil, hala web tasarım uzmanlarına yöneliktir. Bu gerçek fark edilmeden bırakılmamalıdır. Webflow.com

WordPressWordPress hem yeni başlayanlara hem de web yöneticilerine hitap eden farklı türdeki web sitelerini zahmetsizce oluşturmak için yüzlerce ücretsiz şablon ve eklenti sunan saygın bir İçerik Yönetim Sistemidir. Karmaşıklığından bağımsız olarak, platform güçlü bloglama, e-Ticaret ve diğer web sunum alanları gibi farklı çevrimiçi amaçlar için kusursuz olduğunu kanıtladı.. WordPress.org

Her iki platformun analizini tamamladıktan sonra, web oluşturma hizmetinin son seçiminin bireysel web tasarım gereksinimlerinize, gereksinimlerinize, beklentilerinize ve web tasarım yeterliliğine uyması gerektiği sonucuna varabiliriz. Çok sayıda rağmen alternatifleri, Web akışı, sağlam bir web sitesi bulmak isteyen ve SaaS web sitesi oluşturucularıyla çalışmak için kullanılan web tasarımcıları için daha büyük bir potansiyele sahip gibi görünüyor. Squarespace. Bir dizi özel geliştirme kurulumuna ve değerli bir entegre e-Ticaret motoruna sahiptir..

Ayrıca CMS’ye akıllıca entegre edilmiş Tasarımcı ve Editör araçlarının bir kombinasyonu sayesinde daha esnek ve işlevseldir. Makul fiyatlandırma politikası, planların seçimi, entegre SSL güvenliği ve şaşırtıcı tasarım araçları WordPress’i benzer sınırlı şablonlarıyla geride bıraksa da, platform geliştiriciler için hala çok özelleştirme özgürlüğü sunuyor.

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

WebFlowWordPress
Kullanım kolaylığı:Web akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPress
Özellikleri:Web akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPress
Tasarımlar:Web akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPress
Müşteri desteği:Web akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPress
Fiyatlandırma:Web akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPress
Genel puanı:Web akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPressWeb akışı ve WordPress

Web Akışını Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map