Webflow ve Squarespace karşılaştırması

Webflow ve Squarespace karşılaştırması


Profesyonel web sitesi geliştirme söz konusu olduğunda, Webflow ve Squarespace, web tasarım profesyonellerini hedefleyen ve tam özellikli projeler başlatmayı mümkün kılan iki web sitesi oluşturucu olarak kabul edilir..

Hizmetler, karmaşık büyük ölçekli özel yapım web sitelerinin geliştirilmesi için harika çalışıyor ve profesyonel projeler başlatmak için gerekli olan çok sayıda web tasarım aracıyla birlikte güçlü işlevsellik ile birlikte geliyor.

Hızlı Anlık Görüntü:

WebFlowWebflow – görsel olarak çekici web siteleri oluşturmak için web tasarım profesyonellerini (hem web ajansları hem de bağımsız tasarımcılar veya serbest çalışanlar) güçlendiren bir web sitesi oluşturucusudur. Web sitesi oluşturucu birden fazla şablon sunmasa da, yine de güzel bir e-Ticaret motoruyla geliyor ve sıfırdan özel projeler oluşturmayı mümkün kılıyor. Webflow.com

SquarespaceSquarespace – seçenekleri ve özellikleri kaliteli projeler oluşturmak için fazlasıyla yeterli olan profesyonel bir web kurma hizmetidir. Web sitesi oluşturucu, özellikle yaratıcı ve bağımsız web tasarım profesyonelleri, çevrimiçi perakendeciler, blogcular ve küçük işletmeleri hedefleyen en eski hizmetlerden biridir. Sistem, kodlayıcı olmayanlar ve HTML / CSS uzmanları için eşit derecede iyi çalışan bir dizi özellik ile birlikte gelir. squarespace.com

Hangi niş lideri hangi hizmettir? Yoksa şu anda rakibi üzerinde hakim olan sistemi tanımlamak mümkün değil mi? Her iki web sitesi kurucusu da neredeyse aynı niş ve aynı kitleyi hedefliyor, ancak her hizmetin kendine özgü özellik kümesi ve sonuçları var. Şimdi bu Squarespace ve Webflow karşılaştırmasında bunu netleştirmenin tam zamanı.

1. Kullanım Kolaylığı

 • WebFlow. Hizmeti kullanmaya başladığınızda, başlangıçta kontrol paneline erişirsiniz. Bu, sistemin amatörlere yönelik olmadığını, ancak daha önce tasarım odaklı yazılımlarla çalışmış olan kullanıcılara odaklandığını fark ettiğiniz zamandır..

  Web Akışı Düzenleyicisi

  Sistemin arayüzü, sıfır kodlama becerisine sahip kullanıcılar için biraz karmaşık ve ezici görünüyor, ancak sistem bu kullanıcı kategorisine yönelik değildir. Bir dereceye kadar, Adobe Muse’a benziyor yapı.

  Web Akışı Blog Düzenleyicisi

  Nişe özgü bilgiye sahip web tasarımcıları hızla buna alışacaklardır. Web sitesi düzenleme arayüzü, web sitesinin oluşturulma şeklini kontrol etmeyi mümkün kılan çoklu araç çubukları, HTML / CSS düzenleme seçenekleri ve web sitesi önizlemesi ile birlikte gelir..

 • Squarespace. Web sitesi oluşturucu, Webflow’dan biraz daha basittir, çünkü hizmetle web sitelerini başlatmak için profesyonel bir web tasarımcısı olmanız gerekmez. Esas olarak son kullanıcıya yöneliktir ve bu nedenle daha hafif bir öğrenme eğrisine sahiptir..

  Kare Alanı Editörü

  Sistemle çalışırken, kaliteli bir proje almak için fazla zaman harcamanıza gerek kalmayacak ve kodlama temellerini öğrenmeye gerek yok. Web sitesi oluşturucusunun inkar edilemez avantajlarından biri tutarlılığıdır. Sistem, bir web sitesini kullanıma hazır bir şekilde başlatmak, özelleştirmek, yayınlamak ve yönetmek için gereken tüm özellik setini sunar. Burada barındırma ve alan adı almak da mümkündür, bu da başka bir yerde onları aramak için zamanı olmayan kullanıcılar için başka bir avantajdır..

Webflow ve Squarespace karşılaştırması. Her iki web sitesi üreticisi de profesyoneldir ve kaliteli web siteleri oluşturmaya izin verir. Ancak web akışı, Squarespace’ten daha karmaşık görünüyor ve bu, platformu web tasarım uzmanları için iyi bir seçim yapan şey.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • WebFlow. Web sitesi oluşturucu, en karmaşık görevlerin geliştirilmesine bile gelecek olan gelişmiş bir özellik setine sahip olabilir. Güçlü tasarım özelleştirme araçlarıyla birleştirilmiş CSS / HTML düzenleme seçenekleri, birinci sınıf sonucu elde etmeyi mümkün kılar.

  Web Akışı Kod Düzenleyicisi

  Sistem, üstbilgi ve altbilgiye özel HTML eklenmesine ve proje üzerinde ortak çalışmaya başlayabilmesi ve birçok görevin tamamlanmasını otomatik hale getirebilmesi için Zapier hizmetiyle tümleştirilmesine olanak tanır.

  Bir dereceye kadar Web akışı, ana yarışmacılar. Kendisini bir e-Ticaret, blog platformu ve görsel CMS olarak konumlandırır. Aynı zamanda, sistem oldukça esnektir ve çoklu web tasarım fırsatları sunar. Aşağıdaki özellikleri sağlar:

  • özelleştirilebilir formlar;
  • açılır menüler;
  • HTML / CSS yerleştirme seçeneği;
  • HTML / CSS karuselleri ve kaydırıcıları;
  • sekme;
  • arka plan kaydırıcısı ve video entegrasyonu;
  • etkileşimli Google haritaları;
  • sosyal paylaşım seçeneği;
  • Işık kutusu bileşenleri;
  • özel tipografi;
  • özel animasyonlar ve etkileşimler;
  • duyarlı web sitesi gezintisi vb..

  Web akışı, herhangi bir cihazda görüntülenecek mobil cihazlar için optimize edilmiş web siteleri oluşturulmasına olanak tanır. Bu, kitlenin oluşturulmasına ve korunmasına yardımcı olur.

  Sistemin yadsınamaz olaylarından biri, proje üzerinde çalışırken oluşturduğunuz web sitesi kodunu dışa aktarma fırsatıdır. Bu seçeneği, web sitesini başka bir platforma daha da aktarmak veya gelişmiş özelleştirme için geliştiriciye aktarmak için kullanabilirsiniz. Bu tür mobilite ve esnekliği gösteren birkaç web sitesi oluşturucu var ve Webflow’u kalabalığın öne çıkaran şey bu.

  Web Akışı Varlıkları

  Web sitesi oluşturucu, entegre e-ticaret motoru sayesinde özel ilgiyi de hak ediyor. Bunu kullanarak, büyüklüğünden ve karmaşıklığından bağımsız olarak çevrimiçi mağazanızı tasarlayabilir, ölçeklendirebilir ve satabilirsiniz. Bu herhangi bir kodlama gerektirmez, ancak elde edeceğiniz sonuç beklentilerinizi aşacaktır. Sistem, başlangıçta yarattığınız tasarımı oluşturmak için tüm nüansları ele alabilmeniz için web mağazası oluşturma sürecinden sorumludur..

  Webflow, güçlü üçüncü taraf e-Ticaret hizmetleriyle, yani Zapier, MailChimp, ShipStation, QuickBooks ve daha fazlası ile etkili bir şekilde bütünleşir. Ürün galerileri oluşturmanıza ve güncellemenize olanak tanır – sadece gerekli ürün miktarını ekleyin ve ana özelliklerini belirtin.

  Web mağazası performansınızı artırmak için, entegre analitik sayesinde istatistiklerini izleyebilir ve envanter araçları izleyebilir, gönderim, ödeme ve vergi bilgilerini ayarlayabilir, paralaks efektleri uygulayabilir ve projeye animasyonlar ekleyebilir, promosyonlar ve ilk kez özel teklifler oluşturabilirsiniz ve sadık müşteriler vb. Tüm Webflow e-Ticaret web sitelerinin SEO dostu olduğunu unutmayın. Bu, projenizin arama motorlarında üst sıralarda yer alma şansının yüksek olduğu ve dolayısıyla daha fazla trafik çektiği anlamına gelir.

  Web sitesi oluşturucunun bir başka avantajı, web sitesinin düzenini değiştirmeyi mümkün kılan seçenektir. Bu seçenek diğer birçok hizmette mevcut değildir, ancak şablonun özelleştirilmesi üzerinde dikkate değer bir etkisi vardır. Web sitenize şık etkileşimli tasarım vermek istiyorsanız, Webflow birinci sınıf hareket tasarımı özelliklerini entegre etmeyi mümkün kılar.

  Web sitesi oluşturucu beyaz etiketleme seçenekleri ile de bilinir. Sistem kullanıcıları bunu marka adları altında kullanabilirler (Webydo ile aynı – müşteri güveni oluşturmak ve iş performansını artırmak için iyi bilinen bir brandable SaaS).

 • Squarespace. Web sitesi oluşturucu Webflow ile karşılaştırıldığında daha esnektir. Bunun nedeni, sadece birinci sınıf web siteleri tasarlamak için değil, aynı zamanda tam özellikli hale getirmek için de kullanılmasıdır. Web sitesi oluşturucu, entegre bir alışveriş sepeti, seçilen hizmetlere içerik otomatik gönderme vb. İle birlikte gelir. Aşağıda, platformu herkes için iyi bir seçim yapan özellikler bulunmaktadır:

  • şirket içi widget’ların ve uygulamaların zengin koleksiyonu;
  • çoklu tasarım özelleştirme araçları;
  • ürün / içerik alma / verme seçeneği;
  • ekip işbirliği fırsatı (sistem Yönetici, İçerik Düzenleyici, Faturalandırma, Raporlama, Yorum Moderatörü, Güvenilir Yorumcu ve Mağaza Yöneticisi gibi farklı web sitesi yönetimi düzeylerine erişim sağlar);
  • harici servislerle senkronizasyon (Dropbox, sosyal ağlara otomatik gönderme vb.).

  Squarespace güçlü bir bloglama motoruyla birlikte gelir. Post zamanlama seçeneği, entegre Google Yazar Sıralaması, post görüntüleme seçenekleri, birden fazla yazar desteği, coğrafi etiketleme, URL özelleştirme vb..

  Kare Alanı İçeriği Ekle

  Web sitesi oluşturucu, e-ticaret özellikleriyle de bilinir. Fiziksel ve dijital ürünler satmak, nakliye / ödeme ayrıntılarını ayarlamak, ShipStation ve Stripe, PayPal desteği vb. İle entegre olmak için bir fırsat verir. Dahası, sipariş onay e-postalarını özelleştirmek, birkaç web mağazası yöneticisi eklemek, kupon oluşturmak, verileri dışa aktarmak mümkündür. vb.

Webflow ve Squarespace karşılaştırması. Esas olarak profesyonel web tasarımcılarına odaklanan Webflow, daha kapsamlı bir özellik kümesi ve daha güçlü tasarım özelleştirme seçenekleri ile birlikte gelir. Geliştiricilerin müşteriler için özel yapım web siteleri başlatmasına yardımcı olan bir dizi tasarım odaklı spesifik özellik vardır..

Kareler, daha sonra son kullanıcıya yöneliktir. İşlevleri ve özellikleri, deneyimli olmayan kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için daha esnek, sezgisel ve pratiktir.

3. Tasarımlar

 • WebFlow. Web sitesi oluşturucu oldukça güzel bir şablon koleksiyonuna sahiptir. Bugün itibariyle sayıları, hepsi duyarlı tasarıma sahip 180 profesyonel temayı aşıyor.

  Tasarım Karşılaştırma Tablosu

  WebFlowSquarespace
  Tema Sayısı:200105
  Özel Temalar:&# X2714; EVET✘ HAYIR
  Tema Maliyeti:BedavaBedava
  Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
  Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
  CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET&# X2714; EVET

  Şablonlar ücretsiz ve ücretlidir ve mevcut finansal yeteneklerinize ve web tasarım gereksinimlerinize uygun olanları seçmek size bağlıdır. Ücretli temaların maliyeti 19 ila 79 $ arasında değişiyor ve bu da kalitelerine kesinlikle bağlı.

  Web akışı şablonları endüstriye göre sıralanır. Nişe özgü şablonları seçmek söz konusu olduğunda bu yararlıdır. Koleksiyonda bir şablon bulmayı başaramazsanız, boş bir tuval seçerek kendi temanızı sıfırdan oluşturabilirsiniz..

  Şablon özelleştirme, HTML / CSS / JavaScript düzenleme seçeneklerinin kullanılmasıyla mümkündür. ancak, popüler WordPress’in aksine kodları manuel olarak düzenlemeye gerek yoktur – sadece bir web sitesi başlatın, içeriği düzenleyin ve sistemin otomatik olarak açık anlamsal kod üretme şeklini izleyin. İsterseniz, blokları seçip düzenleyerek bu kodu kendiniz düzenleyebilirsiniz. Mobil tarama için tipografiyi seçebilir, önizleyebilir ve uyarlayabilir, arka plan resimleri ve videoları ayarlayabilir, radyal ve doğrusal CSS gradyanlarını vb..

  Kendi favicon’unuzu tasarlama, yükleme ve kurma, web sitenizin yedek sürümünü oluşturma fırsatı da vardır. Ancak, hareket halindeyken şablonları değiştirmenin imkansız olduğunu unutmayın. Bu nedenle, uygun temayı seçerken dikkatli olun.

 • Squarespace. Sistem, en iyi endüstri örnekleri arasında kabul edilen görsel olarak çekici üst çentik şablonları ile bilinir. Web sitesi oluşturucu şu anda standart web siteleri için 105’ten fazla şablon ve çevrimiçi mağazalar için bir düzineden fazla tema sunuyor.

  Şablonlar da doğası gereği duyarlı ve mobil görüntüleme için optimize edilmiştir. Arama kolaylığı için tematik kategorilere ayrılmıştır. Web sitenizin görünümünü geliştirmek için kodlama becerilerinizi kullanmak isterseniz, seçilen şablona bakılmaksızın bunu istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

  Webflow’un aksine, Squarespace web tasarım sürecinde başka bir şablon seçmeye izin verir. Aynı zamanda, sunulan şablonlar gereksinimlerinizi karşılamasa bile, benzersiz bir web sitesi sıfırdan tasarlayamazsınız..

Webflow ve Squarespace karşılaştırması. Tasarım söz konusu olduğunda, her sistemin artıları ve eksileri vardır. Web akışı şablon galerisi, Squarespaceinkine kıyasla daha kapsamlı ve profesyoneldir. Hizmetin tasarım özelleştirme araçları da daha ileri düzeydedir, bu da hazır projelerin kalitesini ve işlevselliğini etkiler. Ancak, sistem tasarım sürecinin ortasında temanın değiştirilmesine izin vermez.

4. Müşteri Desteği

 • WebFlow. Kullanıcı odaklı bir sistem olan web sitesi oluşturucu iyi bir bilgi tabanı sunar. Burada, birden fazla müşteri destek seçeneğini kapsayan çarpıcı ve bilgilendirici bir Yardım Merkezi var.

  Yararlı video ve metin eğitimlerini, nasıl yapılır makalelerini, kullanıcı ipuçlarını ve web sitesi oluşturucu ile çalışmaktan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize ilişkin önerileri görüntüleyebilir ve inceleyebilirsiniz. Anlamadığınız ve Yardım Merkezinde bulamadığınız bir şey varsa, müşteri destek ekibiyle e-posta yoluyla iletişim kurabilirsiniz.

 • Squarespace. Web sitesi oluşturucu, birden fazla video eğitimi, canlı sohbet, yüz yüze çalıştaylar, e-posta desteğinden oluşan kapsamlı bir bilgi tabanına sahiptir. Sistem hakkında sorular sorabileceğiniz ve diğer kullanıcılar tarafından gönderilen bilgileri inceleyebileceğiniz bilgilendirici bir Topluluk Forumu da vardır..

Web Alanı ve Web Akışı. Her iki hizmet de müşteri desteği açısından özel bir ilgiyi hak ediyor. Webflow’un canlı bir sohbeti olmasa da, destek seçeneklerinin kapsamı hala oldukça geniştir. İlginç olan, Webflow projelerinizi, diğer kullanıcıların projelerinizi herhangi bir düzenleme yapmadan görebilmelerini sağlayan birkaç tıklama ile toplulukla paylaşabilirsiniz..

5. Fiyatlandırma Politikası

 • WebFlow. Web akışı başlangıçta herkes için ücretsizdir. Sistemle web sitesi oluşturmaya başlamak için deneme süresi veya ekstra ücret yoktur. Bununla birlikte, projenin yayınlanması söz konusu olduğunda, barındırma için ödeme yapmanız gerekecektir. Fiyat, oluşturmayı planladığınız web sitelerinin sayısına bağlı olacaktır. Ücretli seçeneklere göre, fiyatlandırma 16 $ ile 35 $ arasında değişmektedir. Profesyonel ve Ekip planları sınırsız web sitesi barındırma seçenekleri, beyaz etiket özelliği ve diğer avantajlar sunar.

  WebFlowSquarespace
  Fiyatlandırma Seçenekleri:&# X2714; Hafif ($ 16 / ay);
  &# X2714; Pro (35 $ ​​/ ay);
  &# X2714; Takım (Kullanıcı başına 35 ABD doları / ay).
  &# X2714; Kişiye özel (12 $ / ay);
  &# X2714; İşletme (18 $ / ay);
  &# X2714; Temel Mağaza ($ 26 / ay);
  &# X2714; Gelişmiş Mağaza (40 $).
  Özellikleri:&# X2714; Ücretsiz plan;
  &# X2714; CMS;
  &# X2714; Sınırsız hosting;
  &# X2714; Beyaz etiket.
  &# X2714; Güçlü e-Ticaret;
  &# X2714; CSS editörü;
  &# X2714; WordPress’e Aktar.
 • Squarespace. Platformun ücretsiz sürümü yok, ancak yine de sistemin sunduğu tüm özellikleri test etmek için 14 günlük ücretsiz deneme sunuyor. Kişisel ve İşletme planları genellikle standart web siteleri oluşturmak için kullanılırken, Temel ve Gelişmiş planlar en iyi çevrimiçi mağazaları başlatmak için çalışır.

Webflow ve Squarespace karşılaştırması. Web sitesi oluşturucular fiyatlandırma politikası açısından farklılık gösterir. Web akışı, web sitelerinin kesinlikle ücretsiz oluşturulmasına izin verirken, Squarespace’in böyle bir seçeneği yoktur. Squarespace, sırayla, standart ve e-Ticaret web siteleri için ayrı planlar sunar. Kullanabileceğiniz özellikleri ve sonuçları, farklı gereksinimleri ve ihtiyaçları karşılıyor ve daha basit ve daha etkili bir şekilde en iyi planı seçmeyi mümkün kılıyor.

Sonuç olarak

Webflow ve Squarespace, profesyonel web sitesi kurucularının iyi temsilcileridir. Her iki sistem de güçlü özellik kümelerine ve gelişmiş tasarım özelleştirme seçeneklerine sahip olabilir. Bu hizmetlerle oluşturulan web siteleri profesyonel görünür ve yüksek kalite sağlar. Bu nedenle, karşılaştırmanın liderini tanımlamak, hakim olan kullanıcı sayısı için oldukça karmaşıktır. Peki, bu açıdan hangisi kazanan? Hangi hizmet daha iyi yatırım getirisi sağlayabilir??

WebFlowWebflow, profesyonel web tasarımcılarına çok şey sunan bir web sitesi oluşturucusudur. Bu, başlangıçta kendisini deneyimli web tasarımcılarına ve ajanslarına yönelik görsel bir CMS olarak konumlandıran platformdur. Bu müşteriler temel olarak karmaşık projelerin (e-ticaret web siteleri dahil) geliştirilmesini amaçlamaktadır ve bu özel gereksinimleri karşılamak için bir hizmete ihtiyaç duymaktadır. Web akışı bu ihtiyaçlarla eşleşebilir. Webflow.com

SquarespaceSquarespace, kendi e-Ticaret motoruyla donatılmış ve çevrimiçi mağazalar için ayrı planları olan bir web sitesi oluşturucusudur. Web sitesi oluşturucu karşılaştırmalı kullanım kolaylığı sağlar, ancak web yöneticileri için hala en iyi sonucu verir. Bununla birlikte, sistem işlevsellik, özellik kümesi ve tasarım özelleştirme seçenekleri açısından Webflow’un gerisinde kalıyor. squarespace.com

Sonuç olarak, her iki sistemi de test edebilir ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak seçiminizi yapabilirsiniz. Birini seçmeden önce, her bir platformun tüm artılarını ve eksilerini, sistem yönelimini ve hedeflediği kitleyi tartın. Bu, sonunda doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır..

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

WebFlowSquarespace
Kullanım kolaylığı:Webflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırması
Özellikleri:Webflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırması
Tasarımlar:Webflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırması
Müşteri desteği:Webflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırması
Fiyatlandırma:Webflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırması
Genel puanı:Webflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırmasıWebflow ve Squarespace karşılaştırması

Web Akışını Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map